Motorbootraces op de Sloterplas, snelheidswedstrijden op circuit Wie wint 49ste Derby voor dravers: Tabor of Tira Goede tijden Hettie Balkenende en Mary Kok in Groningen De Mos uitgeschakeld in Noordwijk Sport tijdens het weekeinde De tournee van India door Europa Te weinig wind voor zeilers Holland Week in Loosdrecht Bonds-honkbalnegentallen twee maal tegen Amerikaans legerteam Hahn Hawks AT H LET IE K HONKBAL CRICKET SPORTWAGEN RACES Vier van Die Leythe werd tweede achter Russinnen De race in Sebring Rijvers gaat terug naar St. Etienne Nederlands tennisteam tegen Duitsland NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN Nieow wereldrecord op 200 m. schoolslag De nationale tennis kampioenschappen ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1955 Albert- Krijtenberg, Nederlands speedboatkampioen in de CU-klasse (585 c.c.) staat belangstellend te kijken naar een monteur van de Italiaanse ploeg van Molinari, die bezig is met het monteren van een motor aan een van de boten. Vandaag en morgen zal de boot zijn snelheid moeten bewijzen op de Sloterplas in Amsterdam. Het meest spectaculaire sportevene ment van dit weekeinde is ongetwijfeld de strijd om de Europese kampioen schappen voor motorraceboten, die van daag en morgen op de Sloterplas in Am sterdam wordt gehouden. Vandaag du ren de wedstrijden tot half zes en mor gen is er een ononderbroken programma van een uur tot half zes. Omstreeks drie uur is er dan verder nog een demonstra tie waterskiën. Aan de wedstrijden ne men behalve vele Nederlanders, Italia nen, Duitsers, Zweden, Engelsen, Ameri kanen, Fransen en Belgen deel. De Slo terplas is te vinden in nieuw Amsterdam- West. Morgen worden voorts op de Nenijto- baan in Rotterdam de Nederlandse athle- tiekkampioenschappen gehouden. De K.N. A.U. heeft twee belangrijke veranderin gen doorgevoerd. Werd voorheen de strijd om de titels over achtereenvolgende da gen verdeeld, thans wordt het gehele pro gramma op één dag verwerkt, terwijl de ceelnemers en deelneemsters aan strenge minimumeisen in 1954 of 1955 moeten heb ben voldaan om deel te mogen nemen. Bij de dames staan zonder enige uitzon dering de beste zes of tien van de presta- tielijsten 1955 ingeschreven en dat is bij de heren eveneens het geval, behoudens de militairen, die aan kampioenschappen in Athene meedoen. Om een uur wordt een aanvang gemaakt met het discuswerpen en hink-stap-sprong, en om twee uur wordt met het verdere loop- en technisch programma begonnen. Onderstaand geven wij de namen van de momenteel best geplaatste 6 deelnemers (sters) tussen wie de strijd om de natio nale titels zal worden gestreden. Tussen haakjes vermelden wij de minimumpres tatie, waaraan men heeft moeten voldoen. Dames: 100 m. (12,5 sec.): P. van DuyneBrou wer, D. van Dijk, R. van Kuyk, H. Veth, D. Broekman, E. Witkamp. 200 m. (26,5 sec.): P. van DuyneBrou wer, H. Veth, G. de Jongh, I. Spijk, S. Jel- tema, D. van Dijk. 800 m. (geen): W. Grezel, A. van Over- dam, H. J. Schouten, J. Kerkhoff. 80 m. horden (12,3 sec.): S. Heystek, H. Westra, I. Vaal, N. Wullums, J. Duyn, C. Hooglander. Vèrspringen (5,30 m.): I. Vaal, W. Scholtmeijer, D. Broekman, J. Lindeman, H. Koopmans, D. Hobers. Hoogspringen (1,48 m.): N. Zwier, R. van Arkel, I. Vaal, C. van den Bosch, D. Hobers, T. de Vries. Speerwerpen (33,00 m.): C. Wendels, J. Hofmeester, D. de Haan, M. van Zelm, A. de Vos, J. Duyn. Discuswerpen (25,00 m.): C. Huygen, C. Aafjes, W. de Bruyn, E. Schagen, C. v. d. Bosch, A. Wormsbechrer. Kogelstoten (11,00 m.): C. v. d. Bosch, D. Hobers, A. Wormsbechrer, J. van Schou wen, A. Gravesteyn. Heren: 100 m. 10,9 sec.): A. van Hardeveld', H. Rulander, W. Doeleman, Th. Saat, T. Aret, D. Tempelaar. 200 m. (22,6 sec.): A. van Hardeveld, H. Rulander, T. Aret, A. Ruyters, Th. Saat, H. Coenen. 400 m. (51,0 sec.): C. Smildiger, Ph. de Kan, J. van den Burg, R. v. d. Kraap, A. Racwitz, E. Smulders. 800 m. (1 min. 57,0 sec.): H. de Kroon, F. Wolsink, L. Groen, B. Verwey, J. Rem, H. Haus. 1500 m. (4 min. 5,0 sec.): J. Fekkes, W. Rovers, B. Bohle, E. Cornelisz, J. Denoye, A. Rietbroek. 5000 m. (15 min. 30,0 sec.): J. Fekkes, H. Viset, H. van der Veerdonk, F. Kuenen, C. Janssen, H. van der Wyden. 10.000 m. (34 min.): Janus van der Zan- de, P. Verra, A. van der Linden, J. Ver geer, F. Verhoeks, H. Verkerk. Het bestuur van de K.N.H.B. is er in geslaagd dit jaar weer enige interessante ontmoetingen tegen Amerikaanse leger- teams vast te stellen. Reeds vanmiddag om vier uur zal een Haarlems bondsnegen- tal op het terrein van de H.F.C. „Haar lem" aantreden tegen de uit Duitsland af komstige Amerikanen, waarna reeds Zon dags in Amsterdam de returnwedstrijd zal worden gespeeld. Ook de competitie zal echter voortgang vinden, hoewel slechts een klein program ma werd vastgesteld. Zondagmiddag om half drie zal H.C.K. op het terrein achter het Kennemer Lyceum de laatste wedstrijd' spelen tegen Sparta, waarbij voor de Kin- heimers zeker winstmogelijkheden aanwe zig zijn. Ook Schoten speelt Zondagmiddag om half drie op het terrein aan de Geuseves- persiraat en komt binnen de lijnen tegen het wbise'.'vaRig© A.B.C. Gezien het her stel van de Schotenaren moet ook hier een Haarlemse overwinning zeker tot de moge lijkheden behoren. Ook in de Overgangsklasse zijn nog en kele thuiswedstrijden vastgesteld voor Haarlemse negentallen. Sportclub Haarlem ontvangt Zondagmorgen om tien uur in het Noordersportpark R.F.C. en zal zeker winnen. Het reserve-negental van H.H.C. krijgt des middags om half drie op het zelfde terrein D.O.S. op bezoek en zal eveneens beslag leggen op beide winst punten. Voor de eerste klasse van de cricketcom petitie speelt Haarlem Zondag op het ter rein aan de Donkerelaan in Bloemendaal tegen Quick (Nijmegen). Rood en Wit is vrij. De reserves van Rood en Wit spelen uit tegen Krekels voor de tweede klasse A, terwijl Rood en Wit 3 aan de Spanjaards laan tegen CVHW in het veld komt. Voor de tweede klasse E speelt voorts BMHC uit tegen VW 2. Op het circuit van Zandvoort worden Zondag sportwagenraces en motorwedstrij den gehouden door de KNAC en de KNMV. Deze wedstrijden, die om één uur 's mid dags beginnen, beloven veel goeds. Op het programma van de KNMV staan drie races voor juniores en handieapwed*- strijden voor seniores. Tal van bekende renners hebben hiervoor ingeschreven. Ook bij de sportwagenraces komen vele bekende namen voor, zoals Bos Eijssen, Gatsonides, Tak, Langestraat, Hulsker, Flinterman, André de la Porte, Hezemans, Van Weezenbeek, Richters, Van Dieten en Den Ouden. In totaal zijn 33 automobilis ten ingeschreven. De opening van het nieuwe hockey-sei- zoen nadert weer met rasse schreden en het zal niet lang meer duren of de hockey- sters en hockeyers zullen met hun sticks weer over de groene velden draven, waar momenteel nog cricket, honkbal enz. wordt gespeeld. Voor al die hockey-en- thousiasten zal het ongetwijfeld een pret tig bericht zijn te weten dat het heren team van India in Augustus twee wed strijden in Nederland zal komen spelen tegen een Nederlands elftal. Het team van India vertrok op 29 Juli van Nieuw Delhi naar Europa, om er deel te nemen aan de wereldjeugdsportdemon- straties die in Warschau gehouden wor den. Op het laatste ogenblik besloot men een tournee door een aantal andere Euro pese landen te maken. Mede door dit te elfder ure bekend gemaakte bericht is van deze Tour van India niet veel terecht ge komen. Na Warschau trekken de spelers naar Joegoslavië, van daar naar Italië en dan via West-Duitsland naar Nederland en België. Engeland, Oostenrijk, Dene marken en Zwitserland hebben besloten geen wedstrijden te spelen. De twee wedstrijden in Nederland zul len gehouden worden op Zondagmiddag 28 Juli om half drie in het Wagner Stadion te Amstelveen en op Woensdagavond 31 Augustus half zeven in het Olympisch Stadion te Amstelveen. Het Indische-elf tal zal worden samengesteld uit de vol gende spelers: doelverdedigers: Francis, Laxman en Mendies; achterspelers: Darup Singh, Baskish Singh, Balkishen en Rich- tor; middenspelers: Harbaksh Singh, Baskhi, Bansode, Jarnail Singh en Charan- jit Singh; voorspelers: Bhaskar, Udham Singh, Balbir jr., Susinathan, Inderjit. Singh, Curung, Chavan, Manuell en Caleb. Zoals men ziet zijn er, vergeleken bij het elftal dat in 1952 te Helsinki het we reldkampioenschap behaalde, nogal wat nieuwe namen. Maar men verwacht dat deze nieuwelingen een versterking zullen zijn, vandaar dat men deze Europese trip kan beschouwen als een proef voor Mel- INDIA VERSLOEG OOST-DUITSLAND In de eerete wedstrijd van de tournee door Europa speelde do hockeyploeg van India in Warschau tegen Oost-Duitsland. India won deze ontmoeting met 111 nadat de rust met 50 was ingegaan. Europese roeikampioenschappen Op het Snagovmeer, 30 kilometer van Boekarest gelegen, zijn Vrijdag de Europese roeikampioenschappen voor dames begon nen met het nummer vier met stuurvrouw. De eerste heat bracht ploegen uit Frank rijk Tsjechoslowakije, Roemenië en Joego slavië aan de start. De zege ging naar de Roemeense ploeg, die 3 min. 45.7 sec. liet afdrukken. Tweede werd Tsjechoslowakije 3 min. 47.4 sec., derde Joegoslavië 3 min. 56 sec. en vierde Frankrijk 3 min. 58.8 sec. In de tweede heat kwamen Rusland, Ne derland met „Die Leythe" en Hongarije uit. De Russische ploeg noteerde op het rimpel loze meer een uitstekende tijd, n.l. 3 min. 40.2 sec., en ging als eerste door de finish. „Die Leythe" plaatste zich tweede in 3 min. 52.7 sec. en Hongarije werd derde in 3 min. 57.1 sec. De winnaars van de heat, dus Roe menië en Rusland plaatsten zich direct in de finale, die Zondag geroeid wordt. De overige vijf ploegen, dus, Tsjechoslowa kije, Nederland, Frankrijk', Joegoslavië en Hongarije komen vandaag uit in een herkan sing waarvan in elk geval de nos. 1, 2 en 3 overgaan naar de finale, wellicht ook no. 4. In totaal hebben ploegen uit 10 landen ingeschreven voor de vijf nummers van deze kamoioenschaDDen. De ploeg van „Die Levthe" bestaat, zoals reeds gemeld, uit E. Lafeber (boe?), M. van Li+h, A. de Mey, B. Vochteloo ((slag) en L. dc Wit (stuurvrouw). m Mê '0 liH iraKl -%/, m ill iüÊ Borrius Broek uit Laren tijdens de training voor de sportwagen-races, die morgen op het circuit in Zandvoort worden gehouden. Opnieuw wacht Zondagmiddag op Duin- digt de Nederlandse drafsport een hoogtij dag. Het is de 49ste Derby voor dravers, die tot een beslissing gebracht moet worden. Van de ruim 50 ingeschrevenen zijn voor slechts acht paarden de inschrijvingen ge handhaafd. Van dit achttal zal de eindstrijd van het 2500 m lange parcours ongetwijfeld gaan tussen Tommy Mars, Typhoon, Tira en Tabor. Op papier is Tira het aangewezen paard, doch vermoedelijk zal zij de afstand niet op volle toeren kunnen uitlopen, omdat de Derby niet alleen snelheid, doch bovenal uithoudingsvermogen vraagt. Typhoon en Tabor bezitten dit laatste wapen in grote mate, zodat zij ondanks hun mindere snel heid toch de grote concurrenten zullen zijn. Het vermoeden is dan ook, dat Tabor, die gereden zal worden door Bram Nottelman, de Derby '55 op zijn naam zal brengen, ge volgd door Tira, Typhoon en Tommy Mars.. In de Grote Prijs van de Koninklijke Ned. Harddraverij- en Renvereniging ver schijnt de crack Roland opnieuw aan de start. Ook ditmaal is de concurrentie zeer zwaar. Zijn grootste tegenstanders zijn Quintus Harvester, Romeo Spencer en Quick P. De jonge crack zal wederom alles moeten geven om zijn derde achtereenvol gende overwinning te kunnen boeken. Ge zien zijn buitengewone vorm is bij hiertoe in staat. Quintus Harvester en Quick P zul len op de plaatsen kunnen eindigen. In de Generaal G. J. A. A. Baron van Heemstra-beker steken twee merriën, Pearl Spencer en Nellie Gregor, huizenhoog bo ven de concurrenten uit. Zij krijgen een duel uit te vechten over 2560 m. Een keuze uit dit duo is zeer moeilijk, maar gezien de grotere betrouwbaarheid gaat de voorkeur uit naar Nellie Gregor. Het nummer voor amatrices kan een zege worden voor Prinses Zora, tenzij mej. Van Rijswijk in staat is om Proximity de baas te kunnen blijven. Verder zijn bij de drave rijen nog overwinningen te verwachten van Sammy Mars, die sneller is dan Tarantella en Spencer Nora. De tweede zege kan stal De Vlieger boeken met Rentinus, die Quilla Lee en S.O.S. daarvoor moet weerstaan. Het slotnummer moet een gemakkelijke prooi kunnen worden van Rosa Dear, voor River en Queen Mary. Bij de rennen zal Sans Valeur zelfs zeer gemakkelijk kunnen winnen. Voorts is het vermoeden dat de goede The Phoenix Star door Sylvia zal worden geklopt. In de Grote Prijs gaat de aanbeveling naar de Belgische crack Troc, die een voortreffelijk debuut op Duindigt maakte. Zijn grote tegenspelers in deze voortreffelijke ren zijn Sarazine en Swashbuckler. Op de Loosdrechtse plannen is het eerste deel van de Holland Week gestart met een record van 280 deelnemers in zestien ver schillende klassen, waarbij een twintigtal buitenlanders, die uitkomen in de klassen: Flying Dutchman, O-jollen, Sharpies en Finnjollen. Het is deze eerste dag een drijfpartij ge worden, omdat er vrijwel geen wind stond. De A-klassen, die in de morgen waren gestart, moesten niettemin de 24 km baan afleggen, de klassen, die in de middag startten, kregen een veel kortere baan. Door dit gebrek aan wind waren van de Valken- die 's morgens om half elf waren gestart, om zes uur nog niet alle deelnemers bin nen. In de jeugdldasse deed zich het eigen aardige geval voor, dat van het veld van 35 scheepjes drie omstreeks zes uur de finishlijn passeerden, terwijl de overigen nog ver buiten zicht waren. Deze moesten zelfs met een motorboot later worden op gehaald, waarna een gezamenlijk protest kwam, dat de eerste drie zouden hebben gepeddeld. Dit protest is in onderzoek en voorlopig worden geen iutslagen van de jeugd bekend gemaakt. Het meest internationale aspect leverde de klasse van de Flying Dutchman, die met een veld van dertig boten (van wie 12 buitenlanders) een indewindse scherpe start had. Reeds na het eerste kruisrak ontstond een interessante strijd tussen onze landgenoot Gülcher en de Duitser Kohlmeyer, die een befaamd „windstil"- zeiler is, volgde ook nog de veelzijdige Ita liaan Porta, die Gülcher passeerde en vrij onverwacht plaatste Schooneveldt zich nog derde. De B-Sharpies kwamen de buitenlanders er niet aan te pas en waren de beste plaat sen voor de Nederlandrs, evenals bij de O-jollen en de Finnjollen, die na spannen de strijd op enkele decimeters door War burg werd gewonnen voor Hofland en Koos de Jong. De organisatoren van de 12 uur-race in Sebring (Florida) hebben aan het bestuur van de Internationale Automobiel Federa tie in Parijs gevraagd, hun wedstrijd ook volgend jaar te erkennen. Alex Ulmann, de voorzitter van het or ganisatie-comité, heeft dit verzoek aan de federatie gericht, naar aanleiding van het besluit van de Amerikaanse Automobiel Club, voorlopig geen races meer te hou den; dit in verband met de ramp in Le Mans en het verongelukken van Bill "Vol kovich tijdens de Grote Prijs van Indiana polis. Onder deze omstandigheden zou de A.A.A., die de Verenigde Staten vertegen woordigt in de Internationale Federatie, met ingang van het volgende jaar geen enkele wedstrijd1 meer erkennen. De Grote Prijs van Sebring, die meetelt voor het wereldkampioenschap sportwa gens, zou in Maart 1956 worden gehouden en de organisatoren stellen er blijkbaar prijs op, de race te laten doorgaan. De eersteklasser Saint-Etienne heeft be kend gemaakt dat zij de Nederlandse spe ler Rijver^ van Stade Frangais uit Parijs heeft overgenomen voor 3.500.900 francs. Rijvers, die met vacantie in Nederland is, heeft met de overschrijving ingestemd. Hij heeft voor Saint-Etienne gespeeld voor hij naar de Parijse club ging. Maar hij had het in Parijs niet naar zijn zin en zei dat hij graag weer de kleuren van Saint- Etienne zou verdedigen. Voor de tenniswedstrijd Nederland Duitsland, die 13 en 14 Augustus in Noord- wijk zal worden gehouden, is de Neder landse ploeg als volgt samengesteld: Heren-enkelspel: 1. Van Dalsum, 2. Deih- nert, 3. Van Meegeren, 4. Karamoy. Dames-enkelspel: 1. Fenny ten Bosch, 2. Nel van der StornHermsen. Heren-dubbelspel: 1. Van DalsumDeh- nert. Het tweede dubbel zal nog nader worden aangewezen. Gemengd dubbelspel: 1. Fenny ten BoschVan Dalsum, 2. Nel van der StormDehnert. Dames dubbelspel: Fenny ten Bosch Nel van der Storm. Veteranen: Bochardt en Karsten (zij spelen in het enkelspel en een dubbel). Goris kon zich voor deze wedstrijd' niet besdhiklbaar stellen. In totaal zullen 22 partijen worden gespeeld met inbegrip van de wedstrijden, waarin de veteranen uitkomen. De Duitsers kómen met de volgende spelers naar Nederland1: mevr. Tidow, mej. Ahlert, Bucbholz, Biederlack, Scholl en Veldbusch. Veteranen- Kuhlmann en Zan der. De start van de 16 m2 Streepklasse op de Loosdrechtse plassen tijdens de internationale Holland Week. In het nieuwe open zwembad „De Pa piermolen", dat even buiten Groningen ligt, is Vrijdagavond een begin gemaakt met het programma van de nationale zwem- kampioenschappen van de K.N.Z.B. Het nas een heerlijke windstille zomeravond, de temperatuur van het water bedroeg 20 graden en de publieke belangstelling was bevredigend, zodat alle factoren mee werkten voor het noteren van snelle tijden, zelfs in de series, waarin tenslotte slechts gezwommen werd voor de plaatsing in de eindstrijden. Bij de dames legde Hettie Balkenende van Z.A.R. de 400 meter vrije slag af in 5 min. 11.8 sec, een nieuw persoonlijk re cord. In Parijs, enkele weken geleden bij de landenwedstrijd tegen Frankrijk, had zij 5 min. 12.4 sec. laten afdrukken. Indien men bedenkt, dat het Nederlands record in een overdekte badinrichting gemaakt en op epn 25 meterbaan op 5 min. 9.9 staat (Mary Kok) dan zal het duideliik zijn, dat Hettie Balkenende ongetwijfeld in staat moet worden geacht het Nederlands re cord op dit nummer te verbeteren. In ieder geval stond haar prestatie van Vrijdagavond in het Groningse bad op in ternationaal niveau. Mary Kok noteerde 5 min. 17.6 sec., maar zwom in een andere serie dan het Z.A.R.-meisje. Ook Lenie de Nijs liet. ondanks slecht baan houden, met 5 min. 20.2 sec. een nieuw persoonlijk re cord voor zich afdrukken. Mary Kok, die op dit driedaags kam pioensfeest 12 maal aan de start zal moeten verschijnen, waarin natuurlijk het zwem men van de series is begrepen, had een bijzonder snelle start op de 100 meter vrije slag voor adspiranten. Zij noteerde Ter voorbereiding op de Olympische Spelen worden in Tokio wedstrijden ge houden tussen de beste Japanse en Ame rikaanse zwemmers. Tijdens deze duels in het 50 meter Meiji-bad verbeterde de Ja panner Masaru Furukawa het wereld record op de 200 meter schoolslag. Hij liet een tijd van 2 min. 33.7 sec. voor zich af drukken. Het oude i'ecord stond sinds 17 September 1954 op naam van zijn land genoot Mamoru Tanaka met 2 min. 35.2 seconden. Voor de nationale tenniskampioen schappen, die van 1521 Augustus op de M.E.T.S. in Scheveningen worden gehou den, hebben zo goed als alle bekende wed strijdspeelsters en spelers ingeschreven. De volgende spelers zullen worden „ge plaatst". Heren-enkelspel: Van Dalsum, Dehnert, Van Meegeren, Goris, Karamoy, Van Gas- selt, Holst en Marre. Dames-enkelspel: mej. Fenny ten Bosch, mevr. Van der Storm, mej. Grosveld, mevr. Rouwenhorst, mevr. Scholten, mej. Muile meister, mevr. Koopmans en mevr. Thung. Heren-dubbelspel: Van Dalsum-Dehnert, Goris-Karamov, Van Meegeren-Lodeisen, Holst-Wiegers. Dames-dubbelspel: mevr. Van der Storm- mej. Fenny ten Bosch, mej. Ferir-mej. Fikenscher, mevr. Koopmans-mevr. Schol- ter., mej. Grosveld-mej. Mullemeister. Gemengd dubbelspel: mevr. v. d. Storm- Dehnert, mej. Ten Bosch-Van Dalsum, mej. Ferir-Karamoy, mej. Fikenscher- Tönjes. 1 min. 7.3 sec., een nieuw persoonlijk re cord, want haar trainer Jan Stender zij wist zelf niet wat haar beste tijd op dit nummer tot nu toe was geweest ver telde, dat zij op een 25 meterbaan nimmer beneden de 1 min. 7.8 sec. is gekomen. Spanning verwacht Wim de Vreng noteerde de snelste serie- tijd op de 400 meter vrije slag voor heren met 4 min. 51.7 sec. De strijd tussen hem, tussen Willemse van De Robben en Jaap de Jong. de kampioen van het vorig jaar, belooft Zondag zeer spannend te worden. Piet ten Thije bleef ruim onder de limiet- tijd van 5 min. 10 sec., maar kan zich met 5 min. 8.8 sec. geen plaats in de finale veroveren. De series 4 x 100 meter wisselslag esta fette heren behoefden niet te worden af gewerkt, omdat Zian zich teruggetrokken had, zodat De Robben, D.J.K., L.Z.O., H.Z. P.C., Dolfijn en Neptunus (Amersfoort) zich direct voor de eindstrijd plaatsten. Rest nog te vermelden dat Alie Homan van D.Z.N. (Groningen), die op de 400 meter vrije slag voor dames dezelfde tijd noteerde als Judith de Nijs, nl. 5 min. 39.7 sec., zich terugtrok wegens een lichte bles sure toen zij en het Robbenmeisje werden opgeroepen voor overzwemmen voor de zesde plaats in de finale. Geertje Wielema had zich teruggetrokken wegens een lichte bronchitis. De sterksten Voor de eindstrijden van de Neder landse zwemkampioenschappen, dames, heren en adspiranten hebben zich de vol gende zwemmers en zwemsters geplaatst: 400 meter vrije slag heren: De Vreng (A.Z.) 4 min. 51.7, Willemse (Robben) 4 min. 53.6 sec., De Jong (L.Z.O.) 5.01.4, De Bruyn (Neptunus Amersfoort) 5.03.5, De Jonge (Bubble) 5.05 en Pieters (D.W.R.) 5.06.7. 100 meter vrije slag adspiranten jongens: Zeewuster Dolfijn) 1 min. 5.7 sec., Jiskoot (Merwede) 1.06.-, Eerligh (L.Z.O.) 1.06.3, Ritton (D.J.K.) 1.06.3, Stoel (Rotterdam) 1.07.3, Schoonhoven (L.Z.O.) 1.12.7. 100 meter schoolslag adspiranten jongens: Kapaan (Sleutelstad) 1. min. 21.5 sec., Freese (D.V.Z., Den Haag) 1.21.9, Zwerus (A.Z.C., Apeldoorn) 1.23.5, Hovestadt (Neptunus, Amersfoort) 1.23.9, Ernst (N.Z.C. '21) 1.25.6 en Kooiman (Merwede) 1.26.4. 400 meter vrije slag dames: Hettie Bal kenende (Z.A.R., Amsterdam) 5 min. 11.8 sec, Mary Kok (Robben) 5.17.6, Lenie de Nijs (Robben) 5.20.2, Loes Zandvliet (Golfbrekers, Leiden) 5.26.7, Jans Koster (Gooi, Bussum) 5.31.6 en Judith de Nijs (Robben, Hilversum) 5.39.7. 4 x 100 meter wisselslag estafette dames: R.D.Z. 5 min. 16.1 sec., Robben 5.21.1, D.Z.N. 5.39.2, Gooi 5.41.6, M.Z. en P.C. (Maastricht) 5.53.5 en H.D.Z. 5.55.5. 100 meter vrije slag adspiranten meisjes: Mary Kok (Robben) 1 min. 7.3 sec., Greetje Kraan (H.Z.C.) 1.08.8, Lotte Heniger (R.D.Z.) 1.09.9, Els Steehouwer (R.D.Z.), 1.11.2, Ans Prins (H.D.Z.) 1.11.8 en Atie Voorbij (Robben) 1.12.1. 100 meter schoolslag adspiranten meis jes: Ada den Haan (Gooi) 1.27.3. A. Pley (Golfbrekers, Leiden) 1.28.1, Rita Kroon (Robben) 1.28.3, D. de Leeuw (R.D.Z.) 1.28.3, B. Zweers (Gooi, Bussum) 1.29.3 en S. I-Iovingh (D.Z.N., Groningen) 1.30.1. 100 meter rugslag adspiranten meisjes: S. Wssink (A.Z.P.C.) 1 min. 18 sec., Lenie de Nijs (Robben) 1.20.2, Mary Kok (Rob ben) 1.20.4, Bep van Ooyen (O.D.Z.) 1.22.5, J. Minck (D.Z.N., Groningen) 1.22.7 en Ina Raats (H.Z.C.) 1.22.9. Joop de Mos, winnaar van het vorig jaar, heeft het in zijn halve eindstrijd en kelspel van het internationaal tournooi voor tennisleraren niet kunnen bolwerken tegen de sterke Britse kampioen Roberts. Het was een uitputtende strijd, die 2j/ï uur duurde, en waarin De Mos tegen de verwachtingen in veel op het achterveld bleef. Hij is in staat het moderne aanvallende spel te spelen, maar ditmaal koos hij om welke reden dan ook een andere tactiek en speelde vrij verdigend. Roberts daarentegen kwam veel meer naar voren en won, na een partij die tot in de laatste set tamelijk gelijk was opgegaan, in vijf sets: 4—6 6—3 6—4 6—8 6—3. In de andere halve eindstrijd won de Australiër Cowthorn in vier sets van de Fransman Iemetti: 68 86 63 64. Voorts wonnen de Australiërs Cowthorn en Tregonning hun partij in de kwartfina les van het dubbelspel tegen W. Hemmes- Buytelaar in drie sets: 63 64 62. In een andere partij van de kwartfinales dubbelspel traden Joop de Mos en Mulder aan tegen het Amerikaans-Egyptisch paar A. Ritzenberg-Mohamed Ali Mobarek. De Mos en Mulder vormden een nieuwe combinatie, die voor het eerst op de baan verscheen. De Amerikaan en de Egypte naar waren samen al enkele malen uit gekomen en dit was duidelijk merkbaar want ze pasten zich uitstekend aan elkaar aan. En aangezien De Mos, die blijkbaar een off-day had, ook in deze partij geen vaart in zijn spel kon leggen, behaalden Ritzenberg-Mobarek een regelmatige over winning in vier sets: 64 62 57 61. Zondag wordt de eindstrijd dubbelspel gespeeld. De winnaar van het enkelspel zal in een demonstratiepartij uitkomen tegen Perry. Tenslotte zullen de winnaars van het dubbelspel nog voor een demonstratie aantreden tegen Perry en een nader aan te wijzen speler.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 14