Duitse kanoërs oppermachtig bij West-Europese kampioenschappen Haarlemse voetbalteams oefenden Uitstekende prestaties van Nederlanders Koch en Kwast Hongaarse athleten verslaan Engeland Garage DEN HOUT Engelsen in Belfast kansloos tegen continentaal elftal: 4-1 Oud-internationals wonnen van „De Lijnden" met drie-twee Nóg geen beslissing bij Zaterdag-voetballers Voetballers bereidden zich al weer voor Renault Frégate De oudjes deden het nog best... MAANDAG 15 AUGUSTUS 195 5 3 Dames-voetballers van DGO wonnen eerste competitiewedstrijd Bellinzona Donderdag tegen Haarlem Telefonia zegeviert in het tournooi van ETO Stormvogels speelt Zondag tegen KFC Nieuw wereldrecord 4 x 100 m. wisselslag RCH—DOS SchotenO V V O Engelse dames wonnen EDO verloot Zaterdag: en Zondag werden door de kanovereniging „De Geuzen" in Zaandam voor het eerst in de kanogeschiedenis de West-Europese kanokampioenschappen in Ne derland gehouden. De wedstrijden hebben een buitengewoon succesvol verloop ge had voor de Duitse kanovaarders, daar zij het grootste deel van de titels voor zich opeisten en zodoende beslag legden op de Zaan-trofee, een fraaie zilveren molen, welke ditmaal voor het eerst als landenprys beschikbaar werd gesteld. Zaterdagmorgen werden de voorwedstryden voor de korte afstand gevaren. Het Ne derlandse koppel Klingers-Gravestefjn, dat zich op de K 2 - 500 meter in zyn serie als derde voor de finale plaatste, werd gediskwalificeerd na een protest van het Italiaanse koppel BastoniCoccia, daar de Nederlanders in de baan van de Italianen hadden gevaren. Bij de dames was de Franse kampioene Eva Marion niet aan de start verschenen, daar ze wegens moeilijkheden met haar pas niet op tijd in Nederland kon komen. Ook de sterke Oostenrijkse vaarster Fritzi Schwingl, had verstek laten gaan, evenals haar landgenoot F. Lulla, die met Liebhart in Macon de wereldtitel op de C 2 - 10.000 meter had behaald. Liebhart, die wel aan wezig was, kwam nu uit op de C 1 - 1000 meter. Bij de Zaterdag gevaren finales kwamen in de C 1 - 10.000 meter slechts drie kanoërs aan start. De Fransman Mollé gaf halverwege de wedstryd op. De Duitsers Johannsen en Blaack moesten het toen uitvechten. Vyftig meter voor de finish, toen hy reeds in ge slagen positie lag, sloeg Blaack om. Zwem mend achter zyn kano ging hy door de finish. Daar vernam hij, dat dit reglemen tair niet geoorloofd is. Op de K 2 - 10.000 meter werden de Oostenrijkers Raub-Wiedermann, wereld en West-Europees kampioen, ernstig be dreigd door de Duitsers Nolier-Kramer. Op de laatste 1000 meter konden de Oosten rijkers echter zover uitlopen, dat ze hun titel prolongeerden. Het Nederlandse kop pel Koch-Kwast, dat als vierde eindigde, diende een protest in tegen nummer drie, het Duitse koppel Scheuer-Schmidt, wegens verkeerd boeien, welk protest echter werd afgewezen. In de K 1 - 10.000 meter voer de Neder lander Klingers een fantastische race. Met de Duitsers Briel en Miltenberger zat hij aan kop, welk tweetal om beurten trachtte weg te komen. Op 8000 meter moest Klin gers na een tactische manoeuvre van Mil tenberger lossen, waarna Briel op de laat ste 1000 meter een dusdanige eindspurt kon inzetten, dat hij onbedreigd als eerste fi nishte. Titelhouder Verbrugge, België, kwam als vierde binnen. De Nederlander Geurts, Eindhoven, had in het begin van de race pech toen hij een stuk van zijn peddel afsloeg. Desondanks hield hij kranig vol en finishte als zevende. De Italiaan Sartini was de grote pechvogel in deze race. Eerst verscheen hij te laat aan de Zaterdag is de competitie van de Neder landse Dames Voetbalbond begonnen. In Noordwyk werd de wedstryd Zeemeeuwen DCO gespeeld, die door de Haarlemse dames met vier-één werd gewonnen. De doelpunten werden gescoord door mej. De Graaf (3 x) en mej. Van Schaaik (1 x). Het verloop van de wedstrijd werd ge deeltelijk per televisie opgenomen. Dins dagavond om kwart over acht wordt het uitgezonden in het programma van de AVRO. Zondag 21 Augustus wordt, zoals gemeld, de competitiewedstrijd DCO—Rievelo ge speeld op het terrein van RCH. De op brengst van deze thuiswedstrijd van Rie velo is geheel bestemd voor het KW- fonds tegen de kankerbestrijding. De wed strijd begint om half drie. Donderdagavond speelt Haarlem een voetbalwedstrijd (gedeeltelijk bij kunst licht) tegen de Zwitserse eerste-klasser Bellinzona. Deze ploeg speelt o.m. tegen Elinkwijk, Scheveningen Holland Sport en Hermes DVS. Het elftal der Zwitsers luidt als volgt: Doel: Pernumian; achter: Robustelli en Terzaghi; midden: Gianoni, Ziletti, Maf- fioli; voor: Sartori, Villa, Simoni, Genetelli, Pedrazzoli Scheidsrechter is de heer Horn. De wed strijd vangt aan om 8 uur. In hét tournooi van ETO voor Zaterdag middagclubs heeft Telefonia de eerste prijs gewonnen door het Amsterdamse Robaver in de finale met zes-één te kloppen. Om de derde en vierde prijs streden SVJ en ETO. Hier zegevierde ETO met drie-twee. De eindstand luidde: 1. Telefonia, 2.. Robaver, 3. ETO, 4. SVJ. Stormvogels speelt Zondag op „Schoo- nenberg" een oefenwedstrijd tegen KFC uit Koog aan de Zaan start en hij had nog maar ruim honderd meter gevaren toen zijn boot omsloeg. Een dergelijk lot overkwam de Neder landse ploeg Daman-Bunschoten-v. Koer- sel-Lagrand in de strijd op de K 4 - 10.000 meter toen de boot na driehonderd meter varen omsloeg. De wedstrijden van Zondag hadden voor de Nederlanders een succesvol verloop. Koch-Kwast eindigde namelijk in de K 2 - 500 meter als tweede, na de Duitsers Mil- tenberger-Steinhauer. Een buitengewoon spannend verloop had de finale KI- 500 meter heren. Wereld kampioen Gantois (Frankrijk) en de Duit- De vier-één nederlaag, die het Engels voetbalelftal Zaterdagmiddag leed tegen het continentaal elftal, was nog uitermate geflatteerd voor de Britten. De één-één ruststand gaf de verhouding geenszins weer en de einduitslag had voor hetzelfde geld zes- of zeven-één voor de continen talen kunnen zyn. De sterren in het con tinentaal elftal waren de Joegoslaag Vukas en de Franse middenvoor Kopa, die uit te ruggetrokken positie de meeste aanvallen inleidde. Om 3 uur bracht Kopa de bal aan hel rollen en even later had Soerensen keeper Kelsey al op de proef gesteld met een hai-ü, laag schot van 25 meter afstand. Aan de andere kant kon Buffon maar op het nip pertje de bal te pakken krijgen toen Gustafson op hem terug speelde bij een vastberaden Britse stormloop. Het spel had een tamelijk rommelig ka rakter, want in beide ploegen werd onzui ver geplaatst. Dertien minuten na de aftrap was het slechts aan een schitterende red ding van Buffon te danken dat een Brits doelpunt werd voorkomen. Liddel gaf een prachtige throughpass naar Johnstone, wiens kogel van 15 meter afstand feilloos door Buffon werd gestopt. Drie minuten later ontsnapte het Britse doel op het kan tje af aan doorboring, doordat MacDonald een traag boogballetje van Soerensen nog juist weg kon trappen. Tegen het spelverloop in namen de Brit ten na 26 minuten de leiding. Matthews zigzagde met de bal naar het centrum en gaf toen een lange pass in de richting van het doel. Johnstone liep er op, was de waakzame Jonquet te vlug af en plaatste de bal over het hoofd van de uitgelopen Buffon in het net. Binnen twee minuten was de voorsprong teniet gedaan. Het was een „complete" Franse goal. De kleine Kopa zond een pass naar de doelmond, waar Vincent de bal over de toestormende keeper Kelsey heen speelde (1-1). Van dat ogenblik af begon de continen tale overheersing, zonder echter voorlopig tot tastbare resultaten te leiden. In een felle doelworsteling werd Kopa tegen de grond gewerkt. Hij appelleerde voor een strafschop, maar de Nederlandse scheids rechter Bronkhorst wuifde die eis koeltjes af. Vukas had zijn ploeg bijzonder gemak kelijk de leiding kunnen geven, doch met alleen Kelsey voor zich schoot hij in de handen van de doelman. Veel meer moeite gaf een kanjer van Vincent, maar ook dit schot verwerkte de bekwame Britse doelman zeven minuten voor de rust meesterlijk. De start van de 1000 meter heren-demon stratiewedstrijd van tienpersoons Canadese kano's, die gewonnen werd door de Duitse boot „Wuppertal", die op de voorgrond is te zien. ser Kleine gingen vrijwel gelijk door de finish en een foto moest de winnaar aan wijzen. Het bleek, dat de Duitse kano vaarder met minimaal verschil als eerste was gefinisht en zodoende de wereldkam pioen had verslagen. Bij de dames KI- 500 meter leek het er veel op dat wereldkampioene Therese Zens (Saarland) zou worden geslagen door de Oostenrijkse Hellebrand. In de laatste 100 meter kwam zij echter met een mach tige eindsprint opzetten en won verdiend. Wereldkampioen Gantois eiste toch een titel voor zich op, namelijk op de K 1 - 1000 meter. Hij moest zich echter tot het uiter ste geven om de Nederlander Klingers met een meter te verslaan. Bij de K 2 - 500 meter dames lieten de Nederlandse dames Klingers-Bosschieter en LosPaassen in de laatste meters een zekere overwinning verloren gaan door een betere eindspurt van het Duitse koppel Amail-Schwarz. De Nederlandse dames Vrenegoor en Oostenbroek eindigden op de vijfde plaats. Ook in de estafette 4 maal 500 meter heren bereikten de Nederlanders een tweede plaats, vooral dank zij het goede varen van Klingers. Voor het landenklas- sement bezette Duitsland met 85 punten de eerste plaats en kwam zodoende in het bezit van de Zaan-trofee. Nederland werd tweede met 28 punten. Een vertwijfelde duik van keeper Kelsey, maar de strafschop van de Joegoslaaf Vukas kan hij niet houden. Vier-een voor het continentaal elftal. Ook in de tweede helft liepen de eerste Europese stormlopen op niets uit. Dat Vin cent drie meter voor doel niet kon slagen, wat een volkomen raadsel. Dit nam niet weg, dat de continentalen de situatie vol ledig beheersten en met hun tegenstanders practisch konden doen wat zij wilden. En tenslotte zelfs een doelpunt maken. Het was de Joegoslavische rechtsbinnen Vukas. die in de 32ste minuut met een 25 meter schot de treffer plaatste, waar ieder een al zo lang op had gewacht en die ook de vertwyfelde Kelsey niet meer kon voor komen. Vukas bleek meteen de smaak te pakken te hebben, al duurde het nog even, voor hij zijn scoringsdrift verder kon bot vieren. Twee minuten voor het einde kon hij de stand op 3-1 voor de continentalen brengen. Luttele seconden voor het laatste fluitsignaal volbracht hy zijn „hattrick". Toen wees scheidsrechter Bronkhorst de continentalen een strafschop toe, omdat Peacock Kopa vloerde. En Vukas zette de penalty beheerst in een doelpunt om (4-1). Gedurende het laatste kwartier hadden de continentalen schitterend voetbal ge speeld. Het publiek gaf zijn eigen favorie ten, die tevergeefs probeerden door wljzi- zingen in de opstelling tot een beter resul taat te komen, zijn ontevredenheid duide lijk te kennen met een „slow handclap"; applaus in tergend langzaam tempo. Bent- ley, die een zeer onfortuinlijke wedstrijd speelde, en Mcllroy kregen nog wel een goede kans, maar zij misten die allebei. Het continentaal elftal behaalde een ge makkelijke zege. De eerste in de serie van vier tot dusver gehouden ontmoetingen tussen Groot-Brittannië en het continent. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld in de competitie voor het kampioenschap van Nederland Zaterdagvoetbal van de K.N.V.B., luiden: Quick BoysBlauw Wit '34 12-1; Hoog vlietIJselmeervogels 1-4. IJselmeervogels en Quick Boys eindigden deze competitie met een gelijk aantal pun ten. Zij zullen een of meer beslissingswed strijden moeten spelen om uit te maken wie zich kampioen van Nederland Zater dagvoetbal mag noemen. Ter voorbereiding van de komende voet balcompetitie speelde een aantal clubs oefenwedstrijden. De uitslagen van deze wedstrijden luidden: I-Iermes-DVSBellinzona (Zwitserland) 3-3; FeyenoordAjax 3-3; Wilhelmina Longa 7-3; PECKoesveld(Duitsland) 18-0. Scheveningen Holland SportADO 1-2; Sparta—SVV 4-6; VUC—Velox 2-6; AGO VVMarsbergen 6-2; VeendamDHC 2-5; HelmondBayer (Leverkusen) 0-4; Elink wijkBellinzona 4-1; HollandHercules 2-1; Eintracht (Nordhorn)Enschedése Boys 5-2; MVVOlympique Charleroi 1-2; Willem IIBorussia (München Gladbach) 1-3; HilversumDWS 2-2; HVCAlkmaar 6-0; GraafschapFortuna 1895 (Dussel- dorp) 0-3; ON ADOSKO 4-5; Heerenveen HRC 1-2; Velocitas—ZFC 4-2; HSC—Be Quick (Gr.) 2-5; OosterparkersHelder 7-0; WWGermania (Leer, Did.) 0-3; Ra pidLausanne 2-1; FortunaLille 3-2; Rheydter SportvereinVitesse 2-1; Sport- club EnschedéFC Antwerp 2-1. De nationale Japanse ploeg heeft in Osaka het wereldrecord op de 4 x 100 me ter wisselslag estafette heren met 1.5 sec. verbeterd. Het team noteerde een tijd van 4 min. 15.7 sec. Het oude record stond se dert 17 September van het vorig jaar met 4.17.2 op naam van de Japanse ploeg van de Waseda universiteit in Tokio gemaakt. Haarlem is het nieuwe voetbalseizoen goed begonnen. In een aardige wedstrijd tegen Excelsior,waarin weliswaar nog geen groots, maar wel bevredigend voetbal werd gespeeld, wonnen de Haarlemmers van de Rotterdammers met twee-één. Haarlem kwam met een enigszins vreemde combi natie in het veld. De enige vreemdeling was de ex-DWV'er Flens, die het in de roodblauwe voorhoede lang niet slecht deed. Zijn passeren en afgeven was soms heel goed, maar hy zal sneller moeten wor den om de Haarlemse voorhoede meer stootkracht te geven. Voorts speelden als oude bekenden in de aanvalslinie Brussee, Jacob, Van Osch en Groeneveld. De middenlinie gaf oude gezichten te zien, n.l. Boeree, De Voogd en de jeugdige Dinkelberg, welke laatste een snellere sprint moet kunnen opbrengen wil hij een nuttige kracht worden. Het backstel werd gevormd door Kors en Jore, waarbij laatst genoemde, naarmate de strijd vorderde, er steeds beter in kwam. Doelman Snijders had zijn plaats in doel weer ingenomen en deed zulks op de bekende wijze. Soms uitermate zwak in het positie kiezen en uitlopen, soms echter ook verrichtte hij enkele fraaie reddingen, die hem zijn plaats toch wel waard doen zijn. Haarlem speelde in de eerste helft iets minder fel dan de Rotterdammers, die bo vendien uitstekend combineerden. Maar voor doel faalden zij en gaven De Voogd c.s. ruimschoots gelegenheid aan de dik wijls goed uitgevoerde combinaties een vroegtijdig einde te maken. De Haarlemse voorhoede was iets door tastender, maar op ogenblikken faalden zo wel Jacob als Flens in de afwerking van enige gevaarlijke aanvallen. Zo kon het gebeuren dat de ploeg, die de minste kan sen kreeg, toch het eerste doelpunt scoorde. Dit gebeurde na een half uur, toen de han dige linksbuiten Corpeleyn van de bezoe kers profiteerde van een weifeling in de Haarlemse defensie. Zeven minuten later kon Jacob eindelijk met een hard schot de uitstekende doelman De Hertog passeren, zodat met gelijke stand de thee genuttigd kon worden. Beter Haarlem deed het na de hervatting beter dan voor de rust. Er werd wat feller ge speeld en mede daardoor kreeg de thuis club in het algemeen een licht veldover- wicht. Dit resulteerde reeds na een kwar tier in een fraai doelpunt van Groeneveld, die van de vleugel af een hard schot loste dat doelman De Hertog te machtig bleek: twee-één. Ook het Haarlem-doel verkeerde nogal eens in gevaar, maar doelman Snijders, goed bijgestaan door De Voogd en Jore, konden de Rotterdamse aanval aardig in bedwang houden. Aan de andere kant trof een fel schot van Groeneveld nog eenmaal de lat en zon der dat er nog gescoord werd kon het ein de worden aangekondigd. Flens had zich nog even laten vervangen door Vreenegoor en ook Kors verliet kort voor het einde het veld. Het Haarlemse publiek heeft de gelegen heid om RCH tegen DOS in eigen huis voor het eerst als prof-club aan het werk te zien met beide handen aangegrepen. Het aantal bezoekers in het Sportpark liep tegen de 6000, hetgeen voor een vriendschappelijke ontmoeting wel een record mag worden genoemd. De aanwezigen hebben kunnen genieten van een uitstekende en spannende partij voetbal, waarin de Racing opnieuw het bewijs leverde, dat in het komende seizoen een rol van betekenis kan worden gespeeld. Met drie-nul verloor DOS, na een wedstryd, waarin het overrompelende spel van de blauw-zwarten van doorslaggeven de aard voor de zege was.. Na een gelijkopgaande start verkreeg DOS een overwicht, hetgeen resulteerde in schoten van Lammers en v. d. Linden tegen lat en paal. RCH, dat enige tijd nodig had om zich in te spelen, kwam er gaandeweg beter in. Linksback Kraay voorkwam twee maal een doelpunt door schoten van Bies- brouck en Van Braam op fraaie wijze voor de doellijn te keren. Ook keeper v. d. Berg verrichtte uitstekend werk, doch in de tweede helft waren de Stichtenaren tegen het gevaarlijke aanvalsspel van RCH niet meer bestand. Na een goede combinatie schoof Bies- brouck de bal door naar Van Braam, die in de vierde minuut de stand op één-nul bracht. Kort daarna joeg dezelfde speler uit een pass van Kruyer de bal voor de tweede maal in het Utrechtse doel. Schoten van Van Braam en Kruyer kwamen tegen de paal, pas toen de RCH'ers het wat kal mer aan gingen doen, kwam DOS tot een tegen-offensief. In deze periode toonde doelman v. d. Voort echter zijn kwaliteiten. Schoten van Luiten, Lammers en v. d. Linden bedwong hij op voortreffelijke wijze, maar toen Van Braam vijf minuten voor het einde voor de derde maal scoorde, was DOS een geslagen ploeg. Schoten heeft een begin gemaakt met de voorbereiding voor do voetbalcompetitie en In de athletiekontmoeting Groot Brittan- niëHongarije in Londen versloeg de Hon gaarse herenploeg de Engelsen met 11614 9314 punt, terwijl de Engelse dames de overwinning behaalden met 6053 pun ten. Op de tweede dag won Hewson (G.B.) de 880 yards in 1 min. 48.6 sec. voor Szent- gali (H.), die 0.1 seconde later over de finish ging. Hewson noteerde hiermede de tijd van het officiële Europese record, dat op 30 September 1954 in Kopenhagen door Nielsen (Den.) op 1 min. 48.6 sec. was ge bracht. Op 4 Augustus van dit jaar verbe terde Nielsen deze tijd echter weer door 1 min. 48.2 sec. te laten afdrukken. Het officiële wereldrecord bedraagt eveneens 1.48.6 en staat op naam van Whitfield en Nielsen, maar Spurrier (V.S.) en Sowell (V.S.) liepen de 880 yards dit jaar reeds in resp. 1.47.5 en 1.47.6. Hewson verbeter de met deze race wel het Britse record. De strijd op de 3 mijl tussen Tabori en Chataway vormde het hoogtepunt van de tweede dag. En weer was het de Hongaar, die de Brit wereldrecordhouder op deze afstand versloeg. Het verschil tussen de beide athleten bedroeg slechts anderhalve meter en voor Chataway werd dezelfde tijd afgedrukt als voor de Hongaar, 13 min. 44,6 sec. De strijd werd op de laatste meters be slist, nadat de athleten ronde na ronde ge vochten hadden tegen een harde wind en regenbuien. Ibotson (G.B.) had in de eer- speelde op zijn terrein een vriendschappe lijke wedstryd tegen het Amsterdamse OVVO. Na een aantrekkelijke party zege vierde OVVO met vier-één. Deze cijfers waren wel wat geflatteerd, want tot twintig minuten voor het einde waren de partijen volkomen aan elkaar ge waagd. Vooral in de eerste helft speelde Schoten, evenals trouwens OVVO, een goe de partij voetbal, die het aanzien volkomen waard was. Beide ploegen streden fel om een doelpunt, maar tot aan de rust hielden de verdedigers stand, zodat met blanke stand gedraaid werd. Ook in de tweede helft was er van krachtsverschil nauwelijks sprake. Om beurten waren de doelen in gevaar en zo wel Kessens als de OVVO-doelman moes ten er herhaaldelijk aan te pas komen. Twintig minuten voor het einde kreeg Schoten zelfs de beste vooruitzichten op de overwinning, want op dat moment slaagde Pelser er in de thuisclub de leiding te be zorgen. Toen direct daarna Kaas voor de bezoe kers de gelijkmaker kon scoren, betekende zulks de ineenstorting van de Schoten- ploeg. Zonder al te veel moeite althans konden de Amsterdammers in de resteren de tijd drie doelpunten aan het totaal toe voegen, zodat Schoten uiteindelijk nog een stevige vier-één nederlaag kreeg te incas seren. Schoten 2 verloor van O WO 2 met één nul. EDO heeft in de lichtwedstrijd op het Lansink in Hengelo een veelzeggende 61 nederlaag geleden tegen Tubantia. Zes doelpunten toch duiden op geen al te ster ke achterhoede en hoewel het veldspel der Haarlemmers beslist niet tegenviel, bleek de voorhoede toch geen stootkracht te heb ben. „Hadden wij maar enkele van zulke veer tigers in ons elftal" verzuchtte een verstokt „Lijnden"-supporter na afloop van de wed strijd, die zijn club Zaterdagavond had ge speeld tegen een elftal van oud-internatio nals bij de opening van „De Lijnden's" nieuwe sportpark in Badhoevedorp. En met deze opmerking trof hy de roos, want de „oudjes" toonden zich in deze ontmoeting betere voetballers dan de favorieten van deze supporter. Zowel technisch als tactisch waren zij een klasse beter en slechts het gebrek aan uithoudingsvermogen van de oude garde was er de oorzaak van dat De Lijnden in het laatste kwartier de neder laag tot twee-drie kon beperken. Na een mislukte dropping vanuit een sportvliegtuig, waarbij de bal op een der bijvelden belandde, werd door wethouder J. A. Oudheusden de aftrap verricht. De op elkaar ingespeelde ploeg van De Lijnden veroverde al spoedig een flink overwicht Halle en Potharst in duel met een ste ronde vooraan gelopen waarna Chata way de leiding overnam. Plotseling schoot Tabori vanuit de derde positie naar voren. Chataway ging met hem mee, maar de Brit was niet in staat om de krachtige eind sprint van Tabori te weerstaan. Een felle strijd werd voorts geleverd op de 220 yards dames tussen Jean Scrivens (G.B.) en het 16-jarige Hongaarse school meisje Neszmelyi. Beide meisjes noteerden 24.3 sec., maar Scrivens ging iets eerder door de finish. Voor Engeland betekende deze tijd een nieuw nationaal record. De 440 yards horden werd door Saw (G.B.) gewonnen in 53.1 sec. Csermak (Hong.) won het kogelslingeren met 58.88 meter, Kulscar (Hong.) won het speerwer pen met 64.92 meter en Disley zegevierde op de 3000 meter steeple in 8 min. 55.4 sec. Rosznayoi (Hong.) werd derde met 8.56.8. Het kogelstoten was voor Mihalfyi (Hong.) met 15.86 meter. Bij het polsstok hoogspringen was Homonnay (Hong.) de enige die boven de vier meter kwam. Hij sprong 4.26 meter. Het kogelstoten dames werd gewonnen door mej. Feher (Hong.) met 13.44 meter, het hoogspringen door mej. Hopkins (G.B.) met 1.69 meter. AUSTRALIë—ITALIë: TWEE—NUL. Australië heeft in de Davis Cup-ontmoeting tegen Italië met twee—nul de leiding ge nomen door twee enkelspelen te winnen. Rosewall (Australië) versloeg Pietrangeli (Italië) met 8—6, 3—6, 6—1, 6—4 en Hoad won van de Italiaan Gardini (63, 62, 6—0). Tubantia heeft na de fusie met de Twent se Profs de beschikking gekregen over en kele goede spelers. Kosters in het doel is zeer betrouwbaar en in Jac. v. d. Veen, To ren en Albers heeft men evenzeer spelers, die in de Twentse Profs en later in De Graafschap heel wat profroutine hebben opgedaan. De Hengeloërs schiepen zich reeds in de eerste helft een voorsprong, die een stevige grondslag vormde voor de sprekende zege. Blom (ex-Elinkwijk), de Hengelose links buiten Perik en Jurrissen (2x) brachten de ruststand op 40. Daarna ging EDO beter spelen en de kan sen schenen te keren toen Prins vier minu ten na de hervatting de achterstand tot 41 verkleinde. De afwerking liet echter ook daarna te wensen en toen Tubantia tweemaal het Edo-doel trof door Perik en Albers en de stand 61 werd, viel er voor EDO geen enkele eer meer te behalen. De opstelling van de Haarlemse ploeg was als volgt: d.: v. d. Berg; a.: Berends en Bax; m.: Snijders, Koning en Plaisir; v.: Petterson, Peters, Roodselaar, Kops en Prins, dus nog zonder Spiers en Mul. t ADVERTENTIE 6-pers. Sedan geeft 12 maanden ga rantie. Prijzen in diverse uitvoeringen 7500— tot 8875.—. Wagenweg 166-168. Tel. 12138 en 15056. op de heterogene oud-internationalen,maar de aanvallen van de jongeren waren te on samenhangend en de schoten te onzuiver om succes op te kunnen leveren. Mocht er in deze periode al eens een gevaarlijke aanval komen van de gastheren, dan wis ten Potharst, Fanger, Staffelen en in laat ste instantie de 46-jarige doelman Leo Halle, daar wel raad mee. Geleidelyk aan kwamen de vroegere Oranjemannen er beter in en konden Schubert, Staffelen en Fanger hun verdedi gende taak verwaarlozen en zich met de aanval gaan bemoeien. De ongeveer drie duizend toeschouwers kregen toen een kleine imitatie voorgeschoteld van het be ruchte „Hollandse kwartiertje", waarbij Guus Drager zich nieuwe roem verwierf door in nog geen drie minuten, tweemaal raak te schieten. Na de thee kon de thuisclub weer een lichte veldmeerderheid veroveren, doordat de ongetrainde gasten door de onderbre king enigszins stram en stijf waren gewor den. Niettemin kwam na elf minuten spelen in de tweede helft het succes aan de andere kant. Een der Lijn den-verdedigers be ging een overtreding en de hieruit toege stane strafschop waarbij Slot en Dra ger listig over de bal heenstapten werd door Dijkstra met een felle schuiver in een doelpunt omgezet (nul-drie). Het zag er toen wel erg donker uit voor het feestvierende De Lijnden, want zowel in het plaatsen en po sitie kiezen waren de gastheren veruit de minderen. Veertien minuten voor tijd konden de Lijndenaren de eer dan ook redden, toen Doekes vanaf de zij lijn op doel schoot en Halle de bal niet ge heel onder controle kreeg en ermee over de lijn liep. Nauwe lijks enkele minuten later was het al twee drie door toedoen van v. d. Velde, die onder de vallende Halle door inschoot. Verder lieten de oud-inter nationalen het in de resterende speeltijd van De Lijnden, niet komen.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 5