Zwembad Sluizen van IJmuiden9 gratis - maar de dood zwemt mee AUTO- en MOTORRIJLES Voor al Uw vervoer Autorijschool Succes 5-^-7-7 Havenberichten Visserij - varia J, de Boer Agenda voor Velsen Jeugd speelt met griezelige gevaren in het kanaal Old Clothes New Wijk aan Zee 7 Argobeam maakt slagzij na brand in machinekamer Vanmiddag WB-welpen- tournooi op „Watervliet" Belt U even: Burgerlijke Stand Velsen DRY CLEANING ONLY Wedstrijdprogramma van „Stormvogels" Medische verzorging tijdens het weekeinde „Die Nachtwache" trok grote belangstelling Mej. C. Storckmeijer verlaat de Velsense kinderpolitie Stormvogels-jubilaris Agenda voor Beverwijk ZATERDAG 2 0 AUGUSTUS 195 5 'éMÈ/m WWMmffimi (Van een redacteur) DE DEUREN VAN DE NOORDERSLUIS steken zon zeven meter boven het water uit, dat daar bij elke schutting wielend en onstuimig omheen trekt, tot het verschil in peil is opgeheven. Zeven meter is een bange hoogte, voor wie naar beneden kijkt, maar de kleine IJmuidenaren, die in zwembroek over het hekje hangen, zijn daar allang aan gewend, want zij duiken met een soms fraaie zweefduik het onrustige water tegemoet. Het moet een beetje zout smaken daar, maar het is er goed schoon, zodat het hier volgens kenners beter zwemmen is dan bijvoorbeeld bij de PEN-centrale, verder naar het Oosten of bij het pontje van Donkersloot. Hoewel daar andere voordelen van de genoemde plaatsen tegenover staan: de PEN laat dag en nacht een lekker lauwe stroom afvalwater in het kanaal los en het pontje van Donkersloot is voor de overmoedigsten onder de kanaalzwemmers vanouds een heerlijke gangmaker. Dat de Noordersluisdeu- ren bij het openschuiven zware draaikolken veroorzaken, dat de PEN-centrale onder meer chloor spuit en dat het pontje van Donkersloot een scherpe schroef bezit, die met de hand of het hoofd niet is tegen te houden.ach, wie daar op let is een kniesoor. Wij zijn dus bepaald kniesoren, want wij hebben daar gistermiddag wèl op gelet. Buiten de sluis deuren van de grote sluis had het warme zomert je een aantal jonge zwemmers en zelfs één zwemster bijeengebracht, die in het Noordzeekanaal een groot spektakel 1 1 maakten. Want ten- slotte is het enig spektakel waard, wanneer men op vijf tienjarige leeftijd van de hoge sluisdeur in het water durft te duiken. Gevaar kan het echt niet hoor, want het kanaal is daar zo'n twintig me ter diep, dus fladde ren er soms drie of vier figuurtjes tege lijk van de giganti sche deuren, om na een lange luchtreis in het brakke nat te verdwijnen. Kan het geen ge vaar, dachten de he ren? Toch wel en zelfs zeer veel. Want naast de sluisdeuren mondt de riolering uit in een buis, die gemakkelijk een auto kan bergen en als het water ge lijk gemaakt wordt, kan daar een enorm sterke zuiging optre den zowel naar buiten als naar bin nen. Als de zuiging naar binnen is gericht, kon een zwem mer daar wel eens niet op gebouwd zijn, zodat hij spoorloos verdwijnt in de duistere ingewanden van de sluis en zelfs de sluisknechts, die elke warme dag weer het jasje al half uit hebben om er achter aan te springen, er weinig meer aan zouden kunnen doen. Gaat de sluisdeur open voor een nade rend schip, dan moet er meestal nog genoeg verval overwonnen worden om een aan merkelijke kolking te veroorzaken op deze grens van het zeewater en brak water en daar zou zelfs een geoefend zwemmer ook wel eens niet tegenop kunnen. Duik van de deur - zeven meter de diepte in naar de kolking van het „gemengde" water. NATUURLIJK: de stamgasten van dit gratis-zwembad kennen de kuren van de sluis zo langzamerhand en ze zullen wel uitkijken, voor ze bij het schutten te water gaan, maar toen gisteren een Duitse vracht vaarder door de Elisabeth Goedkoop naar binnen getrokken werd, moest de kapitein van de sleper toch een luide schreeuw naar de bevolkte remmingswerken aan de voet van de sluiskade geven: „Blijf asjeblieft Hier zwemt de dood mee - al lijkt het idyllisch genoeg bij de Noordersluis. uit de weg, want als de schroeven straks terug gaan slaan, ben je nergens meer". Ze zijn er uitgebleven, maar dat zal niet altijd gebeuren, want op een leeftijd .van zo'n veertienzestien jaar doet de mens zo nu en dan graafeëns dingeh, "die hi geheel verantwoord zijn. liet is daar levensgevaarlijk. De jonge lui, die er gisteren heerlijk zwommen, lie ten zien, dat ze stuk voor stuk het diploma, dat zo zorgvuldig voorbehouden blijft aan „geoefende zwemmers" heus wel bezaten, maar dat riool en die schuiven zijn, samen met de dubbele schroeven van de Duitser toch beslist sterker dan zelfs de formida bele krachten van een zestienjarige „ge oefende zwemmer". De Noordersluis is een geliefkoosd bad plaatsje voor een deel van IJmuidens jeugd, die het strand en de zwembaden er blijk baar graag voor laat staan. Zeer tot ongenoegen van het sluisperso- neel, dat bij herhaling de knapen uit de be tonnen gebouwen aan de uiteinden van de sluiskolk moet vissen. Niet dat daar meer veel te vernielen is, want de ruitjes zijn er haast allemaal uit- WICK. Een brand in de machinekamer van het Britse motorschip Argobeam (7.133 ton) op de Atlantische Oceaan tussen Schotland en IJsland is door de bemanning geblust. Vanmorgen vroeg seinde de ka pitein dat zijn schip hulpeloos ronddreef met zware slagzij aan bakboord. Het ruim 22.000 ton metende, in 1953 in Vlissingen gebouwde Zweedse passagiersschip Kungs- holm is in de nabijheid en zal vermoedelijk assistentie verlenen. De Argobeam maakt zoveel slagzij dat de bemanning vermoede lijk geen reddingboten zal kunnen strijken. Er staat een storm uit het Zuid-Westen in het gebied waar de Argobeam in nood ver keert De voetbalvereniging „VVB" houdt he denmiddag op het sportpark „Watervliet" haar jaarlijkse welpcn-voetbaltournooi om de „Cor Minnes"-beker. Er wordt in twee poule's gespeeld, waar bij de Beverwijk A- en B-welpen hun wisselprijzen moeten verdedigen. In poule A zijn ingedeeld: Beverwijk, De Kennemers, Kinheim, CSV, Hercules en WB en in poule B: Beverwijk, CSV, De Kennemers, Kinheim, Uitgeest en VVB. Voor Zaterdag 27 Augustus en Zondag 28 Augustus worden de WB-jeugdtour- nooien voor adspiranten en junioren ge houden. CO(XXX)CX>C<XXXXXXXXXXX)KX»OCCCCCOCOCCCCCOOGCCOOOOCCCCOOCCO 3 HET IS NIET ONMOGELIJK, dat gij y ons voor kribbebijters en zwartkijkers houdt, indien wij u vertellen, dat het zwemmen in IJmuidens havenkommen y: niet alleen levensgevaarlijk, maar ook X nog streng verboden is. Dit risico moe- ten wij dan maar nemen, want het is 8 ons na een langdurig bezoek aan het X openluchtzwembad „De sluizen van H IJmuiden" sinds gistermiddag niet meer uit het hoofd te praten, dat de ouders, 8 die hun kinderen daar al dan niet met X toestemming, laten zwemmen, het erg- 9 ste kunnen verwachten, wat hen kan 3 overkomen. WaaromIn bijgaande re ft portage wordt dit uitvoerig door één 3 onzer uit de doeken gedaan en de foto's 3 bewijzen ten overvloede, dat dit „zwem- 8 bad" inderdaad volkomen terecht tot 8 het verboden water gerekend wordt in 9 de Velsense politieverordening. Het feit, 8 dat het politiecorps niet sterk genoeg is, 3 om op warme dagen een cordon rond X het kanaal te trekken en alle zwemlus- tigen op die wijze te weren, kan moeilijk 8 als excrius gelden voor te gemakkelijk 8 denkende ouderen, die soms niet bevroe- den in welke gevaren hun kroost ver- keert, zodra zij in de vele gebouwtjes bij het sluizencomplex of „zomaar" in de berm de kiel en de broek voor het zwempak verwisselen. Het dodelijk on geval bij de PEN-centrale heeft in dat opzicht wellicht enig leergeld opgele verd - deze herhaalde waarschuwing 8 zal misschien de scholing voltooien. ADVERTENTIE Wü lessen uitsluitend met de nieuwste Taunus 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie Technische lessen ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR ooococcccoccoc»ooooc<xxxx>oocccocxxxxccoooococoooaxxxx»c> gegooid, maar tenslotte huist in één dier gebouwtjes de PTT met een aantal kabels, maakt de Marine er gebruik van en heeft ook de Rijkswaterstaat er zijn plezier van. Niet van deze jongens, maar van de huisjes, wel te verstaan. Weinig plezier hebben deze instanties be leefd van de mannen, die onlangs een aan de Oostkant van de sluiskolk staande Wes- ton-takel bemachtigden, daarmee een sta len driepoot uit zijn verband hesen en ver volgens de kostbare takel maar in het ka naal jonasten, zodat er tot op heden nog niets van terug is gevonden. Waarschuwingen helpen meestal niet veel, ook niet als er bij verteld wordt, dat de kabels, waaraan vele jonge handen zich optrekken, wel eens onder stroom staan. Het enige antwoord is dan meestal een grote mond en dan moet de sluisknecht wel afdruipenomdat hij per saldo niet als kin derjuffrouw is aangenomen en ook nog an dere bezigheden moet verrichten. DE UITLOPERS van de sluiseilanden, de bergings- en cementhavens en het stukje kanaal bij de Velser spoorbrug worden eveneens voor de clandestiene en gevaarlij ke watersport gebruikt. Niet zo druk als de blijkbaar erg aantrekkelijke Noorder sluis, waar men zich van tijd tot tijd zelfs wel eens in de kolk waagt („even schut ten", heet het dan), maar toch druk genoeg om het dodencijfer van het Noordzeeka naal onverhoopt nog eens verder te laten et °Pl°Pen dan noodzakelijk is. Bij de PEN-centrale stroomt het warme afvalwater in het kanaal, dat uit de Staal- haven mondt, in het Noordzeekanaal. Heer lijk zwemwatertje, zo op het gevoel. Maar levensgevaarlijk. Want het is er niet alleen onherbergzaam diep, maar bovendien ge ducht giftig door de afvalstoffen. Niettemin wordt er tot durende angst van de PEN- portier op warme dagen druk gezwommen. Als er een schip binnenkomt, is het bad verlaten. Niet voor lang en ook niet bij élk schip. Bij het veer van Donkersloot: idem dito. De schroeven van de rappe bootjes zijn geen beletsel voor de enthousiasten, die hier verkoeling zoeken. Er is nog geen ern stig ongeluk gebeurd, maar het kan op den duur niet uitblijven, want één overmoedig jongetje kan net die ene teveel worden. De ponten: hetzelfde lied. Bij de pontha vens wordt graag gezwommen, al drijft er wel eens het een en ander in het water, dat de reinheid niet bepaald ten goede komt. Dat de ponten aan weerskanten schroeven hebben, mag in het geheel geen rem op de vreugde zijn, netzomin als het blijkbaar hindert, dat de baggermolens van de Ballast, die in het werkhaventje van de tunnelbouw liggen, onder stroom staan. EN DAN ZOU het dus wel veilig zijn in de buitenhaven? Beslist niet. Ten eerste staat hier voortdurend een ge vaarlijke stroom, maar bovendien heeft een voorval van Woensdagmiddag ge leerd, dat het duiken daar grote risico's met zich brengt. Een achttienjarige Am sterdammer dook daar namelijk pardoes op een steen en moest met een diepe hoofd wonde naar het ziekenhuis worden ge bracht. Het liep dan allemaal nog goed af, maar dit is eerder uitzondering dan regel te noemen. IJmuidens jeugd wordt het zwemmen in deze heerlijke zomer graag gegund. Maar IJmuidens jeugd heeft de beschik- kign over drie zwembaden binnen, de ge meente plus een strand om een Amster dammer jaloers te maken. Waarom moet er dan elke dag weergë- speeld worden met het leven van tiental len kinderen en evenzovele tientallen om standers, die het hart vasthouden bij de roekeloze waterballetten, die rond en in het IJmuidense sluizencomplex worden op gevoerd. Opdat de ouders het antwoord geven, willen wij gaarne als kniesoren te boek staan. ADVERTENTIE GEBOREN: G. van de Wint—Post, d„ Stol- straat 13, IJmuiden-O.; F. M. JabroerAn- dringa, z., Celsiusstraat 11, IJmuiden; J. BöhmGraanam, d., Hagelingerweg 65, Santpoort; J. M. J. B. BosMaas, z., Merel laan 6. IJmuiden-O.; C. VooistraSmal, d., 2e Hogerwoerddwarsstraat 17, Haarlem; C. H. WilminkGiesberts, d., Stokmansplant soen 7. IJmuiden-O.; G. H. J. KonijnSchoon, z., Ladderbeekstraat 26, Velsen-N.; J. M. BaanstraPereboom, 2 d„ Moerbergplant- toen 147, IJmuiden; H. M. Baljetvan Zoes» d., Rijperweg 3, Bloemendaal; A. C. J. v. d. Plasvan Lieshout, d., Starrebosstraat 12, Velsen-N.; M. G. Hool-Frudiger, d., Gijzen- veltplantsoen 49, IJmuiden; M. J. Veldt— van der Velden, d., Duinlustparkweg 56, Santpoort. OVERLEDEN: J. H. Hendriks, 70 j., echt genoot van M. C. Knevel, Acaciastraat 9, IJmuiden-O.; A. A. J. M. de Lepper, 81 j., Willemsbeekweg 100, IJmuiden-O. ONDERTROUWD: C. S. Schoon, Tuinders straat 65. IJmuiden en T. Minks, Iepenstraat 21, IJmuiden, toek. adres: Stolsti-aat 6, IJmui den; J. M. de Beer, Trompstraat 118, IJmui den en C. M. Duiker, Tuindersstraat 98, IJmuiden, toek. adres: Maasstraat 79, IJmui den; F. C. Broek, de Lumeystraat 1, IJmui den en M. Bus, Geuzenkade 84 I, Amster dam; P. Gentenaar. Hoflanderweg 39, Bever wijk en L. Pebelder, Meerweidenlaan 7, Velsen-N.; A. Maas. Ruijsdaelstraat 11, IJmuiden en A. Dienaar, Zeeweg 287, IJmui den: J. Lampers, Meervlietstraat 51, Velsen en M. A. Wigbout, Elzenstraat 32, IJmuiden, toek. adres: Meervlietstraat 51, Velsen; P. J. A. Kramer, Driehuizerkerkweg 17, Driehuis en J. Keur, Bik en Arnoldkade 6 rood IJmuiden. GEHUWD: A. A. Geus en E. A. E. M. Schneider, Zeeweg 374, Driehuis; A. Katte- staart en H. A. Nabben, Velserduinweg 176, IJmuiden-O.; C. J. Joldersma en E. J. M. Tegeler, Eendrachtstraat 2, Velsen-N.; J. F. Raspoort en A. M. Randshuizen, Accacia- straat 42, IJmuiden-O.; W. J. Zwart en J. Wortman. Kanaalkade 72, Alkmaar; J. Luit en J. C. Gravemaker, Bonairestraat 54, Sant poort; J. C. van Straaten en C. van der Veen Velthuis, Wijkeroogstraat 26, Velsen-N. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Het wedstrijdprogramma van „Stormvo gels" ziet er dit weekeinde als volgt uit: Zaterdag 20 Augustus: Stormvogels I VSV I, 18.30 uur, terrein Schoonenberg. Zondag 21 Augustus: Stormvogels I—KFC I, terrein Schoonenberg, aanvang 14.30 uur; DTS IStormvogels II, terrein DTS, Noord- Scharwoude, aanvang 14.30 uur; Spaarndam IStormvogels IV, terrein Spaarndam, Lage- dijk, aanvang 10.30 uur. De opstelling van Stormvogels I voor Zon dag 21 Augustus is: N. A. de Graaf; D. v. d. Oever, C. Post; Fr. Venus, H. J. Snoeks, J. Tol; J. Luppens, B. Freriks, J. H. Janssen, J. P. Snoeks, L. v. d. Steen. Reserve: H. Keuris, J. Veldman (Linscho- tenstraat), G. v. d. Meer. De opstelling van Stormvogels II is: J. Venus; Cees Zwemmer, J. de Bie; J. Visser (Warmenhovenstraat), P. Heilig, J. R. v. d. Velde; H. M. Jansen, R. Luitjes, A. v. On- selen, A. de Boer, J. Visser (Tussenbeeks- weg) Reserve: J. C. v. Riesen, A. L. Efferen, L. Nicolai. Stormvogels IV komt uit met: D. Broek huizen; K. van Es, J. de Best; C. v. d. Stelt, J. van Es, P. H. Heilig; I. Kok. M. Bosschert, J. Veldman (Lumeystraat), J. Blinkhof, J. Keus. Reserve: G. Hes. P. M. Spruit, A. M. op 't Rood, W. Zeilmaker. Vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Eemstroom van Grangemouth. Larix van Patermine. Leersum van Le Havre. Pieter S van Swansea. Arthemis van Venezuela. Borre van Antwerpen. H. M. Zeven Provinciën v. Kopenhagen. Malmanger van West-Indië. Plato van Hamburg. Promotheus van Indo nesië. Otto van Rauna. Poortvliet van Mank- sund. Arie Scheffer van Rotterdam. Cóte du Nord van Le Havre. Vertrokken zijn: Saga naar Tyne. Texel- stroom naar Manchester. Belgian Coast naar Middlesborough. Holland naar Londen. Ame rican Eterny naar Rotterdam. Bahia Tetis naar Bremen. Vidicat Atqui Polit naar New port. Araton naar Imminghamn. Linda Dan naar Thule. Arthemus naar Londen. Skotas naar Rotterdam. Karimata naar Hamburg. Gezina Hendrika naar Rotterdam. Stugfors naar Gothenburg. Sunfarer naar Gothenburg. Pieter S. naar Antwerpen. Karavan naar Gdynia. Bomma naar Oslo. San Gottarda n. Lulea. Victory naar Oskarhamn. Hebble naar Rotterdam. Theseus naar Rotterdam. Pyg malion naar Curagao. Deo Favente naar Kopenhagen. Vesta naar zee. IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: H. de Jonge, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 5652 en J. Mac Daniel, De Genestetlaan 4, tel. 4203. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: G. K. Fierstra Jr., Zeestraat 8, tel. 3737. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: L. J. Vreeling, Vondellaan 29, tel. 3364. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De Zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door Apotheek Donker, Bree- straat 61, tel. 3150. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen-, is de arts J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. 8310 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 250022181 en Apotheek De Wilde, Beekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, tel. K 25608284. VELSEN Wijkverpleging Voor Driehuis en Santpoort: zr. De Beurs, Lijsterlaan 21, tel. 4378; voor IJmuiden- Oost, Velsen-dorp en Velsen-Noord: zr. Gomes, Leeuweriklaan 39 en voor IJmui- den-Oost en West: zr. Kuiper, Sluis- eiland 16. CASTRICUM Dokters H. J. van Nievelt, Burgemeester Lommen- straat 10, telefoon 354. Wijk- en kraamverpleging Zuster C. van Beer, Koningin Julianastraat 14, telefoon 544. Apotheker P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lom- menstraat 6, telefoon 500. HEEMSKERK Dokter Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag avond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijks straatweg 16, tel. 02512 240. Hout aangevoerd Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Vrijdagmiddag aangekomen het Finse s.s. „Penelope" met een lading van 1358 vadem papierhout uit de Finse haven Gam- lakarleby. Gecostumeerde optocht De VW van Wijk aan Zee organiseert een gecostumeerde optocht, die om half acht zal beginnen. De stoet stelt zich op op het Julianaplein. KNZHRM had succes met filmavonden Voor de laatste maal in dit seizoen vond Vrijdag in het botenhuis „Dokter Büller een filmavond plaats van de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandse Reddingmaat schappij. Deze avonden waarvoor de be langstelling eerst niet zo groot was, zijn uiteindelijk toch een succes gebleken. Op deze avond heeft het publiek kennis kun nen maken met de wijze waarop de KNZHRM dit belangrijke menslievende werk verricht. Hiervoor is elk jaar een zeer groot bedrag vereist, maar hiervoor heeft men dan ook een organisatie die aan de spits staat van de gehele wereld. In de Ned. Hervormde kerk te Wijk aan Zee werd een gemeente-avond gehouden, die zich in een zo grote belangstelling mocht verheugen, dat velen moesten wor den teleurgesteld. Vicaris J. A. Eekhof sprak het openingswoord en wees erop dat de Ned. Hervormde gemeente niet wil achter blijven om iets voor de badgasten te doen. Van alle kanten is men aan het werk om voor deze mensen het verblijf in Wijk aan Zee onvergetelijk te maken. Wij willen echter iets van hogere waarde meegeven, aldus de heer Eekhof, waartoe deze film zich uitstekend leende. „Die Nachtwache" toonde aan welke ellende door de oorlog getroffen mensen worden prijsgegeven. Óndanks alles wat zij meemaakten wisten zij echter het geloof te bewaren. Een ont roerende film, die een diepe indruk op de toeschouwers maakte. IJselmeervisserij. Donderdag werd door 80 vaartuigen op Urk aangevoerd: 6199 pond kuilpaling, prijs f 0,91—f 1,09; 98 pond lijn- aal, prijs f 1,12f 1,15; 537 pond snoekbaars, prijs f 0,71f0.74; 766 pond rode baars, prijs f 1,04f 1,10; 546 pond voorn, prijs f 0,04 per pond en 378 bak nest, prijs f2,25 per bak van 37j/2 kg. Prijzen van Vrijdag. Heilbot 3,002,70; gr. tong 4,80—3,40; grm. tong 3,70—3,15; kim. tong 3,303,10; kl. tong I 3,303,05; kl. tong II 3.05—2,75; tarbot I 3,00—2,25; zalm 9—6, per kg. tarbot II 98; tongschar 90; grm. schol 65; kim. schol 60; kl. schol I 5044; kl. schol II 448; schar 2114; v. haring 1310; ma kreel 17—12; gr. schelvis 35—30; grm. schel vis 4230; kim. schelvis 4030; kl. schelvis I 4325; kl. schelvis II 18—9; wijting 178; gr. gul 3522; midd. gul 2518; kl. gul 1815, per 50 kg. Gr. kabeljauw 18086; gr. koolvis zw. 6056, per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 310 kisten tong en tarbot. 2 kisten tongschar en schartong, 610 kisten schol, 45 kisten schar, 1870 kisten haring, 373 kisten makreel, 430 kisten schel vis, 95 kisten wijting, 90 kisten kabeljauw en gul, 23 kisten koolvis, 12 kisten diversen. Totaal 3860 kisten. Besommingen van Vrydag. IJM 21 f8240; KW 24 f5320; IJM 74 f600; KW 176 f2440; KW 140 f490; KW 189 f310; KW 60 f560; Allanwater f19.140. Naar wij vernemen is mej. C. Storckmeijer werkzaam bij de dienst der Velsense kin- der- en zedenpolitie, benoemd tot hoofd assistente bij de gemeentelijke politie te Ede, belast met de taak der kinderpolitie met de rang van brigadier. Haar benoeming gaat waarschijnlijk 10 September in. Vandaag viert de heer Chr. Wijmer, be stuurslid van de IJmuider voetbalvereni ging „Stormvogels" het feit, dat hij gedu rende vijfentwintig jaar de zo belangrijke functie van secretaris van zijn vereniging vervult. Ongetwijfeld zal het hem vandaag niet aan felicitaties ontbreken. Uitslagen van UTD De bridgeclub U. T. D. speelde Dinsdag haar achtste zomercompetitie-wedstrijd. De uitslag hiervan luidde: 1. Schoen en echtg. 67.56%; 2. Van Olst- Gomes 56.25%; 3. BerkhoutKuipers 52.56%; 4. Klinkenberg-Meyer 51.87%; 5. Snel-Böhm 50.62%; 6. Mevr. Verhorst- Grentzius 50%; 7. Dames Klinkenberg-Ver hoef 48.12%; 8. Westerop-Pieterse 46.87%; 9. Rob en echtg. 45%; 10. Prins en echtg. 42.56%; 11. Warger en echtg. 38.75%. ADVERTENTIE ook Uw Opticien Leverancier alle ziekenfondsen Specialist in justeren van kijkers L. Nieuwstr. 789 Tel. 6321 ZATERDAG 20 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.30 uur: „Ridders van de ronde tafel". Hex, 20 uur: „Detective Callavon grijpt in". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.30-12 en 14-16.30 u. V. Z. V„ 20 uur: „De Heerenduinen", waterpolotournooi. VELSEN-NOORD Sectie Muziek Velser Gemeenschap, 19 uur, Watervliet, muziekfestival. ZONDAG 21 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „Abbott en Costello in Hollywood"; 19 en 21.30 uur: „Ridders van de ronde tafel". Rex, 15 en 20 uur: „Detective Callavon grijpt in". V. Z. V., 14 uur: Waterpolojeugdtournooi in „Heerenduinen". MAANDAG 22 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Ridders van de ronde tafel". Rex, 20 uur: „Detective Callavon grijpt in". Pieter Vermeulenmuseum: als Zaterdag. ZATERDAG 20 AUGUSTUS Bioscopen Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: „De le vensroman van Richard Tauber". Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: „Een circus vluchtte". W.B.-theater, 10 uur: „Zee der verloren schepen". ZONDAG 21 AUGUSTUS Bioscopen Luxor-theater, 14.30 uur: „Circus Saran"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De levensroman van Richard Tauber". Kennemer-theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Een cricus vluchtte". W.B.-theater, 2.30 uur: „De duivels van het wilde Westen"; 14.30, 16.30 en 20 u.: „Zee der verloren schepen".

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3