de beste cigaret Kennemerland heeft in beslissings wedstrijd toch nog een kans HOE MOBBELTJE Rood en Wit versloeg Excelsior in de cricketcompetitie met 47 runs De Pseudo- Echtgenote Nederlands cricketelftal speelt een draw tegen de Denen Haarlem - nth 1 eten wonnen van stedelijke ploeg Bad Hertfeld De honkbalcompetitie Bloemendalers zvonnen Zaterdag na levendige strijd met 7-5 van Blauw Wit EEN LESJE KREEG Bijleveld andermaal op dreef: 7 voor 31 4 LIKDOORNS WONDEROLIE Athlete Christa Stubnick naar Westen uitgeweken Kampioenen bekend in het zomeravondvoetbal Volleybaltournooi van O.G. voor Rapiditas Weinig imponerend bowlen van de Nederlanders i Weekabonné's die zich in de vacantie ons blad laten nazenden wordt drin- gend verzocht het abonnementsgeld voor de gehele vacantietijd vóóruit aan I de bezorger te betalen. Bondsteam versloeg U.D. FEUILLETON door MARY BURCHELL MAANDAG 2 2 AUGUSTUS 1955 DE COMPETITIE IN de eerste klasse B heeft nog een zeer verrassend verlengstuk gekregen door de onverwachte zege van Kennemerland tegen het Amsterdamse Blauw Wit. Dankzij de zege van de Bloemendalers in deze belangrijke ontmoeting, eindigden beide negentallen met een gelijk aantal punten op de onderste plaatsen, zodat een beslissingswedstrijd thans noodzakelijk is. Het einde van de laatste competitiewedstrijden was voor de Haarlemse verenigingen zeer gunstig. Niet alleen won Kennemerland, doch ook Schoten, waarvan lands kampioen EHS in de plaatselijke ontmoeting slachtoffer werd. Door deze over winning bezet Schoten thans in de eerste klasse A de derde plaats achter kampioen VVGA (Amsterdam) en HHC (Haarlem). HFC „Haarlem" deed het dit seizoen voor het eerst uitkomend in de eerste klasse B uitstekend en mede door de laatste zege tegen het Amsterdamse TIW eindigden de Haarlemmers met een gely'k aantal punten als het Amsterdamse Ajax op de tweede plaats. Door deze laatste uitslagen zijn de stan- den: Eerste klasse A Eerste klasse B VVGA 14—25 OWO 14—26 HHC 14—24 „Haarlem" 14—19 Schoten 14—15 Ajax 14—19 Sparta 14—14 TIW 14—13 ABC 14—13 TYBB 14—12 EHS 14—10 EDO 14—11 HCK 14— 8 Blauw Wit 14— 6 DEC 14— 3 Kennemerl. 14— 6 Voor de promotiewedstrijden Overgangs klasse zijn beide Amsterdamse verenigin gen HEDW en Thor gestruikeld. Thor ver loor met grote cijfers van Pacifico, terwijl HEDW de meerderheid moest erkennen van het Rotterdamse reserve negental van Sparta. De promotie voor een plaats in de twee de klasse bracht voor Zeeburgia meer suc ces, want met 94 bleven de Amsterdam mers in de meerderheid tegen Holland. In dien Bloemendaal deze week eveneens kans ziet van de "Utrechtenaren te winnen, zullen zowel Zeeburgia als Bloemendaal naar de tweede klasse promoveren. KennemerlandBlauw Wit Zonder twijfel is deze belangrijke ont moeting de wedstrijd geworden van de Kennemerland coach Jan v. d. Vaart. Bij de stand 52 in het voordeel van de Am sterdammers kwam hij als pinch-hitter aan slag voor Smeding met reeds twee honken bezet. Een driehonkslag was het gevolg van deze omzetting, waardoor de achtrestand weer werd teruggebracht tot 45 in de zevende innings. Dit betekende de omme keer in deze wedstrijd. Kennemerland groeide naar een steeds grotere vorm, ter wijl het zo uitstekend gestarte Blauw Wit door nerveusiteit geen enkele kans meer kreeg, zodat de kleine voorsprong die door Kennemerland in de achtste slagbeurt werd bereikt tevens de eindstand werd. De Amsterdammers namen in de tweede inning de leiding toen Leonhardt de bal over het eerste honk plaatste (01), doch door een fraaie vangbal maakte hij deze fout weer goed. In de volgende inning werd de stand door Maas reeds verhoogd tot 02 toen hij op een opofferingsslag van v. d. Heijden de thuisplaat kon bereiken. Roo- denburg verkleinde in deze zelfde inning door een fraaie homerun deze achterstand (12), doch in de derde Amsterdamse in ning werd de achterstand weer tot 13 opgevoerd toen Linke na een tik van zijn clubgenoot Musse kon scoren. Ondanks enige voortreffelijke vang- ballen van Hein Winter, een aanzienlijke versterking van de Kennemerland ploeg, en v. d. Wal, kwamen de Amsterdammers toch nog op een 51 voorsprong, waarin ook de vervanging van Hoek door Henny Broekmeyer geen verandering kon brengen, hoewel hij v. d. Heijden keurig op de thuis plaat deed sneuvelen. In de gelijkmakende innings werd de stand zoals reeds beschre ven teruggebracht tot een 45 achterstand, waarna een levendige strijd voor de over winning begon. Nadat de Amsterdammers door drie vangballen waren uitgeschakeld, voltrok het noodlot zich over de Blauw Wit ploeg. Kennemerland kreeg twee honken bezet, waarna zowel Roodenburg als Hopman werden uitgemaakt. Een honkslag van v. d. Wal bracht Hans Winter over de thuisplaat (55) en door een honkslag van Molleman kwamen de Bloemendalers zelfs door Leon hardt aan een voorsprong (65). Nog was het Kennemerland niet genoeg en door hinderen van de Blauw Wit vanger kon v. d. Wal ongehinderd de thuisplaat passeren (75), waarna Broekmeyer op drieslag sneuvelde. De Amsterdammers kregen in hun laat ste slagbeurt nog kans wijziging in de stand te brengen, doch ook dit bleek vergeefse moeite. Aanvoerder Linke kreeg drieslag; ADVERTENTIE I VERWIJDERD MET Weg met onhandige likdoornringen en gevaar lijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn middel van 1.35 bespaart U veel ellende (60) een vang van Hopman werd de tweede Amsterdamse nul en een laatste vangbal van Van der Wal in het verre veld be tekende de Kennemerland zege. EHS—Schoten Hoewel de Schotenaren in de laatste ont moeting tegen landskampioen EHS tot de zevende innings nog tegen een grote ach terstand opkeken, slaagden Keulemans en de zijnen er toch nog in door een zeer pro ductieve zevende innings de grote 52 achterstand om te zetten in een 75 voor sprong, waardoor deze laatste competitie wedstrijd alsnog in een zege eindigde. Door deze overwinning is Schoten er toch nog in geslaagd door een fraaie eind spurt de eervolle derde plaats op de rang lijst te bezetten. De EHS'ers begonnen in deze laatste matige wedstrijd reeds direct met een 20 voorsprong toen Van Esveld en Tromp door fouten de thuisplaat konden bereiken. Een driehonkslag van de kampioenen, welke echter in dezelfde inning werd terugge bracht tot 42 toen Keulemans en Kloos ter van een verre tik van Geurts profiteer den. Wederom slaagde Tromp (EHS) erin de thuisplaat te bereiken (52), waarna Schoten plotseling productief werd. Honk- slagen van Keulemans en Klooster en vier wijd van Geurts deden de honken vollopen, waarna fouten in de EHS-gelederen oor zaak werden van de gelijke stand (55). Nog was het Schoten in deze innings niet genoeg en toen het EHS-veld weer enige fouten maakten, slaagde Nanne er in zijn team een voorsprong te geven (5—6), waarna Heemskerk door een opofferings slag van Dinkelberg eveneens de thuisplaat kon bereiken (57). HFC „Haarlem"—TIW Door een fraaie zege tegen het Amster damse TIW heeft het negental van HFC „Haarlem" de eerste competitie in de eer ste klasse fraai besloten. Ondanks de heer sende warmte speelden de Haarlemmers in deze laatste wedstrijd als gold het een kampioenschap. De Amsterdammers slaagden er in de eerste slagbeurt reeds in een 10 voor sprong te nemen door Van Lieshout. Het duurder tot de zevende innings al vorens in deze stand wijziging kwam. In deze zevende slagbeurt kwamen de Haar lemmers eerst goed op dreef en door runs van Nonnekens, Van Strien, Koning en Loos werd de achterstand omgezet in een 4i voorsprong. In opdracht van coach Hoogenbos plaatste Bandstra een fraaie stootslag, waardoor deze veilige voorsprong werd verkregen. HCKSportclub Haarlem In het kader van het twintigjarig be staan van de honkbalclub „Kinheim" speel de het eerste negental een wedstrijd tegen de nieuwe eersteklasser Sportclub Haarlem. Beide negentallen kwamen met enkele invallers in het veld en na een spannende strijd eindigde de ontmoeting in een pun tenverdeling (11). Nadat HCK een 1—0 voorsprong had ge nomen, slaagde Kok erin voor de Sport club gelijk te maken (11), waarmede het einde kwam. HCK (jeugd)—HCK (oud) Ter ere van het HCK vierde lustrum kwamen de aloude HCK'ers ook in het veld tegen de tegenwoordige HCK-jeugd. Good- old Lindeman begon in deze wedstrijd wei bijzonder slecht als werper en de jeugdige HCK'ers hadden dan ook geen moeite reeds spoedig een 102 voorsprong te nemen. Nadat Groen het werpen had overgenomen ging het iets beter met de ouderen, zodat het einde kwam met een grote 166 over winning van de jongere generatie. De Oost-Duitse athlete Christa Stubnick- Seliger, wereldrecordhoudster op de 220 yards, die op de laatste Olympische Dag in Amsterdam zowel de 100 als de 200 meter gemakkelijk won, is naar West-Duitsland uitgeweken. Christa Stubnick, die tot nu toe voor de sportvereniging van de volkspolitie in Potsdam uitkwam, heeft als redenen voor haar vlucht opgegeven, dat zij onenigheid heeft gehad met de sport-officials uit de Russische zóne. Woensdag is de finale De beslissingen in de zomeravondcompeti tie z(jn gevallen. In afdeling A behaalde Nederland I ongeslagen het kampioenschap. Het won deze week met liefst 151 van Vermaat I en met 3—2 van Heeremans v. L. SVAW I—Henkes werd een genoegelijk par tijtje dat Henkes won met 21. Heeremans van L. won met 50 van HSM. In afdeling B behaalde Vermaat 2 het kampioenschap door een 20 overwinning op Nederland 2. Planeta won van HAC met 7—1 en SVOW I klopte 13000 met 9—2. Woensdagavond om half zeven spelen bei de kampioenen op het Schoten-terrein om het kampioenschap Zomeravondvoetbal 1955. De winnaar ontvangt de ..Heemstede" Wis selbeker, de verliezer een plaquette beschik baar gesteld door Haarlems Dagblad OHC. Volleybaltournooi van Onze Gezellen Ter gelegenheid van het dertig-jarig be staan hield" de R.K.S.V. „Onze Gezellen" gis termiddag op het terrein aan de Vergierde- weg een volleybaltournooi, waaraan door acht Haarlemse damesteams werd deelge nomen. In de A-poule werd Rapiditas onbedreigd winnares. De zwart-witten klopten Velox, HBC en Onze Gezellen met ruime cijfers. Door dit succes wonnen de Rapidianen het vierde achtereenvolgende tournooi, een fraaie prestatie. In poule B werden de reserves van Velox eerste, echter met medewerking van enkele eerste-team speelsters. Velox was zo sportief om de eerste prijs aan OVRA te laten dat als tweede achter Velox 2 was geëindigd. DODE. Keen, een 26-jarige autocoureur is overleden aan de gevolgen van een on geluk. dat hem overkwam tijdens de 9-uurs- race in Goodwood. Zijn Cooper-Bristol was over de kop geslagen en in brand geraakt. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, over leed het slachtoffer in het ziekenhuis. DE EERSTE KENNISMAKING met het Deense cricketelftal op het HCC-terrein in Den Haag is op een draw uitgelopen. De Nederlanders brachten het in de eerste innings, na vier uur batten, tot 207, waarop de Denen een gepast antwoord klaar hadden: 243. De tyd ontbrak daarna om de runs wat rustiger te verzamelen. Van daar dat de Nederlanders het in de tweede innings meer in het aanvallende spel zochten: 192 voor 5 (gesloten) binnen twee uur. De Denen, die voor de taak stonden om in anderhalf uur 157 runs te scoren, bleven echter op 47 voor 3 staan. (geen echte spinbowler, maar af en toe toch zeer gevaarlijk) had de Nederlanders de meeste hoofdbrekens bezorgd: 441 in 27 Wanneer we na deze tweedaagse de balans opmaken, dan valt die toch enigs zins in het voordeel van de Denen uit. De gasten beschikten over een goede, rijk-ge varieerde aanval en bleven ook in sommige onderdelen van het fielden Nederland de baas. Wat het Nederlands elftal betreft: het bowlen was zeer zwak. Zowel Van Weelde als Maas en Vriens konden hun normale club-vorm niet bereiken. Het batten van de Nederlanders vergoedde echter veel, zodat we het volgend jaar op een boeiende return-match in Hjörring (waar de Deense kampioensclub van die naam zetelt) mogen rekenen. De Nederlanders, die (dankzij een ge wonnen toss) het eerst naar de wickets waren getrokken, begonnen zeer hoopvol, maar toen het openingspaar Schuur (17) en Van Arkel (32) eenmaal was gescheiden, kwam er al direct een lichte terugslag. De veteraan Stolk ving het falen van Ven Weelde echter schitterend op door een fraai opgebouwde 59 (4 x 4) te scoren. De meeste steun ontving hij daarbij van Leef tink (21, 1x6) en Ernst Vriens (19 not out). Ook Wim van Manen (14), Lou Mulder (10) en Colthoff (12) bereikten de dubbele cijfers. De slow off-spinner Hartmann Petersen Onder ideale weersomstandigheden kwam de „Haarlem"-ploeg gisteren in Bad Hertfeld tegen de stedelijke ploeg van deze stad uit. De strijd werd gehouden op de pas drie weken oude, geheel moderne sin- telbaan van deze badplaats in Hessen. Venendaal en De Praag wonnen de 100 meter in 10,9 sec. en 11,1 sec., doch De Sanders liet zich op de 400 m als het ware op de streep de overwinning nog ontgaan. Zijn tijd was 52 sec. In 2 min. 5,6 bezetten zowel Kleyne als Lagendijk op de 800 m resp. de tweede en derde plaats. Warmerdam won de 1500 m van kop-af in 4 min. 16,4 sec. De „Haarlem"-voetballer Kamperveen, die de trip ook meemaakte, kwam tot een zeer verdienstelijke vierde plaats in 4 min. 34,2 sec. Vena won zonder enige tegenstand de 5000 m in 15 min. 32 sec. met Warmerdam op de tweede plaats in 16 min. 39 sec., hetgeen na zijn zware 1500 m ongetwijfeld een verrassing was. De 4 X 100 m werd eveneens een „Haar lem" overwinning. De lopers Hoogland de Boerde RaayVenendaal noteerden DE ADMINISTRATIE :»oocxxxxxxxx>300cx>mococx>o^ 44,3 sec. De beste na-oorlogse tijd van Haarlem op deze estafette. Technische nummers Wat de technische nummers betreft, De Sanders won het vèrspringen met 6,55 m voor Sieffers, die tot 6,40 kwam, waarbij hij Freitag (Hersfeld) juist met 1 cm de baas bleef. Sieffers kwam tot een tweede plaats op hoogspringen met een zeer ma tige sprong van 1,60 m. De Sanders wierp de speer 40,39 m, waarmede hij de tweede plaats innam. Swart won het polsstok hoogspringen met 3,20 m en de 49-jarige v. d. Klinkenberg nam met 2,70 de derde plaats in. Bij de Junioren zorgden Steenbergen en Joacim voor een dubbele overwinning bij het vèrspringen met resp. 6,12 m en 6,11 m. De Reus won het discuswerpen met 32,18 meter en dezelfde talentvolle athleet kwam op de 80 m horden tot 11,3 sec., waarmede hij 0,6 sec. voor bleef op zijn clubgenoot Van Dijl, die tweede werd in 11,9 sec. Veenendaal en De Boer wonnen in resp. 11 sec. en 11,5 sec. de 100 m, doch het speerwerpen ging voor de „Haarlem"- jeugd verloren. Snijders en Joacim kwa men tot een dubbele overwinning op de 1000 m 2 min. 48,4 en 2 min. 48,7 sec. De 4 X 100 m werd evenals bij de senioren een Haarlemse overwinning in 46,8 sec. waarvoor de lopers De Boer, La- zones, Steenbergen en Venendaal verant woordelijk waren. En dat bracht het pun tentotaal van „Haarlem" op 116 punten tegen Hersfeld 98 punten. overs, waaronder liefst 11 maidens. De slow- medium-bowler Sven Morild bracht het tot 227, zijn zoon Carsten sneller, maar minder constant tot 149. De overige bowling-cijfers waren: Th. Provis 239, W. Sondergaard 124, E. Jensen 019. Dat de kracht van de Denen hoofdzake lijk schuilt in hun aanval, kwam al vrij spoedig voor de dag. De eerste drie wickets waren down, toen de gasten nog op 37 stonden. De aanvoerder, Einar Knudsen (de enige tweede klassespeler, die het elf tal rijk is) had er echter goed het oog in en bleef dan ook tot de voorlaatste bal van de dag op de mat staan. Wicketkeeper Colthoff maakte met een razend-snelle beweging een einde aan zijn innings (48 in precies twee uur). Toch was Knudsen, de 31-jarige machine-bankwerker, geen top-scorer. Dat was Egon Jensen, die sterk aanvallend, met tal van goede strokes de zwakke Nederlandse aanval zonder veel moeite kon terugwijzen. Hij ging als achtste man in en kon het, dank zij de steun van Provis (23), tot 60 not out brengen. Wat de overige Deense prestaties betreft: de wicketkeeper Axel Morild droeg 29 bij, Borge Lorentzen 19, Carsten Morild 21 en William Sonder gaard 12 (in een vol uur bij elkaar „ge prikt"). Het bowlen van Nederland stak wel heel magertjes af bij hetgeen de Denen de vorige dag hadden laten zien. Ernst Vriens (een goede cover-point, al deed hij ons De Villeneuve niet vergeten) had nog het meeste succes met de bal: 465 in 33 overs, waarvan toch nog 13 maidens. Henk van Weelde, die met Vriens de aanval had ge leid, kwam niet verder dan 259, Leeftink 040, Paul Maas (ook al beneden de maat) 024, Wally van Weelde 010 en Van Arkel 2—25. Wat het fielden betreft, lieten de Neder landers zich van een betere kant zien, al Het werden nu akelige dagen voor Mobbeltje. Hij had er verschrikkelijk spijt van, dat hij altijd ondeugend was geweest. Ja, nu begreep hij pas, wat voor 'n naar, vervelend jochie hij was geweest; maar nu was het te laat! In plaats van lekker eten, zoals hij bij moeder thuis gewend was, kreeg hij nu brrrr!alleen maar 'n paar maal per dag een grote, volle lepel levertraan. En daar had hij altijd al zo'n hekel aan gehad! „Dat is goeie medicijn voor stoute jongetjes!", zei de marskramer, die hem de lever traan gaf. 31-32 Ter gelegenheid van het 80-jarig bestaan van UD, is in Deventer een cricketwedstrijd gespeeld tussen een NCB-team en een ver sterkt UD-elftal. Het bondselftal won met 3 runs en 5 wickets. Het NCB team scoorde in de eerste innings 285 runs voor het ver lies van 8 wickets. UD bracht het in de eerste innings niet verder dan 123 runs all out. In de tweede innings kwam UD tot 193 (all out). De bondsploeg antwoordde met 34 voor 5. kunnen zij met het ingooien nog wel wat leren van de Denen. Het keepen van Colt hoff was een lust voor het oog, bliksem snel en steeds paraat. Toen één van de Deense batsmen de bal naar fine leg wilde zwaaien, raakte hij Colthoff boven de lin kerwenkbrauw, zó hard dat de HCC'er naar het ziekenhuis moest om zich te laten verbinden. Hij nam echter na de lunch zijn oude plaats weer in, bepleisterd, maar vol goede moed. Zwak begin De start van de tweede Nederlandse in nings was vrij zwak. Het consigne van Wally van Weelde om nu maar te hitten, kostte drie wickest: van Schuur (16), Stolk (12) en Colthoff (0, na een fantastische vang in de gully van spinner Petersen). De bordjes werden echter verhangen, toen Van Weelden op de mat verscheen en het bowlen al direct naar alle kanten sloeg. Het was een fraaie captain's innings, waar achter pas een streep werd gezet toen Van Weelde een bal van Provis verkeerd beoor deelde. Hij kon echter met een voldaan ge zicht zijn legguards afdoen: zijn score van 82 bevatte niet minder dan tien vieren. Toen Van Weelde eenmaal naar het paviljoen was verwezen, kwam ook al spoedig een einde aan de innings van Wim van Manen (23). Het waren Van Arkel en Vriens, die het totaal toen verder omhoog joegen, geholpen door de wat vermoeide Deense fielders. Zo gaf Van Arkel een „vuurpijl", die echter door Eigil Nielsen, de oud-doelman van het Deense voetbal elftal, werd gemist. Toen Nederland het totaal van 192 voor 5 had bereikt, sloot Van Vv'eelde de innings om de Denen nog de ge legenheid te geven „voor de runs te gaan." De gasten namen de handschoen aanvan kelijk op, maar toen Leeftink Nielsen en Provis voor een handje vol runs had inge rekend, gaf aanvoerder Knudsen het parool om het wat kalmer aan te doen. Toen om precies half zeven de speeltijd was ver streken, stonden de Denen op 47 voor 3, Leeftink had ditmaal de beste cijfers: 28 in zes overs, Van Manen 119 en Paui Maas, die het ditmaal niet meezat, bleef zonder wicket. Onder voor cricket ideale weersomstan digheden behaalde Rood en Wit gisteren in Schiedam een overwinning van 47 runs op Excelsior, dat een half uur voor het ver strijken van de speeltijd zijn laatste bats- men gevangen zag. Het totaal van de Schiedammers was toen precies 100. Daar voor hadden de Rood en Witters in drie uur drie kwartier 147 runs gescoord voor het verlies van zes wickets. De thuisclub stuurde de bezoekers eerst naar het wicket, zodat aanvoerder Kramer met Engelenberg kon openen op J. Oosterholt en Dries. Op 16 kwam de schei ding toen laatstgenoemde voor 5 gevangen werd, waarna v. d. Togt spoedig uit werd gegeven (2 voor 19). Met P. Bouwman kwam er verbetering. Het wicket was zeer moeilijk te bespelen, het gras hoog en de boundery heel moeilijk te bereiken. Kra mer was onverstoorbaar en hield zijn wicket verdienstelijk op. Bij de lunch wa ren er, na 7 kwartier spelen, slechts 42 runs. Op 58 ging Bouwman uit na een hoogst nuttige 25 runs. Daarna werd Kra- met op 68 voor 23 runs, na ruim 2 uur batten, voor 23 gebowled. Van Liemt en Wijkhuizen konden toen op de vermoeide bowlers vlugger scoren. Toen er echter een slowbowler werd aangezet, verloor Van Liemt spoedig zijn geduld en werd voor 17 gestumpt (5-94). De Ruig voegde, in gezel schap van Wijkhuizen, ook nog 20 runs aan het totaal toe (6-123), waarna Onstein (11 not out) zijn partner zo lang gezelschap hield, dat captain Kramer na 3% uur spe len de innings kon sluiten op 147 voor 6 wickets, aan de gasten 2% latend. Wijkhuizen was met een voortreffelijke 35 not out gebleven en heeft nu in de laat ste twee wedstrijden 102 runs gemaakt zon der zijn wicket te verliezen. Bij de Schie dammers had Dries met 3 voor 62 het meeste succes; het fielden was zeer behoor lijk. Excelsior viel daarna ten offer aan Bijle veld en Bouwman. De laatste deed niet minder dan vier goede vangen, drie in de slips en één hemelshoge aan de boundery. Op 11 viel het eerste wicket en op 35 het tweede, beide caught Bouwman bowled Bijleveld, waarna de snel runnende J. Oos terholt voor 16 l.b.w. ging op De Ruig na ADVERTENTIE eerst de enige zes van de wedstrijd op hem geslagen te hebben (3-35). Ook Ato v. d. Togt liet zich niet onbe tuigd met twee goede slipvangen. Zo dui kelden de wickets regelmatig. Weliswaar had Van Liemt met bowlen geen succes, maar De Ruig liet de laatste der Oosterhol- den vertrekken, alweer door een goede vang van Bouwman, voor 4 runs. Met 9 voor 83 leek het einde nabij, maar de laatste batsmen bleven staan en Mid dendorp was snel in de dubbele cijfers. Toen ging Bijleveld aan het andere wicket bowlen en met de tweede bal deed Wijk huizen toen een zeer goede vang, die Mid dendorp op 13 naar het paviljoen stuurde, waardoor Excelsior voor precies 100 runs aan de kant zat. Bijleveld, die de laatste weken goed op dreef is, nam in 22 overs, waaronder 8 mai dens, 7 wickets voor slechts 31 runs. In de laatste drie innings heeft hij nu 22 slacht offers gemaakt. De Ruig 2 voor 27 en Wijk huizen 1 voor 16. Zondag sluit Rood en Wit het seizoen met een thuiswedstrijd tegen PW uit Enschedé. Overige resultaten SpartaVRA: Gewonnen door VRA met 5 wickets en 4 runs.Sparta 151 (all out), VRA 155 voor 5. Sparta: Wilson 66, A. H. van der Linde 23, Sonneveld 23, De Bruyn 12. Peereboom 1 voor 27, Klink 2 voor 16, De Villeneuve 4 voor 38. VRA: Glerum 71, Mulder 14, Maanis 20, Van der Vlught 33 n.o. De Bruyn 3 voor 42, Ruiterman 1 voor 18, Sonneveld 1 voor 60. KampongVOC: Gewonnen door VOC met 115 runs en nog 1 wicket in handen. Kampong scoorde 122 runs, waarvan Boo- gaerdt 28. Van Minnen 22, Wagenvoort 24 en Van der Bijl 12. Lochmann van Benne- kom 8 voor 59 en Stroo 1 voor 16. VOC scoorde 237 runs voor 9 wickets, waarvan Grijseels 53, Konert 44 en Van Eek 29. Rietveld 3 voor 48, Van der Bijl 2 voor 56 en Wagenvoort 2 voor 54. Lager cricket Voor de tweede klasse A speelde Rood en Wit 2 Zondag tegen ACC 2 en kwam tot een draw. Door dit resultaat behaalden de Amsterdammers het kampioenschap in deze afdeling. De scores waren: ACC 230 (Meijer 66), De Jong 6-92, De Windt 4-60, Rood en Wit 144 voor 8 (H. ter Haar 70, 12 x 4, H. Molijn 24 en L. Molijn 15). In dezelfde afdeling won Krekels met 7 runs van VCC (66 tegen 59 runs). In de tweede klasse E kwam Haarlem 2 43 runs tekort tegen Rood en Wit 3 (Rood en Wit 144, Haarlem 101). 17) (vertaald uit het Engels) „Heb jij voorkeur voor de een of andere gelegenheid?" „Neeik geloof het niet. Zeg jij het maar!" „Laten we elkaar dan in Savoy ontmoe ten. In de hal om één uur! Afgesproken?" „Goed, Michael. OMichael!" „Ja?" Ze dempte haar stem, „Michael, v/at gaf je mij als huwelijkscadeau?" „Wat zeg je? Ik versta je niet goed. Kun je iets harder spreken?" „Nee, dat gaat niet", antwoordde Patri cia kortaf. „Wat gaf je mij als huwelijkscadeau?" „OZe hoorde hem lachen aan de andere kant en opnieuw viel het haar op, hoe prettig zijn lach klonk. „Dat was een bontmantel, Patricia. Een dure nertz-man- tel, om precies te zijn. Hoezo?" „Isobel brandt van verlangen hem te zien, en ik ben als de dood, dat ze me een volgende keer zal vragen om een beschrij ving te geven." „Ik begrijp het". Er was nog een lach in zijn stem, maar hij scheen ook bezorgd te zijn. „We zullen je een bontjas gaan kopen, Patricia',, voegde hij er aan toe. „Wat?" „We gaan een bontjas kopen, Patricia!" „Omaarze moest abrupt op houden, want Susan kwam de trap af. "Goed, afgesproken dus. We zien elkaar straks om één uur in de Savoy!" „Uitstekend!" Michael verbrak de ver binding en Patricia wendde zich tot Susan. „Ik ben niet aan de lunch, Susan. Ik lunch in de stad met Michael." „Prachtig". Susan knikte vriendelijk. „Zal ik nu naar mevrouw Harnby gaaa voor een praatje?" Patricia merkte tot haar verwondering, dat ze ondanks alle daaraan verbonden risico's er naar uit zag om haar schoonmoeder opnieuw te bezoeken. Het was niet om een goede in druk te makenHet kwam alleen door dat Michael's moeder haar onmiddellijk voor zich had weten te winnen. De oudere vrouw fascineerde haar en ze vond het prettig om met haar te praten. Susan schudde haar hoofd. „Nee, U kunt beter tot vanmiddag wachten. De dokter wil niet dat ze zich vermoeit in de och tenduren, voordat hij er geweest is." Patricia begreep dit volkomen. En aan gezien ze verder niets bijzonders te doen had, besloot ze langs de winkels te gaan wandelen. Ze zou vooral haar aandacht aan meubelwinkels bsteden, om Isobels volgende vragen beter te kunnen beant woordenWat een dwaas idee om een fantasie-huis, dat nooit het hare zou zijn, te gaan inrichten! Ze zou geld in over vloed hebben! Een echtgenoot, die zijn vrouw meeneemt naar de Savoy om te lunchen en luchtig over de aankoop van een bontmantel spreekt, zou stellig geen kleinzielige beperkingen opleggen bij de aanschaffing van meubilair! Als ze met Phil Magerton getrouwd was, zou het stel lig niet zo royaal zijn geweestZe zou den het financieel heel behoorlijk gehad hebben maar Wat had het echter voor zin om daar over te peinzen? Dat was toch immers al lemaal voorbij. Die droom zou nooit wer kelijkheid worden. Toen Patricia na enige tijd genoeg kreeg van het slenteren langs de winkels, nam ze een bus in de richting van het Savoy-restaurant. Tenslotte had ze altijd nog twee pond en vijf shillings in haar beurs! Michael zat op haar te wachten, toen ze binnenkwam. Hij was verdiept in een kleu rige reisfolder. „Dag, Michael!" „Odag, Patricia!" Hij legde de folder neer en keek haar enigszins verlegen aan. „Heb ik je lang laten wachten?" „Nee, je bent zeer punctueel. Wil je iets drinken, een cocktail of sherry?" „Graag sherry." Hoe prettig was het weer eens toe te geven aan al die dure, niet strikt nodige dingen, die het leven zo veraangenaamden! De arme jongen! Hij had stellig zitten kijken naar de plaatjes van exotische oor den, waar hij met de andere Patricia ge weest was Het was soms moeilijk er aan te blijven denken, dat hij diep ongelukkig was. Pa tricia werd zo in beslag genomen door het spel, dat ze te spelen had, dat ze niet al door dacht aan de tragedie, die hieraan ten grondslag lag. Maar voor Michael was dat heel anders! Hij wist niet eens waar zijn vrouw zich bevond. Alleen wist hij, dat ze ergens met een andere man was Terwijl ze sherry dronken, begon hij weer over de bontmantel. „Het lijkt me het beste, dat we hem van middag onmiddellijk gaan kopen,,' zei hij. „Maar, Michaelprotesteerde ze zacht, „je kunt me toch niet zo maar een dergelijk duur cadeau geven!" „Waarom niet?" „Het is toch helemaal niet nodig! Ik heb Isobel gezegd, dat we de rest van onze bagage achtergelaten hadden, en dat die later opgezonden zou worden. Iets heel vaags dus „Waarop Isobel je natuurlijk gezegd heeft, dat je bontmantel door de motten opgegeten zou worden." Patricia lachte. „Hoe raad je het? Ze zei inderdaad zo iets." „O, Isobel zegt altijd zulk soort dingen. Ze besteedt een groot deel van haar tijd met het het voorzien van allerlei narig heden en het zich wapenen daartegen. Ze geniet er van. Haar zogenaamde bezorgd heid wordt opgeheven door het feit, dat ze weet dat alle nodige voorzorgsmaatrege len zijn genomen. Ried ze je niet aan om die bontmantel onmiddellijk te laten over komen?" „Ik hem haar gezegd, dat ik dat binnen kort stellig zou doen." „Maar dan moeten we toch met een jas voor de dag kunnen komen, liefje!" Het woord „liefje" kwam volkomen au tomatisch uit zijn mond. Hij scheen het niet te merken, constateerde Patricia. „Maar Michael, kunnen we niet beter nog enkele dagen wachten om te zien wat er verder gebeurt", pleitte ze. „Nee". Hij scheen zich in het idee om haar een bontmantel te geven, vastge beten te hebben. „Ik wil, hoe dan ook, dat jij een bontmantel krijgt". Ze keek hem met grote ogen aan. „Zou je me misschien willen zeggen, waarom?" Hij glimlachte en haalde zijn schouders op. „Ik wil er mijn waardering mee uit drukken voor hetgeen jij momenteel voor me doet. Ik hoop, dat je dit een aanvaard bare reden vind." „Een nogal kostbare manier om je ap preciatie uit te drukken!" „Ik zou het met je eens zijn, als je zei, dat dit jaargetijde niet bepaald om een bontmantel vraagt, maar kostbaar och, wat betekent het vergeleken met wat jij voor mij doet. Zullen we nu eerst gaan lunchen?" Aangezien verdere protesten vruchte loos zouden zijn, volgde Patricia hem zonder iets te zeggen naar het geresveerde tafeltje in het restaurant. Toen ze hun lunch besteld hadden Patricia had de keuze der gerechten geheel aan Michael overgelaten leunde hij achterover in zijn stoel en keek haar peinzend aan. „Ondanks het risico van verdere pro testen jouwerzijds, wil ik je erop wijzen, dat ik je nóg iets behoor te geven", zei hij langzaam. „En dat is?" „Een ring, Patricia! Het behoeft niet be paald een echte trouwring te zijn als je daar iets tégen zoudt hebben, We zouden kunnen -doen, alsof je té modern bent om een trouwring te dragen. Maar het is nu eenmaal onaanvaardbaar, dat ik je niet de een of andere mooie ring gegeven zou hebben, toen we trouwden". „Ja dat zal wel zo zijn", antwoordde Pa tricia aarzelend. En opeens beseffend, dat ze een kostbare ring altijd aan hem te rug zou kunnen geven, voegde ze er enigs zins opgelucht aan toe:„Ik geloof, dat je voor goede juwelen altijd behoorlijk geld kunt maken, nietwaaar?" „Hoe bedoel je dat?" „Ik bedoel, dat je die ring naderhand altijd weer kunt verkopenals dit alle maal voorbij is." Hij barstte in schaterlach uit. Ze had hem nog nooit zo horen lachen. „Is dat zo dwaas?" vroeg ze enigszins snibbig, ook al moest ze ondanks zichzelf met hem meelachen. „Heel dwaas!" „Ik begrijp niet waarom!" (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6