Vergelijkende tabellen der verlaagde loonbelasting De meisjes van Enkhuizen „kloetten" over het water van het Spaanse leger Chefarine „4 doet wonderen! Ji Beiaard speelde er een ganse dag Else Krijgsman soliste in zomerconcert Nederlanders tevreden over YMCA-congres MAANDLONEN WEEKLONEN W OENSDAG 24 AUGUSTUS 1955 Weinig animo voor kortlopend schatkistpapier Slaapwandelend kind viel uit het raam Gedetineerde, ontsnapt uit Veenhuizen, nog in vrijheid Nieuwe facetten van de drankbestrijding Martine Carol naar Nederland Vaderlandse volksdansen in het Palais des Sports te Parijs Chantage gepleegd op Utrechts echtpaar België wint Zweedse raad in omtrent deltaplan Nieuw stadhuis te Zaandam Vrachtschip-pelgrimsboot wordt koninklijk jacht Labyrinth van vulkanische oorsprong onder de Etna „Joh. van Oldenbarnevelt'' in Amsterdam aangekomen Door warmte bevangen Indiase ambassadeur als neger behandeld in Texas to to g 2 J' j n 3 s Is (Van een redacteur) MET DE MONTEUR nog speurend tussen de draden heeft het herboren klokkenspel van Enkhuizens Zuiderkerkstoren de hele warme Dinsdag lang zijn zuivere liedjes over de feestende stad gestrooid: deze befaamde beiaard, die sinds 1648 de roep van de gebroeders Hemony uitdroeg over het vlakke West- Friesland, is kort voor de stadsfeesten geheel gerestaureerd en met vijf kleine klokken en drie in de „reeksen" uitgebreid, zodat de tien klokkenisten, van heinde en verre opgekomen naar de feestende stad aan het IJselmeer achter een verjongd klavier tei-echt kwamen. En de blinde Kees Roelofs, die de Oudekerkstoren van Am sterdam bespeelt, alsmede de Jan van Schaffelaartoren in Barneveld heeft er later, aan de voet der Zuiderkerk zijn be- Enkhuizen heeft namelijk met alle vlag gen in top ook nog vele congresgangers voor het congres der Noordhollandse VVV verwelkomd en burgemeester A. Admiraal kon deze bouwers van het toerisme ten raadhuize nog eens - en hoogstwaarschijn lijk ten overvloede - vertellen met hoe vele de aantrekkelijkheden van zijn stad te tellen zijn. Toeren op de trans Een ervan is voor degenen, die in de gave straatjes rond de Zuiderkerk de moeite van het luisteren genomen hebben, zeker dat lange beiaardconcert van tien meesters op het klokkenspel geworden: de wijsjes zijn zo charmant van de toren ge sprongen en zo ragfijn door de hoge stem ming van deze edele beiaard verklankt, dat de hoogdraadkunstenaars „Delmonte's Skyriders" er later op de avond wel wat kitscherig bij afstaken. Al bleef het een hele prestatie tussen de transen der eerste omloop waagstukjes te volbrengen, waar haast de ganse stad de adem voor in heeft gehouden. Kloeten op het „Spaanse leger" Niet de héle stad, want langs het „Spaan se leger", dat in de vestingwerken van het stadje de herinnering wakker houdt aan een roemrucht verleden, kennelijk door spekt met harde klappen op Spaanse ku rassen. hadden vele honderden der 11.000 Enkhuizenaren zich opgesteld om naar het „kloeten" te kijken. Deze kunst, die menige Westfries in het dagelijkse leven in zijn waterrijk tuin bouwgebied tot in de perfectie is gaan be wondering over uitgesproken: dit hooggestemde carillon heeft nieuwe kwaliteiten aan zijn oude klankrijkdom toegevoegd, die het tot een der schoonste in het land verhieven. Mochten de bellen van de Zuider- of St. Pancrastoren de hele lieve dag over de stad geklonken hebben, de Enkhuizenaren hebben er zelf niet minder om gefeest, want deze week van vreugde om het zeshonderd-jarig bestaan (er wordt aan Hand- vast water en Vijzelstraat gefluisterd, dat er met het juiste tijd stip gesmokkeld is om andere stadsfeesten geen concurrentie aan te doen) biedt zulk een veelheid van divertissement, dat een team van tien carillonneurs nauwelijks indruk vermag te maken, behalve dan op de vrouw van de koster, die in de middaguren de stad uitvluchtte om eindelijk weer eens de stilte te kunnen horen, die vlak boven haar hoofd de hele dag zoek was door het marathon-klokconcert. heersen en die het koersvast voortduwen van de pramen, beladen met tuinbouwpro ducten door middel van een vaarboom in houdt, was voor het feestcomité aanleiding er een wedstrijd aan te wijden. De dag tevoren hadden de „professio nals", de „bouwers" uit het omliggend klei- land, hun vaardigheden met de kloet ge demonstreerd, maar Dinsdagavond mochten de amateurs het ook eens proberen. Getweeën zijn zij om het hardst het wa ter van het „Spaanse leger" overgekloet. Dat daarbij, dank zij de onbedrevenheid van vele Enkhuizenaren, die het een te koud kunstje achtten, tot wilde tafrelen kwam, een slag op de Zuiderzee evenarend, was aanleiding tot vaak grote vrolijkheid, vooral omdat er ettelijke Enkhuizense „frommeskes" hadden ingeschreven, die venijnig kloetend, enige malen bijna te water raakten. De jury op de steiger heeft vele diskwa lificaties moeten toepassen, omdat er niet naar behoren gekeerd werd aan het eind van de baan, maar er is gul en veel gela chen op de bruggetjes en langs de kant, zodat dit programma-onderdeel ten volle aan zijn doel beantwoordde. Roken in het paviljoen Meer stil-gespannen was de aandacht, die de pijprookwedstrijd trok. In het f eest paviljoen hadden zich tegen vijf uur veer tig erkende toebacksuygers samengetrok ken, om uit te maken, wie het langst 2th gram Nederlandse herenbaai in de brand wist te houden: deze matador wachtte een baal geurige tabak en de overige prijs- winnaars werden eveneens royaal met rokerij bedacht. Gerard Dokkum won het: zijn plukje tabak bleef volgens de chronometers 42 minuten aan, maar Arend v. d. Veen kon er met 41 minuten ook wat van, hoewel dat laatste minuutje hem naar zijn ver stoord gelaat te oordelen, toch lang niet lekker zat. LANGS DE ZUIDERZEE windt zich elke avond weer het snoer van lichtjes van het jarige Enkhuizen. De basaltblokken van de oude zeedijk dragen in de luwte van de vallende nacht slechts een enkele eenzame hengelaar, want de baders van overdag zijn dan steevast naar het feest terug ge keerd. Waar vanmorgen alweer een nieuwe, zonnige dag is begonnen met een congres van het Historisch Genootschap „Oud- Westfriesland", morgen een costuumfeest de klederdrachten uit alle hoeken van het land naar de stad zal trekken en de laatste Het „Kloeten", een wankel bedrijf twee dagen het zeilen op het meer met boeiers en boten, tjalken en schouwen voor een kleurig evenement zal zorgen. Want Enkhuizen mag dan tot de dode steden gerekend worden - hetgeen door de Enkhuizenaren met verwijzing naar de bloeiende zaadteelt en vele nijverheden wordt betwist - deze week is dit prachtige openluchtmuseum aan het IJselmeer springlevend en zeer monter. En zeer een bezoek waard, want buiten het feestge druis is in dit dromerige stadje ruimte ge noeg gebleven voor de minnaren van de halsgeveltjes en het zachte kleurengamma van een uit het verleden wei-geconserveerd juweel. Uit de weekstaat van de Nederlandsche Bank blijkt dat de netto deviezenreserve met ruim f 5 millioen is gestegen tot f 1500 millioen. De goudvoorraad handhaafde zich op f 3045 millioen, zodat beide posten tezamen f 4545 millioen bedragen. De cen trale bank heeft sinds Woensdag de afgifte van kortlopend schatkistpapier hervat. De animo hiervoor blijkt niet groot te zijn ge weest, want de desbetreffende post is slechts met f 2 millioen verminderd tot f 323,1 millioen. De chartale geldhoeveel- heid geeft een onbelangrijke vermeerdering te zien. Zij bedraagt thans f3670 millioen tegen f 3667 millioen vorige week. In de nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks half twee is het achtjarig doch tertje van de familie T. aan de Wevers straat te Rhenen uit haar slaapkamerraam gevallen, dat zich op ongeveer zes meter boven de begane grond bevindt. Toen de ouders van het meisje op bo vengenoemd uur verdachte geluiden hoor den, gingen zij op onderzoek uit. Al spoe- die hoorden zij hun dochtertje huilen. Het ledikantje was echter leeg. Toen de vader door het raam keek, zag hij zijn kind op straat liggen. Vermoedelijk is het kind gaan slaapwandelen. Met een zware hersen schudding en inwendige kneuzingen werd zij per brandweerbrancardwagen naar het Julianaziekenhuis aan de Cuneraweg over gebracht. Nu pas is bekend geworden, dat Vrijdag uit de strafgevangenis Esserheem te Veen- huizen de gedetineerde P. S. is ontsnapt. Hij wist weg te komen toen hij met mede gevangenen in de kolonietuin aan het werk was. Het schijnt dat hij hulp van buitenaf heeft gehad. Nasporingen dooi de politie zijn tot nu toe vruchteloos ge bleven. S. moest een gevangenisstraf van onge veer twee jaar uitzitten. Gerard Dokkum (midden) won de strijd Else Krijgsman, een Rotterdamse pianis te, kwam Dinsdagavond in Haarlem op het door Marinus Adam gedirigeerde zomercon cert van het N.Ph.O. het Pianoconcert in a van Schumann vertolken. Het bleek dat zij rijkelijk opgewassen was tegen de tech nische eisen van het werk en dat zij bo vendien het romantische karakter met tem perament in een los en vloeiend „tempo rubato" interpreterend wist te dienen. Wel iswaar zakte de intimiteit in een paar solo passages even weg, maar onder de or chestrate impuls kwam er spoedig weer voldoende spanning in het spel van de so liste. Zij had in Marinus Adam een bege leider, die haar bekwaam wist op te van gen en te volgen en in lenigheid en bezie ling bij haar opvatting aanknoopte. Zo werd dit optreden van Else Krijgsman een warm pleidooi voor Schumann's waardevol concert. Adam dirigeerde deze avond de Vijfde Bretonse Suite van Gerard von Brucken Fock, een reeks van zes korte impressies. Alleen het voorlaatste nummer Bretons schipperslied is, als dramatische ballade, nogal uitvoerig. Het werk had daarmee kunnen besluiten, want de bedoeling om op beknopte wijze een storm te suggereren als laatste deel, is niet al te gelukkig uit gevallen. Mooie indrukken werden gewekt door een orgelachtige Hymne, hoofdzake lijk in bezetting van de koperinstrumenten. Verder vergastte Adam het publiek op een vlotte verklanking van de grote Sym- phonie in C van Schubert, een meester werk, dat in alle; opzichten typerend is voor de grote en toch zo bescheiden meester, die het kort voor zijn dood voltooide. Er is in dit werk geen maat die niet het kenmerk draagt van de rijpe, volgroeide Schubert, de onvolprezen lyricus, die zich hier tevens een origineel muzikaal technisch bouwer toonde. De melodische kwaliteiten van zijn zeer markante thema's helpen ons onge merkt door de overdadige lengte van zijn ongemene structuur heen. Maar de origi naliteit van de Symphonie in C resulteert ook voor een aanmerkelijk deel uit de or- chestratie, die door een overwegende rol van het trombone-trio na Beethoven een nieuw geluid bracht in de absolute sym- phonische muziek. Als steeds reageerde het publiek uiterst dankbaar op de verklanking van deze on vergankelijke muziek. Bericht aan de fijnproevers: in het zo merconcert van Dinsdag komt Willem Nos- ke een vioolconcert van Mozart spelen. JOS. DE KLERK De nationale Christen Geheelonthouders Vereniging hield in Arnhem haar alge mene jaarvergadering onder voorzitter schap van prof. dr. A. H. Edelkoort uit Utrecht, die in zijn openingsrede een drie tal nieuwe facetten bij de drankbestrijding signaleerde. Ten eerste heeft het begrip alcoholist een nieuwe betekenis gekregen Naar de mening van prof. Edelkoort omvat dit begrip behalve de verslaafden ook degenen, die de drinkgewoonte steunen. Ten tweede is het verschijnsel van het al coholisme de wetenschappelijke fase bin nengetreden. Hieraan is echter het gevaar verbonden, dat de drankbestrijding inboet aan warmte en geestdrift. Verder bestaat het gevaar, dat men te weinig aandacht besteedt aan het zeer grote aantal matige drinkers. Als derde nieuwe lijn in de hui dige drankbestrijding noemde prof. Edel koort de opvatting, dat de alcoholist een zieke is die derhalve genezen moet worden, waarbij men niet mag vergeten dat de al coholist een zieke is geworden door dat hij zich uit eigen wil aan de alcohol heeft overgeleverd via het matige gebruik daar van, aldus prof. Edelkoort. Martine Carol, de hoofdrolspeelster in de Franse film „Nana", waarvan men Za terdag in „Erbij" een bespreking aantreft, zal ter gelegenheid van de Nederlandse première der genoemde film in de tweede helft van September een bezoek aan ons land brengen. PARIJS (A.N.P.) Tijdens de grote rallye, onder leiding van de Engelse regis seur, Raiph Reader, waarmede het congres van de YMCA, ter gelegenheid van het eeuwfeest te Parijs, werd besloten, hebben wij de leiders van beide Nederlandse dele gaties hun indrukken gevraagd. Ds. H. J. van Heerden, Nederlands Her vormd predikant te Scheveningen en voor zitter van het ruim 50.000 leden tellende Christelijke Jonge Mannen Verbond in Nederland, zeide, dat hij op dit omvang rijke congres met zijn vele nationaliteiten, het persoonlijk contact het belangrijkst achtte. De gesprekken van de jongeren uit verscheidene landen, de wil om elkaar te begrijpen en het besef te zamen in geloofs- verbondenheid bijeen te zijn, is vruchtbaar geweest, aldus ds. Van Heerden. Ds. W. L. Jens, algemeen secretaris van de Algemene Maatschappij Voor Jongeren te Amsterdam en leider van de delegatie van de AMVJ, vatte zijn mening aldus sa men: Het belangrijkste practische resultaat van deze conferentie is, dat de Young Men's Conference getoond heeft in inter nationaal verband de directe problemen van YMCA in de samenleving en van YMCA en kerk op waardige wijze te kun nen bespreken en bestuderen. De nadruk is hierbij gevallen op de noodzaak van in tensiever Bijbelstudie en daadwerkelijke aanpak van arbeid voor de mens in nood. Over de gehele wereld zijn achterbuurten, is ook de jonge mens vaak zijn richting kwijt, lopen de jongen en het meisje de kerk voorbij. Het is daarom zo belangrijk dat jongemannen en jonge vrouwen in de YMCA opnieuw beseft hebben een inspi rerende, stimulerende en belijdende taak te hebben". Twaalf predikanten van onderscheidene nationaliteiten en leden van de YMCA hebben diensten in de protestantse kerken van Parijs geleid. Van Nederlandse zijde gingen voor ds. H. J. van Heerden en dr. G. P. van Itterzon, Nederlands Hervormd predikant te Den Haag en oud-voorzitter van het CJMV. Namens Indonesië preekte de secretaris van de YMCA in Indonesië, ds. Rotti De tekst voor alle diensten was het de vies van de wereldbond: Johannes 17:21 „Opdat zij allen één zijn". Tijdens de grote ontspanningsavond in het Palais des Sports heeft de jongeren groep van de Nederlandse delegatie veel succes gehad met vaderlandse volksdansen. Ten aanschouwe van bijna tienduizend toe schouwers heeft de groep van FAMOS (AMVJ Amsterdam) in het internatio nale programma, dat op hoog peil stond, gedurende tien minuten volksdansen ge demonstreerd, waarbij de heer J. Nauta aan de piano begeleidde. De 33-jarige beton-ijzervlechter G. S. stond in hoger beroep voor het Amster damse hof terecht, omdat hij chantage had gepleegd op een Utrechts echtpaar, waar van de man een andere werkkring zou krijgen. Dat wist de verdachte van de dienstbode, die hij ontmoet had. Boven dien hoorde hij van die dienstbode nog andere détails over bepaalde moeilijkhe den van het echtpaar, waarover ter zitting uit een oogpunt van discretie zo weinig mogelijk werd uitgeweid. Gewapend met die kennis belde de ver dachte begin 1954 de vrouw op. maakte met haar een afspraak in een café, vertelde haar daar, dat hij van een recherchebureau was en een rapport moest uitbrengen over haar en haar echtgenoot (in opdracht van de nieuwe werkgever) en liet doorscheme ren, dat hij over de hem bekende moeilijk heden niets zou zeggen, indien hij enige financiële zekerheid had in geval van ont slag. De vrouw betaalde hem f 125. Een jaar later deed hij ongeveer hetzelf de met de man, die hem f100 gaf, maar kort daarna tot zijn vrouw zei: „ik geloof, dat ik gechanteerd word". De vrouw zei haar echtgenoot vervolgens, dat haar een jaar tevoren precies hetzelfde was over komen. De procureur-generaal, mr. A. S. de Muinck Keizer, eiste wegens de tenlaste gelegde oplichting bevestiging van het vonnis der Utrechtse rechtbank: 1 jaar en drie maanden met aftrek. Mr. Knoppers, raadsman, belichtte de financiële moeilijk heden waarin de verdachte verkeerde en zeide: „Deze man moést aan geld komen en achtte het toeh beter dit te doen dan te gaan stelen, want daarvan zouden vol komen onschuldige mensen de dupe zijn geworden". De uitspraak wordt op 5 September ge daan. BRUSSEL (Belga) Met het oog op de komende Belgisch-Nederlandse besprekin gen inzake de tussenwateren onderzoekt de Belgische dienst voor waterbouwkunde van bruggen- en wegenbouw de mogelijke gevolgen die de uitvoering van het Neder lands deltaplan zou kunnen hebben op de Belgische kust en het waterpeil van de Schelde. Vernomen wordt, dat de regering een be roep heeft gedaan op de medewerking van de Zweedse prof. Helstrom, bestuurder van het instituut voor waterbouwkunde van de universiteit te Stockholm. De Zweedse ge leerde zou met zijn medewerkers de gevol gen bestuderen van de opstuwing van het zeewater bij storm met de Nederlandse zee gaten open en gesloten als voorzien in het deltaplan. B. en W. van Zaandam stellen de ge meenteraad voor vijf architecten opdracht te geven, schetsontwerpen te maken voor een nieuw stadhuis. Hiervoor komen in aanmerking de heren G. M. G. Bakker en J. Schipper, beiden te Zaandam, ir. G. J. van der Grinten uit Amersfoort, J. W. H. C. Fot en A. Komter beiden uit Amsterdam. Hoewel Zaandam thans 45.000 inwoners telt, houdt de opdracht in een stadhuis te creëren voor een gemeente van honderd duizend zielen. Het gebouw zou in 1961 gereed moeten zijn. Het vroegere 3489 ton metende Britse vrachtschip „Fort Townshend", dat in 1952 verbouwd werd voor het vervoer van Mek- kagangers, zal weer verbouwd worden. Thans wordt het het jacht van koning Saoed van Saoedi-Arabië. Het zal het grootste jacht ter wereld zijn. CATANIA (United Press) Arbeiders hebben aan de voet van de vulkaan de Et- na op Sicilië onder uitgestrekte lavaban- ken een uitgebreid labyrinth ontdekt. Zij zijn 750 meter doorgedrongen in het war net van tunnels zonder op een of ander belangrijk obstakel te stuiten. Wel vonden zij verscheidene potscherven, welke erop wijzen, dat het doolhof in oude tijden be woond of althans bij mensen bekend moet zijn geweest. Grote vochtigheid en waterpoelen van een tot drie meter diep deden de arbeiders tenslotte besluiten terug te gaan. Volgens deskundigen is het doolhof van vulkanische oorsprong. Het is in vroeger tijden gevormd in de lava, welke eeuwen geleden ten Noorden van Catania in zee stroomde. Het MS „Johan van Oldenbarnevelt" van de Stoomvaart-Maatschappij Neder land is Dinsdagmiddag om een uur met 1200 passagiers uit Indonesië in Amster dam aangekomen. Het schip heeft een rondreis gemaakt via Australië en Indo nesië. De weersomstandigheden waren zo gun stig, dat het schip ondanks een aanvanke lijke vertraging ruim anderhalf uur eerder dan verwacht werd in Amsterdam aan kwam. Kort na de aankomst werd een begin gemaakt met de ontscheping van de passagiers, onder wie zich een aantal pa tiënten (invaliden en geesteszieken) be vonden. Op een perceel bouwgrond langs de weg Asselhoog Buurlo is de 70-jarige J. Pels uit Krimpen aan de Lek Dinsdagmiddag door de warmte bevangen, toen hij hielp bij het laden van stro. De oude man overleed kor te tijd later ter plaatse. Hij was voor enige dagen in Apeldoorn bij kennissen gelo geerd. ADVERTENTIE ff TEGEN PIJNEN EN GRIEP. 20 TABLETTEN 6 85 cenl HOUSTON (Reuter/AFP/UP) De am bassadeur van India bij de UNO Mehta en zijn secretaris moesten Maandag een restaurant van de internationale luchtha ven van Houston in de Amerikaanse staat Texas verlaten, omdat de vrouwelijke gérant dacht dat zij negers waren. De am bassadeur en zijn secretaris keken elkaar glimlachend aan toen de gérant hun ver zocht in een apart, klein vertrek achter het restaurant plaats te nemen en voldeden aan het verzoek. In Texas is het verboden blanken en negers in dezelfde ruimte te bedienen, doch een contract met de fede rale regering verbiedt rassendiscriminatie op het vliegveld. De bedrijfsleiding kan daarom ter verantwoording worden geroe pen. De burgemeester van Houston, Roy Hof- heinz, heeft „namens iedere ingezetene van Houston" ambassadeur Mehta zijn ver ontschuldigingen aangeboden. Ook het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken heeft zijn spijt over het ge beurde betuigd. Minister Dulles heeft later zijn verontschuldigingen aangeboden aan de Indiase ambassadeur en aan de regering te Nieuw Delhi. Enkele jaren geleden viel de neef van de keizer van Ethiopië eenzelfde behan deling ten deel toen hij als diplomatiek vertegenwoordiger van zijn land op de pu blieke tribune van een Amerikaans over heidsgebouw had plaats genomen. Een sup poost verzocht hem toen zich te verwijde ren, daar de tribune niet voor „kleurlin gen" bestemd was. MET INGANG VAN de loontijdvakken die na 31 Augustus eindigen wordt de loon belasting verlaagd. Wij geven hierbij enige tabellen van maand- en weeklonen, waarin men kan nagaan hoeveel de verlaging voor bepaalde loonbedragen beloopt. Het zijn zogenaamde coördinatietabellen, waarin de kinderbijslag en de premie inhouding volgens de sociale verzekeringswetten reeds zijn verwerkt. A 3 u 73 q v A Nieuw Ongehuwden c 01 73 •s 3 -G 0> 73 '00 3 C OO 138.33 2.28 4.03 150.83 4.14 6.10 160.83 5.73 7.89 170.83 7.40 9.76 180.83 9.13 11.71 190.83 10.98 13.65 200.83 12.80 15.75 210.83 14.80 17.95 220.83 16.58 20.25 230.83 18.95 22.50 240.83 21.15 24.95 250.83 23.40 27.45 260.83 25.80 30.05 270.83 28.20 32.65 280.83 30.70 35.25 290.83 33.15 37.95 300.83 35.60 40.65 310.83 38.15 43.30 320.83 40.70 46.00 330.83 43.20 48.75 340.83 45.80 51.55 350.83 48.40 54.35 360.83 51.10 57.20 370.83 53.80 60.10 380.83 56.50 63.00 390.83 59.25 66.00 400.83 62.00 68.90 448.33 75.50 82.00 508.33 97.00 106.50 548.33 110.00 120.50 608.33 130.10 142.00 648.33 144.20 157.00 708.33 166.00 180.50 748.33 181.10 196.70 808.33 204.70 222.00 848.33 221.10 239.50 908.33 246.40 266.70 998.33 286.50 309.60 C C %2 gö .I'S 1 2.22 3.43 4.65 6.03 7.28 8.56 9.99 11.33 12.75 14.20 15.65 17.10 18.70 20.15 21.75 23.30 24.85 26.45 28.10 29.70 31.35 33.00 41.40 55.00 63.30 76.20 85.30 99.60 109.70 125.40 136.40 153.60 181.30 T3 C C CD "O -O 5 •0£"0 3 n oü 8 3.08 4.38 5.69 7.07 8.46 9.91 11.37 12.80 14.35 15.90 17.45 19.05 20.70 22.30 23.95 25.65 27.35 29.05 30.80 32.50 34.30 36.10 37.90 46.10 61.70 70.60 84.60 94.50 109.90 120.70 137.60 14.9.50 168.10 198.00 73 73 C C 2 2 3 2 c 73 3 c Z •O) O •O ■O) 3 3 O O 3 e n a> u O O u CD i-i 73 <u <D _c £2 73 73 x 5 o M 3 3 P >4 S 2 Z-l 81 .3 z 3 O 2.85 4.00 5.12 6.43 7.56 8.87 10.25 11.55 12.85 14.30 15.70 17.15 18.65 20.00 21.45 22.85 24.25 25.85 33.35 45.75 53.30 65.50 74.10 87.60 97.10 112.10 122.60 139.20 165.80 2.75 3.97 5.18 6.49 7.79 9.09 10.41 11.87 13.30 14.75 16.25 17.75 19.30 20.95 22.50 24.00 25.55 27.10 28.65 30.30 37.60 51.90 60.10 73.30 82.60 97.30 107.50 123.70 135.10 153.00 181.80 2.99 4.13 5.31 6.59 7.64 8.80 10.10 11.32 12.55 13.80 15.10 16.35 17.80 19.20 25.95 37.25 44.25 55.45 63.60 76.50 85.40 99.70 109.70 125.50 151.30 2.36 3.33 4.36 5.53 6.79 8.09 9.40 10.70 12.00 13.35 14.75 16.10 17.50 18.85 20.30 21.80 23.25 29.90 42.75 50.45 62.70 71.40 85.40 95.10 110.50 121.30 138.60 166.30 e c fcfl 'S 2 O -O JO O O 1.! 2.06 Q 3 2.76 3.55 4.36 5.23 9.62 18.45 24.05 33.90 40.90 52.40 60.60 73.80 83.30 98.60 123.60 31.92 33.65 36.54 39.42 43.46 46.35 48.65 50.39 51.54 53.27 55.00 57.31 59.04 60.77 62.50 64.23 66.54 68.27 70.00 72.88 74.62 76.92 78.08 80.39 82.11 84.42 86.73 88.46 90.19 93.65 96.54 101.15 108.08 115.00 121.92 131.15 142.69 149.62 c O 73 is 3 3 V 2 c z 0.52 0.77 1.21 1.70 2.42 2.95 3.41 3.76 4.01 4.37 4.75 5.27 5.66 6.09 6.50 6.94 7.50 7.93 8.35 9.09 9.54 10.12 10.42 11.02 11.49 12.09 12.71 13.20 13.67 14.63 15.41 16.75 18.76 20.79 23.86 26.90 30.83 33.27 e cd is o 73 ao 3 C oo 0.93 1.21 1.70 2.25 3.03 3.63 4.14 4.53 4.80 5.19 5.60 6.18 6.63 7.08 7.53 7.98 8.60 9.08 9.53 10.31 10.78 11.42 11.74 12.38 12.88 13.53 14.21 14.72 15.23 16.24 17.10 18.18 20.33 22.52 26.19 29.42 33.64 36.23 73 *-> 5 5 O 3 3 73 .2-S zo S 3 3 O CJ T5 !H u c c <y CD O Tl 73 73 •O p— 73 73 _G 3 *8 3 *3 3 2 Oud Gehi zond 3 <y c z$ Oud één 1 3 z s Oud twee 6.95 14.50 19.80 29.00 35.40 46.15 53.70 66.00 74.80 88.90 109.50 c <u r-» (U 73 C O z> c o u <D 73 C 12 73 o> 0.43 0.93 0.79 1.31 1.07 1.63 0.63 1.30 1.87 0.84 1.46 2.04 0.43 0.97 1.68 2.28 0.65 1.19 1.90 2.53 0.84 1.42 0.49 2.21 2.87 1.11 1.72 0.71 2.46 3.12 1.33 1.94 0.88 2.69 3.40 1.56 2.17 0.51 1.07 2.94 3.66 1.74 2.40 0.69 1.27 3.19 3.93 1.97 2.64 0.88 1.49 3.52 4.30 2.28 2.97 1.15 1.79 3.76 4.59 2.51 3.24 1.37 2.01 4.05 4.86 2.74 3.49 1.57 2.24 4.48 5.34 3.12 3.92 1.89 2.61 4.74 5.61 3.38 4.20 2.10 2.84 5.10 6.01 3.70 4.54 2.40 3.16 5.28 6.21 3.86 4.74 2.53 3.31 5.64 6.61 4.21 5.08 2.83 3.62 5.92 6.91 4.45 5.35 3.04 3.87 6.30 7.30 4.77 5.71 3.34 4.18 0.55 6.67 7.70 5.11 6.06 3.62 4.51 0.72 6.95 8.00 5.35 6.34 3.85 4.77 0.86 7.23 8.33 5.59 6.61 4.10 5.03 1.00 7.82 8.96 6.13 7.17 4.59 5.52 0.64 1.31 8.30 9.50 6.60 7.68 4.97 5.98 0.93 1.59 9.13 10.18 7.31 8.28 5.64 6.54 1.38 1.97 10.40 11.52 8.44 9.49 6.67 7.61 2.06 2.73 11.67 12.91 9.63 10.75 7.73 8.76 2.77 3.50 13.63 15.25 11.41 12.93 9.40 10.74 3.92 4.86 15.57 17.35 13.23 14.88 11.05 12.57 5.25 6.26 18.09 20.07 15.60 17.44 13.25 14.95 7.06 8.22 19.68 21.80 17.10 19.06 14.67 16.47 8.17 9.43 Het coördinatietarief voor bijzondere beloningen is eveneens verlaagd. Het be draagt nu voor ongehuwden 17,5 (19,5) pet.; voor gehuwden zonder kinderen 11,7 (vroeger 12,6) pet.; voor de groep met 1 kind 7,8 (8,7) pet.; voor de groep met 2 kin deren 3,9 (4,8) pet.; voor de groep met 3 kinderen 1,9 (1,9) pet. Groepen met meer dan 3 kinderen zijn voor bijzondere beloningen geen loonbelasting verschuldigd. (Men houde er rekening mee dat deze tabellen minder gedifferentieerd zijn dan de zeer uitgebreide tabellen van de belastingdienst, waarin de loonbedragen op elkaar aansluiten).

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7