BIMIJ Havenberichten Visserij - varia Agenda voor Velsen Beverwijk wint, voor de tweede keer, zilveren kleinood Wijkertorentournooi VVB op eervolle tzveede plaats Bezoekt de Abe de Jong en W, H. Beeke aan kop Hoe de duiven vlogen Geslaagd tuinfeest van „In Veilige Haven" Adspirantentour- nooi Schoonenberg Warm feest van „Geel Zwart"-supporters „Grebbe"-wisselbeker voor „Suomi" Om de provinciale damtitel IJmuiden won in Zandvoort Stormvogels-veteranen wonnen in Amsterdam De Kennemers speelde gelijk tegen ZVV Snelheidsdamtournooi DGIJ Uit en in de kom Wijk aan Zee versloeg ADO met klein verschil Op Zaterdag 3 September Overstekende hond veroorzaakte motorongeval Bridgen om kampioenschap „Groot Velsen" „IJ mond"-ledenvergadering koos nieuw bestuur WIJ wint tournooi om v. cL Graaff-beker Contact-avond van „Moushörn" bij Groningens ontzet DIS speelde zich in de prijzen Agenda voor Beverwijk MAANDAG 29 AUGUSTUS 1955 HET WIJKERTORENTOURNOOI, waar ieder jaar acht voetbalclubs uit Kennemer- land aan deelnemen, is weer ten einde, op de feestelijke prijsuitreiking na. Voor de tweede achtereenvolgende maal heeft de tweedeklasser Beverwijk zich de sterkste getoond in dit tournooi, zodat de toren tot het volgend jaar Augustus in haar médaillekast mag blijven. Het Velsense VVB werd tweede, Wijk aan Zee derde en ADO '20 eiste de vierde plaats voor zich op. De vijfde plaats was voor Vitesse '22 uit Castricum, dat zowaar Zondag met een reserve-team Limmen versloeg. De Limmenaren werden zesde, het Castricumse CSV zevende en Kinheim, uit Velsen, eindigde in dit geslaagde tour nooi op de achtste plaats. Beverwijk-VVB 2-1 De tweede klasser Beverwijk heeft het op eigen terrein tegen VVB lang niet ge makkelijk gehad. De Breesapers beschik ken namelijk over een hard werkende ploeg, die er van overtuigd was, dat zij het tegen de Wijkers uitsluitend van dat harde werken moest hebben. Daardoor stuitten de roodbroeken van het begin af aan op een geduchte tegen stand en dat zij uiteindelijk de zege en de toren in de wacht sleepten, is te danken aan midvoor Ketting, die beide doelpunten voor ziin rekening nam. Het eerste doelpunt kwam tien minuten voor rust van zijn voet, maar niet nadat de bezoekers hadden laten zien dat zij van hun tegenstanders allerminst beducht wa ren. Keer op keer was VVB voor het heilig dom van doelman Raap te vinden, zonder evenwel het juiste schot te kunnen lossen. Kort nadat echter Ketting zijn club de leiding had gegeven was het de VVB rechtsbuiten Steinvoort die de stand ega liseerde, één-één, met welke stand men thee ging drinken. Na de hervatting bewees de Velsense doelman Nieuwenhuis eveneens uit het goede hout te zijn gesneden. Hij keerde tal rijke harde schoten, hoofdzakelijk af komstig van Ketting. Jammer was het dat de VVB rechtshalf, J. Roos, het veld moest verlaten omdat hij de bal tamelijk hard tegen zijn hoofd had gekregen. Hij werd vervangen door Frits Bruinzeel. Twintig minuten voor het einde scoorde Ketting uit een scrimmage het, zoals later zou blijken, winnende doelpunt, doch tot het einde bleef WB uitstekend partij ge ven. ADO'20-Wijk aan Zee 3-4 In Heemskerk kwamen ADO'20 en Wijk aan Zee tegen elkaar in het veld ten aan- schouwe van flink wat voetballiefhebbers die een behoorlijke wedstrijd voorgescho teld kregen. Beide clubs kwamen met enige invallers in het veld. De thuisclub ging direct goed van start met als gevolg een fraai doelpunt van midvoor A. de Groot, dat in de zeven de minuut werd gescoord. Maar de Wijk aan Zee rechtsbinnen Antoon van der Meij zag in de twaalfde minuut zijn kans schoon, één-één, hetgeen ADO'20 opnieuw tot hef tige aanvallen bracht. Spil Groot schoot tien minuten voor rust een penalty in, ver oorzaakt door de Wijk aan Zeeër J. Dirkse, doch kort voor de rust had Antoon van der Meij voor de tweede maal het Heems kerker doel gevonden, twee-twee. In de tweede helft deden de tegenstan ders het aanvankelijk kalm aan, met Wijk aan Zee lichtelijk in de meerderheid, het geen zich in de 18-de minuut uitdrukte in ADVERTENTIE Een opmerkelijke prestatie verrichtte de voorzitter van de Haarlemse damvereniging 't Oosten, Abe de Jong, door na drie ronden van het damtournooi om het kampioen schap van Noordholland, samen met W. H. Beeke de kop te nemen. Of de 62-jarige oud-kampioen van Haarlem dit vol zal houden valt te betwijfelen, doch de start is in ieder geval uitermate fraai. Van de overige Kennemerland-vertegen- woordigers ging ditkeer weinig uit. Dukel stelde opnieuw teleur door van Willemse te verliezen na een hevige blunder. Zon dag wist Dukel er echter zijn clubgenoot Postma wel onder te houden. De uitslagen van de Zaterdag en Zondag in Amsterdam gespeelde partijen zijn: Stahlbergv. d. Sluis 11; Den Doop O. van Dijk 11; Ansemsv. d. Himst 11; BeekeBerk 2-0; De JongPostma 11 en DukelWillemse 02. 3e ronde. DukelPostma 20; Berk De Jong 02; v. d. HimstBeeke 02: Van DijkAnsems 02; v. d. SluisDen Doop 11; v. HeerdenStahlberg 11. .De stand in de wedstrijd na de derde ronde is: Beeke en De Jong 5, v. d. Sluis 4, Ansems, Den Doop, v. d. Himst en P. v. Heerden allen 3, Stahlberg, Willemse, Du kel, Van Dijk en Postma allen 2, v. Berk 0 punten. Zaterdag en Zondag wordt de wedstrijd in Haarlem voortgezet. Het Zaterdagmiddagtournooi van Zand- voortmeeuwen is door IJmuiden gewonnen. Deze club versloeg Zaterdag Zandvoort- meeuwen met drie-één in de winnaars finale. Om de derde en vierde prijs streden Kin heim en Telefonia. De uitslag was hier drie-drie, waarna Kinheim de strafschop pen beter inschoot en daardoor de derde prijs won. De eindstand was: 1. IJmuiden; 2. Zandvoortmeeuwen; 3. Kinheim en 4. Telefonia. Het Wartburgia voetbaltournooi in Am sterdam is gewonnen door de veteranen van Stormvogels, die in de finale Ajax met 6-3 versloegen. De uitslagen luiden: Stormvo gelsAPGS 4-2; AjaxWatergraafsmeer 4-2. Finale: Stormvogels—Ajax 6-3. een doelpunt van Jan van der Meij, (2-3). Het had even later 2-4 kunnen zijn, ware het niet, dat dezelfde speler een strafschop hard over schoot. Hierdoor kreeg ADO'20 opnieuw moed en zeven minuten voor het einde bracht P. Voormeer de stand op 3-3. De laatste minuten werd er aan beide zijden hard om het winnende doelpunt ge streden en de bezoekers waren in dit op zicht gelukkiger dan ADO'20; J. v. d. Meij bracht enkele minuten voor het einde het vierde Wijk aan Zee-doelpunt ter wereld, met welke stand het einde kwam. Limmen-Vitesse'22 4-6 Het Castricumse Vitesse'22 toog met een reserve-team naar Limmen. Het eerste team maakt op het ogenblik namelijk een trip naar Duitsland (Westfalen), maar dat heeft de reserves niet belet met een grote zege de terugreis naar Castricum te aan vaarden. Het is overigens dé wedstrijd van rechts binnen A. v. d. Valk geworden. Hij was het die zijn club na twintig minuten spelen de leiding gaf en een kwartier later op nieuw het Limmer doel vond, (0-2). Langzaam kwam Limmen opzetten doch zij slaagde er voor rust niet in de Vitesse doelman, KI. Zonneveld, te vei-rassen. Dat gebeurde eerst vier minuten na de hervat ting door toedoen van rechtsbinnen Van Wonderen, maar daarmee had de thuisclub, voorlopig althans, haar kruit verschoten. Eerst was het de Vitessenaar Glorie die doelman Haanraads passeerde en toen de tweede helft 25 minuten oud was sloot A. v. d. Valk een soloren af met een hai'd schot, waardoor Haanraads volkomen werd verrast, (1-4). De thuisclub gaf zich even wel niet gewonnen maar moest lijdelijk toezien dat A. v. d. Valk tien minuten voor het einde zijn vierde, en Vitesses vijfde doelpunt scoorde. Hierna kreeg Limmen de overhand. Midvoor J. Vermeulen, de beste man in de Limmer voorhoede, wist zijn aanhang twee maal tot juichen te brengen, Glorie voerde voor Vitesse de stand op tot drie-zes en één minuut voor het eindsignaal had rechtsbinnen Van Wonderen het geluk op zijn hand, (4-6). CSV-Kinlieim 2-1 De ontmoeting CSV-Kinheim is een strijd van gemiste kansen geworden. Schoten, die de bal over en naast deden gaan, waren schering en inslag, aan welke fout CSV zowel als Kinheim zich schuldig maakten. Gaandeweg nam de thuisclub het initia tief in handen. Aan haar aanvallen ont brak echter de goede afwerking. Een uit zondering hierop maakte in de 19-de mi nuut invaller Bert de Vries, door een voor zet van Jan Duinker rechtstreeks in te schieten, (1-0). Nog voordat er 5 minuten waren verstreken was het 2-0, als gevolg van het feit, dat de Kinheim links back even daarvoor het leer slecht weg werkte en midvoor A. Kossen kon scoren. Drie minuten voor rust kreeg Kinheim een vrije schop te nemen. Het leer kwam hoog voor de doelmond waar linksbuiten Fluiter klaar stond voor een kopbal, (2-1). Na de thee had de thuisclub weinig of niets in te brengen. Het was alles Kinheim was de klok sloeg. Haar voorhoede vond evenwel een hechte Castricummer verde diging met doelman G. de Heer aan het hoofd, op haar weg en deze verdediging hield het CSV doel voor iedere aanval her metisch gesloten. Zelfs de actieve rechts buiten van de Velsenaren,, Prinsen, kon weinig uitrichten. Ter gelegenheid van het 55-jarig bestaan van ZVV speelde De Kennemers een jubi leumwedstrijd tegen deze oude competitie tegenstander. In de eerste helft gaf De Kennemers de toon aan, hetgeen leidde tot twee doelpunten. Het eerste werd gescoord door Kops. Van Soest nam het tweede voor zijn rekening. De tweede helft begon met een fout van doelman Groot. Deze schoot een teruggespeelde bal tegen midvoor Van Maanen aan waardoor de bal in het Ken- nemers-doel tei-echt kwam (12). De ge lijkmaker kwam uit een strafschop, toe gekend wegens hands (22). Hiermede brak ook het einde adn van deze nuttige oefenwedstrijd. De duiven van de postduivenverniging „De IJmonden" wei-den Zaterdag gelost om 9.30 uur te Noyon (afstand 340 km.). Het werd een snelle vlucht met weinig verlie zen. De eerste drie duiven vlogen met een snelheid van 1122 m. per minuut. De uitslag is als volgt: v. Veelen, IJmuiden 1 en 5; v. Sikkelerus 2 en 11; Visser 3, 4, 8, 9, 12 en 16: Hoekstra 6. 7 en 17; Suurmond 10; v. Veelen, Beverwijk 13; Gjaltema 14 en 15. De Luchtpost Met 151 diex-en heeft de Castricumse post duivenvereniging De Luchtpost Zondag deel genomen aan de wedvlucht voor oude en jonge duiven, vanaf Roosendaal, een afstand van 114 km. De diex-en wei-den om 9.40 uur gelost en voor wat de eerste vijf aangekomen duiven betreft is de uitslag als volgt: 1. J. A. Beentjes 11.28.06: 2. A. J. Buter 11.30.09; 3. A. Metselaar 11.30.44: R. W. Bettink 11.31.16; 5. H. Sanders 11.31.19. De heer J. A. Beentjes heeft met zijn eex-ste plaats de dooi de eigenaar van hötel De Hai-monie beschik baar gestelde beker gewonnen. Zondag wordt gevlogen vanaf Duffel, voor oude en jonge duiven, een afstand van 162 km. Voor het DCIJ-snelheidstournooi, dat Woensdagavond wordt gespeeld, hebben vierenzestig dammers in 16 kwartetten in geschreven. De kwarteten zijn ingedeeld in groepen van vier. De indeling is als volgt: Groep A: HoogovenadministratieSchoen makers; SpoorwegenVZV-reserves; Groep B: VZVHoogoventransport, WIJVis handel; Groep C: Politiepersoneel v. d. Glindt, StormvogelsVisfileerders; Groep D: ShamrockScheepstimmerlieden, WIJ- resevesSportmannen. SCHELVIS, NOG NIET EENS zo heel lang geleden een luxe-visje, dat tegen brandprijzen van de hand ging en menige handelaar tot wanhoop bracht, omdat er bijna niet van kwam en de schaarse aan voeren slechts voor veel geld en goede woorden los te krijgen waren, is de afge lopen week in de verdrukking terecht ge komen. Maandag was er dan nog wel een koper voor de braad te vinden, maar naar mate de week vorderde verdwenen er hon derden en nog eens honderden kisten in de schuit. Tegelijk met aanzienlijke voorra den haring, waar de schuld echter lag bij de kwaliteit, die meestal zo slecht was, dat ook conservenfabrieken en rokerijen er niets meer mee konden beginnen. De ma kreel kwam daarentegen nog niet in zulke hoeveelheden aan, dat de prijs door de markt zakte en voor de mooiste kwalitei ten is er dan ook nog een plezierige f 16 per kist betaald. Nu was dat geen regel, de afgelopen week: de kabeljauw bleek toch bepaald niet overvloedig ter markt te komen, maar niettemin haalden de regels slechts matige koersen: de Belgische ko pers hielden zich opvallend rustig. En dus heeft alleen de tong als vanouds redenen tot tevredenheid in de aanvoersector ge geven: al brachten de toenemende aanvoe ren de gepeperde prijzen van over de f 4 wel tot een redelijker niveau terug, de 60.000 kilo van Zaterdag is toch nog voor behoorlijke noteringen van de hand ge gaan, al waren de slips en de enen wel weer zo gezakt, dat de handel zich gelukkig prees voor f 1.80 weer eens een kilo slips te kunnen binnenhalen en voor tong 1 een matige f 2.20 kon betalen. De koolvis ging evenals de Belgische over de Oostgrens en zat dus veilig in de exporthoek. De binnenlandse handel is dus beslist niet rooskleurig geweest, wat aan de braad- prijzen wel heel duidelijk te merken was. Waarvan echter weinig kwam, werd hoog betaald en de schol bleef dan ook uitge sproken duur. Er is dan ook haast geen grove schol te koop geweest, terwijl ook de Engelse handel met minimale aanvoeren zit, zodat de exportprijzen Zaterdag over de hele linie van grote, middel en zetschol- len een goede f 50 bereikten. Maar niette min konden er slechts vijf trawlers deze week boven de f 20.000 komen twee vis- boten, die er grote schepen vis voor moes ten neerzetten en drie haringtrekkers. Nu eindelijk één schaap over de dam is ten aanzien van de aluminium kisten ware het te hopen, dat dit uitstekende voorbeeld, waaraan Nederland nu al jax-en alleen in gedachten weet te wei-ken, uitgebreid na volging verdient. De positie van het bedrijf zou er door in niet geringe mate verste vigd kunnen worden en op dit punt gaat de kost ongetwijfeld voor een grote baat uit. Wij zijn wat de emballage van onze kwetsbare vis betreft nog altijd ver achter bij de concurrentie en het wordt waarlijk tijd, dat er althans iéts gebeurt om de ach terstand in te lopen. TOOC*X«COOCOC>OOCC>OCOCX>XXXX>3COCCOC>CX)OCOOOCXX>DOOOOCOOCC1C>3 De eerste keer, dat Velsens ongeval- lendienst gedurende het afgelopen weekeinde in actie moest komen voor een uit-de-kom-geschoten gewricht, was in het natuurbad Velserend, toen daar Zondagmiddag zich een ongelukje voor deed. De veertienjarige Beverwijker K. L. viel namelijk tijens het baden en zijn arm schoot uit de kom. Per ziekenauto is hij naar het Antoniusziekenhuis over gebracht, waar het euvel verholpen werd. Op de Strandweg viel dezelfde dag een zeventienjarig meisje R. R. uit Haarlem over de bij vele fietsers be ruchte spoorrails. Haar kniegewicht bleek uit de kom te zijn geschoten, maar toen de ziekenauto ook hier present was en de jongedame het been optrok, schoot de knie tot aller vreugde weer terug in de kom. En de chauffeur kon zeggen: „Kom, ik kom om niet". XX(XXXXXOCCCaXCCCOCOD3CC020CXXDCCCCCCCCCOCCCOCOOCCCOCCO ADO en Wijk aan Zee telden enige in vallers. Toch kregen de aanwezigen al di rect een aardig partijtje voetbal te zien. Groot gaf zijn club na zeven minuten de leiding (10), maar kort hierna was het al weer éénéén door een doelpunt van A. van der Mey. Groot scoorde uit een strafschop, toegekend wegens hands, maar wederom maakte A. van der Mey 'gelijk. De tweede helft begon met een overwicht voor de bezoekers waaruit J. van der Mey na 18 minuten spelen kon scoren. Voormeer bracht de stand weer gelijk, maar J. van der Mey maakte er drievier van. Zaterdag kwamen in de IJmuidense. haven de volgende schepen binnen: Cobri van Boston. Deo Duce v. Christianham. Van Lin- schoten van Rotterdam. Bohus van Oxelo- sund. Navarchos Kounduritus van Sydney. Eemsborg van Londen. Clothilde van Port Talbot. Canpero van Gdynia Eteert van Mariestad. Draka van Swansea. May van Fowey. Berkelstroom van Londen. Lactos Erie van Algiers. Citadel van Harlingen. Borculo van Hamina. Teckenheim van Nar vik. Fen van Rotterdam. Zondag kwamen binnen: C. D. de Popuyan van Antwerpen. Jonan van Barrow. Stevens van Liaköping. Artemis van Antwerpen. Atlantic van Fowey. Waria van Lugue. Vechtstroom van Huil. Stad Amsterdam van Antwerpen. Margriet L van Londen. Arnold Bratt van Swansea. Oliver Bury van Londen. Balaena van Rotterdam. Lingestroom van Londen. Vla van Delfzijl. Netherlands Coast van Londen. Falcon van Londen. Eos van Hamburg. Beduin van Heysham. Dortmund van Port Said. IJstroom van Fowey. Maas land van Hamburg. Vodina van Hamburg. Rhein van Hannia. Victory O v. Oxelosund. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Jelö naar Drammen. Rondanen naar Stockholm. Bonaire naar Dover; Anna Sylvia naar Lon den. Kalenberg naar Hannia. Martini naar Hannia; Lore Ottens naar Vasa. White Abbey naar Rotterdam. Trude K naar Meistad. Entre Rios naar Sandefjord. Bullfinch naar Londen. Deni naar Dublin. Procyox naar Londen. Gratia naar Huil. Dieter Waltraut naar Hamburg. Sirthe naar Huil. Naid naar Oskornsko. Eemstroom naar Leith. Wallonia naar Gothenburg. Trajanus naar Paramaribo. Timandra naar Liverpool. Zaanstroom naar Huil. Westerdok naar Londen. Drako naar Stavanger. Arctos naar Patras. Zondag vertrokken: Gerrie S naar Rotter dam. Boas naar Bleyth. Zeneize naar Vlis- singen. Frontes naar Port Said. Rijnstroom naar Londen. Heinrich Hanold naar Rotter dam. Nero naar Kopenhagen. Sarö naar Mantyluoto. Annie naar Londen. Frey naar Stockholm. Geschwhiebe naar Uddevalla. Eemland naar Bremen. Het bestuur van de IJmuidense speeltuin vereniging „In Veilige Haven" is er in ge slaagd om aan ongeveer duizend kinderen een prettige dag te bezorgen. Om tien uur Zaterdagmorgen waren de kleintjes van 3 tot 5 jaar bijeen in de speeltuin, waar zij zich kostelijk amuseerden met spelletjes en niet te vergeten, de poppekast, die altijd weer een bijzondere attractie blijkt op te leveren. 's Middags was reeds ver voor de opge geven tijd een groot aantal kinderen aan wezig bij het monument, vanwaar zij ach ter de IJmuider Harmonie aan door een aantal straten naar de speeltuin trokken. Het bestuur had voor deze „ouderen" een aantal wedstrijden georganiseerd, welke onder de opgewekte klanken van de har monie een goed verloop hadden. Alle kin deren werden onthaald op ijs, koek en vruchtenlimonade, wat uitermate gewaar deerd werd. De uitslagen van de wedstrijden werden: Groep 1, jongens, vlaggetjes steken: 1. Kees de Niet; 2. Henkie Kroon; 3. Joop Bosman. Groep 2, meisjes, blokjes rapen: 1. An neke de Bie; 2. Tine Klaver, 3. Kokkie Windhorst. Groep 3, jongens, ringsteken: 1. Hans Schaap; 2. Jacob Bakker; 3. Gratjan Krab. Groep 4a, meisjes, was ophangen: 1. Joke Visser; 2. Janny v. Dijk, 3. Stijna de Groot. Groep 4b, meisjes, was ophangen: 1. Ineke Bod; 2. Greetje Cardol, 3. Garda Koopman. Groep 5, jongens, raak de paal: 1. Cor Band; 2. Cor Zuurbier; 3. Eddy Bakker. Groep 6, meisjes, touwtrekken: 1. Jopie Bos, 2. Gea Ritskes; 3. Marian Stoker. Groep 7, jongens, hardlopen 75 m.: 1. Han Bos, 2. Jac. Zuurbier; 3. Eddie Bos man. Groep 8, meisjes, hardlopen 50 m.: 1. Ina Bosman; 2. Ria Koster; 3. Jannie Woltz- huizen. Aan het „Schoonenberg adspirantentour- nooi" op Zaterdag 3 September nemen de volgende elftallen deel: in groep A: Water loo, WB, Velsen, Kinheim; in groep B: Stormvogels, VSV, Terrasvogeis, SVIJ, IJmuiden. Na de opening en vlaggenparade om kwart voor twee wordt het volgende pro gramma afgewerkt: 1414.30 uur: Weter- looKinheim, veld A; WBVelsen, veld B; StormvogelsSVIJ, veld C; IJmuiden Terrasvogels, veld D. 14.3015 uur: VSV Stormvogels, veld C; SVIJIJmuiden, veld D. 1515.30 uur: KinheimVelsen, veld A; WaterlooWB, veld B; VSVTerras vogels, veld C; IJmuidenStormvogels, veld D. 15.3016 uur: VSVIJmuiden, veld C; SVIJTerrasvogels, veld D. 16 16.30 uur: KinheimWB, veld A; Vel sen—Waterloo, veld B; SVIJ—VSV, veld C; TerrasvogelsStormvogels, veld D. 16.30 17 uur: No. 2 Groep ANo. 2 Groep B, veld C. 17—17.30 uur: No. 1 Groep A—No. 1 Groep B, veld D. Om half zes worden de prijzen uitge reikt. Op de Lange Nieuwstraat aan het Oos telijke einde is Zaterdagavond omstreeks half twaalf een motorrijder, de 27-jarige IJmuidenaar J. G., over een hond geval len, die plotseling de weg overholde. Hij ging over de kop, maar doordat hij na de bocht nog niet op hoge snelheid reed be perkte zijn letsel zich na deze ernstige tui meling tot een hersenschudding en een ver moedelijke kaakfractuur. De motor werd beschadigd en de hond was nergens meer te vinden, maar het slachtoffer moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Ook dit jaar organiseert de IJmuidense bridgeclub „De Jump" een competitie voor paren om het kampioenschap van Groot- VeLsen in de hoofd-, eerste en tweede klas se. Voor deze wedstrijden komen uitslui tend inwoners van de gemeente Velsen in aanmerking. Gespeeld zal worden in het clublokaal in het Cultureel Gebouw op de Maandag 5, 12, 26 September en 3, 17 en 24 October. De wisselprijzen moeten ver dedigd worden door de volgende paren: hoofdklasse BornCleeren, eerste klasse LamanMiddelkoop en tweede klasse Van LooMorren. Wegens de samensmelting van de hand balverenigingen „Beverwijk" en „IJmond waarbij de naam van de laatste als de oudste vereniging in de IJmond behouden bleef werd Vrijdagavond in het sport- paviljoen „Watervliet" een buitengewone ledenvergadering gehouden, waarin het af tredende bestuur een grondige verande ring onderging. Behalve deze zaak kreeg deze bijeen komst tevens de uitreiking van de in de zevenkamp behaalde prijzen af te werken. Dit geschiedde nog door de „zittende" praeses, de heer P. Bijl, die de bekers over handigde aan mej. M. Klesser van de da mesafdeling; D. de Boer van de meisjes; de heer J. Molenaar in de afdeling heren en H. Folkerts die, evenals mej. Klesser, opnieuw de beker mocht behouden. Voorafgaande aan de belangrijke be stuursverkiezing, waarbij niet minder dan vijf „IJmond"-bestuurders hun functies neerlegden, deelde de demissionnaire voor zitter mede, dat hij zijn functie niet langer ambieerde, doch wel als bestuurslid aan zou blijven. Bovendien werd besloten het wegens de fusie uit twaalf leden bestaande bestuur terug te brengen tot negen leden. Uiteraard nam de verkiezing geruime tijd in beslag. Het resultaat was dat wer den gekozen de heren P. Bijl, H. Beers, J. Gaartman en K. Klesser van „IJmond" en de oude „Beverwijkers" J. Nijman, J. Soe- san, H. Sauer, P. Siebers en W. Siebers. Van deze gekozenen zag de heer H. Klesser zich tot voorzitter benoemd. Nadat nog was medegedeeld dat het nieuwe competitieseizoen met dertig heren, twee en twintig dames, zestien meisjes en maar twee jongens, die zich hiervoor heb ben opgegeven, te kunnen ingaan, werd tenslotte nog belangstelling van de „IJ- monder" gevraagd voor de eerste contact avond op Donderdag 15 September in het Statenhuis aan de Velserweg. Een beeld van een redding op volle zee, gefotografeerd door een passagier van het Zweedse lijnschip „Kungsholm", dat naar de brandende Britse vrachtboot „Argo- beam" was gevaren. De 29 bemanningsleden van de vrachtboot werden allen opgepikt. De kapitein en de eerste stuurman, die aanvankelijk aan boord waren gebleven, werden later ook door het vuur gedwongen hun schip te verlaten en naar de Kungsholmte gaan. Het voor-seizoen heeft voor de IJmuidena- ren een uitermate gunstig verloop. Gezien de prestaties zullen de WlJ'ers ook de komende competitie wel een belangrijke rol gaan spelen. Allereerst werd beslag gelegd op de Bevrijdingsbeker door een 3—1 over winning op Velsen en in de finale door een 21 zege op Waterloo. Vervolgens "werd voor een jaar lang beslag gelegd op de SVIJ-wisselprijs. Zaterdag trok WIJ naar Amsterdam voor het jaarlijkse Kromhouttournooi en wist daar de finale te bereiken door een 30 zege op AMVJ en een door strafschoppen behaalde zege op Kennemerland na een gelijk gespeel de wedstrijd (11). Zaterdag zal tegen de andere finalist Kromhout uitgemaakt wor den wie van de twee voor een jaar deze trophee mag bezitten. In een bijna tropische temperatuur in het stampvolle Kennemer Theater te Bever wijk heeft de supportersvereniging „Geel Zwart" Zaterdagavond aan haar leden en genodigden een feestprogramma voorgezet, dat er als inleiding, .van het komende win terseizoen wezen mocht. Het feestprogram ma werd verzorgd door Truxini's cabaret- variêté-gezelschap uit Haarlem en sloeg geweldig in. Een lichtstoring op het toneel was oor zaak, dat de beer C. Stijnman, Geel Zwart's voorzitter, de feestgangers pas ver over tijd kon begroeten. Hij merkte op, dat de sup portersvereniging nu wel feest gaf, doch allereerst een steunpilaar voor Kinheim wenst te zijn; een steun, die hard nodig is om betere resultaten voor de Velsense voetballers te bereiken. Hij riep allen op hieraan mede te werken. De heer G. Bleyendaal, de enige, die on afgebroken lid van Geel Zwart is geweest, viel een kleine huldiging ten deel: een zil veren sigarettenkoker met inscriptie is deze getrouwe aangeboden en vervolgens kwam het hele bestuur voor het doek, want de heer A. Snijders bood namens de suppor ters een nieuwe, fraaie jubileumvlag aan, waarna de heer W. Ree er nog een enve loppe bij deed. Kinheim's voorzitter, de heer E. Sanders, had grote bewondering voor het „Geel Zwarf'-bestuur en hij hoopte dat men op de ingeslagen weg voort zou kunnen gaan. Het feestprogramma sloeg direct al in door het aardig gevonden opkomen van de artisten, waarna Joop Boeree met een serie trein-anecdotes de zaak verder in de ge wenste stemming bracht. Deze stemming werd nog beter met het optreden van het show-orkest „de Mirlitons", dat bekende melodietjes ten gehore bracht en Mitzy Waller, die daarbij zong. Het zangeresje ontpopte zich bovendien als een voortreffe lijk kunstfluitster. Truxini en Comp. boek ten groot succes met hun magie in snel- tempo. Pete Souverein paste als bas-bari tonzanger minder goed in dit programma en hij had bovendien het nadeel elke zin van zijn liederen net even te lang aan te houden, hetgeen vaak uitermate irriterend was. Met de komieken Gerry en Ferry was een goede greep gedaan en Lajos Hiros kreeg als xylophonist en vibraphonist evenzeer zijn aandeel van de waardering. Al met al een zeer goede avond, die heel laat besloten werd met een bal in de hitte. Als afgevaardigden van de Kennemer- staten Athletiekvereniging „Suomi" hebben Joop Smit en Jan Oostermans Zaterdag middag tijdens de door de Rhenense Athle tiekvereniging gehouden jaarlijkse „Greb- be"-athletiekwedstrijden een buitengewoon mooi succes geboekt in de 3000 meter kop pelrace. Op het Candia-terrein moesten zij de strijd opnemen tegen de vertegenwoor digers van Zaanland, Zaandam, Hermes, Utrecht, Fit, Zeist en Celebes, Den Haag. Zowel Smit als Oosterman liepen een uit stekende wedstrijd en wisten bij elke wis sel hun voorsprong te behouden op de Celebes-lopers, die werden gevolgd door Fit-athleten. De felle strijd eindigde in een prachtige zege voor de Suomi-lopers, die hierdoor in het bezit kwamen van de „Grebbe"-wisselbeker. Dit succes was de de derde overwinning in koppel-wedstrij den in dit seizoen voor deze Suomi-leden. Voorts zorgde de Suomi-man Dick van Zutphen voor een tweede plaats op discus werpen D (32.64 meter) en hij werd derde op kogelstoten B (11,375 meter). Bij de dames bereikte I. Waasdorp van Suomi met 9.31 meter een tweede plaats. Zij werd in haar serie 100 m C vierde in 14 sec. Prijzen van Zaterdag. Heilbot 2,602,30; gr. tong 5,704,00; grm. tong 2,822,34; kim. tong 2,362,24; kl. tong I 2,262,08; kl. tong II 1,94—1,56; tarbot I 2,80—2,10, per kg. Tongschar 59—57; gr. schol 6550; grm. schol 6258; kim. schol 5645; kl. schol I 46—40; kl. schol II 32—8; schar 208; v. haring 12,7010; makreel 1410; gr. schelvis 1712; grm. schelvis 1710; kim. schelvis 168; kl. schelvis I 148; kl. schelvis II 129; wijting 179; gr. gul 2520; midd. gul 20—16; kl. gul 129: poontjes 8; kl. koolvis wit 25, per 50 kg. Gr. kabaljauw 14472; gr. koolvis zw. 56—42, per 125 kg. Aanvoer van Zaterdag. 1020 kisten tong en tarbot, 2 kisten heilbot, 5 kisten tong schar en schartong, 1200 kisten schol, 40 kisten schar, 2970 kisten haring, 1130 kisten makreel, 830 kisten schelvis, 200 kisten wij ting, 85 kisten kabeljauw en gul, 10 kisten poon, 13 kisten koolvis, 25 kisten diversen. Totaal 7530 kisten. Besommingen van Zaterdag. IJM 17 Bloemendaal f 10.765; IJM 85 Klaas Wijker f16.671; Thorina met f14.900. IJM 209 f6843; IJM 14 f4562; IJM 75 f515; KW 59 f2735; IJM 59 f4530; IJM 4 f3010; IJM 11 f2211; WR 67 f2816; WR 7 f2327; HD 125 f2463; KW 189 f108; KW 35 f1948; KW 56 f1658; KW 60 f1406; KW 128 f527.. IJselmeervisserij. Vrijdag werd door 84 vaartuigen op Urk aangevoerd: 6690 pond kuilpaling, prijs f 0.85—f 0,98; 44 pond lijn- aal. prijs f 0,60—f0 70; 29 pond fuikaal, prijs f 0,60; 1146 pond snoekbaars, prijs f0,68— f 0,70; 828 pond rode baars, prijs f 0,58—f 0,62; 2721 pond voorn, prijs f 0,04 per pond en 552 bak nest, prijs f 2,25 per bak van 37^ kg. De „Grunniger Verainen Moushörn" (Moet je 's horen!) heeft Zaterdagavond in de Centrale Keuken in de Abeelenstraat een contactavond gehouden van de kring IJmond, ter jaarlijkse herdenking van het ontzet van Groningen. In Groningen viert men dit feest elk jaar uitbundig en het bestuur van de Grunniger Verainen meende er goed aan te doen de mensen, die in een andere streek hun werk hebben gevonden, bijeen te roe pen om deze traditie in stand te houden, aldus de voorzitter, de heer Kievit. Hij voegde er aan toe, dat we nu allen aan den lijve hebben ondervonden wat het zeggen wil „bezet" te zijn. De vrijheid gaat nog altijd boven alles en hij hoopte van harte dat geen van allen een ontzet van Velsen mee zouden moeten maken. Na deze ope ning werd staande het Groningse Volkslied gezongen, waarna men de avond vulde met muziek, kienen en andere spelletjes. Na tuurlijk ontbrak ook de „Grunniger Kou- ke" niet. De Castricumse dameshandbalvereni ging „Door Inspanning Succes" heeft Zon dag deelgenomen aan het handbaltournooi, dat door de Bergense vereniging DIO op stapel was gezet. Het eerste team behaalde de derde prijs en plaatste zich achter DIO en VBO (Oud dorp). De junioren werden in hun afdeling eerste, gevolgd door VBO en DTO. MAANDAG 29 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 20 u.: „Verborgen moederschap". Rex, 20 uur: „Modern Times". Pieter Vermeulenmuseum, Cutureel Ge bouw. geopend van 9.3012 en van 14—16.30 uur. DINSDAG 30 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 20 u.: „Verborgen moederschap". Pieter Vermeulenmuseum, als Maandag. VELSEN Raadhuis, 19.30 uur, Openbare verga dering gemeenteraad. Afscheid wet houder W. F. Visser. MAANDAG 29 AUGUSTUS BIOSCOPEN: Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: „De droomfontein van Rome". Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: „Vera Cruz". W.B.-theater, 20 uur: „De charge van de lichte brigade". Café Wilkes, 20 uur: Ledenvergadering „Rood-Zwart".

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3