Een herbergier uit Hensbroek spreidt zijn tenten in Europa Op 3 plaatsen klaar-overs voor Velsens schoolgaande jeugd Visserij-varia BIMIJ gehuisvest onder twee maal 2500 meter zeil Beverwijk Eind September steken verkeersbrigadiertjes de „plak" op Heemskerk Wijk aan Zee Taf eltennissers niet achter, maar rond de groene tafel KDO in „Oud IJzer" Wandeltochten SWG en BB Gemeentehuis gesloten Scheepvaart DINSDAG 30 AUGUSTUS 1955 HET MOET IN 1924 ZIJN GEWEEST, dat kastelein Klaas de Boer in Hens- broek, een stuk of wat vlakke kilometers Noord-Oost van Alkmaar, begon te voorvoelen, dat zijn toekomst niet achter de bierpomp op hem stond te wachten. Het vertier in Hensbroek was nu ook weer niet zo hevig, dat zijn tapperij tot die bloeiende Horeca-bedrijven ging behoren, waar elk seizoen een nieuwe gevel voor komt. De duizend inwoners waren blijkbaar niet van zins Klaas aan een royaal belegde boterham te helpen en de schaarse toeristen, die naar het vette land in de kop van Noordholland afdwaalden, konden hem evenmin aan de inkomsten helpen, die af en toe eens een weekje Rivièra of een paar dagen Dolo mieten zouden kunnen opleveren. Uit die dagen stamt een fabuleus plannetje, dat Klaas de Boer thans tot directeur van een der grootste vaderlandse „tentenbedrijven" heeft verheven. Een „ten- tenbedrijf', dit voor het goede begrip, maakt en verhuurt tenten, zowel voor massale lunches, concours-hippiques als tentoonstellingen, Toen er in 1924 zulk een hippisch festijn in het nabije Landsmeer werd gehouden, besloot Klaas zijn établissement in Hensbroek voor die dag te sluiten en zijn geluk in Landsmeer te beproeven. Met een tentje, dat hij zelf van wat gehuurd- tentzeil en een paar stokken ineen knutselde, maar dat veel te klein bleek om alle dorstigen aan een onderkomen te helpen. Met het buffet en een paar klanten was dat bouwsel wel vol en toen moet kastelein De Boer het heldere ogenblik hebben gehad, dat thans een riante automobiel en een bloeiend- bedrijf is gaan afwerpen inclusief vijftien man personeel, eigen smederij en tentenmakerij, maar ook een verschrik kelijk druk leven van draven naar Luik en hollen naar Deventer om de twaalf grote tenten van de firma overeind en weer gedemonteerd te krijgen. Zijn eerste uitbreiding na het latten en-doekenbouwsel in Landsmeer werd een tweede-handsje van het circus Max Winter. Geen grote chapiteau, maar slechts een be scheiden éénmastertje, dat niet al te best meer in het linnen en de impregneer zat, maar het toch al lekkend een paar seizoenen heeft uitgehouden. Het was een investering van twee honderd en vijftig gulden, inclusief de oude auto, die het ge val vervoeren rnoest en die voor het gemak uitgerust was met een aanhangertje, waar het grootste deel van de voormalige cir custent in werd opgevouwen. DE ELFMASTER, die gisteren tegen over het Marktplein in IJmuiden omhoog gegaan is en die vandaag gevolgd wordt door nóg zo'n knaap, kost hem veertig duizend gulden en het afgelopen voorjaar moest het wagenpark van de onderneming worden uitgebreid met een Diesel van ze ventienduizend Zo werd dus een idéé groot in dertig jaren. Niet zonder slag of stoot of moeite, want Klaas de Boer heeft het eten beslist niet voorgekauwd gekregen. Het is hard werken geweest en een klap als in 's Hertogen bosch, waar van het voorjaar een kostbare elfmaster in elkaar woei, zonder dat het ding verzekerd was (ze zijn alleen tegen brand bij een assuradeur ondergebracht, omdat die lappen zeil op stalen poten bij brand helemaal verdwenen zijn, terwijl de storm meestal nog wel iéts overlaat), kwam hard aan. Maar niettemin: de oud-herber gier gaat stug door en plant zijn tenten door het ganse land; overal waar men ten ten nodig heeft en zelfs tot ver over de grenzen, want op het ogenblik staan er twee zulke zeildoeken gevaarten in Luik. 4 NA DAT KLEINE circustentje kwam er een driemaster, ook uit de boedel van een paardespul overgenomen. Het was nog niet het mooie, nieuwe materiaal, waarmee de baas nu de boer op gaat, en dat was dan ook wel aan de plaatsen te merken waar hij met de oude cavaljes heentrok: voor wer kelijk deftige evenementen kwam Klaas de Boer niet in aanmerking. Dat bracht hem op het idéé, zelf eens zo'n tent in el- HOT AC houdt in Januari l ustru mtournooi De Hoogoven Tafeltennis Club „HOTAC" hield haar jaarlijkse algemene ledenverga dering, welke door 60 percent van haar leden werd bijgewoond. De voorzitter, de heer J. Weenink, me moreerde in zijn openingswoord het feit, dat de vereniging op 10 Juni haar derde lustrum vierde. Dat dit voor de leden nog niet merkbaar is geweest, is hoofdzakelijk te „wijten" geweest aan het prachtige zo merweer. De vereniging „HOTAC" zal dit lustrum alsnog gaan vieren door het orga niseren van een jubileuminvitatietournooi op 9 Januari 1956 en een feestavond voor raar leden. De vergadering verliep zeer vlot. De af tredende bestuurs- en commissaris-leden werden bij acclamatie herkozen, alleen de heer B. Wesselingh werd door drukke werkzaamheden genoodzaakt zich niet herkiesbaar te stellen. De functie van ma teriaalcommissaris wordt nu door de heer T. van Maanen ingenomen. De penningmeester, de heer F. de Loor, moest tot zijn spijt mededelen dat het af gelopen boekjaar met een nadelig saldo werd gesloten. Om in de toekomst de be nodigde materialen aan te schaffen en door een grotere activiteit van de vereni ging, waardoor uiteraard weer meer geld nodig is, werd door hem een contributie verhoging aan de vergadering voorgesteld. De vergadering begreep de moeilijkheden ten volle, waardoor deze verhoging een feit werd. Het eertijds instellen van een „tafel fonds" maakt het mogelijk om vóór de aanvang van de competitie wederom een nieuwe wedstrijdtafel aan te schaffen. De wedstrijdleider, de heer H. Huisman, was over de resultaten van het afgelopen seizoen zeer tevreden. Er namen in het afgelopen seizoen acht teams aan de competitie deel, vijf meer dan in 19531954. Hij sprak de hoop uit, ook dit jaar met evenzoveel teams te kun nen spelen. Om dit doel te bereiken ont breken thans nog enige dames en heren. De training zal het volgende jaar door een hoofdklasse-speler geschieden. Don derdag 1 September zal een onderling handicap-tournpoi gespeeld worden, waar voor hij alle leden oproept hieraan deel te nemen. Voor het op Zondag 11 Septem ber door C.S.V. te organiseren openings- tournooi hebben reeds 9 HOTAC-leden in geschreven. Omstreeks begin December zal HOTAC voor haar leden een onderling St. Nicolaas-tournooi met speciale attracties organiseren. Tot slot werden in een gezellige sfeer nog enige spelletjes gekiend, waarna de voorzitter in zijn slotwoord de leden nog een prettig wedstrijdseizoen toewenste. kaar te gaan zetten. Tenslotte had hij het voorbeeld bij de hand en al had de kaste lein nimmer achter een naaimachine geze ten, het bleek niet eens onoverkomelijk moeilijk te zijn en enige jren na het eerste begin was er onder zijn pijnlijke vingers een tent van een tent gegroeid, die dank zij zijn blanke dak wél op betere gelegen heden en partijen werd gevraagd en het begin van een heel tentenkamp vormde. Er werd een pakhuis ingericht voor de steeds groeiende voorraad en Klaas besloot voortaan al zijn tenten in eigen beheer te vervaardigen. De nieuwe chapiteau, die gisteren in IJmuiden werd opgezet, is he lemaal uit „eigen ateliers". Helemaal, want alle smids- en laswerk wordt ook door de eigen mensen gedaan. En de eigen mensen gaan mee naar De venter, waar er gisteren vier bezig waren met het inpakken van de tent, die sinds vandaag naast de eerste BIMIJ-reus op het Marktplein staat. Ook een elfmaster dus. ZO GAAT DAT elke zomer vn Maart af: opbouwen en afbreken, hopen, dat het niet te hard gaat stormen, want storm is de grootste vijand van tentzeil en duimen, dat het nooit weer zo n nat seizoen wordt als verleden jaar, want ook dat verschijn sel tijdens een Hollandse zomer is niet al te best voor een paar duizend kostbare vierkante meters tentlinnen, die dank zij zulke zomers veel eerder aan vervanging toe zijn dan in droge seizoenen zoals dat van 1955. De 2500 vierkante meter doek, die twee maal over elf masten is gespannen, vormt „Rood Zwart" en „De Kennemers" werken nauw samen Voor de jaarvergadering van de sup portersvereniging „Rood Zwart", die Maandagavond in het clubhuis café „Wil kes werd gehouden bestond van de zijde der leden een grote belangstelling. De voorzitter de heer J. Prent memo reerde in zijn openingswoord de belang rijkste gebeurtenissen van het afgelopen jaar: hij roemde de samenwerking tussen de vereniging en „De Kennemers". Vooral nu het amateurvoetbal een moeilijke tijd doormaakt is de taak der supportersvereni gingen uiterst belangrijk. Als direct gevolg van het betaald voetbal is het ledental van „Rood Zwart" niet onbelangrijk terugge lopen. De penningmeester de heer J. Zwaan kwam met een saldo van f 274.45 uit de bus. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. De voorzitter van „De Kennemers" sprak de wens uit dat het beide verenigingen het komende jaar goed zal gaan. Na afloop van het huishoudelijke gedeel te bleven de leden onder het leggen van een kaartje gezellig bijeen. VEILIN G BERICHT Aardbeien 5262; sla 521; bloemkool 1447; spinazie 821; andijvie 612; bos- peen 16—28; waspeen 821; sperciebonen 2635; snijbonen 2034; stokdik 3462; pronkbenen 1418; spekbonen 20—25; toma ten 2134; komkommers 1228; bramen 200—255. Demonstratie EHBO De RK EHBO-vereniging te Beverwijk geeft op Maandag 5 September een demon stratie op het plein van de H. Hartschool aan de Galgenweg. De aanvang is 's avonds om half zeven. echt niet de grootste van het bedrijf. Dat zegt Klaas de Boer zonder enige ophef, want aan ophakken heeft deze Westfries een broertje dood. Zeventig meter lang is het model, dat de BIMIJ onder dak bren gen zal, maar de grootste van het bedrijf is wel 120 meter lang en als de storm daar eens vat op mocht krijgen Met één oog naar ons, maar het andere scherp gericht op de bedrijvigheid onder het hoog-gehuifde tentzeil, heeft de her bergier uit Hensbroek ons dit verhaal van een leven, dat door een idéé in een bizarre richting werd gestuwd, gedaan. Want hij houdt graag zelf een oogje in het blanke zeil. Niet, dat hij zijn mensen niet rustig alleen kan laten werken, want zij kennen het klappen van de zweep, maar het is hem altijd weer een genoegen te zien, hoe rap deze eenvoudig-geconstrueerde tenten overeind komen. Want het dak is niet uit één stuk gemaakt, maar uit banen van een paar meter breed, die over elkaar lappen en de vloer wordt er eveneens handig in gelegd op een netwerk van langs- en dwarsbalken, waarop de vlonders komen te liggen. Zaterdagmiddag gaat de BIMIJ open, dat staat vast. Veel eerder echter al zijn de tenten klaar, om de standhouders rustig in staat te stellen hun waren uit te sallen en hun bouwsels op te trekken. Klaas de Boer heeft het tenslotte meer gedaan, sinds hij in 1924 verwoed met de wind vocht om zijn eigen-fabrikaat salon voor de dorstige ex positieklanten op poten te krijgen. Een goede buur is beter.... De Beverwijkse toneelvereniging „Haven kwartier" opent het nieuwe seizoen op Zaterdag 10 September in het Ken- nemer Theater met een opvoering van het toneelspel van Johan Elsensohn „Een goede buur is beter Regisseur is de heer J. W. v. d. Mey. „Kennemerland"-renners boekten succes Enige leden van de Beverwijkse renners club namen met succes deel aan verschil lende wegwedstrijden. In de ronde van Enkhuizen eindigde Coen Viesten bij de nieuwelingen op de tweede plaats. Jan Groot eindigde in de ronde van 's-Gra- venland in een sterk bezet rennersveld op de 2de plaats, in de te Amsterdam gehou den ronde van de Sumatrakade eindigde hij op de zevende plaats. „Weenink" in de zomercompetitie De Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft de zomercompetitie voortgezet met de volgende uitslagen: R. MeyerMeyer sr 0-1; Duisenberg—C. Mostertman 0-1; DuisenbergL. Mostertman 1-0; Meyer sr R. Meyer 0-1; Duisenbergv. Vuuren 1-0; Hoogvorst jrMuyen 0-1. Taptoe op het Kuenenplein Aangemoedigd door het succes van ver leden week in Wijk aan Zee zal de Be verwijkse Harmoniekapel met medewer king van de drumband op Woensdag 31 Augustus een taptoe houden op het Kue nenplein. Deze is dan tevens ter ere van Prinses Wilhelmina, die op deze dag Haar verjaardag viert. Voor de eerste uitvoering in het nieu we seizoen heeft de RK toneelstichting „Kunst door Oefening" in studie genomen het toneelspel van Hans Nesna „Oud IJzer". EIND SEPTEMBER ZAL ook Velsen eindelijk zijn verkeersbrigadiertjes op de gevaarlijkste punten aan het werk zien: schoolkinderen, die „bewapend" met de bekende rood-witte plak en gehuld in het traditionele uniform van witte zuidwester en eveneens witte regencape (uiteraard niet in de hitte te dragen) de schoolkinderen door het verkeer gaan loodsen. Op drie beruchte plekjes zullen zij de steeds inten sievere verkeersstroom een kort moment afdammen om hun schare scholieren veilig naar de andere kant te geleiden en als er eens een moeder met een kinderwagen onder hun klanten verschijnt, is moeder natuurlijk van harte welkom. De drie plaatsen worden: de Lange Nieuwstraat bij de Velserduinweg, de Julianakade bij de Julianabrug en de Havenkade, ook bij de Julianabrug, waar de „klaar-overs" te vinden zullen zijn bij het aan- en uitgaan van de scholen. De politie zal pogen er uitbreiding aan te geven als de eerste proeven, opgezet in samenwerking met de schoolhoofden en de gemeente, slagen. Gezien echter het en thousiasme en de resultaten in andere ste den slaagt dit zeker. Want zowel de kin deren van Haarlem en Amsterdam als de weggebruikers „storen" zich, met een glimlach om de mond, graag aan deze par mantige brigadiers en het aantal ongeluk ken met kinderen is sinds dit ernstige ver- keersspcl uit het buitenland overwaaide, aanzienlijk gedaald. Morgen de eerste les Woensdagmiddag zullen de eerste dertig a veertig aspiranten in het Hoofdbureau van politie aan het Tiberiusplein samen komen, om er van een inspecteur te horen, wat zij doen en laten moeten. Zaterdag begint op de BIMIJ, waar de verkeers politie weer met een stand vertegenwoor digd zal zijn, de uitdeling van aardige foldertjes, waarin het doel en streven der nieuwe verkeersbrigades zal zijn te lezen. De grote vervoersmaatschappijen in de gemeente krijgen er ook één thuis. Daarin staat heel duidelijk, dat de verkeersbri gades bepaald geen verlengstukken van de politie of de overheid zijn, maar dat het de bedoeling is kinderen door kinderen te laten opvoeden in een correct weggebruik. Dan doen ze het misschien alleen en later, als ze groot zijn, ook goed. Dat dit natuurlijk voor een groot deel afhangt van de houding der weggebruikers achter het stuurrad of het fietsstuur, hoeft geen betoog, maar ook op dat punt is optimisme gerechtvaardigd, want tot nu toe is er, zover wij weten, nog maar één ongeval voorgekomen door een autorijder, die tóch gas gaf, toen de plak omhoog ging. Strenge orders Het is beslist niet de bedoeling, dat de verkeersbrigadiertjes het verkeer belem meren. Er moet dus, willen zij het sein „klaar-over" geven, duidelijk een lacune in de verkeersstroom zijn en een zware twintigtonner tot stoppen dwingen behoort dus zeer bepaald tot de verboden hande lingen van de kinderen, die als brigadiers gaan optreden. Te Wertenstein, in de omgeving van Luzern, zijn twee Zwitserse gevechtsvlieg tuigen met elkaar in botsing gekomen en beide totaal vernield. De piloten kwamen om het leven. Onze foto toont de smeulende resten van de Vampire-straaljager, die waarschijnlijk midden in de lucht is geëxplodeerd. Op Zaterdag 17 September worden dooi de Heemskerkse afdelingen van „Steun Wettig Gezag" en „Bescher ming Bevolking" wandeltoch ten gehouden over afstanden van 10, 15 en 25 km. Dit staat in verband met het vijfjarig bestaan van de afdeling SWG en ter propagering van de doeleinden van SWG en BB. De inschrijving voor deze wandeltochten sluit op Zaterdag 10 Sep tember. Dit kan geschieden bij de heer J. Vosselman Bosch, Ruysdaelstraat 25 te Heemskerk, waar tevens nadere inlichtin gen kunnen worden verkregen. In verband met de volksfeesten te Heemskerk zijn de gemeente-secretarie, het bureau gemeentewerken, het kantoor van de gemeente-ontvanger op Woensdag 31 Augustus en Donderdag 1 September voor het publiek gesloten. Alleen voor het doen van geboorte- en overlijdens-aangif- ten bestaat op beide dagen gelegenheid van 9 tot 10 uur 's morgens. Het huisvuil zal in plaats van op Woensdag op Vrijdag 2 Sep tember worden opgehaald. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. Geboren: Helene M. E., d. van J. C. S. Kuyper en A. Castricum; Yvonne J., d. van M. G. van Manen en F. Nettinga; Ma ria M. L., d. v. N. A. Beentjes en L. C. van Hooff; Christiaan J., z. van L. van Rijswijk en M. Paulus; Alida A. M., d. van H. M. de Vries en C. P. van Hooff. Ondertrouwd: N. F. Pirovano en J. M. M. Schuyt. O v e r 1 e d en: G. Kuyl, 23 jaar. Een van de 12.000 Nederlanders, die de laatste zes jaar naar Nieuw-Zeeland zijn geëmigreerd, Jacob Johannes Bryce, ontvangt op deze foto uit handen van de burgemeester zijn naturalisatiepapieren. Vanaf dit moment is hij officieel Nieuw- Zeelander. Zijn naam heeft hij reeds laten veranderen en hij heeft een Nieuw- Zeelandse vrouw, een Nieuw-Zeelands huis en... een Nieuw-Zeelandse baby. Het „ploegensysteem" voor de brigades zit goed in elkaar. In overleg met de schoolhoofden, die inmiddels al een aantal vijfde en zesde klassertjes aanwezen voor „eerste oefening", zullen per kruispunt drie brigades van twee kinderen aangewezen worden en voor elke brigade worden tien kinderen opgeleid. Twee kinderen doen een hele week achter elkaar dienst, om daarna weer drie weken uit te rusten en onder de hoede van hun vriendjes of vriendinnetjes over te steken. Die dienst wordt uitgemaakt door de schoolhoofden de opleiding en uitrusting komen evenals het toezicht voor rekening van de politie, die er tevens voor zal zorgen, dat ieder kind, dat actief aan de brigades meedoet, van de ouders een schriftelijke toestem ming van geen bezwaar bezit. Kinderen zyn verzekerd Bovendien zijn de kinderen verzekerd gedurende hun „dienst" zowel tegen ongevallen als tegen Wettelijke Aanspra kelijkheid, hetgeen wil zeggen, dat de ouders nimmer bevreesd hoeven te zijn, dat zij financieel aansprakelijk zullen zijn voor een mogelijk ongeval, veroorzaakt door toedoen van hun spruit in actieve dienst. Het geval is voor uitbreiding vatbaar, maar men wil dit zeer beslist niet tot de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord uitstrek ken. Het verkeer is daar door de ponten te druk en dus te gevaarlijk. In Amster dams binnenstad zal men dan ook nooit „klaar overtjes" zien: de politie houdt daar zelf haar regelende taak, die zij bij de brigades natuurlijk niet afstaat, maar waarbij zij zich wel laat assisteren. Boven dien zou het verkeer over de Wijker straatweg wél onderbroken moeten wor den en dat is, zoals gezegd, niet de opzet. Vaste plaatsen Wanneer deze eerste Velsense verkeers brigades van en voor de schooljeugd op leveren, wat de politie er zelf van ver wacht, zal het niet meer gebeuren, dat de schooljeugd in ongebonden troepen over steekt op alle plaatsen, waar dat even mogelijk is, maar op de oversteekplaatsen. Dat de ouders hieraan mee zullen moeten helpen, is duidelijk, maar wanneer men weet, dat aan de Amsterdamse Rozen gracht de ouders hun kinderen met succes aanmanen een aantal minuten verder te lopen en dan onder de hoede van een agent over te steken, zal beseft worden, dat dit hier ook kan. De opleiding van nieuwe brigadiers gaat na deze eerste ploeg door, om volgend jaar weer een aantal brigades klaar te hebben voor het verkeer. Het verkeer, dat hopelijk eerbied zal willen hebben voor de meisjes en jongens, die met de rood-witte plak in de hand ge heven hun schoolkameraadjes naar de vei lige overkant loodsen, want zonder mede werking van het verkeer zelf kan ook deze Velsense verkeersbrigade wel inpakken. Zomeravondconcert De Beverwijkse organist G. J. Moed geeft vanavond (Dinsdag) een concert in de Oude Dorpskerk te Wijk aan Zee. Mede werking wordt verleend door J. Poolman, fluit. De toegang is vrij. Prijzen van Maandag. Heilbot 2,20; gr. tong 4,503,65; grm. tong 3,05—2,70; kim. tong 2,85—2,52; kl. tong I 2,44—2,24; kl. tong II 1,74—1,64; tarbot I 2,90—2,30, per kg. Tar bot IV 4327; kl. griet 3832; tongschar 80; kl. tongschar 40; gr. schol 6349; grm. schol 76—52; kim. schol 5042; kl. schol I 4740; kl. schol II 288; schar 209; v. haring 14,5010; makreel 1810; gr. schelvis 3630; grm. schelvis 35—25; kim. schelvis 2213; kl. schelvis I 23—12; kl. schelvis II 1811; wij ting 188; gr. gul 37—30; midd. gul 30—22; kl. gul 2410; kl. haai 40; pieterman 8470; kl. rode poon II 108, per 50 kg. Gr. kabel jauw 280—96; gr. koolvis zw. 8056, per 125 kg. Besommingen van Maandag. IJM 53 f1876; KW 178 f3350; KW 28 f3923; KW 104 f2199; KW 89 f3267; KW 69 f2403; KW 52 f4598; KW 129 f1684; KW 57 f3516; KW 26 f3305; KW 126 f3445; KW 155 f1221; KW 10 f2400; KW 169 f2482; KW 69 f1978; KW 107 f795; KW 73 f1138; KW 159 f1664; KW 65 f 1765; KW 84 f2832; KW 168 f 1054; KW 85 ƒ4346; KW 79 f2943; KW 53 1796; KW 210 f1510; KW 92 f2274; KW 21 f1474; KW 36 f2560; KW 30 f 1857; KW 34 f2347; KW 68 f2306; KW 27 f2148; AM 16 f2397; AM 26 f3229; AM 17 f2723; AM 18 f2339; BU 33 f2936; IJM 45 f2052; IJM 21 f2295; IJM 3 f 1602; IJM 52 f 1279; IJM 22 f2842; KW 165 f 1904; KW 94 f2051; KW 71 f933; "CW 98 f2994; TX 14 f 577; WR 34 f3060; WR 33 f333; RO 26 f1484. Aagtekerk, 28 te Rotterdam. Alnati, pass. 28 Finisterre n. Rotterdam. Altair, 29 te Montevideo. Alnati, pass. 29 Ouessant n. Rotterdam. Aludra, 29 v. Gibraltar n. Antwerpen. Argos, pass. 29 Ouessant n. Patras. Alpherat, 29 te Paranagua. Alwaki. 29 te Barcelona. Amstelvaart. 29 bij Kreta n. Port Said. Ariadne, 29 160 m. Z.ZW. Ouessant. Atje Ray S, 31 Rotterdam verw. Albireo, 29 te Rotterdam verwacht. Annenkerk, 29 v. Shanghai n. Cebu. Aalsdijk, 30 v. Scilly's n. Antw. Alblasserdijk, 30 a. d. Hoek v. Holl. n. R'dam. Baarn, 29 te Le Havre. Boskoop pass. 28 Guadeloupe n. Curagao. Billiton. 29 te Colombo. Gaasterkerk, 29 te Colombo. Garoet, 28 te Manilla. Caltex Pernis, pass. 29 Ouessant n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 30 te Rotterdam. Ceronia, 29 te Ilo Ilo. Corilla, 29 Pauillac n. Rouaan. Cradle of Liberty, 28 250 m. W. Lissabon. Drente, 29 v. Marseille te Barcelona verw. Dorestad, 28 v. Montevideo n. Curagao. Esso Rotterdam, 29 90 m. N.NO. Finisterre. Farmsum, 29 v. Galle n. Cochin. Graveland, 29 te Santos. Grootekerk, 29 te Shanghai. Guineekust, 28 te Cape Coast. Hecuba, 28 te Rotterdam. Hera, 28 v. Georgetown n. Ciudad Bolivar. Indrapoera, 30 te Soerabaja. Java, 28 v. Marseille n. Amsterdam. Japara (KRL), 28 te Colombo. Karimata, pass. 29 Vlissingen n. Amsterdam. Karimun, pass. Vlissingen n. Amsterdam. Kalabahi, 29 te Pare Pare. Karsik, 29 te Belawan. Kenia, 29 310 m. W. Sabang. Korovina, 29 Miri ten anker. Kalydon, 29 50 m. W. Houtmanrocks. Kota Agoeng, 29 te Miri. Linge, 28 v. Dakar n Rotterdam. Loenerkerk, pass. 28 Finisterre n. Marseille. Laurenskerk, 29 te Bahrein. Lieve Vrouwekerk, pass. 29 Finisterre naar Antwerpen. Lemsterkerk, 30 Hamburg verwacht. Maasdam, 29 v. Le Havre n. Southampton. Marpessa, 29 v. Rotterdam n. Curagao. Marisa, 29 te Berre. Modjokerto, te Port Swettenham. Maureen, 29 110 m. N.NW. Dakar. Noordam, 28 te Rotterdam. Nias, 29 te Penang. Notos, 27 v. Piraeus n. Saloniki. Ondina, 29 te Balikpapan. Ophir, 29 te Tj. Priok. Oranjefontein, 29 v. Cowes n. Antw. Orion, 29 v. Bremen te Amsterdam verw. Pieter S, verm. 30 v. Liverpool n. Swansea Plancius, 29 te Tj. Priok. Rijndam, 2 September Southampton verwacht. Raki, 30 Houston verwacht. Reyniersz, 29 te Gorontalo. Stad Haarlem, 28 v. Wabana n. Engeland. Stad Leiden, 29 te Rotterdam. Sunetta, 28 v. Rotterdam n. Bergen. Stad Vlaardingen n. Narvik. Stad Dordrecht, pass. 29 Ouessant n. Rotterdam. Statue of Liberty, 27 v. Rotterdam n. Mena el Ahmadi. Saparoea, 29 te Bitung. Scherpendrecht, 30 Corpus Christi verw. Siberoet, 29 te Lorenzo Marquez. Stanvac Djirak, 30 Sungeigerong verw. Stanvac Ogan, 29 te Palembang. Stanvac Pendopo, 29 te Bangkok. Straat Banka, 29 te Bombay. Singkep, 29 v. Bremen n. Amsterdam. Ternate, 29 te Karachi. Tamo, 28 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro Teiresias, 30 te Tj. Priok. Trajanus, pass. 29 Ouessant n. Paramaribo. Tankhaven II, 29 te Pulusebarok. Teucer, 29 te Belawan. Tiberius, 28 v. Curagao n. Barranquilla. Tankhaven I, 29 te Soerabaja. Van Cloon, pass. 28 Gibraltar n. Port Said. Van Neck, 29 te Tj. Priok. W. Alton Jones, 29 te Mena el Ahmadi. Westerdam, 29 New York verwacht. Waterman, 29 Papeete verwacht. Waibalong, 29 te Waingapoe. Weltevreden, 29 v. Tj. Priok n. Singapore. Zeeland (KRL), te Hamburg. Zuiderzee, pass. 28 Dover n. Middlesboro. KLEINE VAART Adm. Nelson, 29 v. Rotterdam n. Abo. Algarve, 30 v. Swansea te Rotterdam. Appingedam,'27 v. Lissabon n. Antwerpen. Arnoudspolder, 30 v. Rotterdam te Lissabon verwacht. Asuncion, 31 Las Palmas verwacht. Adm. Courbet, 29 v. Helsinki te Pernoviken. Adm. De Ruyter, 28 v. Bayonne n. Londen. Amigo, 28 v. Fur te Colchester verw. Bab T, 27 v. Gefle n. Roytta. Betty Anne S, verm. 30 v. Drogheda n. Swansea Batavier III, pass. 28 Kp. St. Vincent n. Bor- deaux. Birmingham, 29 v. Sunderland te Delfzijl. Bergsingel, 29 v. Ribadesella te Rotterdam Casablanca, pass. 28 Kp. Bon n. Haifa. Coolhaven, pass. 28 Finisterre n. Casablanca. Corrie B, 28 v. Fawley te Esbjerg. Corsica, 29 v. West Hartlepool te Rotterdam. Da Capo, 30 v. Antw. te Rotterdam verw Dollard, pass .28 Brunsbiittel n. Rotterdam. Duiveland, 28 v. Kopenhagen n. Stettin. Elisa, 28 v. Ceuta n. Iskenderun. Franka II, verm. 29 v. Cardiff n. Bordeaux Gerry S, verm. 29 v. Rotterdam n. Ierland. Gaasterland, 28 v. Harlingen te Gooie. Harold, 29 v. Malmö te Rotterdam verwacht. Haskerland, 28 v. Harlingen n. Leith. Hartel, 29 v. Hamburg te Rotterdam. Ilias, 27 v. Santander n. Oporto. Ida D, verm. 29 v. Grimsby n. Esbjerg. Ingeborg, 28 v. Gdynia te Zwijndrecht. Joost, 26 te Zaandam. Julia Mary, pass. 28 Vlissingen n. Antw. Kaap Falga, 26 te Norrkoping. Kaap Sint Vincent, 25 te Rotterdam. Koningshaven, pass. 28 Kp. Vilano n. Casablanca Leendert H, 29 v. Kopenhagen te Stockholm. Lacra, pass. 29 Vlissingen n. Londen. Larix, pass. 27 Kiel n Malmö. Merwehaven, 28 v. Duinkerken te Rouaan. Muphrid N. pass. 28 Brunsbiittel n. Liverpool Maasym N, 29 140 m. ZW. ten Z. Kp. Frio. Meres N, 29 te Montevideo. Makkum, 29 v. Vlissingen n. Vasteras. Meeuw, pass. 29 Vlissingen n. Terneuzen. Nero, 28 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Nautic, 28 v. Antw. te Helsinki. Neeltje B, 29 v. Amsterdam te Nykobing verw. Noorderhaven, 29 v. Antw. te Norresundby. Oranjepolder, 29 v. Bayonne te Aberdeen verw. Pascholl, 29 v. Amal te Zaandam. Prinses Wilhelmina, pass. 29 Vlissingen n. Antw. Pavo, 23 te Norrsundet. Ponza, 23 te Norrkoping. Rijnhaven, 29 v. Port Lyautey te Duinkerken. Steven, 29 v. Lidkoping te Amsterdam. Sonsbeek, verm. 29 v. Kotka n. België. Stella Maris, 28 v. d. Tyne n. Kristiansand, Twee Gebroeders, pass. 29 Vliss. n. Antw. Tilly, 24 te Zaandam. Theano, 29 v. Rotterdam te Dublin verw. Trito, 29 v. Dublin te Amsterdam verw. Tromp, 29 v. Boston te Aalborg. Taormina, 29 v. Rotterdam te Hansweert. Westerdok, 27 v. Amsterdam n. Londen. Westersingel, verm. 29 v. Barrow in Furness naar Port Talbot. Westpolder, verm. 29 v. Rotterdam n. Oporto. Westereems, 31 v Wasklot te Antwerpen. Wichenburgh, pass. 29 Ouessant n. Londen. Wim (V), 29 v .Blyth n. Haderslev. SLEEPVAART Poolzee, 27 130 m. W. Freetown met 2 bakken. Zwarte Zee, 29 110 m. OZ.O. Melbourne.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10