Spanningen binnen het Franse kabinet nog niet opgelost Weerbericht Beroep van ontslagen stakers ongegrond verklaard Nieuwe koers voor Marokko in beginsel goedgekeurd Israel dreigt beroep te doen op de Veiligheidsraad Haarlems Dagblad Uitspraak van Amsterdams Scheidsgerecht „Ambtenaren mogen niet staken" Nieuwe samenzwering in Argentinië ontdekt Nieuw overleg met Marokkanen in Parijs Verstekeling ontdekt in Cyprus-conferentie Westelijke waarnemers bezorgd over toenemende incidenten bij Gaza Het woord is aan Ontwapeningsgesprek der UNO begonnen Amsterdam beducht voor ÏJmond-ontwikkeling Perón aanvaardt ontslag van achtste minister sinds 16 Juni Minister Dulles werd over Nw. Guinea geïnformeerd De honderdduizend op 20997 Noodtoestand in Algerije Griekse journalist zat achter de delegatie uit Athene Arrestaties in Indonesië Motorbotsing bij Naarden; één dode, 2 zwaargewonden Prinsessen teruggekeerd Weerrapport 70e JAARGANG No 44 Kenne«rterlaan 186, I] muiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 30 AUGUSTUS 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COUBAlfT 299e JAARGANG No 193 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct, p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Dicht bij de kust van Denemarken ligt een klein en rotsachtig eiland Christiansö genaamd. Het telt maar 120 bewoners, die leven van de visvangst en tuinbouw. Wanneer het stormt is Christiansö per boot onbereikbaar, maar lieflijk is de aan blik op een mooie zomerdag zoals op de foto. De postboot P 37 „Peter", die een maal daags de verbinding met het vaste land onderhoudt, ziet men hier in het pittoreske haventje. Het gemeentebestuur van Amsterdam deelt mede, dat het gemeentelijk scheids gerecht op 26 Augustus het beroep van alle klagers inzake het door het gemeente bestuur aan hen verleende ontslag in ver band met de staking van het gemeenteper- soneel omstreeks 1 April van dit jaar, on gegrond heeft verklaard. Het betreft een- en-zestig ambtenaren, die werkzaam zijn geweest bij het vervoerbedrijf, de havens- en handelsinrichtingen, de gasfabrieken, publieke werken en de stadsreiniging. In de overweging wordt onder meer gezegd, dat op grond van de inhoud der stukken vaststaat en ook door de klagers niet wordt ontkend, dat zij deel hebben genomen aan de staking onder het ge- meentepersoneel. Het scheidsgerecht is van oordeel, dat het deelnemen van een ambtenaar aan een staking als een misdra ging moet worden aangemerkt, die inge volge de bepalingen van het ambtenaren gerecht voor tuchtrechtelijke bestraffing in aanmerking komt. Inzake de vraag of er tussen de opge legde straf en de gepleegde misdraging onevenredigheid bestaat, komt het scheids gerecht tot de conclusie dat, gegeven de hoogst ernstige gevolgen van de samen leving die een staking in overheidsdienst rnet zich kan brengen en gelet op de ernstige straf, waarmede artikel 358 bis van het Wetboek van Strafrecht de amb tenaar bedreigt, die de werkzaamheden waartoe hij zich verbonden heeft niet ver richt, het deelnemen van een ambtenaar aan een staking in een overheidsdienst een zo ernstige misdraging vormt, dat de straf van ontslag een aan zodanige overtreding evenredige bestraffing moet worden ge acht. BUENOS AIRES, (Reuter) Het hoofd van de Argentijnse federale politie, Miguel Gamboda, heeft de ontdekking bekendge maakt van een nieuwe samenzwering tegen de regering, die er op was gericht „paniek te veroorzaken in handel, industrie en het bankwezen", al werd de veiligheid van de staat niet in gevaar gebracht. De leider van de terreurgroep is voortvluchtig doch de politie is hem op het spoor. Men neemt aan dat meer dan twintig personen zijn gearresteerd naar aanleiding van de ontdekking van een wapendepot in een villa te Buenos Aires. Volgens een onderzoek van een groep advocaten van de radicale oppositie, wordt er in Argentinië voor het eerst sinds 1951 niemand zonder vorm van proces op poli tieke gronden vastgehouden! President Perón heeft het ontslag aan vaard van de minister van Technische Za ken, dr Mende, en Pedro Yesari tot zijn opvolger benoemd. Mende is de achtste minister die sedert de niet geslaagde op stand van 16 Juni is afgetreden. „Nederland zal elke resolutie verwerpen' De Nederlandse zaakgelastigde in Wash ington heeft Maandag op het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Zaken een bezoek gebracht aan minister Duller en de Amerikaanse minister nogmaals de ver zekering gegeven dat de regering in Den Haag iedere resolutie inzake Nieuw-Gui- nea bij de komende algemene vergadering van de UNO zal verwerpen, aldus wordt in Washington in diplomatieke kringen vernomen. De Nederlandse diplomaat wilde de mi nister voor diens vertrek met vacantie nog maals van het standpunt van zijn regering op de hoogte brengen. Momenteel laten de vijftien Aziatische en Arabische landen in de UNO een memorandum rondgaan waar in de Indonesische eisen op Nieuw-Guinèa worden gesteund. Dulles zou geen Ameri kaans standpunt aan de heer Van Voorst tot Voorst hebben medegedeeld, die mi nister Dulles verder zou hebben medege deeld dat de Nederlandse regering verlan gend is te helpen met de slachtoffers van de orkaanramp „Diana" welke onlangs de New England-staten van Amerika heeft getroffen. De Nederlandse regering zou bijvoorbeeld de diensten van waterbouw kundigen willen aanbieden om te voorko men dat bij toekomstige natuurrampen zulke ernstige overstromingen zouden ont staan, gezien hun ervaringen met de over stromingsrampen in Nederland. In de Staatsloterij is heden de hoofdprijs van 100.000 gulden uitgeloot. De prijs viel op lot nr. 20997. De series van dit lot zijn verkocht in Rotterdam, Groningen, Bloemendaal en Beverwijk. Ook te Groningen moet de honderddui zend door een aantal mensen worden ge deeld. Er werden daar een half lot en een aantal tientjes en twintigjes verkocht. Te Rotterdam is het lot, waarop de hon derdduizend viel, verkocht in twee halve loten en wel aan een Haagse kapper en aan een speelclubje van 23 Rotterdamse kellners. Te Bloemendaal werd een heel lot verkocht waarop de honderdduizend viel, waarschijnlijk aan een inwoner van Am sterdam. Het gelukbrengende lot te Bever wijk werd verkocht in een kwart, een aan tal twintigjes en tientjes. Van onze correspondent in Parijs) Na twee zittingen, die ruim twaalf uur hebben geduurd en waarbij de politieke hartstochten tot zo hoog moeten zijn opgelaaid, dat het beraad verschillende ma len moest worden onderbroken, heeft de Franse regering gistermiddag in grote lijnen eindelijk de resultaten bekrachtigd, die de ronde tafelconferentie in Aix- les-Bains met de Marokkanen had opgeleverd. Er schijnen, zoals de minister voor Noord-Afrikaanse Zaken July na afloop toegaf, nog verschillende problemen on opgelost te zijn. Een aantal Marokkanen zal dan ook in Parijs de besprekingen met de Franse ministers voortzetten. Twee vooraanstaande Marokkanen, die ver moedelijk in de troonraad zullen worden opgenomen. Si Bekkai en Ben Slimanie, zullen zich naar Madagascar begeven om daar in zijn verbanningsoord de vroe gere sultan Ben Joessef van de besprekingen in Aix-les-Bains op de hoogte te stellen. Wanneer Ben Joessef naar Frankrijk mag komen, is echter nog niet beslist. Hoewel het niet officieel bekend is ge maakt, is het wel zeker, dat de' resident- generaal Grandval, die ook in Parijs ver toeft, slechts naar Rabat terug mag keren om zijn koffers te pakken. De ontstemming over zijn beleid en methoden is onder de rechtse ministers zo groot, dat hem tegen de traditie in, geen andere post in het vooruitzicht is gesteld. In sommige krin gen spreekt men zelfs over een parlemen taire enquête-commissie of een Hoge Raad waarvoor Grandval wegens wanbeleid ge daagd zou moeten worden. Zover zal het wel niet komen, maar het is duidelijk, dat enkele ministers Grandval hebben uitge kozen als zondebok voor alle aarzelingen, fouten en inconsequenties, die het beleid hebben aangekleefd. Grandval zal worden vervangen door de huidige gouverneur-generaal van Tunesië, generaal Boyer de la Tour, die zijn nieuwe functie deze week waarschijnlijk al zal aanvaarden. De populaire politieprefect van Parijs, André Dubois, die daar met zijn toeterverbod de stilte heeft gebracht, zal Frankrijk in de toekomst vertegenwoordi gen bij de Bey van Tunis. Uit de weinige berichten, die uit de mi nisterraad van Zondag en Maandag naar buiten zijn doorgesijpeld, valt wel op te maken, dat Faure met zijn rechtervleugel het niet gemakkelijk heeft gehad. Bij her haling werden, in het bijzonder door de ministers Pinay, Koenig en Triboulet, be sluiten herroepen, waarmee zij zich daags tevoren accoord hadden verklaard. Slechts met het dreigement de Nationale Vergade ring bijeen te roepen, heeft de premier uit eindelijk zijn wil door kunnen zetten. De ultra-rechtse ministers waren kennelijk be vreesd, dat Faure zijn politiek in Marok ko, die zij nog altijd te radicaal vinden, dan had kunnen uitvoeren dank zij de steun der oppositie. Het is voornamelijk de vrees voor Mendès-France geweest, waar door het kabinet-Faure, voor de buiten wereld althans, een schijn van eensgezind heid op heeft kunnen houden. Over de in nerlijke kracht van zijn meerderheid be hoeft de premier geen illusies meer te koes teren. De Franse regering is zeer ver zwakt uit de Marokkaanse geschiedenis te voorschijn gekomen. U.P. verneemt uit welingelichte kringen dat Koenig en Pi nay zouden hebben gedreigd af te treden. Reuter/AFP) De Franse regering heeft besloten zestig duizend man, die bin nenkort zouden afzwaaien, voorlopig on der de wapenen te houden. De Franse staatscourant van vandaag bevat een de creet, waarbij voor geheel Algerije de noodtoestand van kracht wordt verklaard. Tot dusver goldt de noodtoestand alleen voor het departement Constantine en een deel van het departement Algiers. De maatregel houdt onder meer toezicht in op het civiele verkeer. In het Franse staats blad is medegedeeld, dat in de departe menten Algiers, Oran en Constantine negen nieuwe arrondissementen zullen worden gevormd. Volgens nadere berichten heeft het ge vecht tussen Franse militairen en opstan delingen bij Gafsa in Tunesië in de nabij- LONDEN (Reuter/A.F.P.) Lancaster House, het gebouw te Londen waar de Brits-Grieks-Turkse conferentie over de toekomst van Cyprus is begonnen, wordt bewaakt door een sterke politiemacht. Een Griekse journalist heeft de drie ministers van Buitenlandse Zaken Maandag doen schrikken door bijna de gehele (geheime) openingsvergadering onopgemerkt bij te wonen. De man, wiens naam niet bekend gemaakt is, was de conferentiezaal met een groep fotografen binnengekomen, die een kwartier lang gelegenheid kregen foto's te maken. Toen de fotografen weggingen, zat de journalist achter de Griekse afvaardi ging aan de ronde tafel. Kort voor het einde van de vergadering, die anderhalf uur duurde, werd de man ontdekt. De Griekse minister Stefanopoelos bood zijn Britse en Turkse collega's zijn verontschuldigingen aan en beloofde, dat een dergelijk voorval zich niet zal herhalen. Een delegatielid zeide later, dat de ver slaggever van het blad „Eleutheria" geen goede dag heeft uitgezocht. Maandag werd alleen over procedurekwesties gesproken. Op Cyprus patrouilleert de politie om op alle eventualiteiten voorbereid te zijn. Een militaire woordvoerder te Nicosia zei- de, dat de 4.000 Britse militairen op het eiland in staat zijn iedere ordeverstoring te voorkomen. heid van de Algerijnse grens drie dagen geduurd. De groep rebellen was ongeveer vijfhonderd man sterk. De Algerijnen wa ren Tunesië binnengekomen om levens middelen te halen en mannen te werven voor hun guerilla. Zij waren uitgerust met machinepistolen, geweren en een groot aantal handgranaten. Naar aanleiding van het feit, dat slechts een-en-zestig van de ruim vierduizend stakers ontslag is gegeven en de overige stakers met oplegging van een veel gerin gere straf in gemeentedienst zijn gehand haafd, en de daarbij opkomende vraag of dit leidt tot een rechtens ontoelaatbaar te achten onderlinge discriminatie tussen de deelnemers aan de staking, komt het scheidsgerecht tot de conclusie, dat dit niet het geval is. „Aangenomen moet worden, dat de ge meente om redenen van gemeentebelang er toe is gekomen om niet alle deelnemers aan de staking te ontslaan, doch hen een geringere straf op te leggen. Maar dit mag er niet toe leiden deelnemers aan de sta king die de gemeente niet langer in dienst wenst te handhaven weer aan te nemen, nu de hun opgelegde straf van ontslag uit de dienst evenredig moet worden geacht aan de door hen begane misdraging". DJAKARTA (PIA) In Surabaja zijn gearresteerd de hoofden van het plaatselijk bureau van de import, van het kantoor van de handelsinspectie en van het kantoor van de industriële inspectie Oost-Java. Een hunner werd gearresteerd, terwijl hij deel uitmaakte van het gevolg van vice-presi dent Hatta, die een rondreis maakt door Oost-Java. Huiszoekingen werden verricht en boeken in beslag genomen. Er v/orden meer arrestaties verwacht. Het voortgezet onderzoek naar corruptie heeft Zondag geleid tot de arrestatie van een Indonesiër, werkzaam bij een der In donesische buitenlandse vertegenwoordi gingen, die in Djakarta vertoefde. Volgens het blad „Keng Po" is de gearresteerde Arsjad Astrajoesa, die werkzaam is als hoofd van de afdeling handel bij het Indo nesische consulaat te Singapore. Het blad voegt hieraan toe, dat hij lid van de P.N.I. is. In het Diaconessenhuis te Naarden is vannacht overleden de 32-jarige J. H. V. uit Amsterdam, die Zondag by een motorbot sing op de Rijksweg zeer ernstig werd ge wond. V. reed met zijn vrouw achterop en wilde links de Wagnerlaan inrijden. Op dat ogen blik werd hij aangereden door een links achter hem rijdend motorrijwiel, bestuurd door de 26-jarige J. van D., eveneens uit Amsterdam, die zijn verloofde als duo-pas sagier had. Waarschijnlijk had Van D. een snelheid van circa 70 km. Een tussen bei den rijdende auto kan het zicht even be lemmerd hebben. V. is bezweken aan zeer ernstige hoofd wonden en een beenfractuur. Van D. liep een schedelbasisfractuur op; zijn toestand is zorgwekkend. De verloofde van Van D. kreeg een shock; mevrouw V. liep slechts lichte verwondingen op. NEW YORK (Reuter). Israel heeft de voorzitter van de Veiligheidsraad een brief gezonden, waarin het aandacht vraagt voor het slechter worden van de toestand in het gebied van Gaza. De Israëlische re gering zegt, „alle zelfverdedigingsmaat regelen te zullen nemen ter bescherming van leven en eigendommen van haar bur gers". Hoewel Israel voor het ogenblik geen optreden van de veiligheidsraad vraagt, behoudt het zich het recht voor, zulks mogelijk in de toekomst te doen. In het gebied van Gaza hebben Israëlische en Egyptische troepen Maandag de gehele dag schoten gewisseld. Beide partijen geven elkaar de schuld van het openen der vijandelijkheden. Westelijke waarne mers te Tel Aviv geven uiting aan hun bezorgdheid ©ver de snel slechter wor dende toestand in dit gebied waar zich sinds vorige week herhaaldelijk inciden ten voordoen. Hl UITGELOKT DO OU: NIRIM si Al.roel E6YRTE jEgypt. ■Beiden SA OUD! ARABIC Rori^ee^ Volgens radio-Caïro jachtvliegtuigen twee hebben Egyptische Israëlische vlieg tuigen beschoten, die de bestandslijn schonden. Een Israëlische militaire woordvoerder had eerder medegedeeld, dat Israëlische jachtvliegtuigen twee Egyptische vliegtuigen hadden onder schept, die het Israëlische luchtruim bin nenvlogen. De Israëlische woordvoerder maakte geen melding van een beschieting. Critiek op Washington Vertegenwoordigers van de 250.000 Ara bische vluchtelingen uit Palestina heDDeu de jongste Amerikaanse voorstellen om de spanningen tussen Israel en de Arabische landen te verminderen gecritiseerd. De Verenigde Staten hebben Israel temid den van de Arabische landen in het leven geroepen en het iedere dag voorzien van nieuwe aggressie middelen. De Palestijn se kwestie kan slechts door Arabische machten worden opgelost, daar Palestina het hart is van de Arabische wereld en de schakel tussen Arabische landen, zo werd gezegd. Een Israëlische legerwoordvoerder heeft bekend gemaakt, dat gewapende Egyp- tenaren te Beit Oved, ten Zuiden van Tel Aviv, vier Israëlische landarbeiders heb ben doodgeschoten. Volgens Egyptische functionarissen heb ben Israëlische troepen Egyptische stellin gen ten Zuiden van het gebied van Gaza aangevallen.Bij de gevechten sneuvelde een Egyptische soldaat. Vijf Israëlische dorpelingen werden ge wond, toen zij in een hinderlaag liepen die was gelegd door Egyptenaren, die op Is raëlisch gebied waren doorgedrongen. Een andere Egyptische bende beschoot een Is raëlische militaire auto, waardoor een der inzittenden gewond werd. De Israëlische woordvoerder verklaarde dat bij de demarcatielijn van Gaza een mi litaire vrachtauto op een mijn is gereden. Vier Israëlische soldaten werden gewond, van wie twee ernstig. Volgens de Israëliërs zijn in de afgelopen 24 uur vier Israëliërs om het leven gekomen en tien gewond bij incidenten die werden veroorzaakt door Egyptenaren. De prinsessen Beatrix en Irene zijn Maandagavond van hun vacantiereis in Frankrijk teruggekeerd. Vandaag worden de prinsessen Margriet en Marijke uit Zwitserland op Soestdijk verwacht. Mor gen zal het gehele Koninklijke Gezin op paleis Het Loo verblijven om de vijfen zeventigste verjaardag van Prinses Wil- helmina in de familiekring te vieren. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's H a zl i 11 Als de mensheid werkelijk Recht verlangde, zou zij het reeds lang hebben verkregen. NEW YORK (Reuter) De subcommissie voor ontwapening van de UNO, bestaande uit vertegenwoordigers van Amerika, En geland, Rusland, Frankrijk en Canada, is Maandag te New York bijeengekomen ter bespreking van het probleem van wereld omvattende ontwapening, onder voorzitter schap van de Russische gedelegeerde Sobo- lov. Het voorzitterschap zal bij toerbeurt door de gedelegeerden van de verschillende deelnemende landen worden vervuld. Als formeel voorstel is aan de bijeen komst voorgelegd het plan van president Eisenhower voor het uitwisselen van mili taire gegevens met de Sovjet-Unie en het toestaan van waarnemingen van uit de lucht boven elkanders grondgebied. Dit voorstel werd voor het eerst door president Eisenhower aan Rusland gedaan op de re cente topconferentie van de grote vier te Genève. De Russische gedelegeerde, Sobolov, ver zocht de andere gedelegeerden de stand punten van hun landen te geven inzake de Russische ontwapeningsvoorstellen, die op 10 Mei dit jaar te Londen werden inge diend en op 23 Juli door premier Boelga- nin op de conferentie te Genève werden herhaald. De Franse afgevaardigde Jules Moch legde aan de bijeenkomst het Franse ont wapeningsplan voor, dat in grote lijnen door premier Faure reeds op de topconfe rentie te Genève was uitgestippeld. De Britse afgevaardigde Anthony Nutting legde aan de conferentie het Britse plan voor een gezamenlijk toezicht op de strijd krachten van Oost en West voor, dat op de conferentie te Genève door premier sir Anthony Eden werd ingediend. Intussen gaf president Eisenhower Maan dag te Denver een verklaring uit, waarin hij uiting gaf aan de hoop, dat de bespre kingen van de subcommissie zullen leiden tot een vermindering van de spanning over de gehele wereld. Nadat de verschillende vertegenwoordi gers de voorstellen van hun regeringen op nieuw hadden toegelicht, werd de bijeen komst gesloten. De volgende zitting zal vandaag worden gehouden. Vanmorgen heeft de voorzitter van de vereniging van bedrijven in Amsterdam- Noord zijn beduchtheid uitgesproken over de ontwikkeling die de IJmond-Noord in de naaste toekomst zal nemen, zulks als ge volg van de prognose voortvloeiende uit het interim-rapport en het streekplan IJmond-Noord. Oud-burgemeester F. de Boer van Amsterdam zei tijdens een toe- spi-aak, dat de aantrekkelijkheden van de IJmond-Noord voor werknemers reeds nu voor Amsterdam voelbaar zijn en hij achtte het dan ook hoog tijd, dat, als tegenwicht van de IJmondraad, die zich op voorstel van de commissaris van de Koningin in Noordholland zal formeren ook rond Am sterdam een IJmondraad zal komen. Deze raad zal dan IJmondraad-Oost heten. Te dien einde heeft de vereniging van bedrijven in Amsterdam-Noord zich ge wend met een nota tot de burgemeesters en wethouders van vele omliggende ge meenten, zowel bezuiden Amsterdam als in de Zaanstreek. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand •o+J it c a feS v - zS Stockholm half bew. ZZO 3 22 0 Oslo zwaar bew. windstil 25 0 Kopenhagen zwaar bew. O 4 24 0,4 Amsterdam geheel bew. NNW 2 22 0 Londen mist windstil 19 0 Luxemburg onbewolkt NO 4 23 0 Parijs mist N 3 25 0 Bordeaux half bew. OZO 3 31 3 Grenoble regen ONO 1 25 0,5 Nice half bew. NW 3 26 0 Genève onweer ZW 11 25 0 Zürich mist windstil 25 0,1 Locarno zwaar bew. O 1 25 0 Berlijn mist windstil 21 1 Frankfort mist windstil 23 1 München onbewolkt ZZW 2 24 0 Wenen nevel W 2 Innsbruck r.evel NNW 1 Rome licht bew. windstil 31 0 Ajaccio onbewolkt NO 2 29 0 Mallorca licht bew. windstil Neerslag laatste 24 uur. occoococccc«xx>ccoocccccccc<xxocooccccooxcco3ccooooooc« VERANDERLIJK BEWOLKT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met vannacht en morgenochtend plaatselijk mist. Voornamelijk in het Noorden van het land wat lichte regen of motregen. Aanvankelijk weinig wind, later zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Dezelfde of iets lagere temperaturen. 31 Augustus Zon op 5.50 uur, onder 19.34 uur. Maan op 18.24 uur, onder 3.40 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 30 Augustus Hoog water: 1.43 en 14.11 uur. Laag water: 9.33 en 21.55 uur. Woensdag 31 Augustus Hoog water: 2.28 en 14.51 uur. Laag water: 10.26 en 22.42 uur. <XWCCODCCCOOCOOOCOOOOCOOCOCOOCOOOOOODOOOCa>(X!OCXXXX!OCOO:

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1