VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE Sloopmateriaal WEBBE's Groentehal Donderdag sterk bezette draverijen op Marquettelaan in Heemskerk Neergestorte „vliegende douane" aan boord van smokkelschip Woensdag weer Dubbeltjesdag Winkeljuffrouw gevraagd Smokkelaars redden hun belagers Luidsprekers DINSDAG 30 AUGUSTUS 1955 9 Veiligheidscongres in Amsterdam „Humor is troef" in Burgemeester Rijkenspark Lading lucifers ontbrandde aan boord van „Grootekerk" Voor Kath. Thuisfront Prinses Armgard bezocht Antiekbeurs Personeel Rubberstichting wil geheel naar Unilever Film over Joodse tenor Nederland bouwt hekwielers voor Brazilië Hoofdprijzen Staatsloterij Hygiënische en sociale maatregelen op bouw werken Tweede deel van Botlek plan wordt uitgevoerd „Nozems van de Nieuwendijk" nemen weekblad bij de neus Hogere straf voor kamer meisje dat hötelhoudster vergif toediende Justitie bracht klaarheid in malversaties op vliegveld Pieter Maritzstraat 41. KUIPERS KOLEN vraagt PERSONEEL De steun, die het gemeentebestuur van Heemskerk ieder jaar aan de Harddrave rijvereniging „Heemskerk" schenkt, heeft door de jaren heen de jaarlijkse 300 m.- draverij het middelpunt gemaakt van de feestelijkheden. En zo ook zal het Donder dagmiddag op de mooie Marquettelaan zijn. Een uitstekend bezet veld van niet minder dan 27 paarden zal tot het bittere einde strijden om de prijzen en premies. Was deze draverij enige weken eerder gehouden, dan zou er nauwelijks twijfel hebben bestaan over de uitslag, omdat de formidabele O Marijke een volkomen allround draver met vlag en wimpel gewonnen zou hebben. In Santpoort echter dolf zij het onderspit tegen de jonge garde en wel tegen haar stalgenote Sylvia Anna om een goede week later op de boulevard van Noordwijk opnieuw te verliezen van Ria Kitty, die op haar beurt weer de eerste prijs moest afstaan aan de debutant en openbaring op de kortebaan Surprise G. Deze jonge paarden hebben zich op de reeds gehouden 300 m.-draverijen inge lopen en verstaan „het vak" nu zo goed, dat zij op iedere kortebaan tot de grote kans paarden behoren en de spanning er op nieuw hebben ingebracht. In Heemskerk zijn zij allen van de partij: Sylvia Anna, Surprise G, Ria Kitty, Rita Belwin en van de ouderen Nuni Brewer, Partout, Louis FH en O Marijke. Wie het wint? Een moeilijke vraag. De loting, die in de ochtenduren plaats heeft, geeft pas enig inzicht hoe de kaarten vallen. Zullen opnieuw de jonge paarden de ouderen een halt toeroepen? Het vermoe den is van niet, want de Haagse stal Knij- nenburg heeft in Nuni Brewer en O Ma- In hötel Krasnapolsky te Amsterdam heeft de veiligheidsdeskundige van de Ko ninklijke Nederlandse Hoogovens en Staal fabrieken, de heer J. G. Nolst Trenité, met een eerste lezing een veiligheidscursus ge opend, die is georganiseerd door het Euro pean Productivity Agency te Parijs, in sa menwerking met het Hoge Gezagsorgaan van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Op dit congres voor de bedrijfsveiligheid wordt een tiental vertegenwoordigers uit de aangesloten landen voorgelicht over de veiligheidstrainingsmethode volgens de Amerikaanse veiligheidsdeskundige A. F. Lateinner, ter voorbereiding van een ge meenschappelijke studiereis naar de Ver enigde Staten in October. De cursus wordt geleid door de heren Nolst Trenité en H. M. J. van de Wall. De jaarlijkse feestavond van de Oranje vereniging Santpoort-Dorp en de Vereni ging tot het houden van Nationale Dagen te Santpoort, welke Zaterdagavond zoals gewoonlijk voor een groot publiek in het Burgemeester Rijkenspark gehouden werd, had ditmaal een eenigszins ongebrui kelijk begin. In plaats dat namelijk de voorzitter het podium betrad voor het uit spreken van zijn traditionele welkomst woord, verscheen politie-inspecteur Van Buuren om er even de aandacht op te ves tigen, dat twee Santpoortse jongens sinds twee uur des middags spoorloos verwenen waren. Uiteraard verkeerden de ouders in hevige ongerustheid en de politie hield dan ook gaarne rekening met de mogelijkheid, dat de ondernemende jongens zich clan destien onder de toeschouwers zouden be vinden. Vandaar dat hij in dit geval de jeugdige avonturiers verzocht zich onmid dellijk te melden hij verklaarde hierbij uitdrukkelijk dat zij geen straf behoefden te vrezen of anders deed hij een drin gend beroep op het publiek, hem van even tuele ontmoetingen met de jongens in ken nis te stellen. Beide oproepen bleven ech ter zonder enig resultaat, zodat inspecteur Van Buuren het podium weer onverrich ter zake moest verlaten. (Later vernamen wij dat men de jongens gelukkig toch nog heeft gevonden, zij het dan ook pas diep in de nacht). Hierna kon een begin worden gemaakt met het programma, dat men door het tijd stip waarop dit jaarlijks wordt uitgevoerd als de officieuze opening van het nieuwè seizoen zou kunnen beschouwen. Onder de verzamelnaam „Humor is troef" trad hier voor een groepje artisten op, dat zich voor al door de radio reeds een niet geringe ver maardheid heeft verworven. Dit betekent voor het publiek altijd weer een bijzondere attractie, omdat zij het kennelijk op prijs stellen van tijd tot tijd ook eens persoonlijk met hun favorieten te worden geconfron teerd. Dit betrof dan in de eerste plaats de bekende imitator Peter Piekos, wiens ré pertoire nu niet bepaald nieuw kan worden genoemd, doch waarvan men de waarlijk verbluffende nabootsingen van bekende radiofiguren toch altijd weer met genoegen beluistert. Alleen was hij als conférencier minder te waarderen, omdat hieraan nu eenmaal an dere eisen dienen te worden gesteld dan het vlot lanceren van een aantal anecdotes, waarmee Peter Piekos in deze functie meende te kunnen volstaan. Over het optreden van „The Cavelli's" valt niets nieuws meer te vermelden. Het is het traditionele accordeon-duo, zonder welke muziek een dergelijk programma zo langzamerhand onmogelijk geworden blijkt te zijn. Ook dit duo beschikt in ruime mate over de op deze instrumenten vereiste vir tuositeit, zodat het succes hieraan gelijk was. Ditzelfde geldt voor de zang van Joop de Knegt, die onder luide bijval verschil lende bekende songs („Johannesburg") voor de microfoon ten uitvoer bracht. Daar naast toonde Truus Koopmans zich even eens een cabaretière, die de kunst verstaat zich de gunsten van het publiek te verwer ven. Het humoristische show-orkest „De Was- borders" was het meest te waarderen. Dit orkest bestaat uit vier zonderling uitge doste heren, die evenwel over prima stem men beschikken, die hun bij de ten gehore gebrachte kolderliedjes uitstekend van pas komen. Vooral het als begeleidend instru ment gebruikte wasbord, dat werd „be speeld" met een aantal vingerhoeden en dat verder onder meer van een steelpan was voorzien, trok in sterke mate de aan dacht van het publiek. En doordat bij dit alles de zomeravond-temperatuur in het park redelijk bleef, hebben de toeschou wers dit programma met veel genoegen bijgewoond. rijke twee paarden, die op het asphalt van de Marquettelaan kunnen „vliegen." Niet alleen hun snelheid, doch ook hun draf vastheid ten opzichte van hun veel jongere tegenstanders maken hen tot de favorieten, gevolgd door Surprise G en Ria Kitty. Raad voor de Scheepvaart Op 20 Februari van dit jaar is in een partij „veiligheidslucifers" in een der ruimen van het s.s. „Grootekerk" brand uitgebroken. Het schip voer in de Middel landse Zee en was op weg naar het Verre Oosten,, maar zou eerst nog Genua aan doen. De brand ontstond tijdens een he vige storm, waardoor het schip zware sto ten kreeg te verwerken. Maandag heeft de Raad voor de Scheep vaart een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van deze brand, waarvoor de ka pitein van de „Grootekerk", de heer D. H. S. uit Haarlem als getuige werd ge hoord. Een der leden van de raad merkte op, dat gelijksoortige branden meer zijn voor gekomen. In twee gevallen, in 1935 op de „Mamix van St. Aldegonde" en in 1936 op de „Tarakan", waren de weersomstan digheden vrijwel dezelfde als nu in de Middellandse Zee en kwam men tot de conclusie, dat tijdens de storm de lading was gaan verschuiven en dat door de wrij ving de lucifers waren ontbrand. Daarom gingen de meeste vragen, die de kapitein werden gesteld, ook over de vraag of de lading lucifers (driehonderd cartons) in dit geval misschien ook kon zijn verschoven. De kapitein achtte deze mogelijkheid niet uitgesloten al had hij toen de luiken open gingen, iets dergelijks niet kunnen constateren. Van de drie honderd pakken lucifers waren er onge veer vijfenzeventig verbrand. De andere lading had geen brandschade gekregen. Uitvoerig werd voorts gesproken over de verpakking van deze veiligheidlucifers in cartons. Als vermoedelijke oorzaak noemde de heer Metz, dat tijdens de storm waar schijnlijk een pak is opengegaan, dat de lucifers los zijn komen te liggen en dooi de wrijving in brand zijn geraakt. De Raad voor de Scheepvaart zal zijn mening binnenkort schriftelijk bekend maken. De in Heemskerk gehouden collecte ten bate van het Katholiek Thuisfront heeft een bedrag van ƒ211,opgebracht. Prinses Armgard, de moeder van Prins Bernhard, heeft Maandagmiddag een be zoek gebracht aan de Oude Kunst- en Antiekbeurs in „het Prinsenhof" te Delft. Zij was in gezelschap van de prinses De Ratibur, de heer en mevrouw Wisz en de heer en mevrouw Van Beeck Calkoen. Het bezoek duurde de hele middag en de Prinses legde een grote belangstelling voor de geëxposeerde antiquiteiten aan de dag. Na de bekendmaking op 15 Juli van het besluit der Indonesische regering om de werkzaamheden der Rubberstichting te Delft naar Bogor over te brengen, is ge bleken dat het personeel geen animo ver toont om te solliciteren naar een betrek king bij het Rubberresearch Instituut in Indonesië. Daarna is getracht het personeel geheel by een andere organisatie onder te brengen. Onderhandelingen met diverse geïnteres seerden, zo deelt de Rubberstichting te Delft ons mee, hebben tot resultaat geleid, dat het Unileverconcern hiertoe bereid was. De beslissing hierover hing echter af van een op korte termijn door de Indone sische regering te geven toestemming tot het verhuren van het grootste deel van het gebouw aan Unilevèr. Thans is uit Djakarta bericht ontvangen, dat deze beslissing niet voor de gestelde datum van 1 September genomen kan wor den, waardoor de genoemde plannen komen te vervallen, aldus luidt de mededeling der Rubberstichting. Maandag is met het toestel uit Milaan op Schiphol aangekomen dr Samuel Roden- blatt, rabbijn van de synagoge van Balti more en professoor in de Oosterse talen aan de universiteit van die stad. Hij is de zoon van de Joodse tenor Joseph Rosenblatt, die gedurende de twintiger jaren, met zijn Joodse liederen een geweldige opgang maakte. Dr Samuel Rosenblatt heeft over zijn vader, die in 1882 in de Oekraine werd geboren en in 1933 in Jeruzalem stierf, een biographie geschreven onder de titel „Yos- sele Rosenblatt". Met dit boek als basis gaat men nu een film maken over het leven van Joseph Rosenblatt. De producer van deze film is de Nederlander Jaakobs, eens manager van de beroemde Joodse tenor. De Nederlandse maatschappij Trio film is de associated producer van de film. Het scenario van de rolprent is geschreven door Charles Oton. De hoofdrolspeler is Amerikaan, maar men kon omtrent zijn identiteit geen verder me dedeling doen. De heer Jaakobs hoopt in Nederland voldoende Engels-sprekende acteurs te kunnen aantrekken die de bij rollen zullen kunnen vervullen. De directeur van „Trio-film" heeft me degedeeld, dat zeer ernstige plannen be staan om een nieuwe filmstudio te bouwen. Met deze studio zou dan het reeds lang bestaande plan van Trio film verwezen lijkt worden om eens per jaar een grote speelfilm in de Nederlandse roulatie te brengen. PALLR-vIÜ, Sicilië (United Press) Vier leden van de Italiaanse ïucntmacnt, die met hun toestel een noodlanding op zee moesten maken terwijl zij op een anti- smokkelpatrouille waren, zijn gered door smokkelaars. Het toestel dat voor een patrouille- vlucht was opgestegen, kreeg motorsto ring en moest bij Kaap Zafferano een noodlanding op zee maken. Onmiddellijk namen een groot aantal vaartuigen van de vloot, douane en brand weer aan de opsporingspogingen deel, maar de vierkoppige bemanning was naar later bleek inmiddels reeds opgepikt door een vaartuig van onbekende herkomst. Met dit vaartuig werden de vier man nen naar een in de buurt varende kust vaarder, de „Citta di Tunisi", gebracht. De kapitein van het vaartuig, dat de vier vliegers redde, weigerde aan de ka pitein van de kustvaarder zijn naam be kend te maken en hij verzocht hem tevens dringend geen bijzonderheden over de onbekende boot aan de politie mee te delen. Zodra de vier mannen overgezet waren, verdween het geheimzinnige vaartuig full speed uit de Italiaanse wateren. De Italiaanse douane heeft de afgelo pen maanden verscheidene boten in be slag genomen, die contrabande voorna melijk sigaretten vervoerden. De meeste van deze boten kwamen uit Gibraltar. Een van de vier geredde bemannings leden, luitenant-vlieger Luigi Giglio, ver telde het vreemde verhaal, nadat de vier vliegers, die door de tussen Palermo en Napels 'varende „Citta di Tunisi" in laatstgenoemde stad aan land waren gezet, met een speciaal vliegtuig uit Napels in Palermo waren aangekomen. „Gistermiddag stegen wij met onze C-45 voor een patrouillevlucht op", aldus Giglio. „Wij namen een verdacht vaartuig waar op ongeveer 40 mijl van de rots van Ustica. Wij gingen in duikvlucht over om een foto van het vaartuig te maken, maar plotseling, ongeveer 30 m boven zee, wei gerden de motoren. Majoor Giuseppe Rus- so, die aan de stuurknuppel zat, beval ons uit het toestel te springen en maakte daar na een noodlanding op zee. Het toestel zonk onmiddellijk, maar de majoor had zich in veiligheid weten te stellen en klom even later aan boord van de rubberboot, waarin wij ronddobberden. Hét vaartug dat zoals wij later konden vaststellen, de „Irazu" heette, kwam op ons afgestevend. De kapitein hing over de railing en vroeg ons in gebroken Frans of wij deel uitmaakten van de anti-contra bande-dienst. Toen wij dit bevestigden, gelastte hij ons aan boord te komen. Een voor een moesten wij naar boven klimmen, waar bemanningsleden ons grondig op wapens fouilleerden, terwijl andere opvarenden ons met pistolen onder schot hielden. Toen de kapitein echter merkte, dat wij onge wapend waren, werd hij buitengewoon vriendelijk. Hij gaf ons voedsel en cognac en ook droge kleren, terwijl hij ons toe stond een zeer korte radioboodschap uit te zenden, waarin slechts gezegd mocht worden, dat wij in veiligheid waren. Nie mand antwoordde echter Majoor Russo stelde toen voor om op te varen naar de route van de boot, die een dienst onderhoudt tussen Palermo en Napels. De kapitein stemde toe en toen wij de „Citta di Tunisi" in het oog kregen, liet hij een noodsein uitzenden. De stoom boot stopte en zette een boot uit om ons op te pikken. Daarna verdween de „Irazu" snel in de duisternis". Nederlandse scheepsbouwers dragen bij tot de ontwikkeling van het nog grotendeels ongerept Amazonegebied in Brazilië, door speciaal voor de vaart op deze rivier en de zijrivieren bepaalde typen vaartuigen te bouwen. De opdrachten hiervoor bereik ten hen via de rederij SNAPP, die is op gericht ten behoeve van een ontwikkelings plan, ontworpen door de Braziliaanse re gering. Het wegennet in Brazilië is be perkt, doch men kan gebruik maken van 60.000 kilometer bevaarbare rivieren. Al leen reeds de Amazone stroomt over een afstand van 4500 kilometer door Brazilië. Zij heeft talrijke zijrivieren, die tot diep in de oerwouden bevaren kunnen worden. De SNAPP wil het vracht- en passagiers vervoer in dit dunbevolkte gebied, voor namelijk aan de bovenloop van de Ama zone, tot ontwikkeling brengen. De SNAPP heeft in Nederland twaalf schepen besteld. Reeds werd een passa giersschip afgeleverd en voeren vier dub- belschroefs vracht-passagiersschepen op eigen kracht naar Brazilië. Voorts zijn in Nederland zeven hekwie lers besteld, schepen die een geringe diep gang hebben en voortgestuwd worden door middel van een schoepenrad aan het ach- tei'schip. Deze orders werden uitgevoerd door een wervencombinatie in Nederland, de Hollandse Scheepsbouw Associatie, waarbij zijn aangesloten de Amsterdamse Droogdok Mij., de Arnhemse Scheepsbouw maatschappij, de Arnhemse scheepswerf „De Waal" te Zaltbommel en de scheeps werf Van der Werff te Deest. De opdrach ten zijn reeds grotendeels uitgevoerd. Twee hekwielers zijn pas in Brazilië aangeko men, twee gingen Dinsdag op transport en één maakte er een proefvaart op de Rijn. Deze was de laatste van de drie, welke te Arnhem gebouwd werden. Er is nu nog een hekwieler in aanbouw op de scheeps werf „De Waal" te Zaltbommel. De hekwielers hebben een diepgang van 1 meter en een lengte van 46,5 meter. Zij zijn 8 meter breed en hebben een holte van 1.40 meter. De snelheid is 9 mijl. Zij kun nen 60 ton lading vervoeren en 130 pas sagiers. De bovenbouw van deze vaartui gen bestaat geheel uit aluminium. A rr' »i(>uws BEZWEKEN. De Duitse coureur Victor Spingler, die op de Nuerburgring in zijn Porsche uit een bocht vloog is in een zie kenhuis aan zijn verwondingen bezweken. Hij nam deel aan een internationale race voor sportwagens over 500 kilometer. Leeftijd. De voetbalvereniging „Leeu warden" heeft een door haar gecontracteerde speler voorshands op non-actief gezet, daar gebleken is, dat hij geen 33 jaar is, zoals hij heeft opgegeven, doch 39 jaar. Nader zal het bestuur beslissen hoe deze kwestie ver der zal worden afgewikkeld. TEN HOFF. Na zijn nederlaag in één ronde tegen de Zweed Johansson heeft de Duitse bokser Hein ten Hoff verklaard dat hij niet meer in de ring zal verschijnen. Hij is van plan een hotel te openen. Vierde klasse - Zesde lijst 100.000 20997. 10.000 2742. 5.000 12706. 2.000 21727. 1.500 5941. 1.000 12148. 400 1526 4960 5986 6446 7595 11013 18981 21926. 200 1107 4072 4922 6944 8711 9372 9471 10227 10675 11686 12127 12271 13300 13347 15106 15543 15986 15994 18412 18416 18476 19129 20588 20773 21286. Commissie stelt minimum-eisen op hygiënische en sociale maatr. bouww. Een commissie, bestaande uit verte genwoordigers van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, de Bond van Nederlandse Architecten en de Landelijke Werkne mersorganisaties, heeft voorschriften vast gesteld die minimum-eisen bevatten ten aanzien van schaftketen, schaftwagens, toiletten en urinoirs, was- en kleedgele genheden en rijwielbergplaatsen bij bouwwerken. Verwacht wordt, dat door deze voorzieningen een der oorzaken van de aversie tegen het beroep in de bouw vakken zal worden weggenomen. In Januari 1954 besloot de Rotterdamse raad ruim f 18.600.000 beschikbaar te stel len voor de uitvoering van het eerste deel van het Botlekplan; de aanleg van de der de petroleumhaven, de omlegging van de hoofdwaterkering op de welplaat, het op hogen van terreinen en de aanleg van wegen, sporen en spooremplacementen. Deze onderdelen zijn reeds in uitvoering. De minister van Verkeer en Waterstaat verleende onlangs toestemming de dam in de Botlek 875 m. in Westelijke richting te verplaatsen, zodat het Oostelijk gedeelte van de Botlek in open gemeenschap met de rivier zal komen. B. en W. verzochten later deze dam alsnog 389 m. verder in Westelijke rich ting te mogen verleggen. Ook dit verzoek heeft de minister ingewilligd. De voorbereidende werkzaamheden zijn thans zo ver gevorderd, dat tot uitvoering van het tweede deel van het Botlekplan kan worden overgegaan: het verplaatsen van de dam naar een 1250 m. Westwaarts gelegen punt, het uitbaggeren van de Bot lek tussen de Nieuwe Maas en de nieuwe dam en het maken van kaden en een weg- aansluiting. B. en W. vragen nu de raad een crediet van f 11.900.000. Vrijdag is de officiële dagvaarding ter zake van de foto van twee jongelieden op de Amsterdamse Nieuwendijk, die met het onderschrift „De Nozems van de Nieuwen dijk" in Vrij Nederland is verschenen ten burele van dit weekblad ontvangen, aldus deelt men van de kant van Vrij Nederland mee.. Deze foto is indertijd met toestemming van de beide jongens genomen, om als illustratie te dienen bij een sociale repor tage. Toen de jongens zich echter met „Nozems" zagen betiteld, voelden ze zich in een onjuist daglicht gesteld. Namens hen eist in de door „Vrij Neder land ontvangen dagvaarding hun rechts kundig adviseur mr. A. J. M. Berkhoff stopzetting van de verspreiding van het onderhavige nummer van Vrij Nederland, en het opleggen van een dwangsom van 5000 gulden, uit te betalen aan ieder van de beide jongens, indien „Vrij Nederland" met de stopzetting geen ernst zou maken. Het 30-jarige kamermeisje C. J. P. uit Amsterdam, dat het vorig jaar haar werk geefster rattengif in het voedsel toediende, is in hoger beroep conform de eis een zwaardere straf opgelegd. Het Amsterdamse gerechtshof heeft haar veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van het voorarrest. In eerste instantie had de rechtbank haar (na een eis van zes jaar) een jaar en acht maanden opgelegd. Ook het hof verwierp de primair ten laste gelegde poging tot moord en achtte alleen de subsidaire mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, bewezen. Knoeierijen met rijksopdrachten De justitie is er in geslaagd klaarheid te brengen in de malversaties, welke vanaf 1952 tot en met 1954 op het vliegveld Twenthe zijn gepleegd, en naar aanleiding waarvan enige tijd geleden enkele arresta ties zijn verricht. Gebleken is, dat er werd geknoeid met de bemesting van een ver pacht gedeelte van het vliegveld en met leveranties van kunstmest. Bovendien zijn bij werkzaamheden op cultuurtechnisch gebied voorwaarden van de bestekken overtreden. Ook hier betrof het kunstmest. Men bracht minder in de grond dan was voorgeschreven, maar de in de bestekken voorgeschreven hoeveelheid kunstmest werd wel in rekening gebracht. Soms werd slechts de helft van de in het bestek ge noemde hoeveelheid ingestrooid. De „ver diensten" voor degenen, die van de knoeie rijen worden verdacht, lopen in de duizen den guldens. De Enschedese uitvoerder A. E. is volgens de politie een van de hoofd personen in deze malversaties. Hij was de uitvoerder van de cultuurtechnische wer ken op het vliegveld, welke door het rijk waren aanbesteed. In overleg met de firma H. uit Weerselo, de leverancier van de meststoffen, althans met de boekhouder S., moet hij toen veel minder hebben inge strooid, dan was voorgeschreven en in re kening gebracht. Deze knoeierijen waren mogelijk, doordat de opzichter van de BABOF (Bureau Aanleg Beheer en Onder houd van Vliegvelden) H.. van 't H. in het complot was betrokken. Hij verzweeg de malversaties tegen zijn superieuren en dat legde hem uiteraard geen windeieren, aldus de politie. E., Van 't H. en G. zijn gedetineerd. De boekhouder S. is ook ingesloten geweest, maar is inmiddels vrijgelaten. Vijf trawlers vandaag Vijf trawlers met haring, waarvan één voor de tweede beurt, losten vanmorgen 6000 kisten vis, waarvan 5500 kisten ha ring. Veel haring moest worden afge keurd en opgehouden: van de Soerabaia bijna alle aanvoer, van de KW 74 de ge hele haringvangst, van de Eveline de helft en van de Flamingo bijna de gehele vangst. De Norma Maria bracht goede ha ring. De trawlers De Flamingo (van Donderdag 18 Aug.) voerde aan 1000 kisten, waarvan 925 ha ring en 75 diversen; de Eveline (van Vrij dag 19 Aug.) 1600 kisten vis, waarvan 1500 haring en 100 diversen; de Soerabaya (van Donderdag 18 Aug.) 1270 kisten vis, waarvan 1200 haring, 20 makreel, 50 kool- vis; de Antje (van Zaterdag 20 Aug.) 850 kisten vis, waarvan 750 haring en 50 di versen en de Norma Maria (van Vrijdag 19 Aug.) 1120 kisten vis, waarvan 1050 haring en 70 diversen. Besommingen Maandag waren de besommingen van de trawlers: Batavia 13.500, Haarlem 30.400, Allanwater 17.300. Logger- en kotteraanvoer Van de loggervloot waren binnen de KW 37 met 1000 stuks koolvis en 20 kis ten diversen; de KW 74 met 320 kisten vis, waarvan 200 haring, 100 wijting, 10 ma kreel, 10 piepers. Verder waren er vijf loggers met 400 kisten diversen. De kleine kotters voerden gemiddeld 60100 kg lichte vis per scheepje aan. Voor Woensdag Voor de Woensdagmarkt was vanmorgen de Polderman (van 22 Aug.) bekend met 1120 kisten vis, waarvan 650 makreel, 400 schelvis, 30 wijting en guj, 30 haring, 10 diversen en 60 stuks stijve kabeljauwen. Oudste boten zijn nu: Sch. 153 (van Za terdag 20 Aug.); Tzonne en Herman (van Maandag 22 Aug.); Sch. 171 en Claesje (van 23 Aug.); Elie en Medan (van 25 Aug.). In de markt vandaag De regels kabeljauw leverden vandaag voor export f 124f 143 op; de kleine re gels kabeljauw f 72f 74 en kisten kabel jauw f 90f 150. Binnenland kocht grote gul voor f 35 f 46, middel voor f 26f 33 en torgullen voor f 16f 22. Zwarte koolvis maakte f 60—f 49, middel f 35—f 31, kleinmid- del f 23f 21, pennen f 23f 21 en braad- schelvis f 23f 11. Wijting maakte f 14 f 9, haring f 13f 10 en makreel f 22 f 16. De schol 2 ging weg voor f 30f 35 en de schol 3 f 18—f 22. Tong 1 en tong 2 gingen voor export weg. De slips deden f 1.78, tong 1 f 2.46, kleinmiddel tong f 2.46 en grootmiddel tong f 3—f 3.10. Vangsten van de nacht Adriana Catharina 40 kg en 2 m. vis; Vier Gebroeders 70 kg. en 4 m. vis; Rein 70 kg. en 4 m. vis; Tiny 50 kg. en 5 m. vis; Stern 60 kg. en 5 m. vis; Aliza 20 kg. en 3 m. vis, een trek kwijt; Hermina 4 30 kg. en 2 m. vis; Trijntje 40 kg. en 2 m. vis; Albatros 45 kg. en 6 m. vis; Willem 60 kg. en 4 m. vis; Kon. Juliana 25 m. hoops; Jana 40 kg. en 4 m. vis; Hendrikje 50 kg. en 4 m. vis; Klaas Jr. 60 kg. en 5 m. vis; Emisel 60 kg. en 5 m. vis; Vios 20 kg. en 2 m. vis; Hoop 2 60 kg. en 4 m. vis; Magda 40 kg. en 5 m. vis; Nehim 2 15 kg. en 4 m. vis; Nehim 1 25 kg. en I'/ï m. vis; Nehim 3 40 kg. en 5 m. vis; Nehim 4 60 kg. en 4 m. vis; Arendje 40 kg. en 6 m. vis; Jacoba 40 kg. en 6 m. vis; Gebroeders 70 kg. en 6 m. vis; Gerda Marianne 40 kg. en 3 m. vis. Binnengekomen IJM79 Soerabaya, IJM6 Norma-Maria, 241 5 213 249; R015 Antje; KW83 Zee zwaluw, KW161 Katwijk 3; HD131; S226 (met 64 haaien). Vertrokken IJM85 Klaas Wijker, IJM71 Bloemen- daal,IJM99 Batavia, IJM7 Marianne, IJM75 Gorredijk, IJM53 Heemstede, IJM45 Hoop, 239 272 3 65 52 22 59 8 213 241 205 249 11 4 31 27; SCH7 Willy; UK32 194 16 85; TX14; BU33; WR33; AM26 17 16 18; R029; KW52 Vrouw Anna, KW89 Willem - pje, KW166 De Gebroeders, KW24 Corne lls, KW115 Avontuur, KW108 Gebroeders, KW64 Elisabeth, KW126 Agatha Arte, KW57 Dina Marie, KW28 Verwachting, KW84 Jan, KW169 Aleida, KW104 Vrouw Dirkje, KW107 Jacoba, KW26 Concordia, KW 147 Wil helm ina 3, KW10 Adrianus, KW59 Floris, 98 34 56 128 189 60 35 30 94 62 8 92 79 210 165 53 71 59. Vleetharing De vleetloggers hadden de volgende vangsten: KW50 2 k., 3 10 k., 86 2 k., 43 10 k., 54 24 k., 161 80 k. nog 25 n., 170 40 k. uit halve vleet, 47 40 k. uit halve vleet, 130 50 k uit halve vleet 161 80 k. nog 10 netten halen, 5 geen vangst. Trawlharing De vangsten van de trawlloggers waren vannacht: KW168 25 k., 123 200 k., 19 4 k., 78 25 k., 6 50 k., 7 50 k., 140 17 k., 45 20 k., 127 65 k., 175 14 k., 48 25 k„ 95 25 k.; IJM74 45 k., 283 10 k., KW22 geen vangst. RADIO-TELEGRAFIST. Spoedopleiding. Zeev. Inst. Stationsweg 66, Velsen. Tel. no. 4704. HULP i. d. HUISHOUDING gevr. voor hele of halve da gen. G. M. Kuipers, Da Cos- talaan 5, Driehuis. Tel. 4584. Gevr. zo spoedig mogelijk MEISJE voor winkel en huishouding voor hele of halve dagen. Banketbakkerij Dekkers, de Genestetlaan 27, Driehuis. GEVRAAGD: Machinestik- sters, Handwerksters, Leer lingen, aank. Perser. Miezé- rus, Zijlweg 55, Haarlem. WINKELJUFFROUW gevr. in manufacturenzaak. Brie ven L 4373. Kousenfabrieken Hin N.V. heeft plaats voor OPMAAK- STER. Aanmelden dagelijks Afd. Personeelszaken, Zijl- weg 138, Haarlem. VERHUISD: Makelaarskan toor van C. Visser Hzn., Wijk aan Zeeërweg 91 naar Maas straat 1, IJmuiden. Tel. 4830 BICO-WASMACHINES f 2.50 p. w. zonder vooruitbetaling Hartendorp, Gen. Cronjéstr. 43, H'lem. Kruidbergerweg 51, Santpoort (D.) SCHOENREPARATIES te gen de laagste prijs duur op den duur Gedipl Schoen hersteller D. van Buuren, Fr. Naereboutstraat 64 Tel. 4855 Net meisie (17 j) vr. nette VRIENDIN (flink postuur) ook om samen op dansles te gaan. Brieven L 4375. DEKENS OVERTREKKEN in elke gewenste kleur met prachtige zijde en satinet Textielhandel J. H. Oester- holt, Driehuizerkerkweg 94, Driehuis. Tel. 5084. FLAT 2e ETAGE aangeboden Lange Nieuwstraat, 4 kam. enz. huur f 9.65 voor vrij huis, liefst Rivierenbuurt of omgev. Brieven L 4371. WASMACHINEFABR. heeft regelmatig electrische was machines met lichte emaille- beschadigingen. Gloednieuw, met garantie f 155, desgew. afbetaling. Afdeling Depót, Anna v. Burenlaan 44. Haar lem. Tel. no. 39204. BOVENWONING agb. gr. kam., 2 slaapk. keuken, dou checel Gevr. woning m. 3 slkam. en tuin. Rijnstraat 74 IJmuiden-O. WONINGR. AGB. voor dame op lft., 1 k. k. kl. k. in ruil voor vrije woning, liefst IJm.-O. of Driehuis. Adres te vernemen bur. v. d. blad Met enig kapitaal ENKELE of BLOKJE HUIZEN voor geldbelegging te k. gevr. Br. L 4376. WONINGRUIL BEVERWIJK 3 sl.k. 2 h.k. en keuken, lange gang, grote tuin voor kL of dito woning IJmuiden en omstr. behalve Beverwijk. Brieven L 4372. LOMPEN, METALEN. OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door Fa. Max Gosschalk, Kanaalstraat 48. Tel. 5852. o.a. Ramen en deuren - Vloerhout - Balkhout - 2/3 grote partij - div. lengte WEBBE'S naam ligt op ieders lippen, Want voor zulke prijzen, daar kan niemand aan tippen. PANKLARE RODE KOOL en GARE BIETJES 1 DUBBELTJE per pond En nog éénmaal 10 kilo EIGENHEIMERS, middelsoort en schitterend van kwaliteit voor 75 ct. Afgehaald aan de Hal. Dat is weer RECLAME van Evertsenstraat 13-20 - Tel. 5825 in manufacturenzaak. Brieven onder no. 360 aan het bureau van dit blad. voor werkzaamheden in kolenbedrijf. Aanmelden: Edisonstraat 50, IJmuiden. BROMFIETS te koop gevr. Br. met merk, prijs en jaar L 4374. HAARDKACHEL te koop tegen bill, prijs. Rijnstraat 9 bv. IJmuiden. RUEVIE MIDDENSTANDS WONING te koop met voor achtertuin, extra grote ste nen schuur, complete badka mer, grote zolder. In keu rige omgeving, IJmuiden-O. nabij groot winkel centrum. Brieven L 4370 met event, opgaaf telefoonnummer. TE KOOP: gelijk-wisselstr. goed spelende radio f 70. v. d. Linden, Pres. Steynstraat 44 rd. IJmuiden. RACEFIETS te koop. 's Av. na 6 uur. Pythagorasstraat 7 IJmuiden. WITTE TROUWJAPON te koop m. 42 met toebehoren. Bloemstraat 67, IJmuiden. TE KOOP Santpoort-Dorp van blok van 4 perc. in aanb. Middenhuis f 18.500, hoek huizen f 19.500. Alleen voor inw. Gem. Velsen of aldaar werkzaam. Lokker's Wo ningbureau, Middenduiner- weg 40, Santpoort-Dorp. Tel. no. 8177. WITTE BRUIDSJAPON te koop m. sluier en tasje mt. 3840 en h. sportfiets. v. d. Helststraat 3, IJm.-O. MOTOR „MAICO" te koop 125 c.c. f 500. Bakkerij Tromp Bloemstraat 3, IJmuiden. ORGEL te koop, tegen elk aannemelijk bod. Eikenstr. 18, IJmuiden-O. TE KOOP: gasoventje, bad- geyser, 2 12-staafs gashaar den, 2 elec. straalkachels, Aga Petroleum Radiator (kachel) Etna kachel m. kookpl. en onderpl,, olie- stook kachel B. en D„ nieuw Da Costalaan 42, Driehuis. TE KOOP: 1 eiken si. am. lits-jumeaux, gr. k. en 2 nachtk. en 2 st., 1 pitch pine sL am. lits-jumeaux met springbak, matrassen en wast. (kan ook afzonderlijk) opklapbed m. omb. en 3 d. matras, lopers, gordijnen, vi trage g. nieuw effen karpet 325 x 225. Da Costalaan 42, Driehuis. STOFZUIGER te koop f 25. Kennemerlaan 132. IJm. Pr. JAARSMA VULHAARD en kachel te koop. Engel- mundusstraat 5, IJmuiden-O.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3