Muziekfestival van Velser Gemeenschap Stormvogels en De Kennemers wonnen VVB-jeugdtournooien „Roodenburg" (Leiden) won Jac. Hout-beker definitief In een verspreid liggende vloot was volop werk voor „De Hoop IEV nam revanche op Arnhemse gasten Kennemer duiven uit Roozendaal terug Agenda voor Velsen VULPENHOUDERS bij VAN DORP SCHRIFTEN enz. bij VAN DORP SCHOOLAGENDA'S bij VAN DORP Aantrekkelijk tournooi op „Watervliet" „Wilhelraina I" (KW. 25) kreeg Zondag water in Rode Kruis ontving f 5300 uit Velsense beurzen Terug van de tweede reis Radarinstallatie onmisbaar hulpmiddel „Da Costa"-toneelgroep wordt „Thalia" Motorlogger „Jo" vond staart van klein vliegtuig SVIJ won weer eigen beker Kinheim-zevenkamp gaat niet door Logger onderweg naar Engelse haven Indonesian Navigation Co wordt staatsbedrijf Stichting Zonnebloem- Klimop hervat de opvoedende arbeid Hout uit Canada aangevoerd Pontverlet vertraagde wedstrijd „Zijn tweede huwelijk" op 29 October Steunzool op eigen vleugels Schoolmelkvoorziening ondervindt vertraging NIEUWE PLATTEGRONDEN van IJMUIDEN bij VAN DORP Agenda voor Beverwijk iJ 1 N S 1) A G 3 0 AUGUSTUS 1955 HET SPORTPARK „WATERVLIET" heeft Zaterdagmiddag en Zondag tijdens de VVB-jeugdvoetbaltournooien een groot aantal voetballers in spé gehuisvest. Het was redelijk voetbalweel-, waardoor de deelnemers na afloop van de wedstrijden ten minste niet zo verhit en afgemat waren als een week daarvoor na het VVB-welpen- tournooi. Enige dames van VVB stelden er opnieuw een eer in om in de perfecte organisatie van de VVB-jeugdcommissie bij beide tournooien de helpende hand te bieden en aan de totaal bijna driehonderd jeugdige voetbalenthousiasten een zeer gewaardeerde lafenis te schenken. Er gebeurde Zondagmorgen een klein ongelukje in de eerste wedstrijd tussen Beverwijk en CSV, waarbij de CSV-junior H. Levering een trap tegen het lichaam kreeg en voor alle zekerheid ter nader onderzoek naar het Rode Kruisziekenhuis werd overgebracht. Overigens verliepen de beide tournooien voor aspiranten om de Paviljoen-prijs en voor junioren om de G. Edel-beker naar wens. Aan spanning heeft het niet ontbroken, want èn Zaterdag èn Zondag moesten de laatste te spelen wedstrijden de beslissing brengen. Bij de adspiranten was echter wel spoe dig duidelijk, dat de ADO'ers, die al vier maal de Paviljoen-prijs wonnen, nu geen kans maakten. De strijd ging thans tussen Beverwijk, Wijk aan Zee en De Kenne mers. De laatste twee clubs eindigden echter gelijk en dankzij het betere doelgemiddel- de van De Kennemers verhuisde de wissel- prijs van Heemskerk naar Beverwijk. De uitslagen van de adspiranten waren: ADO—VVB KennemersKinheim ADOWijk aan Zee VVB—Kinheim BeverwijkADO ADOKennemers VVB—Wijk aan Zee VVBKennemers BeverwijkWijk aan Zee VVBBeverwijk KennemersBeverwijk Wijk aan ZeeKennemers KinheimWijk aan Zee Beverwijk—Kinheim ADOKinheim 0—0 4—0 0—2 1—0 4—0 0—3 0—0 0—1 0—1 0—1 0—0 0—0 0—2 4—0 2—0 De eindstand werd: 1. De Kennemers 8 pt.; 2. Wijk aan Zee 8 pt.; 3. Beverwijk 7 pt.; 4. VVB 4 pt.; 5. ADO 3 pt; 6. Kin heim 0 pt. Om de „Edel"-beker Nog spannender waren de junioren B- wedstrijden van Zondagmorgen, waarin behalve de bekerhouder Terrasvogels zich tevens als ernstige candidaten Beverwijk en Stormvogels meldden. Dit bleek na vier wedstrijden, toen Ter rasvogels al zeven punten had verzameld en de beide andere concurrenten ieder zes punten. Toen Beverwijk de Kinheimers had verslagen (10), had in de laatste wedstrijd de Santpoortse ploeg de mooiste kans om de beker te winnenals Storm vogels door haar zou worden geslagen. Het lot viel anders en inplaats van negen punten en opnieuw de beker te veroveren, verhuisde Terrasvogels naar de derde plaats, want de IJmuidenaren wonnen (2—0). De Katwijkse logger KW. 25 „Wilhel- mina I" bevindt zich sinds Zondag in een précaire positie op 20 mijl Oost-Noord- Oost van Sunderland, op de 56ste breedte graad. De KW. 25, eigendom van N.V. A. den Duik, vertrok 23 Augustus uit IJmuiden naar zee en alles verliep normaal tot in de afgelopen nacht plotseling water in de motorkamer doordrong. De bemanning stelde een onderzoek in, maar tot Maandagmorgen was de oorzaak niet gevonden. Het schip is op halve kracht onderweg naar een haven, vermoedelijk naar Hartepool. Het Hoge Commissariaat van de Repu bliek Indonesia heeft bekend gemaakt, dat de rederij „INACO" (Indonesian Naviga tion Company Ltd), die failliet is verklaard, wordt voortgezet door de Indonesische re gering. De twee schepen van de rederij „Sawega" en „Baumseppe" worden geëx ploiteerd door het Indonesische ministerie van Verbindingen. Met precies dezelfde doelcijfers (zes voor, nul tegen en acht punten) eindigden Be verwijk en Stormvogels, zodat thans straf schoppen moesten beslissen. Pas na twee maal drie penalties was Stormvogels de gelukkige winnaar van de „G. Edel"-beker en werd Beverwijk naar de tweede plaats gewezen. De uitslagen waren: VVBStormvogels TerrasvogelsKinheim CSVStormvogels KinheimCSV TerrasvogelsCSV Beverwij kTerrasvogels VVB—CSV BeverwijkKinheim BeverwijkCSV VVBBeverwijk TerrasvogelsVVB StormvogelsBeverwijk Kinheim—VVB StormvogelsKinheim TerrasvogelsStormvogels 0—0 1—0 0—1 4—0 2—0 0—0 1—0 1—0 1—0 0—4 1—0 0—0 0—0 3—0 0—2 De eindstand werd: 1. Stomvogels 8 pt.; 2. Beverwijk 8 pt.; 3. Terrasvogels 7 pt.; 4. VVB 4 pt.; 5. Kinheim 3 pt.; 6. CSV 0 pt. Na afloop van de wedstrijden reikte de heer A. Zwagerman, voorzitter van de VVB-jeugdcommissie, de prijzen uit. De winnaars kregen behalve de wisselprijs een permanente beker en voor de nummers twee en drie waren er lauwertakken. Nu het vacantieseizoen ten einde loopt, beginnen ook de cursussen van het Zonne- bloem-Klimop-werk weer. De Klimop cursus begint op 31 Augustus. Daar zijn nog enkele plaatsen vrij. Meisjes van 17 jaar en ouder kunnen zich nog opgeven bij de directrice der huishoudschool, Troelstra- weg, IJmuiden; bij mevr. B. Hofman-Vlas, Hofdijklaan 88, Driehuis; of bij de leidster mej. S. Bleeker, Alkmaarseweg 440, Bever wijk (tel. 4950). Maandagmorgen is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Duitse m.s. „Neptun" met een lading van 1370 vadem papierhout uit de Canadese haven Carlton. Ondanks enkele factoren, welke de eind- opbrengst ongunstig hebben beïnvloed, be staat er zeker reden tot tevredenheid over de opbrengst van de campagne 1955 van het Rode Kruis, in het bijzonder over de wijze, waarop talrijke inwoners dezer ge meente aan de actie daadwerkelijk hebben deelgenomen. Daarnaast is het comité zeer dankbaar jegens al diegenen, die hun offer Roode Kruis. hebben gebracht aan het Nederlandsche De totaalopbrengst van de actie bedraagt 5373,35, tegen een opbrengst van 5021,10 in het vorige jaar. ADVERTENTIE Zaterdag had op het Watervlietterrein te Velsen-Noord de tweede en laatste ma nifestatie plaats van het muziekfestival der bij „De Velser Gemeenschap" sec tie muziek aangesloten verenigingen. Dit keer waren het zes verenigingen die zich voor een aandachtig publiek lieten horen en die over enkele dagen omtrent hun prestaties een critisch verslag thuis gezonden krijgen. De R.K. Harmonie „St.-Caecilia", direc teur L. Tervoort, beet het spits af. Rhyth- misch niet onverdienstelijk, maar wat mager en schriel klonk de mars, waar mee men kon inspelen. Het was daarom verrassend dat de ouverture „Si j'étais roi" van Adam zoveel gaver van klank was en dat ook de stemming van meer beheersing blijk gaf. Wel waren er nog al wat onvolledige accoorden, en hadden wij de bassen liever wat kernachtiger ge hoord; doch over het algemeen was er toch veel aantrekkelijks in de uitvoering. In het „Egyptisch Ballet" van Luigini was de stemming minder fris. Fluit en hobo wisten zich gunstig te onderscheiden. De Christelijke Muziekvereniging „Wil- helmina", onder leiding van L. v. d. Hoef, had in de mars ook nog al last van de stemming. In Boedijn's ouverture „Cae sar en Cleopatra" was het iets beter, maar doorgaans toch niet helder. Erg gelukkig was men met dit nummer niet; er bleef wel eens wat weg en het verliep alles nog al loom. De Triomfmars uit Verdi's Aïda deed bij de inzet beter verwachten, maar overtuigend werd het toch ook niet. Een korps dat zijn kwaliteiten te bescheiden laat blijken. Het heeft behoefte aan durf en temperament. j De „Velser Accordeon Vereniging" di recteur R. Kofman, had op zijn debet enige rhythmische slordigheden, maar kwam overigens niet slecht voor de dag met Ouverture in D van Würthner en Strauss-klanken (arr. Linard). Alleen miste men een degelijk basfundament. De „IJmuider Harmonie", onder direc tie van J. Groot, zette zijn beurt met tem perament volklinkend en zuiver in met de Washington Grays March van Grafulla. Kapitale prestaties werden daarna gele verd met de ouverture „New Orleans" van Meindert Boekei en met de „Symphoni- sche Beweging" van Marcel Poot, twee zeer belangrijke werken, die aan techni sche vaardigheid, rhythme en klankpro ductie buitengewone eisen stellen. Hier aan werd in hoge mate voldaan. Hier en daar nog wat meer scherpte en het stri- dente koper zou echter niet onwelkom ge weest zijn. Fanfarekorps „Wilhelmina", directeur J. Groot, zocht zijn evenwicht in de intro ductie-mars en gaf daarna in volronde en markante klank een knappe uitvoering van de „Eerste Suite" van Holst. Met de „Dorpsdansen" van Grétry was men qua stemming soms minder gelukkig. Doch waar het opklaarde waren vele momen ten van gedistingeerd musiceren te be luisteren. Het laatste deel van de suite verliep schitterend. Ten slotte was er het Jeugdkorps van de IJmuider Harmonie, de spes patriae van dit hard werkende korps. Uiteraard dient bij deze schaar jeugdige muzikanten con sideratie gebruikt te worden betreffende de bezetting; overwicht van klarinetten doch te weinig binnenwerk en geen vol ledig trombone-stel geven een te wankel evenwicht aan de totaalklank. Maar ge zien als een leerschool is dit ensemble zeer te prijzen, vooreerst al om de op merkelijke beheersing van de stemming. Jammer dat de bas in de „Ouverture voor een Operette" van Clérisse, zich bij een in zet vergiste, doch overigens werd dit aar dige werk knap gerealiseerd. Ook van de vlotte vertolking van de „Romantische Ouverture" van Cordonnier kregen wij een goede indruk. De Tuba-solist speelde zeer muzikaal en de correcte begeleiding was te prijzen. De heer J. M. v. d. Wel besloot dit twee de Festival met een kort woord van dank aan allen die er hun krachten aan gege ven hadden. JOS DE KLERK ADVERTENTIE De deelnemers aan het veertiende Internationaal Tuinbouwcongres hebben Zaterdag middag een observatievlucht boven het Westland gemaakt, waarbij de te observeren objecten van te voren met enorme cijfers waren gemerkt. In het toestel hadden de gasten een lijst, waarvan de cijfers correspondeerden met de objecten en waarop zij de verschillende gegevens konden bestuderen. We zien op de bovenste foto hoe een schilder de qnorme „3" op het dak van het Tuinbouw proefstation te Naaldwijk aan brengt, terwijl de onderste foto hetzelfde object weergeeft zoals de deelnemers aan het congres het zagen. („Luchtfoto A.N.P. Foto") Op het Van Gelder Sportpark in „Tus- senwyk" heeft tydens het door de voetbal vereniging „Kinheim" gehouden aspiran- ten-tournooi om de Jac. M. W. Hout-wis selbeker (een herinnering aan de met het K.L.M.-toestel „Roerdomp" by Bari omge komen eerste elftalspeler van de Velsense club), de Leidse club „Roodenburg" Zondag definitief beslag gelegd op de wisselprijs, aangezien de Leidenaren dit tournooi en dus de fraaie beker voor de derde achter eenvolgende maal hebben gewonnen. Er is overigens fel gestreden om de eer van dit tournooi, waarin, verdeeld in twee poules, speelden: A: VVB, Kinheim, Bever wijk, Stormvogels, Waterloo; B: SVIJ, Roo denburg, CSV, Terrasvogels, ADO '20. Het resultaat was dat in poule B Rooaen- bur en in poule A Beverwijk eerste wer den, als tweede eindigden in A: Stormvo gels en in B: SVIJ. De wedstrijd tussen Roodenburg en Be verwijk had een uitermate spannend ver loop, omdat Roodenburg er uiteraard alles aan gelegen was om de kans op het defini tieve bezit van de wisselprijs niet te laten Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" zal per radio uitgezonden en de dagelijkse heden, 30 Augustus, van de tweede reis op de Noordzee in Vlaardingen terugkeren, waar het schip in het dok de eerste schoon maakbeurt zal ondergaan. OP deze reis, die op 3 Augustus, 's middags om drie uur in Scheveningen begon, werden door de scheepsarts, dr. Ouderkerk, 110 patiënten behandeld. Het aantal verpleegdagen was ruim zeventig, hetgeen er op wijst dat vrij veel ernstige gevallen werden behandeld. Tengevolge van het zeer verspreid liggen van de haringvloot werden vele medische adviezen per radio gegeven. Nadat „De Hoop" op 3 Augustus uit Scheveningen was vertrokken,arriveerde men de volgende dag op de visgronden. Het visterrein was door de betrekkelijk geringe vangsten zeer uitgestrekt zodat vaak grote afstanden moesten worden afgelegd om de loggers te bereiken. Behalve een korte pe riode van harde wind was het weer, afge zien van de vaak dichte mist, zeer goed, zodat er vlot gewerkt kon worden. De ra darinstallatie is een onmisbaar hulpmiddel gebleken. De geestelijke verzorging was deze reis in handen van Ds. W. Diepersloot, gerefor meerd predikant te IJmuiden, die vele be zoeken aan de loggers heeft gebracht, 's Zondags werd de kerkdienst twee maal dagsluiting werd zoals gewoonlijk iedere Woensdag per radio meebeluisterd door de opvarenden van de vissersvloot. Vele radiotechnische adviezen werden gegeven en aan boord van ruim 20 loggers werden reparaties door personeel van „De Hoop" uitgevoerd. Weerberichtendlenst De Weerberichtendienst verzorgde dage lijks acht telegrammen aan het KNMI te De Bilt, hetgeen vele schippers van de vloot en ook de kapitein en stuurlieden van de „De Hoop" veel werk kostte bij het nemen van hun waarnemingen en het in vullen van het meteorologisch journaal. Samenwerking De bemanning van „De Hoop" roemt de goede samenwerking die van de zijde van de Duitse hospitaalschepen (Schutzboten) werd ondervonden. Enige malen zocht het dienst doende Duitse schip „Meerkatze" de „De Hoop" op om Hollandse patiënten over te geven en Duitse, die door „De Hoop" aan boord waren genomen over te nemen. Op 9 September zal „De Hoop" weer naar de Noordzee vertrekken, iets later dan ge woonlijk in verband met een paar korte reizen met genodigden. Na meer dan een uur wachten wegens oponthoud voor de ponten, kon de R.K. sportvereniging „IEV" Zondagmiddag om ruim twaalf uur de spelers en hun dames van de R.K. Sportclub „Semper Aventi'' uit Arnhem in het St. Josephhuis aan de Banjaertstraat ontvangen, waar de koffie al die tijd al op de gasten wachtte. De heer B. J. v. d. Ham, voorzitter van IEV's hoofdbestuur, verwelkomde hier de gasten en hij was verheugd hen nu eens in „eigen huis" op het nieuwe „Rooswijk"- sportpark te kunnen ontvangen om de re turnwedstrijden eindelijk te kunnen spelen. Nadat wegens de verlate aankomst en het schema van de te spelen wedstrijden het samenzijn wat bekort was, werd door gasten en gastheren het „Rooswijk"-terrein opgezocht. De gasten toonden onverholen grote bewondering voor het nieuwe Vel sense sprtpark. Intermezzo Het wedstrijdprogramma ving aan met de voetbalontmoeting van de tweede elftallen van beide verenigingen onder leiding van scheidsrechter Heidoorn. Aanvankelijk leek het er niet op, dat IEV 2 een goede kans zou maken, doch desondanks werd Semper Aventi 2 met 42 verslagen. Als tussenspel was er onder leiding van trai ner Stor een onderlinge handbalwedstrijd van IEV-dames. IEV nam revanche Bij Semper Aventi 1 speelde de oud- Kennemerspeler Cock Albers voor de laat ste maal mee, toen de beide eerste elftallen 's middags om ruim drie uur de wedstrijd begonnen. Al direct bleken de verdedigin gen van de beide ploegen de sterkste on derdelen, hoewel de doelverdedigers enige keren dringend gevaar moesten afwenden. Na 25 minuten was het H. Duin, die met een tam schot IEV de leiding gaf (10). De gasten probeerden een gat in de IEV- achterhoede te vinden, maar dit gelukte hen niet. Na de hervatting was IEV iets sterker en vooral aggerssiever, zodat zelfs de links half C. Schoot na 15 minuten de voorsprong kon vergroten (20), overigens onver wacht. Direct hierna scoorde C. Duin, maar scheidsrechter Kuiper had terecht buiten spel vastgesteld. Weliswaar probeerde Semper Aventi de IEV-verdediging van alle kanten te belagen, maar het aanvals- spel was te doorzichtig. Een snel IEV-of- fensief besloot Dekker na een half uur met een hard schot (30) en even later was het Schavemaker, die met een kalme bal de overigens goede Arnhemse doelverdedi- ger verraste 40). IEV speelde nu iets rus tiger, maar liet de gasten geen kans om de eer te redden, zodat IEV op fraaie wijze revanche had genomen. Na nog een bezoek aan Wijk aan Zee te hebben gebracht keerden de gasten, on danks de nederlagen voldaan Arnhem- waarts. ADVERTENTIE Bijna van de oprichting van de buurt vereniging „Da Costa" af heeft zij een to neelgroep uit de leden gehad, die enige keren in het winterseizoen haar uitvoe ringen gaf teneinde op deze wijze het con tact met de buurtvereniging levendig te houden. In de laatste jaren groeide in deze vereniging een flinke kern van toneelspe lenden, die met hun opvoeringen in het vorige seizoen diverse successen oogstten. Dit alles heeft geleid tot de oprichting van een afzonderlijke toneelvereniging, waar voor de naam „Thalia" is gekozen. De heer M. P. Langeveld, die het afge lopen jaar als regisseur het peil van de toneelopvoeringen aanzienlijk omhoog wist te brengen is ook de regie van het nieuwe „Thalia" toevertrouwd. Bovendien werd hij gekozen tot voorzitter, geassisteerd door de heer J. de Graaf als secretaris, Wijker- meerpolder 22, Velsen-Noord en mevrouw B. Schouten, penningmeesteresse. „Thalia" heeft al direct ernstige plannen met haar eerste uitvoering, die op Zater dag, 29 October wordt gehouden en waar voor in studie is genomen het toneelspel in drie bedrijven van Ed. Lauwaet en P. Mossinkoff „Zijn tweede huwelijk". Teneinde „Thalia" op de financiële weg te steunen staat de gelegenheid tot donatie open. gaan. De Leidse aspiranten slaagden er in om Beverwijk naar de tweede plaats te verwijzen. Evenzeer spannend was de strijd SVIJStormvogels, waaruit de laatste elf de derde prijs sleepten. Behalve de fraaie wisselbeker nam Roo denburg ook nog een mooie lauwerkrans mee naar Leiden. Beverwijk ontving een lauwertak, Stox-mvogels kreeg een zilveren médaille en SVIJ een verzilverde médaille. De Scheveningse logger „Jo" SCH 212 van de rederij A. v. d. Toorn N.V. te Sche veningen heeft Maandagmiddag omstreeks drie uur een drijvend staartstuk van een klein vliegtuig op de Noordzee aangetrof fen. De logger voer op 55.20 Noorderbreed te en 1.15 Oosterlengte. Schipper Dirk van der Harst deelde aan Scheveningen Radio mee, dat het vliegtuig onderdeel geel, zwart, geel was geschil derd en dat er de letters FM-28-72 op voor kwamen. Voor de tweede maal in successie heeft SVIJ kans gezien het eigen tournooi te winnen en vooral de finalewedstrijd liet duidelijk blijken, wie de sterkste was. Onder voor voetbal wel wat warme weersomstandigheden werd begonnen met de wedstrijd SVIJSpaarndam. SVIJ ver toonde iets fijner voetbal en wist het lichte veldoverwicht uit te drukken in een 1-0- overwinning. Het doelpunt werd gescoord door Winter uit een kopbal, na een lage voorzet van de naar de linksbuitenplaats afgezwenkte Kistemaker. De tweede wedstrijd tussen DSB en Spaai-nevogels vertoonde een gelijk-op- gaande strijd, hetgeen ook in het aantal doelpunten tot uitdrukking kwam, n.l. 2-2. Strafschoppen brachten Spaarnevogels ten slotte in de finale. De verliezersronde DSB—Spaarndam leverde een 3-2-zege op voor de tweede klasser DSB, die daarmee de 3e prijs ver wierf. Daarmede werd de le klas HVB'er Spaarndam dus door twee tweedeklassers naar de vierde plaats verwezen. De finale SVIJSpaarnevogels werd een 4-0 overwinning voor SVIJ. Aanvankelijk gaf Spaarnevogels nog wel aardig partij, maar toen Kroone eenmaal via een straf schop had gescoord, was de fut er bij de Haarlemmers uit en verkreeg SVIJ een dermate groot veldoverwicht, dat zelfs de achterspelers zich op het laatst met de aanval gingen bemoeien. Met doelpunten van Kistemaker, Broekhuizen en Dobbenga werd het overwicht nog maar matig uit gedrukt, doch het was voldoende voor de overwinning, want Spaarnevogels kon er niets tegenover stellen, ook al door het goede spel van de SVIJ-achterhoede, die het in het komende seizoen wel zal klaren. Na afloop van dit zeer geslaagde tour nooi reikte voorzitter v. d. Linde met een toepasselijk speechje de prijzen uit. Naar wij van de zyde van het bestuur van de voetbalvereniging „Kinheim" ver nemen, zal de jaarlijkse zevenkamp voor de senioren en junioren, die Zondag 4 Sep tember zou worden gehouden, niet door gaan. Een reden werd niet vermeld. ADVERTENTIE Met 317 jonge duiven heeft de Bever wij kse postduivenhoudei-s vereniging „De Reisduif" deelgenomen aan de wedvlucht van Roozendaal. een afstand van 107 km. De lossing geschiedde om 10.10 uur: De eerste duif werd om 11.45 uur geklokt, de laatste prijsduif deed er 10 minuten langer over. De uitslagen waren: W. Tuin 1; C. Hoeks 2, 12 en 31; E. Verschuren 3, 9 en 47; J. D emmers 4; H. Gaasenbeek 5, 52 en 62; J. Luntz 6 en 20; G. v. d. Winden 7, 11 en 16; S. Teeling 8, 33, 35; J. Schipper 10 en 38; D. Stiemer 13, 14, 18, 24, 45 en 57; G. J. Dekker 15, 37, 40, 43 en 50; A. Six 17, 46, 60 en 61; P. v. Vuuren 19 en 29; P. v. d. Outenaar 21, 28, 51 en 63; S. v. d. Kolk 22, 25, 27 en 30; G. Grapendaal 23, 44, 48; C. Castricum 26, 32 en 36; D. Josten 34 en 55; M. Niesten 39; C. Westrate 41, 54 en 58; P. H. v. Minnen 42; J. Schoo 49; P. Luyt 53; L. H. Kneppers 56; M. Riebeek 57. Ons Genoegen De jonge duiven van „Ons Genoegen" vlogen eveneens van Roozendaal; er wa ren 172 duiven in concours waarvan de eerste duif om 11.58.52 binnenkwam en de laatste om 11.59.20 uur. De uitslagen wa ren: R. Zoontjes 1 en 6; F. Blommaerts 2; W. v. Wijk 3, 20, 22, 26 en 31; H. Exalto 4 en 5; Bruins T, 15, 17 en 29; A. Goderie 8 en 16; B. Traa 9; J. Eelsing 10 en 13; W. Rijnders 11 e 12; B. de Smet 14 en 28; J. Scheffers 18, 21, 22, 33 en 34; Butter en de Nijs 19; Th. Kuyer 23 en 35; W. de Raads 25; P. v. Dessel 27 en 32; Schelvis 30. De Vredesduif De Heemskerkse duiver, van „De Vre desduif" vlogen eveneens van Roozendaal. De uitslag was: J. Beentjes 1 en 2; A. Bruins 3 en 18; G. Lotterman 4, 7 en 19; J. v. Straten 5; J. Peekei 6, 11 en 17; W. Boe- rebach 9; J. Koper 8; P. Lotterman 10 en De volgende gevonden voox*werpen zijn aangegeven bij de Wijk aan Zeese politie post: steunzool, schepje, grijs damesvest, lederen voetbal, zwembroek en handdoek, plastic boodschappennet, bril, kinderpoi'te- monnaie, brilétui, witte badmuts, sleutel, ligstoel, sleutel van rijwielslot,, gouden collier, zwart tasje met drie tennisballen, zwarte kinderschoen, bruine kinderschoen, manchetknoop, muntbiljet en enige geld stukken, ring met sleuteltjes, ball-point, bruin kinderschoentje, flesje aceton, schep, kinderzonnebril, sigarettenkoker, haar- speldje, uitlaatpijp van bromfiets, auto binnenband. slagplankje, bril, kinderschoen tje, kinderkous en -sokje, portemonnaie met inhoud, zonnebril, houten schep en werpring, bril met licht montuur en een zakmes. 15; J. Birovano 11, 16 en 24; M. de Kruif 13 en 37; Knap-Gooler 20 en 22; J. Dudink 21 en 23; J. Duin 26; Ch. Bey 28. Het plaatselijk Schoolmelkcomité te Vel- sen brengt ter openbare kennis, dat de melkinrichting „Velsen", aan welk bedrijf de levering van de schoolmelk is opgedra gen, door bijzondere omstandigheden niet in staat is de levering van het benodigde aantal liters schoolmelk te verzorgen. Mitsdien zal met de verstrekking van melk op de scholen worden begonnen op een, in overleg met genoemd bedrijf, nader te bepalen datum. ADVERTENTIE DINSDAG 30 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Verborgen moeder schap". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gè- bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. VELSEN Raadhuis, 19.30 uur, openbare vergade ring gemeenteraad, afscheid wethouder W. F. Visser. WOENSDAG 31 AUGUSTUS IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Verborgen moeder schap". D.C.IJ., 20 uur, Kennemerhof, jaarver gadering. Pieter Vermeulenmuseum, als Dinsdag. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wethou der van Sociale Zaken. DINSDAG 30 AUGUSTUS Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: „De droomfontein van Rome". Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: „Meisjesslaapzaal". W. B. theater: Geen voorstelling.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9