VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE BEURS-BABBELS Noordhollandse damcompetitie volgens geheel nieuw schema „In den Vroeden Zotskap" op de BIMIJ Havenberichten Visserij -varia Agenda voor Velsen Verzwakt DCIJ berekent haar kansen Klein toneel Gymlokaal aan „Don Bosco" school „De Jump" begon met vinnige strijd Castricum Groots opgezet tournooi van CSV tafeltennis J ubileum-wandeltochten „De Kennemer Jagers" Renners ontvingen hun prijzen Luchtpostkampioen (jonge duiven) bekend In Velsens omgeving Hoofdprijzen Staatsloterij Twee dagen feest in de badplaats „De Hoop" met ministers naar Scheveningen Verzwaarde invitatie trof Belgisch meisje dodelijk Scheepvaart Agenda voor Beverwijk L>ON DERDAG 8 SEPTEMBER 1955 y Aannemende, dat het geschil tussen de „damclub der meesters", het Amsterdamse Gezellig Samenzijn en de provinciale dam- bond wordt opgelost, als eind September de strijd om de provinciale damtitel 195556 aanvangt, dan wordt er voor het eerst sinds jaren volgens een geheel nieuw schema gespeeld. De hoofdklasse van twaalf clubs Is uit gebreid met vier hoofdklasse clubs: St. Bavo, Oostzaan, Den Helder en Jozeph Blanke naar II. De zestien tientallen zijn verdeeld in twee groepen van acht A- en B-afdeling. Eerst spelen deze A- en B-groep een enkele competitie. De twee hoogstaankomenden van elke afdeling gaan dan in een competitie van vier clubs vechten om de provinciale clubtitel. De indeling voor de eerste ronde is als volgt: Groep A. 20 September: Gezellig Samen zijnCDA; Jozeph Blankenaar 2WDC; ODVS. Bavo. en 19 September: HDC DWW. Groep B: 21 September: DCIJZaandam 19 September te Alkmaar, DCGDen Hel der; ÓostaaanGezellig Samenzijn 2; DSTO 'Jozeph Blankenaar. De laatst aankomende van elke groep degradeert automatisch naar de eerste klasse. De districtskampioenen van de vier districten Zaandam, Kennemerland, Amster dam, Noorderkwartier der le klasse gaan om de twee plaatsen voor de hoofdklasse spelen. DCIJ by de finalisten? Reeds twee jaar achtereen won het DCIJ- tiental de kampioenstitel van Noordholland, maar toen kwam het dan ook op zijn sterkst uit. De situatie ligt voor dit seizoen geheel anders. Het is vrijwel zeker dat H. Laros en Yme de Jong niet meer voor het tiental kunnen spelen. HENK EN MARJA spelen nu tien jaren het ernstige spel met de poppen. Zij begon nen in een kleine kelder in de Haagse bin nenstad, die de naam „In den Vroeden Zotskap" kreeg een naam, zomaar op geweld uit het brein van een man, die de poppekast verhief tot een sierlijk stukje miniatuurtoneel en die Jan Klaassen en Katrijn onbevangen de rang van de dui velse Moenen en de goede Peer Gijnt gaf. Henk Zoutendijk heeft gisteren twee keer in de schouwburgtent van de BIMIJ ge speeld in dat schemerige bouwseltje, dat met wat zwarte lappen en een enkel licht effect uit een oude blikken koffiebus tot een toneel werd, waar alle „grote" stukken van het toneelrepertoire verkleind kunnen worden, mits er maar niet te veel personen ineens op de „planken" hoeven te staan, want een mens heeft maar twee handen en Henk en Marja samen dus vier. In totaal bevat het repertoire nu 10 nauwkeurig herschreven werken, waaron der een paar „zware". De Midzomernachtdroom komt er in De cember bij met haar hele entourage van halfgoden en mysteriën met Oberon en de kleine, ondeugende Puck poppen te snijden door de Dordtse poppensnijder Hans Petri, die alle koppen voor dit pre- cieuse theatertje uit beukenhout kerfde. Prachtige werkstukjes, die door Henk en Marja met alle liefde voor dit moeilijk bedrijf boven het hoofd worden geheven, terwijl zij hun stemmen aan deze houten gestalten meegeven en hun handen het manuaal laten verrichten, dat de intense kijker tenslotte de indruk moet geven, het „grote" toneel te zien. Hoe steyk de suggestie van het poppen spel soms kan zijn, bewijst het poppen spelers-paar met een scène uit een van wrekende gerechtigheid doortrokken ver haal, dat zij vonden in het oud-Antwerps Liedtboeck en bewerkten voor hun kleine schouwburg. Een ontrouwe vrouw wordt naar middel eeuwse zeden aan het eind wredelijk opge hangen maar een pop laét zich niet erg overtuigend ophangen. Dus liet Henk zijn rood-behandschoen- de rechterhand als de wrekende gerechtig heid fungeren: die rode hand komt plotse ling uit de zij-coulissen en rukt de over spelige joffer uit het leven weg. De hand lijkt voor de ietwat gevoelige kijker immens, gruwelijk groot en afschuwelijk rood de pop is mens geworden en het poppenspel beantwoordt aan zijn hoogte doel: de suggestie van „echt" toneel. „MARIONETTEN? Nee ze zijn ons te houterig, te weinig direct. Een pop-aan- draden is voor bepaalde scènes, die iets zweverigs moeten krijgen, wellicht bruik baar, zodat ik er over denk mijn 75 hand poppen voor enkele scènes met een paar marionetten aan te vullen, maar voor het overige is de handpop volledig levend te maken". Aldus de man, die er een studie voor over had, poppenspeler te worden. Een speeldoos zet afgemeten nootjes in de stilte: de enige muziek van dit theater. Alle overige mechanische muziek werkt storend de regisseur-bewerker-speler heeft het al vaak moeten ondervinden. De enige concessie, die hij op dit punt moest doen in het gebruik van een microfoon voor grote auditoria, zoals gisteren in de BIMIJ-tent. Wilt ge echter dit kleine theater in zijn eigen omgeving zien en genieten, daar waar alle haast onvoorstelbare mogelijkheden er uit worden gepuurd, ga dan eens naar Den Haag, waar in een keldertje, in de Toren- straat deze „Vroede Zotskap" elke week eenmaal te vinden is. Waar de poppen zich volledig thuis voelen en Henk en Marja hun het leven schenken, dat ook de groot ste werken uit de wereldlitteratuur aan vaardbaar maakt op een toneel van luttele meters inhoud. J. F. In de raadsvergadering van 24 Februari 1953 werd besloten, aan de Don Bosco Stichting medewerking te verlenen voor de stichting van een zesklassig schoolge bouw met handenarbeidlokaal voor de huisvesting van een school voor buitenge woon lager onderwijs voor zwakzinnigen. Het definitieve bouwplan is kort geleden door de hoofdinspecteur van het buitenge woon lager onderwijs goedgekeurd. In dit plan is mede begrepen een gymnastiek lokaal. In verband hiermede verzoekt het be stuur thans ook de medewerking van de raad voor de bouw van dit lokaal. B. en W. zijn van oordeel, dat het gymnastieklokaal noodzakelijk is en stellen voor, de gevraag de medewerking te verlenen. Alleen bij zeer belangrijke wedstrijden is wereldkampioen Piet Roozenburg beschik baar, zodat het kampioenstiental van DCIJ de topspelers mist. Het staat dan ook zeer te bezien of DCIJ nog in staat zal zijn het in de groep B tot de twee bovenste plaatsen te brengen. Vrijwel zeker komen, in deze finale Gezel lig Samenzijn en Jozeph Blankenaar uit zodat voor de tweede plaats van groep A de Haarlemse Damclub en St. Bavo de beste papieren hebben. Voor de tweede plaats in groep B zal de strijd gaan tussen DCIJ, DSTO en Den Helder. Bridge kampioenschoppen Groot Veisen" Na een openings- en welkomstwoord van de plaatsvervangend voorzitter van de bridgeclub „De Jump", de heer J. Kramer, schaarden zich 76 bridgeliefhebbers om hun bridgetafels, teneinde het bridgekampioen- schap van „Groot Velsen" te bevechten. Het moet voor de organiserende vereniging prettig zyn te weten dat dit bridgefestijn zo in de smaak valt bij de plaatselijke brid gers, gezien het groter aantal deelnemers dit jaar. Dat die huidige kampioenen het niet ge makkelijk zullen krijgen, bewijst de uitslag van de eerste avond, zij eindigden n.l. als drie, vier en acht. Maar er zijn nog vijf wedstrijden te spelen, dus is er nog ruimschoots gelegenheid, zich te herstellen. De drie eerst aankomenden in elke groep waren: Hoofdklasse: 1. MaarleveldDe Jong 3114 p.; 2. WittebroodMainz 30 p.; 3. Born— Cleeren 24 p. Eerste klasse A: 1. BaisValk 3814 p.; 2. SteenbergAndela 3714 p.; 3. De Haag—Wey 3114 p. Eerste klasse B: 1. mevr. NeedBosman 3914 p.; 2. echtp. Seydel 3514 p.; 3. v. d. Berg Amsing 3514 p. Tweede klasse A: 1. Grentziusv. Duin 2014 p.; 2. dames v. AmerongenBreur 19 p.: 3. DupkerNeed 19 p. Tweede klasse B: 1. echtp. Jonker 45 p.; 2. TolWarmerdam 36 p.; 3. 4. en 5. Flaar Broeren. KleefstraTop, SivalReyendam allen 3314 p. Voor de vergadering van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland", die Woens dagavond in café „De Klomp" werd ge houden bestond van de zijde der leden een grote belangstelling, ook al door de op komst zijnde prijsuitreiking. De voorzitter, de heer P. Schipper, deel de in zijn openingswoord mede dat de wiel renner R. Kayer, sinds kort in Beverwijk woonachtig toestemming van de KNWU heeft gekregen om voortaan voor „Ken nemerland" te starten. Hij zal uitkomea in de clubkampioenschappen van Nederland, die op Woensdag 21 September in Wijk bij Duurstede worden verreden. Hierna reikte de voorzitter de prijzen uit aan de winnaars van de afgelopen zomercompe titie. A-klasse: 1. Chr. Jong; 2. Chr. de Nijs. B-klasse: 1. A. Volkerts; 2. L. Braas. C-klasse: 1. A. Lute; 2. P. de Ruiter. Junioren: 1. C. Lute; 2. M. Put. Henk Kuitwaard ontving de prijs voor het sprintkampioenschap. Aan de clubkampioenschappen zullen de volgende Beverwijkers deelnemen: Chr. de Nijs; J. Groot, A. Geldermans, D. de Rui ter, R. Kayer, H. Kuitwaard en H. de Droog. Bestuur uitgebreid Het bestuur werd op deze avond met één lid uitgebreid door de verkiezing van de heer Van Baar. Het is nu als volgt sa mengesteld: P. Schipper, voorzitter; C. van Baar, secretaris; J. P. Logger, penning meester en A. Vooren en L. Grapendaal, leden. Voor de tweede keer sinds haar oprich ting heeft de Castricumse tafeltennisclub CSV een tournooi georganiseerd, dat Zon dag in de grote veiliinghal aan de Duinen- boschweg plaats zal hebben. Er zijn circa 150 inschrijvingen van deelnemer(sters) binnen gekomen. Het tournooi begint 's middags om twaalf uur en het actieve bestuur van de vereniging verwacht vooral in de eerste afdeling een spannende strijd. Door de me dewerking van verscheidene instanties en ingezetenen van de badplaats is er een groot aantal prijzen beschikbaar. De dames zullen strijden om de CSV-wisselbeker, de heren om de Biesterbos-wisselbeker en de verenigingsprijs een vaantje is af komstig van het college van Burgemeester en Wethouders, van de gemeente Castri cum. De finales van dit tafeltennisfestijn zullen om acht uur in de avond beginnen en na afloop worden de prijzen uitgereikt door de voorzitter van de voetbalvereni ging CSV, de heer P. L. Duinker. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Johan Victor, z. van J. P. Kijzers en A. Iieijkoop; Anna Johanna, d. van J. Nieuwenhuizen en J. Druijven; Johan nes Marcel Maria, z. van A. F. van Geffen en J. P. Saelman; Catharina Agatha, d. van N. Brandjes en A. M. Pepping; Hendricus Nicolaas Maria, z. van N. M. Glorie en M. C. Poel; Johannes Petrus en Catharina Adriana z. en d. van E. van der Molen en M. Komen; Johannes Nicolaas Maria, z. van W. J. Stuifbergen en M. C. Snel. ONDERTROUWD: P. S. Spoelstra, wonen de te Uitgeest en C. A. Bakker, wonende te Castricum; J. J. de Graaff, wonende te Heiloo en M. A. van der Meij, wonende te Castricum. GEHUWD: N. Zonneveld, wonende te Heemskerk en P. H. Twisk, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Anna Zonneveld, 75 j., geh. met P. de Vries, wonende te Castricum; Cornelia Jonkhof, 73 j., wed. van D. van der Meulen, wonende te Castricum. Rectificatie De besomming van de „Postboy" is f 10.000 minder dan gisteren werd ver meld. De juiste besomming was dus f 15.500. Besommingen Klaas Wijker f18.800, Allan Water f25.100; IJm. 209 f13.400, KW. 140 1850, KW. 26 f9100; TX. 33 f3400. Tweetal vandaag Twee trawlers losten vandaag de „Haarlem" bleef liggen voor de Vrijdag markt. De „Klaas Wijker" (van 29 Aug.) bracht 1750 kisten haring en de „Allan- water" (van 30 Aug.) 1800 kisten haring en 10 diversen. De „Wiron 4" was er met 550 kisten, waarvan 250 schelvis, 250 makreel, 40 ka beljauw en gul, 10 wijting en 50 stuks stijve kabeljauwen. De kleine vaart voer de aan 5000 kg tong en 350 kisten schol. Vier voor Vrijdag Voor de Vrijdagmarkt waren vanmorgen officieel vier trawlers bekend: de „Haar lem" (van 30 Aug.) met 2300 kisten, waar van 2220 haring en 80 diversen; de „Soera- baya" (van 31 Aug.) met 1300 kisten haring, de „Norma Maria" (van 1 Sept.) met 1170 kisten, waarvan 400 schelvis, 665 makreel, 75 gul en kabeljauw en 30 haring en de „Polderman" (van 2 Sept.) met 1040 kisten, waarvan 450 makreel, 550 schelvis, 100 kabeljauw en gul, 100 haring, 20 wijting, 20 diversen en 15 kabeljauwen. Om tien uur was nog niet zeker of deze schepen alle de vangst lossen voor de Vrij dagmarkt. Vandaag in de hal Regels en kisten kabeljauw, middel schelvis, tong en middel schol gingen van daag de grens over. Regels grote kabel jauw haalden f 126f 112, kleine f 60. De kisten deden f 136f 124. De grootmiddel schelvis ging van de hand voor f 30f 40, zetschol voor f 45f 55 en schol 1 voor f 38f 45. De grote tong leverde f 4.40— Ongetwijfeld vormt een popentheater, dat een opvoering van het Middennederlands- dierenepos „Van den vos Reinaerde" geeft, een enigszins zonderlinge combinatie met een van bruisend zakenélan doordrongen moderne winkelbeurs als de „Bimij". Want met alle respect voor het initiatief van de directie de bezoekers ook met deze kunst vorm in contact te willen brengen, een poppentheater leent zich toch meer voor een rustiger omgeving. Daarbij staat het vast, dat een marionettentheater door het grootste gedeelte van 't publiek nog steeds als een soort kindervermaak wordt be schouwd. De voorstellingen van Henk Zou- tendijks Poppentheater moesten Woens dagavond gratis toegankelijk worden ge steld! Maar deze regeling had toch nu het Het lid van de Castricumse postduiven sportvereniging „De Luchtpost", de heer H. Jaspers, heeft het clubkampioenschap jonge duiven behaald. Met zijn dieren ver wierf hij een totaal van 573 punten. Twee de werd C. v. d. Berg met 555 punten en A. Metselaar klasseerde zich met 554 pun ten als derde. De overige uitslagen zijn: 4. B. Heijstek 545 punten; 5. R. W. Bettink 541 punten; 6. J. Houtenbos 539 punten; 7. J. Roskam 509 punten; 8. A. Buter 474 punten; 9. H. Sanders 445 punten; 10. G. Bielsma 433 punten; 11. J. Zentveld 429 punten; 12. J. Steeman 415 punten; 13. J. Beentjes 366 punten; 14. A. Vonk 359 punten; 15. H. Bakker 345 punten; 16. G. Tromp 183 pun ten; 17. B. Kappers 159 punten; 18. D. Lochies 140 punten. Naarmate ons meer blik ken achter de BIMIJ- schermen worden gegund, stijgt onze oprechte be wondering voor de manier, waarop een handvol „ama teurs" in het jaarbeurs wezen gratis en voor niets hun vrije tijd besteden aan het doen marcheren van een zo gevoelig mechanis me als een middenstands- en industrie-expositie. Want wist u wel, dat de ruw geschat tachtig dames en heren uit het Doopsgezinde Velsen deze ganse September-beurs in hun vrije tijd ineen spij kerden en er nu nog dag in dag uit enige punthoof den aan over houden ook? Dat de vrouw van de dominéé in volle overgave kaartjes zit te verkopen in de cassa en de vrouw van een notabel gemeentelid de boekhouding der cassa in het zweet heurs aanschijns verzorgt? Als er dan eens een kleinigheid scheef gaat (en waarachtig, het zijn slechts futiliteiten, want er klopt niet veel niet), dan mogen wij allen, die vrolijk BIMIJ-waarts tijgen, be seffen, dat hier een legertje vrijwilligers achter staat, wier taak door de schaarse mopperaars niet graag zou worden overgenomen. Men heeft overigens gis teren weer plezier aan het werk kunnen beleven, want nadat tegen negenen de achtduizendste bezoeker langs de cassa was geschui feld meneer Cronenborg uit de Lagerstraat, die twee theedoeken, wat naaima chine-olie, een portefeuille en een spiegeltje rij kei- werd dook om tien voor tien reeds de negenduizend- ste uit de snel-gegroeide queue op. Het was meneer P. Menger, die tegen zijn echtgenote had gezegd „kom, laten we eens naai de beurs wandelen." Ze zijn er met een knaap van een taart, een naaimachine lampje, een voorraadje vleeswaren, naaimachine olie en een portefeuille ont vangen. Tussen haakjes: dat tel- systeem is volstrekt water dicht en de nummering klopt precies, dat kunnen wij u als ooggetuige wel vertellen. Geen dubbele bodem op die BIMIJ. DE TWINTIGDUIZEND zijn zeker te halen, want het avondprogramma voor de rest van de week is aan trekkelijk genoeg, om da overige (dikke) 10.000 Vel- senaren te vangen. Overi gens was het gisteravond met het poppenspel ook prima, al viel het ons enigs zins treurig op, dat de schouwburgtent niet afge laden vol was bij de avon turen van Reynaerdt de Vos. ZODAT ER DUS nog heel wat vroegtijdige spe culaasjes uit de oven van de demonstrerende bakker kunnen schuiven klaar terwijl u wacht en de warme-worstvoorraad nog wel een paar kilometer langer mag worden. En de juke-box in het restaurant, die voor een dubbeltje elke gewenste gramofoonplaat erg hard laat horen, aldus heel wat dubbeltjes ver slindende ten nadele van de liefhebbers der lichte muze Zaterdag vast met zijn moeë wisselaar tussen zijn handen „hè, hè" gaat zitten zeggen. Die „atoombom" onder de gokspelers was kapot. Hopelijk voor héél lang, want wij konden er toch maar niet aan wennen en met ons velen niet. WANNEER GIJ even verliezerig zijt aangelegd als wij, kan het Koningin Wilhelminafonds u ter beurze voor 75 losse centen een mooi hulpmiddel ver schaffen: en wel een pen ning aan een sleutelring, waarin uw naam en adres worden geslagen, zodat bij verlies de kans groot is, dat de bos sleutels terug komt. En bovendien vloeit weer een kleinigheid in de kassen dezer nobele ver eniging, hetgeen eigenlijk nóg belangrijker genoemd moet worden. MET HUNKEREND oog hebt gij allicht de blauwe automobiel opgenomen, die in een rustiek hoekje met grint reclame staat te ma ken voor een IJmuidense autorijschool. De bijbehorende dame heeft ons hart gestolen, want dit is pas een nette dame, die elke dag op het zelfde uur de hele auto af stoft en oppoetst. Terwijl wij onze gade nog niet eens zo ver krijgen ten aanzien van ons bloedeigen rijwiel. Nee, dan onze ruiten (van ons huis). Sinds deze gade zich op de BIMIJ een lange stok aanschafte met aan het uiteinde een plas tieken spons in een klem, wast zij elke dag onze voor vaderlijke burcht en er zijn zelfs plannen om de flats van de De Noostraat er óók bij te nemen, omdat dat instrument zo makkelijk is. Maar die fietsho maar. BEURSBENGEL voordeel, dat vele beursgangers van de ge legenheid gebruik hebben gemaakt ook een bezoek aan het poppentheater te brengen. En de geamuseerde aandacht, waarmee zij de voorstelling volgden, bewees dat zij hun besluit niet hebben betreurd. Het vertoonde spel leent zich voortreffe lijk voor vertoning door poppen. Wellicht is het immers alleen in deze vorm nog mo gelijk de legendarisch geworden figuren ge stalte te geven. Dit is door Henk Zouten dijk met een fijn onderscheidingsvermogen geschied. Hij heeft de nadruk gelegd op de diverse koppen, waarbij het overige door de fantasie van het publiek kan worden aangevuld. En toch is het resultaat frap pant. Op virtuoze wijze werden de poppen door Henk Zoutendijk en zijn assistente gehanteerd. De martiale koning Nobel en zijn grote tegenspeler, de sluwe Reinaerd de Vos, niet minder, werden uiteraard het meest op de voorgrond gesteld, doch daar naast ontvingen bij voorbeeld de begerige Heer Bruun en de niet minder bedrogen Tybeert de kater eveneens een boeiende gestalte, zodat er werkelijk sprake was van een dramatische handeling. De IJmuider Wandelsportvereniging „De Kennemer Jagers" zal op 4 November twintig jaar bestaan. Deze bij de Neder landse Wandelsport Bond afdeling Noord holland aangesloten vereniging houdt nu ter gelegenheid van dit jubileum een aan tal jubileum-wandeltochten op Zaterdag 10 en Zondag 11 September te IJmuiden. Er wordt 's Zondags gewandeld over af standen van 10, 20 en 30 km en 's Zater dags over afstanden van 10 en 20 km. De jongeren tussen de tien en dertien jaar lopen tien km, de jongens en meisjes van 14 en 15 jaar 20 km en boven de vijftien jaar mag elke afstand worden gelopen. De start vindt plaats van hotel Kennemerhof aan de Kennemerlaan 116 uit. Allen, die de tocht volbrengen binnen de vastgestelde tijd, ontvangen een herinnering, die bestaat uit een medaille. Groepen ter sterkte van elf personen komen in aanmerking voor een groepsherinnering. De inschrijving kan nog zowel schriftelijk als mondeling wor den gericht aan de heer H. C. Smit, Zee weg 314 te Driehuis-Velsen. 4e klasse 12e lyst ƒ2000: 1986 4 1 RfW 1f\Q9Q 1 Q^OQ ƒ1000: 5097 8269 13561 15579 16150 21022 21792 400: 2334 9190 10197 15591 15943 19017 20289 200: 1761 1971 2891 3940 5008 5304 6413 7724 8157 8349 8520 8552 12317 12481 13289 13406 13975 14370 14569 14574 16136 16349 17340 17353 17771 18187 18507 20193 21322 21505 De jaarlijkse volksfeesten in Wijk aan Zee zijn Woensdagmorgen op stralende wijze ingezet. Het weer werkte voluit mee en ook hierdoor is de eerste dag een suc ces geworden. 's Morgens is door de schoolkinderen op het Julianaplein een aubade gegeven, waarna een rondgang door het dorp volg de met medewerking van het muziekge zelschap „Arion". Voor de kinderen stond nog meer op het programma: op het feest terrein werden diverse spelen gehouden. 's Middags vroeg een gecostumeerde op tocht de aandacht en voor de ouderen werd later op de dag een puzzle-ralley ge organiseerd, waaraan velen veel genoe gen hebben beleefd. Kermis in het dorp Op het Julianaplein zijn diverse kermis vermakelijkheden opgesteld en vooral des avonds bestaat hiervoor een grote belang stelling. Voor alles kan men hier terecht: tot een half pondje paling en een zuurstok toe. Ook vandaag staat nog het een en an der op het programma als ringsteken voor heren, watertonsteken voor dames en he ren en tenslotte het traditionele katknup pelen achter café „De Zon". 5 op, de grootmiddel tong f 3.50f 4, kleinmiddel f 3.50f 3.80, tong 1 f 3.10 3.20 en tong 2 f 2.05—f 2.15. Binnenland in De grote gul ging het binnenland in voor f 45f 50, middel voor f 40, torgul voor 28f 24. Kleinmiddel schelvis noteerde f 30f 40, pennen f 24f 34, braadschelvis f 17—f 30. De wijting deed f 21—f 24, schol 2 f 32—f 42 en schol 3 f 17—f 26. De goede haring haalde vanmorgen f 16, de slappe f 10. Makreel maakte f 27f 14 per kist. Binnengekomen IJm. 9, 209, 239, 231, 206, 202, 213, 249, 226; KW. 135, 26, 140, 165; UK. 4, 53, 85, 194, 70, 52, 162, 125, 14, 35, 18, 7, 81, 48, 52; VD. 9; HD. 7, 180, 49, 47, 116, 131; TX. 4, 51, 21, 33, 17. Vertrokken IJm. 239, 249, 202, 213, 5, 241, 205, 226; KW. 95, 25, 91, 42, 6, 135, 165, 92; Sch. 153; UK. 85, 48, 53, 32, 194, 70, 90, 4, 16, 53; TX. 19, 32, 8, 37, 36, 11; HD. 7, 80, 131; VD. 9; E. 64 (Deen). Haringvangsten Vleetharing De Katwijkse loggers had-, den vannacht de volgende vangsten: KW. 78 3 k., 39 4 k., 43 5 k., 138 5 k., 47 15 k., 54 15 k., 67 1 k., 83 8 k., 151 15 k., 167 1 k., 86 55 k. nog 30 netten halen. Geen vangst hadden: KVA 161, 163, 170, 173, 15, 97, 110, 29, 32, 2, 5 en 14. Trawlharing. De vangsten van de trawl- loggers waren: KW. 16 30 k., 85 10 k., 41 10 k., 73 50 k., 38 80 k., IJm. 74 45 k., KW. 19 30 k., 123 90 k., 74 105 k., 22 50 k., 48 60 k., IJm. 75 34 k., KW. 159 60 k., 20 17 k., 7 190 k., 127 40 k., 101 40 k., IJm. 283 68 k., KW. 44 10 k., 40 170 k., 9 17 k., 175 110 k., 141 60 k. Het hospitaal-kerkschip „De Hoop" dat gisteren een aantal leden van de Eerste en Tweede Kamer van Scheveningen naar Vlaardingen bracht, maakte vandaag een tocht in omgekeerde richting met een aan tal autoriteiten onder wie de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt, en de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer J. G. Suurhoff, aan boord. BRUSSEL (ANP) Enige tijd geleden werd een op het strand te Nieuwpoort spelend meisje gedood door een metalen voorwerp dat uit een militair vliegtuig viel. In een officieel communique werd mee gedeeld dat dit ongeval te wijten was aan onvoorzichtigheid van een officier-vlieger. Het blad „Le Soir" bericht thans dat het ongeluk te wijten is aan een van de officie ren van de luchtbasis Koksijde die een tweetal invitaties, gericht aan de officieren van de attillerieschool te Lombartzijde tot het bijwonen van een regimentsbal, op het strand wilde afwerpen. De piloot van het militaire vliegtuig maakte een fout in zijn berekening van de afstand met het gevolg dat een negenjarig meisje werd getroffen door het gewicht van bijna twee kilogram waarmee de invitaties verzwaard waren. Woensdag kwamen te IJmuiden binnen: Willey van Skoghall. Herm van Norrkö- ping. Nestor van Rotterdam. Ai-min van Norrtalje. Agla Valvari van Leningrad. Flevo van Gdynia. Ameland van Norrkö- ping. Rokin- van Drakestad. Jans van Erith. Bilna van Rotterdam. May van Rotterdam. Eljo van Kasko. Dieter Waltraud van Ham burg. E en A Scheer van Norsbron. Fabian (beschadigd) van Port Said. Glen Iffer van Genua. Ocean van Gothenburg. Surthe van Huil. Vertrokken zijn: Quintin naar Leith. Sig- borg naar Londen. Mapia naar Antwerpen. Arnold naar Karlshamn. IJstroom naar Lon den. Gertrud naar Gent Werna naar Rotter dam. Skaraas naar Rotterdam. Regina naar Fao. Ulmbrueder I naar Malmö. Solflint n. Noorwegen. Wallonia naar Antwerpen. Bit tern naar Rotterdam. Bomholm naar Kristia- nastad. Elisabeth Lysaght naar Londen. Waterland naar Bremen. Oranjefontein n. Bremen. Berkelstroom naar Londen. Arcto Lykes naar Liverpool. Nelly G naar Warne- munde. Astron naar Lulea. Sintarius. naar Hampton Roads. Atlas naar Rotterdam. Prijzen van Woensdag. Heilbot 3,30 2,15; gr. tong 6,204,20; grm. tong 4,103,25; kim. tong 3,70—3,20; kl. tong I 3,25—2,80; kl. tong II 2,16—1,99; tarbot I 3,00—2,00, per kg. Tarbot IV 3730; tongschar 5857; gr. schol 60—54; grm. schol 45; kl. schol I 5035; kL schol II 4915; schar 2418; bot 2517; v. haring 14,5010; makreel 1511; gr. schelvis 3619; grm. schelvis 3517; kim schelvis 3517; kb schelvis I 3114; kl. schelvis II 25—9; wijting 168; gr. gul 47—43; midd. gul 38—30; kL gul 23—10; kl. leng 3425; ham 10090; kl. wolf 43; poon tjes 1310; kl. koolvis wit 3432, per 50 kg. Gr. kabeljauw 264102; gr. koolvis zw. 7760; gr. koolvis wit 82; gr. leng 7470, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 105 kisten tong en tarbot, 8 kisten heilbot, 10 kisten tong schar en schartong, 309 kisten schob 25 kisten schar, 20 kisten bot, 4155 kisten haring. 1445 kisten makreel, 1000 kisten schelvis, 175 kisten wijting. 315 kisten kabeljauw en gul, 30 kisten leng, 4 kisten ham, 4 kisten wolf, 20 kisten poon, 83 kisten koolvis, 23 kisten diversen. Totaal 7730 kisten. Abbekerk, 7 te Rotterdam. Akkrumdijk, 6 v. New Orleans n. Le Havre. Alblasserdijk, 6 v. Rotterdam n. Londen. Aldabi, 6 v. Ilheos n. Bahia. Alhena, 7 te Santos. Alwaki. 6 v. Lissabon n. Antwerpen. Amstelbrug, 6 te Montreal. Amstelland, 7 te St. Vincent. Arkeldijk. 7 te Antwerpen. Alwaki, pass. 7 Finisterre n. Antwerpen. Ampenan. 7 Suez. Andijk, pass. 7 Key West n. Le Havre. Argos. 7 te Patras. Artemis, pass. 7 Azoren n. Guanta. Alnati, 7 te Bremen. Ampenan, 7 te Suez. Argos, 7 te Patras. Arnedijk, 7 v. Liverpool n. Londen. Almkerk, 7 te Manilla verw. Armilla, 7 te Biak verw. Eaarn, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Boskoop, 6 v. Aruba n. Cristobal. Boschfontein, 7 n. Port Soedan. Hilversum, 7 v. Finnart n. Mena el Ahmadi. Boissevain. 7 360 m. O.NO. Diego Garcia. Bandjermasin, 7 te Makassar. Bagan, 7 te Gorontalo. Bacchus, 7 te Nickerie. Britsum, 6 520 m. O. Miami. Caltex Pernis, 6 te Rotterdam. Cinulia, 6 v. Pta Cardon n. Birkenhead. Congostroom, 6 v. Freetown n. Amsterdam. Cleodora, 7 195 m. N. Alexandrië. Cradle of Liberty, pass. 7 Perim n. Mena el Ahmadi Crania, 7 600 m. O.t.N. Kp. Howe. Dorestad, 6 240 m. N.NO. Belem. Eos, 7 te Rotterdam. Esso Amsterdam, pass. 7 Gibraltar n. Sidon. Friesland (KRL), 7 te Soerabaja. Gabonkust, 6 v. Dakar n. Amsterdam. Gaasterkerk, 7 te Aden. Gordias, pass. 7 Algiers n. Ceuta. Ganymedes, 7 te Port au Prince. Hestia, 8 te Baltimore. Hilversum, 7 v. Finnart n. Port Said. Hera, 6 700 m. NO. Barbados n. Rotterdam. Karimun, pass. 7 Gibraltar n. Marseille. Korenia, 7 te Rotterdam. Kieldrecht, 7 v. Genua n. Port Said. Korenia. 7 te Rotterdam. Kalydon, 7 v. Miri n. Singapore. Korenia, 7 te Rotterdam verwacht. Lekkerkerk, 6 te Rotterdam. Loppersum, 7 Finisterre n. Almeria. Mitra, 6 v. Curacao n. Sasebo. Molenkerk, 7 te Rotterdam. Maasland, pass. 7 Finisterre n. Las Palmas. Madoera, pass. 7 Ceylon n. Belawan. Myonia, 7 te Hamble. Mapia, 7 v. Amsterdam n. Antw. Murena, 7 125 m. W.NW. Perth 14 te Geelong. verwacht. Maashaven, 7 v. Gdynia n. Bremen. Nieuw Amsterdam, 6 v. N. York n. Southampton Nestor, 7 te Amsterdam. Notos, 6 v. Istanboel n. Izmir. Oostkerk, 7 te Brisbane. Oranje, 7 540 m. W. Minikoy n. Colombo. Ovula, 7 v. Bangkok n. Singapore. Pendrecht, pass. 6 San Miguel n. Napels. Prins Alexander, 6 te Rotterdam. Prins Willem II, pass. 7 Belle Isle n. Le Havre. Reyniersz, 7 te Soerabaja Rita, 7 te Pladju verwacht. Roggeveen, 7 te Hongkong. Schelpwijk, 7 te Harburg. Stad Maastricht, 6 v. Rotterdam n. Civita Vec- chia. Statue of Liberty, 7 100 m. O.NO. Port Soedan Sumatra, pass. 7 Runsal Jebel n. Damman. Saparoea, 7 te Semarang. Stanvac Pendopo, 7 te Saigon verwacht. Swartehondt, 7 te Menado. Stad Leiden, pass. 7 Gibraltar n. Marseille. Stad Arnhem, 7 v. Genua n. Marseille. Talisse, 7 v. Tj. Priok n. Penang. Tawali, pass. 7 Guardafui n. Djeddah. Telamon, 7 te Curacao. Tjiwangi, 7 te Singapore. Van Spilbergen, pass. 7 Ouessant n. Dakar. Van Noort, 7 90 m. ZO. Esperance. W. Alton Jones, 7 te Suez. Willem Ruys, 7 v. Port Said n. Napels. Willemstad, 6 v. Barbados n. Funchal. Waal, 7 te Alexandrië. Zuiderkruis, 6 v. New York n. Rotterdam. Zonnewijk, 7 840 m. O. Sydney. KLEINE VAART Algarve, verm. 7 v. Swansea n. Rotterdam. Anna Slyvia, pass. 7 Vlissingen n. Antw. Arnoudspolder, 7 v. Vigo te Antwerpen. Alcetas, 6 v. Catania n. Faro. Annie, 7 v. Londen te Middlesbro verw. Arnoudspolder, 7 v. Vigo te Antw. verw. Albergen, verm. 7 v. Norsundet n. Zaandam. Anna B, 7 v. Rotterdam n. Plymouth. Auriga, verm. 7 v. Antwerpen n. Rostock. A^rdenburgh, 7 te Antwerpen. Bab T, 5 v. Roytta n. Zaandam. Betty Anne S, verm. 7 v. Rotterdam n. Newport Bill S, verm. 7 v. Sunderland n. Rotterdam. Bestevaer, 7 v. Rotterdam n. Belfast. Beekbergen, 7 v. Walkom n. Grangemouth. Betty, pass. 6 Smalls n. Port Talbot. Batavier III, 7 Kp. St. Vincent n. Casablanca. Cinderella, verm. 7 v. Rotterdam n. Duinkerken Cobri, pass. 7 Brunsbüttel n. Rotterdam. Corrie B, 6 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Daje Bohmer, 6 v. Poortershaven te Amsterdam. Dollard, 6 v. Aarhus n. Gothenburg. Driebergen, 7 v. Bohus te Wasklot. Da Capo, 6 v. Rotterdam te Leixoes. Deni, 7 v. Dublin n. Waterford. Escaut, 6 v. Rouaan n. Parijs. Express, 6 v. Rotterdam te Aberdeen. Encarnacion, 7 v. Kotka te Gent. Eljo, 6 Brunsbüttel gep. n. Amsterdam. Flevo, 7 v. Gdynia te Amsterdam. Gaasterland, 7 v. Grangemouth n. Rotterdam. Henrica, 8 v. Newport Mon te Rotterdam verw. Hoc Vinces, 7 v. Rotterdam te Grimsby verw. Hoflaan, pass. 7 Vlissingen n, Kopenhagen. Haaksbergen, 7 v. Kopenhagen te Korsnas. Henriëtte, 6 v. Middlesbro te Blyth. Import, pass. 7 Westhinder n. Antwerpen. Jaba, 9 v. Fur te Colchester verw. Jan Kreumer, verm. 7 v. Londen n. Rotterdam. Julia Mary, 6 te Helsinki. Joost, 5 Kiel gepass n. Domsjo. Kaap Sint Vincent, 6 v. Domsjo te Kopman- holmen. Kemphaan, verm. 7 v. Gdynia n. Hull. Keyser, 7 v. Karlsborg te Antwerpen. Kaap Falga, 7 v. Norrkoping te Rotterdam. Koningshaven, verm. 7 v. Mostaganem n. Liver pool. Lacra, 6 v. Boston n. Gent. Lucas Bols I, 7 v. Stettin te Rotterdam. Larix, 3 te Yxpila. Margriet L, 6 v. Amsterdam n. Londen. Midas, 6 v. Buitenhuizen te Amsterdam. Mulan. 6 v. Schwarzenhuette te Esbjerg. Matthew, verm. 7 v. Krimpen n. Varberg. Merwehaven, verm. 9 v. Casablanca n. Rouaan. Mypuck, 7 v. Maassluis n. Boston. Noorderlicht, 8 v. Rotterdam te Karlsborg verw. Neeltje B, 6 v. Vestervik n. Zaandam. Noorderhaven, 7 v. Gdansk n. Londen. Nieuwehaven, 9 v. Casablanca n. Rouaan verw. Nijenburgh, 6 v. Rotterdam te Stockholm. Oosterburgh, pass. 6 Brunsbüttel n. Den Helder en Rotterdam. Paraat, pass. 7 Vlissingen n. Hansweert. Pavo, 6 te Zaandam. Ponza, 5 te Zaandam. Paloma, 7 v. Gdansk n. Londen. Rejo, 6 v. Selby n. Boston. Sian, 6 v. Voorburgh n. Emmeloord. Stella Maris, 6 v. Rotterdam te Southampton. Swift, 6 v. Plymouth n. Par. Spolanda, 7 v. Bayonne te Londen. Spoorhaven, 7 v. Roscoff te Casablanca. Start, 7 v. Vlissingen n. Londen. Tinda, 7 v. Mantvluoto te Rotterdam. Tilly, 6 te Skoghall. Ton S, 7 v. Portsmouth te Swansea verw. Vechtstroom, 6 v. Amsterdam n. Hull. Vrede, 6 v. Cardiff n. Antwerpen. Westerdok, verm. 6 v. Londen n. Amsterdam. Westersingel, verm. 7 v. Antwerpen n. Oxelosund Westpolder. 7 v. Oporto n. Lissabon. Wickenburgh, pass. 7 Ouessant n. Casablanca. IJstroom, 7 v. Amsterdam n. Londen. Zevenbergen, 7 v. Cardiff te Whitehaven. SLEEPVAART Ebro, 6 v. d. Waterweg n. Drontheim. Maas, 7 Gr. s.s. Michael in de Waterweg ge assisteerd naar Rotterdam. Oceaan, 6 160 m. W.NW. Finisterre m. Zuiger. DONDERDAG 8 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Gastolen liefde". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. BIMIJ-beurs, bij Marktplein, geopend van 1423 uur. 20, 21, 22 en 23 uur: ra dio-kwartet Tom Erich en accordeonist Johnny Meyer. Stichting de Velser Gemeenschap, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw: demonstratie filmavond. VRIJDAG 9 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Eskader 8 keert terug". Rex, geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. BIMIJ-beurs, bij Martktplein, geopend van 1423 uur. 20, 21, 22 en 23 uur: Amateurconcours. VELSEN Raadhuis, 1012 uur: Spreekuur wet houder van Sociale Zaken; 10.3011.30 uur: Spreekuur wethouder van Finan ciën. Donderdag 8 September Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: Liefdesroes. Kennemer- en W.B.-theater: geen voor stelling.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11