AUTO en MOTORRIJLES Tekeningen van Eppo Doeve bij de Hoogovens te zien Havenberichten AREND REIJM Autorijschool Succes Visserij-varia Fleurige hulde met vele verrassingen voor zilveren inkoper T. Westerwal Agenda voor Velsen Kennemer Lant aarn Knap autodidact toont zijn talent in restaurant W.O. Heeft U iets te verzenden Kennemer oudheidkamer valt voorlopig ten offer 12 Auto-, Motor- of Rijles? Scooter Wedstrijdprogramma voor Stormvogels Souterrains van étagehuizen worden zichtbaar gemaakt Permanente versiering voor „Scheybeeck" op komst UTD begon competitie Werkende maquette en stroombron voor scheerproblemen Wandelen en waterbakken Tekort aan ruimte by O.W. Nog plaatsen open op cursus Volksmuziekschool Museumstukken opbergen... Burgerlijke Stand Velsen ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1955 De waarde van de schilderij ententoonstellingen bij de Hoogovens te IJniuiden ligt, naast het immer lofwaardige streven om de medewerkers en de streekgenoten in contact te brengen met de beeldende kunst, ook in de variëteit welke de ten toonstellingen bieden. In de loop der jaren heeft men kennis kunnen maken met de werken van schilders en tekenaars uit deze tijd, maar ook van de groten tiit het verre en nabije verleden. Ditmaal worden er in het restaurant van de Walsers-Oost tekeningen getoond van de bekende kunstschilder-tekenaar F. J. (Eppo) Doeve, van de man dus, wiens affiches met hoofd en schouders uitsteken boven hetgeen vaak op dit gebied ge presteerd wordt en wiens boekenillustraties opvallen door het juiste treffen van de sfeer en de minutieuse uitwerking van het détail. Men bepaalt zich ditkeer tot de teken kunst; later, want de schilderijen van Doeve zullen binnen afzienbare tijd ook bij Hoogovens te zien zijn komen wij op die kant van Doeves talent terug. Zondag, tussen 2 en 6 uur, zal elke lief hebber van de tekenkunst of het nu pen tekeningen zijn, crayons, gouaches of an dere technieken, zich kunnen vermeien in het enthousiasme, de aandacht voor het détail, de fijnheid van waarneming en de intensiteit, welke uit elk der tentoonge stelde werken spreekt. Joseph Ferdinand Doeve werd op 2 Juli 1907 te Bandoeng geboren. Na zijn school jaren - lagere school en H.B.S. - heeft hij enige tijd door het toenmalige Nederlands Indië gezworven, tekenende en werkende op de cultures. Dit laatste was voor hem aanleiding om naar Nederland te komen en te gaan studeren aan de Landbouw Hogeschool te Wageningen met het doel zich voor het werk op de plantages te be kwamen. Deze studietijd bracht hem in contact met het studentenblad „Ceres", waarvoor hij platen tekende. Zijn teke ningen kwamen in handen van Huib Luns, die oordeelde, dat de loopbaan van een kunstenaar voor Doeve veel belangrijker was dan de commercialitiet van de cultu res. Huib Luns beschreef DoeVe als „een ongehoord voorbeeld van een scherp vi sueel geheugen". In 1932 kwam Doeve naar Amsterdam. Zijn eerste prent verscheen in de - des tijds liberale - „Groene Amsterdammer". Aanvankelijk werkte hij te Amsterdam bij een van de grootste reclamebureaux al daar. Daarna ging hij tekenen voor de hierboven genoemde opiniebladen. Doeve is een „ambachtsman" in de kunstzinnige zin van het woord, die hier aan in vroegere tijden kon worden ver leend; hij is een „artisan" der tekenkunst, die goede nuttige dingen maakt, en tege lijk kunstenaar is. Zijn Indische afkomst verraadt zich Vrijdag kwamen te IJmuiden binnen: Goote van Rotterdam. Delfinus van Rotter dam. Aft S van Swansea. Rijnstroom van Londen. Eemstroom van Grangemouth. Ynger van Antwerpen. Gaasterland van Buenos Aires. Zaanstroom van Huil. Antaris van Antwerpen. Van Linschoten van Ant werpen. Rigel van Antwerpen. Aardenburg van Antwerpen. Triana van Cyprus. An Marie van Dordrecht. Gisela Oldendorff van Helsinki. Baltic van Swansea. Cariba van Rochester, Alcee van Caen. Hermes van Rotterdam. Nerissa van Kotka. Sporota van Tyne. Ilmenau van Helsingfors. Rio van Vilham, Theseus van Rotterdam. Uit IJmuiden vertrokken: Christina Maria naar Hampton Roads. Synt Matthieu naar Bremen. Osiris naar Barbados. Grebbestroom naar Manchester. Trompenburg naar Ant- werepn. Polaris naar Munkfors. Foni naar Gotenburg. Att S naar Rotterdam. Fortuna naar Malmö. Stina naar Gothenburg. Lekker- kerk naar Port Said. Haskerland naar Har- lingen. Java naar Bremen. Bilma naar Duin kerken. Plato naar Kopenhagen. Flevo naar Rotterdam. Hebble naar Rotterdam. Dirck Nack naar Charleston. Goote naar Rotter dam. Hydra naar Willemstad. Spaarnestroom naar Liverpool. Vona naar Leningrad. ADVERTENTIE SINDS 1946 HET ADRES I Uitsluitend gediplomeerde Instructeurs De nieuwste Leswagens en Motoren Verkeerstheorie en Autotechniek GRATIS Ons bijkantoor voor IJmuiden: Santpoort, Hagelingerweg 134, Telefoon 8930 Dennestraat 12 - Telefoon 6200 soms in de compositie van zijn tekeningen, in de lust om het gehele vlak te vullen. Vooral zijn vroegere werk heeft dit, later wist hij zich hiervan los te maken en in vereenvoudiging van lijn en vlak groter concentratie te bereiken. Hoe groot ook de intensiteit, waarmede Doeve aan zijn tekeningen werkt moge zijn, hij is er di rect „los" van, als zij klaar zijn. Hij heeft een verbluffende knapheid, een perfecte beheersching van de gebruikte technieken, en dit treft te meer, wanneer men weet, dat hij een autodidact is, die - behalve het klassikale tekenonderricht op de H.B. S. - nimmer enige les heeft gehad. Hij gebruikt nimmer een model, maar tekent alles uit het hoofd. Het werk van deze kunstenaar, dat a.s. Zondag tussen 2 en 5 uur te zien zal zijn in het restaurant van Hoogovens geeft vele facetten van de wit- en zwarttechniek van dit opmerkelijk talent. Bij verschillende tekeningen is het duidelijk te zien, dat zij voor clichering zijn bijgewerkt, doch dit doet aan het geheel niets af, maar maakt het belangwekkender als elke „blik achter de schermen". Binnen afzienbare tijd zal de Hoogovens ook een verzameling van Doeve's schilderijen in de schaftlokalen kunnen brengen. Een gang naar Hoogovens a.s. Zondag is de kennismaking van nabij met het werk van een van Nederlands' grootste tekenaars. Het wedstrijdprogramma van „Stormvo gels" is voor morgen als volgt: DOS IStormvogels I. aanvang 14.00 uur; Stormvogels IIVolendam H, aanvang 12.30 uur, terrein Schoonenberg, bijveld; Zand- voortmeeuwen IIStormvogels IV, aanvang 14.30 uur. Stormvogels I komt uit met: N .A. de Graaf; D. v. d. Oever, C. Post; Fr. Venus, H. J. Snoeks, J. Tol; J. Luppens, A. de Boer, G. v. d. Meer, J. P. Snoeks, J. H. Janssen, Reserve: H. Keuris, B. Freriks,, H. M. Janssen. Stormvogels II speelt met: J. Venus, Cees Zwemmer, M. Twisk; J. Visser (War- menh.str.) P. Heilig, J. R. v. d. Velde; C. Stelling, H. L. Efferen, A. v. Onselen, J. Veld man, J. Visser. Reserve: J. van Es, C. v. d. Stelt. Stormvogels IV komt in het veld met: J. C. C. v. Riessen; R. C. Boogaard, K. van Es; A. J. L. v. d. Heyden. K. Effern, M. P. Hei lig; E. Prins, L. Nicolai, J. Veldman (Lu- meysti), J. Keus, K. v. Opbergen. Reserve: W. Zeilmaker, S. van Kampen. TERRASVOGELS—WIJK AAN ZEE In de eerste wedstrijd komt Terrasvogels als volgt uit: Butter; Goedhart, Van Gelder; Kramer, Disselköter, Bouwer; Rijke, Pelle- mans, Spanjaard, Schipper, Wijne. Van Vuuren ontbreekt op het appèl. ADVERTENTIE WU lessen uitsluitend met de nieuwste Taunus 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie Technische lessen ZEEWEÓ 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR Verschillende huurders van de 156 étage woningen aan de Laan van Kanaan, Java- straat, Sumatrastraat, Schuurmanstraat, Borneostraat en Celebesstraat te Beverwijk hebben verzocht de loze ruimten in de sou terrains te mogen gebruiken. Willen deze ruimten echter bruikbaar zijn dan zal daar in een vloer moeten worden aangebracht.. Ook zullen enkele grotere ruimten moeten worden verdeeld, omdat uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat voor de vier extra ruimten, die onder een huizenblok van zes woningen beschikbaar zijn, meer dere gegadigden zijn. De kosten van deze voorzieningen wor den geraamd op 10.405.. Bij een vergoeding van 0.20 per week voor een kleinere ruimte en 0.30 per week voor een grotere ruimte is een sluitende exploitatie mogelijk. Het college van B. en W. is van oordeel dat het meerdere gerief voor de bewoners deze vergoeding rechtvaardigt en stelt de raad voor hiertoe een crediet ad 10.405 te verlenen. Betonnen kokers in de grond voor feestvlaggen Ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van H. M. de Koningin en het 10-jarig bevrijdingsfeest op 5 Mei j.l. werd in het park Scheijbeeck te Beverwijk een eenvoudige doch stijlvolle vlagversiering aangebracht. De hiermede genomen proef werd algemeen als geslaagd beschouwd. Het college van B. en W. zou derhalve wil len overgaan tot het maken van een defi nitieve voorziening, die telkens bij voor komende gelegenheden kan worden ge bruikt. In de grond zullen daartoe beton nen kokers worden aangebracht met een opzetconstructie, die na gebruik op een voudige wijze kan worden verwijderd en opgeborgen. De kosten van deze voorzie ningen, inclusief die van de reeds aange schafte vlaggenmasten, zullen 2500 be dragen. Voorts zou geleidelijk ook op andere ge- Ter gelegenheid van de tweehonderdste zitting van de admiraliteitsraad van de Nederlandse Koninklijke Marine, besloot minister ir. C. Staf, met de leden van de raad een uitstapje te maken naar het bouwterrein voor de Veiser-tunnel. De foto, welke een beeld geeft van het bezoek aan het werk, laat zien hoe Prins Bemhard, een van de leden van de raad, de in aanbouw zijnde auto-tunnel verlaat. Prijzen van Vrijdag. Heilbot 2,80; gr. tong 5,004,20; grm. tong 3,503,10; kim. tong 3,252,90; kl. tong I 3,40—3,15; kl. tong II 2,402,14; tarbot I 2,802,25; zalm 9—6, per kg. Tarbot II 9894; tarbot IV 3425; tongschar 65; gr. schol 60—55; grm. schol 52; kim. schol 50; kl. schol I 5340; kl. schol II 37—10; schar 23—12; bot 10—8; v. haring 1510; makreel 1912,50; gr. schelvis 2317; grm. schol 2320; kim. schol 2216; kl. schelvis I 20—12; kl. schelvis II 16—9; wijting 18—9; gr. gul 4233; midd. gul 3123; kl. gul 1712; kim. hake 74; poontjes 8; kl. koolvis wit 37, per 50 kg. Gr. kabel jauw 12496; gr. koolvis zw. 6260, per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 275 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 3 kisten tongschar en schartong, 620 kisten schol, 65 kisten schar, 45 kisten bot, 4150 kisten haring, 1325 kisten makreel, 1375 kisten schelvis, 230 kisten wijting; 171 kisten kabeljauw en gul, 2 kisten hake, 25 kisten poon, 58 kisten kool vis, 15 kisten diversen. Totaal 8360 kisten. Besommingen van Vrijdag. Norma f 19.300; Polderman f19.400: KW 51 f6130; KW 69 f3160; KW 128 f2010; WR 7 f1820; Soerabaia f 16.000; Haarlem f 30.500. IJselmeervisserij. Donderdag werd door 85 vaartuigen op Urk aangevoerd: 7040 kuil- paling, prijs f 0,73f 0,92; 119 pond lijnaal, prijs f 1,04f 1,05; 2530 pond snoekbaars, prijs f0.59f 0,62; 1180 pond rode baars, prijs f0,48f 0,52; 2245 pond voorn, prijs f 0,04 per pond en 753 bak nest, prijs f 2,30 f 2,80 per bak van 37% kg. De bridgeclub UTD speelde deze week haar eerste wedstrijd in de wintercompeti tie. Na de eerste ronde is de stand thans als volgt: Groep A: 1. WesteropPlierse 37% pnt.; 2. Prins en echtg. 36 pnt.; 3. en 4. Ten Broeke— Gomes, dames SchoenKoelemey 32 pnt.; 5. en 6. Berkhout—Kuipers, mevr. Rob- Groen 30% pnt.; 7. SchoenKoelemey 27% pnt,; 8. mevr. VerhorstGrentzius 26 pnt. Groep B: 1. mevr. Slaats—Böhm 27 pnt.; 2. en 3. KorverKlinkenberg, mevr. Pieter- seGroot 18% pnt.; 4. Snel en echtg. 17 pnt.; 5. Muis en echtg. 16% pnt.; 6. MullerVan Olst 16 pnt.; 7. dames KlinkenbergVerhoef 12% pnt. schikte punten in de stad enige voorzienin gen voor het aanbrengen van gelegenheids versieringen getroffen moeten worden. In eerste instantie zou daarvoor het Kuenen- plein in aanmerking komen. Door in de bestrating een twaalftal zogenaamde Hawil patenthouders aan te brengen, wordt hel; mogelijk op het plein hoge vlaggenmasten te plaatsen. Deze patenthouders geven het voordeel dat de vlaggenmasten zeer snel geplaatst en verwijderd kunnen worden zonder dat telkens de bestrating behoeft te worden opgebroken. De aan het aanschaf fen en aanbrengen van patenthouders ver bonden kosten worden begroot op 1200. Met verwijzing naar het advies van de commissie van bijstand voor openbare werken stelt het college de gemeenteraad voor een crediet te verstrekken ad 3700. ADVERTENTIE Dan belt U het beste even 5-4 7 ZATERDAG 10 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „Eskader 8 keert terug". Rex, 20 uur: „De ondergang van Meta- luna" (officieuze opgave). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.30-12 en 14-16.30 u. Felison, Heidestraat, 15.30 uur: opening tentoonstelling van werken van Jaap Min; daarna geopend tot 17 uur. BIMIJ, bij Marktplein, geopend van 14- 24 uur; 20, 21, 22 en 23 uur, „Radioterie". Machinefabriek H. Zwart, 16-18 uur, in fabriek, receptie 25-jarig bestaan. ZONDAG 11 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „De zoon van Lassie", 19 en 21.15 uur: „Eskader 8 keert terug". Rex, 15 en 20 uur: als Zaterdag. „Felison", 14-17 uur: als Zaterdag. SANTPOORT Burg. Rijkenspark, 14.30 uur: Jeugd- appèl voor Herv. Jeugdigroepen in Vel sen. MAANDAG 12 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Eskader 8 keert terug". Rex, 20 uur: als Zaterdag. Pieter Vermeulenmuseum: als Zaterdag. „Felison", 19-21 uur, als Zaterdag. VELSEN Raadhuis: 10-12 uur: spreekuur burge meester; 15-17 uur: spreekuur wethou der van onderwijs; 20.30 uur: openbare vergadering gemeenteraad, Doos uit de oudheid Ik moet het u eerlijk op biechten: ik heb gespeeld. Niet in Monte Carlo of Knocke, maar in IJmuiden en niet eens in de dichte huizen, die men daartoe zou verwachten, waar croupeurs zweterig boven een draaiende roulette zitten te harken naar de fiches, maar onder auspiciën van mijn Doopsgezinde vrinden. Op de BIMIJ dus. U soms ook? Ge lukkig, ik voel me al minder schuldig. Maar-ik heb veine gehad ook, zodat ik toch nog eens stiekum ga sparen voor een retourtje Baarle Nassau om het daarna wellicht hoger-op te zoeken in Monte Carlo en Biarritz. Zal ik de bank laten sprin- gen-zult u me nooit terugzien. Er stond dus in een verlo ren kwartier plotseling een trekautomaat op de BIMIJ voornoemd voor mijn ax-geloze neus, die zachtjes fluisterde: Afscheid van de Abelen Wij kennen hem haast alle maal en niemand heeft er ooit bij stil gestaan, dat er eens een dag zou komen, waarop hij zou zeggen, dat het nu genoeg is. J. Heili gers, de concierge van de vergaderzaal aan de Abe lenstraat (waar men vroe ger zoveel water door de soep deed, maar dat was Heiligers' schuld beslist niet, gezien zijn koffie-kwa- liteiten) gaat de, eerste Oc tober verdwijnen. En daar mee zal een factotum weg gaan uit het verenigings leven, dat node gemist kan worden. Heiligers is ten slotte een begrip geworden voor de vele mensen, die allerhand onderlinge ban den ?meedden in dat toch wel gezellige zaaltje van de vroegere Centrale Keu ken en wij zullen hem op recht missen. Op 29 September wordt er afscheid genomen - natuur lijk in Heiligers heiligdom, dat die dag extra geveegd gaat worden. Het wordt een heel feest met het jeugd- corps van de IJmuider Har monie ter opluistering en de eerste October staan mevrouw en meneer Die naar klaar om het dienende werk over te nemen. „Wie verbrast er een dubbel tje?" Aangezien ik het goede doel dezer BIMIJ niet graag verzaak, héb ik tenslotte een dubbeltje verbrast en kreeg daar zes grote knikkers voor terug, die langs allerlei rub beren balletjes en palletjes naar allerlei duistere gaatjes rolden om daar onbegrepen in neer te zijgen. Binnenin het mysterieuze toestel gingen vervolgens weer vele wriemeltjes werken, die hun trillertjes langs andere dreuteltjes lieten schuiven met het onvoorstelbaar resultaat, dat een tellertje in de hoek van een kleurig verlicht bord vol Amerikaanse woorden als een razende begon te tellen. Van één tot dertig. Toen stopte dat tellertje en ik heb verbijsterd aan een monkelende zaalknecht ge vraagd, wat dat allemaal te beduiden had. Hij heeft mij toen misprij zend en ietwat afgunstig pro beren diets te maken, dat ik gewonnen had en dat ik nu een doos bonbons in ontvangst zou kunnen nemen. Rumbo nen, om het helemaal mooi te houden. Goed, dan óók nog maar rumbonen bij deze orgie. Stiekum heb ik de rumbonen de BIMIJ uitgesmokkeld en omzichtig thuis op tafel gede poneerd, met een gezicht, of ze niet bij mij hoorden, want mijn Lampenierse mocht eens dénken. Zij had net bezoek, dus de rumbonen werden zon der enige navraag aanvaard en het omhullend cellophaan is er zeer vlot afgeritst. Toen die doos openging bleek mij pas, hoe verkeerd ik er aan had gedaan, mij aan de hartstocht van het spel te verslingeren, want de rumbo nen waren door de tand der eeuwen in bruin poeder ver anderd, dat in de onwaar schijnlijkste hoekjes van het. antieke binnenwerk verscho len zat. Kijk-zo leert men gokkers hun slechte gewoonten af.. Veteranen op stap Twee dagen lang zijn twee maal tachtig veteranen van Van Gelder er op uit geweest: Dinsdag en Donderdag waren zij de dankbare gasten van de directie, die hen van Bever wijk via Velsen-Noord, Wasse naar en de residentie op een zwerftocht met toen nog on bekende bestemming onthaal de. Het werd aanvankelijk Ma- durodam, waar de grote man nen in het kleine stadje heb ben gedwaald als Gullivers in Lilliput. De bussen brachten de ex-papierders tenslotte naar „De Kroon", waar de tafel uit gebreid gedekt was en het verhaal van de Haagse houten hammen is daar voorgoed om zeep geholpen zodat men ge sterkt nog verder naar het Zuiden toog naar Rotter dam. De E-55 was er dan welis waar niet voor open gebleven, maar de havens van de Maas stad zijn toch ook nog altijd de moeite waard en met Spi- do-bootjes is dat felle bedrijf van dichtbij bekeken. En vooral zij, die de sche pen voor Van Gelder zovele jaren hebben helpen lossen, konden op die grijze, brede Maas het oude hart nog eens ophalen. Zij, die „thuis" vlak bij de Velser tunnel zetelen en wel eens een kijkje in de bouwput nemen, hebben extra van de Maastunnel genoten. Inmiddels was er wel wat vermoeidheid in de ledematen geslopen en de dierentuin Blij- dorp leek nu net het plekje, orn de benen even te strek ken en de inwendige mens opnieuw van het nodige te voorzien. Beide dagen heeft de heer P. P. Wentink als personeel- chef van al die veteranen de dank mogen horen voor deze verrassende uitstap, die niet alleen als snoepreisje bijzon der gewaardeerd werd, maar ook als onverwachte kans het oude koor nog eens bijeen te zien. Dat laatste was wel te merken aan de gesprekken in de bus de vroegere fa- brieksfamilie was nog hele maal niet uit elkaar gegroeid. Het lijkt vreemd, dat de wandel- en de aquariumsport iets met elkander te maken zouden hebben en dat is in feite dan ook ver te zoeken, tenzij gij een wandelende tak in een leeg aqua rium zudt willen houden of zo'n grote „schaatsenrijder" van een langpootmug over de oppervlakte van uw vissenkom wilt laten schuifelen. En toch is er een verband, deze weken, want de verenigingen in onze contreien, die velen der aanhangers dezer beide rustige liefhebberijen onder hunne vaandelen heb ben verenigd, gaan samen jubileren. Niet geheel samen, want de IJmuidense „Kennemer Jagers" doen het vandaag en morgen met jubileum-wandeltochten en de aquarianen van „Kenne merland" gaan hun vierde lustrum op 24 September luister bezetten. Toch, beide in één handdruk gefeliciteerd, want wan delen en aquaria hebben dit gemeen, dat zij de nerveuze burger een geheel nieuw hart onder de riem kunnen bezorgen in dit jachtige leven. Met nog geen 40 jaren is wellicht de heer T. Westerwal, hoofdassistent bij de afde ling Inkoop der Koninklijke Nederland- sche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden, de jongste jubilaris in de lange rij, welke dit bedrjjf in de loop der jaren sinds 1945 heeft gekend. Deze zilveren ambtsperiode was de aan leiding tot een gezellige huldiging in het restaurant van Koogovens, dat tot de laat ste plaats was gevuld met collega's, vrien den en bekenden. De voorzitter der directie, ir. A. H. Ingen Housz, vertolkte de erkentelijkheid voor deze jarenlange trouwe dienst, welke bij dit college heerst en overhandigde hierbij de gebruikelijke jubileum-enveloppe. Namens het bedrijf sprak ir. F. W. E. Spies, de bedrijfsdirecteur, een rede uit, waarin hij wees op het belang van vuur vast materiaal, het materiaal, dat door de heer Westerwal regelmatig wordt aange kocht. De chef van de jubilaris, de heer H. E. Möckel, algemeen procuratiehouder, voerde vervolgens het woord en schetste de sfeer van de afdeling en de persoon van de jubi laris, die hij roemde om zijn onblusbare ijver, voortvarendheid, goede koopman schap en hardnekkigheid. Na, evenals de andere sprekers, ook mevrouw Westerwal in de hulde te hebben betrokken, besloot de heer Möckel zijn woorden met het uitrei ken van het vererend getuigschrift en het gedenkbord der maatschappij. De jubilaris is, behalve een goede in koper, ook een goed sportsman, en dit werd geïllustreerd door een volleyball-intermez zo, waarin de dames Corrie Meyer, Tineke van Lieshout, Riet Bakker, onder leiding van de aanvoersters Gré de Sonneville en Dini Grapendaal twee teams vormden en, met mej. Gré Kolkman als scheidsrechtster, een „spiegelwedstrijd" opvoerden. Een ge dicht zwaaide lof toe aan jubilaris' spor tieve capaciteiten, en de rugnummers van de shirts gaven „25 jaar - Hulde!" te lezen. De vlotte organisatie van een en ander was te danken aan mej. Jo van Hertzberg. Vervolgens kwam namens de afdeling factuurcontróle de heer A. M. Boer getui gen van de prettige samenwerking met de jjubilaris, waarna ir. A. J. van Walraven zijn lof uitsprak voor de wijze, waarop de afdeling nieuwbouw door de heer Wester wal van de benodigde materialen wordt voorzien. Uiteraard is er een band tussen de af deling ovenbouw, de verwerkster der vuux1- vaste materialen, en de koper hiervan i.e. de jubilaris. Dit werd naar voren gebracht in een humoristische rede van ir. E. Voet, chef dier afdeling, die aan de hand van een anecdote omtrent jubilaris' moeilijkheden bij het scheren op reis, een ingewikkeld „verplaatsbaar" aggregaat stroom deed leveren voor een electrisch scheerapparaat. De heren A. Romeyn en S. Wolthuizen wederom een samenwerking tussen Oven- bouw en Inkoop boden de jubilaris een complete fabriek van vuurvast materiaal annex platenwalserij aan, om hem in staat te stellen op tijd en in voldoende mate de benodigde materialen te leveren. Deze in genieus uitgevoerde maquette leverde in derdaad de bedoelde materialen, nadat de grondstoffen aangevoerd waren! De heer J. C. Rijken, waarnemend-chef der afdeling, besloot de rij van sprekers. In zijn hartelijk en waarderend woord haalde hij herinneringen op aan de ver schillende gebeurtenissen in de loopbaan van de jubilax-is en hij eindigde zijn vriend schappelijke rede met het aanbieden van aller geschenk: een fx-aaie leunstoel. Vandaag en morgen wordt er dus gewandeld door de 20- jarige „jagers". Door het heer lijke duin van Kennemerland, waaraan de jagers tenslotte hun naam dankten en voor ieder, die van Kennemerhof af te tochten binnen een be paalde tijd volbrengt, ligt er een médaille te wachten. En de 24e gaat de vlag uit voor de mensen van de Aqua rium- en terrariumvereni ging Kennemerland, die in termen van black-mollies, guppen en neon-tatra's den ken. In Het Centrum te Be verwijk zal de feestvreugde die avond hoog oplaaien. Geen vissenbloed, maar „De Remo's". Er gaat een buitengewone le denvergadering op de 17e aan vooraf: dr. J. M. Lodewijks komt die avond vertellen over een zwerftocht door Frank rijk.... als aquariaan. Dat wordt vast een boeiend ver haal over zeldzame plantjes en mooie vondsten tussen de waterfauna van onze Ma rianne. LAMPENIER Voor volwassenen De volksmuziekschool Velsen verzoekt ons nog eens aandacht te willen besteden aan de tweede cursus van de Volksmuziek school voor volwassenen (de z.g. Z cursus), die deze week met 12 nieuwe cursisten is gestart. Deze cursus duurt 2 jaar. In deze twee jaar wordt de leerstof, die de jongere leerlingen in vijf jaar verwerken, geheel behandeld, terwijl de cursisten na een half jaar les kunnen krijgen in het bespelen van een blokfluit en na 1 jaar instrumen taal onderwijs kunnen krijgen met een instrument naar keuze (viool, piano, orgel, enz.) Deze cursus wordt gegeven iedere Maandagavond van 20.30—22 uur ten huize van de heer J. Huizinga, Driehuizerkerk- weg 84 te Driehuis. Nieuwe cursisten (min. leeftijd 18 jaar) zijn van harte welkom. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt. Het ruimtegebrek in het Beverwykse ge bouw voor de dienst openbare werken is thans zo nypend geworden, dat het nood zakelijk is in afwachting van de totstand koming van het nieuwe kantoorgebouw aan de Hendrik Mandeweg, een voorlopige voorziening te treffen. Deze tijdelijke voorziening zal mogelijk zijn, indien de thans bij de Kennemer Oud heidkamer in gebruik zijnde lokalen door deze instelling worden ontruimd ten be hoeve van de dienst openbare werken. Aan de Kennemer Oudheidkamer kun nen thans tot spijt van het gemeentebe stuur geen andere lokaliteiten worden aan geboden. Het zal dus noodzakelijk zijn de museumstukken tijdelijk elders op te slaan totdat nadex-e voorzieningen zijn getroffen. Deze opslag zal kunnen geschieden ten dele in een der vertrekken van Scheybeeck en deels op de zolder van het gebouw van openbare werken. De kosten van het over brengen der museumstukken worden ge raamd op 1200, terwijl het inrichten der lokaliteiten van de oudheidkamer tot kan toorruimte een bedrag van ten hoogste 1200 zal vorderen,waarvoor de gemeente raad wordt verzocht crediet te verlenen. GEBOORTEN: M. J. Smedingvan Pel, d., Spaarnestraat 103, IJmuiden; W. Sauer— Hoogerbrug.ge, z., Harddx-averslaan 3, Sant poort; A. J. van BoekeiHartman, z., van Wassenaerstraat 45, IJmuiden; C. E. van RixelBruijns, z„ Grote Hout- of Konings weg 66. Velsen-N.; T. T. M. Groot—Janssen. d„ Hoflaan 43, Velsen-N.; C. M. Rutte—Stok man, z., Hagelingei-weg 16, Santpoort; A. N. Breuking—Broers, z, Spaansevaartstraat 26, Haarlem; M. Verheij—Schouten, z„ Boer- haavestraat 9, IJmuiden; V. van Duijvenbode —van der Werff, z„ van Wassenaerstraat 33, IJmuiden; A. E. W. BosdrieszUijtendaal, d., OVERLEDEN: C. B. Straatsburg, 64 j., echtgenoot van L. P. Lube, Kastanjestraat 13, IJmuiden; J. v. Reeuwijk, 74 j., weduw naar van H. A. Kragt, Willemsbeekweg 72, IJmuiden-O. ONDERTROUWD: F. J. de Vilder, Vel- serduinweg 173, IJmuiden en W. P. van der Meijden, Frankenstraat 36, 's Gravenhage; J. Broek, Conradstx-aat 23, IJmuiden en M. Gravemaker, Trompstraat 17, IJmuiden, toek. adres: IJsselstraat 28, IJmuiden; B. J. I. Mors, de Lumeystraat 4, IJmuiden en T. C. Handgraaf, Kerkweg 38, Santpoort, toek. adres: Lange Nieuwstraat 594, IJmuiden; H. C. van der Plas, Arendsweg 149, Beverwijk en T. J. Perisutti, Kanaaalstraat 210 rd, IJmuiden, toek. adres: Arendsweg 149, Be verwijk; H. H. Bonarius, Meervlietstraat 44, Velsen en J. Raspoort, Meervlietstraat 50, Velsen, toek. adres: Meervlietstraat 44, Vel sen; J. Tromp, Grebbestraat 36, Beverwijk en H. Smit, Eikenstraat 39, IJmuiden; A. de Vries, J. P. Coenstraat 29, IJmuiden en A. Hoek, Pythagorasstraat 12, IJmuiden; R. H. Martens, Edisonplein 1, IJmuiden en L. W. J. Botvliet, Alexander Bellstraat 43, IJmui den, toek. adres: Lange Nieuwstraat 791, IJmuiden; P C. J. V'"sser, Pleiadenstraat 61, Haarlem en M. A. van Croonenburg, de Ruy- tei-straat 167, IJmuiden; M. A. van Hooft, Noordkade 17, Weert en B. Hex-sback, Dr. Schaepmanlaan 2, Driehuis; C. J. Snijder, Eikenstraat 27, IJmuiden en J. van Essen, Wetstraat 11, IJmuiden. GEHUWD: W. E. Wright en J. van der Gx-aaf; J. Boolman en M. A. M. Stam; A. N. Kors en M. S. Duiker, Weteringstraat 18, Haarlem; J. M. de Beer en C. M. Duiker, Maasstraat 79, IJmuiden; G. J. Jaspers en H. Bosma, IJsselstraat 43, IJmuiden; P. Schol- ten en C. Post; A. Prinsen en R. Dragstra, Roggestraat 9, IJmuiden.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 12