VANMORGEN IN DE VISUAL EN OP ZEE Wasmachines chauffeur Accountants kantoor H. Ph. Jungen OLIESTOOK-HAAROEN KRONEN J Kort en bondig B. de Vilder en Zn Indonesië wil goede wil met de daad bewijzen Nachtelijke brand in toren van Hervormde kerk te Bennebroek Nederlandse pleiter zal waarschijnlijk Jungschlaeger mogen verdedigen Overdag waren loodgieters aan het werk geweest Verkeerstunnel-te-land van 370 meter lengte Sociale verbetering bij Hoogovens Lange afstand zwemmer naar IJmuiden Amateurs debuteerden op de BIMIJ TiJetkfrtkv yzetittjem tijd! „Kteiti Ueiticjlarid" Te koop woonhuis Vaat de Thames Andrew-Jersey Tailleurs P.T.T. en de 65-jarigen Drie Amerikaanse havens door staking getroffen Onderzoek naar geschil tussen Ecuador en Peru Kerkelijk Nieuws Strijdom wil iedereen zijn eigen bril opzetten Arbeidsonrust in Frankrijk Groot bijwerk van Velsertunnel- complex begonnen „Sans Atout" bridgete voor de wintercompetitie KSG kan niet voldoen aan gestegen kolen-vraag Kapitein en zes man nog aan boord van de Jopeter Inbreker bekent EN KOST GEEN GELD kost slechts f 25.- J. STOLK KANTOORBEDIENDE Fa TH. H. BOSSCHERT ATERDAG 10 SEPTEMBER 19 55 „Als in het verleden de indruk is geves tigd, dat ondanks de Indonesische zelfstan- digheidspolitiek de Indonesische houding jegens het Oosten vriendelijker is geweest dan jegens het Westen, dan dient deze in druk te worden weggenomen. De balans in de buitenlandse politiek van Indonesië moet in evenwicht zijn". Dit heeft de vice- voorzitter van de Indonesische UNO-dele- gatie, dr. Abu Hanifah, die enkele dagen op doorreis van Djakarta naar New York in ons land heeft vertoefd, kort voor zijn vertrek naar de Verenigde Staten op Schip hol verklaard. Over de verhoudingen tussen Indonesië en Nederland deed dr. Hanifah de volgen de mededelingen: Het is zeer wel moge lijk, dat een verzoek van de Nederlandse regering een Nederlandse advocaat de ver dediging van Jungschlaeger te doen voeren, in Djakarta goed zal worden ontvangen. Een soepeler houding van de Indonesische autoriteiten kan worden verwacht bij het toelaten van Nederlandse werkkrachten als aan de gebruikelijke veiligheidsnormen wordt voldaan en als ook het economische belang van Indonesië wordt gediend. Dr. Hanifah zei, dat een betei ";maat in de Nederlands-Indonesische v. 'dingen niet alleen in deze kwesties, ma. ak voor de oplossing van andere vraagstukken tus sen beide landen noodzakelijk is, bijvoor beeld het beteugelen van daden van Wes terling en van anti-Indonesische organisa ties. Het zou in Indonesië ten zeerste op prijs worden gesteld, als de beweging var. de R.M.S., die altijd weer wrevel opwekt bij het Indonesische volk, in Nederland niet de vrije hand zou worden gelaten. „Alle soorten wrijving moeten zoveel mogelijk worden vermeden", zeide hij. Dr. Hanifah betoogde, dat beide landen daadwerkelijk de wens tdt betere verhou dingen moeten tonen. Dan zal het ook mo gelijk worden, zonder dat een van beide De PTT overweegt toepassing van de richtlijnen, die door de minister van Bin nenlandse Zaken gegeven zijn bij het Ko ninklijk Besluit van 13 September 1945, waarbij de indiénsthouding geregeld wordt van ambtenaren, die 65 jaar zijn maar die onvermijdelijk uit een oogpunt van dienst belang in dienst moeten blijven. Het aanhouden van krachten boven de 65 jaar zal uitzondering zijn. Het dienst belang is beslissend. Een begrenzing van deze maatregel tot bepaalde personeels groepen is niet de bedoeling. In 1953 is besloten tot het aannemen van uit Indonesië gerepatrieerde krachten, zo wel op sociale gronden als om aan het ge ringer wordend aanbod van arbeidskrach ten tegemoet te komen. Omdat de practijk van deze tewerkstelling gunstig was, is aan de hoofden van dienst de mogelijkheid geopend tot indienstneming van gerepa- trieerden met een wat hogere leeftijds grens dan normaal, namelijk 50 jaar"'Vóór de administratieve ambtenaren en 40 jaar voor loketambtenaren.. Deze regeling geldt reeds twee jaar. Een nieuwe regeling is op dit punt niet getroffen. Naar Kampen. Zestig leden van het Corps diplomatique hebben gisteren een bezoek aan Kampen gebracht en er de his torische bezienswaardigheden en de inpol- derimgswerkzaam heden bezichtigd. Een attractie was het bezoek aan het steur- aquarium, waar de enige in Nederland voor komende steur rondzwemt als een hei'inne- ring aan vroeger eeuwen, toen men in af wachting van een bisschoppelijk bezoek de steur de bel aanbond, teneinde hem spoe diger te kunnen vangen; een gebeurtenis, waaraan Kampen zijn naam „steurenstad" te danken heeft. Na elf jaar. In 1944 is een Amerikaanse bommenwerper, na door Duits afweergeschut te zijn beschoten, bij Lekkerkerk in de Lek gestort. Vrijdag heeft men een gedeelte van het toestel opgehaald. Daarin bevond zich het stoffelijk overschot van een lid der be manning. Het is met een ambulance-auto van de Amerikaanse strijdkrachten in Duits land naar Frankfurt vervoerd ter indenti- ficatie. landen a priori zijn standpunt loslaat, over de problemen zoals Nieuw-Guinea, de financieel-economische overeenkomsten en het Ambonezenvraagstuk te spreken. Dr. Hanifah weigerde commentaar op een vraag, of hij met Nederlandse regerings vertegenwoordigers heeft gesproken. Dr. Hanifah betoogde, dat al is en blijft de souvereiniteit over Nieuw Guinea een na tionale Indonesische eis, welke partij of groepering ook aan de regering is, dit de goede betrekkingen met Nederland niet in de weg behoeft te staan. „Het is noodzake lijk de sentimenten zowel in Indonesië als in Nederland, die de goede betrekkingen tussen beide landen in de weg staan, op te heffen", zeide hij. „Wat ook de uitslag van de stemming over Nieuw-Guinea in de UNO zal zijn, het mag de verbetering in de houdingen niet in de weg staan". NEW YORK (Reuter) Er wordt thans in drie havens aan de Amerikaanse Oost kust New York, Norfolk en Boston gestaakt. In New York staken, als gemeld, 25.000 havenarbeiders waardoor het ver trek van meer dan zeventig schepen wordt vertraagd of belet. Grote passagierssche pen hebben echter nog geen last van de staking gehad. In Norfolk wordt op elf schepen niet gewerkt. In Philadelphia en Baltimore zijn sympathiestakingen gehou den. Rederijen en de commissie voor ha venzaken van de stad New York, die de staking onwettig achten, hebben de gerech telijke autoriteiten een uitspraak verzocht. Het opperste gerechtshof van de staat New York heeft de staking der havenarbeiders onwettig verklaard, doch de stakers wei gerden het werk te hervatten. WASHINGTON (Reuter) Een militaire commissie van .vier landen zal een onder zoek instellen naar de klacht van Ecuadoi-, dat Peru het land dreigt aan te vallen, al dus heeft de Organisatie van Amerikaanse Staten te Washington medegedeeld. De militaire attaché's van de Verenigde Sta ten, Argentinië, Brazilië en Chili in Rio de Janeiro zullen de commissie vormen als afgevaardigden van de landen, die het vredesverdrag (1942) garanderen, waarbij een langdurig grensconflict tussen Ecuador en Peru werd geregeld. Het grensgebied is een onherbergzame streek met bergen, een dicht oerwoud en nauwe passen. In welingelichte kringen denkt men, dat een grondig onderzoek on geveer een maand kan duren. Ned. Ilerv. Kerk Bedankt voor Eist: J. W. Schipper te Vroomshoop; voor Hoek-Z.: A. P. Nauta, te Elkerzee-Scharendijke. Beroepen te Middelburg (vac. W. C. F. Metz); I. J. v. Houte te Wapserveen; te Tholen: G. v. Dieren te Ede; te Ridderkerk: J. de Lange te Nunspeet. Aangenomen naar Surabaja (als studen- tenpred.): F. v. Nieuwpoort, voorheen te O verschild. Benoemd tot vic. te Nieuw-Buinen: J. Sebesteyn, cand. te Utrecht. Geref. Kerken Beroepen te Rotterdam-C. (als evang. pred.): K. J. Kraan te Londen; te Hijken: J. H. Kappers, cand. te Nijkerk. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Culemborg-Vianen: J. Keu- ning te Barendrecht. Geref. Kerken art. 31 K.O. Beroepen te Houston (Br. Columbia): J. J. Arnold te IJmuid'en; te Rouveen: D. Nieuwenhuis te Vlaardingen. Bedankt voor Driesum: E. R. Postma te Blokzijl; voor SmithviTle (Ontario) en voor Garrelsweer-Appingedam: L. Moes te Zalk en Veecaten. Geref. Gemeenten Beroepen te Poortegaal: K. de Gier te 's-Gravenhage. Vrijdagavond omstreeks half twaalf ont dekte een voorbij gangster op de Binnen weg in Bennebroek, dat er rook en vlam men uit de spits van de toren op de Ne derlands Hervormde kerk van Bennebroek sloegen. Zij alarmeerde direct een der omwonen den en de rijkspolitie, waarna de vrijwil lige brandweer van het dorp in het ge weer kwam. Toen deze arriveerde brandde de torenspits van het zeventiende eeuwse kerkje reeds als een fakkel. Met drie stra len op de waterleiding werd drastisch in gegrepen en omstreeks half één was men al druk bezig met de nablussing die tot omstreeks zes uur vanmorgen heeft ge duurd. De brandhaard bevond zich in de met leien afgedekte houten torenspits, waar herstelwerkzaamheden werden uitgevoerd. Nog Vrijdagmiddag hadden daar loodgie ters en schilders gewerkt. De brandschade viel bijzonder mee en bleef tot de toren spits geperkt, waarvan de leisteen bij de nablussing door de brandweer kapot ge hakt moest worden om de resten van de vuurhaard te doven. Over de waterschade, welke dikwijls pas veel later blijkt, kan nu nog niets met zekerheid worden gezegd, maar het ziet er naar uit, dat ook die zal meevallen. De torenspits staat op een ge heel met dik lood bedekt dak van het torenlichaam en het meeste bluswater is daardoor langs de zijkanten afgedropen. Slechts in het midden van het rustieke kerkje met zijn fraai tongewelf lag een grote plas bluswater, dat door de gaten voor de leidingen van de lichtkroon en via de klok naar binnen was gekomen. Het uurwerk van de klok, dat in een stevige kast staat, is echter onbeschadigd, evenals het orgel, waarvoor men aanvankelijk ook vreesde. Behalve de Bennebroekse brandweer verscheen ook de Haarlemse met een vol ledig bemande motorspuit op het terrein. Zij was gealarmeerd door een Benne broekse restaurateur en later door een in Bennebroek wonende hoofdbrandmeester van de rijksbrandweerinspectie. Maar zij behoefde geen dienst te doen, want de Bennebroekse vrijwilligers konden het ge makkelijk alleen af. De schijnwerpers van de Haarlemse motorspuit bewezen echter enige tijd goede diensten. Uiteraard trok de brand veel bekijks, al was zij slechts kort spectaculair. Onder de belangstellenden bevonden zich de oud burgemeester en oud-president-kerkvoogd van de Nederlands Hervormde gemeente van Bennebroek, mr. K. J. G. baron van Hardenbroek van Bergambacht, de waar nemend burgemeester van Bennebroek, de heer W. van Lierop, en natuurlijk ook de predikant van de Hervormde gemeente, ds. H. S. J. Kalf. Wij vernamen nog, dat de herstellingen aan de toren mede een gevolg zijn van de schade welke tijdens de bezettingstijd door de Duitsers werd toegebracht bij het weg halen van het carillon. Het kerkje van Bennebroek is niet alleen schilderachtig gelegen, maar heeft ook een bewonderenswaardig eiken interieur met kwoperen kronen en koperen hekafschei dingen. Het is een waar zeventiende eeuws kleinood, waarvan iedereen in deze om geving het zal verheugen, dat het behou den is gebleven. De toren is van veel later en dateert van het midden van de negen- tiendoe eeuw. Daarvoor werd de kerk door een houten koepeltje bekroond. JOHANNESBURG (Reuter) Premier Strijdom van Zuid-Afrika heeft op een lunch van de Amerikaanse club te Johan nesburg verklaard, dat een opheffing van de rassenscheiding het einde van het blan ke ras in de Unie tot resultaat zal hebben. Zuid-Afrika verwacht van andere landen dat zij de problemen van de Unie van het standpunt der Zuid-Afrikanen bezien en hun toestaat deze vraagstukken zodanig aan te pakken dat iedereen er mee gebaat is. Een van de punten die Zuid-Afrika en de Verenigde Staten gemeen hebben, is dat beide landen een rasprobleem hebben, doch de Amerikaanse vraagstukken zijn onein dig gemakkelijker op te lossen. In de Ver enigde Staten is de verhouding tussen negers en blanken een op acht, terwijl deze in Zuid-Afrika vier op een is. In de Unie zou een 'vermenging tussen negers en blanken het einde van het blanke ras be tekenen, terwijl de Verenigde Staten on danks een rasvermenging een blanke natie zouden blijven, aldus Strijdom. PARIJS (A.F.P.) De sociale onrust in Frankrijk blijft zich uitbreiden. De scheepsbouw- en machine-industrie te Nantes en Saint Nazaire heeft besloten tot algemene uitsluiting en sluiting van zijn fabrieken en werven voor onbepaalde tijd, vanwege de houding van het personeel sedert de heropenstelling en de ongeregeld heden. De werknemersdelegatie heeft de werkgeversvoorstellen, die loonsverhogin gen van twaalf tot zeventien percent in hielden, niet aanvaard, aldus de mede deling. Ook te Auxerres heeft de directie van een der metallurgische bedrijven tot slui ting besloten, nadat zich stakingen hadden voorgedaan. Een gedeelte van het personeel der electrisehe bedrijven en een van een ander metallurgisch bedrijf is in sympa thie-staking gegaan. liet aannemersbedrijf N.V. Nelis te Vel- sen heeft thans een begin gemaakt met de uitvoering van een belangrijk bijkomend werk in het Velser tunnelbouw-project, de aanleg van een „onderdoorgang" tussen de Ilagelingerweg (vanaf de bocht bij de Bie- zcnweg) en de Vondellaan, die een snellere en veiliger verbinding tussen Santpoort en Driehuis mogelijk zal maken voor het zware doorgaande verkeer dat zich nu nog langs de bochtige Ilagelingerweg moet wringen. Deze verkeerstunnel „te land" wordt 370 meter lang en in gewapend be ton uitgevoerd. In afwijking van de normale procedure eist Waterstaat dat de aanleg volgens het systeem der gladde „paneelbepleistering" zal gebeuren. De bulldozers zijn sinds enkele dagen begonnen met het grondwerk, waarvoor in totaal 80.000 m3 grond verzet zal moeten worden. Is dit gebeurd dan komen er ter weerszijden van het project veertig meter hoge loopkranen, wier enorme armen van 23 meter eerst zullen helpen bij het stellen van de bekisting in moten van 20 meter daarna de wape ning in de put zullen brengen en tenslotte ook het beton gaan storten. Men begint daarmee in het midden van de put en werkt vervolgens naar beide kanten totdat de aansluiting van de Hagelingerweg en Von dellaan volvoerd is. Met het hele werk zal naar schatting een jaar gemoeid zijn. Alles bij elkaar zal er circa 1100 ton wapeningsmateriaal en 15.000 m3 beton ge bruikt worden, dat door twee betonstort- installaties op de bouwplaats zelf geprodu ceerd wordt. Het gebruik van loopkranen en ander zwaar materiaal toont wel aan dat de N.V. Nelis een nog jong bedrijf bij de uitvoering zeer vooruitstrevend te werk gaat, maar ook voor de arbeiders op het werk wordt goed gezorgd: de aan nemers zullen in overeenstemming met de nieuwe richtlijnen van de Raad van Be heer van het Bouwbedrijf, voor een uit stekende hygiënische verzorging der werk nemers met toiletten, keurige schaftlokalen e.d. zorg dragen, zoals de beide directeuren, de heren J. G. Nelis en G. van Dijk, ons verzekerden. Wanneer het middengedeelte van de vc-i'keerstunnel klaar is, zal ook een begin gemaakt kunnen worden met de omlegging van de spoorbaan HaarlemUitgeest, van af het station Santpoort naar de tunnel onder het Noordzeekanaal. De nieuwe spoorbaan zal de „tunnel van Nelis" dan ongeveer in het midden van het weiland complex nabij het Vondellaan-kwartier overbruggen. De bridgeclub „Sans Atout" heeft de eerste drive gehouden voor de wintercompetitie. De uitslagen waren: Groep I: J. BosJ. Bloemendaal 40 mp.; C. Spruit—Th. Bakker 36 mp.; B. Hoogeboom— B. Diikhof 341 mp.; J. NijmanJ. Blom 33 mp.; Ph. v. Groningen'K. v. d. Wal 31'2 mp.; A. Worst Sr.A. Worst Jr. 27 mp.; J. HamersG. Plooy 25^4 mp.; J. BoomG. Zoontjes 25 mp. Groep II: J. KrabG. C. Tabak 40 mp.; heer en mevr. Vollaerts 35% mp.; G. de Boer J. v. Zutphen 35 mp.: A. v. Bnlen--T. Tervoort 31'2 mp.: C. HoogeboomJ. Blee- ker 31 mp.: G. Klesser—T. Koudijs 30 mp.: C. LuttikD. Hoogeboom 25 mp.; C. Hart J. de Jong 24 mp. Groep III: R. HoenJ. Kerkhoff 35 mp.; mevr. Beitel-manG. Haver 35 mp.; dames Reymers—Klein 34% mp,; mevr. TabakD. Biben 32G mp.; heer en mevr. Tand 30 mp.; mej", v. KlaverenH. Oosterveen 29% mp.; B. GrootK. v. d. Zon 29 mp.; N. Hendriks J. Koopmanschap. Groep IV: mevr. v. Essen—J. Kris 38 mp.; H. WolterbeekA. Schotel 34% mp.; heer en mevr. Luyendijk 33% mp.; haeer en mevr. Zwaneveld 31% mp.; B. Admiraalde Korte 31 mp.; heer en mevr. v. Aalst 28 mp.; A. v. Groningen—R. Oosterhout 28 mp.; mevr. Tabak—J. de Lalyne 27 mp. VEILINGBERICHT 9 September Aardbeien 5681; sla 320; bloemkool 1268; spinazie 615; postelein 712; an dijvie 611; tomaten 2039; komkommers 9—29; snijbonen 2069; sperciebonen 2843; stokdik 3958; pronkbonen 1427; spek- bonen 2034; bospeen 1021; wasneen 818; rode kool 7—10; meloenen 56—91; appels 12—38. LUXEMBURG (A.F.P.) De vraag naar kolen blijft zeer groot in de landen der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Ondanks haar toeneming zal de eigen productie niet voldoende zijn om in het vierde kwartaal van dit jaar in de ge stegen behoefte te voorzien. Aldus de con clusie, waartoe de vertegenwoordigers van de Hoge Autoriteit en de afgevaardigden van de kolencommissie der Organisatie voor Europese Economische Samenwerking zijn gekomen in hun driemaandelijkse bijeenkomst ter bespreking van de situatie op de kolenmarkt. Aanvullende aanvoer van Amerikaanse kolen kan de behoeften der gemeenschap over het geheel genomen echter dekken. De deskundigen zijn van oordeel, dat de kolenmarkt nauwlettend in het oog moet worden«gehouden, te meer daar het besluit van de Britse regering om de kolen- uitvoer van 1 Januari af aanzienlijk te be perken de gemeenschap voor nieuwe vraagstukken zal stellen. St. JOHNS (Reuter) Zes en twintig opvarenden van het Noorse vrachtschip „Jopeter", dat ten Noord-Oosten van Groenland in het pakijs vastzit, zijn met behulp van hefschroefvliegtuigen van boord gehaald. Gezagvoerder Nakken en zes leden van de bemanning bevinden zich nog op het schip dat door het verspelen van zijn schroef geheel hulpeloos is gewor den. De mannen zullen wachten op het Deense Poolvaartuig „Kista Dan", dat zal pogen de „Jopeter" uit het ijs teverlossen. De 26 opvarenden, die door de Amerikaan se luchtmacht werden opgepikt, zijn over gebracht naar het Noorse m.s. „Tottan", dat tot aan de rand van het ijs was ge varen, slechts elf kilometer van de „Jo peter" verwijderd. De 25-jarige D. H. D. uit Heemskerk, die vorige week is aangehouden wegens in braak in een benzinestation aldaar, is door de politie te Beverwijk aan de tand gevoeld met als resultaat, dat D. heeft bekend de inbraak op 8 Januari in het kantoor van de Chemica gepleegd te hebben, geld te heb ben gestolen ten nadele van de heer G. te Beverwijk en een poging tot inbraak bij de markiezenfabriek aan de Slangeweg te Beverwijk te hebben gedaan. D. is naar Velsen overgebracht, waar de politie ook nog een appeltje met hem te schillen heeft. Er komt een verbetering in de winst deling voor het Hoogovenpersoneel. Inge volge de oude regeling was het maximum aan het personeel uit te betalen percen tage vier procent. Deze regeling is ge wijzigd in die zin, dat voortaan zal worden betaald de helft van het aan de aandeel houders te betalen percentage voor zover dit voortvloeit uit de winst gemaakt op het bedrijvencomplex KNHS aan aange sloten bedrijven te IJmuiden. Dit betekent dat dit jaar 6 1/4 procent betaald zal worden. De lange afstandzwemmer mr. P. L. v. d. Polder, die enige weken geleden heeft ge tracht het IJselmeer over te zwemmen van Staveren naar Enkhuizen, zal Zondag morgen om zes uur bij de Hembrug in het Noordzeekanaal te water gaan om naar IJmuiden te zwemmen. Hij hoopt bij de steiger van de vroegere Alkmaar Packet te IJmuiden aan te komen. De organisatoren van het concours voor amateurs, dat Vrijdagavond in de „schouw burgzaal" van de Bimij gehouden werd, hebben allerminst te klagen gehad over ge brek aan belangstelling. De animo van da mes en heren, die van deze gelegenheid gebruik wensten te maken het publiek van hun vermeende of aanwezige talenten te overtuigen, was tenminste zo groot, dat de gegadigden naar de prijzen elkaar in drie groepen moesten bekampen. Van het optreden van de eerste groep zijn ook wij getuige geweest, waarbij in de eerste plaats kon worden geconstateerd, dat de vocalisten hier sterk in de meerder heid waren. Zij het dan ook niet kwalita tief, want geen enkele solistisch optredende zanger of zangeres kwam hierbij voor een prijs in aanmerking. Wel zou men uit dit percentage kunnen concluderen, dat een vocalistisch amateur zichzelf spoedig rijp acht voor een optreden in het openbaar en velen hunner misschien in stilte de hoop koesteren op een plotselinge ontdekking, in navolging van Mieke Telkamp of Joop de Knegt. Overigens is bij deze wedstrijd alles bij zonder gemoedelijk toegegaan. De debu tanten werden telkens vriendelijk aange kondigd door Sylvain Poons en daarna door het publiek even welwillend ontvangen. Enigszins onwennig blikten zij dan in het felle licht der schijnwerpers, waarbij de microfoon in de meeste gevallen werd be schouwd als een instrument, dat was ge plaatst om niet te worden gebruikt. Hetgeen uiteraard nog al eens verschillen in het ge luidsvolume ten gevolge had. Het gemoede lijke karakter van dit concours werd tref fend aangegeven door een der deelnemers, die even op het podium verscheen om een Italiaans liedje ten beste te geven en daar na de zaal weer op een draf verliet, omdat hij voor enkele ogenblikken uit zijn stand op de beurs was weggewipt. De jury, bestaande uit Charles Aarts, Sylvain Poons en een niet met name ge noemde dame, deed onmiddellijk uitspraak. De enigszins prozaische prijzen van kaas en worst werden bij de eerste groep toege kend aan een jonge dame, die zich, zoals bleek met succes, op declamatie had toe gelegd, aan het Kinheim-Kwartet, dat zo waar ook een Nederlands liedje zong, bene vens aan een jongeman, die stellig niet on verdienstelijk een operafragment van Bizet floot. En hierbij verdient dan ongetwijfeld ook Tonny Bakkenes te worden vermeld, die zich aan de piano met grote vaardig heid kweet van de opdracht al deze optre denden vrijwel zonder voorbereiding te moeten begeleiden IJ C Twee trawlers De „Flamingo" (van 31 Aug.) loste van morgen te IJmuiden 1200 kisten, waarvan 860 makreel, 260 schelvis, 40 kabeljauw en gul, 30 haring, 10 diversen en 120 stuks stijve kabeljauwen; de „Tzonne" (van 3 Sept.) 2000 kisten haring en 10 diversen. Voorts was de SCH 27 binnen met 400 kis ten haring (alles afgekeurd) en 100 diver sen; de IJM 14 met 375 kisten, waarvan 170 schelvis, 175 makreel en 30 diversen cn voorts 100 stuks stijve kabeljauwen; de KW 152 met 280 kisten makreel en de KW 57 met 100 makreel, 40 kleine makreel, 150 schelvis, 10 gul, 30 wijting, 25 radio en 5 haring. Zes haringtrekkers zorgden verder voor 150 kisten schelvis, 180 makreel en 75 diversen. De kleine vaart was er met 15.000 kg tongen en 400 kisten schol. Voor export Rijen kabeljauw waren voor export en deden 86 tot 80, kleine rijen 49 tot 41. De kisten kabeljauw noteerden 100 tot 108, de kleinere 86. Grote schol no teerde 50 tot 55, middel 50 tot 55, zetschoï 50 tot 55 en 'schol I 36 tot 42. De grote tong leverde op 4.50 tot f 4.60, grootmiddel f 3.30 tot f 3.40. klein middel 3.15 tot 3.20, tong I 3.30 en slips 2.45. Voor binnenland De grote gul haalde vandaag 35 tot 28, middel 25 en torgullen 15. Schol 2 bracht op 28 tot 25, schol 3/18 tol 10. Grote schelvis deed 22 tot 32. grootmiddel 21 tot 32, kleinmiddel f 13 tot 21, pennen 13 tot 17 en braad- schelvis 10 tot 16. Wijting ging van de hand voor 11 tot 14. De haring deed vanmorgen 10 tot 14 en de makreel 10 tot 15. Oudste boten Voor de Maandagmarkt was vanmorgen nog geen trawler bekend. De „Thorina" (van 2 Sept.) komt vermoedelijk met 1500 kisten haring. Oudste boten zijn: „Eveline" en „Antje" (van 1 Sept.), „Vikingbank". „Claesje", „Herman" en SCH 171 (van 3 Sept.); „Gelria", „Medan", „Mercator", „Deining" (van 5 Sept.) Vangsten van de dag Arendje Jacoba, 15 kg. en 2 m. vis; Rein, 10 kg. en 3 m. vis; Tiny, 1 m. vis, geen tong; Victoria, 25 kg. en 2 m. vis; Stern, 5 kg. en 6 m. vis; Herrhina 4, 15 kg. en 3 m. vis; Aliza, 4 m. vis, geen tong; Willy Alida, 15 kg. en 2 m. vis; Albatros, 3 m. vis; Arend je, 3 m. vis, geen tong; Jacoba, 10 kg. en 5 m. vis; Petronella, 4 m. vis; Alida Jacoba, 10 kg. en 8 m. vis; Gebroeders, 5 kg. en 5 m. vis; Aleida, 4 m. vis; Hendrikje, 3 m. vis; Twee Gebroeders, 30 kg. en 3 m. vis; Klaas Jr., 2 kg. en 6 m. vis; Emisel, 15 kg. en 3 m. vis; Hoop 2, 10 kg. en 4 m. vis; Vios, 25 kg. en 4 m. vis; Vier Gebroeders, 5 m. vis; Verwachting, 5 kg. en 4 m. vis; Nehim 1, 2 m. vis; Nehim 2, 5 m. vis; Ne- him 3, 5 kg. en 5 m. vis; Nehim 4, 2 kg. en 4 m. vis; Adriana Catharina, 25 kg. en 4 m. vis; Gerda Marianne, 20 kg. en 2 m. vis; Heemstede, 4 m. vis; Hoop 1, 10 kg. en 6 m. vis. Binnengekomen IJM 1 Tzonne, 74 Martha, 283 Martens- hoek, 14 Annie, 204 Verwachting, 221 Wi- ron 3, 212, 213, 205, 226, 8. 205, 27, 249; KW 70 Nellie Marie, 57 Dina Marie, 127 Borneo, 176 Gezine Geertrui, 40 Everhard Cristina, 17 Arie Nico, 52 Vrouw Anna, 104 Vrouw Dirkje, 65 Willy Alida. 89 Willempje 2 Dirk Donker Curtius, 52, 98, 210, 78, 56, 35. 68. 94. 88: SCH 27 Onderneming 2, 126; AM 18; VD 9; WR 34; TX 19; HD 131, 180. Vertrokken IJM 32 Elie, 209 Wiron 4, 206, 213, 226, 205, 149, 202: KW 76 Excelsior 3, 130 Ne derland 7: UK 136, 31, 176, 169, 79, 125, 91, 48, 186, 64. 41, 73. 184, 81, 53, 18. 7, 15, 28, 14, 34, 99. 32, 76, 94. 85, 70, 16; HD 89, 12, 180, 135, 131; TX 39, 24, 49; EH 8; VD 9; SCH 126. maaki Uw uiterlijk aantrekkelijker1 Uw haar wordl niet vet.' doch krijgt een mooie natuurlijke glans. Norm. tube f. 1.-. Gröte tube f. 1.50. Fam. tube f. 3.-. 0e betere haarcrême voor ledereen. las i MiiIiIbi i inuiHii It tui|i 30D1 Saa C want deze moderne brandvrije schoorsteen die U zelf in een wip, ook voor Uw oude schoorsteen, kan plaatsen alleen verkoop N.V. Handel Mij. C. F. v.d. BELT KLEIN HEILIGLAND 88 HAARLEM - TEL. 17177 BOUWBEDRIJF Driehuis- Westerveld Gewapend Betonbouw Nieuw- en Verbouw Tel K 25594951 BICO v a. 159 gld. MIELE v a. 315 gld. ERRES v a. 320 gld. A.E.G. v a. 245 gld. Enz. enz. Betaling in overleg. VELSERDUINWEG 173 Tel. 4402 Wij verkopen en wij repare ren alle merken. Koopt dus bij de vakman. Hoover Stoomstrijkijzer schroeien uitgesloten. Willemsbeekweg, onmiddel lijk leeg te aanvaarden. Inllicht. Mak. C. VISSER Hzn., Maasstraat 1, IJmui den. Tel. 4830. B. z. a. jonge, ervaren Rijb. B, C, D, E,. Br. IJ 26. RADIO Stuur ons slechts deze adver tentie en Uw adres en U ontvangt gratis vele schitte rende radio-bouwtekeningen, gratis geïll. prijscouranten met alle radio-onderdelen, gratis prospectus en proef lessen van radio-cursussen, gratis inlichtingen omtrent een agentschap voor radio- verkoop. 16 Radioschool Maxwell Panningen (bij Venlo). Lid Alg. Ver. v. Ace. en Ned. College van Belasting consulenten ZEEWEG 187. IJmuiden-O. Tel. K 2550—4753 Verzorgen en behandeling van Belastingaangiften Fiscale jaarstukken en alle belastingzaken Bijhouden en controle van Boekhoudingen EEN PRACHT COLLECTIE vindt U bij TECHNISCH BUREAU DRIEHUIZERKERKWEG 87 - DRIEHUIS - TEL. 5736 GEMEENTE VELSEN Burgemeester en Wethouders roepen sollicitanten op naar de, in verband met opkomst in militaire dienst van één der personeelsleden, tijdelijk vacant komende betrekking van bij het.bedrijf Openbare Werken. Vereist wordt het bezit van het diploma M.U.L.O. of een daarmede gelijk te stellen ontwikkeling. Dienstverband op arbeidscontract. Salaris ingevolge de voor jeugdig administratief personeel geldende regeling. Sollicitaties in te zenden aan Burgemeester en Wethouders, binnen tien dagen na verschijning van dit,blad. VRAAGT EENS NAAR ONZE Geen confectie doch uitsluitend maat-tailleurs. Wij zijn makers van kleding naar maat uit exclusieve stoffen en modellen. Domes- en Herenmaatkledingbedrijf WIJK AAN ZEEëRWEG 110 - TELEFOON 4293 - IJMUIDEN-O.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8