HET AVONTUUR De Pseudo- Echtgenote Indeling volleybalcompetitie AUTO-RADIO „Aanleg verantwoord en niet nadelig voor IJmuiden" India verloor van Oostelijk elftal De bevrijdingsestafette Caen-Maastricht Nederland-België niet voor televisie Vanmorgen in de Vishal en op zee van Piewiep en Pippie 4 H. J. MAERTENS N.V. Boksen Nino Valdes versloeg Engelsman Gockell Bokswedstrijden in Concertzaal te Haarlem Van Klaveren bokst op 26 September tegen Garz Spanje gaat niet naar Olympische Spelen Hockey Loterij voetbalkaartjes trekt op 27 September A thletiek Nederlandse damesploeg athletiek naar Polen Pilnik dwong Bronstein remise af Rapport over aanleg vissershaven Katwijk FEUILLETON door MARY BURCHELL Roozenburg moest wegens machinepech uitvallen Fools steunen Duitse Olympische ploeg Tour de France voor vrouwen Nieuwe bepalingen voor auto wedstrijden in Frankrijk Sport in t kort Vlam voor het oorlogs monument ontstoken Benelux houdt vast aan boven-nationaal orgaan c IJmuiden zou aanvoerhaven blijven verse haring en zeevis Betaling abonnementsgeld per giro WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1955 Maandagavond zal het Krelagehuis in Haarlem weer het domein van de volleybal lers zijn. Dan wordt het nieuwe seizoen in geluid met een gToot toumooi waaraan door tachtig ploegen uit de afdeling Haarlem en omstreken wordt deelgenomen. Deze groot scheepse inzet van het nieuwe seizoen is ter gelegenheid van het eerste lustrum van de afdeling Haarlem en zal drie avonden in beslag nemen. Een week later, op Maandag 26 September, begint dan de competitie voor de honderd senioren teams. Het lustrum-toumooi zal op Maandag, Dinsdag en Woensdag vrijwel alle volley ballers in het veld brengen. De teams zijn in drie afdelingen, en in twintig poules in gedeeld, de krachtsverhoudingen zullen dus niet veel uiteenlopen. Er wordt op tijd ge speeld, 2x7'L' minuut, zoals gebruikelijk bij het schoolvolleybaltournooi. Maandag wordt om 7.30 uur begonnen, beide volgende avon den om 7 uur. Door de instelling van de afdelings-hoofd- klasse is er voor de topclubs veel ver anderd en ook het voornemen van de com petitie-leiding om deze klasse te vermengen met teams uit Amsterdam, Zaandam en mis schien ook Leiden zal dit spelpeil ten goede komen. Door de onttrekking van de top clubs aan de eerste klasse zal ook in die klasse de spanning toenemen. VCK uit Velsen zal niet langer meer de gast van de afdeling Haarlem zijn, evenals de lagere teams zullen nu ook de eerste teams van VCK in de afdeling IJmond uit komen. De indeling voor het seizoen 19551956 is als volgt: HEREN Hoofdklasse: HVS, Die Raeckse, CIOS, Velox. Eerste klasse: PSVH, Rapiditas, Haarlem, HVS 2, HBC, CIOS 2, Leonidas, PSCB. Tweede klasse A: Santpoort, PWN, De Blinkert, Die Raeckse 3, Haarlem 2, Rapidi tas 2, HVS 4, Die Raeckse 4. Tweede klasse B: OVRA Die Raeckse 2, Blinkert 2, PSVH 2, HVS 3, HBC 2, Gios, CIOS 3, Velox 2. Derde klasse A: Boru, Rap. 3, BWT, OVRA 2, Buitenrust, Gios 3, Velox 3, WIK 2. Derde klasse B: OSS, Gios 2, Soaarnestad, OG. OVRA 3, Velox 4. WIK. WSH. Derde klasse C: PWN 2, Blinkert 3. AW, Santpoort 2, Animo Ready, Buitenrust 2, Spaarnestad 2, Sizo. ADVERTENTIE INBOUW- EN SERVICE STATION Nassaustraat 5 - Haarlem Tel. 15220 In Londen is een bokswedstrijd in het zwaargewicht gehouden tussen de Cubaan Nino Valdes en de Engelsman Don Cockell. Vaaldes won door opgeven van zijn tegen stander in de derde ronde. Cockell had een lelijke oogwond opgelopen. Het gevecht was vastgesteld op tien ronden. Valdes krijgt door deze overwinning de kans om in een gevecht om het wereldkampioenschap zwaargewicht tegen Marciano uit te komen. Op Donderdag 22' September zullen er in de concertzaal in Haarlem bokswedstrijden gehouden worden door het district Noord holland van de N.B.B. met medewerking van „De Ring" uit Haarlem. Er wordt een interessant programma ge boden met onder meer de ban tamgewicht kampioen van Noordholland Zwaan tegen Van Cittert en de middengewicht Orlowsky tegen Bleyerveld. Ook de beide Haarlemse favorieten J. en H. Antonisse zullen in de ring verschijnen. De Haarlemmer Stoof zal voorts een revanche-wedstrijd boksen tegen Schurink. Het programma omvat vijftien partijen. Indien deze wedstrijden een succes worden dan zullen er gedurende het komende sei zoen meer van dergelijke boksavonden komen. Op Maandag 26 Septemebr wordt in Rot terdam het prof-boksseizoen geopend, waarbij Van Klaveren zal uitkomen tegen de Duitse weltergewicht Garz in een partij over tien ronden. Garz bokste meer dan vijftig profpartijen en behaalde onder meer over winningen op Schulz, Dieckman, Dietrich, Lygget, Vogel en Brand. Hij verloor op punten van de middengewichten Szuezina en King. Met het oog op de kans van Van Klaveren als candidaat voor het Europse titelgevecht kan deze ontmoeting tegen de Duitser als een proef beschouwd worden voor zijn hui dige vorm. Spanje gaat niet met een ploeg naar de Olympische Spelen in Melbourne, aldus luidt een verklaring van de nationale fede ratie voor de Spaanse sport. Een bepaalde reden wordt niet opgegeven, maar men neemt aan, dat deze beslissing is genomen op grond van de slechte prestaties tijdens de Middellandsezeespelen in Baracelona en de internationale studenten-zomerspelen in San Sabastian, welke iri de afgelopen maan den op het programma hebben gestaan. DAMES Hoofdklasse: Die Raeckse, Velox, Rapi ditas, HBC. Eerste klasse: Die Raeckse 2, HVS, Blin kert, PSVH, MHBS, OG, AVC, Velox 2. Tweede klasse A: OSS, Rap. 2, OVRA, Die Raeckse 4, Gios, AW Spaarnestad, Haarlem 2. Tweede klasse B: SSO, Haarlem, HBC 2, Die Raeckse 3, PSVH 2, Vesmia, HVS 2, Velox 2. Derde klasse A: Haarlem 3, SSO 2, Velox 4, Santpoort, Die Raeckse 6, OG 2, Gios 3, HBC 3, Sizo 2. Derde klasse B: Blinkert 2. Gios 2, Velox 5, OVRA 2. Die Raeckse 5, AW 2, Haarlem 4, WSH, Sizo. In een vooral na de rust boelende wed strijd heeft een versterkt Oostelijk team het in Velp klaargespeeld met tweeeen van India te vinnen. Toen de Nederlanders bij de rust een eennul voorsprong hadden, werd algemeen verwacht, dat de ploeg uit India in de tweede helft de achterstand vlot zou wegwerken. De sticktechniek was veel beter dan die van de Nederlanders, doch de spelers uit India lieten zich nog wel eens verrassen door de snelle Nederlandse voor hoede. Onze landgenoten maakten na rust het tweede doelpunt en al oefende India nog zo'n zware druk op het Nederlandse doel, verder dan een tegenpunt brachten de gasten het niet. De eerste treffer van Oost-Nederland werd na ongeveer een half uur spelen ge maakt door Beaumont, die een snelle aan val met een harde slag afwerkte. Vooral de vleugelspelers Vorfeld en de aggressieve Bok bezorgden hun tegenstanders veel moeilijkheden. India pakte de zaken na de hervatting energieker aan. De Nederlandse achterhoede doorstond echter de druk. Kristen slaagde erin zijn voorhoede te inspireren tot menige tegenaanval en India moest met alle spelers terugkomen om te trachten de felheid van deze stormlopen te temperen. Vergeefs ech ter, want na tien minuten zette Koenderink kort na een lange corner door en met een fraai schot verschalkte hij Laxman (twee- nul). Zichtbaar verstoord door dit onver wachte doelpunt, verhoogde India het tempo en twee minuten later maakte Bakshish Sing na een lange dribbel het tegenpunt (twee een). De druk op het Nederlandse doel werd 9teeds zwaarder, maar doelman De Ruiter kon met de hulp van de gehele ploeg India het scoren beletten. De trekkingsdatum van de loterij voor toegangsbewijzen voor de wedstrijd Ne derlandBelgië op 16 October is bepaald op Dinsdag 27 September. Aanvragen voor plaatskaarten dienen uiterlijk Maandag 26 September binnen te zijn bij het hoofd bestuur van het Rode Kruis in Den Haag. In overleg met de adviescommissie voor de dames-athletiek heeft de nationale tech nische commissie van de K.N.A.U. de Ne derlandse damesploeg voor de landenwed- strijd PolenNederland op Zaterdag 24 en Zondag 25 Septemebr in Posen als volgt samengesteld: 100 en 200 meter: Puck van DuyneBrou wer (Olympia '43) en H. Bloemhof (Ko meten). 800 meter: Wil Grezel (Sagitta). 80 meter horden: Selma Heystek (Hol- landia) en Imke Vaal (Kometen). Vèrsoringen: Willy Scholtmeyer (WIK) en Imke Vaal (Kometen). Hoogspringen: Nel Zwier (HBS Flevo) en Dini Hobers (DOL). Speerwerpen: Corrie JanseWendels (ADA) en Dé de Haan (PSV). Discuswerpen: Corrie Huygen (Hollandia) en Corrie Aafjes (Lycurgus). Kogelstoten: Fanny BlankersKoen (Sa gitta) en Corrie van den Bosch .(Taxandria). 4 x 100 meter estafette: Puck van Duyne Brouwer lOlymnia '48). Dickey van Dijk fSagitta). Els Witkamp (GAC) en H. Bloem hof (Kometen). Aanvoerster: Fanny BlankersKoen. Interzonaal schaaktonrnooi Het interzonaal schaaktournooi is in Go thenburg voortgezet met het spelen van de partijen van de zeventiende ronde. De uitslagen luiden: FudererSpa—ky L'4; UnzickerDonner 10; Biseuier— Rabar 10; FilipKeres lk\ Pilnik— Bronstein V-.Najdorf—Ilivitski 1—0; PannoPachman afgebroken; Guimard— Gelier afgebroken; SliwaSzabo afgebro ken; StahlbergPetrosian afgebroken. Na deze ror.de luidt de stand: 1. Bronstein 1214 pnt. (16); 2. Keres 11 pnt (16); 3. Filip 914 pnt. (16); 4. Panno 914 en 1 afgebr. part. 117); 5. Szabo 9 pnt en 1 afgebr. partij (17); 6. Ilivitski 9 pnt. (16); 7 en 8. Petrosian en Geiler 8'4 pnt. en 1 afgebr. partij (16); 9. en 10. Pilnik en Fuderer 814 pnt.; (16); 11. Pachman 8 pnt. en 1 afgebr. partij (16); 12. en 13 Spassky en Najdorf 8 pnt. 116); 14. en 15. Rabar en Unzicker 7 pnt. (16); 16. Bis- auier 7 pnt. (17); 17. en 18. Guimard en Stahlberg 6'4 pnt. en 1 afgebr. partij (16); 19. Donner 5 pnt. (17); 20. Sliwa 414 pnt. en 1 afgebr. partij (16); 21. Medina 4 pnt. (16). „Kijk daar 'es!", riep Piewiep opgetogen. „Kaas!" Ja, op een bord lag daar een stuk kaas. Piewiep liep er op af en zette zijn scherpe tandjes in de kaas, om te proeven, of het wel echt was. „Hmmm!!!!lekker!", riep hij. „Kom Pippiehier kunnen we smullen, zeg!" Pippie was er ook als de kippen bij. Samen stonden ze op het bord, en ze konden zomaar van de heerlijke kaas eten, zoveel ze wildenZoveel kaas hadden ze thuis nog nooit bij elkaar gezien! 19-20 De heren mr, K. P. van der Mandele, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam, dr. ir. Z. Y. van der Meer, voorzitter van de vaste com missie van de Rijksdienst voor het Nationale Plan, en drs. G. M. Nederhorst, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gcneraal hebben op verzoek van de stichtingscommis sie „Zeehaven Katwijk" een objectief onderzoek ingesteld naar de wenselijkheid van een vissershaven voor Katwijk. De resultaten van dit onderzoek zijn thans neerge legd in een rapport, dat is samengesteld door het Nederlands Economisch Instituut te Rotterdam. De heren komen tot de conclusie, dat de aanleg van een vissersnaven in Katwijk zo wel in verband met het saldo van de directe voor- en nadelen daaraan verbonden, als in verband met de betekenis van een dergelijke haven voor de toekomstige ont wikkeling van de Nederlandse zeevisserij en de bestaansbronnen voor Katwijk van nationaal-economisch standpunt uit als volledig verantwoord moet worden beschouwd. (vertaald uit het Engels) 37) „Ze denkt naturlijk, dat jij je niet zult verweren", zei Patricia, „en neemt aan, dat jij het zo stil mogelijk wilt houden en een en ander zo gauw mogelijk afgehandeld wenst te zien." „Die gedachtengang is volkomen juist", merkte hij op droge toon op. „Dat méén je niet!" riep Patricia met grote heftigheid tegen. „Dat kun je niet menen! Je mag het haar niet zo gemakke lijk maken! Je hebt toch wel enige rugge- graat!" Hij keek haar geamuseerd aan. „Kind," zei hij op spottende toon, „ik heb geen keus. Ik moet datgene doen, waar door jouw naam zo min mogelijk geschaad wordt. Als zij haar eis min of meer ge ruisloos toegewezen krijgt, dan kun jij misschien geheel en al op de achtergrond blijven. Dat is voor mij momenteel het allerbelangrijkste!" PaUicia dacht hierover nauwelijks na en antwoordde op dezelfde felle toon: „Maar zo wil ik het niet! Ik wens niet dat dat ellendige mens de kans krijgt om jou te exploiteren, enkel en alleen omdat jij in verband met mij té ridderlijk bent om je zelf te verdedigen. Het zou niet verant woord zijn en ik zou het niet kunnen aan zien „Mijn lieve PatriciaHij lachte, maar zijn hand klemde zich om de hare en er kwam een blos op zijn wangen, welke er duidelijk op wees, dat hij geëmotioneerd was. „Ik vind het echt iets voor jou om jezelf terwille van de abstracte gerechtig heid op te offeren!" „Ik wil me heelemaal niet opofferen", protesteerde Patricia, „daar ben ik niet nobel genoeg voor. Bovendien heb ik teveel gezond verstand. Maar ik kan doodeen voudig niet toestaan, dat die platina-blonde heks zonder meer in haar opzet zal slagen! Dat is alles" Zijn wenkbrauwen gingen even omhoog, toen hij haar zijn vrouw zó behoorde be titelen. Hij zei echter alleen: „Bedenk wel, dat jij tenslotte niet de enige persoon bent, die hierin iets te zeggen heeft." „Je bedoelt, dat.... eh...." „Ik dacht in de eerste plaats aan mij zelf. Verder dacht ik aan je verloofde, die in deze toch ook wel een woordje mee zal spreken. „OPhilHet drong opeens tot haar door, dat ze helemaal niet meer aan hem gedacht had. Ze voelde zich bij de ge dachte aan Phil thans weinig op haar ge l)e motorzesdaagse De eerste étappe van de Internationale motorzesdaagse die over 388 kilometer in de buurt van Gottwald leidde is niet be paald gemaakkeiyk geweest. Des ochtends begon het te regenen en daarna is het niet meer droog geweest. De steile en korte klims werden hierdoor zeer zwaar en het overige gedeelte van het parcours bestond uit glib berige wegen. Bij de Nederlanders werden twee uitvallers genoteerd. Roozenburg, een lid van het B-team, kwam door reparaties aan de carburateur ruim een uur te laat binnen en werd gediskwalificeerd. Het gevolg hiervan is, dat het B-team elke dag op 100 strafpunten kan rekenen, waar door de ploeg zo goed als kansloos is voor de zilveren vaas. De tweede Nederlandse uitvaller was Van Rijssel. Door een oog ontsteking werd hij gedwongen de strijd te staken. Verheugend was, dat twaalf rijders met een blanco strafregister de eerste dag eindigden. Het Nederlands A-team bleef zonder strafpunten. België, Italië en Duitsland noteerden in de strijd om de zilveren vaas elk een uit valler. Het Engelse trophy team boekte dertien strafpunten, de Tsjechische ploeg drie strafpunten en Zweden zal met een man minder moeten starten. Vlak bij de finish heeft de Italiaanse rijder Serafini een ongeluk gehad, dat hem het leven kostte. Een zware wagen reed hem aan en de Italiaan was vrijwel onmiddellijk dood. Een combinatie van West-Duitse voetbal pools heeft aan he t Duits Olympisch Comité een bedrag van ruim 750.000 mark verstrekt met het doel tegemoet te komen aan de kosten van voorbereiding van een Duitse ploeg naar de Olympische Spelen in Melbourne. De belastingautoriteiten, de pools zelf en de nationale sportbonden stonden tien per cent van hun inkomsten uit de pools van het weekeindprogramma van 31 Juli voor Naar aanleiding van enkele verzoeken om inlichtingen over de Tour de France voor vrouwen die ons bereikten, delen wij mede, dat de organisatie berust bij de heer Delau- nay, verbonden aan het sportblad „Route et Piste", Rue des Italiens, Parijs. De Franse regering zal binnenkort de nieuwe bepalingen bekend maken voor automobielwedstrijden in Frankrijk, ten einde rampen zoals die van Le Mans te voorkomen. Bij lange afstandwedstrijden zal er con trole op de snelheden moeten zijn, de ver keersregels van de voorrangswegen zullen gelden en de wagens zullen van te voren aan een onderzoek moeten worden onder worpen. Voorts zullen bij de pits eerste hulpposten moeten worden ingesteld. De organisatoren zullen zich moeten verzekeren tegen ongelukken van toeschouwers voor een ongelimiteerd bedrag in plaats van een millioen francs, zoals tot nu toe het geval was. Het aantal snelheidswedstrijden door ste den zal worden verminderd. Onder deze nieuwe bepalingen zouden evenwel niet de Grote Prijs van Reims en de Grote Prijs van Frankrijk te Monthlery vallen. NAJDORF STICHTTE CORRESPONDEN- TIE-SCHAAKSCHOOL. De Argen tijnse schaakmeester Najdorf, die op het ogenblik deelneemt aan het interzonale tournooi in Gothenburg, heeft een correspon- dentie-schaakschool opgericht. De Neder landse schaakmeester Euwe geeft zijn steun aan de cursus. SNOEK VOORLOPIG UITGESCHAKELD Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de Nederlandse halfzwaargewichtkampioen boksen Snoek Maandagavond in zijn partij tegen de Duitser Balzer twee middenhands- beentjes van de rechterhand heeft gebroken. Hierdoor zal Snoek geruime tijd niet in de ring kunnen verschijnen. mak. Er was geen twijfel mogelijk: Phil zou heel boos zijn over deze gang van zaken. Hij zou haar zeggen, dat het allemaal haar eigen schuld was, en dat ze zich nooit in een dergelijk bespottelijk avontuur had mogen begeven.En hij zou stellig niet zoveel medegevoel voor Michael kunnen opbren gen, dat hij zou toestemmen in de opoffe ring hetzij van zijn eigen belangen, hetzij van die van Patricia „Ik geloof, dat het eigenlijk Phil niet aan gaat", zei ze langzaam, na enkele ogenblik ken van zwijgen. „Dit is een kwestie van goed of kwaad, waarin ik zelf moet be slissen." „Ik betwijfel het of hij het daarmee eens zal zijn", antwoordde Michael op droge toon. „Maar het is zo! Een waarheid blijft toch waar, ook al is iemand, die van je houdt, het er niet helemaal mee eens?" Hij glimlachte en hij drukte haar hand bijna fijn in de zijne. „Ik mag je geen overhaast besluit laten nemen, waarvan je later misschien spijt zou hebben," zei hij ernstig. „En daarom lijkt het me voor zover ik het nu kan be kijken, de beste oplossing, dat ik de rol van de schuldige echtgenoot op me neem." Ze glimlachte Shans ook. „Ik zal er met Phil over spreken", zei ze zacht. „Dat lijkt me inderdaad het beste." „Maar ik behoud me het recht voor om uiteindelijk zelf een oplossing te nemen", voegde ze er koppig aan toe. En even later vroeg ze aarzelend: „Wat heb je.ik be- Onder stromende regen hebben de lopers van de bevrijdingsestafette Caen-Maas tricht om negen uur Dinsdagavond Maas tricht bereikt, waar een hartelijk applaus hen vergezelde tijdens hun tocht door de stad naar het Koningsplein. Daar ontstak burgemeester mr. W. baron Michiel van Kessenich met de fakkel de vlam voor het oorlogsmonument, als inleiding van de her denking van Maastrichts' bevrijding. Voor de vijfde keer hadden 27 athleten hun monster-estafette over een afstand van 981 km tot een goed einde gebracht. De burgemeester heeft, nadat het vuur ontstoken was aan het bevrijdingsmonu ment en nadat de Amerikaanse, Franse en Belgische vlaggen waren gehesen en ten slotte ook de Nederlandse vlag onder het spelen van het Wilhelmus, de buitenlandse gasten verwelkomd en de athleten van de athletiekvereniging voor hun moeitevolle arbeid, die deze plechtigheid telkenjare mogelijk maakt, bedankt. Twee muziekcorpsen die aanwezig wa ren, hebben na de toespraak van de Ame rikaanse en Franse vertegenwoordigers de respectievelijke volksliederen gespeeld. Een recente foto van de heer K. Wild- mann, die benoemd is tot Oostenrijks gezant in Nederland. Hij is vanochtend door Koningin Juliana ontvangen voor het aanbieden van zijn geloofsbrieven. Door berichten in een deel van de pers is de indruk gewekt als zouden de zes ministers van Buitenlandse Zaken van de zes landen der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal op hun conferentie te Noordwijk hebben vastgesteld dat een toe komstige organisatie van de gemeenschap pelijke markt in Europa geen eigen boven nationaal karakter zou moeten hebben. Volgens deze berichten zou dit besluit ge baseerd zijn op de bevindingen van de studie-conferentie onder leiding van mi nister Spaak. Deze berichten berusten op een misverstand, zo deelt het ministerie van Buitenlandse Zaken mede. De studie conferentie is nog niet toegekomen aan de bespreking der institutionele problemen. Reeds daarom zijn deze problemen te Noordwijk niet ter sprake gekomen. Ove rigens is geen wijziging gekomen in het standpunt van de Benelux-regeringen, dat te Messina in een memorandum is uiteen gezet, dat de gemeenschappelijke markt zonder een gemeenschappelijk orgaan met eigen verantwoordelijkheid niet tot stand kan worden gebracht. 4 aa doel jullietenslotte afgesproken?" „Ik heb haar gezegd, dat ik een en ander overdenken moest." „En zij wilde dat natuurlijk ook doen?" „Ik vermoed van wel." Er was even een uitdruking van twijfel op zijn gezicht. „Hoewel ik niet aanneem, dat ze haar plan nen zal veranderen." „Nee, natuurlijk niet. Tenzij ze er op de één of andere manier nog meer voordeel uit zou weten te halen! Michael, ze heeft ons aardig schaakmat gezet Er kwam een uitdrukking van wanhoop op zijn gezicht. Maar Patricia voelde, dat hij meer gealarmeerd was door het wange drag van zijn echtgenote dan door zijn eigen précaire situatie. „Ik hoop van harte, dat we er in zullen slagen een uitweg uit deze miserabele ge schiedenis te vinden" zei hij op doffe toon. Patricia stond op het punt om te ant woorden: „dat hoop ik ook", toen er op de deur geklopt werd. Het volgende ogenblik stak Isobel haar hoofd om de hoek. „Komen jullie helemaal niet meer beneden om te eten?" riep ze uit en even later voegde ze er lachend aan toe: „Kijk, kijk, die par kietjes! Is het niet ontroerend! Ze zijn al zeven a acht maanden getrouwd en nog steeds zitten ze hand in hand en vergeten aardse dingen als eten en drinkenHet is wel heel duidelijk dat jullie nog steeds stapelverliefd op elkaar bent! Als tante Leni weer beter is, wordt de gong weer ge bruikt, en die zal jullie met zijn lawaai wel tot de werkelijkheid terug brengen.... Katwijk blijkt aan 1600 personen in de visserij en daarmede samenhangende be drijven werk te verschaffen tegenover aan 450 personen in primaire nijverheidsbedrij- ven. Naar omvang van de vloot en het aandeel in de drijfnetharingvisserij is Kat wijk de tweede vissersplaats van Neder land. Een deel van de Katwijkse logger- vloot behoeft noodzakelijke vervanging. De arbeidersvoorziening van de Katwijkse vloot is zowel naar leeftijds-opbouw als naar vakbekwaamheid gunstiger dan voor de belangrijkste andere vissersplaatsen. Het ontbreken van een vissershaven in Katwijk heeft geleid tot een bedrijfsvoe ring die als zeer ondoelmatig moet worden beschouwd. Het rapport noemt het een onjuist argu ment tegen een Katwijkse haven om te stellen dat de aanleg van een vierde vis sershaven tot overinvestering zou leiden, omdat de huidige capaciteit van de be staande vissershaven voldoende is en de haven van IJmuiden geschikt is voor de behoeften van de Katwijkse visserij. Niet de technische capaciteit, doch het van na tionaal-economisch oogpunt uit optimale aantal en de optimale ligging van de ha vens moet het criterium zijn. Als belangrijkste baat van een nieuwe haven moet volgens het rapport worden beschouwd de vermindering der extra-kos ten die door Katwijkse loggers gemaakt moeten worden en welke voortvloeien uit de scheiding van aanvoerhaven en rede rijplaats. De contante waarde van deze extra-kosten kan worden geraamd op 10.4 millioen gulden. Bij het ontwerp van een haven voor Kat wijk is alleen rekening gehouden met de kosten voor de aanleg van een loggersha- ven. Er is verondersteld, dat de aanvoer Naar wij vernemen zal de landenwedstryd NederlandBelgië, welke op 16 October in Rotterdam wordt gespeeld, niet rechtstreeks per televisie worden uitgezonden, met het oog op de bezwaren, welke van de zfjde van de Koninklijke Belgische Voetbal Bond zijn gerezen. De KNVB heeft aan België gevraagd of men er bezwaar tegen had, dat Nederland- België per televisie zou worden uitgezon den. Het bestuur van de Koninklijke Belgi sche Voetbal Bond heeft zich met een rechtstreekse tv-uitzending niet accoord kunnen verklaren, aangezien de uitzendingen in België kunnen worden opgevangen en schade kunnen berokkenen aan de beker wedstrijden, welke op dezelfde datum wor den gespeeld. De Koninklijke Belgische Voetbal Bond heeft het recht het verzoek van de KNVB af te wijzen, aangezien alle Europese voet balorganisaties gebonden zijn aan de be sluiten van het congres van de Europese Voetbal Federatie, begin Maart in Wenen genomen. ^30ooxxxxxxxxxxioa>axxcoDccoaxxcocxxxxx»c>3oocx»txxxxx> o U kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten cj name van Haarlems Dagblad. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. o Het te gireren bedrag is f 6.50, post ij, abonnés f 7. 3 U kunt het ons gemakkelijk maken 1-1 door Uw giro-opdracht te verzenden 3 vóór het eind van de maand. Wij 3 behoeven dan geen kwitanties uit te 3 zenden. Voor automatische girobetalingen 3 (het allergemakkelijkste) zijn for- 3 muiieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dit geval dient men ei wel voor voldoende saldo op de 3 giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE ODOOOKX3000000000000000000000000000000000000000000000COC Hoewel ik er niet eens zeker van ben!" Met een schaterlach trok ze zich terug. „We moeten ons snel verkleden" zei Patricia, terwijl ze een beetje verlegen op stond. „Ik had er geen idee van, dat het al zo laat was." „Evenmin als ik". En even later voegde hij er aan toe: „Isobel is heel dom vind je niet?" Toen ze beneden kwamen, was Isobel nog steeds in een plaagzieke bui. Maar toen Michael haar plagerijen met een koel zwij gen beantwoordde en Patricia een heel on gelukkig gezicht trok, hield ze er mee op, bij zichzelf vaststellend, dat het gelukkige jonge stel wel heel weinig gevoel voor hu mor bleek te hebben Pas heel laat die avond kreeg Patricia gelegenheid om Phil op te bellen. Isobel was naar boven gegaan om met Susan mevrouw Harnby voor de nacht klaar te maken en Michael had zich in zijn studeerkamer teruggetrokken. Patricia voelde zich opgelucht, dat niemand haar ge sprek met Phil zou kunnen horen. „Phil, ben jij daar?" vroeg ze, toen ze zijn stem hoorde. „Patricia! Ik stond op het punt, mijn be lofte je niet op te bellen, te breken!" „Wel.dat behoeft dan gelukkig niet. Ze glimlachte en vond het prettig met iemand, die zo vrolijk en luchthartig was als Phil, te kunnen praten. Phil had niets te maken met alle moeilijkheden hier. „Phil, wanneer kunnen we elkaar ont moeten?" van verse haring en verse zeevis in IJ muiden zal blijven geschieden, omdat de Katwijkse reders in hun bedrijf in de eer ste plaats op zoute haring en niet op verse vis zijn georiënteerd. Mocht in de toekomst de aanvoer van verse vis in Katwijk wen selijk blijken, dan behoeft het huidige ont werp van de haven hiervoor geen belet sel te vormen. Uit waterstaatkundig oogpunt zijn aan de aanleg van een zeehaven in Katwijk geen principiële bezwaren verbonden. Wel zul len voorzieningen getroffen moeten wor den voor de aanwezigheid van een dub bele waterkering. De kosten hiervan be dragen ten hoogste twee millioen gulden. Verplaatsing van het Katwijkse vissers- bedrijf naar IJmuiden is geen reëel alter natief voor de aanleg van een Katwijkse vissershaven. Bovendien dient uit planolo gisch oogpunt elke extra-belasting van het gebied rond de IJ-mond te worden voorko men. Belangrijke nadelen voor IJmuiden als vissershaven als gevolg van de aanleg van een Katwijkse loggershaven behoeven niet te worden verwacht, omdat het in de be doeling ligt IJmuiden als aanvoerhaven van haring en verse zeevis van Katwijkse schepen te blijven gebruiken. Wat er vandaag was Drie trawlers voerden vandaag 4500 kis ten aan, waarvan 2900 kisten haring- De „Herman" (van Zaterdag 3 Sept.) was er met 2150 kisten, waarvan 1950 haring en 100 diversen; de „Deining" (van Maan dag 5 Sept.) met 1350 kisten, waarvan 370 haring, 600 makreel, 360 schelvis, 23 wijting en 140 stuks stijve kabeljauwen en de „Medan" (van Maandag 5 Sept.) met 930 kisten, waarvan 500 haring, 200 ma kreel en 220 schelvis. De HD. 87 voerde aan 514 kisten, waar- vap 300 schelvis, 140 makreel, 50 hax'ing, 20 diversen en 50 stuks stijve kabeljauwen en de HD. 79 600 kisten vis, meest makreel en schelvis. Van de kleine vaart stond wei nig schol en tong in de hallen. Wat er komt Voor de Donderdagmarkt waren voor zover vanmorgen bekend twee trawlers bestemd: de „Allanwater" (van 8 Sept.) met 1200 kisten haring en de „Van Hat- tem" (van 8 Sept. met 1270 kisten vis, waarvan 900 makreel, 200 schelvis, 20 gul, 140 haring, 10 stokkebit en 45 stuks stijve kabeljauwen. De trawler „Elie" (van 9 Sept.) is voor de Vrijdagmarkt en lost 850 kisten, waar van 460 makreel, 300 schelvis en 90 di versen. Oudste boten zijn nu: „Bergen" (van 6 Sept.), Sch. 153 (van 7 Sept.), „Bloemen- daal", „Vios", „Klaas Wijker", „Abra ham", „Postboy", „Wiron 2" en „Dirkje" (van 8 Sept.). Vandaag in de hal De haring noteerde vanmorgen f 14 tot f 12,50, de makreel ging van de hand voor f 17 tot f 15. Grote schelvis liep in prijs op van f 36 naar f 43, grootmiddel schelvis deed f 36, kleinmiddel f 21 tot f 19, pennen f 16 en braadschelvis f 15 tot f 13. De wij- ing ging de hal uit voor f 11 tot f 13. Regels kabeljauw alles voor export deden van daag f 66 voor de kleine soorten en f 122 tot f 150 voor de grote regels. Kisten kabeljauw maakten f 180 tot f 190. De grote gul ging van de hand voor f 70, middel voor f 44 tot f 47, torgullen voor f 25 tot f 28. De zwarte koolvis leverde op f 90, leng f 82, witte koolvis groot f 106 en witte koolvis klein f 46. Van de schol en tong was weinig aan voer in de hal. Grote en grootmiddel schol deden f 72, zetschol f 67, schol 1 f 59 en schol 2 f 49 tot f 41. De schol 3 haalde f 35 en de uivertjes f 30. Grote tong bracht op f 4,80 tot f 5,50, grootmiddel f 3,80 tot f 4, kleinmiddel f 3,50 tot f 3,70, tong 1 f 3,15 tot f 3,25 en tong 2 f 2,65 tot f 2,70. Maandag op zee Op alle visgronden was het Maandag en Dinsdagmorgen slecht weer. De trawlers meldden zeer schrale haringvangsten: de „Haarlem" een dagvangst van 100 manden haring en drie gescheurde netten; de „Vios" trekken van 20 manden haring; de „Gelria" die van de Noord Zuid overkwam en weer de Noord in zwiei-f, trekken van 10 en 20 manden; de „Allanwater" een trek van 80 manden haring en de „Klaas Wijker" een dagvangst van 200 manden haring. „Aha, dat klinkt beter!" antwoordde hij lachend. „Meestal ben ik het, die deze nederige vraag moet stellen!" „Ik heb een erg dringende reden, Phil." „Natuurlijk liefje. Het is altijd dringend! Hoeveel dagen is het nu al geleden, dat ik je zei dat ik van je hield? Dat is de meest dringende reden om elkaar zo spoedig moge. lijk weer te zien, vind je niet?" Ze lachte. „Je bent een dwaas, Phil, maar heel lief". „Kunnen we elkaar niet vanavond nog zien? Ik verlang naar je. „Nee, het is nu te laat." „Morgen dan?" „Ja, morgen, als ik er tussen uit kan breken." „Natuurlijk kun je dat, lieveling! Zullen we zeggen morgenochtend?" ,,'s Middags lijkt me gezelliger, jou ook niet?" Ze lachte even en voegde er aan toe: „Laten we elkaar ergens ontmoeten, waar we rustig samen kunnen praten." „Waarom zou je niet bij mij komen?" „Bij jou „Ja, weet je niet, dat ik een allerliefst flatje heb vlak bij Adelphi? Het is piep klein, maar dolgezellig!" „Bedoel je, dat je niet meer thuis woont?" „O, ik woon zo nu en dan ook wel thuis. Maar ik wilde allang iets voor mezelf heb ben, zowel om zakelijke redenen als om andere redenen van plezieriger aard. Welnuik heb precies het flatje gevon den dat ik zocht. En het wordt tijd, dat je liet leert kennen." (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6