Agenda voor Veis en Kennemer Lantaarn ^Sluier" en propeller" GELUK EN GLAS Per 1 October in dienst van Rijks bureau voor Oorlogsdocumentatie Visserij - varia De Lloyd pakte de overgang naar de motorschepen fors aan Kota Inten werd prototype voor serie snelle vrachtvaarders P.v.d.A.-vrouwengroep besprak het winter- programma Old Clothes New Nieuw competitieschema voor DC IJ Castricum Wijk aan Zee LANGS SLUI7EN EN HAVENS Agenda voor Beverwijk HU Wethouder H. de Boer over IJmond-toekomst DRY CLEANING ONLY De heer Jac. Joosse 25 jaar bij het PWN r Ds. L. Cannegieter gaat Castricum verlaten St. Thomas begon aan onderlinge competitie A f gedwaald: F. de Loor (HOTAC) won Biesterbos-wisselbeker BHK concerteerde in „Heliomare" WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1955 VOLGENS HET VERSLAG rver het boekjaar 1925 van de Koninklijke Rotter damse Lloyd had deze maatichappij toen 39 schepen, waarvan 10 voor de mail dienst. Het dubbelschroef-tujbineschip „Slamat" was in die dagen met 11.406 reg. ton bruto het vlaggeschip. Het was in de tijd dat de motor zijn intrede deed bij de koopvaardij. Dat lijstje van 39 schepen vermeldt slechts drie motorschepen, te weten de „Indrapoera", de „Sibajak" als mailschepen en verder het motorvrachtschip „Kedoe", dat door de Lloyd was aangekocht. Eet aantal van drie motorschepen zou weldra belangrijk worden uitgebreid, want in 1925 had men er al twee in bestelling. Het ene schip stond op stapel bij de Plij. Fyenoord en het andere bij de Mij. De Schelde. Beide schepen konden in November 1926 worden opgeleverd. „Kota Inten" was de naam van het in Rotterdam gebouwde schip en „Kota Radja" van het vrachtschip, dat in Vlissingen gereed Iwam. ADVERTENTIE De „Kota Inten": nog altijd een sierlijk schip. Als eerste van een belangrijke serie strijdkrachten door Duitsers tot zinken ge- hebben we hierbij de foto opgenomen van i bracht. De „Kota Pinang" viel meteen al de „Kota Inten," welke 7211 bruto reg. ton meet en 4507 netto. De lengte bedraagt 137.04 m., de breedte 18.54 m. en de holte 9.04 m. De voortstuwing geschiedt door een 7 cyl. dieselmotor van 5200 pk, die het schip een snelheid geeft van ruim 14 mijl. Voor verzamelaars van scheepsgegevens zij nog vermeld, dat de „Kota Inten" een draagvermogen heeft van 9500 ton en over een bunkercapaciteit beschikt van 1751 ton, benevens accommodatie heeft voor 16 passagiers. Van het type „Kota Inten" bestelde de directie in 1926 nog twee motor-vracht- schepen bij de Mij. De Schelde en bij de Mij. Fyenoord. Deze schepen, respectieve lijk gedoopt „Kota Baroe" en „Kota Gedé", werden voorlopig bestemd voor een snel- vrachtdienst van Hamburg, Bremen en Rotterdam naar het voormalige Nederlands Indië en terug. Zij werden ook voor een beperkt aantal passagiers ingericht. De bouw van de „Kota Baroe" werd aanzien lijk vertraagd door een werkstaking te Vlissingen, welke ruim vier maanden duurde. Het schip werd daardoor eerst 25 Januari 1929 opgeleverd en kon 13 Februari daaraanvolgend zijn eerste reis aanvaar den. Nog werden in 1928 vier schepen van dit type op stapel gezet. Van deze kon de bij Wilton gebouwde „Kota Tjandi" niet dan met ernstige ver traging geleverd worden. Het schip maakte 15 Februari 1930 zijn eerste reis. De mij. Fyenoord bouwde de „Kota Agoeng" en rustte dit vaartuig uit met twee snellopen de, dubbelwerkende 2 tact Fyenoord- Man motoren met overbrenging, zijnde de eerste in Nederland vervaardigde instal latie van die aard. Wieg in Amsterdam De Nederlandse Scheepsbouw Mij. in Amsterdam verzorgde de bouw van de „Kota Pinang." Dit schip en de „Kota Tjandi" verkregen dezelfde motoren als de „Kota Inten". Tenslotte was aan de Mij. De Schelde de bouw opgedragen van de „Kota Nopan", welk schip in 1931 gereed kwam. Gedurende de jaren 19261931 waren er dus 8 ,;Kota"-schepen aan de vloot van de Lloyd toegevoegd. Het is al weer bijna dertig jaar geleden dat de „Kota Inten" als eerste van de serie in dienst kwam. Er is in die tijd heel veel gebeurd. In de oorlog gingen vier van de „Kota"- schepen, de helft dus, verloren. De schepen die behouden bleven en thans nog varen zijn de „Kota Inten," de „Kota Gedé," de „Kota Baroe" en de „Kota Agoeng." Vier slachtoffers De „Kota Nopan" werd in November 1941 door de Duitse hulpkruiser „Kornet" opgebracht en is later op 10 Maart 1943 in Duitse dienst bij naderen der geallieerde WOENSDAG 14 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De zoon van Lassie". Rex, 20 uur, „Seminole" (officieuse opg.). Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. „Felison", gebouw Heidestraat, 1417 uur, tentoonstelling van werken van Jaap Min. DONDERDAG 15 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Miss Sadie Thompson". Rex, als Woensdag. Pieter Vermeulenmuseum, als Woensdag. „Felison", 19—21 uur, als Woensdag. Ncd. Ver. v. Huisvrouwen, afd. Velsen, Patronaatsgeb. 14 uur, ledenbijeenkomst. Manége Kennemergaarde, Velserend, 19 uur, lezing over ruitersport. Federatie Velsen P.v.d.A., 20 uur, Gem. Vergaderlokaal,. Abelenstraat, afscheid wethouder W. F. Visser. VELSEN Raadhuis, 9.3012 uur, spreekuur wet houder van Openbare Werken. WOENSDAG 14 SEPTEMBER Bioscopen T.uxor-theater, 19 en 21.15 uur: Monsieur Ripois, lieveling der vrouwen. W. B. en Kennemer theater: Geen voorstel ling. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Filmavond Chr. Filmactie. in handen van de bezetter en is in Duitse dienst verloren gegaan. De „Kota Radja" werd 24 Februari 1942 te Soerabaia bij een luchtaanval in brand gebombardeerd en later tot zinken gebracht. De „Kota Tjandi" kwam in het Zuidelijk gedeelte van de At lantische Oceaan tot zinken na een torpedo- aanval. Dit geschiedde op 30 April 1943. De vier nog varende „Kota"-schepen zijn intussen een dagje ouder geworden en thans behoren ze tot de oudste schepen van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden) Fotocopieën Lichtdrukken Telefoon K2510 - 4189 öS g <|o? £2 "1 D r* n Klein offset druk Stencil- en Typewerk Technische Reproducties S 2. o C tra 9T De activiteiten van de afdeling Velsen- Noord van de Vrouwengroep Partij van de Arbeid voor het komende winterseizoen zijn Dinsdagavond in het gemeentelijk ont spanningslokaal begonnen met de eerste vergadering, waarin de leden een lijvig programma voor de komende maanden werd voorgelegd. Mevr. GoossensBrons, voorzitster kan een flink aantal leden begroeten. Op Maandag 26 September al wordt de wintercyclus geopend met een lezing dooi de heer A. Langkemper over „Volken en landen, die wij ontmoeten op reis naar het verre Oosten". De jaarvergadering werd vastgesteld op 11 October. „De invloed van de vrouw op de woning bouw" is het onderwerp, dat door mevr. StorkLuberti op 25 October zal worden behandeld, waarna op 8 November de vie ring van de Vrouwendag de aandacht zal vragen. Om zich voor te bereiden op het St. Ni- colaasfeest besteden de P. v. d. A.-vrouwen de avond van 22 November aan nuttige handenarbeid. Voor 13 December is een lezingavond vastgesteld en op 20 December wordt een gezellig samenzijn gehouden. Het nieuwe jaar wordt ingezet met een lezing van wethouder H. de Boer, die het omvangrijke onderwerp „het IJmondplan in de toekomst" zal behandelen en voor lopig sluit dit programma met een lezing over het Nederlands Zuivelbureau te Be verwijk. Voorts zal worden geprobeerd opnieuw een aantal interessante excursies in het winterprogramma in te voegen, zodat de P. v. d. A.-vrouwen in Velsen-Noord onge twijfeld weer velen tot belangstelling voor haar activiteiten zullen wekken. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Het komend damseizoen zal voor de DCIJ'ers wat de onderlinge competitie be treft aantrekkelijk worden. Door een nieuw schema is elke behaalde plaats van grote waarde. In de eregroep spelen Woensdag tegen elkaar: Laros—Roozenburg; DukelSuyk en LigthartPostma. Vierentwintig spelers zijn in de eerste klasse .ingedeeld en dezen ontmoeten elkaar in A- en B-groep slechts een keer. De bovenste zes van iedere klasse vormen de hoofdklasse, de onderste zes de eerste klasse. Tevens is er bepaald (op voorstel van Laros), dat de eerste drie spelers de hoofd klasse A en de no. 4, 5, 6 van de ranglijst de hoofdklasse B zullen vormen. De zes spelers in hoofdklasse A spelen om het clubkampioenschap hoofdklasse DCIJ en voor een plaats in de eregroep. De eerste ronde is als volgt vastgesteld: Groep A: v. d. BergKaan, Beukema Vis, PostmaKok Sr., v. StratenBrave- boer, LodderMeyer, v. WortKopelman. Groep B: VooysWoord, De Jongv. d. Bos. ir. KrijgsmanKok Jr., v. Bakkum Engelhart, OttWaal en SwierN. N. De Velsense jongens willen graag eens de krachten meten, als B. Dukel een simultaan- séance komt geven. Daar de DCIJ'er op 21 September voor zijn club tegen Zaandam moet uitkomen is de demonstratieavond voor Velsen's jeugd vastgesteld op Woensdag 28 September in het jeugdgebouw te Velsen- Noord. Donderdag is het feest aan de Castri- cumse Zeeweg nummer 2 het kantoor van het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noordholland én aan de Stetweg 11, want die dag is het 25 jaar geleden dat de heer Jac. Joosse op 15-jarige leeftijd in dienst kwam van het waterleidingbedrijf, met als standplaats het bijkantoor te Hoofddorp. In Mei 1941 werd de jubilaris naar het onder Castricum ressorterende Bakkum overgeplaatst en thans is hij personeelchef van de dienst Terreinen. In deze functie heeft de heer Joosse vooral in de bange oorlogsjaren getoond een man te zijn, die met hart en ziel zijn personeel is toege daan. Plij kwam voor hen op bij de Duit se instanties en het is geen wonder, dat dat personeel de jubilaris bij wijze van spreken op de handen draagt. Hoewel het PWN bij de jubilaris num mer één is, hebben ook anderen van zijn werkzaamheden mogen profiteren. De heer Joosse is namelijk voorzitter van de Cas- tricumse Kleuterschool Vereniging, voor zitter van het Witte Kruis en van de on derafdeling Gezinszorg, een trouw lid van de bridgeclub Bricas, supporter van de voetbalvereniging CSV, en tenslotte: een liefhebber van de tennissport. Donderdagmorgen om 11 uur zal men van PWN-zijde deze employé een warme huldiging gaan bereiden in hotel Borst en ongetwijfeld zal het daar een drukte van belang worden. Goud in de Snelliusstraal Vandaag is het groot feest aan de'Snelliusstraat, waar op nummer 30 een echtpaar huist, dat de vlag terecht xdt mag steken: vijftig jaar hou en troü aan elkaar en aan het leven is een forse felicitatie waard. Marie Zevenbergen en haar Willem Blok hebben elkaar overigens al langer dan een halve eeuw in de ogen geblikt, want toen Willem nog de tram BeverwijkAlkmaar rollende hield, door het zwoegende lo comotiefje bij tijd en wijle van een verse hap kolen te voor zien en met zijn zwarte, negen tienjarige kop eens de wereld inkeek, ontwaarde hij daar een knap zestienjarig dienstertje uit IJmuiden, die de vlotte stoker wat graag zag.' Er kwam verkering van, in 1905 ging dat op het raadhuis beklonken worden en kon Marie haar dienst bij de da mes-kostschool (nu Kennemer- hof) er aan geven. Willem bleef evenwel poot-aanspelen voor vijf guldens in de week, die hij jaren lang in hun ge heel naar de kostbaas in Vel sen-Noord moest dragen en waarvoor hij nu veel goedkoper „thuis" in de kost kon komen. Het is een hard en moei zaam leven geweest: 42 jaar nachtstoker voor de VEM, na de oorlog in het magazijn en als controleur. Uit IJmuiden is het echtpaar door de Duitsers naar Amster dam gejaagd ,en bij terug komst stond er een huisje van de VEM aan de Zuidzij op hen te wachten, maar toen het pensioen aanbrak, moesten ze er uit bovendien werd het afgebroken en sindsdien is de hoop krachtig gevestigd op een huisje voor ouden van da gen, want trappenlopen wordt een heel bezwaar. De negen kinderen zijn van daag over met 22 kleinkinde ren en na het „volwassenen"- feest van vandaag volgt mor gen een festijn in de Ichthus- burcht. Van harte! En dat het diamant gevierd mag worden in een der nestjes voor bejaar den van „Duinwijk"! Stal voor zwemmers De wilde kudden (ijzeren) rossen, die bij dag, nacht en ontij door de tunnel van het Velsense station galopperen, omdat er geen stal voor dit ge dierte is, zullen heel misschien binnenkort onderdak komen. Er is tenminste een plan voor uitbreiding van de bestaande stallen. Zullen we er dan maar een beetje op rekenen en eens over een nieuwe vélo denken. Want nu is het echt nog zonde. Juffrouw-agent naar Ede Zo is zij dan, uitgewuifd door haar mede politie-mannen, naar Ede vertrokken, onze juffrouw C. Storckmeijer. Mede-mannen staat ietwat bizar, maar tenslotte is zelfs een politie-vrouw aan rangen en standen onderhevig en dus is een assistente van de kin derpolitie volgens de boeken een agent of „brigadier" - zelfs al draagt zij een bekoorlijke rok en al poedert zij zich bij tijd en wijle de charmante neus. Juffrouw - ageqt - Storck meijer liet een lege plaats ach ter op het Velsense hoofd bureel, waar zij samen met inspectrice A. E. Rosendahl zovele verdrietige maar ook plezierige uitvloeiselen der maatschappij te behandelen kreeg en het was in het- geheel geen wonder, dat het ganse Velsense corps op het perron stond om gedag te zeggen. Het speet haar zelf ook, want dit werk heeft haar hart gekre gen in de vijf jaren, dat zij de kleine en grote ongerechtig heden van deze dienst, die een zéér menselijke dienst is, te verwerken kreeg. Het wachten is thans op een opvolgster, die voor het maat schappelijk werk voelt, zo'n 25 jaar oud is en deze verant woordelijke functie aan kan. Hadde ik een dochter van 2o, ik wist het wel. Dubbel postaal plezier Mocht u Dinsdag de twintig ste de posthoorngalop door IJmuiden horen schetteren of ergens een zingende facteur zien rondspringen, dan weet ge bij deze vast, dat het die dag dubbel feest is bij onze PTT. Want twee bekende „voor posten" gaan die dag het zil veren randje vertonen, dat na 25 jaar van trouwe dienst voor de goede opmerker langs neus en lippen schittert van diege nen, die een kwarteeuw hun ambt in voortreffelijkheid ver vulden: A. Roodzant en J. H. Zeegers. Roodzant is behalve bestel ler een erkend viskenner ten postkantore, want als zo in MeiJuni de eerste Hollandse Nieuwe het land binnenvalt, is deze gastronoom er als de kippen bij, om zijn mede-pos ten van eeri hartige bete zee banket te voorzien. Bovendien kent en waardeert de „West- groep" der PTT hem als een harer sterren en dat hij bo vendien nog tijd heeft overge houden in die kwarteeuw op tijd te komen met geschreven harts- en zakenkwesties, siert hem bovenmate. Een hartelijk collega in het postale maat schappijtje en hoezeer hij op prijs gesteld wordt, moet hij dan Dinsdag maar eens nauw keurig ondervinden. Zeegers is eveneens een be langrijk man, want hij han teert niet alleen het „porten- laadje" ten kantore, waarbij zijn kreet „tien cent port maar' een klassieke is gewor den. Maar hij vadert boven dien over de bedragen, die de heren bestellers bij tijd en wijle uitgekeerd krijgen als vergoeding voor hun vele ki lometers langs-de-straat. Al is het in deze goedgeefse functie makkelijk populair te worden Zeegers heeft zijn vele vrin den echt niet alléén aan deze periodieke gulheid te danken, maar ook aan een gulheid des harten. De vlag uit op 20 Sep tember voor dit dubbele zilver! HET JEUGDWERK van „Kennemerstaten" wordt met voort varende frisheid en frisse voortvarendheid aangevat wie bij tijd en wijle de „Sluier" onder (en niet voor) ogen krijgt, zijnde het clubblad der Zaterdagavond-Turken en andere wilde stam men, kan zich daarvan glimlachend overtuigen. Wilt u wat horen over het winterprogramma dezer kroonzwaard-dragers? Welaan komt, ziet en overtuigt u! 99999 Dat geluk en glas even ras breken is een dier klassieke wijs heden, die met een weldoorvoed rund te vergelijken zijn en als zodanig dromerig langs de weg der mensheid staan te knipogen. Dat ze allebei ook echt breken hebben de Rivieren-buurters en andere IJmuidcnaren de laatste weken weer eens aan den lijve (en aan hun fietsbanden) kunnen ervaren. Want gebroken glas ligt er wederom in onvoorstelbare hoeveelheden langs de straat en die fietsbanden breken er met venijnige knalletjes hun rubber nek op. Het is een troosteloos verhaal, van dat IJmuidense glas altijd maar weer glas op de weg en ik zou degenen, die zo nijver strooien wel eens met z'n tienen op een rijtje door de nieuwbouw willen laten fietsen, Wie het zonder lekke band verder brengt dan één straat zou van mij als beloning best een stoffer en blik mogen kopen. Het zou toch nog een hele Tour de France worden, want er ligt zó veel. Waarom gooien ze het toch niet in de vuilnisbak? Zaterdag de 17e September gaan de Turken weer voor het eerst samenkomen na een zon nige zomer. Met film en dan sen na en een spelletje. Hele maal geen deftigheid, alleen góed doordacht clubwerk. Er komt een debating-club ook, waar hoge bomen zullen worden opgezet teneinde de zelve ter plaatse faiikant om te zagen: eens in de veertien da gen. Dan zal het buurthuis elke eerste Zondag van de maand onderdak verlenen aan een vlot causeur, die de jongelui uit zijn werk of liefhebberij komt verhalen: Zondag 2 Oc tober opent Kees Groot uit Santpoort de serie met „Wat ik op het strand vond". En Kees kan wat vinden soms, als wij alleen maar schellepies zien. Een forum avond op 1 November en een openhartig gesprek over de verhouding jongensmeisjes met dr. Voorzanger als inlei der.... Zie-aan, hier wordt fris en met gevoel voor wat de jeugd van node heeft gewerkt. Dat buurthuis van „Kenne merstaten" aan de Noorder laan te Beverwijk verdient onze aandacht overigens tóch wel. Daar huizen 12 jongens clubs, 5 meisjesclubs en een gemengde club met een da- mesgroep, die elke week 400 bezoekers opleveren. Dit club huis heeft het zelfs tot een eigen blad geschopt: „de Pro peller" geheten en tot een eigen bibliotheek en samen met de jeugdclubs is daar een fors brok sociaal werk aan het groeien. Dat het overigens een goeie zomer is geweest, merk ik wel aan de herinneringen aan de zomerkampen: Ria heeft daar blijkbaar tot grotere verteer baarheid sla met rupsen opge diend en Jan Wolters goochel de een heel eind weg. Alle hulde voor de manier, waarop Kennemerstaten de zaken aan pakt. Ik verlang naar de IJmuidense tegenhanger in het nieuwe jeugdhonk aan de Ka naalstraat. Laat ons samen ho pen, dat het er daar ook gauw van komt. LAMPENIER Het is thans definitief: de predikant van de Hervormde Gemeente in Castricum, ds L. Cannegieter, zal deze maand voor het laatst de diensten van de gemeente leiden, om vervolgens, met ingang van 1 October, een functie te gaan vervullen bij het Rijks bureau voor Oorlogsdocumentatie te Am sterdam. Er zal dan een eind gekomen zijn aan een negenjarige ambtsperiode van een in woner van Castricum om wie in Hervorm de kringen veel te doen is geweest. Men was het namelijk niet eens met zijn opvat ting over zijn ambt en het werd zelfs zo, dat een groep leden van de Hervormde Kerk zich van de kerk afscheidden en de Ned. Hervormde Evangelisatie Vereniging stichtten. De overblijvende groep bleek evenwel ook verdeeld te zijn in haar sympathie voor ds. L. Cannegieter en in Maart van dit jaar kwam zulks tot uiting door het aftreden van het grootste aantal kerke- raads- en kerkvoogdijleden, met als ge volg, dat de visitatie-provinciaal in de za ken werd gemoeid. Deze visitatie sprak zich uit: het was gewenst dat de band van deze gemeente met deze predikant zou worden losgemaakt. Een van de visitato ren werd opgedragen om ds. Cannegieter bij te staan door voorlichting en eventueel door actieve hulp om een plaats voor hem te vinden bij het onderwijs, daar hij ken baar had gemaakt in deze richting te wil len werken. Toen zich echter de mogelijkheid opende om bij het Rijksbureau voor Oorlogsdocu- De Castricumse damclub St. Thomas heeft Maandag in hotel Sport-Duinzicht een aan vang gemaakt met de onderlinge competitie van het seizoen 1955—1956. De uitslagen zijn als volgt: Afdeling 1: J. GeukeC. Reijnders 20; G. Sprenkeling—P. Ruiter 11. Afdeling 2: A. ColletP. v. d. Himst 11; J. Groen— R. Stet 0—2; Th. Graas—C. Ory 2—0. Af deling 3: F. ZonneveldP. de Vries 20; B. LoumanJ. Keune 20. Ds. L. Cannegieter mentatie een taak te gaan vervullen, greep ds. Cannegieter deze mogelijkheid met bei de handen aan. En thans is het bijna zover dat ds Canne gieter afscheid van zijn werk in Castricum gaat nemen. Zondag 25 September zal hij voor het laatst als predikant in deze ge meente de dienst leiden. Onze fotoredactie was gisteren door de najaarsstormen uit de koers geslagen en dacht in IJmuiden te zijn gemeerd, terwijl zij in werkelijkheid in Scheveningen was met haar overigens zeer geslaagde foto van een stormachtig havenhoofd-kiekje op de voorpagina. Wat deze foto laat zien is niet het laatste op het gebied van vreemde dameshoofd deksels. De jongedame van de foto, die in dienst is bij het „New York ground Observer-corps", draagt een soort „zoem-helm", welke werd ontworpen door tech nici van de Amerikaanse luchtmacht. Het vreemde geval is uitgerust met een miniatuur electronische apparatuur, welke radar impulsen van naderende vlieg tuigen oppikt uit de aether en deze als een zoemtoon hoorbaar maakt. De „zoem- helm" maakt het de luchtwachters mogelijk vliegtuigen te horen, lang voordat deze kunnen worden gezien. Prijzen van Dinsdag. Heilbot 2,70; gr. tong 5,704,30; grm. tong 4,00—3,70; kim. tong 3,80—3,60; kl. tong I 3,50—3,20; kl. tong II 3,052,65; tarbot I 2,302,10, per kg. Gr. schol 5446; kl. schol I 46—43; kl. schol II 4022; schar 2019; bot 2218; v. haring 1210; makreel 1711; gr. schelvis 2625; grm. schelvis 2818; kim. schelvis 2016; kl. schelvis I 1613; kl. schelvis II 169; wijting 188; gr. gul 5228; midd. gul 3724; kl. gul 1612, per 50 kg. Gr. kabel jauw 23290; gr. koolvis zw. 58; gr. leng 66, per 125 kg. Aanvoer van Dinsdag. 26 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 82 kisten schol, 10 kisten schar, 20 kisten bot, 620 kisten haring, 880 kisten makreel, 960 kisten schelvis, 200 kisten wijting, 140 kisten kabeljauw en gul, 3 kisten leng, 10 kisten koolvis, 18 kisten diversen. Totaal 2970 kisten. Besommingen van Maandag. RO 15 Amtje f6280; RO 46 Claesje f 17.650; IJM 116 Eveline f13.850; Thorina f18.700: IJM 75 f1980; IJM 221 f9940; IJM 53 f 2330; SCH 171 f17.200 KW 104 f3860; KW 17 f3830; KW 178 f4210; KW 89 f 3540; KW 24 f3660; KW 169 f2780; KW 65 f2370; KW 166 f 1950; KW 125 f2840; KW 107 f2800; KW 126 f2770; KW 73 f2100; KW 114 f2560; KW 28 f3620; KW 64 f2060; KW 147 f 290; KW 162 f3700; KW 74 f 1580: KW 129 f460; KW 159 f 1450; RO 2 f3000; KW 79 f3170: KW 12 f2040; KW 53 f2580; KW 210 f2450; KW 98 f2560; KW 92 f1780; KW 21 f2080; KW 165 f1380; KW 13 f3030; KW 34 f3060; KW 133 f3300; WR 34 f2850; TX 14 f3030; HD 125 f2370; RO 29 f2100; BU 33 f2420; AM 16 f2700; AM 17 f2950; AM 26 f3570; IJM 59 f3970; IJM 45 f3680; IJM 4 f3080; IJM 31 f2770; IJM 52 f 1830; IJM 22 f 4480. Besommingen van Dinsdag. IJM 183 Viking Bank f19.170; SCH 117 f8690; SCH 135; f710; KW 101 f7180; KW 141 f4490; LL 575 f 9820; KW 128 f 330; SCH 126 f 140. Het op Zondag door de Castricumse Tafel tennis ver. „CSV" georganiseerde tweede openings-tournooi heeft voor de Hoogoven Tafeltennis Club „Hotac" goede successen opgeleverd. In de eerste klasse heren enkelspel waren het de Hotac-leden F. de Loor en P. Mod- demeyer, die elkaar in de finale betwistten, wie van hen voor een jaar in het bezit van de Biesterbos-wisselbeker zou komen. Het was F. de Loor, die in drie games z'n clubgenoot naar de tweede plaats ver wees. Vervolgens behaalde J. Visser de twee de prijs in de vierde kl. van het heren enkelspel. Het spel van deze finale deed echter niet aan een vierde klasse speelsterkte denken, het paste dichter bij de tweede klasse, hetgeen de overige vierde-klassers aan de lijve hebben ondervonden. Tenslotte won het sterke Hotac-dubbel, de heren F. de Loor en J. Wennink, in een overtuigende finale de le prijs in de le klasse heren- dubbel. De overige Hotac-leden wisten zich niet voor de prijzen te classeren. De verenigingsprijs kwam in het bezit van de organiserende vereniging, 9 punten, ter wijl Hotac, Rapidity en Johez met elk 6 punten de 2e plaats deelden. De Beverwijkse Harmoniekapel heeft een concert gegeven in het Wijk aan Zeese sa natorium „Heliomare". Voor de hier ver pleegde patiënten betekende dit optreden een aangenaam verzetje, zodat het succes groot was. Een zeer gevarieerd program ma werd ten gehore gebracht, waarvan elk nummer een hartelijk applaus ontlokte. De aan het einde van het concert gespro ken woorden door de rector waren een ieder uit het hart gegrepen, toen deze de wens uitsprak dat de B.H.K. spoedig weer eens zou optreden, dan echter in uniform.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7