RADIO KOOI AUTO- en MOTORRIJLES Pas op plas Export houdt groenteprijzen hoog Visserij-varia Herboren „instuif" in de Jeugdsluis opent morgen gastvrij haar poorten Autorijschool Succes Kennemer Lant aarn Old Clothes New Directeur voor de leeszaal voorgedragen Aanmeldingsformulier Z A ïüKDAG 17 SEPTEMBER 1955 Gladiolen haast uitgediend - Chrysanttien veroveren de Beverwijkse markt Concert Kinderkoor „De Goede Herder" DRY CLEANING ONLY Adjunct uit Groningen nummer één Zesde leslokaal voor de P. Vermeulenschool ALS U WIST WAT U MIST PHILIPS-TELEVISIE Katholiek jeugdwerk in IJmuiden-West op moderne leest rs Cabaret Benny Vreden naar IJmuiden Opstelling Terrasvogels St. Franciscusschool behoeft betere gym-accommodatie Niet senior, maar junior Ook aan Oosterduinweg Burgerlijke Stand Velsen L Dichter en dichter nadert de waterwolf de bedreigde vuurtoren van Texel, die nu nog maar een kleine vijftig meter van de duinrand verwijderd is. Er is ook al beweging gekomen in de observatie-post van de luchtwachtdienst, welk gebouwtje vorig jaar November op behoorlijke afstand van de duinrand werd gebouwd. Op de Beverwijkse groentemarkt zijn' het nog steeds de bonen, die de toon aan geven, de prijzen zijn inmiddels aanmer kelijk beter dan vorige week. Door de vraag naar pronkbonen voor export naar Engeland liepen de prijzen hiervan met meer dan de helft omhoog en er werd tot f 0.59 per kilo betaald. Goede kwaliteit snijbonen waren al heel erg in trek en er is tot f 1.10 per kilo voor betaald. Sperciebonen varieerden van f 0.26 tot f 0.68 per kilo. De aanvoer van spekbonen is niet groot meer en er werd tot f 0.54 per kilo voor gegeven. Doordat de eerste kwa liteit der sla nog altijd voor export weg gaat is deze bladgroente nog altijd duur: er wordt tot f 0.18 per krop besteed. Spi nazie liep al heel erg in prijs op: ruim f 0.40 per kilo is de notering. Bloemkool, mits van goede kwaliteit, ging tot f 0.58 per stuk. De vraag naar tomaten werd ook groter dit kwam in de prijs tot uiting, die opliep tot f 0.59 per kilo. Komkommers varieerden bij afnemende aanvoer rond de f 0.29 per stuk. Bos- en waspeen gaan min der vlot weg. Hier varieerde de prijs van f 0.08 tot f 0.19 per bos of per kilo. Prei kon men vlot verkopen voor prijzen van f 0.12 tot f 0.18 per kilo. De aanvoer van fruit is niet overweldigend; er komen meloenen, druiven, appels en peren en hiervoor toon de de handel een redelijke belangstelling. Drukke bloemenveiling Er was deze week een grote aanvoer op de bloemenveiling. De chrysanten gaan een steeds grotere plaats innemen tussen de nog grote aanvoer van zomerbloemen; met de gladiolen raakt het gedaan en er komen slechts nog enkele late soorten aan de markt, waarnaar de vraag ook kleiner wordt. De troschrysanten varieerden van f 0.19 tot f 0.76 per bos en voor de groot- bloemigen werd van f 0.10 tot f 0.23 per stuk betaald. De aanvoer van dahlia's blijft nog groot: er is een grote sortering in, waarvoor de handel veel belangstelling toont. Ook de aanvoer van asters is over vloedig met vooral voor de goede kwali teit goede prijzen. De eerste duindoorns kwamen weer aan de veiling, terwijl er volop eikenblad is. De aanvoer van pot planten is heel bescheiden, met groten deels begonia's en cyclames. Het Ned. Herv. kinderkoor „De Goede Herder" geeft Donderdag 22 September een uitvoering in het Ned. Herv. Jeugdigebouw aan de Rembrandtlaan. Op het programma staat o.a. een cantate van Hendrika van Tussenbroek „De Standvastige Tinnen Sol daat". De pianobegeleiding is van de heer Albert de Groot en de leiding is in handen van de heer Joop Huizinga. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Ter benoeming van een directeur van de gemeentelijke openbare leeszaal en biblio theek dienen B. en W. van Velsen de vol gende aanbeveling in: 1. Tj. Meyer, adjunct-directeur open bare leeszaal en bibliotheek te Groningen: 2. B. J. Albers, directeur openbare leeszaal en bibliotheek te Laren. De datum van ingang der benoeming wordt door B. en W. geregeld. Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs, te IJmuiden-Oost heeft ingevolge de Lager- onderwijswet de medewerking verzocht voor de inrichting van een zesde leslokaal in de onder zijn bestuur staande P. Ver meulenschool, aldaar. Prijzen van Vrijdag. Heilbots,002,80; gr. tong 4,404.32; grm. tong 3,503,40; kim. tong 3,40—3,10; kl. tong I 3,70—3.25; kl. tong II 2.90—2.52; tarbot I 3,00—2.50. per kg. Tarbot IV 4540; tongschar 90; grm. schol 6560; kim. schol 6456; kl. schol I 6139; kl. schol I 4216; schar 3521; bot 9; v. haring 1611,50; makreel 2013; gr. schel vis 3926; grm. schelvis 36—23; kim. schel vis 3120; kl. schelvis I 2615; kl. schelvis II 179; wijting 169; gr. gul 4434; midd. gul 3025; kl. gul 1817; poontjes 8; kl. koolvis zw. 2319; kl. koolvis wit 4132, per 50 kg. Gr. kabeljauw 22096: gr. kool vis zw. 6750; gr. koolvis wit 82—69; gr. leng 78, per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 167 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 4 kisten tongschar en schartong, 270 kisten schol, 40 kisten schar, 10 kisten bot, 3445 kisten haring, 1290 kisten makreel, 480 kisten schelvis, 85 kisten wijting, 110 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten leng, 5 kisten poon, 290 kisten koolvis, 13 kisten diversen. Totaal 6215 kisten. Besommingen van Vrijdag. IJM 21 Gelria f22.670; IJM 32 Elie f 19.090; IJM 16 Bergen f17.600: IJM 71 Bloemendaal f 14.910; RO 53 Dirkje f 13.800; KW 35 f 1230; KW 60 f1240; KW 30 f 1470; KW 71 f 1320; KW 56 f1840; IJM 11 f 1920. IJselmeervisserij. Donderdag werd door 78 vaartuigen op Urk aangevoerd: 6733 pond kuilpaling, prijs f 0,78f 1,03; 244 pond lij-n aai, prijs f 0,94f 0,971001 pond snoekbaars, prijs f0,58f0.67; 866 pond rode baars, prijs f0,52f 0,56; 567 pond voorn, prijs f 0,04; 21 pond karper, prijs f0,09 per pond en 1048 bak nest, prijs f 2,40f 2,00 per bak van 37% kg. ADVERTENTIE dan zou U geen moment aarze len om ook het voorrecht van te genieten. En dan natuurlijk van de TELEVISIE-SPECIALIST Oosterduinplein 8 Tel. 4264 TOEN MENEER KAPELAAN in 1953 IJmuidense grond betrad, was daar nog veel te doen aan het Katholieke Jeugdwerk, vooral in IJmuiden-West, waar hij zijn parochie vond. Maar aangezien kapelaan J. Kerstholt niet voor een kleintje ver vaard is, heeft hij met veler hulp en bijstand in een jaar of twee zoveel tot stand weten te brengen, dat hij nu Zondag na kerktijd iedereen kan uitnodigen eens te komen kijken in het Jeugdhonk de „Jeugdsluis" liever gezegd tegenover de kerk aan de Kanaalstraat. ADVERTENTIE WU lessen uitsluitend met de nieuwste Taunus 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie De nieuwe cursus technische lessen begint 1 October ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR Voor de VPRO Onder auspiciën van de V.P.R.O. maakt het ensemble Benny Vreden dit jaar een grote tournée met een geheel nieuw pro gramma, getiteld „Post voor U!" Het gezel schap komt ook naar IJmuiden: op Dinsdag 4 October in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. Kitty Knappert is ook in dit programma weer de jonge, charmante actrice die steeds door haar veelzijdigheid frappeert. Zij heeft dit jaar gezelschap gekregen van Joekie van der Valk, die van het A.B.C.-cabaret van Wim Kan is overgestapt naar Benny Vreden. Wij zien haar als zingende postzegel, als verpleegster en aLs stewardess. Ook Piet Ekel maakt weer deel uit van het gezel schap. Hij is ditmaal de gids in de radio studio en het spreekt vanzelf dat hij daarbij een groot aantal nieuwe radiofiguren aan het woord laat. Benny Vreden heeft met dit programma weer bewezen dat hij meer kan dan „Barend Bluf". Hij houdt een ieder voortdurend bezig met zijn nieuwe liedjes en zijn kwasi nonsensicale praat, waarbij op de achtergrond toch steeds een vleugje ernst zweeft. ADO—Terrasvogels. Het elftal van Terras vogels komt in de volgende opstelling tegen ADO in het veld: Stein; Goedhart, Van Gel der; Van Eden, Disselköter, Van Vuuren; Schipper, Rijke, Spanjaard, Pelleman en Wijnen. GESLAAGD - Voor het kantoordiploma Steno slaagde mej. M. de Graaf te IJmuiden. Het kantoor diploma Steno Frans werd behaald door mej. C. v. Genderen, eveneens te IJmuiden. Zij werden opgeleid door het Instituut van OUerlo te IJmuiden. Kijken voor een cent Uit de Theo Thyssenschool stijgt een verheugend betuijs van kinderlijke dierenliefde tot mij op. Al horid ik er be paald niet van, turven van een jaar of zes in de hoogte te steken met behulp van bedrukt papier, Hansje van Riessen uit de eerste klas moet hierop vandaag een uitzonderingetje maken, want Hansje heeft met zijn kleine hart vol liefde voor het dier ons allemaal wat te zeggen. Er stond in de klas namelijk een spaardoosje, waarin af en toen een kleverig centje ver dwaalde. Dat ging onze Hans niet gauw genoeg en dus vatte hij de zaken in het groot aan door een juweel van een kijk doos te fabrieken, waarin een iegelijk tegen contante beta ling van f 0.01 mocht aan schouwen, welk wonderwerk Hans in vrije uren daarbinnen had opgericht. Dat heeft hem de kapitale som van f 0.22 op geleverd en die zijn trots naar school gedragen, zodat het busje in één klap loodzwaar werd en de beesten van het Kerbert-asyl zich bereids de bekken likken vanwege het extra-hapje, dat hieruit voort gaat komen. Als er binnenkort vele kijkdagen in IJmuiden gesignaleerd worden, is Hans je hiervan de pionier. Het geld kan afgedragen worden aan het asyl, waar meneer P. de Weers het glimlachend en gaarne in ontvangst zal nemen. Philotelieden vergaderen en gaan vieren) Ergens in mijn ruime hart bezit ik een zwak plekje voor de mensen onder ons, die een ganse avond lang soms een lieel leven zelfs gebogen kunnen zitten over een loupe, waaronder zich een minuscuul papiertje bevindt, dat hen tot vaak grootse verrukking kan voeren. Vooral als het dan óók nog een roltanding blijkt te zijn of een foutdruk van een Willempje. Voor mij ligt een ietwat ver geelde catalogus van de post zegels van Nederland en kolo niën (ik zei toch, dat het een vergéélde was) en ik voel weer de vreugde, om het horizontaal lopende, rode streepje aanslui tend aan de afscheiding tussen het tweede en derde blad van onderen van het loofwerk aan de rechterkant, juist tegenover de halsstreep. Dat was dan een fout, die voorkwam op een rode Willem van 1861. Van Juni 1861. Een tien-cents zegel tje, dat nu tien maal tien maal tien cent waard is en nog wel meer ook, als dat horizontaal lopende rode streepje. Ach, welk een tijdeloos ge noegen, op Zaterdagmiddag ter postzegelbeurs te mogen staan en met een „weldadig heidje" uit 1938 zaken te doen. Met de buurman, die de blauw-groene Koningin uit 1898 van een gulden (ja, de kroningszegel van Vürtheim) dubbel had en deze wel be reid was te ruilen tegen de 80 cents (oranjerode) Konin- ginnetype-weldadigheidszegel welke ik onlangs op de kop had getikt bij een klein man netje achter de kerk. Waar? „Gaat je niks an zal ik je vertellen zo'n adressie." Monkelend stopten wij dan onze ruilboekjes in de binnen zakken. Deze bijna weelderige herin neringen borrelden in mij op, toein ik de agenda zag voor de Kennemer Postzegelclub, die Maandag 26 September heur algemene vergadering houdt in het Witte Kruis-bad- huis te Beverwijk. Als er onafgeweekte bij zijn, kunnen ze dus ter plaatse te recht. Daar zullen ter vergadering vele huishoudelijke zaken be kokstoofd' worden, zoals ook de viering van het tweede lustrum dezer organisatie voor philatelieden. Maar daarna., een gratis verloting. Allemaal natuurlijk in de sfeer van die nobele zegelsport, die huisge zinnen tot elkaar en landen in oorlog bracht. Wanneer u het roerige leven van de IJmond wat té roerig acht: philatelie is een mooie onderduik-mogelijkheid en die Kennemer postzegelaren kun nen uw postzegel er best bij hebben. Ze hebben haast hon derd leden, dus ruilkansen te over. een moeder met een kindje aan de rand van dit meer be vond. Hij hield in tot hij de maxi- mum-plassensnelheid van 10 kilometer per uur niet over schreed, lichtte beleefd de hoed voor de moeder, kabbel de rustig door het binnenzee- tje en oogstte de volhartige dank van madame, die dit vast aan de buurvrouwen heeft -vei-teld. In het algemeen zou ik de automobielberijders met klem willen verzoeken, zich zacht- kens te spiegelen aan dit voor beeld, dat een prima voor beeld was. Want de voet ganger, dat veelgeplaagde en veel-plagende meubel-van-de- weg is tenslotte ook een mens. Als hij straks voorrang krijgt op de zebra's móeten de auto's inhouden - laten ze er vast voor oefenen bij de veelvuldige plassen van dit regenrijke jaargetij. AANGEZIEN IN DE Beierse Alpen de eerste sneeuw alweer uit de koele lucht gedwarreld kwam, zult u van mij moeten aannemen, dat de lieve zomer heur rokje bijeen heeft genomen en achter een donderwolk in haar (gele) boudoir is gaan zitten borduren aan de zonnestralen voor 't volgende optreden. He laas, want het werd net lekker vond ik het weerbericht met koud weer, „hier en daar een bui" gaat gauw genoeg vervelen en niemand had nog genoeg van vervellen, hoewel dit voor ons allemaal bijna niet meer opging, want we werden zoetjes aan aardig bruin met hier en daar zelfs een zwart korstje als lardering. RUAZ-Zondag De RUAZ-ers, die Zon dag in de bocht komen in het Antonius-ziekenhuis, zijn niet zo pessimistisch als De Bilt: „Nog steeds zomer" zeggen zij opge wekt in een program maatje. De ernstige noot wordt een herdenking van kardi naal De Jong door deken B. G. Hosman van Bever wijk. De Herfst heeft zich daar evenwel niet aan gestoord en is met de capuchon op het barse hoofd uit zijn bruine- blaren-huis gestapt, heeft eens een paar keer hartig geniesr (toen u dacht dat het écht ging stormen) en is vervol gens aan het verven geslagen. Met grote streken door de bossen en over de weiden, langs de ruggen van het duin en over het strand en ik moet zeggen: hij heeft eer van zijn arbeid, want het ziet er fraai uit, buiten. Vooral als er dan eens een noodweertje aan de Ooster kim voorbij trekt en de zon komt nog even kijken en speelt zoeklichtje op de fel- witte bergen van de tunnel bouw en met de diamanten druppels aan de pas-gewassen bomen van mevrouw Van Tuyll. Die heeft namelijk één hele grote boom in haar „Waterland" staan, een Cali- fornische reuzenden of een larix of zo en die zal wel de hoogste boom van Velsen zijn, zoals hij daar in het buiten goed geworteld staat met wortels, die zowat tot in Be verwijk moeten reiken. Zo'n noodweer mag dus uit de verte een erg aardig décor opleveren, speciaal indien de perfecte regisseur, meneer Herfst, er rap een regenboog tegenaan zet, maar als het boven het eigen hoofd heel hard gaat gieten, is het ple zier er gauw af, tenzij er een straat geheel onder loopt en de kinders na afloop heerlijk kunnen kliederen en de be duchte moeders angstig langs de kant lopen, speurend naar tegemoet- of achteropkomend verkeer. Want daar wilde ik u heb ben, zoals de cipier zei, toen hij ni£t de sleutelbos rinkel de. Bij die plassen. Ze staan weer in spiegelende regelmaat op onze straten na elke nieu we regenbui, die de Herfst over ons uitgiet. Het zijn on gevaarlijke vijvertjes, waarin slechts een muis zou kunnen verdrinken, maar hou mij goed vast als er een auto door stoomt. Dan wordt dat plasje een verschrikkelijke geyser van modder en nattigheid, die een nette regenjas of een paar nylonkousen brutaal kan bederven. In Beverwijk hebben de H.H. automobilisten zich de ze week niet van hun beste kant laten zien, toen zij, droog gezeten, met een ferme plons door het Breestraat- bassin joegen en er zijn heel wat regenjassen en nylons naar de bekende barrebiesjes geholpen, terwijl er geheel nieuwe krachttermen uit de onschuldige voorbijgangers en -gangsters opwelden. Aan de Santpoortse Hage- lingerweg was dat heel wat beter, toen ook daar de plas sen enkeldiep waren geste gen en een automan, komen de uit IJmuiden, zag hoe zich Niet draaien Sinds de Driehuizerkerk- weg werd afgesloten - naar een der bewoners mij fluiste rend mededeelde is dat ge schied om de gemeente de kans te geven eerst een nieuw trottoir bij de nieuwe kleuter school te leggen, even later dit trottoir geheel overhoop te halen en er zorgeloos éen tweede voor in de plaats le deponeren, maar het kan vui ge laster zijn van een achter stallige belastingbetaler - ik zeg: sinds de Driehuizerkerk- weg is opgebroken, rijden er vele auto's verkeerd. Bemand blijkbaar door eigenwijze lie den, die het ronde witte bord met de rode rand niet ver trouwen en zelf willen kijken of zij er echt niet door kun nen. Maar zij krijgen al na een paar honderd meter het dek sel op hun reukorgaan, want dan kan niemand meer ver der en moet iedereen om draaien. Uiteraard in het voor tuintje van een daar woon achtige, die nu een verma nend bord bij zijn hek heeft geplaatst met het opschrift: „Verboden in te rijden en om te keren". Hetgeen niet geheel juist genoemd kan worden, want omkeren kan deze bordenzet- ter niemand beletten. Hoewel een beetje auto niet kan keren zonder zijn oprij laan te gebruiken. Wat gebeurt er nou, als ze het tóch doen? LAMPENIER Er is daar heel wat opgeknapt. Waar vroeger het instuifwerk genoegen moest nemen met een wat sombere pijpenla, waarin een paar gloeilampen het nauwe lijks vermochten op te nemen tegen de heersende duisternis, is nu een nog wel langgerekt, maar toch uitermate knus zaaltje ontstaan, dat in lichte tinten en met TL-buizen^ot instuiven noodt en waar het Katholieke jeugdwerk samen met dat van Velsen-Noord dan ook ongetwijfeld veel plezier van zal hebben. Fancy fair moet kosten dekken Waar de centjes vandaan moeten komen, weet kapelaan Kerstholt nog niet precies, maar hij heeft wel het voornemen aan het eind van deze maand op het voorterrein van de „sluis" een grootse fancy-fair op touw te zetten, die hopelijk niet alleen de onkosten van de restauratie zal dekken, maar tevens de kans zal bieden het aan grenzende zaaltje voor de jongensclubs wat te fatsoeneren. Want dat steekt nu nog maar povertjes af bij de moderne zaal, die de instuif tot haar beschikking heeft ge kregen. Deze komende fancy-fair tien stands mét een vis- en zuurkraam zou veel meer geld hebben moeten opbrengen, wan neer niet de jongens zelf van alles aan de opknapbeurt hadden gedaan: er is de af gelopen weken geschilderd en getimmerd, er is met electrische leidingen gehqlpen en gesjouwd en er is bovenal gelachen, dat het een aard had. De versterker, die de zaal nu rijk is, werd meteen opnieuw geïnstalleerd en het buffet kreeg tussen de bedrijven door ook een opknapbeurt. Het corps instuivers- jongens tussen de elf en de zestien en de jongensclubs met leden boven de zeven tien jaar zullen er dus veel plezier van hebben. Vooral van het toneeltje, dat wel een verlichting had. maar dat in de nieuwe entourage veel moderner lijkt te zijn ge worden. Kapelaan Kerstholt wil er echter ook weer niet al te veel aan doen de buitenkant is hem altijd nog een doorn in het oog want de parochie beschikt sinds de afbraak van de „Witte Bioscoop" over een herbouwplicht, die als het even kan in het nieuwe Duinwijk vervuld zal moe ten worden vlak bij de daar te stichten nieuwe Katholieke kerk. Voorlopig stopt hij dus met „investeren", wanneer althans de zaal voor de clubs op orde is, maar dan is hier ook een honk ontstaan, dat menige jeugdvereniging ja loers zal kunnen maken. Met zijn nieuwe meubilair, zijn heerlijke dansvloer van gebeitst en gewreven hout en zijn echte schemerlampjes langs de wanden. Er kunnen makkelijk 100 tot 120 kinde ren in, die dan ook prompt verwacht wor den als Zondagavond het instuifwerk be gint met een avond, waar de DIO's voor de dansmuziek zullen zorgen. Het bestuur van de R.K. Schoolvereni ging „St. Laurentius", te IJmuiden-Oost. heeft ingevolge de Lager-onderwijswet de medewerking verzocht voor verandering van het gymnastieklokaal bij de onder zijn bestuur staande St. Franciscusschool door het bouwen van een was- en kleedruimte, het vergroten van de bergruimte voor gvmnastiektoestellen en het verbeteren van de vloer. In de rubriek „Medische diensten" van gisteren werd bij de IJmuidense doktoren de arts P. C. de Weerdt vermeld. Dit moet echter zijn: P. H. J. de Weerdt, De Noo- straat 4, telefoon no. 6158. ocococcocoxraxxwoooococoocooxxxxxxxccoosccoaxocGoooc Een groepje jonge IJmuidenaren, ver enigd onder de naam „Jeugd en Evan gelie", voornamelijk voortkomende uit de Gereformeerde Kerk, gaat Zondag avond eveneens een „instuif" openen. En wel voor de jeugd van IJmuiden- Oost in de vroegere nood-winkel van Bisschoff aan de Oosterduinweg. De ruimte, die zeker 60 gasten kan bergen, is opgeknapt en aangekleed met vele spelen zoals sjoelbakken en ping-shots' en staat tussen 8 en 10 uur Zondags- avonds open voor iedere jongeman of •meisje boven de 16 jaar. Vooral voor onkerkelijken, die alleen maar aan de religie geconfronteerd worden door eenj korte avondopening en -sluiting. 8 In de Ichthusburcht gaat binnenkort de o instuif eveneens weer open. De Her- vormden doen goeddeels samen met de Gereformeerden en gebruiken de instuif o des Zaterdagavonds. 8 De commissie, thans „Commissie Jeugd- 3 zorg" geheten, heeft de eerste Instuif- avond belegd op Zaterdag 24 Septem- 3 ber. Hedenavond zullen het program- 3 ma en de werkwijze voor de leiders 3 p worden besproken in een der zalen van 3 het Jeugdgebouw aan de Rembrandt- 8 8 laan. De commissie zal het op prijs stel- p len, indien zich nog een aantal belang- p stellenden hiervoor zal aanmelden. xx>oococoococcccocccooccoooocooccoccoocccccoooooooccocco GEBOREN: G. J. M. VisserAkkerman, z„ Celsiusstraat 46, IJmuiden; S. M. Morcus Stals, d., Wijkeroogstraat 138. Velsen-N.; M. Gravenvan den Nieuwendijk, d„ Lange Nieuwstraat 328, IJmuiden-O.; D. Stengs Hollander, d„ Wijkerstraatweg 307, Velsen- Noord; D. H. Laurentvan Balen, z., Gra- hamstraat 146, IJmuiden; C. M. Langejan— Bakker, z., Grahamstraat 146, IJmuiden; E. van den Burgvan der Made, d., Da Costa- laan 49, Driehuis; L. van UrkHildering, d., Sluiseiland 48, IJmuiden; B. T. Groen landHeijne, d., Kerklaan 11, Heemskerk; H. Jonkmanvan Wijk, z., Ericsonstraat 2, IJmuiden; T. N. SmedingThio, z„ Schelde- straat 19. Haarlem; J. G. Frankenvan Put ten, Hagelingerweg 198, Santpoort; B. J. GrevinkTelkamp, z., Paramaribostraat 34, SantDOort. OVERLEDEN: P. de Lange. 66 j., echtge noot van S. Prins, Kanaalstraat 176 boven, IJmuiden; W. de Goede, 76 j., weduwe van P. Weesie, Duinweg of Duivelslaan 30, Santpoort; W. Hensen, 11 dagen, z. van G. Hensen en M. van Wijk, Eikenstraat 33, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. van Leeuwen, Kon. Wilhelminakade 59, IJmuiden en J. G. Luitjes, Kon. Emmastraat 3, IJmuiden; A. P. Lourenburg, Linschotenstraat 42, Haarlem en S. H. Nederlof, Meidoornstraat 23, IJmui den, toek. adres: Linschotenstraat 42, Haar lem; J. F. Kleoper, Wijk aan Zeeërweg 120, IJmuiden en C. de Boer, le Mairestraat 18, IJmuiden; G. P. Valter, Kennemerlaan 11, IJmuiden en W. C. Balledux, Tuindersstraat 41. IJmuiden, toek. adres: Zwaanstraat 85, IJmuiden; W Dijk, Annastraat 26, IJmuiden en M. de Vries, Tasmanstraat 18, IJmuiden, toek. adres: Annastraat 26; J. Massee, van Wassenaerstraat 2 rd, IJmuiden en T. W. A. Veldman, van Wassenaerstraat 2 rd, IJmui den; N. de Bruijn, Zeeweg 259, IJmuiden en G. Jonkman, Piet Heinstraat 50, IJmui den, toek. adres: Zeeweg 259, IJmuiden; B. van Rooijen, Bussummerstraat 35, Naarden en A E. Bakker. Narcissenstraat 28, Sant poort, toek. adres: Peperstraat 18. Naarden; j. H. Jasperse, Mercatorstraat 11, IJmuiden en M. Boonstra, Kompasstraat 72, IJmuiden. GEHUWD: J. E. Graaman en A. J. H. Smakman; A. J. Nelissen en L. J. M. Gorter; W. ZeeuwG. Aardenburg; N. A. A. Rozen straten en A. M. G. Nijssen; W. Chr. Jonge- jans en C. Glim, Wassenaerstraat 10, IJmui den; H. M. Molenaar en A. M. Spierings, Kapelweg 217, Driehuis: F. J. Strieker en G. Boontjes, Zeedijk 87 I, Amsterdam: F. H. van Aalst en O. van der Meulen, W. F. van der Chijs en H. Smit; H. Kluijs en A. C. Jansen: A. Beekhuis en M. Verduijn; A. van Oosterom en G. Jongejans, Rijksweg 114. Santpoort; C. F. de Boer en J. A. van der Kaaij. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van te abonneren op IJmuider Courant a 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zü die zich met ingang van 1 October 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 September 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3