GEDICHTEN IN NYLON De R in de maand /Lnitg) Een jurkje Niet alleen vitamine D DIT MAKEN WE ZELF Zitting der Staten Generaal gesloten Juliaantjes Ontslag aan huwende ambtenares Ds. K. Blom op Sumba overleden ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1955 Onze tuin- en kamerplanten Uitzonderingen in nieuw Koninklijk Besluit ^rvaard'i^d van fyrce Australische wol, lq modieuse tinten, de ideale dracht voor ons klimaat. 130 centimeterbreed. prys per meter f J3.50 Coupe „Cesar" Prins Bernhard bracht be zoek aan president Gronchi Huid-vernieuwing door „PEELING" Winterdienst N.Z.H. met weinig wijzigingen Dat leuke vlotte kapsel MOLENDIJK voor U Advocatuur als bij functie Nederlandse Kamer van Koophandel voor Duitsland oor ~cU<V rouw „Je moet, als je in Milaan bent, naar het winkeltje van Franceschi in de Via Manzoni gaan", was mij gezegd. „Daar zul je iets vinden wat je niet iedere dag te zien krijgt". Enkele weken geleden was ik in de gelegenheid een bezoek aan dit pij- penlaadje van drie meter breed en vijftien meter diep te brengen Ik werd door een buigende oude heer met een Tauber-achtige monocle in het oog ontvangen. „Kousen, dat is poëzie", vertelde me deze „Mastro Calziere" kousen koning van Italië. „Nadat ik tien jaar S'iA''; „Drie?" vroeg ik verbaasd. „Waarom is dat?" Franceschi lachte wijs. „Drie stuks zijn één paar", zei hij. „De extra kous kan de eerste kapotte vervangen. We noemen ze „Tritticos", het merk van de duizend naalden". Er zat wel iets in dit systeem, dat door Franceschi als eerste is uitge voerd en later door tallozen werd na gevolgd. „Dit zijn de nieuwe kousen", ver volgde de mastro. „Nu mag u mijn ver zameling zien". Hij leidde mij naar en kele vitrines in de hoek. waar in rijtjes naast elkaar de meest uiteenlopende typen waren opgesteld. Er prijkten keu rige naamkaartjes onder. Op één ervan las ik Isadora Duncan en daarboven hing een allerwonderlijkste beige-ach- tige kous met tenen in de vorm van vingertjes als die van een handschoen. De danseres uit Californië droeg deze wonderlijke exemplaren tijdens haar „Dans van de zwaan" om niet barre voets te zijn. „Ik heb uit alle delen van de wereld kousen verzameld en ik mag nu wel zeggen, dat ik de enige man ben met een dergelijke unieke collectie". Fran- cheschi zei het met gepaste trots, ter wijl hij zijn monocle een sprongetje liet maken. „Kijk, van Garbo heb ik er ook één. Wat heeft dat me een moeite gekost! Ik ben haar een tijdje nagereisd en kon toen eindelijk, nadat ik het kamermeis je had omgekocht, een exemplaar van raar bemachtigen". Het is er een van zwart ajour in onze ogen een raar, ouderwets ding. ONZE BLIK DWAALDE VERDER. Wij lazen: Mistinguette en zien paars met naturelkleurige kousen met inge- breide bloemetjes. Verder een paar handgebreide kou- Ben uit Japan, drie eeuwen oud en een geschenk van zijn vriend, de operacomponist Puccini, zwarte kousen van mada me de Pompadour, blauw met goud gele strepen op de voet van Catha- rina van Rusland. Een rijk bestikte herenkous van ko ning Zog van Al banië hing gemoe delijk naast een sok van Churchill zó deerlijk ge stopt, dat er prac- tisch geen stukje van het oorspron kelijke breisel te zien is. „Die stuur de lady Churchill me met een aardig begeleidend brief je," Hij kwam er echt in. „Heeft u nog meer dan in deze vitrines?" Ik vroeg naar de be kende weg, want er was mij ver teld, dat hij ergens grote kisten vol prachtige en zeld zame exemplaren, Mata Hari blauwe zijde met hard- rose puntversieringen en goudlijntjes onder mijn neus. En dan wikkelde de mastro zorgvuldig de kous van de laat ste geliefde van Mussolini uit prach tige dunne natuurzijde. Ze had geen gelegenheid meer gevonden deze Dij de reparateur terug te halen.... Van zwart netwerk was de kous van La Goulue uit de Moulin Rouge, die ver volgens wordt onthuld. Nu was de mastro er echt in. Het bleek, dat hij behalve voor fraaie, ori ginele of exotische beenbekledingen ook een hartstocht had voor haarlokken en laat ik deze maar in één adem noemen corsetten. Achtereenvolgens dansten blonde, zwarte en rode lokken voor mijn ogen en een van de winkel meisjes was wel zo vriendelijk even in de kanten japon van madame Recamier doordrenkt van de kamfer te pa raderen. HET SMALLE PIJPENLAADJE had nog meer verrassingen: een echte bar in de hoek en een verzameling kunst voorwerpen, die er zijn mochten. Een oud, versleten koffertje hing aan de wand. „Ja", zei de mastro, „dat koffer tje, gevuld met boeken en ondergoed, gaf mijn moeder me mee, toen ik als jonge jongen mijn geboortestad Lucca verliet om in de journalistiek te gaan. Het was het begin van mijn poëtische journalist en auteur was geweest, heb ik de poëzie van het vrouwenbeen in een ragfijne omhulling ontdekt. Kijk, ik verkoop de kousen ook als poëzie". Hij haalde een fraai gebonden en met goud bedrukte gedichtenbundel uit het vak en opende deze met tede re en liefdevolle gebaren. Een in sier lijke letters gedrukt gedicht van Dan te verscheen voor mijn ogen. De mae stro zette over zijn monocle een bril op en bladerde verder. Drie ragfijne dameskousen werden met eerbiedige vingeren te voorschijn getoverd. carrière en kreeg een ereplaatsje aan de muur". Na tien jaar als journalist aan een krant te Milaan te hebben gewerxt (hij schreef in die tijd nog tien boetfen, twee toneelstukken en zesendertig korte ver halen) begon hij in 1925 met zijn vriend, de schrijver Guido da Verona, een kousenfabriekje. De korte rokken mode van toen liet alle aandacht op het vrouwenbeen vallen. Guido zorgde ervoor; dat de kousen geparfumeerd werden. „Die geur vloekte nogal eens met het eigen parfum van de draagster, dus daar hielden we ah gauw mee op". Het fabriekje en winkeltje liepen goed en thans behoren vorstinnen en beroemd heden uit de hele wereld tot zijn klan tenkring. Koningin Elizabeth van En geland kreeg bij haar huwelijk liefst 72 paar „Tritticos" van de kousenkoning ten geschenke. Bij het afscheid nemen zei France schi, mixture van koopman en grand- seigneur: „Mijn elfde boek heet „Vor stinnen en beroemde vrouwen die ik ontmoette". Daarin vindt u alles over mijn kousen en mijn vreemde ontmoe tingen. U moet het beslist lezen". Ik heb het hem graag beloofd. TINEKE RAAT Eschscholtzia californica pleegt men ook wel Juliaantjes te noemen en de mooie oranje kleur is daar wel de oor zaak van. De satijnachtig glanzende bloempjes openen zich echter alleen maar in de felle zon en u zult dus wei voor een zonnig plekje moeten zorgen. Het is een eenjarig gewas en het wordt veel in liefhebberstuintjes gekweekt. Kassen en bakken hebt u er namelijk niet voor nodig en het is veel beter hen maar direct ter plaatse in de volle grond te zaaien; ze laten zich namelijk niet zo gemakkelijk verplanten. Vroeg in het voorjaar kunnen ze gezaaid worden, Juliaantjes. doch u kunt dat ook al in deze tijd van het jaar doen, doch dan doet u dat bij voorkeur op een apart snijbloemenbedje. Wanneer in deze tijd van het jaar ge zaaid wordt biedt dat voordelen: de plantjes bloeien dan volgend voorzomer veel vroeger en wanneer dan bovendien volgende lente ook nog eens gezaaid wordt krijgt u een fraaie opvolgende bloei. Er zijn Juliaantjes met enkele en met gevulde bloemen; eerstgenoemde zijn toch wel het mooist. De prachtige, helder oranje bloempjes kunnen heel goed gebruikt worden voor het vullen van kleine pulletjes. Speciaal in een donker vaasje zullen ze goed tot hun recht komen. G. KROMDIJK Franceschi: Wie mijn kous past trekke haar aan. Dit is een gezellige schooljurk. Het ronde pasje waarin middenachter de sluiting is verwerkt is gegarneerd met cirkeltjes van een afstekende kleur. Het is gemaakt van dunne wollen stof, zodat het nog lang doorgedragen kan worden. W» hebben er 125 cm. van 130 cm:;breed voo)- nodig. We tekenen het patroon 'ha. Bij het voor- en rugpand knippen we daarna de ronde pas eraf. Vervolgens knippen we de onderstukken op de aangegeven lijnen (deze zijn 7 cm. breed) door en leggen ze op een nieuw stuk papier zó, dat er 3 cm. tussen de doorgeknipte stukken valt. Elk onderstuk wordt dus 6 cm. wijder dan het oorspronkelijk was. De ronde lijn tekenen we bij. We leggen de stof dubbel. We laten de pas van het voorpand in het onder stuk vallen en leggen beide delen tegen de vouw. Neem niet de vouw die in de stof zit hiervoor, maar maak een nieuwe vouw, zodat er een stuk ontstaat waar het voorpand precies op past. Het onder stuk van het rugpand kan er naast uit, maak voor m.a. op dezelfde wijze een vouw. De ronde pas van het achterpand kan er dan nog tussen uit evenals het kraagje (dit is van achteren open. De mouwtjes knippen we erboven uit, de rest van de stof is voor de rok, daar komt dus maar één zijnaad in. We rimpelen de onderstukken van het lijfje aan de onderkant, stikken de voor pas op en de rugpas, nadat de terugslag is weggevouwen en afgewerkt. Stik de schoudernaden. Vervolgens stikken we het kraagje en zetten het met een schui ne bies aan de halslijn, de bies met de hand over de naad zomen. De zijnaden dichtstikken en de onderkant van het verscholen tussen mottenballen, moest hebben. „Je krijgt ze pas te zien, als hij heel goed met je is," was er bij gezegd. Hij was mij blijkbaar gunstig gezind, want even later mocht ik een blik wer pen in zijn troetelkind, de kist met de bloem zijner collectie. Bijna bedwelmd door de penetrante kamferlucht kreeg ik een kous van Een zwarte cocktailjurk van Dior, pro- I duct van de Y-lijnimpressie, die de 1 nieuwste creaties van Dior kenmerkt. De ruime „parachute-rok" geeft dit v model een aparte charme. Het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad meldt: Elk jaar opnieuw lijkt het of de zomer nauwelijks is be gonnen wanneer we ons alweer moe ten opmaken om de winter onder ogen te zien. Beperk uw voorbereidingen voor koude tijden niet tot het uit de mot tenballen halen van uw wintergarde- robe: er moeten nog andere voorzorgs maatregelen genomen worden. De zomer was het seizoen, waarop wij volop genoten van zon, licht en lucht. Onze huid werd erdoor gebruind: wij deden er gezondheid mee op. Door de inwerking van bepaalde zonnestralen in de huid werd in ons lichaam vitamine D gevormd, het vitamine dat een be langrijk aandeel heeft in de opbouw en het herstel van het beenderstelsel. Dit vitamine is voor volwassenen van be lang; voor kinderen is het onontbeer lijk. Wat nu wanneer de zon meer en meer verstek laat gaan en kou en regen een steeds belangrijker plaats in het weer bericht innemen? Volwassenen behoeven zich daarover niet veel zorgen te maken. Vermoede lijk is hun behoefte aan vitamine D niet zo groot en komen zij als ze voldoende van de buitenlucht blijven profiteren, wat dit betreft aan hun trek. Voor kinderen en aanstaande moeders ligt het geval anders. Juist door de betekenis die vitamine D heeft voor de beenderopbouw is het voor hen nood zakelijk in minder gunstige jaargetijden te zorgen voor extra toevoer van dit vitamine. Omdat er vrijwel geen voedsel be staat, dat van nature rijk is aan vita mine D, zijn ze aangewezen op praepa- raten als levertraan en vitamine D- druppels, dan wel op levensmiddelen, die kunstmatig gevitamineerd zijn, zo als margarine, bepaalde biscuits en in enkele gevallen melk. Hoeveel vitamine D? Op de verpakking van deze produc ten staat aangegeven hoeveel vitamine D eraan toegevoegd werd. Deze hoe veelheid wordt uitgedrukt in I.E. (In ternationale Eenheden). Als u nu weet, dat kinderen, evenals aanstaande moeders, ongeveer 500 a 800 I.E nodig hebben kunt u zelf be rekenen of u deze hoeveelheid haalt met de voeding of dat u uw toevlucht moet nemen tot extra praeparateiv Wanneer u b.v. margarine gebruikt, die 40 I.E. per gram bevat, dan zou met een dagelijkse hoeveelheid van 10 a 15 gram (waarmee 3 a 4 boterhammen besmeerd worden) al een behoorlijke hoeveelhed vitamne D worden opge nomen. U zult er echter zonder hulp van le vertraan, gevitamneerde melk of gevi tamineerde biscuits niet komen al zult u er een kleinere hoeveelheid van nodig hebben dan wanneer u de boterham men besmeert met boter of marga rine, die 10 dan wel minder I.E. per gram bevat. Over het algemeen zal men het ge* bruik van gevitamineerde levensmid delen aantrekkelijker vinden dan dat van levertraan. Wanneer uw dokter echter levertraan heeft voorgeschreven, moet u daarvoor in de plaats beslist geen* andere vitanime-D rijke producten ge bruiken. Het is overbodig naast de levertraan ook nog eens een plaats in te ruimen aan levensmiddelen, die vi tamine D bevatten. lijfje rimpelen tot 76 cm. De naad in de rok stikken en de bovenkant even eens rimpelen tot 76 cm. Stik het lijfje aan de rok. Werk deze naad met een schuine bies af, om knappen van het stiksel te voorkomen. Stik het naadje in de mouwen, werk de onderkant af en stik ze in het lijfje. Het kruisje in de mouw geeft de voorkant aan en het moet op het kruisje in het voorpand vallen. Stik van de resten een ceintuur tje en maak de zoom. Voor de garnering knippen we cirkel tjes van 2 'A cm. middellijn met naad uit stof van een afstekende kleur. Het naadje omrijgen, de rondjes op de stof rijgen en met een festonsteek appli- queren. Vitamine D kan slechts werkzaam zijn wanneer er tevens voldoende cal cium (kalk) en phosphor in de voeding voorkomen. Het behoort n.l. tot de taak van dit vitamine ervoor te zorgen, dat kalk in het beenderstelsel wordt opge nomen en vastgehouden, vandaar dat men het ook wel calciferol of kalk- drager noemt. Zorgt u daarom niet alleen voor vol doende vitamine D maar ook voor ge noeg kalkrijk voedsel, melk (eventueel in de vorm van karnemelk of yoghurt) en kaas. U weèt het: kinderen tot 12 jaar Zi liter tnelk 'daags aanstaande moeders 1 ltet en "iedereen tenminste één boter ham tnet kaas. Bederik, dat kinderen tot hun 18e jaar de héle'winter door vitamine D hard nodig hebben. Aanstaande moeders be horen hét gedurende alle maanden van dev zwangerschap te gebruiken. In het Staatsblad van Vrijdag is opgeno men het Koninklijk Besluit van 13 Sep tember tot wijziging van de artikelen 7 en 97 van het Rijksambtenarenreglement, dat reeds onderwerp is geweest van de inter pellatie van mej. mr. N. Tendeloo (P.v.d.A.) in de Tweede Kamer. De daarover gehou den beraadslagingen zullen Donderdag worden voortgezet. Dan zal de minister van Binnenlandse Zaken, prof. Beel, de op merkingen der Kamerleden beantwoorden. Jn het Koninklijk Besluit wordt gezegd dat het wenselijk is de regeling inzake het in dienst nemen van gehuwde vrouwen en het verlenen van ontslag aan huwende ambtenaressen aan te passen aan de in de practijk gebleken behoeften. In het besluit wordt bepaald, dat artikel 7, vierde lid, van het Algemeen Rijksamb tenarenreglement wordt gelezen als volgt: Gehuwde vrouwen kunnen voor aanstel ling tot ambtenaar slechts in aanmerking komen in de gevallen, waarin krachtens het bepaalde in of ingevolge artikel 97 bij huwelijk geen ontslag behoeft te worden verleend. Artikel 97 van het Algemeen Rijksamb tenarenreglement wordt als volgt gewij zigd: De vrouwelijke ambtenaar, die in het huwelijk treedt, wordt met ingang van de dag, volgende op die van haar huwelijk, eervol ontslagen. Dit geldt echter niet wan neer de betrokkene de 45-jarige leeftijd heeft vervuld, wanneer de ambtelijke werkzaamheden worden verricht in de echtelijke woning of in een localiteit, welke binnenshuis gemeenschap heeft met de woning, en wanneer het betrokken ambt naar het oordeel van de minister als een bijbetrekking kan worden waargenomen. De minister kan een uitzondering op de ontslagbepaling maken ten aanzien van door hem aangewezen ambten, groepen van ambten of groepen van ambtenaren en ook voor bijzondere gevallen. ADVERTENTIE (stalerc franco op aanvraag) Bij de zending van de Gereformeerde Kerken in Nederland is het bericht binnen gekomen dat ds. K. Blom, missionair pre dikant op het eiland Sumba, werkzaam te Waikabukak, door een auto-ongeval om het leven is gekomen. Nadere bijzonder heden omtrent het ongeval ontbreken nog. Ds. Blom had er in toegestemd zijn ver lof een halfjaar uit te stellen en aan het begin van deze periode is hij verongelukt. Mevrouw Blom-Aten blijft met zes kinde ren achter. Ds. Blom werd 26 October 1917 te Scho ten geboren en studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. In 1942 werd hij candidaat, nadat hij werkzaam was ge weest als hulpprediker te 's-Gravenzande en te Vollenhove-stad (voor de Noord-Oost polder). Hij werd 24 September 1944 te Goenga (Fr.) in het predikambt bevestigd. In Mei 1947 trad hij in dienst van de Soem- bawzending, beroepen door de zendende kerk van Winsum-Bergum (Gron.). Hij had eerst als standplaats Waimangura op West- Sumba en was sedert enkele maanden werkzaam te Waikakubak op West-Sum- ba. In zendingskringen heerst droefheid over deze slag, die de zending op Sumba en de Christelijke kerk aldaar heeft getroffen. Toen het bericht op het zendingscentrum te Baarn binnenkwam, was aldaar juist de Raad van samenwerking met de zendings arbeiders, die met verlof in het vaderland vertoeven, in vergadering bijeen. Ten teken van rouw werd de bijeenkomst onmiddel lijk geschorst. ADVERTENTIE Wagenweg 29 - Haarlem Tel. 20518 lanceert weer zo'n jeugdig HOUDBAAR KAPSEL Prins Bernhard heeft Donderdag op het quirinaal te Rome een hoffelijkheidsbezoek van 20 minuten gebracht aan president Giovanni Gronchi De prins is in Rome om te fungeren als ere-voorzitter van de conventie van het congres van Europees-Amerikaanse ver enigingen. In een auto van de ambassade reed de prins op het middaguur naar het quirinaal. Hij tekende het gouden bezoe- kersboek en had een gesprek met de presi dent dat als „vriendschappelijk" beschre ven werd. ADVERTENTIE Opleiding: Schoonheidsspec., manicure, pedicure Aanvang cursussen 26 September. HELENA H. BEGEMANN Middenlaan 9 - Haarlem - Tel. 34857 De nieuwe winterdienst van de N.Z.H., welke op 2 October begint, zal maar weinig afwijken van de zomerdienst. Natuurlijk vervalt de dienst op de seizoentrajecten, zoals van IJmuiden naar IJmuiden-strand. De belangrijkste wijziging is wel, dat de tienminutendienst op de buslijn Haarlem bollenstreek-Leiden later in de middag be gint dan tot nu toe het geval was. Dit is een gevolg van de grote frequentie welke ontstaan is door de invoering van de twee de lijn Haarlem-Noordwijk-Den Haag via de bollenstreek. Op het traject Sassenheim- Noord-Haarlem kwamen er daardoor twee diensten per uur bij. Daarom zal de twintig minutendienst, welke thans van 9 uur tot 12.20 bij vertrek van Haarlem en van 8.30 tot 12.10 uur van Leiden geldt, doorgaan tot 14.40 van Haarlem en 14.50 van Leiden. De aansluitende dienst Lisse-Oegstgeest (Leidse buurt)-Leiden wordt buiten de fo rensentijden gereduceerd tot een uurdienst. Bovendien zal dan alleen het traject Sas- senheim (Noord)-Leiden worden bereden. De uurdiensten welke in de avonduren gelden op de beide lijnen tussen Haarlem en Noordwijk zullen vroeger ingaan. Wat tenslotte het Haarlemse stadsnet be treft: de enige wijziging in de dienstrege ling betreft een verhoging van de frequen tie van lijn 4, waarop de gehele dag tot 20.20 uur een tienminutendienst zal worden gereden. Wij herinneren er voorts nog aan, dat lijn 5 een kleine routewijziging zal onder gaan. De bussen zullen van 2 October af niet meer via Schalkwijkerweg en Slacht huisstraat rijden, maar via Hamelinkstraat en Merovingenstraat. Hierdoor worden de wijken aan de Schipholweg beter bediend. Hedenmiddag heeft de minister van Bin nenlandse Zaken, prof. dr. L. J. M. Beel, daartoe gemachtigd door de Koningin, de zitting der Staten-Generaal gesloten. De beide Kamers van de Staten-Generaal waren in de vergaderzaal van de Eerste Kamer in verenigde vergadering bijeen gekomen onder voorzitterschap van de voorzitter der Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman. Minister Beel was in een gala-Berliner, geëscorteerd door rijkspolitie te paard, van het paleis Noordeinde naar het Kamerge bouw gereden, waar een erewacht van de rijkspolitie met drumband stond opgesteld. In de verenigde vergadering hield mi nister Beel de volgende rede: „Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen de huidige zitting van de Sta ten-Generaal in haar naam te sluiten. Een parlementair jaar van intensieve arbeid is weder ten einde. Vele belangrijke vraag stukken hadden uw aandacht. Zij gaven ook dit jaar een beeld van de rijke ver scheidenheid van bemoeiingen, waarvoor regering en Staten-Generaal zich heden ten dage zien gesteld. Voor de eerste maal kwam een rijkswet in de zin van het Sta tuut voor het Koninkrijk tot stand. De nauwe lotsverbondenheid der volken trad naar voren bij de onderwerpen van inter nationale aard, die behandeling vroegen. Het gemeen overleg tussen regering en Staten-Generaal heeft tot vruchtbare re sultaten geleid. In een goede sfeer werd het overleg aangevangen. Het stemt tot ver heugenis, dat hiervan ook gewag kan wor den gemaakt bij het einde dezer zittings periode. De Koningin heeft mij opgedragen u voor de betoonde ijver en toewijding dank te zeggen. In naam van Hare Majesteit de Koningin en daartoe door haar gemachtigd, verklaar ik deze zitting van de Staten-Generaal te zijn gesloten. Nadat de minister uitgeleide was gedaan, sloot de voorzitter de verenigde vergade ring. ADVERTENTIE maakt Santpoorterplein 1 - Haarlem - Tel. 19706 Buslijnen 3 en 4. Orde van advocaten hield congres De Nederlandse orde van advocaten heeft Vrijdag in de Zeeuwse hoofdstad haar jaarlijks congres gehouden. Het voor naamste agendapunt was de behandeling der prae-adviezen van mr. D. Giltay Vetn en mr. O. A. C. Verpaalen over „de onver enigbaarheid van het beroep van advocaat met andere beroepen." Uit een enquête was gebleken dat de toestand van de Neder landse advocatuur thans niet gezond is op dit punt, maar dat deze niet op slag te ver beteren is. Met 114 tegen 84 stemmen sprak de ver gadering uit, dat niet behoort te worden bevorderd, dat alleen hij advocaat kan zijn, die de advocatuur als hoofdberoep uit oefent. Maar evenmin moet bevorderd worden dat de advocatuur tegelijk wordt uitgeoefend met het bekleden van een veel tijd vergende functie, die wezenlijke ondergeschiktheid meebrengt. Hierover sprak de vergadering zich met 113 tegen 68 stemmen uit. Vijftigjarig bestaan wordt gevierd In Frankfort aan de Main worden ter ere van het 50-jarig bestaan van de Ne derlandse Kamer van Koophandel voor Duitsland, feestelijkheden gehouden, die vandaag voor het grote publiek hun hoog tepunt bereiken doordat een „Amster damse dag" gehouden wordt. Tal van pro minente Duitsers en Nederlanders hebben redevoeringen afgestoken, waarin zij on der andere op de eeuwenoude relaties we zen, die reeds tussen Nederland en Duits land, en Frankfurt in het bijzonder, heb ben bestaan.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9