Rode haan krijgt in Wormer de slechtste kansen bij Van Gelder Agenda voor Velsen „Kennemerland" vierde 4e lustrum IJmond-handballers bijeen voor de 15e verjaardag Aanmeldingsfo rmulier IJmuider Courant Strawberries zette de nieuwe competitie met 11-1 nederlaag in VGZ-brandweerwedstrijd Paraatheid der fabrieks- ploegen verheugend groot Jury voor toneel concours gevormd Drie aquariuhï-getrouzüen gehuldigd Angst voor geheimzinnige kinderziekte ongegrond Hockey in Kennemerland Annie" vlot en weer vast Eerste prijs naar Wieringen 6 Agenda voor Beverwijk Houtaanvoer uit Canada Met mevrouw De Bock naar de Champs Elysées Verdachte van autodiefstal na speurtocht aangehouden Start op 1 October Cartonnagefabriek en visrokerij Katholieke arbeiders vrouwen gaan druk seizoen tegemoet DCIJ'ers uitgeschakeld voor bovenste plaatsen UTD-bridgers in verwoede strijd DCIJ ontmoet Zaandam Schietwedstrijden van reservisten „Driehuis" begon de selectie wedstrij den BB en SWG ontmoeten nog al te vaak „verontschuldigingen Renners in de wintercompetitie MAANDAG 19 SEPTEMBER 1955 HET SPORTPARK „TUSSENWIJK" was Zaterdagmiddag het domein van de fabrieksbrandweren van Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Papierfabrieken, die er hun jaarlijkse brandweerwedstrijd hielden en waarvoor op „Tussenwijk" een brand-object was geconstrueerd, waarop de brandweerlieden hun technische en vooral ook tactische kennis konden botvieren. De snelheid van handelen moest worden beproefd op een houten geraamte, waarbij een veelheid van deskundige opdrachten moest worden uitgevoerd; opdrachten, die met de chronometer in de hand de kortst mogelijke tijd en de meest efficiënte wijze van brandbestrijden vroegen. Deze taak was voor de brandweerlieden van de Van Gelder-fabrieken Apeldoorn, Renkum I, Renkum II, Velsen en Wormer bepaald niet gemakkelijk, maar zij hebben zich hiervan met grote geestdrift gekweten. Renkum I begon de wedstrijd met élan, gevolgd door Velsen. Toen echter de Wor- mer-brandbestrijders als derde ploeg in actie waren, bleken zij met hun opvallende discipline tot de besten te gaan behoren. De Apeldoorners verdedigden de vorig jaar in hun bezit gekomen wisselbeker met veel vuur, maar ook Renkum II liet zich niet onbetuigd, zodat de jury onder leiding van de bekende Zaandamse brandweercomman dant, de heer C. Kakes, het niet gemakke lijk had. Dit bleek uit de uitslag, die door de heer J. H. Smidt van Gelder Jr., bedrijfsdirec teur van Velsen, werd bekend gemaakt. Het resultaat was: 1. Wormer, 549 punten; 2. Renkum II, 548,1 punt; 3. Apeldoorn, 502,7 punt; 4. Renkum I, 412 pnt.; 5. Velsen 398,3 punt. De prijzen Bij de prijsuitreiking merkte de heer Smidt van Gelder op, dat de jury uiterst critisch was geweest. Hij dankte de brand weer van Beverwijk, die voor de water- aanvoer had gezorgd. De jury kreeg bij zondere lof togeezwaaid voor haar uit stekende samenwerking. Met een paar geestige opmerkingen kregen de heer Kakes en zijn secondanten Apeldoorns postpapier overhandigd. Een van humor doorspekte toespraak ten aanzien van de vorderingen van Wormer's brandweerploeg, die zich kenmerkte door rust en discipline ging aan de uitreiking van de fraaie wisselbeker plus een verguld zilveren médaille als perma nente eerste prijs vooraf. Wormer verover de de beker nu voor de tweede maal. Aanvoerder W. Battem van Wormer ont ving als de beste commandant een per soonlijke herinnering. Aan Renkum II werd de zilveren médaille toegekend. De overige strijdploegen kregen van de directeur een wijze instructie mee: steeds zorgen voor paraat materiaal en de ware brandbestrijdersgeest animeren om op het critieke ogenblik onmiddellijk te kunnen toeslaan. Er was uiteraard dank voor de organisa tie van de wedstrijd voor de heer P. J. Elmers, waarna de heer Kakes de kans kreeg de wedstrijd aan een instructieve na beschouwing te onderwerpen. In de strijd ploegen waren veel punten van overeen stemming; hij wees echter speciaal allen op de nodige fantasie bij brandbestrijding. Een bijzonder woord van lof kwam toe aan de commandant van de Velsense fabrieks- ploeg tijdens de in Hilversum gehouden landelijke brandweerwedstrijden. De heer P. Krabbendam was hier als de beste leider aangewezen en mocht voor deze prestatie uit handen van de heer Kakes een dubbel- kop electrisch scheerapparaat ontvangen, aangeboden namens het wedstrijd-comité. Vuur en zwarte rook Met belangstelling hebben de talrijke brandweerlieden en toeschouwers een bij zondere demonstratie van een bekende Amsterdamse firma in brandweermateriaal gevolgd. Op „Tussenwijk" werden diverse branddoelen overgoten met pek, olie en benzine. Toen de brand er in gejaagd was, stegen er geweldige roetzwarte rookwolken MAANDAG 19 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De strijd om het heelal".. Rex, 20 uur: „Carla, de zondares van het eiland" (officieuze opgave). „Felison", 14-17 uur, zaal Heidestraat, expositie van werken van Jaap Min. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.30-12 en van 14- 16.30 uur. DINSDAG 20 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De strijd om het heelal". „Felison", als Maandag. Pieter Vermeulenmuseum, als Maandag. I. v. A. O., 20 uur, Ned. Herv. Jeugdge- bouw, Surinaamse avond. MAANDAG 19 SEPTEMBER Luxor theater, 19 en 21.15 uur: „De grote obsessie". Kennemer theater, 19 en 21.15 uur: „Ge trouwd met de band". W. B. theater, 20 uur: „De schat van de Amazone". ten hemel en het was haast fantastisch om te zien hoe vuur en rook met droogpoeder- apparaten in een oogwenk werden gedoofd weer veel sneller dan na het toepassen van nevelspuitapparaten. Allen waren over deze demonstratie opgetogen; evenzeer de twee brandweerlieden van de Velsense ge meentebrandweer, die mede als jury fun geerden. Op uitnodiging van de heer Smidt van Gelder begaven deze deelnemers en jury leden zich naar Wijk aan Zee, waar hun tot slot van de wedstrijden een diner werd aangeboden. Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Zaterdagmorgen ter lossing aangekomen het Duitse m.s. „Travemünde" met een lading van 991 vadem papierhout uit de Canadese haven Bathurst. Dit schip had reeds Vrijdag in afwachting van de los- beurt ligplaats-in IJmuiden gekozen. In het programma „Tussen de bedrijven door" dat vanmiddag door de N.C.R.V. wordt uitgezonden, spreekt mevrouw N. de Bock-Luiting uit Beverwijk over het on derwerp „Champs Elysées, trefpunt van vele volken". Verleden week werd in de nacht van Donderdag op Vrijdag uit de garage van de heer A. van Geluk te Bakkum, een personenauto ontvreemd, die in de loop van Vrijdag onbeheerd op de Brederode- straat werd aangetroffen. De rijkspolitie van de groep Castricum zette terstond een onderzoek in, met als gevolg dat het afge lopen weekeinde de 27-jarige inwoner van Berkhout, H. de D., tussen Berkhout en Bergen werd opgepikt. Bij zijn verhoor legde hij een volledige bekentenis af. Later is de man op vrije voeten gesteld, maar niet nadat proces-verbaal was opgemaakt. Naar wy vernemen zal de jury, die het komende amateur-toneelconcours van de Velser gemeenschap zal beoordelen, uit de volgende personen zyn samengesteld: dr. P. Brommer, rector van het gymnasium „Felisenum", dr. J. A. Fijn van Draat, Bert Pijpers, toneelrecensent. De Hooger Gheest Gesellen zullen Za terdag 1 October het concours openen met „Vogel vlieg de wereld in", een blijspel van A. P. Dearsley onder regie van Willem v. d. Veer. Deels wordt het concours gespeeld in Rex, in het Patronaat, in het Hervormd Jeugdgebouw en in andere zalen, tot nu toe hebben zich 7 verenigingen voor deel neming aan het concours aangemeld. Ter gemeentesecretarie (4e afdeling) te Velsen liggen ter inzage de volgende ver zoeken van de N.V. Cartonnagefabriek „Rocarto" te IJmuiden om vergunning tot het oprichten van een cartonnagefabriek in Neptunusstraat 27 te IJmuiden; P. J. Visser te IJmuiden om vergunning tot het uitbreiden van de visrokerij en -bakkerij in Industriestraat 6 te IJmuiden. Op Maandag, 3 October 1955, te elf uur, zal ten gemeentehuize, ten overstaan van het gemeentebestuur, één of meer van zijn leden, dan wel één of meer door dit be stuur aangewezen ambtenaren, aan een ieder gelegenheid worden gegeven om mondeling bezwaren tegen inwilliging van deze verzoeken in te brengen. Het bestuur van de Katholieke Arbeiders vrouwen, afdeling Beverwijk, heeft de laat ste weken niet stil gezeten en kan nu zijn leden een programma voor het wintersei zoen 1955-56 aanbieden, dat voor „elck wat wils" bevat. Op 6 October, de eerste avond van het nieuwe seizoen, zullen de dames adviezen ontvangen van mevrouw Smit-Goeman, over het inrichten van hun woningen onder het motto „Kleur en vorm in uw woning". De heer M. H. Hofman zal op 16 Novem ber het een en ander komen vertellen over de taak van de „levensscholen" en de zo langzamerhand traditioneel geworden Kerstavond zal worden gehouden op 20 December. De algemene jaarvergadering zal plaats vinden op 20 Januari; vasten avond, zo langzamerhand ook hier een tra ditie, zal gevierd worden op 19 Februari, en op 13 Maart zal de bij de Katholieke Beverwijkers bekende en gaarne gehoorde spreker de heer M. H. Dominicus ko men spreken over zijn belevenissen in Ita lië met films als illustratiemateriaal. Op 17 April wordt een film vertoond over het land van de onbegrensde mogelijkheden, de Verenigde Staten van Amerika, terwijl het seizoen zal worden besloten met een in Mei te houden „moederavond". Provinciale damtitel Met voor Dukel nog drie en voor Postma nog vier partijen te spelen is het vrijwel zeker, dat de beide DCIJ'ers voor de twee bovenste plaatsen zijn uitgeschakeld. De IJmuidense dammers slaagden er namelijk niet in winst te behalen. Dukel stelde wan hopige pogingen in het werk om de beslis sing te forceren, maar zowel Stahlberg als Den Doop behaalden remise. Postma verloor van v. Heerden en speelde remise met v. d. Sluis. Alleen de voorzitter van de damclub ,,'t Oosten" hield zich uitstekend. Nu be haalde De Jong winst op Ansems en verloor van Den Doop. De stand na de negende ronde is als volgt: J. H. Beeke 11 (.uit 8); v. Heerden 11 (uit 8); A. de Jong en v. d. Sluis 11 (uit 9); Den Doop 10 (uit 8), B. Dukel 10 (uit 9), Ansems, Willemse 8. Postma, Stahlberg, v. Dijk 7, Berk 4, v. d. Himst 3. De uitslagen van de dit weekend gespeel de partijen luiden: v. d. Sluis wint van Berk; Dukel remise met Stahlberg en Den Doop: v. Dijk wint van v. d. Himst; van Dijk ver liest naar Berk; v. Heerden wint van Wil lemse en Postma; Den Doop wint van Abe de Jong; AnsemsBeeke remise; De Jong Ansems 20; WillemseStahlberg 02. Zaterdag en Zondag wordt in het Amster dams Schaakhuis de wedstrijd voortgezet. V. d. Sluis speelt tegen v. d. Himst; Dukel speelt met Ansems en Abe de Jong; Postma ontmoet Stahlberg en Ansems; Beeke speelt tegen Abe de Jong en Dukel; v. Heerden ontmoet van Dijk en v. d. Hinst. In Parijs heeft zowel het personeel van de stadsbussen als de metro gestaakt. Het aantal personenauto's, dal nu op de weg kwam, was zo groot, dat er talrijke verkeersopstoppingen voorkwamen. De Place de la Concorde bood bijvoorbeeld deze aanblik IJselmeervisserij. Vrijdag werd door 80 vaax-tuigen op Urk aangevoerd: 6701 pond kuilpaling, prijs f 0,73f 0,95; 1688 pond snoekbaars, prijs f 0,59f 0,67; 855 pond rode baars, prijs f 0,50f0,57; 544 pond voorn, prijs 3 cent per pond en 1296 bak nest, prijs f2,40f2,80 per bak van 37y. kg. De IJmuidense bridgeclub UTD is de wintercompetitie gestart. UTD speelde haar tweede wedstrijd alweer en de uitslag luidde: Groep A: 1. Rob en echtgen. 67.36 2. Prins en echtgen. 52.08 3. Westerop Pieterse 51.38 4. mevr. VerhorstGrent- zius 51.38 °7c.\ 5. BerkhoutKuipers 47.91 6. SchoenKoelemey 47.91 7. dames SchoenKoelemey 45.13 8. Ten Broeke Gomes 44.44 9. GrootRoelofs 42.36 Groep B: 1. mevr. SlaatsBöhm 55.55 2. Snel en echtgen. 53.96 3. Muis en echtgen. 52.38 4. v. Burk—Visser 50 5. Muller—Van Olst 50 6. KorverKlin kenberg 48.41 7. mevr. Klinkenberg Jonker 46.82 8. Warger en echt. 42.85 Voor de hoofdklasse competitie Noord- holland van het nieuwe seizoen speelt DCIJ Woensdagavond thuis tegen Zaandam. Daar Laros en Roozenburg present zijn en ook Ligthart en Suyk uitkomen is het DCIJ- tiental weer op zijn sterkst. Indien het tien tal volledig is mag op een DCIJ-overwinning worden gerekend. De DCIopstelling is: Roozenburg, Laros, Dukel, Ligthart, Postma, Suyk, v. d. Berg, Swier, Vooys en Beukema. Reserves zijn: K. de Jong en Krijgsman. Het twintigjarig bestaan van de Aqua rium- en Terrarium-vereniging „Kenne merland" is Zaterdagavond gevierd met een feestelijke bijeenkomst in het Patro naatsgebouw aan de IJmuider Zeeweg. De voorzitter, de heer G. Vermeulen, memoreerde in zijn openingswoord het feit dat twee leden, de heren Douma en Rood- zand reeds sinds de oprichting lid zijn ge weest, hetgeen hij voor een aquarium vereniging wel zeer bijzonder noemde. Hij dankte hen voor hetgeen zij voor de vereniging gedaan hebben. De vereniging beschikt over een goede kern, hetgeen vol gens de heer Vermeulen ook wel nodig was. Hij knoopte hieraan vast de klacht over het weinige contact, wat men de leden ook biedt. De vergaderingen worden zeer slecht bezocht, meende hij, misschien ligt de oplossing in het verstevigen van het contact tussen de verschillende afdelingen, zeide de voorzitter en hij hoopte zelfs te kunnen komen tot een gewestelijke af deling om in ruimer verband bevindingen uit te wisselen. De secretaris, de heer J. Klaver die hier na het woord nam, zeide dat ook de voor zitter reeds 20 jaar lid van de vereniging geweest is en zelfs al die tijd voorzitter. Een luid applaus getuigde van sympathie voor de wakkere praeses. Aan de wens van verschillende aanwe zigen om iets uit de beginperiode van de De leden van de handbalvereniging „IJmond" hebben Zaterdag met een pret tige feestavond in het Statenhuis aan de Velserweg het derde lustrum gevierd van hun vereniging, die in het oorlogsjaar 1940 werd opgericht. De „kersverse" nieuwe voorzitter, de heer C. Klesser, die tijdelijk de taak van de heer P. Bijl, oud-voorzitter, overnam om de vele gasten te begroeten, onder wie een lid van Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van te abonneren op 6.50 per kwartaal/0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zü die zich met ingang van 1 October 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 September 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen HGV (Hengelo), deed dit op geestige wijze. Hij huldigde ook mevr. A. Eckhardt-Oort- wijn, de enige, die van de oprichting af lid van „IJmond" is en overhandigde haar met luide bijvalsbetuigingen een aardig ge schenk. Direct hierna werd de aandacht gevraagd voor de korte revue „IJmond kop-op", van de hand van de heer W. Siebers, die uitge voerd werd door een aantal jeugdleden. In deze revue werd op het provisorisch toneel podium een geestige uitbeelding gegeven van de IJmond-geschiedenis, die haar ont staan heeft te danken aan de gymnastiek vereniging „SSH", waaruit „IJmond" is ontsproten. Met miniatuur-scheppen en een kruiwagen werd letterlijk teruggegre pen naar de zelfwerkzaamheid, waaruit het sportpark „Watervliet" is ontstaan en ten slotte brachten de uitvoerenden de samen smelting van de handbalclubs „IJmond" en „Beverwijk" tot leven, waarna het koste lijke clublied door allen daverend meege zongen, de reeks van de herinneringen af sloot. De samensmelting van de beide clubs is overigens de hele verdere avond wel een goede zet gebleken te zijn: de prettige club sfeer heeft de leden een bijzonder plezie- vereniging te vertellen, voldeed de heer Vermeulen met een kort woord. Hij schetste de moeilijkheden die men aanvankelijk ondervond.... door het ge mis aan exacte kennis. De oprichtingsvergadering had plaats op de „Vinkebaan" van de Hoogovens, waar met 14 leden werd gestart. Dit aantal groeide al spoedig tot 25, waaruit lang zamerhand een bloeiende vereniging ont stond. De spreker van deze avond, dr. J. M. Lodewijks, zeide dat de landelijke bond, die aanvankelijk 1000 leden telde tot een sterkte van 16.000 is uitgegroeid. „Kenne merland" heeft getoond trouw te zijn. De reden van de klacht van de voorzitter over het weinige contact zag de heer Lodewijks in het feit, dat het de leden tegenwoordig te gemakkelijk wordt gemaakt. De moei lijkheden vroeger legden een stevige band. Onder de titel „Als aquarium-liefhebber in Frankrijk" verborg zich een boeiende lezing over hetgeen de heer Lodewijks op een reis door dit land heeft gezien en ge filmd aan kleine schoonheden in en onder water. Ons bereikte het bericht, dat vele ouders in Beverwijk zich ongerust maken over de gezondheid van hun kroost. In het Rode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk zouden een aantal kinderen beneden 14 jaar zijn op genomen, die aangetast waren door een onbekende besmettelijke ziekte. Wij hebben op verschillende plaatsen ons licht opgestoken en daarin natuurlijk be trokken dr. J. J. Hoogenboom, de kinder arts te Beverwijk. Uit naam van deze dok ter kunnen wij het volgende meedelen: Van een epidemische ziekte is geen spra ke, zelfs niet van een niet bekende ziekte. Er zijn enkele kinderen opgenomen, doch sedert de uitbreiding en verbouwing van het ziekenhuis liggen kinderen altijd ge- isoleerd. De wedstrijden voor de elftallen van boven en onder het Noordzeekanaal, Eechtrop uit Beverwijk en Strawberries uit Velsen, hebben zich op de eerste dag van de nieuwe competitie 1955/1956 nog gekenmerkt door een moeilijk begin. Strawberries maakte zijn debuut in de overgangsklasse op eigen veld tegen de kampioen van deze afdeling in het vorige jaar, H.D.M. De gastheren werden verslagen met niet minder dan elf één. HDM speelde Zondag een klasse beter tegen de Strawberries, dat hieruit de conclusie moet hebben getrokken, dat het dit seizoen heel wat moeilijker zal gaan dan het vorige jaar, toen de hockeyers uit Velsen ongeslagen het afdelingskampioen schap behaalden en bij de daarop volgende promotiewedstrijden aan het langste eind trokken. Na een voor Strawberries ongelukkig begin met reeds direct na de eerste bully wat doelpunten tegen miste de thuisclub de energie om deze tegenslagen te ver werken. Wel kreeg het elftal enige kansen, maar de vele toeschouwers zagen hieruit geen doelpunt komen. HDM had bij de rust al een voorsprong van zes—nul en voer de deze stand tot elf-nul op voor het laatste fluitsignaal klonk. 11- Zeven havenarbeiders springen bij Het garnalensloepje „Annie" (IJm. 322) van schipper Douwe Broek is Zondagmid dag bij hoog water omstreeks vijf uur de vrijheid zeer nabij geweest. Men had een anker uitgebracht en het tussen de pieren gestrande scheepje was al vlot, toen de tros het begaf en de „Annie" weer aan de kracht der golven was overgeleverd, die het sloepje terugwierpen op zijn oude plaats. Zeven havenarbeiders onder aanvoering van Dik Böhm gaan nu proberen met palen onder het scheepje een soort rollenbaan te In de promotieklasse speelde Zandvoort tegen HIC en Eechtrop ontving het Bloe- mendaalse BMHC. Beide wedstrijden ein digden in een puntloos gelijkspel. BMHC V en VVV speelden gelijk (één één) voor de competitie in de tweede klas se D. Strawberries II won in deze afde ling met één-nul van het bezoekende Am sterdam IV door een doelpunt, dat in- de tweede speelhelft werd gemaakt door linksbuiten Pronk. De aanvallen van Strawberries waren gevaarlijker dan die van de gasten, zodat van een verdiende overwinning voor de thuisclub gesproken mag worden. De derde klasse competitie vermeldde in de afdeling D een vrije Zon dag voor Strawberries III en een thuis wedstrijd voor Eechtrop II tegen Terriers uit Alkmaar. Deze ontmoeting eindigde met een benauwde overwinning van drie twee. In de eerste helft toonde de thuis club een sterk overwicht, dat werd uitge drukt in doelpunten van middenvoor Post (tweemaal) en van linksbuiten Kobus. Nog voor rust maakte Terriers een tegen- punt en door beter spel van deze ploeg na de rust werd de einduitslag drie-twee. In de uitwedstrijd tegen FFÏ1 II compe titie vierde klasse nam middenvoor Schaap vier van de vijf doelpunten, die Eechtrop III in deze wedstrijd scoorde, voor zijn rekening. Linksbinnen Kotte voegde er nog een doelpunt voor Eechtrop aan toe, en Fit II werkte de bal twee maal achter Beverwijks doelverdediger Tukker. Een sterk technisch en tactisch beter spel van de gasten maakte de overwinning voor Eechtrop verdiend. Bij de heren werd nog een vriendschap pelijke oefenwedstrijd gespeeld tussen het derde en het vierde veteranenteam van Strawberries. De uitslag van deze ontmoe ting was drie-één in het voordeel van de oudere spelers. Strawberries speelt Zondag in de over gangsklasse uit tegen HGC, Eechtrop voor de promotieklasse uit tegen Alkmaar. Ook de promotieklasser dames Strawberries gaat op bezoek bij HGC. Dameswedstrijden Strawberries I zette de competitie in de promotieklasse goed in door op eigen ter rein met vier-nul te zegevieren over het bezoekende Leonidas uit Rotterdam. De ruststand was al twee-nul in het voordeel van de thuisclub. De dames R. Mey en W. van der Veen namen elk twee doelpunten voor haar rekening. In deze afdeling speel de Groen-Geel tegen Alliance (uitslag één-drie) en won BDHC II in Bloemendaal met drie-één van Victoria uit Rotterdam. Twee wedstrijden in de derde klasse D wa ren de uitwedstrijden van Strawberries II en van Eechtrop tegen HIC II in Amstel veen, uitslag nul-nul, en tegen BDHC V in Bloemendaal, die een overwinning van zes nul voor de speelsters van de thuisclub bracht. Strawberries kreeg tegen HIC min der dan het verdiende. De hockeysters uit Velsen lieten drie korte hoekslagen ongebruikt. Bij de vierde klassers dames speelde in de afdeling D Strawberries op eigen terrein tegen Zand voort. De einduitslag één-nul was ook de ruststand. In de afdeling E van deze klas se speelde Eechtrop II op eigen terrein te gen Terriers welke onmoeting met twee nul door de thuisclub werd gewonnen. Een doelpunt kwam van de stick van mej. J. de Bruin, het andere schoot de doelverde- digster van Terriers in eigen doel. De naar deze klasse gepromoveerde ploeg van Kraaien maakte een uitstekend debuut door met tien-één van het bezoekende Strawberries IV te winnen. P.V. DE LUCHTPOST we\ed7pTe1uSdgd' me' Zang danS maken' het sl°epie krijgen. Een muziektrio zorgde voor wat afwisse ling, waaraan ook de heer J. Wolters een flink aandeel had met zijn goocheltoeren. Als de geestdrift van de IJmond-leden tijdens de competitiewedstrijden in dit sei zoen zal zijn als Zaterdagavond tijdens de lustrumviering zal het „waarachtig wel gaan". Bij de Castricumse postduivenvereniging De Luchtpost is de heer R. W. Bettink kam- ipoen geworden in de „Generaal"-afdeling met een totaal van 2061 punten. Tweede werd J. Zentveld met 2049 punten; 3. A. Metselaar 1833 punten; 4. A. Buter 1793 pun ten en 5. J. Houtenbos 1589 punten. Voor de indeling om het clubkampioen schap is de bridgeclub „Driehuis" het nieu we seizoen begonnen met de selectie-wed strijden. De utislagen zijn: Lyn A: mevr. Need—heer Bosman 61.11 heer Kuiper—Berkhout 57.14 heer Schaa- per—v. d. Vlugt 56.35 heer Snoek—Ooms 53.97 heer Valk—Bais 48.41 heer Van Doorn—Taverne 42—86 heer Born—Jan sen 40.48 echtpaar Hillge 39.68 Lyn B: heer BaartGeus 66.67 echt paar v. Rumpt 54.76 heer Noortman—-de Waal 53.17 heer DupkeNeed 50.79 echtpaar Jonker 45.24 mevr. Dijkshoorn- heer Heykants 41.27 echtpaar Poppe 39.68 Lyn C: dames Heykant—Berkhout 68.06 dames NoortmanJansen 56.94 mevr. v. Dok—heer Leviet 52.78 mevr. v. Hoften —heer Geus Sr. 50.00 heer Krab—We- scher 45.83 heer ImmingVan Gameren 41.67 dames SnoekOoms 34.72 Zestig leden van het korps reserve rijks politie uit het district Alkmaar hebben Za terdag op de schietbaan van de politie- schietvereniging Castricum, in de duinen deelgenomen aan wedstrijden op pistool. Voor wat de eerste vijf geëindigden be treft waren de uitslagen als volgt: 1. J. Voorthuizen, Wieringen, 115 punten; 2. J. v. d. Ploeg, Enkhuizen, 115 punten; 3. P. Wagenaar, Blokker, 113 punten; 4. A. Lou- kens, Enkhuizen, 111 punten en 5. H. de Goede, Egmond-Binnen, 110 punten. Prijsuitreiking Na afloop van de wedstrijden kwamen de reservisten in hötel' De Rustende Jager bijeen voor de prijsuitreiking. Voordat de waarnemend districtscommandant van de reserve rijkspolitie, luitenant. L. J. C. G. Elzinga, zulks deed, heeft de oud-burge meester van Zandvoort, de heer Van Al phen uit Bergen, in zijn functie van voor zitter van het district Noordholland van Steun Wettig Gezag de mannen toegespro ken. „Wij komen nog maar al te veel mensen tegen die, als hen gevraagd wordt zich bij de BB of SWG aan te sluiten, met allerlei verontschuldigingen voor de dag komen. Gij hebt echter begrepen waar het om gaat en daarom vond ik het een voorrecht de wedstrijden en nu de prijsuitreiking bij te wonen", zeide de heer Van Alphen onder andere en hij besloot: „Als voorzitter van Steun Wettig Gezag wens ik u veel succes en ik hoop, dat u met genoegen op deze dag zult terug zien." Tevoren had luitenant Elzinga de man nen verwelkomd en van de gelegenheid gebruik gemaakt de districts-commandant, de heer Kuyk, die wegens ziekte niet aan wezig kon zijn, van harte beterschap te wenzen, welke wens enige reservisten, die in de avonduren de zieke commandant zouden gaan bezoeken, namens allen over brachten. Aan het slot van de bijeenkomst reikte luitenant Elzinga aan de 25 reservisten het diploma geoefend en/of buitengewoon ge oefend man uit. Zondagmorgen hebben de leden van de Beverkijkse rennersclub „Kennemerland" de wintercompetitie voortgezet met een in dividuele wedstrijd. De uitslagen waren: C klasse, 44 km.: 1. H. v. Duin in 1 uur 13 mm. en 30 sec.; 2. A. Lute; 3. K. Kluft; 4. H. Beentjes; 5. C. Oldenburg; 6. M. v. d. Bos; 7. H. de Bruin; 8. O. Hendriks; 9. H. Komen; 10. F. Scheringa; 11. J. Vosse; 12. P. Bos. Junioren, 33 km.: 1. C. Lute in 1 uur 6 mm. en 46 sec.; 2. G. Lute; 3. J. Timmer 4. W Krijger; 5. M. Put.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 8