Verenigingsvaria Huurcommissie gaat - in vijf „kamers" verdeeld-aan het werk Agenda voor Veisen Baas van 18.000 electrotechnische on derdelen bij Hoogovens in de feestzon IJmuider Courant Drie populaire mailstomers waarvan de laatste Griek werd Old Clothes New Huisvestingscommissie voor nieuwe periode Expositie Jaap Min A anmeldingsfo rmulier Met dr. Melchior in de Amazone-hel Als voorzitter oud-wethouder W. F. Visser voorgedragen Heemskerk LANGS SLUIZEN EN HAVENS DRY CLEANING ONLY Agenda voor Beverwijk Voordracht leden en plaatsvervangers „De kabelschoen met de tullen Jubileum van P. Versluis rondde lange carrière af Bevredigende resultaten van huisbezoek NGVB opende het seizoen I (Je IJmond Verkoopmiddag van Herv. Vrouwen vereniging Foto-avond in „De Banjaert" Opera-concert van „Zang en Vriendschap" VELSEN EN DE HUURVERHOGING Ouden van Dagen laten zich voorlichten Transportrijwiel onbeheerd aangetroffen Aan nieuwe straat verlichting wordt gewerkt WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1955 7 DE IN 1882 TE Amsterdam opgerichte Koninklijke West-Indische Maildienst was in 1912 geen zelfstandige maatschappij meer. De vloot ging toen varen onder beheer van de Koninklijke Nederlandse Stoomboot Maatschappij. De KWIM-schepen kregen echter eerst in 1918 de zwarte schoorsteen met de twee witte banden en werd de vracht-, post- en passagiersdienst geheel in handen van de KNSM gesteld. Deze verandering viel samen met de bestelling van dri« passagiersschepen: de „Stuyvesant", de „Crijnssen" en de „Van Rensselaer", die vele malen van de IJmui- der sluizen gebruik: hebben gemaakt omdat zij een regelmatige dienst onderhielden tussen Amsterdam en West-Indië. voor zijn tijd een mooi schip. De „Stuyvesant" en de „Van Rensselaer" kwamen gereed op de helling van de Ne derlandse Scheepsbouw Maatschappij en de „Crijnssen" was afkomstig van de Mil. Fijenoord te Rotterdam. Gezien de foto waren het in die tijd fraaie passagiersschepen, niet zo groot als die van tegenwoordig, maar mooi van lijn. Wat grootte betreft verschillen zij weinig van elkander. De „Stuyvesant" had een bruto inhoud van 4202 reg. ton, netto 2552 en een draagvermogen van 3642 ton. De lengte bedroeg 104,22 m, de breedte 14,53 m en de holte 7.40 m. De triple expansie machine van het fabrikaat Werkspoor ont wikkelde 2300 pk. Van Rensselaer Ruim 20 jaren achtereen hebben.de sche pen ongestoord gevaren. Daarna kwam de tweede wereldoorlog en deze maakte dat twee van dit drietal verloren gingen. Num mer één was de „Van Rensselaer" en vele IJmuidenaren zullen zich dat nog wel her inneren, dat dit schip op 13 Mei 1940 bij het verlaten van de haven van IJmuiden even Ibuiten de pieren op een mijn liep. Het schip werd binnengebracht en in de buiten haven aan de grond gezet. Geleidelijk is het afgetuigd en na verloop van jaren is er niets meer van overgebleven. Met de „Crijnssen" is het anders gegaan. 'Dit schip heeft nog enige jareri~ iri ge allieerde dienst gevaren, totdat ook voor dit passagiersschip het einde zich. voltrok in de Caraïbische Zee. Dit gebeurde op 10 Juni 1942 toen de „Crijnssen" van Curagao op weg was naar New Orleans. Naar Griekenland De „Stuyvesant" heeft meer geluk gehad dan de twee bovengenoemde zusterschepen. Dit schip 'bleef voor rampen gespaard en ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 WOENSDAG 21 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De strijd om het heelal". Rex, 20 uur, „De vrouw van de half bloed" (officieuze opgave). Pieter Yermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. „Felison", 1417 uur, zaal Heidestraat, expositie van werken van Jaap Min. VELSEN-NOORD „De Tunnelboys", Jeugdhuis, 19.30 uur, simultaandammen tegen B. Dukel van DCIJ. DONDERDAG 22 SEPTEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De heerser van Ceylon". Rex, 20 uur, als Woensdag. Pieter Vermeulenmuseum, als Woensdag. „Felison", 1921 uur, als Woensdag. Kinderkoor „De Goede Herder", Ned. Herv. Jeugdgeb., 20 uur, zanguitvoering. Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: „De grote obsessie." Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: „Ge trouwd met de band." W.B.-theater: Geen voorstelling. toen de oorlog afgelopen was verscheen het schip na verloop van tijd weer in de ver trouwde thuishaven. Behalve de „Stuyvesant" keerde ook de „Cottica" terug. De tot de vloot van de K.N.S.M. behorende passagiersschepen .Simon Bolivar", „Costa Rica" en „Colom bia" waren ook verloren gegaan. Toch heeft de K.N.S.M. later van de „Stuyvesant" afstand gedaan. Overgeno men door de Hellenic Mediterranean Co.Ld is het schip onder Griekse vlag gekomen. Dit was in 1950 waarmede het laatste schip verdween van de drie eertijds populaire passagierssch epen ARIE VAN DER VEER Voor het nieuwe zittingsjaar moest een nieuwe huisvestingscommissie in Velsen worden samengesteld. B. en Wa hebben de organisaties, welke hierbij tot nu toe be trokken zijn, verzocht, een drietal namen op te geven van personen, die bereid zijn eventueel als vertegenwoordiger voor hun organisatie zitting te nemen in de meerge noemde commissie. Hieruit kwam de volgende voordracht te voorschijn: voor de vakorganisaties: lid: N. C. Nat, plv. lid: H. v. d. Put; voor de Huurwaarborgvereniging: lid H. Wich- mann, plv. lid: W. A. de Bruyn; voor de Velser Winkeliers- en Middenstandscentra le: lid: J. v. Leeuwen, plv. lid: E. Sanders; voor de Woningbouwcorporaties: lid: G. Veltman, plv. lid: D. Roos; als deskundige op sociaal gebied: lid: C. van Kuilenburg, plv. lid: E. Luikman. Bij „Felison" te IJmuiden-Oost exposeert tot 25 September Jaap Min, schilder van vooral religieuze onderwerpen. Min's uitdrukkingswijze is er één van expressionistische aard. Terwille van de verhoging van de uitdrukkingskracht laat hij zich gaan in de vertekening, vertekent hij bewust zoals de huidige expressionisten dat meer doen dan de vroegere. Ook richt deze vertekening zich op een zinrijke aanpassing van de vormen aan het vlak, worden de omschrijvingen van die vorm in hun richting mede bepaald door de begrenzingen van het vlak. Soms om lijsten deze schilderijen zich als het ware in zichzelf. De lijst is dan op het doek al meer of minder aanwezig in grote recht hoekig omsluitende vlakken en lijnen. Het is een zich richten op het monumentale. Men kan zich voorstellen dat Min wand schilderingen zou willen maken. Deze kunst staat, ondanks dat het onder werp altijd duidelijk blijft, dichter bij „ab stracte" kunst naarmate het onderwerp een eerbiediger benadering verlangt, naar mate deze kunst een meer dienend karak ter heeft. De puur schilderkunstige kwaliteiten van Min, zijn gevoel voor kleur, vorm en lijn, zijn zeker te waarderen. Wanneer Min landschappen schildert krijgt zijn werk een individueler karakter, is de psychische werking van zijn kleur sterker. In zijn gouaches en aquarellen toont Min zich een echte, gezonde schilder met plezier in zijn materiaal, de verf. In enkele schil derijen werd wel eens even te zeer mis schien gezocht naar effecten van de materie. AD INTERIM Als een jongen van veertien dag in dag uit by. moeder zeurt om bij de Hoo'góvèhs te mogen werken, ondanks het feit, dat zijn aanvangslooU, dat als groentebezorger het kapitaaal van 8 per week bedroeg ongeveer tot de helft verminderd zou worden, dan zou dit blijk kunnen geven van een „vooruitziende blik". Deze vooruitziende blik werd, volgens het verhaal van de moeder, getoond door de jonge Pieter Versluis, die nu, 25 jaar later, als voorman bij het magazijn onder daverend hand geklap zijn feestelijk versierde werkterrein binnentrad. Van magazijnjongen tot voorman, dat is de lijnrechte carrière van een man, die wist wat hij wilde, en een bewijs van plichtsgetrouwheid, waarmede de voorzitter der directie, ir. A. H. Ingen Housz, bij het uitreiken der enveloppe, de jubilaris terecht complimenteerde. In die periode van vijfentwintig jaar heeft de jubilaris zich van jongmaatje ont wikkeld tot een man met een bijna fan tastische kennis van alle electro-technische materialen, die hij onder zich heeft: ruim 18.000 verschillende onderdelen. Dat vond hoofdingenieur B. Th. W. van Hasselt - die namens de bedrijfsdirectie sprak - tenminste wel heel knap en hij roemde voorts zijn accuratesse en zijn prettige omgang met mensen. Mevrouw Versluis werd door de heer Van Hasselt uiteraard niet vergeten en - gelijk de andere spre kers deden - hartelijk in de hulde betrok ken. De uitreiking van het vererend ge tuigschrift en het gedenkbord der Maat schappij besloot spreker met enige waar derende woorden. De chef van het Centraal Magazijn, de heer P. Fiege, schetste de jubilaris als een levendig mens. Als een vlugge, intelligente knaap is hij in dienst getreden, en deze eigenschappen heeft hij nog. De vader van de jubilaris - eveneens op het feest aan wezig - heeft er 31 dienstjaren bij het be drijf opzitten, en nu is de zoon er ook al 25 jaar; wel een bewijs voor de goede geest en de goede verhoudingen bij de Hoogovens! Als aller geschenk bood de heer Fiege vervolgens een fraai stel zware overgordijnen aan, daarmede een stille wens vervullend van de jubilaris en zijn echtgenote. Namens de ploeg van de jubilaris over handigde met een kort en hartelijk woord de heer H. Alkemade sigaren aan de jubi laris en bloemen aan de „jubilaresse", waarna de heer W. Ent namens de jubi leumcommissie er nog wat rokertjes en een fraaie plant bij deed. Beide spi-ekers gewaagden van de prettige samenwerking met de jubilaris, die als mens bij allen even hoog staat aangeschreven. Als beheerder van de electrotechnische Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: Wenst zich met ingang van te abonneren op 6.50 per kwartaal// 0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 October 1955 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 September 1955 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen materialen heeft de heer Versluis veel te maken met de electrotechnische afdeling en de electrische werkplaats. Dat vele ver tegenwoordigers van die afdeling aanwe zig waren bij de huldiging, behoeft geen nader betoog, en aller hartelijke gevoelens werden onder woorden gebracht door de heer K. Sluimers, die er vooral op wees, dat de jubilaris mééwerkt, en niet alleen maar zijn dienst doet. Een dergelijk geluid viel ook te beluisteren in de hartelijke woorden van de hoofdopzichter der elec trotechnische afdeling, de heer J. van Heyst, die hem voor zijn verdiensten in een geestige rede, benoemde tot lid van de „Orde van de vertinde Kabelschoen mét de Tullen" waarvan de versierselen de ju bilaris onder daverende toejuichingen op de borst werden gespeld. Een geestige „oorkonde" met een tekst op het thema „licht verspreiden" behoorde hierbij. Na deze plechtigheid zong de zaal spontaan „Lang zal hij leven!", hetgeen dan ook beslist aller wens was. De Noorse volkenkundige Thor Heyerdafyl gaat een nieuwe expeditie ondernemen om nog meer bewijzen te verzamelen voor zijn theorie, dat de eilanden in het Oostelijk deel van de Stille Oceaan bevolkt werden door emigranten van het Zuid- Amerikaanse continent. Donderdag vertrok de Noorse trawler „Chr. Bjelland" (boven) naar de Oostelijke eilanden in de Pacific uit Oslo, waar kort voor het vertrek de familiefoto (onder) werd gemaakt. V.l.n.r. mevrouw Yvonne Ileyerdahl, Thor jr., de 17-jarige zoon, die de expeditie als bemanningslid meemaakt en Thor sr. met de tweejarige Anette. In het Veilinggebouw aan de Beverwijkse Breestraat werd gisteravond door dr. A. Melchior uit Haarlem een lezing gehouden over „Amazone, hel en paradijs," voor de personeelsvereniging van de firma Beijnes. Nadat namens het bestuur de heer J. Okx de zeer talrijke aanwezigen had welkom geheten gaf hij onmiddellijk het woord aan dr. Melchior. Meestal begint een spreker zijn gehoor te vermoeien met cijfers en vergelijkings materiaal, over de streek die hij bezocht heeft. Dr. Melchior liet dit zoveel mogelijk achterwege en noemde er slechts enkele ter oriëntatie. De monding van de Amazone is ruim 300 km breed en deze reuzen-rivier ligt in een tropisch gebied; aan haar oevers strekken zich de grootste vlakten van de wereld uit. Dit wekt geen verwondering, als men in aanmerking neemt, dat tijdens het natte seizoen (het duurt 8 maanden), de rivier 17 meter stijgt en alles blank zet. De grond is er buitengewoon vruchtbaar, door de aanslibbing en het warme klimaat, zodat de vegetatie er zeer weelderig is. Door de grootsheid en schoonheid van dit ongebreidelde groene oerwoud met zijn ontelbare rode, gele en paarse orchideeën en andere bloemen doet de rand van het oerwoud lijken op een paradijs. Maar in feite is het natte, hete Braziliaanse bos een hel, zei de causeur: niet alleen voor de binnengedrongen blanken, maar ook voor zijn schamele bewoners, die hun leven slijten op doorweekte paalwoningen zonder wanden, te midden van water, oerwoud, slangen en infernale hoeveelheden insecten. Het is haast onmogelijk enig begrip te krijgen van dit oneindige land en zijn be woners, zonder er zelf geweest te zijn. Spreker schetste zijn tocht door deze soms door geen mens betreden gebieden en de avonturen en gevaren, die hij er beleefd had. Na de pauze vertoonde dr. Melchior enige filmopnamen tijdens zijn reis ge maakt, die naar zijn zeggen slechts een zeer beperkt beeld gaven van de werke lijkheid, maar niettemin uitermate boeiend waren. De aanwezigen gaven met een warm applaus te kennen, dat zij deze lezing zeer op prijs hadden gesteld, hetgeen door de heer Okx in zijn dankwoord nog eens werd onderstreept. Inenting tegen pokken Op Woensdag 28 September 's middags van twee uur tot half drie bestaat er van gemeentewege gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken in de Sint Joseph Ziekeninrichting te Heemskerk. Schouw Burgemeester en wethouders van Heems kerk maken bekend dat een schouw over de wateren zal worden gedreven op Woens dag 28 en Donderdag 29 September. 73 van Castricum neemt deel aan bevolkingsondersoek Volgens de voorlopige contröle van de in geleverde huisbezoekkaarten hebben onge veer 6600 van de 9100 personen die er voor in aanmerking komen, te Castricum zich bereid verklaard aan het bevolkingsonder zoek op T.B.C. deel te nemen. Gedurende het tijdvak 26 Augustus17 September hebben de ongeveer 120 huis- bezoekers(sters) in totaal 2300 woningen bezocht. Als bijdrage in de kosten van het onderzoek ontving men tot dusver een be drag van 6300, hetgeen neerkomt op een gemiddelde bijdrage van circa 0.97 per persoon. Driehonderd personen weigeren evenwel pertinent aan het onderzoek deel te nemen zonder enige geldige reden. De deelnemers aan het onderzoek zullen in de komende weken tijdig een oproep per post ontvangen. De aan het onderzoek deel nemende kinderen, die een school bezoe ken, zullen in school- en klassikaal ver band onderzocht worden, en de invaliden, hoogbejaarden en andere personen, welke niet op eigen gelegenheid naar het onder- zoeklokaal kunnen komen, worden per auto vervoerd. Een ieder, die aan het onderzoek wenst deel te nemen, doch zich daarvoor nog niet heeft opgegeven, doordat hij of zij tijdens de huisbezoekperiode met vacantie of we gens andere reden afwezig was, dan wel doordat hij of zij zich eerst kortgeleden in Castricum gevestigd heeft, wordt uitgeno digd zich zo spoedig mogelijk aan te mel den bij de secretaris van het werkcomité, per adres Raadhuis Castricum, afdeling Sociale Zaken. Voor de bevolking van Bakkum vangt het onderzoek aan op Maandag 26 Septem ber in hotel Borst en voor die van Castri cum op Vrijdag 30 September in zaal Roozendaal. De afdeling Beverwijk van de Neder landse Christen Vrouwenbond hield gister avond haar eerste avond van het nieuwe seizoen. De plaatsvervangende presidente, mevrouw G. Leijsen opende op de gebruike lijke wijze de vergadering en zij memo reerde de mooie zomer, dae alle leden weer kracht heeft gegeven om het werk in het komende seizoen te hervatten. Zij sprak haar spijt uit over de afwezigheid van de pre sidente, mevr. E. Frölich—Hoenderdos, die sinds enige weken in Lunteren woont en die binnenkort als voorzitster van de Bever wijkse afdeling en als eerste secretaresse van het hoofdbestuur zal aftreden. Mevr. Leijsen wekte de leden op, trouw te blijven aan de NCVB en zijn beginselen en afctenteerde op het zilveren jubileum van de afdeling, dat op 27 Januari 1956 zal wor den gevierd. De film Tropenweelde - Tropenland van SIMAVI werd door de talrijke dames met belangstelling aanschouwd, zodat voor de collecte van SIMAVI, die van 10 tot 15 October zal worden gehouden, zich gister avond reeds veel dames als collectante opgaven. De Nederlands Hervormde Vrouwenver eniging van Wijk I te Beverwijk houdt op Dinsdag 4. October een verkoopmiddag van door de daanes zelf vervaardigde hand werken. De opbrengst is ten bate van de Irene-kapel. „Haar andere man" bij T.O.V. De R.K. toneelvereniging „T.O.V." te Be verwijk geeft op Dinsdag 22 November haar eerste uitvoering van dit seizoen. Gebracht wordt het toneelspel „Haar andere man" onder regie van de heer H. Tros. In het Wijk aan Zeese natuurvriendenhuis „De Banjaert" hebben de leden van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling een z.g. foto-avond gehouden. Hier werden in de vacantie gemaakte foto's bekeken en besproken en naar aan leiding hiervan werden vele ervaringen uit gewisseld. Gezien het succes van deze bijeenkomst hoopt men deze avond in de loop van de volgende maand te herhalen in Beverwijk. Hier zullen dan tevens enkele films worden vertoond over reizen naar Zwitserland en Oostenrijk. „De Banjaert" had druk bezoex Dit prachtig gelegen natuurvriendenhuis heeft het afgelopen seizoen niet over bezoek te klagen gehad. Ruim dertienduizend per sonen brachten gedurende één of twee we ken hier hun vacantie door. De belangstel ling vertoont een stijgende lijn en de secre taris de heer C. van Wijngaarden krijgt per jaar zo'n duizend brieven te beantwoorden. Door veel verenigingen worden hier week ends belegd, zodat het huis vrijwel geen Zondag onbezet is geweest. Het Beverwijks Gemengd Koor „Zang en Vriendschap" geeft op Zaterdag 8 October een opera-concert in de grote veilinghal „Kennemerland" aan de Breestraat. Solistische medewerking hieraan wordt verleend door Nelly Burbach, sopraan; Joh. van Haagen, tenor, en Gé Genemans, bari ton. Uitgevoerd worden onder andere frag menten uit „Willem Teil" en uit „De Trou badour." INGEVOLGE DE GEWIJZIGDE huurwet wij deelden het gisteren al uitvoerig rnede kan de huurder van een woning of wel degene, die krachtens huur- bescherming in het genot van een zodanige woning is, verzoeken te beslissen, dat het huis als gevolg van aan de verhuurder te wijten verwaarlozing niet voldoet aan de eisen, welke daaraan in verband met instandhouding en bewoonbaarheid redelijkerwijze kunnen worden gesteld, zodat op grond daarvan gedurende het tijdvak, dat de woning in bedoelde toestand verkeert, de huurverhoging van 1 Sep tember 1955 (5% van de huurprijs per 31 Augustus 1955) geen toepassing zal vinden. In het tweede en derde lid van artikel 8 van de Huurwet wordt vervolgens aange geven, dat de beslissing wordt genomen door Burgemeester en Wethouders der ge meente, waarbinnen de woning is gelegen, doch dat in een aantal door de Kroon aan gewezen gemeenten ter zake wordt beslist door een door de gemeenteraad in te stel len huurcommissie. Ingevolge K.B. is de gemeente Velsen aangewezen als gemeente, waar een huur commissie dient te worden ingesteld. Deze huurcommissie bestaat uit 12 leden, die meerderjarige Velsenaren moeten zijn: een voorzitter, een vice-voorzitter, vijf leden die de belangen van de huurders en vijf, die de belangen der verhuurders beharti gen (geen bestuursleden van woningbouw verenigingen). De commissie treedt om de drie jaar in haar geheel af; leden en plaatsvervangende leden zijn- terstond her benoembaar. Een zaak kan alleen schriftelijk bij de commissie aanhangig worden gemaakt,des gewenst tegen en gedagtekend ontvang bewijs. B. en W. van Velsen stellen de raad thans voor een huurcommissie in het leven te roepen. Artikel 6 van de verordening opent de mogelijkheid, 'dat de commissie zich splitst in kamers, welke, behalve uit de voorzitter of de vice-voorzitter, zullen be staan uit twee leden. In verband met de uitgestrektheid van deze gemeente achten B. en W. het wenselijk, dat van deze be voegdheid gebruik wordt gemaakt. Naar hun mening kan met een vijftal kamers worden volstaan, te weten voor Santpoort, Driehuis-Velsen (Zuid), IJmuiden (Oost), IJmuiden (West) en Velsen (Noord) elk één. Met het oog op het vorenstaande zal de commissie, behalve uit de voorzitter en een vice-voorzitter, moeten bestaan uit 10 leden en 2 plaatsvervangende leden. Voordracht B. en W. hebben de medewerking van de Huurwaarborgvereniging „Velsen" ingeroe pen om een opgave te ontvangen van de leden, die bereid zijn, als waarnemers van De afdeling Beverwijk van de Bond van Ouden van Dagen zal Donderdag 29 Septem ber de heren F. Rippen en G. J. de Bruin in him midden hebben. De heer Rippen, oud hoofdbestuurder van de Ned. Ver. v. Fabrieksarbeiders, zal spreken over „Een leven van strijd ter verkrijging van een Ouderdomspensioen". De bondssecretaris de heer De Bruin, heeft als onderwerp: Het ingediende Wetsontwerp „Algemene Ouder domsvoorziening" en de 5. huurverhoging. Deze vergadering, die in 't Centrum aan de Koningstraat zal worden gehouden, heeft meer het karakter van een streek-bijeen- komst, daar ook de leden van de afdelin gen Velsen, Santpoort. Uitgeest en Castri cum aanwezig zullen zijn. de belangen van de verhuurders, deel uit te maken van de commissie. In verband hiermede beveelt het college de raad ter benoeming aan: tot voorzitter: de heer W. F. Visser, Mar- nixlaan 5 te Driehuis; tot vice-voorzitter: de heer A. Mijs, dr. Kuyperlaan 33 te Velsen; tot leden als waarnemers van de belan gen van de huurders de heren: J. J. Bode- wes, J. T. Cremerlaan 69, Santpoort; F. Walthuis, Hofdijklaan 80, Driehuis; F. J. A. Strijbosch, Leeuweriklaan 32, IJmuiden-O.; A. de Waal, Warmenhovenstraat 25, IJmui den; en A. Langkemper, Wijkerstraatweg 275, Velsen-Noord; tot plaatsvervangend lid de heer E. Luik man, Cypressenstraat 12, IJmuiden-Oost; tot leden als waarnemers van de belan gen van de verhuurders: de heren P. Rings, Wüstelaan 24, Santpoort; G. Jansen, De Genestetlaan 5, Driehuis; E. v. d. Brink, Cederstraat 37, IJmuiden-Oost; C. Visser Hzn., Maasstraat 1, IJmuiden en S. Een hoorn, Wijkerstraatweg 208, Velsen-Noord; en tot plaatsvervangend lid de heer P. J. Bakker, Van Tuyllweg 15, Velsen. Over de volgende gevonden voorwerpen zijn bij de Heemskerkse politiepost inlich tingen te bekomen: Groen gekleurde broodzak met inhoud; rood damesvest, donkerblauw kindervest, zwarte broek met badhanddoek, grijs heren jack met ritssluiting, ball-point, rood-groen handtasje, nieuwe schoen met ingebouwde steunzool, gouden dameshorloge met doublé armbandje, tafelkleedje, bruine portemon- naie met inhoud, kalverlederen boodschap pentas inhoudende drie flessen, bruin lederen tas inhoudende badgoed, transport rijwiel, dameshorloge, damesportemonnaie met inhoud en een wit sokje. Men heeft thans een begin gemaakt met de nieuwe straatverlichting te Heemskerk, waarbij wordt gehoopt dat deze nog vóór het einde van het jaar klaar komt. De aluminium palen, die van TL-buizen zijn voorzien, komen op een afstand van ongeveer vijfendertig meter van elkaar. Deze zullen worden aangebracht op alle wegen, uitgezonderd die van provincie of rijk. De Maerten van Heemskerkstraat; Gerard van Assendelftstraat en Marquette- laan krijgen buizen ter sterkte van 2 x 20 Watt, de overige wegen 1 x 20 Watt. Ook aan de Westzijde van de Rijksstraat weg komen deze lantaarnpalen te staan en wel in de Oudendijk, Luttikcie, Voorweg, Kleine Houtweg en Geilweg.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9