Installatie van Lonardi als nieuwe president uitgesteld Spanning in Marokko, stakingen in Frankrijk Afscheid van oude „De Hoop" Weerbericht Militaire junta wil Perón niet uitleveren Verhoging vacantietoeslag en ruimere gratificatiemogelijkheid Haarlems Dagblad Rebellen hebben de teugels nog niet in handen Boelganin richt zich tot de Grote Drie Japan prikkelt geduld van Kroesjtsjev Ook Griekenland blijft de NAVO trouw Overdracht van het schip aan Noorse koper bij de kop van de vissershaven Het woord is aan Drie maanden tegen chauffeur geëist Cyprus niet op agenda van UNO-Assemblée Verbeteringen mogen niet boven 3 percent van het jaarloon uitgaan Geen verruiming voor regelingslonen 70e JAARGANG No 64 DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 215 Botsingen Ontwapeningsoverleg verloopt niet zoals gehoopt werd Vliegtuig-ongeluk in Libye kost 15 mensen het leven Vyf maanden praten en nog geen diplomatieke betrekkingen Boyer De La Tour in Rabat Haarlemse rechtbank Wegens dodelijke aan rijding op 9 Juli te Velsen Marokko is opnieuw opgenomen Israel wijst Moskou op het gevaar van wapenhandel Weerrapport zo rféSs s! 25 Jhr. Ruys de Beerenbrouck KVP-lid der Tweede Kamer Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295* Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BUENOS AIRES (Reuter/AFP) Te Buenos Aires is medegedeeld dat de 59- jarige generaal Lonardi, opperbevelhebber van de strijdkrachten der opstande lingen, het bewind over geheel Argentinië zal overnemen en een voorlopige regering zal vormen. De inhuldiging van generaal Lonardi is opnieuw uitgesteld, nu tot morgen. De reden van dit uitstel is nog niet bekend gemaakt. Morgen zal het voor het gehele land een vrije dag zijn. De leiders der opstandelingen hebben medegedeeld dat de militaire raad, aan wie Perón zijn bevoegdheden had overgedragen alle voorwaarden voor een wa penstilstand heeft aanvaard, met uitzondering van de eis tot uitlevering van ex-president -Perón „uit gevoelsoverwegingen De door de opstandelingen in gestelde blokkade van alle Argentijnse havens is opgeheven. In gewoonlijk welingelichte Paraguayse kringen wordt verklaard, dat de revolts- tionnaire raad (Junta) Perón een vrijge leide heeft aangeboden. Perón bevindt zich volgens betrouwbare berichten aan boord van de Paraguayse kannonneerboot „Para guay" op de rede van Buenos Aires. Het schijnt, dat Perón moet wachten, totdat generaal Leonardi is geïnstalleerd, voordat hij veilig kan vertrekken. In Buenos Aires deden zich tot diep in de nacht botsingen voor tussen militairen en gewapende aanhangers van Perón. Betogers sleepten onder geroep van „vrijheid" borst beelden van Perón en zijn overleden echt genote Evita aan touwen door de straten. Bij het station werden zij beschoten waar bij een hunner werd gewond. De politie herstelde de orde. Militairen beschoten een afdelingskantoor van de „nationalistische bevrijdingsbeweging." Alle gebouwen in de omgeving van de hoofdkantoor der be weging zijn door de politie, die Peronisten zoekt, die willen ontsnappen, doorzocht. Duizenden inwoners van Buenos Aires hebben na de beschieting van het "hoofd kwartier van de beweging, waaruit reeds 24 doden zijn geborgen, hun woningen niet verlaten, ondanks de bekendmaking van de Junta, dat het een normale werkdag zou NEW YORK Reuter/AFP/UP) —Pre mier Boelganin van de Sovjet-Unie heeft zijn gespreksgenoten van de topconferentie in Genève persoonlijke boodschappen ge zonden waarin hij er zijn leedwezen over uitspreekt dat er in de subcommissie voor ontwapening van de UNO te New York zo weinig vorderingen zijn gemaakt. De Grote Vier kwamen in Genève overeen dat de subcommissie zou trachten over de ver schillende ontwapeningsvoorstellen, die voor en tijdens de topconferentie waren geopperd, tot overeenstemming te komen. Diplomatieke waarnemers toonden zich verrast over de ongebruikelijke stap van maarschalk Boelganin. De laatste bijeenkomst van de subcom missie, die vandaag gehouden zou worden, is uitgesteld tot morgen. Er is geen reden voor het uitstel gegeven, doch naar ver luidt hebben de Verenigde Staten erom ge vraagd. In de commissie hebben de Ver enigde Staten, de Sovjet-Unie, Groot-Brit- tannië, Frankrijk en Canada zitting. TRIPOLIS (Reuter) Op het vliegveld Idriss in Tripolitanië (Libye) is een vier motorig Brits lijnvliegtuig neergestort, dat van Londen op weg was naar Lagos in West-Afrika. Vijftien personen kwamen om het leven. Zeventien passagiers en vijf bemanningsleden werden gewond. Er wa ren veertig passagiers en een bemanning van zeven aan boord. Het toestel, een „Argonaut" van de „British Overseas Airways" was in een zandstorm terecht gekomen. Het vloog tijdens de landing in brand, na een ontplof fing toen het een rij bomen had geraakt. zijn. In verscheidene delen van de stad kwamen nog botsingen voor tussen politie, grenswachten, militairen en Peronisten. Op het San Marinplein werden, na een korte schietpartij, honderd Peronisten samenge dreven. Een aantal Peronisten dat in op tocht naar de haven trok om „Perón te be vrijden", werd uiteengedreven. Ook elders in de stad werden Perónistische betogers uiteengejaagd door legerpatrouilles in pant serwagens. Er was gisteren geen beurs met het oog op het „krachtige optreden" der politie in het district, waarin de banken zijn gelegen, tegen de „nationale bevrij dingsbeweging." In een proclamatie van het revolution- naire commando in Cordóba, uitgezonden door radio-Cordóba, wordt aangedrongen PARIJS (A.F.P./U.P.) Premier Boelga nin van de Sovjet-Unie en partijsecretaris Kroejstjev hebben met een Japanse par lementaire delegatie, die de Sovjet-Unie bezoekt, een langdurig onderhoud gehad over de normalisatie van de betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en Japan. Kroesjtjev zou verder het Russische standpunt verdedigd hebben, dat het schiereiland Sachalin en de Koerillen aan de Sovjet-Unie behoren, op grond van overeenkomsten met de Verenigde Staten en Groot-Brittannië. Wel zouden de Rus sen bereid zijn tot overdracht van de Ha- bomai en Sjikotan eilanden, terwille van de goede nabuurschap. Hij beschuldigde de Japanners er van de Londense bespre kingen tussen Japan en de Sovjet-Unie te vertragen. Het probleem der Japanse krijgsgevangenen zou gemakkelijk kunnen worden opgelost wanneer diplomatieke be trekkingen tot stand zouden komen. In Londen wordt reeds vijf maanden gepraat, aldus Kroesjtsjev. op verzoeningsgezindheid in plaats van ge voelens van wraak. De voorlopige regering van generaal Lonardi is nog niet uit Cor dóba naar Buenos Aires vertrokken. De militaire Junta heeft de politie bevel gegeven de leider van de mislukte opstand van 16 Juni, schout-bij-nacht Olivieri, en zijn aanhangers in vrijheid te stellen. Olivieri en zijn vrienden worden gevangen gehouden in de gevangenis van Santa Rosa. Generaal Menendez, die de leiding had van de mislukte opstand van 28 September 1951 tegen Perón, is in vrijheid gesteld. Allen, die in Argentinië wegens politieke redenen werden geïnterneerd, zijn op vrije voeten gesteld. De staatsradio heeft een order van de opperbevelhebber van het leger uitgezon den, waarin alle onder zijn commando staande eenheden, met utizondering van die welke veiligheidsopdrachten uitvoeren, voorbereidingen moeten treffen voor terug keer naar haar kwartieren. Totdat nadere bevelen zullen zijn gegeven, mógen deze troepen zich niet verplaatsen. ATHENE (Reuter/AFP) Premier Pa- pagos van Griekenland heeft in antwoord op een boodschap van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles verklaard, dat Griekenland evenals Turkije van oordeel is, dat de eenheid van de NAVO de grondslag van de gemeenschap pelijke veiligheid is. Hij zegt dat Grieken land van Turkije materiële en morele ge noegdoening verwacht, doch dat Turkije nog niets heeft gedaan om het vertrouwen tussen de beide landen te herstellen. Het herstel van de geest van samenwerking in de NAVO zal voor een groot deel afhangen van hetgeen Turkije doet. Het Griekse kabinet heeft „de theo retische mogelijkheid" van uittreding uit de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie besproken. De minister van Defensie en vice-premier Kanellopoelos, deelde echter mee, dat een dergelijke stap niet waar schijnlijk geacht werd. Hij had de leiders van het Griekse leger naar hun mening over deze mogelijkheid gevraagd. Alarmtoestand Op Cyprus is een politiebureau overval len door gemaskerde verzetslieden, die verdwenen met een hoeveelheid wapens. Duizend man Britse troepen zoeken naar de overvallers, maar hebben geen wapens kunnen ontdekken. In het dorp Amiandos, waar zich relletjes voordeden en een uitgaansverbod werd afgekondigd, vuurden de Britse militairen op betogers. De wegen in de omgeving van het dorp zijn versperd met rotsblokken. Een grote menigte begon de Britse troepen met stenen te gooien. Tien Britse soldaten werden gewond van wie een ernstig. Een demonstrant is zwaar gewond naar een ziekenhuis gebracht. Op het gehele eiland zijn de Britse troe pen in alarmtoestand. RABAT (Reuter/United Press) Ma rokkanen en Franse kolonisten wachten met spanning af, wat de eerste maatregel zal zijn van generaal Boyer de la Tour, de Franse resident-generaal in Marokko, die Woensdagavond met gedetailleerde instruc ties van zijn regering uit Parijs in Rabat is aangekomen. De instructies die generaal de Ia Tour heeft meegekregen van premier Faure moeten een eind maken aan een uitstel van negen dagen bil de uitvoering van het plan voor een nieuwe koers in Marokko. De generaal moet nu in Marokko een derde lid kiezen voor de regentschapsraad die het bestuur zal moeten overnemen van sultan Ben Arafa. Hij zal voorts een da tum moeten vaststellen voor het vertrek van de sultan uit Marokko en in samen werking met de regentschapsraad de eer- Het oude hospitaal-kerkschip „De Hoop" Is verkocht aan Rasmus Rasmussen, Veda- vaagen, West Noorwegen, die het tot vissersvaartuig zal verbouwen en exploiteren. Er is een goede prijs voor gemaakt. Hedenmiddag Is het schip in IJmuiden nabij de kop van de Vissershaven aan de nieuwe eigenaar overgedragen. Nadat de H.K.S.-vlag en de Hollandse driekleur waren gestreken en de Noorse vlag was gehesen vertrok het schip met een gedeeltelijk Hollandse, gedeeltelijk Noorse bemanning naar haar nieuwe bestemming onder gezagvoerder-eigenaar R. Rasmussen. De heer W. de Vreugd, die gedurende 22 jaar op het schip als gezagvoerder heeft gediend, vaart mee als navigator. Het schip is in 1912 gebouwd door de werf Conrad te Haarlem voor een bedrag van f47.000. Het was toen een prachtige tweemast schoener met een kleine hulp motor. Het schip heeft 42 jaren dienst ge daan. In 1939, toen de tijd van zeilschepen op de Noordzee voorbij was, is het schip verbouwd tot motorschip. Een 200 pk. Dieselmotor gaf meer bewegingsvrijheid. Het arbeidsterrein kon daardoor worden uitgebreid; radio en een marconist werk ten hier ook aan mede. Vele stormen en twee wereldoorlogen heeft de oude „De Hoop" getrotseerd. Aan 12.023 vissers is medische hulp verleend. Steeds is een predikant meegevaren. De marconist heeft talloze radio's aan boord van loggers gerepareerd. De mooiste tijd van „De Hoop" was mis schien wel toen het schip als fiere schoener do Noordzoo doorkruiste. ste geheel Marokkaanse regering moeten samenstellen. De belangstelling in Marok ko gaat vooral uit naar het tweede deel van de la Tours opdracht. Veel Franse ko lonisten hebben herhaaldelijk verklaard, dat zij het vertrek van de sultan zonodig met geweld zullen verhinderen. De Franse premier Faure heeft via de radio een beroep gedaan op het Franse volk bemiddeling te aanvaarden in de kwesties over de loonsverhogingen, kort nadat de Franse spoorwegvakbonden een 24 uur waarschuwingsstaking hadden uit geroepen. De premier nam het middel van de ra dio te baat in een poging de massale sta kingsgolf tegen te gaan, welke dreigt de nationale economie in gevaar te brengen. Het land zou in een chaos geraken en de hele regering-Faure zou op losse schroe ven komen te staan wanneer hij geen kans zou zien de moeilijkheden op te lossen al vorens het parlement begin October weer bijeenkomt. „Het is ondenkbaar dat op een ogenblik dat de Noord-Afrikaanse proble men op ons aller geweten rusten, de Fran sen thuis niet in staat zouden zijn de open bare orde te handhaven", aldus de Franse premier. Het communistisch algemeen vakver bond in Frankrijk, de C.G.T., gaat voort met zijn tactiek van „wisselstakingen". Nu weer is aan het personeel van de gas- en electriciteitsbedrijven verzocht het werk neer te leggen. De afgelopen week heeft de C.G.T. om beurten tot staking bij de busdiensten, de métro en de buurtspoorwegen opgeroepen. De niet-communistische vakbonden zien deze stakingen op dit moment als politie ke manoeuvres, maar hebben dezelfde looneisen als de C.G.T. De staatsspoorwegen maakten gisteren bekend, dat over de gehele linie vijf per cent loonsverhoging zal worden gegeven met terugwerkende kracht van 1 Septem ber. De lonen zullen geleidelijk verder worden verhoogd, zodat de verhoging in Juli 1957 negen percent zal bedragen. Ook de arbeiders bij het Parijse vervoer hebben vijf procent gekregen. Het kabinet heeft Woensdagavond over de toestand van gedachten gewisseld. Ook in de provincie doen zich hier en daar stakingen voor, zoals bij de postsorteerders in Antes en de gas- en electriciteitsbedrij ven in Lyon en Rouaan. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Anonymus: Luiheid is de moeder van de haast. Een aandoenlijk tafereeltje in de morsige achterbuurten van de Australische stad Sydney. Een groepje verschoppelingen kijkt glunderend naar de peuter, die als een „grande dame" haar kostbare avondjapon toont een besmeurde, kapotte jurk, die zij ergens uit een voddenmand viste, doch die nu in haar kinderlijke fantasie tot een charmante „robe" is geworden. Het meisje levert onbewust een schrijnende persiflage op de tegenstellingen des levens. De officier van Justitie bij de Haarlem se rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, heeft hedenmiddag drie maanden gevangenis stra geëist tegen de 33-jarige Beverwijk- se chauffeur L. H., die op 9 Juli van dit jaar in de bocht van de Driehuizerkerk- weg en de Zeeweg in de gemeente Velsen de motorrijder S. P. N. heeft aangereden. De motorrijder is zes dagen later aan zijn verwondingen bezweken. Bij het onderzoek is gebleken, dat de chauffeur naar hij ook zelf toegaf volkomen links is door gereden. Vooral omdat men in deze ge vaarlijke bocht toch al niet van het te- genliggende verkeer kan zien, werd de ma nier waarop H. de bocht nam zeer onver antwoordelijk genoemd. Hij was daarbij plotesling met de motorrijder geconfron teerd toen uitwijken voor geen van de bei de voertuigen meer mogelijk was. Beider snelheid was zeer matig geweest. De of ficier van Justitie achtte het te ver naar links nemen van de bocht een bewijs van gemakzucht en grove onachtzaamheid. De verdediger van H., mr. A. A. M. Lees berg, verklaarde dat deze man, die 13 jaar lang zonder ongelukken of verkeersover tredingen heeft gereden, zeker niet als een wegpiraat moet worden beschouwd. Het ongeval heeft hem een shock bezorgd en is er aanleiding toe geweest, dat hij zijn baantje als chauffeur er aan heeft gegeven en in de bouwvakken is gaan werken. De verantwoordelijkheid van de dood van een medemens drukt zeer zwaar op hem en de raadsman achtte een gevangenisstraf daar door wel bijzonder erg voor hem. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. NEW YORK (Reuter/A.F.P.) De agen da-commissie van de UNO-Assemblée heeft besloten de kwestie-Cyprus niet aan te be velen voor plaatsing op de agenda. Het be sluit is genomen met zeven tegen vier stemmen, bij vier onthoudingen. Tegen stemden Groot-Brittannië, de Verenigde Staten, Frankrijk, Noorwegen, Nieuw-Zee- land, Chili en Luxemburg. Onthoudingen: Haïti, China, Ethiopië en Thailand. Grie kenland zal de kwestie nog ter sprake brengen in de Algemene Vergadering, wan neer de aanbevelingen van de agendacom missie worden behandeld. De commissie heeft ook besloten de kwestie Marokko wederom op de agenda te plaatsen. Nadat zonder tegenstemmen be sloten was de toestand in Marokko op de agenda te plaatsen kwam de kwestie-Alge- rije aan de orde. De Franse afgevaardigde Alphand verzocht echter de vergadering te verdagen gezien het vergevorderde uur. Hiertegen werd geen bezwaar gemaakt. Hartstochten De Britse minister van Staat Nutting zei in de commissie dat een debat in de UNO de hartstochten nog maar verder zou op jagen. Er zouden daardoor elders branden kunnen ontstaan, die moeilijk te doven zouden zijn. „Wij moeten het proces van grondwettelijke ontwikkeling op Cyprus niet belemmeren. De Britse regering zal haar belangrijke taak ten einde brengen en Cyprus zelfbestuur bezorgen". De UNO be hoeft Groot-Brittannië niet te zeggen wat het moet doen. De Griekse afgevaardigde Malas zei, dat zijn regering een verzoek steunt van de Griekse meerderheid op Cyprus, die vol gens het UNO-Handvest onbetwistbaar het recht heeft de toepassing van haar opvat tingen te eisen. De Verenigde Staten hadden Griekenland voorgesteld zijn verzoek in te trekken, maar een Griekse woordvoerder zei, dat geen bij de UNO aangesloten land het recht heeft de gedragslijn van een ander lid voor te schrijven. Rassenkwestie De commissie besloot de Zuid-Afrikaan se rassenkwestie opnieuw op de agenda te plaatsen. Veertien van de vijftien stemden voor. De afgevaardigde van Zuid-Afrika betoogde dat de UNO niet het recht heeft zich met een „interne" kwestie bezig te houden. De Amerikaanse afgevaardigde, die voorstemde zei wel dat de Verenigde Staten „bange vermoedens hadden omtrent de wenselijkheid een punt van twijfelachtig internationaal karakter" op de agenda te plaatsen. JERUZALEM (A.F.P.) Israel heeft de Sovjet-regering gewezen op het gevaar voor de vrede dat Russische wapenleveran ties aan de Arabische landen kunnen op leveren. Volgens een Israëlische woord voerder had de directeur van de afdeling Midden-Oosten van het Sovjet-ministerie van Buitenlandse Zaken, Zaitsev, geant woord gemachtigd te zijn, alle berichten over deze kwestie tegen te spreken. De Sovjet-Unie heeft geen wapens aan Ara bische landen verkocht en hierover ook niet onderhandeld. Hij weet evenmin iets af van dergelijke onderhandelingen tussen andere communistische landen en de Ara bische landen. Zaitsev zei verder, dat de Sovjet-Unie geen kwaad ziet in het kopen of verkopen van wapens als deze niet be stemd zijn voor een aggressie maar alleen voor de verdediging en de binnenlandse veiligheid. DE MINISTER van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft overeenkomstig een beslissing van de ministerraad aan het College van Rijksbemiddelaars aanwijzing gegeven goedkeuring te verlenen voor verlenging van de jaarlijkse vacantieduur met ten hoogste 3 dagen en verhoging van de vacantiebijslag, verruiming van gratificatiemogelijkheid, verhoging van de bijdrage aan het bedrijfspensioenfonds, en invoering of verbetering van boven-wettelijke sociale verzekeringsuitkeringen. Als voorwaarden zijn gesteld: Werkgevers- en werknemersorganisaties in de desbetreffende bedrijfstak dienen overeenstemming over de voorstellen te hebben verkregen. De voorgestelde ver beteringen mogen niet tot prijsverhoging aanleiding geven. De voorstellen tot wijzi ging kunnen slechts bij afloop van een collectieve arbeidsovereenkomst worden gedaan. Voor bindende loonregelingen dient een zelfde regeling te worden gevolgd. De verbeteringen mogen tezamen niet meer dan een verhoging met 3 percent van de jaarlonen bewerkstelligen. Aan het verlangen van de Stichting van de Arbeid de verruiming met 3 percent ook voor de primaire arbeidsvoorwaarden dus voor de regelingslonen mogelijk te maken, is de ministerraad niet tegemoet kunnen komen. De regering acht het niet juist in zo be langrijke mate af te wijken van de tot nu toe gevolgde gedragslijn in de loonpolitiek, omdat dan vooruitgelopen zou worden op het belangrijke SER-advies, dat de re gering dezer dagen hoopt te ontvangen over de toekomstige loonpolitiek. De re gering acht het noodzakelijk, dit advies eerst te bestuderen voordat zij aan wijzi gingen in de huidige procedure van loon vorming medewerkt. Aan het College van Rijksbemiddelaars is verzocht in overleg met. de Stichting van de Arbeid op korte termijn de aangegeven verruimingsmogelijkheid in sommige se cundaire arbeidsvoorwaarden nader uit te werken. De minister heeft voorts aan de Sociaal- Economische Raad verzocht van advies te dienen over de huidige en de te verwach ten economische situatie van ons land in verband met de vraag of en in hoeverre een wijziging van het werknemersaandeel in het nationale inkomen mogelijk of ge wenst is, waarbij in elk geval een tweetal te verwachten maatregelen, een huurronde en de nieuwe ouderdomsverzekering, in beschouwing genomen dienen te worden. Weliswaar is het onwaarschijnlijk, dat de regering nog vóór de verkiezingen van 1956 een voorstel tot huurverhoging aan hangig zal maken. De noodzaak van ver dere huurverhoging wordt zo algemeen er kend, dat er volgens de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid van uit gegaan kan worden, dat na de verkie zingen van 1956 de indiening van nieuwe huurvoorstellen niet lang op zich zal laten wachten. Uiteraard zal ook rekening moeten wor den gehouden met de ruimere mogelijk heden op het terrein der secundaire ar beidsvoorwaarden. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand I r} "2 C ra Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Parijs Bordeaux Nice Berlijn München Frankfort Rome Ajaccio Mallorca Locarno Luxemburg Grenoble half bew. nevel mist nevel geheel bew. onbewolkt mist onbewolkt nevel mist zwaar bew. mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist nevel I- NW NNO NO ZO Z O NNO NW windstil windstil Z ONO ONO NNO O windstil 13 0 20 0 17 0 24 0 21 0,6 26 0 26 0 24 0 21 0 23 0 20 0 25 0 25 0 28 0 24 0,1 23 0 24 0 Neerslag laatste 24 uur. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft in de vacature ir. F. Wijffels (KVP) benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer jhr. mr. G. A. M. J. Ruys de Beerenbrouck te Born. MINDER ZONNIG Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Toenemende bewolking, maar op de meeste plaatsen droog weer. Overwe gend matige wind uit Zuidelijke rich tingen. Minder warm. 23 September Zon op 6.28 uur, onder 18.41 uur. Maan op 14.20 uur, onder 22.11 uur. Maanstanden 24 Sept. 4.40 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 22 September Hoog water: 7.09 en 19.25 uur. Laag water: 2.49 en 14.58 uur. Vrijdag 23 September Hoog water: 7.49 en 20.12 uur. Laag water: 3.21 en 15.31 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1