Onderhandelen uit positie van gelijkheid, zegt MacMillan Weerbericht Westen moet zich verlaten op geestelijke krachten Nederland en Indonesië moeten elkaar halverwege ontmoeten Generaal Lonardi breekt met het Peronistische verleden Haarlems Dagblad Remise tussen Oost en West Orders van 34 tankers voor Koninklijke Shell Franse spoorwegen in de war Bondsdag keurt banden met Moskou goed Minister Anak Agung op Schiphol: Motie ten gunste van huwende ambtenares aangenomen Landmacht in Indonesië is gemobiliseerd Kwestie-Algerije niet op de UNO-agenda Boelganin deed nieuw ontwapeningsvoorstel Het woord is aan Mariniers rukken Buenos Aires binnen, waar de president werd verwacht 70e JAARGANG No 65 VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDF.N EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 216 Toekomstbeeld Vijf Nederlandse werven zullen 14 schepen bouwen Berisping Beslissing eenstemmig genomen Ter handhaving van veiligheid bij de algemene verkiezingen Beslissing over Nieuw-Guinea op volgende vergadering Prins Bernhard bescherm heer Wereldomroep Voorwaardelijke instemming met de plannen van Eisenhower Aantal doden in Mexico is gestegen tot boven 200 De onvoltooide Perón Pakistan treedt toe tot Turks-Iraaks verdrag Weerrapport Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE ^HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN/NEW YORK (Reuter) De Britse minister van Buitenlandse Zaken Mac Millan heeft verklaard dat de „strategische remise-positie" tussen de Sovjet- Unie en de Westelijke mogelijkheden een „proeftijd" in de betrekkingen tussen Oost en West heeft geschapen, die waarschijnlijk lang zal duren. De minister verklaarde in een toespraak tot de buitenlandse persvereniging te Londen dat „de gedachte van cle koersverandering op lange termijn, die reeds tot uit drukking wordt gebracht op het gebied van bewapening, nu in de diplomatiek moet worden toegepast". Het Westen kan niet worden overweldigd door de militaire kracht van het communisme, doch ook de Westelijke macht kan niet worden gebruikt als superieur wapen, zelfs niet voor onderhandelingsdoeleinden. Het is geen „onderhandelen uit Krachtspositie" meer doch „onderhandelen uit positie van gelijkheid". MacMillan zei dat het Westen zich moet verlaten op morele kracht om zijn doelstel lingen te verwezenlijken, omdat dit met materiële kracht alleen niet mogelijk is. Als doelstellingen van het Westen noemde de minister: de Duitse eenheid, een vrij leven in geheel Europa en het beëindigen van terrorisme en aggressie en op de lange duur de bekering van de communistische wereld. Hij zei te geloven dat „de water stofbom en de dood van Stalin" verant woordelijk zijn voor veranderingen in de Sovjet-Unie. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dulles, heeft in New York een beroep gedaan op de UNO om samen te werken „zodat de komende tien jaar in de geschiedenis zullen worden geboekstaafd als de periode waarin uiteindelijk de ware vrede zal worden bereikt." In een rede voering tot de tiende zitting van de Alge mene Vergadering zei Dulles: Er heerst reeds een nieuwe geest, met een grotere soepelheid en minder geprikkeldheid in in ternationale betrekkingen. Dulles gaf het volgende toekomstbeeld: „Het zal geen tijdperk zijn van rust en stabiliteit. Het zal een tijdperk zijn van veranderingen, spanningen en moeilijk heden. Maar de volken en de regeringen zullen oorlog en onderdrukking afzweren als middelen om hun doelstellingen te ver wezenlijken. Zij zullen een ordelijke ont wikkeling aanvaarden tot de verwezen lijking van wettige nationale aspiraties. Zij zullen meer samenwerken op economisch De Koninklijke/Shell Groep heeft thans vaste orders geplaatst voor de aflevering van tankschepen in de jaren 19581960. Tot dusver zijn 34 hellingen gereserveerd, waarvan 14 in ons land en 20 in Groot- Brittannië. Het is mogelijk, dat binnenkort nog enkele orders zullen worden geplaatst. Het ligt in de bedoeling, dat de helft van deze nieuwe tankschepen een draagvermo gen zal hebben van 18.000 ton dwt. en de andere helft een draagvermogen van 32.000 ton dwt. De opdrachten zijn verdeeld over vijf Nederlandse en negen Britse werven. De werven in Nederland, waaraan op drachten zijn verstrekt, zijn: N.V. Konink lijke Maatschappij De Schelde, Vlissingen: 1 tankschip van 18.000 ton dwt; Dok- en Werf Maatschappij Wilton-Fijenoord, Rot terdam: 3 tankschepen van 32.000 ton dwt; de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij N.V., Rotterdam: 2 tankschepen van 18.000 ton dwt, 2 tankschepen van 32.000 ton dwt; N.V. Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr., Rotterdam: 3 tankschepen van 18.000 ton dwt; Nederlandsche Dok en Scheepsbouwmaatschappij, Amsterdam: 1 tankschip van 18.000 ton dwt, 2 tanksche pen van 32.000 ton dwt. Wat betreft de voortstuwing is men thans van plan, het voor het huidige tankerbouw programma geldende systeem aan te hou den van stoomturbines met directe aandrij ving. Verwacht wordt, dat het thans onder handen zijnde bouwprogramma in 1957 zal zijn voltooid. (Van onze correspondent in Parijs) De stakingen, die bij de Parijse métro en de autobussen juist waren afgelopen, zijn gisteren overgeslagen naar de spoor wegen. De treinverbindingen tussen de voorsteden en Parijs waren, van 5 uur des middags af, al flink in het honderd gelo pen, een chaos, die ook oversloeg op ver schillende grote lijnen, zodat heel wat rei zigers uit de provincie, en zelfs uit het bui tenland, uren vertraging ondervonden. Het Gare du Nord, waar de treinen naar en van Holland vertrekken en aankomen, is tot dusver echter zo goed als vrij van iedere agitatie gebleven. Ook de gas- en electriciteitsbedrijven, en zelfs de posterijen, vertoonden gisteren de eerste verschijnselen van onrust. Het was maar een laag pitje waarop vele Parijze- naars gisteravond hun eten moesten ver warmen. De treinstakingen, die 24 uur zouden duren, maar vanmiddag eventueel kunnen worden verlengd, werden uitgeroepen te gen het uitdrukkelijk advies in van de so cialistische en de katholieke vakcentrales, die wel accoord wilden gaan met het rege ringsaanbod van een onmiddellijke loons verhoging van 5 pet voor alle categorieën van het personeel, plus nog eens 4 pet voor 1956. gebied. Zij zullen steeds meer de mense lijke rechten en fundamentele vrijheden eerbiedigen en de menselijke werken zul len meer worden gewijd aan wat scheppend en heilzaam is. Ook de UNO zal veranderen. Met goede wil en onderling vertrouwen zullen vele delen van het Handvest een nieuwe be tekenis en vitaliteit krijgen," aldus Dulles. De Egyptische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Fawzi, deed een felle aanval op Frankrijk en de Noord-Atlantische Ver dragsorganisatie wegens hun houding ten aanzien van de Noord-Afrikaanse nationale aspiraties. Met krachtige woorden criti- seerde hij de hulp, die de NAVO-landen aan Frankrijk hebben gegeven. Dr. Fawzi werd na zijn toespraak door voorzitter dr. Maza van Chili berispt. Hij zeide te be treuren dat dr. Fawzi gebruik had gemaakt van „bepaalde uitdrukkingen", waarvoor hij tot de orde geroepen had kunnen wor den. Vandaag zal de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotov, spreken. De Britse en Franse ministers van Buiten landse Zaken zullen volgende week een toespraak houden. BONN (A.N.P.) De West-Duitse Bondsdag heeft eenstemmig de diploma tieke betrekkingen van de bondsrepubliek met Moskou goedgekeurd. Hü heeft zijn besluit laten vergezeld gaan van een reso lutie, waarin van de grote mogendheden wordt verlangd, dat zij in Genève de ver eniging van Duitsland tot een van hun wezenlijke taken zullen maken. Opnieuw heeft de Bondsdag de Duitse eenheid uitdrukkelijk verlangd en hij heeft zich aangesloten bij het voorbehoud dat Adenauer in Moskou heeft gemaakt ten aanzien van de Oost-Duitse grenzen en de bevoegdheden van de Oost-Duitse regering. In de verklaring wordt gezegd, dat de Oost-Duitse aanspraken niet als verbindend beschouwd kunnen worden. Voorts heeft de Bondsdag eenstemmig zijn zekere verwachting uitgesproken, dat de terugvoering der veroordeelde Duitsers uit de Sovjet-Unie ten spoedigste zal wor den verwezenlijkt. Minister Anak Agung Gde Agung, die op doorreis naar New York voor de UNO- vergadering in Nederland is aangekomen, zei op Schiphol: „Wanneer bü Indonesië en Nederland de bereidheid aanwezig is hun verhouding zakelijk te bezien en de emotionaliteit en het sentiment weg te werken, dan ben ik ervan overtuigd, dat de vraagstukken die tot dusverre onoplos baar leken, tot een oplossing kunnen wor den gebracht. De Indonesische regering is bereid de verhouding met Nederland zo zakelijk mogelijk te bezien en er naar te streven de geïrriteerde betrekkingen op normale basis te stellen". Mr. Anak Agung zal tijdens het eerste gedeelte van de tiende Algemene Vergade ring van de UNO de Indonesische delegatie leiden. Minister Anak Agung zei met grote be langstelling kennis te hebben genomen van een verklaring van dr. Drees in een vraag gesprek met Indonesische journalisten, waar hij zeide dat de Nederlandse regering bereid is te spreken over de middelen om te komen tot betere verhoudingen met In donesië. De Indonesische minister van Bui tenlandse Zaken zag hierin de wens van de Nederlandse regering om bij het streven naar de betere verhoudingen Indonesië hal verwege tegemoet te komen. Minister Anak Agung noemde het van secundair belang of de verhouding kan worden verbeterd door een conferentie op hoog niveau of door diplomatiek overleg. „Dit zal trouwens van de ontwikkeling afhangen", zeide hij. „Eerst is het nodig elkaar halverwege te ontmoeten". Sprekende over de kwestie Nieuw-Gui- nea zeide mr. Anak Agung, dat er een ruimte is tussen het op de agenda plaatsen van een kwestie en de behandeling ervan, die immers afhangt van de volgorde der te bespreken onderwerpen in de Verenigde Naties. Op een vraag of dit betekent, dat wellicht de besprekingen in de UNO over dit vraagstuk zullen worden doorkruist door rechtstreekse besprekingen tussen Ne derland en Indonesië, zeide de minister geen prognose te kunnen doen. „Laten wij hopen dat wij bereiken wat wij wensen", voegde hen hieraan toe. Minister Anak Agung zei het te betreu ren, dat Westerling weer van zich heeft doen spreken. „Het Indonesische volk kan de daden van Westerling en zijn onmense lijke optreden in Celebes niet vergeten. Zijn vertrek uit Nederland zal de geïrriteerd heid in Indonesië weer opwekken". In 1924 is ais regel gesteld dat de hu wende ambtenares beneden de 46 jaar wordt ontslagen. Uitzonderingen op de re gel waren mogelijk, maar ieder geval werd op zichzelf beoordeeld. Bij nieuw Konink lijk Besluit van 13 September is de regel gehandhaafd, maar de uitzonderingen zijn verruimd. Er kunnen bepaalde groepen (bijvoorbeeld de onderwijzeressen) van ontslag bij huwelijk worden vrijgesteld. Tweede Kamerleden van de P.v.d.A. en de V.V.D., die van mening waren dat de verruiming niet ver genoeg gaat omdat de echtgenoten zelf in onderling overleg moe ten uitmaken of de vrouw zal blijven wer ken, dienden vorige week een motie in, die gisteren nog werd gewijzigd, waarin als het oordeel van de Kamer wordt uitgespro ken dat het niet op de weg van de staat ligt, behoudens bij het blijken van misstan den, de ai-beid van de gehuwde vrouw te verbieden en dat daarom de regering wordt uitgenodigd het hiermee in strijd zijnde besluit te herzien Na een spannende stem ming werd deze motie gisteren met 46 te gen 44 stemmen aangenomen. Met de leden van de P.v.d.A., de V.V.D. en de commu nisten stemden ook vijf leden van de K.V.P. en twee leden van de C.H.U. voor de motie. (Men zie ook pag. 3) DJAKARTA (PIA) De fungerend staf chef van het Indonesische leger (T.N.I.) kolonel Lubis, heeft de landmacht gemo biliseerd voor het handhaven van de vei ligheid gedurende de verkiezingen. Zelfs de leden van de staf en de cadetten zijn niet vrij van deze dienst. Blijkens gegevens van het centrale ver kiezingsbureau hebben 126 van de 208 on der-kiesdistricten medegedeeld, dat zij op 29 September verkiezingen kunnen houden, 56, dat zij dit alleen kunnen als de veilig heid, het transport, of de financiën op tijd geregeld worden, zestien, dat zij door te kort aan personeel niet op tijd gereed kun nen zijn en tien hebben nog geen opgave gedaan. De minister van Arbeid, Tedjasukmana, heeft een beroep gedaan op alle werkge vers om hun personeel op de verkiezings dagen vrij te geven. De stadscommandant van Djakarta heeft bepaald, dat op 28 en 29 Septembed uitsluitend dagenen, die met de ordebewaring zijn belast, wapens mogen dragen. De nationale veiligheidsraad heeft besloten, dat vier dagen voor de verkiezin gen de campagnes worden stopgezet. In gebieden, waar het nog niet veilig is, kan dit reeds zeven dagen voor de verkiezin gen gebeuren. NEW YORK (Reuter/AFP). De agenda commissie van de UNO-Assemblée heeft met acht tegen vijf stemmen bij twee ont houdingen besloten de kwestie-Algerije niet op te nemen op de agenda. Dit besluit moet nog door de Algemene Vergadering bekrachtigd worden. Tegen stemden Frankrijk, Luxemburg, Haiti, Groot-Brit- tannië, de Verenigde Staten, Nieuw-Zee- land, Noorwegen en Chili. Egypte, de Sov jet-Unie, Polen, Mexico en Thailand stem den voor, terwijl Ethiopië en China zich van stemming onthielden. Het verzoek om de kwestie op de agenda te plaatsen was gedaan door dertien van de vijftien leden van de groep Aziatische en Afrikaanse landen. Krisjna Menon van India verklaarde voor de stemming, dat de Aziatisch-Afri- kaanse groep de kwestie niet voor de Algemene Vergadering wil brengen om beschuldigingen te uiten. Hij wees op de „gebiedende noodzaak van onderhandelin gen" tussen Frankrijk en vertegenwoordi gers van het Algerijnse volk. Het Alge rijnse volk zou het besef bijgebracht wor den, dat het niet de wet in eigen handen nemen mag. Als de Algerijnen op eigen middelen aangewezen worden, zou een toestand ontstaan met meer gewelddaden dan indertijd in Indochina, aldus Menon. Volgens de Amerikaanse afgevaardigde Lodge is Algerije een deel van de Franse republiek en is de kwestie een binnenland se aangelegenheid die niet door de UNO besproken kan worden. De Franse afge vaardigde Alphaud zei, dat Algerije sedert 1834, langer dan Savoye en Nice, deel van Frankrijk uitmaakt. De commissie keurde na de stemming over Algerije de resterende punten van haar agenda goed, behalve de kwestie Nieuw Guinea waarover op een volgende vergadering gesproken zal worden. Een zegsman van de Amerikaanse delegatie heeft medegedeeld, dat de Verenigde Sta ten zich weer van stemming zullen ont houden. Als Indonesië en Nederland over deze kwestie tot overeenstemming komen, zullen de Verenigde Staten zich daarmede accoord verklaren. Ter herdenking van het feit, dat tien jaar geleden, op 13 October, de na-oorlogse we relduitzendingen een aanvang namen, zal het bestuur van de Stichting Radio Neder land Wereldomroep op 13 October om 10.30 uur in de Burgerzaal van het raadhuis te Hilversum aan prins Bernhard het be schermheerschap van de Stichting aanbie den. NEW YORK (Reuter/AFP) Volgens de „New York Times" heeft premier Boelga nin in zijn persoonlijke brief aan president Eisenhouwer verklaard, dat de Sovjet- Unie wil instemmen met het uitwisselen van militaire gegevens tussen de Verenig de Staten en de Sovjet-Unie, indien de bases in het buitenland hierbij worden be trokken, en dat zijn land het voorstel voor wederkerige luchtverkenningen zou aan vaarden, indien dit deel uitmaakt van een veelomvattend ontwapeningsprogram, dat onder meer het verbod van het gebruik van atoomwapens zou behelzen. Volgens AFP is de boodschap van Boel ganin, die de voorwaardelijke instemming met Eisenhowers plan inhoudt, zeer vriend schappelijk van toon. De Sovjet-regering zou voorstandster zijn van een mogelijke uitbreiding van luchtverkenningen tot an dere landen dan de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie. Premier Eden en premier Faure blijken een afschrift van de boodschap te hebben ontvangen. In diplomatieke kringen te Londen gelooft men, dat de Verenigde Sta ten, Groot-Brittannië en Frankrijk bin nenkort in overleg zullen treden over de boodschap. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S H o r a t i u s De wetten zijn krachteloos zon der de gewoonten. TAMPICO (United Press) Het terug vallende water van de buiten haar oevers getreden rivieren rondom de Mexicaanse havenplaats Tampico heeft 21 lichamen prijs gegeven waarmee het aantal doden veroorzaakt door de achtste orkaan van dit seizoen tot 204 is gestegen. In de over stroomde gebieden worden nog 370 mensen vermist. President Aldolfo Ruiz Cortines heeft voor het getroffen gebied de staat van be leg afgekondigd. Een colitis-epidemie is in een vluchtelingenkamp uitgebroken. Twee kinderen zijn overleden en honderd men sen lijden aan deze ingewandsziekte. Er be staat ook een acuut gevaar voor een mala ria-epidemie. De negende orkaan is uitgeraasd boven Newfoundland. De tiende die het Weste lijke deel van de Atlantische Oceaan be dreigt, is over het eiland Barbados ge trokken. BUENOS AIRES/LONDEN (A. F. P./ Reuter) De nieuwe president van Argentinië, generaal Lonardi, heeft in een vraaggesprek met de Engelse „Daily Mail" zijn program in de volgende vier punten samengevat: Herstel van het gezag van de officiële Grondwet: Vrije algemene verkie zingen binnen zeven maanden; Absolute vrijheid van drukpers en volledige vrijheid van vakbeweging, waarbij de vakbonden uitsluitend de taak zullen hebben de belan gen van de arbeiders te beschermen en niet de regering te verdedigen. Vanmorgen lag de goudtoren, die de goudschat van de Renate Leonard boven water zal moeten halen, nog altijd scheef in het Noordzeekanaal bij de IJmuidense grote sluis. De sleepboot „Cycloop" van Wijsmuller is vanmorgen van het wrak van de „Renate" in IJmuiden teruggekeerd, waarna er op de toren is geconfereerd over het verdere verloop dezer expeditie-met hindernissen. Op pagina 2 geven wij een uitvoerig verslag over de gang van zaken van gisteren en vandaag. Deze radiografisch overgebrachte foto is het eerste beschikbare portret van de Argentijnse opstandelingenleider, generaal Eduardo Lonardi, die heden beëdigd zal worden als president van Argentinië. De generaal is voornemens de Grondwet in dier voege te wijzigen, dat het onmoge lijk wordt dat een president gedurende twee achtereenvolgende ambtsperioden aan de macht is. „Mijn collega's en ik hebben geen enkele politieke ambitie. Ik ben voor alles soldaat. Het volk moet zelf de rege ring kiezen die het wenst, zodra het leger zijn taak, bestaande in het herstellen van vrede en vrijheid, heeft volbracht," aldus de voorlopige president, die vandaag uit Cordóba in Buenos Aires wordt verwacht voor zijn installatie. De nieuwe machthebbers hebben het parlement waarin de Peronisten een over weldigende meerderheid hadden, ontbon den en de provincies president Perón en Eva Perón haar oude namen gegeven, namelijk El Chaco en La Pampa. In Buenos Aires is het rustig. Rondom het in puin geschoten gebouw van de nationale bevrijdingsbond waren nog vecht- wagens en soldaten samengetrokken. KLM eerst De luchthaven van de hoofdstad is weer voor het verkeer geopend. De eerste poli tieke balling een radicaal is uit Uruguay teruggekeerd. Een KLM-vliegtuig was het eerste buitenlandse toestel, dat Buenos Aires na de opstand aandeed. De passagiers werden door Argentijnse vlieg veldbeambten begroet met de woorden: .Welkom in vrij Argentinië." Marinierseenheden, die hebben deelge nomen aan de strijd tegen het Peronistische bewind, zijn onder luide toejuichingen van de bevolking. Buenos Aires binnen gerukt. In verscheidene provincies zijn militairen met het toezicht op het bestuur belast. i Betogers zijn het gebouw van het dag- blad „Le Prensa" dat tijdens het Peró- nistische bewind een regeringsorgaan was geworden binnengedrongen en hebben de portretten van Perón en zijn overleden echtgenote Evita verwijderd. Dergelijke tonelen hebben zich afgespeeld in talrijke andere gebouwen en lokalen der Peronis ten te Buenos Aires. Erkenning De regering van Uruguay heeft besloten de regering-Lonardi te erkennen. De am bassade van Paraguay heeft Perón aan boord van een Paraguayse kanonneerboot asylrecht verleend. 5COCC003CCOOOOOCCCOOOCOCOOOCOCOCCOCCOCOQCCCOCCCOOCOODOC01 PISA (Reuter). De val van Perón als president van Argentinië heeft een ein- 8 de gemaakt aan het werk van de Ita- 8 liaanse beeldhouwer Leone Tommasi aan een kolossaal monument, dat hij in opdracht van de Argentijnse regering 8 ter verheerlijking van Eva Perón zou' 8 maken. Tommasi heeft reeds drie jaar h aan het monument gewerkt. Zijn atelier j 8 is in de omgeving van Pisa (Italië). Het j 5 monument zou 137 meter hoog worden j en er zou 43.000 ton marmer van Carrara j i in worden verwerkt. Enige beelden van] g tien meter hoog zijn al naar Argentinië verscheept. KARATSJI (Reuter). Pakistan is toe getreden tot het verdrag voor wederzijdse verdediging en samenwerking dat in Fe bruari werd gesloten door Turkije en Irak. Broot-Brittannië was reeds eerder tot dit pact toegetreden. De bestaande militaire overeenkomst tussen Pakistan en Turkije zal in het Turks-Iraakse verdrag opgaan. Egypte en enige andere Arabische sta ten hebben zich krachtig tegen het ver drag verzet. Zij menen, dat het de een heid van de Arabische liga in gevaar brengt. Premier Nehroe van India leverde indertijd critiek op de toetreding van Groot-Brittannië tot een verdrag dat vol gens hem verbittering in het Midden-Oos ten heeft gewekt. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Genève Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Mallorca geheel bew. nevel onbewolkt zwaar bew. regen mist half bew. regen zwaar bew. licht bew. mist half bew. nevel mist mist nevel mist nevel onbewolkt zwaar bew. Neerslag laatste 24 uur. Neerslag ln mm. wind- richtinf wind kracht max. temp. N 2 13 1 windstil 15 0 O 5 18 0 ZO 4 24 0 Z 1 20 18 ONO 3 23 1 O 3 26 0 windstil 29 7 windstil 24 0 NNW 3 25 0 windstil 21 0 windstil 24 0 O 3 20 0 windstil 24 0 windstil 21 0 windstil 21 0 windstil 23 0 ONO 1 26 0 ONO 3 25 0 windstil 27 0 24 uur. LAGERE MIDDAGTEMPERATUREN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: In de nacht en ochtend hier en daar mist. Overigens veranderlijke bewol king met plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Zwakke wind. Lagere middagtemperaturen. 24 September Zon op 6.29 uur, onder 18.38 uur. Maan op 15.01 uur, onder 23.10 uur. Maanstanden 24 Sept. 4.40 uur: Eerste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrüdag 23 September Hoog water: 7.49 en 20.12 uur. Laag water: 3.21 en 15.31 uur. Zaterdag 24 September Hoog water: 8.42 en 21.09 uur. Laag water: 3.59 en 16.16 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1