Herziening van proces van der Lubbe verzocht Algerije en Marokko der UNO-Assemblêe op agenda geplaatst Sultan Ben Arafa afgetreden Weerbericht Franse delegatie verliet de vergadering uit protest Frans militair vliegtuig bracht hem naar Tanger it £s IS i! Is Haarlems Dagblad Parijs overweegt terugtrekking uit de UNO Arts raadt Eisenhower tweede ambtstermijn af Egypte stelt hulp uit VS in de waagschaal Poujade in staat van beschuldiging gesteld Duizend waarnemers in het Saargebied Morrison verdedigt de buitenlandse dienst Het woord is aan Masjumi, PNI en PKI de leidende partijen Wisselvallig weer Ernstig Herstel verloopt voorspoedig „Wraak'* Debat Zuid-A frik a Belangrijkste getuigen van de Rijksdagbrand overleden Israel verwijt woordbreuk aan Tsjechoslowakije Voorlopig in vrijheid gelaten Nieuwe recensent voor i beeldende kunsien Nederland stuurt er 325 onder wie 225 burgemeesters Uit geval Burgess-MacLean mag geen McCarthyisme ontstaan Nationalisten en communisten wonnen in Bandoeng Weerrapport il /Oe JAARGANG No 72 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 0 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 1 OCTOBER 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 223 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Achter cle Raadhuisstraat in Heemstede vindt men het vrijwel onbekende Zand- vaartpad, als een laatste herinnering aan de tijd dat de forenseninvasie nog moest komen. Van dat schilderachtige plekje maakte de heer C. J. de Groot, terwijl de zon ter kimme neeg, deze stemmingsfoto. Hij verwierf er de zesde prijs mee in de door het Koningin Wilhelminafonds uit geschreven fotoprijsvraag „Mooi Heemstede". NEW YORK (Reuter/A.F.P.) De UNO-Assemblée heeft besloten een volledig debat over de toestand in Algerijë te houden, tegen de aanbeveling van haar agendacommissie in. Het besluit werd met 28 tegen 27 stemmen bij vijf ont houdingen genomen. Onmiddellijk na de stemming verklaarde de Franse minis ter van Buitenlandse Zaken, Pinay: „Ik weet niet wat de gevolgen van de stemming voor de betrekkingen tussen Frankrijk en de UNO zullen zijn". Na zijn verklaring verliet Pinay met de Franse delegatie de zaal. Zonder oppositie werd besloten de Marokkaanse kwestie op de agenda te plaatsen. Zowel de Marokkaanse als de Algerijnse kwestie zijn ter bespreking naar de poli tieke commissie verwezen. De Marokkaanse kwestie is sedert 1952 besproken, ondanks de voortdurende Franse boycot va» bet debat. De Franse delegatie was niet meer aanwezig, toen het besluit aangaande Ma rokko werd genomen. Op een vraag van verslaggevers of Frankrijk zich uit de UNO zou terugtrek ken, antwoordde Pinay: „De regering moet beraadslagen." In zijn toespraak tot de vergadering, na de stemming, zei Pinay, dat hij de Assem- blée tweemaal had gewaarschuwd tegen de gevolgen van een „schending" van het UNO-Handvest. „Mijn regering zal elke aanbeveling, die de Assemblée in dit op zicht zou nemen, als waardeloos beschou wen. Mijn regering zal ik zeg dit in ernst en droefheid de gevolgen van de stem ming voor de betrekkingen tussen Fi-ank- rijk en de UNO overwegen," aldus Pinay. De Franse zetels bleven leeg, toen de vergadering na de Algerijnse kwestie andere punten ging behandelen. Het Franse standpunt is, dat Algerije een deel van Frankrijk is en dat bespreking van de kwestie in de UNO in strijd is met de be paling van het UNO-Handvest, waarin in menging in de binnenlandse aangelegen heden van een land wordt verboden. In een rede vóór de stemming zei Pinay, dat, indien de Assemblee het Franse pro- NEW YORK (Reuter) Dr. Paul Dudley White, de hartspecialist uit Boston, die Eisenhower heeft, behandeld, heeft voor de televisie verklaard, dat indien hij in de plaats stond van de president, hij geen tweede ambtstermijn zou begeren. Over de mogelijkheid, dat Eisenhower zich voor een tweede termijn beschikbaar zou kun nen stellen zei dr. White: „Vele dingen zijn mogelijk, die misschien niet aan te raden zijn. De president moet tenslotte een besluit nemen. Hij kan geheel herstellen of niet. Als ik in zijn schoenen stond, zou ik geen tweede ambtstermijn aandurven, nu ik gezien heb wat dit van iemand vergt". In het Fitzsimons hospitaal te Denver heeft de president voor het eerst 's nachts zonder zuurstoftent uitstekend geslapen. Het Amerikaanse kabinet heeft onder voorzitterschap van vice-president Nixon in Washington beslist, dat geen hinder palen bestaan voor het ordelijk afhandelen van de regeringszaken gedurende de ziekte van de president. bleem Algerije zou bespreken, niets in de toekomst het recht zou beperken, dat „wij allen zouden hebben om ons te mengen in de binnenlandse aangelegenheden van ieder van ons, aangezien deze Assemblée dat recht voortaan zou hebben erkend." „De territoriale eenheid van iedere staat, de verdragen zowel oude als nieuwe die betrekking hebben op grenzen, zouden op ieder ogenblik kunnen worden betwist. Voor velen zou dit het einde van hun vei ligheid zijn en voor de zwaksten het einde van hun onafhankelijkheid." „Indien zou blijken, dat deze organisatie haar morele gezag in dienst zou stellen van verdeling, schendingen en wanorde, zouden er velen zijn, die hun vertrouwen zouden verliezen en zich er toe zouden laten ver leiden zich afzijdig te houden van deze organisatie. Ik moet verklaren, dat Frank rijk zich zeer wel onder hen zou kunnen bevinden," aldus Pinay. In Parijs wordt in kringen, die in nauw contact met de regering staan, gezegd, dat de Franse regering onder meer de moge lijkheid van terugtrekking uit de UNO zal bestuderen. De Franse delegatie zal in elk geval buiten het debat over Algerije blij ven en misschien de gehele huidige zitting der Assemblée boycotten. Men zei verder, dat premier Faure en minister Pinay reeds de mogelijkheid onder ogen hebben gezien, dat zij hun voorge nomen bezoek aan Moskou, midden Octo ber, zullen moeten uitstellen met het oog op de ontwikkeling der Noord-Afrikaanse problemen. Dinsdag komt het parlement van reces en men voorziet moeilijke debat ten over Noord-Afrika. Tevens zou een uitstel van het bezoek een soort „wraak" kunnen zijn voor het feit, dat de Sovjet- Unie voor opneming van de Algerijnse kwestie op de UNO-agenda heeft gestemd, aldus deze kringen. Tijdens het debat in cle Assemblee noem de de Indonesische minister van Buiten landse Zaken, Anak Agung Gde Agung de kwestie Algerije een „gevaarlijk interna tionaal probleem". Minister Anak Agung was de eerste in een rij vam zeventien spre kers. Hij zei de Algerijnse kwestie te be schouwen als een koloniaal probleem. „Mil- lioenen mensen lijden daar onder het juk van de onderdrukker", zo zei hij. Prins Wan (Thailand) zei dat een be spreking van het Algerijnse probleem zich zou bewegen op het terrein van de mense lijke rechten, waartoe de Assemblee zeker bevoegd is Victor Khoury (Libanon) zei dat de Al gerijnse Arabier geen recht heeft op het Franse staatsburgerschap. De Assemblee heeft de kwestie van de behandeling van de Indiërs in Zuid-Afrika met 47 stemmen tegen één bij tien onthou dingen en de kwestie van de rassenpolitiek in Zuid-Afrika met 45 stemmen tegen vijf bij zes onthoudingen op huar agenda ge plaatst. De eerstgenoemde kwestie wordt reeds tien jaar behandeld, de tweede kwes tie drie jaar. Du Plessis (Zuid-Afrika) verklaarde, dat Zuid-Afrika niet meer zal antwoorden op critiek op zijn binnenlandse aangelegenhe den. „Hoewel bepaalde delegaties de ven detta tegen Zuid-Afrika hebben voortge zet, hebben wij met genoegen vernomen, dat vele andere deze jaarlijkse opvoering van harte moe zijn", aldus Du plessis. BERLIJN (United Press) De West- Berlijnse advocaat mr. Arthur Brandt heeft het West-Berlijnse landgerecht verzocht een streep te halen door de uitspraak van het opperste gerechtshof der nazi's in de zaak tegen de Nederlander Marinus van der Lubbe, die ter dood veroordeeld en te rechtgesteld is wegens stichting van de Rijksdagbrand van 1933. Van der Lubbe werd op 23 December 1933 veroordeeld, op beschuldiging dat hij in opdracht der com munisten het Duitse Rijksdaggebouw in brand had gestoken. Mr. Brandt zei dat het verzoek is inge diend namens J. M. van der Lubbe uit Amstei'dam, een broer van Marinus. Er moeten talrijke getuigen opgeroepen wor den als een nieuw proces gevoerd zou worden. Hermann Goering, van wie geloofd wordt dat hij de Rijksdagbrand in scène gezet heeft om een voorwendsel te vinden de communistische partij te verbieden, heeft zich in 1946 in Neurenberg het leven be nomen om aan de strop van de beul te ontkomen. Een andere verdachte in de zaak was de Bulgaarse communistenleider Georgi Dimitroff, die werd vrijgesproken. Dimitroff, na-oorlogs premier van Bulga rije, is jaren geleden in Moskou gestorven. Mr. Brandt is in West-Berlijn terugge keerd uit de Verenigde Staten, waar hij gedurende het nazi-tijdperk een praktijk heeft gehad. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ WASHINGTON (U.P./Reuter/AFP) De Amerikaanse economische hulp aan Egypte zal wellicht verminderd worden als Egypte wapens koopt van communistische landen, zo verneemt U.P. in Washington. Mocht de onderminister van Buitenlandse Zaken George V. Allen er in Cairo niet in slagen de Egyptenaren tot andere gedach ten te bi-engen, dan zal Washington het hulpprogramma „opnieuw onderzoeken" zo wordt uit goedingelichte bron vernomen. Allen heeft na zijn aankomst ontkend dat zijn bezoek ingegeven is door de Egyptisch- Tsjechische wapen-overeenkomst. Israel heeft een protest ingediend bij Tsjechoslovakije tegen de overeenkomst tot het leveren van wapens aan Egypte. Het protest is overhandigd" aan de Tsjecho- slowaakse zaakgelastigde te Jeruzalem. Naar verluidt is de diplomaat er op gewe zen, dat de levering van wapens aan Egyp te in strijd zou zijn met uitdrukkelijke ver zekeringen van de Tsjechische regering aan Israëlische vertegenwoordigers. Israel is van oordeel, dat Egypte wegens „daad werkelijke vijandelijkheden" tegen Israel geen wapens mag ontvangen, die een ge vaar kunnen inhouden voor de vrede. Wij hebben naar aanleiding van dit be richt de mening gevraagd van de bekende Haarlemse strafpleiter mr. B. W. Stomps, die in 1933 op verzoek van het „Van der Lubbecomité" naar Berlijn reisde om de verdediging van de ongelukkige verdachte op zich te nemen. Deze heeft dat echter, in zijn voortdurende apathie, niet gewild. Voor mr. Stomps staat het vast, dat dit revisieproces kansloos is. In de eerste plaats al-om dat Van der Lubbe zowel tijdens het voorarrest als tijdens het proces heeft toegegeven, dat hij de brand had ge sticht, maar vooral omdat hij tijdens de brand in het Rijksdaggebouw is aangetrof fen, de brandende fakkel nog in de handen. Voor mr. Stomps lag de kern in de ver dediging van Van der Lubbe, zo hij die dan had kunnen voeren, in het feit, dat hij ver oordeeld werd op grond van een wet welke niet gold op het ogenblik dat het misdrijf werd gepleegd en in de omstandigheid dat er zoveel bijzondere factoren waren welke het opleggen van de zwaarste straf niet rechtvaardigen. En tenslotte: Van der Lubbe was wel een dader, maar niet de dader. Anecdote Mr. Stomps vertelde ons nog een merk waardige anecdote. In 1943 moest hij, om dat hij zich wegens ernstige ziekte had onttrokken aan het wachtlopen voor de be zetter, door een Duitsgezinde arts laten keuren. Met hem verschenen een groot aan tal andere zieken in het wachtlokaal. De man die naast mr. Stomps zat was nie mand anders dan Johannes van der Lubbe, de broer van de om het leven gebrachte Marinus. Toen de Duitse officier, die toe zicht uitoefende, dit hoorde, zei hij tot de keuringsarts met betrekking tot Van der Lubbe: „Deze man kan niet wachtlopen" en toen hij tot zijn stomme verbazing even later mr Stomps zag passeren: „Dit is geen toeval meer. Deze man kan zeker niet wachtlopen!" PARIJS (Reuter/A.F.P.) Pierre Pou jade, leider van de bond ter verdediging van zaken- en handwerklieden, is door de rechter van instructie beschuldigd van het organiseren van een collectieve weigering tot het betalen van belastingen. Poujade stond tien minuten voor de rechter. De zaak wordt Woensdag voortgezet. Poujade, die voorlopig in vrijheid is gelaten, ver klaarde op een persconferentie, dat zijn be weging nimmer haar aanhangers heeft aan gezet tot het weigeren belasting te betalen. Zij vraagt alleen de betaling op te schor ten, „zoals de machinist zijn locomotief stopzet als er eisen gesteld worden, zonder hiermee te weigeren zijn machine morgen weer te laten rijden". De 35-jarige Poujade zei op een pers conferentie dat de regering een proces tegen hem begint als afleidingsmanoeuvre voor de débacle in Marokko. RABAT (UP/AFP/Reuter) Sultan Ben Arafa heeft afstand gedaan van de troon, waardoor een einde is gekomen aan een crisis in Marokko die twee jaar ge duurd heeft. Ben Arafa heeft de strijd voor het behoud van de troon opgegeven en heeft zich vermoedelijk in Tanger in bal lingschap begeven. De sultan is met een vliegtuig uit het protectoraat vertrokken. De sultan zei voor zijn vertrek voor de radio, dat hij de zaken de kroon betreffen de had overgedragen aan zijn neef, Abdal- lah Ben Hafid. De 84-jarige souverein verliet het kei zerlijke paleis per auto en gevolgd door een tiental andere wagens met 25 leden van de hofhouding. Te Sale, ten Noorden van Rabat, stapte Ben Arafa in een Frans militair vliegtuig. De sultan, die in Augustus 1953 door de Fransen in Rabat werd geïnstalleerd heeft een brief naar president Coty gestuurd om het Franse staatshoofd van zijn bereidheid om zich terug te trekken in kennis te stel- /COCCCCCCCCCCCOCCCCO^CCCCCCOCOICCCCODCOCCCGCCCOSCOCCCOCO- Tengevolge van zijn benoeming tot hoogleraar aan de Rijksakademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam, die op 1 September is ingegaan, heeft Otto 8 j B. de Kat zijn medewerking als recen- i sent aan ons blad moeten opgeven. Als zijn opvolgkr zal de in 1912 geboren Amsterdamse schilder en aquarellist ft Bob Buys optreden. Deze werd opge- leid aan het Rijksinstituut voor teken- f. leraren aldaar, waar hij de actes M.O. d en N IXa behaalde. Hij debuteerde op tentoonstellingen als lid van „De Onaf- I hankelijken" en maakt deel uit van de Hollandse Aquarellistenkring. Hij schil- dert vooral portretten, stadsgezichten en landschappen en heeft veel in Frank- rijk gewerkt. Het rijk en de gemeente b Amsterdam kochten enige doeken van g hem. 3 Het toeval wilde, dat zijn benoeming ft Slot medeioerker voor beeldende kunsten aan ons blad samenviel met de opening van een expositie van zijn nieuwste werk in kunsthandel Leffelaar, welke door prof. Otto B. de Kat geschiedde. >^DDOCOOCCOOOCOOCQCOCOCOCCOCCCCCOCCCOCCOXXXXXXX len. In een tweede brief zou hij echter als voorwaarde voor zijn vertrek hebben ge steld dat hij door een familielid zal wor den opgevolgd. Tenslotte moet gisteren een derde brief aan resident-generaal Boyer de Latour zijn overhandigd waarin de sultan zijn vertrek aankondigde, zo meldt onze correspondent nader. In Parijs hebben gisteren twintig ultra rechtse kamerleden nog gepoogd zich per vliegtuig naar Rabat te begeven om te trachten ter plaatse de uitvoering van de plannen, die al weken geleden door de mi nisters zijn opgesteld, te verijdelen. Zodra de sultan het veld zal hebben ge ruimd, kan de grootvizier El Mokri officieel vaststellen dat er niemand meer op de troon zit en daarna zal, volgens het plan, SAARBRÜCKEN (DPA). Voor het toe zicht tijdens de volksstemming op 23 Octo ber zullen duizend vijf waarnemers uit de vijf landen die in de Saar-commissie van de West-Europese Unie vertegenwoor digd zijn, naar Saarland gaan. In elk der 929 stemlokalen zal een waarnemer aan wezig zijn en er blijft nog een „reserve" over. De waarnemers zijn vooraanstaande personen, die met zorg worden uitgeko zen. Zij hebben kennis van het Duits en zullen zorgvuldig op hun taak worden voorbereid. Uit Luxemburg komen 345 waarnemers, uit Nederland 325, onder wie 225 burge meesters, uit België 165, uit Italië 120, uit Groot Brittannië 65. De Nederlanders worden Vrijdags voor de verkiezingen met speciale vliegtuigen in Saarbrücken ver wacht. Eerst zal slechts een voorlopige uitslag worden vastgesteld. Voor 7 November moet de Saar-commissie een rapport over het resultaat bij de raad van ministers der West-Europese Unie indienen. Het bestuderen van dit rapport zal wel acht tot tien dagen in beslag nemen, zodat men niet voor midden-November een mede deling over aanvaarding of verwerping van het Saar-statuut kan verwachten, aldus heeft de voorzitter der commissie, de Begische senator Dehousse op een pers conferentie medegedeeld. de troonraad optreden. De derde man van de troonraad moet eindelijk gevonden zijn. Maandag wordt de situatie in Marokko op een bijzondere bijeenkomst van de minis terraad besproken. Het is wel duidelijk dat premier Faure alles in het werk stelt om Dinsdag bij de „rentrée" van het parlement te kunnen tonen dat er nog een regering is. Wanneer Faure een maand eerder was opgetreden, zou hij vermoedelijk hebben kunnen vermijden dat de UNO zich met het Marokkaanse probleem zou bezig hou den, waartoe nu in New York is besloten. LONDEN/WASHINGTON (Reuter). Her- bert Morrison, die in 1951, toen de Britse diplomatieke functionarissen MacLean en Burgess naar Oost-Europa verdwenen, La bour minister van Buitenlandse Zaken was, heeft in een rede te Londen verklaard, dat het oneerlijk is wilde beschuldigingen van onbekwaamheid, ondoelmatigheid en sno bisme aan het adres van de buitenlandse dienst te uiten. De kwestie-Burgess- MacLean mag geen „McCarthyisme" doen ontstaan. Het feit dat iemand als jong stu dent wellicht communistische denkbeelden heeft gehad, mag niet aangevoerd worden als afdoend bewijs dat hij ook op rijpere leeftijd een communist of een spion zou zijn. Morrison meent, dat een kleine commis sie uit de Kroonraad een onderzoek dient in te stellen naar de organisatie en het werk van de buitenlandse dienst. Overi gens is hij van oordeel, dat Burgess en MacLean, afgezien van het uitleveren van officiële inlichtingen reeds eerder ontsla gen hadden moeten worden wegens hun gedrag. Ondersoek De subcommissie voor binnenlandse vei ligheid van de Amerikaanse Senaat onder zoekt of Burgess en McLean ten tijde van de Koreaanse oorlog strategische gegevens aan communistische landen hebben door gegeven. Toen de communistisch-Chinese troepen eind 1950 Noord-Korea binnen trokken was Burgess tweede secretaris van de Britse ambassade te Washington en MacLean hoofd van de afdeling Amerika van het ministerie van Buitenlandse Za ken te Londen. Vladimir Petrof, de Sovjet-Russische spion die in Australië is overgelopen naar het Westen, beweert dat Burgess en MacLe- i nu het Sovjet ministerie van Buitenlandse Zaken adviseren over de be trekkingen met Washington en Londen. Shakespeare: Het zou heerlijk zijn, de kracht van een reus te bezitten - doch het zou tirannie betekenen, die kracht op de manier van een reus te gebruiken. DJAKARTA (United Press) Bandoeng is als eerste stad gereed gekomen met het tellen van de stemmen. De nationalisten (PNI) en communisten (PKI) behaalden er de overwinning. Elders in Indonesië maakten met elkaar in tegenspraak zijnde berichten het moeilijk een juist beeld van de situatie te krijgen. De volledige onofficiële uitslagen van alle Bandoengse stembureaux gaven de natio nalisten 58.290 stemmen, de communisten 56.686. De Masjpemi bracht het slechts tot 37.762. De Mohammedaanse intellectuelen kregen 14.556 stemmen en de socialisten 9055. De uitslagen voor Djakarta zijn verza meld door de Masjumi. Op grond van de uitslagen van 1003 der 1340 bureaux van Djakarta, gaf de Masjumi zichzelf 158.818 stemmen, de nationalisten 123.715, de Mo hammedaanse intellectuelen 89.291, de communisten 83.716 en socialisten 25.478. De Masjumi kent zichzelf ook een over weldigende overwinning toe te Djakarta, maar volgens persberichten uit die stad zijn de nationalisten en communisten aan de winnende hand. In geheel Indonesië geven partijen en persberichten afwijkende cijfers. Het verrassende element in de uitslagen van Bandoeng is dat de communisten maar weinig bij de nationalisten achter blijven terwijl Bandoeng niet als een communis tisch centrum bekend stond. Het KNMI deelt mede: Op de weerkaarten bevindt zich onge veer langs de 45ste breedtegraad een gor del van hogedrukgebieden. Eén van deze hogedrukgebieden bereikte vanmorgen Ier land en verplaatst zich vrij snel in Ooste lijke richting naar het Zuidelijk deel van de Noordzee. Gisteravond en vannacht pas seerde een zwak oceaanfront vergezeld van enige regen ons land. De regenhoeveel- heden waren gering, geen enkel station meldde meer dan 3 mm neerslag. Na de frontpassage ruimde de wind naar West of Noord-West en nam de bewolking snel af. Vannacht zal het hogedrukgebied pas seren, zodat bij heldere hemel tengevolge van de flinke afkoeling hier en daar mist zal ontstaan. Bij IJsland bevindt zich een depressie, die in Oostelijke richting naar het zeegebied tussen IJsland en Schotland trekt en waarvan het bijbehorende oceaan front naar de Britse Eilanden opdringt. Morgen zal het front in de loop van de dag de Noordzee bereiken en zal de bewolking bij ons gaan toenemen, terwijl in de mid dag een regenzone het Westen van het land nadert. De wind krimpt naar rich tingen tussen Zuid en Zuid-West en neemt in kracht toe. In de temperatuurverdeling komt weinig verandering. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand M Stockholm onbewolkt W 6 18 0 Oslo onbewolkt WZW 4 21 0 Kopenhagen licht bew. W 10 16 2 Amsterdam licht bew. WZW 2 17 1 Londen onbewolkt windstil 19 0,1 Luxemburg geheel bew. WNW 1 17 0 Parijs motregen N 5 20 0,3 Bordeaux mist windstil 20 0 Nice onbewolkt NW 4 22 0 Genève nevel windstil 13 0 Zürich mist windstil 13 0 Locarno onbewolkt windstil 19 0 Berlijn nevel W 4 18 0 Frankfort nevel ZZW 4 18 0 München nevel ZZW 1 13 0 Wenen onbewolkt windstil 16 0 Rome zwaar bew. NO 4 15 11 Ajaccio onbewolkt ONO 3 22 0 Mallorca onbewolkt windstil 22 0 Neerslag laatste 24 uur. OOOCO^CCCO^XXXXCCCOCOOCC<X»DX>.-X>3CCC030CeCOCCCCCCOOOCO: KOUDE NACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Koude nacht met weinig wind en plaatselijk mist. Morgen in de loop van de dag geleidelijk toenemende bewol king en later enige regen. Tot matig of vrij krachtig toenemende wind tussen Zuid en Zuidwest. Ongeveer dezelfde middagtempera turen. 2 October Zon op 6.42 uur. onder 18.20 uur. Maan op 18.07 uur, onder 7.39 uur. 3 October Zon op 6.44 uur, onder 18.17 uur. Maan op 18.34 uur, onder 9.01 uur. Maanstanden 1 Oct. 20.17 uur: Volle maan 8 Oct. 15.04 uur: Laatste kwartier 15 Oct. 20.32 uur: Nieuwe maan 24 Oct. 0.04 uur: Eerste kwartier 31 Oct. 7.04 uur: Volle maan Hoog en laag water in Umuiden Zaterdag 1 Octob-r Hoog water: 3.05 en 15.26 uur Laag water: 11.11 en 23.26 uur. Zondag 2 October Hoog water: 3.41 en 16.00 uur. Laag water: 11.48 en uur. Maandag 3 October Hoog water: 4.19. en 16.39 uur. Laag water: 0.06 en 12.23 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1