VANMORGEN IN DE VISHAL EN OP ZEE aanbieding Wapen U tegen de Winter TIKT DEK Wilde jacht in Londen op drie berovers van een juwelier ÊL- SloulenLeek Parker ^LL Potlood NA BIJNA TWEE EEUWEN PUNTEN BREKEN... Twee bandieten na een vuurgevecht overmeesterd; derde man gevlucht Mr. Kesper nam afscheid van zijn burgemeesters: Pleidooi voor invoer Nederlands bier Cursus voor adspirant leerling-verpleegsters begonnen Beverwijk Belgische ambassadeur bezocht Hoogovens Woensdagkoopjes DINSDAG 11 OCTOBER 1955 5 Minister Anak Agoeng naar Indonesië teruggekeerd Vluchtelingen blijven vrij voorzover zij vrij zijn Examens „Ik ben blij, dat ik geen zeggenschap over u had" Nederlands Gezant in Zweden: Aanrijding Agenda voor Beverwijk Vrijspraak voor handballer Arbeider tot vijftien jaar veroordeeld wegens moord Olieleiding van Noordzee naar Rijn- en Ruhrgebied? Veteraan van de Lloyd- vloot gaat heen 95 95 uitgevoerd in mooie satijndamast 1L90 14.90 17.90 ALLEEN WOENSDAG BIJ Tientallen adverteerders bewijzen u, door hun regelmatig adverteren in ons blad, dat daarin de weg ligt om uw omzet te vergroten. Nooit meer slijpen, alleen maar schrijven Bakker WINKEL Uw bakker (Van onze correspondent in Londen) Kort na het middaguur drongen Maan dag twee met pistolen bewapende bandie ten een juwelenzaak in Londen binnen, vijftig meter van een druk station van de ondergrondse spoorweg. Toen zij de eige naar dwongen de brandkast te openen, rammelden twee meisjes, die een horloge wilden laten repareren aan de deur die de overvallers gesloten hadden. De indringers namen de vlucht met geld en juwelen ter waarde van 4.500.Een van de meisjes rende een slagerswinkel binnen, waar alarm werd gemaakt. De mannen verdwenen met hun buit in een grote auto. Bij een verkeerslicht wer den zij ontdekt door de bemanning van een politie-auto, die het alarm had opgevan gen. Een agent die op de treeplank van de auto van de misdadigers sprong viel er af. Een wilde jacht volgde. De wagens gierden door Hyde Park. Vier andere politie-auto's trachtten de rovers in te sluiten. De ach tervolgden openden het vuur waarbij de voorruit van een der politiewagens werd versplinterd. De wedloop eindigde in de deftige Cur- zon Street, in Mayfair, waar een der poli tiewagens de auto van de rovers tegen een vrachtwagen ramde. Drie mannen, zwaaiend met revolvers renden de straat op, op de hielen gevolgd door twee agenten. Een van de bandieten dwong een taxi chauffeur te stoppen. Hij stapte de taxi binnen, terwijl uit het andere portier gil lend een dame sprong. Een vrachtautobe stuurder zette zijn wagen dwars over de weg, zodat de taxi moest stoppen. De ban diet sprong er uit en zette het op een lopen. De politie overmeesterde tenslote twee van de mannen, na een hevig vuurgevecht, waarbij voorbijgangers in alle richtingen wegstoven. Veertig agenten en rechercheurs hebben in de afgelopen nacht naar de derde man gezocht. Men is er op voorbereid dat hij een gevaarlijk individu is. In het ziekenhuis liggen twee agenten, Geen conclusies voor definitieve verkiezingsresultaten" De Indonesische minister van Buiten landse Zaken, mr. Anak Agoeng Gde Agoeng, is Maandagmiddag van Schiphol naar Djakarta teruggekeerd. Minister Anag Agoeng heeft in New York een ge deelte van de tiende Algemene Vergade ring van de Verenigde Naties bijgewoond en in Duitsland deelgenomen aan een con ferentie van Indonesische diplomatieke vertegenwoordigers in Europa. Minister Anak Agoeng, die zeer kort voor het vertrek van het vliegtuig naar Djakarta uit Den Haag op Schiphol aan kwam, zei vandaag geen contact meer te hebben gehad met Nederlandse regerings vertegenwoordigers. Uit de voorlopige re sultaten van de verkiezingen in Indonesië zeide hij geen conclusies te willen trek ken. Op een vraag, of de voorlopige resul taten daarvan van invloed kunnen zijn op de politiek van de huidige regering zeide hij: het is logisch, dat het kabinet aan blijft totdat een nieuw parlement zal zijn gevormd. Ook over de vooruitzichten van de be handeling van de kwestie Nieuw Guinea in de Algemene Vergadering van de UNO wenste de Indonesische minister zich niet uit te laten. Gevraagd of de behandeling in de UNO zal worden doorkruist door Nederlands-Indonesische besprekingen, zei hij slechts: „Tussen Nederland en Indone sië zullen op regeringsniveau besprekingen worden gevoerd over het gehele complex van vraagstukken tussen beide landen en een van deze vraagstukken is Nieuw Guinea". NEW YORK (A.F.P.) De eerste ont werpresolutie waarover de tiende UNO- Assemblée in New York zal stemmen, geldt het vluchtelingenprobleem. De sociale com missie heeft bij veertien onthoudingen een resolutie aangenomen, waarin uitdrukking wordt gegeven aan de wens van de UNO om te komen tot een oplossing van het vluchtelingenvraagstuk. De Hoge Commis saris voor de vluchtelingen, de Nederlander mr. G. J. van Heuven Goedhart, wordt ver zocht het probleem op te lossen „door vrij willige repatriëring, hervestiging en opne ming van de vluchtelingen". Een Russische ontwerpresolutie, waarin de Hoge Commissaris opdracht zou krijgen op alle mogelijke manieren verplaatste per sonen en vluchtelingen aan te moedigen naar hun land van herkomst terug te keren met inachtneming van het beginsel van de vrijwillige repatriëring, werd met veertien stemmen tegen bij tien onthoudingen ver worpen. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Docto raal examen in de Geneeskunde: R. Coster, Naarden; R. v. d. Heijden, Amsterdam; F. Wafelbakker, Amsterdam; J. M. Schoo, Am sterdam; E. den Dooren de Jong, Amster dam; D. Laagewaard, Amsterdam; J. Hanckx, Amsterdam; L. Onvlee, Amsterdam; D. Mul der, Zaandam; J. P. de Geus, Amsterdam; mej. A. M. de Leng, Amsterdam; Ch. Block, Amsterdam; I. S. Reedijk, Amsterdam: P. G. C. Frolke, Amsterdam; mevr. L. A. Nan- ningaGalestien, Amsterdam; mej. M. P. Grotjohann, Amsterdam; M. A. Verschuijl, Amsterdam; H. W. Stuit, Amsterdam; W. P. J. Botman, Bovenkarspel; A. E. C. Saleh, Amsterdam; R. Vergroesen, Amsterdam; E. Zepenfeldt, Amsterdam; E. Mulder, Amster dam; Go Kian Gwan, Badhoevedorp; A. J. Dunning, Amsterdam; J .E. Seley, Amster dam; H. T. C. Bobach, Amsterdam; B. Suss- kind, Amsterdam: F. Th. Wolkoff, Amster dam; mej. C. E. Titulaer, Amsterdam; H. J. G. H. Oosterhuis. Amsterdam; H. Adelman, Amsterdam; L. Deen, Amsterdam; L. L. Gol- denberg, Amsterdam; B. A. van Ketel, Am sterdam; mevr. E. BorstEilers, Amster dam; mevr. H. E. BoumaStraub, Amster dam; M. J. Seijffers, Amsterdam. Vrije Universiteit. Doctoraal examen Eco nomie: mej. A, Zuydgeest, Vlaardingen; J. D. Kuyper. Alphen a. d. Rijn. Candidaats- examen Economie: A. van der Hoeven, Tholen. Candidaatsexamen Rechten: de da mes J. E. Rutgers, Delft; L. T. M. Knibbe, Rijk (Haarlemmermeer) die ongewapend aan de achtervolging had den deelgenomen. Een hunner wierp zich tussen een der bandieten en een dame die bedreigd werd. Hij kreeg een schot in het dijbeen. De andere kreeg een kogel in het lichaam toen hij een van de mannen aan viel. In een bioscoop in Curzon Street draait de Franse gangsterfilm „Rififi", waarin een adembenemende juwelenroof voorkomt. Honderdtwaalf burgemeesters van Zuid- Hollandse gemeenten hebben Maandag in Den Haag afscheid genomen van de schei dende Commissaris der Koningin in hun provincie, mr. L. A. Kesper. Rotterdams burgervader, mr. G. E. van Walsum, die namens zijn confraters een geschenk aanbood prees de menselijke kant in mr. Kespers optreden als commissaris. „U toonde altijd aandacht voor al onze moeilijkheden, en na een bezoek aan u gin gen wij veelal met waardevolle adviezen weg." Mr. Van Walsum betrok in zijn dank ook mevrouw Kesper, zonder wie, zoals hij zei, „de Commissaris niet die Commissaris geweest zou zijn die hij was". De burgemeester van Ouddorp, de heer J. A. Kleijenberg, voerde het woord namens de gemeenten van de Zuidholland'se eilanden. Sprekend over de moeilijke dagen na de stormrahp in Februari 1953 zei hij: „In die tijd hebben wij meer dan ooit het gevoel gehad dat u met en onder ons leefde". Nadat nog het woord gevoerd was na mens de burgemeesters van de kleine en de middelgrote gemeenten antwoordde mr. Kesper met een dankwoord, waarin hij zei dat het afscheid hem zeer moeilijk viel. „Ik vond het een voorrecht dat een Com missaris geen zeggenschap over burgemees ters heeft. Nu moest ik deze langs een an dere weg benaderen, de weg der mense lijkheid. Deze weg heb ik tien jaren mogen gaan en die gang heeft mij de meeste vol doening geschonken'". De Nederlandse gezant in Zweden heeft bij het Zweedse ministerie van Buiten landse Zaken geprotesteerd tegen het on derscheid, dat ten aanzien van Nederlands bier gemaakt wordt. Het bier kan namelijk niet even gemakkelijk gekocht worden als het Deense bier. De gezant wees er boven dien op, dat de Zweedse handelsbalans er beter van zou worden, wanneer Zweden meer bier van Nederland zou afnemen in plaats van bier uit Duitsland te betrekken, daar de Zweedse handelsbalans met Duits land reeds ongunstig is. In de cantine van Amsterdams Binnen gasthuis is gisteren de eerste vooroplei dingscursus leerling-verpleegster, bedoeld voor meisjes tot achttien jaar, geopend. Wethouder A. in 't Veld zei dat deze nieuwe cursus in een behoefte zal voor zien omdat gebleken is, dat onder de jonge mensen nog veel animo bestaat voor de verpleging als beroep. Hij meende dat dit beroep veel goeds schenkt ter compen satie van de vele nadelen zoals b.v. de ongeregelde werktijden. Nu de laatste ja ren vele sociale maatregelen zijn getrof fen, bestaat er echter geen achterstand meer, aldus de wethouder. Velen die zich tot dit ambt voelden aangetrokken na hun schoolopleiding, hadden evenwel nog niet de wettelijk vereiste leerlingenleef tijd van 18 jaar en zochten dus elders een werkkring, die ze na enkele jaren niet meer wilden verlaten om alsnog een op leiding tot verpleegsters te gaan volgen. Om dit probleem op te lossen is deze nieuwe cursus ingesteld. Uit de gegadig den zijn thans 60 meisjes geselecteerd, die telkens een half jaar theorie en een half jaar praktijk krijgen. De vakken zijn huishoudkunde, koken, verpleegkunde, wasbehandeling, algemene vorming, na tuur- en scheikunde, taal, rekenkunde, handenarbeid, EHBO, gymnastiek en fa cultatief muziek, kunst en kunstgeschie denis. De meisjes, die lager onderwijs moeten hebben genoten of de huishoud school hebben doorlopen, krijgen f 50 of f 60 per maand zakgeld en warme maal tijden; ze zijn echter niet inwonend. In Rotterdam heeft men met een dergelijke cursus in iets andere vorm reeds gunstige resultaten kunnen boeken. Dinsdagmorgen liep de 68-jarige mevr. C. v. W. zonder op het verkeer te letten van de Zeestraat de Breestraat over. Op dit moment naderde de heer J. V. uit Amsterdam met zijn motor vanuit de rich ting Alkmaar. Door krachtig te remmen trachtte hij de voetgangster te ontwijken, wat echter niet gelukte. Met ernstige hoofd- en schaafwonden is de heer V. op het politiebureau verbonden. Mevrouw v. W. greeg geen letsel. De gloednieuwe mo tor werd ernstig beschadigd. CONTACTAVOND S. V. „BEVERWIJK" De sportvereniging „Beverwijk" houdt Woensdag 12 October in haar clubhuis café Langendijk een contactavond. DIJV VIST IN MIDDENMEER De Beverwijkse hengelsportvereniging „De IJzeren Voorn" gaat Zondagmorgen 23 October op reis naar Middenmeer, waar een onderlinge wedstrijd gehouden zal worden. Dinsdag 11 October Bioscopen Luxor-theater, 18.45 en 19.15 uur: „Canaris" Kennemer-thcater, 19 en 21.15 uur: „De sneeuw was vuil". W.B.-theater: geen voorstelling. Zeewijkschool, 20 uur: bijeenkomst vrou wengroep P.v.d.A. Conform de eis heeft het Amsterdamse Gerechtshof de 19-jarige bankwerker J. T. W. uit Utrecht vrijgesproken van het hem ten laste gelegde. Hij zou op 19 September van het vorig jaar tijdens de handbalwed strijd DSOSpirit voor de tweede klasse van de afdeling Utrecht linksback GWCV van DSO een trap tegen het hoofd gegeven hebben. De Utrechtse rechtbank had hem destijds veroordeeld tot een geldboete van f 50.—. De rechtbank te 's Gravenhage heeft van morgen de 38-jarige fabrieksarbeider Jakob H. uit Leiderdorp conform de eis veroor deeld tot vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering, om dat hij schuldig werd bevonden aan moord op de bejaarde weduwe Marfjtje Zwanen burgRoos uit Leiderdorp. Op de morgen van de 31ste Juli van het vorige jaar is H. de woning van de weduwe binnengedrongen met de bedoeling haar bewusteloos te slaan en haar daarna van haar geld te beroven. Hij sloeg haar eerst met een fles op het hoofd en later stak hij haar met een mes en een vork enige malen in het hoofd en de hals. HAMBURG (DPA) Enkele Duitse maatschappijen, die belang hebben bij de verwerking van aardolie aan de Rijn en de Ruhr, onderzoeken of het mogelijk is een buisleiding voor het vervoer van ruwe olie aan te leggen van een Noordzeehaven naar het Rijn- en Ruhr-gebied. De haven, waarvan gebruik gemaakt zal worden, is nog niet gekozen. Men overweegt, dat de snelle toeneming van het verbruik van aardolie in het West-Duitse industriegebied, een vervoers probleem zal doen ontstaan, dat een op lossing op lange termijn behoeft. De maat schappijen hebben werkcommissies ge vormd, die alle met het plan samenhan gende vraagstukken moeten onderzoeken. Kapitein Evers van de Slamat met pensioen De terugkeer van het motorsphip „Sla mat" na een reis van ruim vier maanden aan de Lloydkade te Rotterdam, beteken de gisteren tevens het afscheid van de zeemanscarrière van zijn gezagvoerder, kapitein W. M. C. R. Evers. In 1920 begon de toen 23-jarige vierde stuurman Evers uit Drempt zijn loopbaan aan boord van de toenmalige „Salatiga" van de Rotterdamse Lloyd. Na de rangen doorlopen te hebben, werd de heer Evers in het begin van de Tweede Wereldoor log, gedurende welke hij buitengaats was, eerste stuurman en in 1948 volgde zijn benoeming tot gezagvoerder van de »a- oorlogse „Salatiga". Daarna voer hij nog als gezagvoerder op de Tosari, de Modjo- kerto, de Mataram en de Slamat. Vanmorgen heeft de nieuwbenoemde Bel gische ambassadeur in Nederland, baron F. X. van der Straeten Waillet in gezelschap van de burgemeester van Amsterdam mr. A. d'Ailly en andere genodigden een offi cieel bezoek aan de IJmuidense Hoogovens en Staalfabrieken gebracht. Omstreeks half twaalf werd het gezel schap in het directiekantoor ontvangen en daar heeft ir. A. H. Ingen Housz, de presi dent-directeur der K.N.H.S. in een inlei dend woord het een en ander over het bedrijf verteld. De genodigden hebben voorts een bezoek gebracht aan de Hoog ovens en de Staalfabriek en daarna werd de lunch geserveerd. In de middaguren zou de Breedband bezichtigd, worden en om streeks 3 uur zou het gezelschap weer ver trekken. Haringvangsten Zondagnacht en Maandagnacht hebben de loggers van Scheveningen, IJmuiden, Katwijk en Vlaardingen zeer weinig ge vangen. Vier loggers hadden geringe vangst KW 54 70 k„ 18 5 k., 5 7 k., 29 5 k. Alle schepen zijn thans bij de Engelse wal. Men ziet de haring goed en in grote scholen op het echolood maar bij de grond. Trawlloggers en trawlers kunnen hier niet vissen op 53.20 N.B. Het is een steenachtige bodem. Drie trawlers De aanvoer van drie trawlers en vier grote loggers en kotters bestond vandaag uit 5700 kisten, waarvan 2400 makreel, 1900 haring en 850 schelvis. De „Bloemendaal" (van 29 Sept.) bracht 950 kisten, waarvan 675 makreel, 225 schel vis, 25 haring en 25 diversen en 75 stuks stijve kabeljauwen; de „Postboy" (van 30 Sept.) 1250 kisten, waarvan 710 makreel, 320 schelvis, 120 haring, 30 wijting, 30 rog en poon, 40 koolvis en leng; de „Norma Maria" (van 1 Nov.) 1500 kisten, waarvan 1000 makreel, 125 haring, 300 schelvis, 15 wijting, 25 gul en koolvis, 25 rog en poon, 10 diversen. Voorts waren aan de afslag de KW 101 met 750 kisten haring en 70 diversen; de KW 141 met 225 haring en 120 diversen; de Zweed LL 591 met 550 kisten haring van 45 kg en de KW 48 met 215 kisten, waar van 100 haring, 75 wijting en 40 kabeljauw en gul. In de markt vandaag De regels kabeljauw noteerden voor ex port vanmorgen 156 tot 136, de kleine regels 64 tot 74 en de grote kisten kabeljauw 198. Grote schelvis ging van de hand voor 29 tot 31 en de groot- middelvis schelvis voor 24 tot 27. Zwarte koolvis ging het binnenland in voor 72 tot 80, wijting voor 10 tot 12. Kleinmiddel schelvis leverde op 20 tot 16, pennen 20 tot 15 en braad- schelvis 19 tot 15. De grote gul haalde 54 tot 60, de middel gul 39 tot 43 en de torgullen 17 tot 27. Schol 2 maakte 37 tot f 42 en schol 3 20 tot 30. Van de kleine vaart stonden bovendien 1000 kg tong en 150 kisten schol in de hallen: gi-ote tong maakte 4.50 tot 4.60, grootmiddel f 3.50, kleinmiddel 3.50, tong I 3.30 tot 3.25 en tong 2 2.20 tot 2.30. En op zee vandaag De visserij op de Vikingbank en de Ko raalbank was gisteren bij de slechte weers omstandigheden niet al te breed. Er werden trekken gedaan van 30 tot soms 60 manden „hoops". De „Geli'ia" deed trekken van 40 en 60 manden en drie trekken voor 100 manden hoops; de „Herman" trekken van 50 en 30 manden hoops; de „Deining" Zuid over stomende trekken van 60 en 30 manden hoops; de „Dirkje" trekken van 40 en 30 manden hoops en de „Thorina" trekken van 30 manden hoops. De „Allan- water" was de enige, die nog op haring viste. Er werd een trek gedaan van 100 manden en een trek van 50 manden (zieke) haring. Vangsten van de nacht Arendje Jacoba, 60 kg en 6 m. Rein, 50 kg en 3 m. Tiny, 60 kg en 10 m. Victoria, geen vangst. Stern, 80 kg en 10 m. Alice, 60 kg en 8 m. Willy Alida, 20 kg en 2 m. Beatrix, 50 kg en 6 m. Hermina 4, 50 kg en 5 m. Albatx-os, 50 kg en 10 m. Johan na Cornelia, 70 kg en 2 m. Adriana Ca- tharina, 80 kg en 6 m. Willem, 40 kg en 6 m. Jacoba, 60 kg en 8 m. Jacoba KW 105, 80 kg en 2 m. Kon. Juliana, 80 kg en 10 m. Alida Jacoba, geen vangst, buik ver speeld; Gebroeders, 60 kg en 10 m. Arie, 70 kg en 9 m. Jana, 80 kg en 3 m. Vier Ge broeders, 60 kg en 9 m. Hendrikje, 60 kg en 8 m. Twee Gebroeders, 50 kg en 5 m. Emisel, 50 kg en 10 m. Hoop 1, 60 kg en 10 m. Vios, 60 kg en 10 m. Hoop 2, 90 kg en 2 m. Verwachting, 70 kg en 5 m. Mag- da, 70 kg en 9 m. Nehim 1, 50 kg en 5 m. Nehim 2, 70 kg en 5 m. Nehim 3, 70 kg en 6 m. Nehim 4, 50 kg en 8 m. Vlevo, 2 m. hoops in één trek. Aleida, 40 kg en 4 m. Binnengekomen IJM 35 Postboy, 239, 318, 202; KW 39 Helena; UK 94; HD 131; L.L. 591 (Zweed). Vertrokken IJM 32, El ie, 116 Eveline, 210 Wiron I. 24 Vios, 45 Hoop, 8, 240, 202, 239, 318, 59, 11, 213, 31, 218, 27, 52, 4, 272, 5. 3, 22; SCH. 153 Onderneming 4, 126, 16: HD 180; UK 93, 70, 48. 16. 78, 4. 32, 35; VD 9; TX 14; RO 29; AM 18, 16, 17. 26; BU 33; L.L. 564 (Zweed); KW 10 Adrianus, 51 Prinses Margriet, 64 Elizabeth, 170 Zeemeeuw, 28 Verwachting, 169 Aleida, 73 Maria Jacoba. 107 Jacoba, 91 Alida, 52 Vrouw Anna, 114 Avontuur, 155 Arie, 104 Vrouw Dirkje, 108 Gebroeders, 26 Concordia, 168 Eendracht. 166 De Gebroeders. 59 Floris, 17 Arie Nico, 167 Nederland 4, 88, 77, 62, 72, 34, 128, 105, 36, 35, 56. 133, 168, 21, 92, 30, 60, 94, 178, 210, 79. 165. Voor de Woensdag Enige schepen waren vanmorgen sto mende voor de Woensdagmax-kt. Officieel bekend waren de Abraham (van 3 Oct.) met 1860 kisten vis, waarvan 950 makreel, 600 gestripte schelvis, 125 dichte schelvis, 80 haring, 30 gestripte wijting, 25 dichte wijting, 40 gul en koolvis, 10 diversen en 30 stuks stijve kabeljauwen en de Cox-ne- lis Vrolijk (van 1 Oct.) met 1075 kisten, waarvan 950 haring en 125 divei'sen. Oudste boten zijn dan verder: Wix-on 2 (van 30 Sept.); Allanwater, Flamingo, Haarlem (van 3 Oct); Gelria en Soerabaia (van 4 Oct.); Tzonne en Mercator (van 5 Oct.). Haring van Zweed De 550 kisten haring van de Zweedse LL. 591 gingen vanmorgen van de hand voor f 15.50 tot f 16 per kist van 45 kg. 3 1. Badstof commodedoek met „BABY" ingeweven, licht be schadigd. Zo lang de voorraad strekt ALLEEN WOENSDAG Halfwollen stof aparte streep in bleu en rose, 80 breed, zeer leuk voor kinderjurkjes. <f Zo lang de voorraad strekt p. meter ALLEEN WOENSDAG Fantasie Interlock 3Q Damescamisoles met sch. b Bijpass. Directoires Bijpass. Slips ALLEEN WOENSDAG l.30 I.20 MODEMAGAZIJNEN BEVERWIJK WOENSDAG Het volmaakte (Vloeibaar Grafiet) Het Parker LIQUID LEAD (Vloeibaar Grafiet) potlood kan niet slijten, behoeft nooit geslepen te worden en het gelijkmatige schrift is radeer- baar en kan niet vlekken. Met het Parker LL Potlood schrijft U bovendien vlotter en langer dan met een gewoon potlood. Vraag Uw handelaar zélf te mogen schrijven met hot revolutionnaire Parker LL Potlood. Zijn bijzondere kwaliteiten zullen U verrassen, U zult het niet meer willen missen. Ook als ge schenk is het evenals alle andere Parker producten ideaal. De houder is verkrijgbaar in de tinten zwart, grijs, rood, paars en groen. Nieuwe vulling 2.- IDEE: vraag bij Uw Parker "51" of "21" het bijpassende model Parker LL Potlood! Er zijn Parker LL Potloden van f 13.50 tot f 65.-. 1Vett. ged. f 13.50 f 19.50 ALLEEN-VERT.: PARKER SERVICE N.V. - BEURS DAMRAK - AMSTERDAM 05V/s*,,.. ,/A

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7