Havenberichten Visserij-varia Watervliet I voor kracht proef tegen ZKV I Grote zege van Sportief en Stabiel Ledenvergadering van de VVZZ „Rooms-rood" gesprek op invitatie P.v.d.A. Beverwijk „Der stiket wat efter" werd een succes Gemeente wil huis in Garolinastraat kopen Alle IJmond-handballers in het veld Dokter P. C. de Weerdt tot erelid benoemd „Sportief" moet oppassen tegen de HDC-reservisten „Constant" nationaal damkampioene Vergaderzaal en biblio theek in de Moerbergschool Twee lezingen voor „De Gieteling" „Liever niet" zegt de KVP Schaakclub „Weenink" in onderlinge competitie Poppenkast bij „Kindergenot" Scheepvaart „Duinkrekels" de Radarstraat DONDERDAG 13 OCTOBER 1955 1U Ernstig verval van de koepel van de kerk van Santa Maria del Fiore in Florence, heeft een legertje werklieden in beweging gebracht om de nodige herstelwerkzaam heden uit te voeren. Een van de grootste moeilijkheden bij dit werk was het naar beneden transporteren van de grote bol en het enorme kruis, dat eeuwenlang de weersinvloeden heeft getrotseerd op de 117 meter hoge hoofdkoepel van de kathe draal. Op de foto ziet men hoe werklieden hoog boven de straten van Florence de bol en het kruis gereedmaken voor de tocht naar beneden. Er zal een nieuwe zetel op de koepel worden gemaakt, waarna het gevaarte terug op zijn plaats komt. Het eerste twaalftal van de korfbalver eniging: „Watervliet", dat wegens het in Den Helder tegen KVH opgelopen verlies- punt nog maar één punt meer heeft dan de grootste concurrent ZKV uit Zaandam, zal Zondagmiddag aan de Zaan de kracht proef moeten doorstaan om de leiding van de derde klas KNKB. De Watervlieters gaan namelijk bij ZKV op bezoek en dit wordt een moeilijke wedstrijd tegen een ploeg, die er op ge brand is de leiding van de Velsense korf ballers over te nemen. Doch daar KCN er in slaagde om de Zaandammers te bedwin gen en Watervliet I op zijn beurt KCN te rugwees, ligt er een pracht gelegenheid voor Watervliet om met vlot spel en goede teamgeest uit deze belangrijke wedstrijd winst te halen. De stand van de kop van de ranglijst is nu: Watervliet 5 4 1 0 9 39-19 ZKV 5 4 0 1 8 31-17 ZKC 5 3 0 2 6 29-22 Holver 5 3 0 2 6 29-23 KCN 5 2 2 1 6 20-16 Reserves naar Amsterdam Watervliet 2 gaat naar Amsterdam voor een bezoek aan Archipel 3, welke ploeg thans 4 punten uit 4 wedstrijden heeft. Hoewel het tweede tegen Luto 3 verloor, mag verwacht worden, dat Archipel 3 ten minste één punt aan de Velsenaren moet afstaan. Oosterkwartier 3 is voor Watervliet 3 als gast zeker geen gemakkelijk team, want de Haarlemmers boekten al twee overwin ningen. In de wedstrijd Oosthoek 4Watervliet 5 zullen de krachtsverhoudingen niet ver uiteenlopen. Voorts spelen Zaterdagmiddag: Adspi- ranen: Watervliet aAnimo Ready a. De opstellingen zijn: Watervliet I: dames: J. Kluft, G. Kluft, B. Koet, R. Leyenaar, S. Meyer, D. Hart man; heren: J. de Boer, F. Vos, S. Hart man, M. Veerbeek, W. Berghuis en D. v. Lodesteyn. Watervliet 2: dames: L. Kloosterman, B. Hoen, B. Hessen, C. Zandbergen, I. Waag- meester, N.N.; heren: A. Verkerk, R. Re- deker, Ar. Verkerk, A. Koet, H. Mol en J. v. d. Berg. Buurtvereniging „Watervliet" houdt tiende jaarvergadering De enige van de voorheen in Velsen- Noord bestaande vier buurtverenigingen, die het heeft bestaan om sedert de oprich ting in September 1945 onafgebroken haar werk voort te zetten, de buurtvereniging „Watervliet", zal Zaterdagavond in het sportpaviljoen „Watervliet" haar tiende jaarvergadering houden. Deze jaarlijkse ledenvergadering zal echter geen viering van het tweede lustrum worden, daar dit zal geschieden met een op 29 October te houden toneeluitvoering. In deze bijeenkomst worden de gebruike lijke verslagen uitgebracht. Voor de ver kiezing van bestuursleden zijn aftredend de heren G. Voerman, B. Kuhfus en J. Metse laar, die zich herkiesbaar stellen. Aan de leden zullen mededelingen wor den gedaan. De aanval wordt besloten met kienspel. Voor 31/2 mille De eigenaren van de woning Garolina straat nr. 15 te IJmuiden hebben deze, met de bijbehorende grond, ter oppervlakte van 83 m2, aan de gemeente Velsen te koop aangeboden, voor de prijs van 3.500. Het pand is gelegen in een gebied, dat ingevolge het herziene wederopbouwplan Oud-IJmuiden bestemd is voor nijverheid, handel en ambacht. Uit dien hoofde achtten B. en W. de aan koop daarvan door de gemeente gewenst. De woning is momenteel verhuurd voor 7,55 per week. Deze verhuur kan, in af wachting van de sloping van het pand of van de daaraan nader te geven bestem ming, voorshands worden bestendigd. Dames krijgen het zwaar tegen „HOC" Voor de handbalvereniging „IJmond" zal het Zondag opnieuw een drukke dag wor den, aangezien voor alle senioren-elftallen competitie-wedstrijden zijn vastgesteld. De dames van het eerste, die haar on geslagen record graag willen handhaven, gaan tegen HOC op „Watervliet" een moei lijke wedstrijd tegemoet omdat de Haar lemse dames tot de sterkste tegenstand sters gerekend moeten worden. De IJmond- elf hebben echter gedemonstreerd over een schotvaardige voorhoede en een hechte verdediging te beschikken, zodat wel mag worden verwacht, dat IJmond I-dames ook nu beide punten zullen veroveren. De dame,s van IJmond 2, die naar Concordia 2 trekken, zullen moeten spelen als tegen THB om van de volle winst verzekerd te kunnen zijn. In het eerste IJmond-herenteam man keert het, ondanks goede aanvalscombina- ties, vaak aan goede schutters, die de gebo den kansen gebruiken. Nu de IJmonders naar Tonido I in Amsterdam gaan, zullen zij er goed aan doen om de kansen uit te buiten en de Amsterdammers met hun hoge tempo zo mogelijk voor verrassingen te plaatsen. De IJmond-ploeg is overigens voldoende homogeen om succes te kunnen behalen. IJmond 2 heren krijgen bezoek van HOC uit Haarlem en kunnen op eigen veld winnen. De heren van IJmond 3 gaan naar Zandvoortmeeuwen, waar hun een moeilijke wedstrijd wacht; zij zijn pas in de competitie. Voor de jeugd wordt ge speeld: Adspiranten: IJmond 2Concordia 2. De opstellingen zijn: IJmond I dames: D. Marckelbach; L. Mossel en B. Schoon; K. Beers, J. Wouds- ma en R. v. Buuren; T. Schuit, G. Slatman, M. Klesser, H. Venus en T. Jak. IJmond I heren: J. Böhm; W. Siebers en W. Reymer; P. Siebers, J. v. Buuren en J. Wolters; J. Molenaar, H. Boom, B. Hofman, E. Sauer en K. Sauer. Om de damtitel van Kennemerland In de eerste klasse van de Kennemer competitie doet de pas gepromoveerde club van IJmuiden „Sportief" het bijzonder goed. Speelde het team tegen Beverwijk al een uitstekende wedstrijd, die door een on nauwkeurigheid je van een der spelers met een 119 overwinning voor Beverwijk eindigde, nu hebben Andrea en zijn man nen tegen Hillegom laten zien, dat Sportief een ernstig woordje zal meespreken in het afdelingskampioenschap eerste klasse. Sportief was tegen Hillegom bijzonder op dreef en wist met 164 te winnen. Verder speelde Haarlem tegen 't Oos ten, welke ontmoeting in een gelijk spel eindigde, doordat Abe de Jong van de jeugdkampioen van Kennemerland H. v. d. Vossen (Haarlem-OK) verloor. De reserves der Haarlemse damclub klopten Hillegom met 128. Goede start Stabiel moet dit jaar na de degradatie in de tweede klasse uitkomen. Maar Bakhuys en zijn mannen hebben het vaste voorne men het verloren terrein terug te winnen. De eerste wedstrijd tegen St. Bavo-reser- ves werd dan ook een grote zege voor Sta biel: met niet minder dan 164 keerde Stabiel uit Heemstede terug. KNC won van Cruquius met 137 en het eerste optreden van de pas opgerichte damclub Zandvoort was dat tegen Beverwijk II. De spelers van Zandvoort-Bad moesten zich nog geheel aan het wedstrijdpeil aanpassen, omdat de 119 nederlaag tegen de Beverwijk-reser ves hoopvol is te noemen. DCIJ II won met flinke cijfers van VKD II en de Haarlemse damclub III klopte Cruquius met 128. Hout uit Canada aangevoerd Voor de papierfabriek Van Gelder Zo nen is Woensdagmorgen aangekomen het Duitse m.s. „Hector" met een lading pa pierhout van de Canadese haven Port William. Dit schip verspeelde tijdens de overtocht een gedeelte van de deklast van het voorschip. De Velsense Vereniging voor Zwakzin nigenzorg heeft gisteravond in de Wilhel- minaschool aan de Houtmanstraat de jaar vergadering gehouden. Er bestond .weinig belangstelling van de zijde van de leden, maar hierover toonde de voorzitter, de heer H. Groeneveld zich geenszins ongerust. De leden steunen de zaak van de steun aan de misdeelden, hetgeen blijkt uit de verkoop van de artikelen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer A. ten Broeke en dat van de directeur der werkinrichting aan de Houtmanstraat, de heer A. P. Stolk bleek, dat het werk in rustige gang is voortge gaan. De bakfiets werd in gebruik geno men en hierdoor kon een belangrijk aantal artikelen voor een waarde van ruim 5000 in Velsen worden afgezet. De arts P. C. de Weerdt, die ruim zesen twintig jaar deel heeft uitgemaakt van het bestuur van de Vereniging, heeft als zoda nig en als medisch adviseur in het begin van het jaar bedankt, werd ter vergadering meegedeeld. De voorzitter sprak woorden van waardering aan het adres van dokter De Weerdt voor de belangeloze arbeid op zakelijk en medisch terrein voor de vereni ging. Het voorstel om dokter De Weerdt tot erelid van de vereniging te benoemen, werd door de vergadering aanvaard. In het bestuur van de vereniging hebben thans zitting de heer H. Groeneveld, voor zitter hij hoopt nog gedurende een jaar de voorzittershamer in handen te kunnen houden en zal volgend jaar als bestuurslid bedankeh wegens het bereiken van de tachtigjarige leeftijd en voorts de heer A. ten Broeke, secretaris; E. W. de Boer, penningmeester; J. v. d. Vlugt. Tot opvol ger van dokter De Weerdt werd benoemd dr. M. Bakker, van de Geneeskundige Dienst te Velsen. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de vereniging over het jaar 1954 een voordelig saldo had van 2003,15. De vergoeding aan de tewerkgestelden bedroeg 6346,20; aan materiaal werd uitgegeven 4644. De inkomsten bedroegen in totaal 21.775,90, waarbij 14.209 voor verkochte artikelen. Het ziet er thans naar uit dat de verkoop van artikelen dit jaar beneden die van vorig jaar zal blijven. Op 1 October van dit jaar bedroeg die omzet ongeveer 8800. Na de ontmoeting van Sportief tegen BDC I in Beverwijk, moesten de IJmuide- naren in Haarlem de strijd aanbinden tegen Hillegom I. Deze wedstrijd is voor de Sportiefmen- sen een groot succes geworden. Er werd met niet minder dan 164 van Hillegom gewonnen. Hangend de uitslag tegen BDC, welke wedstrijd in een 88 stand is afge broken, is dit een bijzonder goede start van de IJmuidenaren. Toch doen zij er goed aan hun vorm, die op het ogenblik uitstekend is, nog wat op te voeren in de onderlinge clubcompetitie. Zodat zij op 24 October in Haarlem tegen HDC II beslagen ten ijs komen. De strijd zal in ieder geval zwaar zijn. De uitslag tegen Hillegom I werd: Sportief IHillegom I J. SlagerJ. v. d. Loo H. LichtendahlJ. v. Horick J. JansenA. de Heer H. AndreaH. de Ruyter Gé MooiTh. Bot J. VisserTh. Seijsener H. HoltW. Persoon P. BakkerL. v. d. Reep J. BakkerD. Algera Gé HuigenC. de Nederlander 0—2 2—0 2—0 2—0 1—1 2—0 1—1 2—0 2—0 2—0 Uitslag 164 In verband met de kort op elkaar vol gende uitwedstrijden zijn er slechts enkele onderlinge club wedstrijden gespeeld. In groep A zijn gespeeld: J. LichtendahlP. Bakker 02; G. Mooi J. Slager 1—1. In B: J. de RuiterJoh. Bos 02; W. PostH. Veldman 20; J. WesseliusJ. Bakker 11. In C: Jac. GroenJ. Hiemstra 20; Gé Huigen—H. Dijkhuizen 2—0; P. Westerwal D. C. Koster 11; A. VerschurenJ. Wartenhorst 02. Woensdagavond 19 October begint het tweede tiental van Sportief aan een dub bele wintercompetitie tussen Diagonaal uit Santpoort, Denk en Zet uit Wijk aan Zee en BDC II uit Beverwijk. Het tweede tien tal komt vervolgens uit met: 1. J. Wesse lius, 2. W. Post, 3. Joh. Bos, 4. J. Bakker, 5, Jac. Groen, 6. B. Glas, 7. H. Veldman, 8. Gé Huigen, 9. J. Wartenhorst, 10. J. de Ruiter. Reserves P. Westerwal en H. Dijk huizen. De Rotterdamse damclub Constant, de oudste van Nederland, is er in geslaagd op nieuw de nationale clubtitel van Nederland te behalen. Constant speelde tegen de Gro ningse damclub DGZ en behaalde een klei ne overwinning, net voldoende om haar in 1954 veroverde nationale damtitel te pro longeren. In de eindstrijd speelden mee DIO (Den Haag), DGZ (Groningen en Excelsior (Den Bosch). In de Moerbergschool te IJmuiden zijn op de eerste étage twee lokalen ingericht voor vergaderzaal. Deze zaal is ongunstig gelegen, daar de verenigingen die slechts kunnen bereiken via het voor het onder wijs bestemde deel van de school. B. en W. hebben daarom een plan doen ontwerpen, waarbij de drie met ingang van 1 Januari 1956 vrij komende lokalen op de begane grond, in de linkervleugel van de school, kunnen worden ingericht tot vergaderruimte en werkplaats voor de schoolbibliotheek. Bij aanvaarding van dit plan kan de oude vergaderzaal, na daartoe te zijn ingericht worden bestemd voor handenarbeidlokaal van de Moerbergschool. De kosten van het inrichten van het ver gaderlokaal en de werkruimte voor de schoolbibliotheek worden geraamd op 9600 en die voor het inrichten van het handenarbeidlokaal op 2500. B. en W. stellen de raad voor, voor dit doel een crediet te verlenen van 12.100. VEILIN GBERICHT 12 October Sla 312; bloemkool 1643; andijvie 69; spinazie 2345; tomaten 20—54; sperciebo- nen 47105; pronkbenen 3478; prei 915; knollen 820; groene kool 712; rode kool 813; druiven 110. Over natuur en scheepvaart De vereniging „De Gieteling" houdt bin nenkort een tweetal lezingen, die als eerste aanvulling op het winterprogramma wor den georganiseerd in samenwerking met de Vereniging ter Bevordering van de Belan gen des Boekhandels. De Nederlandse natuuronderzoeker en schrijver de heer A. B. Wigman zal op Maandag 17 October in het Statenhuis aan de Velserweg een lezing houden over het onderwerp: „Cultuur, natuur, planten en dieren". De voordracht zal met lichtbeelden worden toegelicht. De boekhandel Dingier heeft zich bereid verklaard een expositie te houden die op het behandelde betrekking heeft. Een schrijver over varen in alle tijden zal een dankbaar gehoor vinden in IJmuiden. De heer K. Norel zal een lezing houden op Dinsdag 25 October in het Cultureel Cen trum. Het onderwerp is: „Een zeereis naar Noord-Afrika en Malta". Boekhandel Ab de Jong zal een toelichtende tentoonstelling houden in de zaal. Het winterprogramma van de afdeling IJmuiden van de Partij van de Arbeid ver meldt enige belangwekkende onderdelen. Op 27 October heeft de candidaatstelling van leden voor het gewestelijk bestuur en Tweede Kamer plaats. Er is een forum door wethouders en raadsleden over de gemeentepolitiek en IJmondzaken in voor bereiding. De vergadering van 27 October zal wor den gehouden in de bovenzaal van het Rex-theater. In het forum zullen zitting hebben de heren R. Verbeek, wethouder; H. de Boer, wethouder; J. van Os van den Abeelen, voorzitter raadsfractie en mevr. C. L. Klimp, tweede voorzitster raadsfrac tie. Reeds enige tijd geleden is tot de plaat selijke K.V.P.-federatie de uitnodiging ge richt om tezamen een discussie-avond te organiseren, waarbij de beschikbare plaat sen tussen de beide partijen worden ver deeld. In P. v. d. A.-kringen acht men het een democratisch belang, dat een openhar tige discussie plaats heeft over de „Katho liek en de partijkeuze". De spreker van de P. v. d. A. zou zijn het Tweede Kamerlid G. Ruygers, bekend voorman van de Ka tholieke Werkgemeenschap in de P. v. d. A. Het programma na Maart 1956 zal wor den vastgesteld in samenhang met het ver loop der verkiezingscampagnes en met de ontwikkeling der politieke verhouding bij de nadering der verkiezingen. Liever niet Inmiddels meldt het Kennemer Dagblad (R.K.) dat het K.V.P.-bestuur geen aan leiding ziet, op deze uitnodiging in te gaan. Het blad argumenteert aldus: Het is op zich reeds weinig elegant van het P.v.d.A.-bestuur om, in afwachting van het antwoord der K.V.P., publiciteit aan de gedane uitnodiging te geven. Ongeveer twee jaar geleden heeft een soortgelijke discussie-avond in Santpoort plaats ge vonden, waarbij de heren Poncin en mr. De 'Leeuw tegen elkaar in het krijt traden en zelfs de aanwezige leden van de P. v. d. A. hebben toen moeten ervaren, dat mr. De Leeuw het moest afleggen tegen de kring-propagandaleider der K.V.P., de heer Poncin. Het is niet uitgesloten, dat men in de kring van de P. v. d. A. thans rekende op een revanche., getuige de candidaatstelling van de heer Ruygers voor dit debat. De K.V.P. acht momenteel echter de begro tingsdebatten in de Tweede Kamer van te groot belang, dan dat b.v. nu ook nog eens gevraagd zou moeten worden om op een discussie-avond de degen met de heer Ruygers te kruisen. Men ziet ook weinig heil in een dergelijk debat, dat mogelijk wel wat politieke be langstelling zal doen ontstaan, maar dat overigens uitsluitend gebaseerd is op de sensatie getuige te zijn van de botsing van twee meningen. Bovendien is van een der gelijk debat weinig praktisch nut te ver wachten. Zomin als tijdens de discussie avond in Santpoort, zou ook nu een derge lijk debat resulteren in wijziging van on verenigbaar gebleken standpunten. Na het verschijnen van het bisschoppelijk mande ment zijn over en weer de standpunten reeds zo vaak en zo duidelijk geformuleerd, dat bezwaarlijk op een toenadering gere kend kan worden, temeer waar het een- heidsgesprek van de zijde der katholieke werkgemeenschap der P. v. d. A. verbroken is. De wederzijdse standpunten worden ten slotte zó bekend geacht, dat men aan een dergelijke avond ook geen voorlichtende waarde meer kan toekennen. In de voortgezette onderlinge competitie van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" werden de volgende resultaten behaald: Afd. I: J. Slings—W. Siebers afg.; C. Koo- menH. Duisenberg 01, A. Tervoort H. v. 't Hoff 1—0. Afd. II: G. de KoterA. Alders afg.; J. v. d. Does—J. Jimmink afg.; L. Boonstra F. H. Piët afg.; H. NijmanJ. v. Versseveld 01, S. HoogvorstD. Duinmeijer 01. Afd. niA: G. BeekhovenC. Nimwegen 10; N. de LangeJ. Vessies 01; C. Ver duitH. Vloemans 10. Afd. Ill B: S. Hoogvorst—W. Thuis 0—1; Zuiderdorpv. Leeuwen 01; J. H. HeyerJ. Hoppen 10. Eerste contactavond sv „Beverwijk" De sportvereniging „Beverwijk" heeft Woensdag in het clubhuis café Langendijk haar eerste contactavond in het nieuwe seizoen gehouden, die zich in een grote be langstelling mocht verheugen. De voorzit ter, de heer N. G. Grapendaal, vroeg zich in zijn openingswoord af waarom dit niet altijd het geval kan zijn. Gezien -de erva ringen komen alleen maar op de eerste en de laatste avonden veel belangstellenden. Hij wekte de aanwezigen op eraan mede te werken hierin verandering te brengen. Tot zijn vreugde kon de heer Grapendaal con stateren dat „Beverwijk" een goed figuur slaat in de tweede klasse. Volgens hem is dit rechtstreeks een gevolg van de goede geest die in de vereniging heerst en hij hoopte dat dit zo zou blijven. Kienen, sjoelen en klaverjassen waren de programmapunten van deze avond, zo dat alles zeer genoeglijk verliep en velen reeds halsreikend uitzien naar de volgende contactbijeenkomst. Het Lyts Frysk Toaniel van „Barend (v. d. Veen) en „Martsje" heeft Woensdag avond een zaal vol Beverwijkse Friezen een genotvolle avond verschaft met de vlotte opvoering van het toneelstuk: „Der stiket wat efter" van Barend van dei- Veen. Het was de derde opvoering van dit stuk en de première voor Noordholland. Voor de spelers was het geen gemakkelijke opgave, daar de acht personen uit het stuk door twee dames en twee heren ten tonele werden gebracht. En dit ging op een ma nier die alle lof verdient. Het stuk de titel doet het reeds ver moeden behandelt een toestand zoals die in kleine plaatsen wel eens wil voor komen. Ietwat vreemd lijkt het, als een onbekende jongeman in het dorp komt en zijn intrek neemt bij de dominéé in huis. Daar niet bekend is wie of wat de knaap is, slaat de roddelende buurtschap aan het gissen en de vrouw uit de groentenwinkel weet door uithoren van de dienstbode van de dominéé wel zo ver te vissen, dat het voor haar een kind moet zijn van de pre dikant, een gevolg van zijn studententijd. Er wordt een heel verhaal omheen gewe ven en als tenslotte ook de ouderling en de kerkmeester gaan twijfelen, is het in het gezin van de dominéé een ondragelijke toe stand geworden. Zijn vrouw ziet achter de waarheid te komen en als het tenslotte zo ver is dat de kerkmeester het zaakje bij de dominéé tot klaarheid tracht te brengen, komt er eindelijk een lichtpunt. De domi néé zet dan een toneelstuk in elkaar, waar in hij de roddelaars danig in het zonnetje zet. Prachtige toneeltjes ontstaan, als bijv. de vrouw van de dominéé optreedt als pre sidente bij het onderhoud tussen haar man en de kerkmeester. Doch ook als roddelen de echtgenote van de ouderling gaf me vrouw Hanne Foppema-van der Laan keu rig spel. Hetzelfde kan gezegd worden van Jeltje Das, die dan weer dienstbode bij de dominéé was en later een dochter van de koster van de kerk en niet helemaal zinnig, hoewel ze menige lastige vraag wist te stel len. Foppe Foppema bleek een even goede ouderling op de planken te zetten, die af kerig was van elk geroddel over de ziele- herder, als een dominéé, dié de knoop weet te ontwarren door de waarheid te vertel len omtrent de omstreden knaap. Deze blijkt onder zijn hoede te zijn geplaatst, omdat hij geen vader heeft: een kind van een zuster van de roddelende vrouw van de ouderling. Pyter van der Veen concipieer de een kerkmeester, die graag het goede voor zijn gemeente wilde en in zijn dubbel rol gaf hij een kostelijke uitbeelding van de koster, die niet hoorde wat hij niet wil de horen en niets wist. Een dankbaar applaus vormde de belo ning voor de spelers, waarin de schrijver, de. De heer Th. Bouwhuis deed een beroep de De heer Th. Bouwhuis deed een beroep om de dragers van een stuk Friese cultuur te steunen. Als wens heeft men nog steeds: naast het toneel een Fries orkest! Natuur lijk klonken veel Friese liederen door de zaal, op de piano begeleid door mevrouw De Bie. Ongeveer 125 kinderen tussen 4 en 6 jaar hebben Woensdagmiddag in het clubhuis van de speeltuinvereniging „Kindergenot" aan het C. H. Moensplein een poppenkast voorstelling bijgewoond, welke een groot succes is geworden niet. alleen voor de kin deren, maar ook voor het actieve bestuur van deze speeltuin. De nodige tractaties ontbraken op deze mi'" niet zodat allen voldaan huiswaarts ke r Zaterdag en Zondagmiddag wordt le o eren een filmvoorstelling aangeboden; deze zal eveneens plaats vinden in het clubhuis. Woensdag kwamen binnen: Saparoea van Port Saïd. Saint Mare van Dakar. Berkel- stroom van Londen. Daloa van Le Havre. Twee Gebroeders van Rotterdam. Libia van Skogal. Bellgrave van Londen. Arctic van Londen. Morenia van Manchester. Tor van Rotterdam. Bonaire van Paramaribo. Chris tine van Oskarshamn. Hector van Port Wil liam. Jupiter van Rotterdam. Mariposa van Rotterdam. Eken van Lulea. Pento van Ant werpen. 6 Engelse mijnenvegers van Har wich: Letshavn, Bassinghavn, Althavn, As- selthavn. Lunthavn, Shellshavn. Vertrokken zijn: Wilhelm Doerenkamp naar Aire. Valde naar Hadsund. Rotti naar Hamburg. Ursula Heinemeyer naar Malmö. Airisto naar Vasa. Pelops naar New York. Holland naar Terschelling. Totland naar Rotterdam. Roelf naar Rotterdam. Caribia n. Sarpsborg. Spartpoint naar Overschie. Gui- neekust naar Dakar. Egret naar Rotterdam. Doni naar Stockholm. Beaverlodge naar Montreal. Daniel naar Bremen. Admiraal de Ruyter naar Aarhus. Svetlogorsk naar Ka liningrad. Tyto naar Dublin. Brouwersgracht naar Antwerpen. Amstelstroom naar Londen. Prosyon naar Londen. Spora naar Antwer pen. Nausie naar Carthagena. Affina naar Assens. Marcella naar Gothenburg. Alcyone, 12 v. Bandarshapur n. Bombay. Aldabi, 12 te Rotterdam. Alnati, 11 v. Rio de Janeiro n. Santos. Annenkerk, 12 te Suez. Alderamin, 12 te Genua. Amstelkroon, 12 te Rotterdam. Alioth, 12 140 m. N.NO. St. Paulrock. Aagtekerk, 12 te Port Said. Amstelkroon, 12 te Rotterdam. Atje Ray S, nacht 12-13 Rotterdam verwacht. Agatha, 14 te Singapore verwacht. Alderamin, 12 Genua verwacht. Amor, 12 te Beyrouth. Banka, pass. 11 Finisterre n. Amsterdam. Boskoop, 11 v. Cristobal n. Curagao. Bantam, 12 v. Manilla n. Tj. Priok. Britsum, 11 730 m. W.ZW. Flores. Bonaire, 12 te Amsterdam. Bantam, 12 v. Manilla n. Tj. Priok. Bandjermasin, 13 te Soerabaja verwacht. Caltex Leiden, 11 te Rotterdam. Caltex The Hague, 11 te Rotterdam. Congostroom, pass. 11 Las Palmas n. Dakar. Cottica, 13 Paramaribo verw. Caltex Nederland, pass. 12 Gibraltar n. R'dam. Caltex Utrecht, 12 te Antwerpen. Ceronia, 12 te Singapore. Cradle of Liberty, 11 675 m. W.ZW. Lands End. Delfland, pass. 11 ten O. Kp. Verd. eil. naar montevideo. Dorestad, 11 225 m. N. ten O. Paramaribo. Dordrecht, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Eendracht, pass. 12 Ouessant n. Rotterdam. Elizabeth B, 12 te Norrkoping. Esso Rotterdam, pass. 12 Algiers n. Hamburg. Ena, 12 v. Curagao n. Santiago de Cuba. Fairsea, 12 460 m. O. ten Z. Diego Garcia. Felipes, 12 te Pladju. Gaasterland, 12 500 m. N. Fernando Noronha. Haarlem, 12 te Kingston. Helicon, 12 te Santiago de Cuba. Hersilia, 14 te Pto Sucre verw. Hestia, 12 v. Pto Ordaz n. Port of Spain. Hera, 11 75 m. W.t.Z. Lands End. Java, 12 v. Port Said n. Belawan. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 12 Algiers naar Port Said. Japara (KRL), pass. 12 Dover n. Houston. Jupiter, 12 v. Rotterdam te Amsterdam. Krebsia, 12 v. Heysham n. Mena el Ahmadi. Kaloekoe, 12 te Timor Dilly. Kalydon, 12 te Singapore. Kasimbar, 12 te Banda. Pryzen van Woensdag. Heilbot 3,70 3,00; gr. tong 4,504,00; grm. tong 3,903,50; kim. tong 3,90—3,50; kl. tong I 3,70—3,40; kl. tong II 2,46—2,20; tarbot I 3,30—2,30, per kg. Tarbot IV 65; tongschar 7673; kl. tongschar 40; kim. schol 5647; kl. schol I 5648; kl. schol II 4215; schar 2516; bot 2016; v. haring 20—12; makreel 20—13; gr. schelvis 5015; grm. schelvis 4311; kim. schelvis 2411; kl. schelvis I 2210; kl. schelvis II 2110; wijting 168; gr. gul 6242; midd. gul 51—37; kl. gul 30—29; kl. haai 40—28; ham 100—72; poontjes 2120; kl. koolvis wit 44, per 50 kg. Gr. kabeljauw 292152; gr. koolvis zw. 8466; gr. koolvis wit 92; gr. leng 80—70, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 158 kisten tong en tarbot, 3 kisten heilbot, 10 kisten tong schar en schartong, 635 kisten schol, 35 kisten schar, 60 kisten bot, 2335 kisten haring, 1240 kisten makreel, 1230 kisten schelvis, 310 kisten wijting, 245 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten leng, 3 kisten haai, 10 kisten ham, 4 kisten poon, 62 kisten koolvis 25 kisten diversen. Totaal 6370 kisten. Besommingen van Woensdag. VL 77 Abraham f33.410; IJM 211 f 11.710; KW 162 f3970; SCH 171 f22.070: TX 33 f2110; IJM 59 f 1980; KW 128 f840; RO 29 f910; SCH 126 f140; „Allanwater" f28.400. IJselmeervissery. Dinsdag werd door 25 vaartuigen op Urk aangevoerd: 2355 pond snoekbaars, prijs f 0,59f 0,63; 664 pond lijn- aal, prijs f 1,08f 1,17; 468 pond rode baars, prijs f 0,57f 0,64; 426 pond blei, prijs f 0.07 f0,08 en 2236 pond voorn, prijs f 0,08— f 0,10 per pond. coooooooooooooc cooooocooooooooooooc 8 in 8 H En professor in het plantsoen 8 0 De oudercommissie van de openbare 1 kleuterschool aan de Radarstraat te IJmuiden heeft B. en W. verzocht te bevorderen, dat deze school een naam 8 wordt gegeven, zij vond „De Duinkre- g kels" erg aardig. 'A B. en W. kunnen zich met het advies 'o verenigen en stellen de raad nu voor, 8 aan deze school de naam te geven van 8 „De Duinkrekels". Het hoofd van de lagere school aan <8 het Gijzenveltplantsoen kwam met o eenzelfde verzoek: hij wilde de nieuwe o school graag, na overleg met personeel f-i en ouders „Prof. v. d. Leeuwschool': 8 noemen. Ook, hiermee gaat het college j 8 accoord. WKk >ooooccoooc»o<x>ooocoocoooocoocococcoccccoccoocccoc<xxxxx> Luna, pass. 11 Finisterre n. Algiers. Maasdam, 11 v. Le Havre n. Rotterdam. Mapia, pass. 11 Kp. Guardafui n. Belawan. Moordrecht, 11 te Rotterdam. Manoeran, 13 te Tj. Priok. Murena, 12 320 m. ZO. Christman eil. Manoeran, 12 te Tegal. Notos, 11 50 m. Z.ZW. Ouessant in. Gibraltar Orion, pass. 11 Finisterre n. Rotterdam. Oranje, 12 te Southampton. Prins Philips Willem, 11 v. Rotterdam n. Antw. Polydorus, pass. 12 Str. Messina n. Marseille. Peperkust, 12 te Lobito. Prins Maurits, 12 Bremen verwacht. Poelau Laut, 12 te Amsterdam. Poseidon, verm. 12 v. Aruba n. Pta Cardon. Phrontis, 12 te Soerabaja. Prins Willem v. Oranje, 13 te Montreal. Prins Joh. W. Friso, 12 v. Rotterdam n. Kiel. Prins Philips Willem, pass. 12 Vliss. n. Antw. Raki, 12 te Beyrouth. Raki, 12 te Beyrouth verwacht. Reyniersz, 13 te Soerabaja verwacht Rita, 12 te Pladju. Stad Arnhem, pass. 11 Belle Isle n. Seven Is lands. Stad Schiedam, 11 v. Gibraltar n. Rotterdam. Stentor, 11 v. Pto Ordaz n. Rotterdam. Salawati, 13 te Port Said. Schelpwijk, pass. 12 Ouessant n. Mena el Ahmadi Stad Arnhem, 13 te Seven Islands. Sumatra, 12 nog te Basrah. Schelpwijk, pass. 12 Ouessant naar Mena el Ahmadi. Straat Malakka, 12 te Cochin. Tomini, 11 v. Genua n. Port Said. Trompenberg, 12 te Galveston. Tomocyclus, pass. 12 Azoren n. Rotterdam. Tibia, 12 425 m. W.ZW. Bombay. Telamon, 12 te Curagao. Tiberius, 12 te Port of Spain. Tero, pass. 12 Vlissingen n. Rio de Janeiro. UtrechT, 12 v. Tj. Priok n. Singapore. Van Riebeeck, 12 te Soerabaja. Wonorato, 12 v. Penang n. Colombo. Waterland, 12 70 m. ZW. Kp. Finisterre. Wonogiri, 12 te Singapore. Zuiderzee, 11 350 m. O.NO. Kp. Hatteras. KLEINE VAA1 Adm. Courbet, 12 v. Londen n. Antwerpen. Adm. De Ruyter, 12 v. Amsterdam n. Aarhu» Adm. Nelson, 12 v. Hansweert te Stockholm, Arnoudspolder, 12 v. Lissabon te Oporto vef Atlantis, verm. 12 v. Rotterdam n. Helsinki. Actinia, 12 v. Vlissingen n. Stockholm. AXiena, 12 v. Wormerveer n. Horsens. Atlas, 11 v. Cadiz n. Faro. Aardenburgh, 11 v. Stockholm te Rotterdam. Advent, pass. 11 Brunsbüttel n. Stockholm. Albergen, 11 v. Ilamina te Antwerpen. Amigo, 12 v. Hansweert te Malmö verw. Auriga, 11 v. Londen te Lissabon. Bab T, 8 Holtenau gepass n. Ostrand. Bill S, 12 v. Avonmouth te Swansea. Badzo, verm. 11 v. Londen n. Rotterdam. Barracuda, 11 v. Boston n. Colijnsplaat. Bestevaer, verm. 11 v. Swansea n. Amsterdam Birmingham, verm. 12 v. Harlingen n. Goole Concepcion, 11 85 m. W. Oporto. Corrie B, 12 v. Malmö te Rotterdam verw. Diligentia, 12 v. Kingslynn te Rotterdam verw. Duiveland, 11 v. Odense n. Stettin. Eljo, 6 v. Walkom te Sligo. Eibergen, 11 v. Loriënt te Requejada. Erasmus, 13 v. Askja te Amsterdam verw. Frans Bohmer, 12 v. Civita Vecchia te Fleetwood Gaasterland, 11 v. Goole n. d. Tyne. Haaksbergen, 12 v. Zaandam n. Antwerpen. Henrica B, verm. 12 v. Vilvoorde n. Norrkoping Joost, 6 te Ala. Jan Kreumer, 11 v. Rotterdam te Londen. Kaap St. Vincent, 10 Holtenau gepass. n. Stock holm. Kaap Falga, 10 te Domsjo. Larix, 10 v. Dordrecht n. Domsjo. Libelle, pass. 12 Vlissingen n. Londen. Lijnbaan, 17 v. Gothenburg te Rotterdam verw. Lijnbaansgracht, pass 12 Vlissingen n. Antw. Lydia (i), verm. 11 v. Londen n. Rotterdam. Maria Theresia, 12 v. IJmuiden n. Ronne. Marjan, 12 v. Antwerpen te Hogenas verw. Myfem, pass. 12 Kielerkan. n. Rouaan. Meres N, pass. 11 Fern. Noronha n. St. Vincent Merwehaven, 11 v. Antwerpen te Bari. Muphrid N, 13 v. Oostende te Rotterdam verw. Nieuwehaven, 12 v. Duinkerken te Rotterdam. Noorderlicht, 12 v. Rotterdam n. Norresundby. Nieuwland, 11 v. Grangemouth n. Rotterdam. Pavo, 8 te Stockholm. Ponza, 10 v. Gent n. Stockholm. Pascholl, 12 v. Amsterdam n. Utrecht. Philetas, 12 v. Hamburg te Amsterdam. Procyon, 12 v. Amsterdam n. Londen. Paloma, 11 v. Hamburg n. Grangemouth. Pascholl, 11 te Amsterdam n. Utrecht. Rema, 15 v. Ellesmereport te Rotterdam verw. Rini, pass. 12 Vlissingen n. Southampton. Rijnhaven, 11 v. St. Malo n. Belfast. Schoog, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Spora, 12 v. Amsterdam n. Antwerpen. Stella Maris, 12 v. Kjoge te Newcastle verw. Stientje Mensinga, 11 v. Riga te Bremen. Ton S, 11 v. Rotterdam te Dublin. Trito, 12 v. Dublin te Rotterdam. Trompenburgh, 11 v. Rotterdam n. Kingslynn Tilly, 9 te Karlstad. Wegro, 12 v. Gothenburg te Rotterdam. Westerdok, verm. 11 v. Londen n. Amsterdam. Wolanda, pass. 12 Vlissingen n. Gent. Wiebold Bohmer, 12 v. Hamburg te R'dam. Zevenbergen, 12 v. Cardiff n. Bristol. SLEEPVAART Blankenburg, pass. 11 Kiel Holtenau n. Lening rad met molen. Ebro, 11 140 m. ZW. Kristiansand met twee bakken. Goeree, pass. 11 Wight n. Gent met twee traw lers. Oostzee, 11 110 m. O. Socotra n. Hongkong met met baggermolen en ponton. Rode Zee, 11 120 m. ZW. Ouessant met schip. Tyne, 10 v. Belem te Curagao.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 14