Verenigingsva ria Visserij -varia Kennemer Lantaarn Kerkdiensten Beverwijk AUTO, MOTOR EN SCOOTER RIJDEN AREND REYM uit de IJmond JOH. MEIJER ZN "Brieven aan de redactie 11 Leert goed Mary Pos sprak voor GSV-ers - Het is de kind er kens gegeven U tegen het lot „Excelsior" verloor van „Park-Sociëteit" Open-Deur dienst in Beverwijk Een grote collectie handschoenen vw*' IJKV „Hercules" vijf jaar Ruim 1700,- voor de reclassering K inder diensten ZATERDAG 15 OCTOBER 1955 „Canaris" (Thalia, Vrijdag tot en met Maandag). Kort na „08.15 De Kazerne" verschijnt thans een tweede film van Duit se herkomst, die teruggrijpt naar het ver leden. Het is „Canaris, de man die alles wist" van Alfred Weidenmann, een zeer beheerste en gewetensvolle weergave van de rol, die admiraal Canaris, chef van de Duitse contra-spionnage voor en tijdens de tweede wereldoorlog heeft gespeeld. Men leert Canaris uit de film als verstokt tegen stander van de Führer kennen. Hij is be trokken bij menige opstand tegen het be wind, maar aarzelt wanneer hij er zijn daadwerkelijke steun aan moet verlenen. Tot de aanslag van Stauffenberg in 1944 blijft hij buiten schot. Dan wordt hij als deelnemer aan het complot gearresteerd en O. E. Hasse als Canaris, de man die alles wist (Thalia) enige uren voor de Amerikanen het con centratiekamp, waarin hij was opgesloten, zegevierend binnenrukken, op gruwelijke wijze om het leven gebracht. Dat laatste laat de film ons niet zien. Ze vermijdt alles wat zweemt naar sensatie. Ze toont ons alleen Canaris, zoals hij dacht en streefde, steeds begaan om de mens, nooit handelend uit hysterische nationale trots. Ze toont ons een Duitser, die het vaderland diende op een wijze, welke niet die van Hitler was. Een verrader? De film hemelt Canaris niet op, maar in haar schildering van het Duitsland van voor en tijdens de oorlog kan men gemakkelijk afleiden aan welke kant ze staat. De mens gaat bij haar boven de partij en Duitsland niet boven de mens. Ze is dus vóór, niet tegen Canaris en deze tendenz verleent haar een karakter, dat ons ligt. Of Canaris ons ligt is een tweede, want hoe nuttig ook zijn diensten aan de goede zaak bewe zen hij wordt nergens een held, hij blijft daarvoor te geraffineerd, te zeer man met hersenen,die zijn gevoelens alleen binnens kamers niet het zwijgen oplegt. Zondagmiddag vertonen Abbott en Costello hun grollen in „Hollywood" een lachfilm van het bekende genre. „Opstand der gedoemden" (Thalia. Dinsdag en Woensdag) Er wordt fel van leer getrokken in deze uit Amerikaanse koker komende film, die vooral voor de avonturiers onder het filmminnend publiek en de liefhebbers van het meeslepend ge weld een buitenkansje moet zijn. De rol prent is rijkelijk met kleuren begiftigd, wat nog niet zeggen wil, dat er evenveel talent aan besteed werd. In Hollywood verstaat men echter de kunst, dit alles met veel bravour te maskeren. „Khyber Patrol" (R e x-theater Vrij dag t/m. Maandag). Deze film voert de bezoeker terug naar het oude Brits-Indië van 1890, waar in die tijd een stille, doch hevige strijd gevoerd wordt om het bezit van de Khyber Pas, een strategisch be langrijk punt aan de grens van Afgha nistan. Hoofdpersoon is een jonge kapi tein (Richard Egan) van een Brits lan- ciersregiment dat tot taak heeft deze pas in bezit te houden. Met zijn eigengereide manoeuvres wekt deze kapitein bij zijn superieuren nogal wat misnoegen dat er op uit draait dat hij verzocht wordt het regiment te verlaten. Bovendien is er nog een charmante dame in het spel, met wie de verhouding ook al steeds moeilijker wordt. Het blijkt echter dat de kapitein met al zijn onstuimigheden en avonturen op een zeer geslaagde wijze de goede zaak dient en zelfs in staat is een complot van inheemsen en vreemde mogendheden die de Khyber Pas in hun bezit willen krij gen, te ontdekken en uit. de weg te rui men. Een fraai gekleurde geschiedenis, waarin de milieu-tekening van de Engel se officieren goed uit de verf komt, even als het spannend en ondergi-onds spel dat in die jaren aan de grenzen van dit grote land gespeeld werd. Na een volmaakt ..happy ending" kan de bezoeker voldaan huiswaarts keren met in zijn herinnering een bonte rij van schietende ruiters in een prachtig rotsachtig landschap, kleu rige dansei-essen en keurig geklede offi cieren. H.S. R e x draait in de Zondagmatinée „Leve de Samba". „Twintigduizend mijlen onder zee" (Lux or, Vrijdag t/m. Woensdag). Als Jules Verne had kunnen bevroeden, dat zijn beroemd geworden geesteskind nog eens zo onder de bekoring der door hem voorvoelde techniek zou komen, dat er een film uit groeide met alle raffinemen- ten, welke Jules zelf nauwelijks had dur ven profeteren. Al is het verhaal van kapitein Nemo en zijn dapperen dan ook enigszins ver vormd, de sfeer bleef bewaard en het werd een kijkspel met zoveel charmes, vaart en durf, dat tussen de aanhef en het slot geen minuut van verveling hoeft te liggen. Alleen: de onsterfelijke etsen, waarmee, Gustave Doré Verne's werken heeft verlucht zijn blijkbaar niet te overtreffen. theater, Vrijdag t/m. Maandag). Het is allemaal wel triest in dit grote spel en het fatalisme viert hoogtij, maar niette min is hier en daar een knappe rolprent ontstaan, die een reeks avonturen kop pelt aan bepaalde psychologische inzich ten. „Vuurgevecht in de bergpas" (W.B.,- theater, Vrijdag t/m. Maandag). Het is van het bekende laken weer een welver sneden pak, dat WB deze week voorto vert: de kogels gieren over het scherm en er vallen meer dan voldoende doden om elke Veilig Verkeersactie belachelijk te maken. Waarom er toch altijd zo ge makkelijk met kostbare mensenlevens moet worden omgesprongen, als men een avonturenfilm wil opzetten, is ons een geheimzinnig raadsel, maar dat het re cept even goedkoop als beproefd is, laat deze oudgediende uit de schoot der sla- maar-raak-Westerns weer eens duidelijk zien. In WB draait Zondagmiddag: „De Schat van Monte Christo" met „Wrekers te paard". Geslaagd voor EHBO-diploma Voor de gehouden examens ter verkrij ging van het diploma EHBO, slaagden de dames: mevr. E. Groot-Duynmeijer, mevr. E. de Waard-v. Geest, mej. J. A. Munnink, mej. N. Zwaan, mej. J. Smid, mej. J. Broekmeulen, mej. D. C. Grimmink en mevr. J. Stobbe-Jongsma, alsmede de he ren: J. Winter, K. H. van Lente, L. F. Sper ling, J. Sjoukens, F. J. Oostenveld, W. J. Molenaar. Zij werden opgeleid door het Nederland se Rode Kruis, afdeling IJmuiden-Velsen. Arts-docent was J. J. Mac Daniël, de in structie werd gegeven door de korporaals C. v. d. Zee en J. v. Aalsburg. ADVERTENTIE Door onze 10-jarige ervaring leren wij U, met onze nieuwste Leswagens en Motoren, prettig en veilig rijden, door gediplomeerde instructeurs. Gratis Avondlessen in Verkeerstheorie en Auto-techniek Hagclingerweg 134 - Santpoort - Tel. 8930 Ons bijkantoor Dennenstraat 12, IJmuiden Telefoon 02550 - 6200 Inschrijving volgende cursus Motortechniek 14 November c Prijzen van Vrijdag. Heilbot 2,60; gr. tong 4,504,00; grm. tong 3,903,50; kim. tong 3,603,30; kl. tong I 3,603,30; kl. tong II 2,56—2,18; tarbot I 2,90—2,20, per kg. Tar bot II 120; grm. schol 54; kim. schol 5856; kl. schol I 5844; kl. schol II 348; schar 20—12; bot 15—12; v. haring 17—10; kl. schel vis II 2018; wijting 158; gr. gul 32; midd. gul 32; kl. gul 24, per 50 kg. Gr. kabeljauw 176—160, per 125 kg. Aanvoer van Vrijdag. 253 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 690 kisten schol, 20 ki9ten schar, 15 kisten bot, 1742 kisten haring, 10 kisten schelvis, 260 kisten wijting, 15 kisten kabeljauw en gul, 14 kisten diversen. Totaal 3020 kisten. Besommingen van Vrijdag. IJM 21 Gelria f21.200. IJselmeervisserij. Donderdag werd door 24 vaartuigen op Urk aangevoerd: 895 pond snoekbaars, prijs f 0,58f 0,61441 pond lijnaal, prijs f 1,15f 1,20; 164 pond rode baars, prijs f 0,59f 0.60; 338 pond blei, prijs f 0.08f 0.09 en 905 pond voorn, prijs f 0,09f 0,11, per pond. In een met talrijke anecdotes doorspect praatje heeft de bekende wereldreizigster mevrouw Mary Pos, Vrijdag in hotel De Rustende Jager voor de leden van de sport vereniging C.S.V. een lezing met kleuren dia's gehouden over Afrika. Zij vertelde in luchtige, maar toch boeiende trant over haar ervaringen in de prachtige natuur, over de historie, de be volking, de kansen voor de emigrant in Afrika en over de tegenstellingen tussen de blanken en de naturellen, kortom, de spreekster sprong als het ware van de hak op de tak en nam tevens de gelegenheid te baat twee verzen van de Zuid-Afrikaanse dichter Totius ten gehore te brengen. Het daverend applaus dat de aanwezigen de spreekster na afloop brachten, was vol komen verdiend. Klaverjassende voetballers In café „De Zon" heeft de voetbalvereni ging „Wijk aan Zee" een contactavond ge houden, waarop een klaverjaswedstrijd plaats vond. De prijzen werden gewonnen door: 1. de heer en mevrouw Zuiderduin 4915 pnt. en 3 marsen; 2. mevrouw en mejuffrouw Paap 4892 pnt. en 2; 3. de heer en mevrouw Schelvis 4744 pnt. en 3; 4. de heer en me juffrouw Schellevis 4689 pnt. en 4; 5. Bo- dewes-De Winter 4642 punt. en 5. Witte-Kruis leden bijeen De afdeling Beverwijk en omstreken van het Witte Kruis houdt op Donderdag 20 October in het Wijkgebouw aan de Baan- straat een ledenvergadering. Onder meer zal hier de begroting over 1956 ter sprake komen. Voorts staat nog een bestuursverkiezing op de agenda wegens periodiek aftreden van mejuffrouw L. Bosman en de heren J. v. d. Plas en G. W. 't Hart. f'N Witte jas uit Zonder meneer M. Bruinen berg lijkt het Patronaat sinds Zaterdag echt een beetje leeg, want deze nijvere „serveur", die zijn koffie en pils even snel bij de hand had ais zijn ïlimlach, heeft het witte jasje, bem vele jaren omkleed heb bende als het teken zijner waardigheid, aan de huiselijke kapstok gehangen. Hetgeen verdiend geacht moet worden op 74-jarige leeftijd, als de botten niet meer zo soepel werken als voorheen en na een dienend leven vol risten kopjes koffie en flesjes verfrissende vochten. Want dat zijn al veertig jaren ge worden, dat Bruinenberg in functie was en dit werk kost vele avonden per week, terwijl dan bovendien ook nog de speeltuinvereniging „Vrij en Blij" aan het jasje voornoemd trekt, omdat Bruinenberg daar een toezichthoudende functie vervult. Pater Heribertus heeft hem Zaterdag uitgezwaaid met een doos beste sigaren en een dou ceurtje en er zijn zo nog wat losse herinneringen opgehaald aan de tijd, dat een kop cho cola nog een dubbeltje kost te.... Dat kon niet uit. Daar móest wat bij, meen de men. „Ja", zei Bruinenberg: „wa ter". Weet u, dat het niet alleen voor ons, Patronaatsbezoekers erg is, dat hij weg is, maar ook voor meneer De Jong, die er nu alleen voor staat? Veertig jaar boekingen Dinsdag is het precies veer tig jaar geleden, dat er een zestienjarige de poorten van het IJmuidense Staatsvissers- havenbedrijf betrad: de haven klerk H. Koster. Trots als een pauw. Maar de haven heeft deze klerk zo goed als niet ge zien, al had hij uit zijn raam een riant uitzicht over de drukte, die toen en nu in het levensrvater van IJmuiden heerst. Havenklerk was name lijk een betitelingdie uitge vonden was, om iemand aan te duiden. Van havenklerk werd het ha venklerk-administrateur, daar na, in 1923 assistent-boekhou der en het rijk wijzigde dat tien jaar later in administra- tief-ambtenaar, omdat er ook eens wat gewijzigd moet wor den in de titels. Op 1 October 1938 was het boekhouder, in 1948 admini stratief ambtenaar tweede klasse geworden en tenslotte in 1951: administratief hoofd ambtenaar-boekhouder. De hele boekhouding kwam in zijn handen terecht en al ging er nimmer een werkelijke Staatsvissershavengulden door, hij boekte en boekte en boek te. Zijn werk is zijn liefheb berij, wat niet iedereen met hem zeggen kan helaas. Deze stille in den lande, die als een voortreffelijk collega bekend staat, gaat zijn achtste lustrum tegemoet en wie hem kent zal met mij kunnen voorspellen, dat daar menselijkerwijs ge sproken nog wel een mooi lijstje lustra bij kan komen. Tot heil van het Staatsvissers- havenbedrijf. Wie dierenliefde wil kweken, beginne bij het jonge broed. Deze gedachte van Velsens Dierenbeschermers heeft verleden jaar geleid tot de oprichting ener bloeiende jeugdclub, die heel wat keren de Technische School onveilig heeft gemaakt, maar óók in Velserbeek nestkastjes ging ophangen en ook andere goede werken verrichtte, waardoor er een kern van kleine dierenvrinden ging ontstaan, die haar nut in de toekomst zeker niet zal missen. Mag ik uw onvolprezen aandacht vragen voor één van de prettigste aderlatingen, die uw financiën te beurt kan vallen? De kinderpostzegels komen er weer aan de zegels, die als kleine papieren rechthoekjes de hulp en steun zijn voor duizen den ukkepukken-met-zorgen: doofstomme pukken en misdeel de pukken, allemaal kinders, wier levenslot anders gestuurd werd, dan dat van het koppel, waarmee u vanavond verge noegd aan tafel schuift en die u soms ongenadig op de huid komt. Deze kinderkens nu waar onder een paar hele grote boe ven zijn opnieuw begonnen en wel op grotere schaal. Voor de acht- tot veertienjarigen, die op 26 October alweer bij eenkomen, zijn vier groepen gevormd, die zich naar leef tijd en aard met verschillende verschrikkelijk leuke dingen gaan bezighouden. Zoals daar is een groep prille mensjes, die met mevrouw Budding en me vrouw Broekens-Verwer in het leer, het raffia en andere vrouwelijke grondstoffen gaan grasduinen. Dan gaat meneer H. te Lin- dert, die al jaren tot de meest actieve practische dierenbe schermers uit de IJmond ge rekend kan worden en er ook naar handelt, met een ander groepje de natuur in, om te kijken naar de vogels en hun leventje eens van dichtbij te bestuderen. Als dat lukt, zit hier misschien op den duur ,Het grote spel" (Kennemer- De ukkepukken van de kinderzegels hebben vaak geen tafel en het hele noodlot komt ze op de huiden daarom moet helpen. Met die paar centen toeslag. Toe koop er wat. Me vrouw Anten-Boetzelaar, de Genestetlaan 11 zal er graag dui zend van elk bij u afleveren en tien is óók goed. Het kan zo verrukkelijk zijn, deze kleine gave te schenken voor dit héle goede doel, dat straks 14 November nagestreefd kan worden met een paar losse centen extra op al uw post. Belt u mevrouw Anten even? Het is 4937 en ze reserveert graag een stuk of wat van die weldoende plakkertjes voor u. Zo is ze wel. LAMPENIER Overlopers De welwillende bewoners van de Lange Nieuwstraat hebben met grote vreugde ontwaard, hoe hun aller Plantsoendienst met behulp van grote werktuigen en vrachten gx-aszaad de ga zons, die voor hun huizen hunne vooi-tuinen liggen te vervangen en dat waar lijk niet slecht doen heb ben opgeknapt. Het zijn de Elysese vel den geworden, waar een échte stad trots op zou mo gen woi'den. Maar even groot als de vreugde is over dit gi-oensel voor de voor- deuren, even uitgebi-eid is het verdriet over de vele schendende voeten, die de ze gazons zonder noodzaak betreden en maar dwars- over schrijden of er geen gras was. Natuurlijk doen deze voe ten zulks op momenten, dat er geen agenten in de om geving op de loer staan, maar dat gebeurt zo vaak, dat het ontkiemende gras reeds hier en daar moede loos het prille hoofd in de schoot heeft gevouwen met het vaste voornemen naar een andere stad te emigre ren, waar welwillender lie den wonen. Of die Lange Nieuwsti'a- ters echter stuk voor stuk zo onschuldig zijn aan dit euvel, waag ik te betwijfe len; dat het alevel een euvel is, weet ik zeker. Komaan, vrinden onzer eerste avenue: laat uw be schaving blijken en loop er die paar honderd stappen voor om. Het nageslacht zal er u dankbaar voor zijn. een „vogelwacht" in voor Vel- sen. Meneer G. J. Kwakkel is verder met een stel anderen jeugd-journalistiek gaan be drijven, want er is een dieren- beschermingskrantje, dat hele maal door en voor de jeugd wordt samengesteld en dat u eens onder de leesbril moet nemen, nu de eerste nummers van de persen zijn gerold. En tenslotte gaan de klein tjes naar mevrouw Deelman en mevrouw Nauta luisteren, die hen zal vertellen over beestjes en hondjes en kippe tjes en weet ik veel. Er blijft daai-na nog werk over, want in het Kerbert- asvl kunnen nog enige handige kleine vrijwilligers geplaatst worden om een vuistje te helpen. Het zijn opbouwende gelui den uit die Dierenbescherming, dunkt u ook niet? Nachtelijke vriendelijkheid Op een moment, dat de mens met autopech in de nachtelijke mist buiten Amstei'dam ver loren staat en grote chroom sleeën voorbij ziet zoeven, waarvan de bestuurders geen enkele aanvechting blijken te bezitten te stoppen voor een gestrande vierwieler, die plot seling tweebener werd, blijkt plotseling het grote hart van twee eenvoudige buschauf- feui-s. De eerste, die voor mij, ar me stopte en joviaal de deur openzwaaide, zelfs hard ging rijden om te proberen een voorliggende slee in te halen en de stuurraddraaier tot men selijker inzichten te brengen (hetgeen niet lukte met zulk een oud busje) was de chauf feur van de Foi-d-bus, die elke dag twee keer de automobiel makers uit Amsterdam naar de Kennemer contreien vervoert. Toen zijn hulp niet verder baten kon, omdat hij tot Half weg moest en niet verder kwam, schoof daar een hele mooie (tweede) bus uit de dichte mist, die eveneens stop te. En gevuld bleek te zijn met een gezelschap politiemensen uit Velsen, die met hunne YTOUwen-leden van de dames gymnastiekvereniging in de Kleine Komedie een gezellige avond hadden opgetuigd. Chauffeur Meijnsvan Bruinsma zei het duidelijk: „Wie laat nou een pechvogel staaén. Daar moet je blijkbaar een grote auto voor hebben". LAMPENIER In het biljarttournooi om de Lamers- beker is de tweede wedstrijd tussen „Excel sior" en „Park-Sociëteit" uit Haarlem ge ëindigd in een 6-4 overwinning voor de Beverwijkers. Uiteindelijk zegevierde „Park-Sociëteit" met 12-8. De uitslag was: J. v. d. Maat (E.) 122 70 24 10 2.91 0 T. Kroon (P.) 153 153 24 45 6.37 2 J. Waterdx-inker 53 48 37 7 1.29 0 F. van Duren 49 49 37 6 1.32 2 S. Oorthuys 119 119 28 22 4.25 2 C. Schreuder 98 92 28 12 3.28 0 J. Wisker 51 51 19 9 2.68 2 F. van Duren 49 27 19 4 1.42 0 J. van Urk 44 44 26 7 1.69 2 W. v. d. Leg 23 18 26 5 0.69 0 „Een tocht naar de Stille Zuidzee" Op uitnodiging van enige Katholieke verenigingen Vrouwengilde, A.R.K.A., Politiebond en Werknemende Middenstand zal mr. dr. Regout. op Maandag 17 Octo ber in de bovenzaal van veilinggebouw „Kennemerland" aan de Breestraat te Be verwijk een lezing houden over het onder werp „Een tocht naar de Stille Zuidzee". „Ons Genoegen" speelt „De Voetbalpool" De R.K. toneelvereniging „Ons Genoe gen" te Heemskerk geeft morgen (Zondag) avond in zaal Dam een opvoering van het toneelspel „De Voetbalpool". Bridgeclub „Wijk aan Zee" De uitslagen van de deze week gehouden onderlinge wedstrijd van de bridgeclub „Wijk aan Zee" zijn: Groep I: 1. Dikkenberg-v. d. Geer 24 '/2 mp. 2. Van Klaveren-Handgraaf 23'/2 mp. 3. heer en mevi\ Van Son 22'/2 nip. 4. heer en mevr. Gertenbach 17V2 mp. Groep II: 1. Dobber-Pirovano 27 mp. 2. de heer en mevi\ v. d. Aar 24 mp. 3. Scha- per-Handgraaf 18 mp. 4. mevr. Dobber- v. d. Elzen 18 mp. „Het hing in de lucht" bij OBK Voor haar tweede uitvoering in dit sei zoen heeft de Beverwijkse toneelvei-eniging „Oefening Baart Kunst" in studie genomen het toneelspel van Bert Peets „Het hing in de lucht". In de Beverwijkse Grote Kerk heeft Zondagavond een Open Deur dienst plaats, waar ds. L. A. C. v. Ginkel zal spreken over het onderwerp: „Verkeerde inrit". ADVERTENTIE Wij brengen U een collectie/ handschoenen, uniek in kwaliteiten afwerking Verkrijgbaar in: Nappa o.a. met tricotvoering Wollen handschoenen Kennemerlaan 36 IJmuiden - Telefoon 4453 Maatkleermakei-s - Modes "- Confectie Verkort weergegeven) Mensen en kinderen. Gaarne zou ik u enkele ervaringen meedelen, die de kinde- ren dit jaar en wel deze dag opdeden met het aanbieden van kaarten en postzegels voor „het Kind". 't Is prachtig, zoveel goede mensen mei warm gevoel voor 't ongelukkige kind er zijn. Helaas zijn er enkele dissonanten te horen. Vei'scheidene mensen willen niet kopen,dat is hun goed recht. Maar laten ze de kinderen niet bedotten en zeggen: „Ik heb al besteld". Een leerling van m'n school zei, adrem: „Mevrouw als u dat zegeltje op uw ruit plakt, bellen de anderen niet meer". Waai'op „mevrouw" antwoordde: Doe niet zo onbeschoft, ofde rest kan ik niet ver tellen. Sommigen worden woedend als de kinderen geen zegel willen geven, zonder dat er iets besteld is. 't Ergste staaltje ondervond 'n meisje, toen zij op de Lange Nieuwstraat, vlak bij 't Moerbergplantsoen aanbelde. De deur ging open en voor 't meisje erop verdacht was, smeet 'n „heer" 'n hele emmer water over 't argeloze kind. Druipnat en schreiend is 't meisje naar huis gegaan. En wat zegt u van die bekrompen men sen die zeggen: „Van welke school ben jij? Van die, o, dan koop ik niet van jou". Laten we toch alsjeblieft geen hokjes geest kweken, we vechten samen voor 't ongelukkige kind. EEN HOOFDONDERWIJZER De IJmuider krachtsportvereniging „Her cules" hoopt binnenkort haar vijfjarig be staan te vieren. Ter gelegenheid van dit feit wordt een onderlinge wedstrijdavond in gebouw Flora te IJmuiden gehouden op 29 October. Het programma zal gevuld worden met de beoefening der verschil lende takken van sport, door de leden ge bezigd in onderlinge clubwedstrijden. De in Beverwijk gehouden collecte ten bate van de reclassering heeft een bedrag van ruim f1700 opgeleverd. Dit is onge veer driehonderd gulden hoger dan ver leden jaar. Zondag 16 October IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. A. Eekhof van Wijk aan Zee; 19 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, bedie ning H.A.; Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer J. Bergsma. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens; 15 en 17 uur: ds. J. v. Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: leesdienst, 17 uur; ds. J. C. Maris. Gemeente Gods, 10 uur: Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. J. C. Beekhuis van Edam. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vi'oegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag en Donderdag 19 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst, 16.30 uur: jeugddienst, 19 uur: openluchtsamenkomst, 20 uur: ver lossingssamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden, Cultureel Gebouw, Plein Moerbergplantsoen, 10 uur: de heer J. Baartse. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkei'k, 10 uur: ds. S. de Roest H.A.; 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout (H.A.). Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer Jb. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 en 17.30 uur: J. Se- vensma van Amsterdam. Woensdag 19.45 uur: J. A. Visser van Amsterdam en ar. Henry Pol uit Amerika. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, kapel Wester- veld, 10.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. A. Oskamp van Heemstede. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman (H.A.). Geref. Kerk, geen opgave ontvangen. Vrije Evang. „Emanuël", gem. pntsp.- lokaai, Van Diepenstraat, Zaterdag 19.30 uur: Openluchtsamenkomst; Zondag 16 en Maandag 17 October: Najaarsconfe rentie Jb. Klein Haneveld en Th. Dik- kens; Donderdag 20 uur: de heer A. T. Polderman. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: ds. L. A.-<1. v. Ginkel. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel, Groenelaan, 10 uur: de heer A. Groeneveld. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Evang. Luth. Gem., 19 uur: ds. J. A. Ros kam. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. v. Biemen van Bentveld. Maranatha, 9.30 uur: Bidstond, 10 uur: de heer C. F. Bijlsma van Den Helder. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: Zondag school; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10.30 uur: ds. D. C. van Wijngaarden van IJmuiden. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. B. J. J. Naessens. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem,, 9 uur: ds. v. Wijngaar den van IJmuiden. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. A. Leenhouts. Provinciaal ziekenhuis Duinenhosch, 14.30 uur: ds. Huijsman, van Velsen- Noord. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege; 19 uur: ds. J. O. Norel van Be verwijk. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Doopsgez. Gem., 10.30 uur, Gebouw Spaarnberg, dienst, spreker dr. Schroder. Chr. Geref. Kerk, 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en lo uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service 7.30 p.m. Holy Commu nion 8.30 p.m. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. Zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool, 10.30 en 11.30 uur. Herv. Zondagsschool, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des Heils Zondagsschool, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Herv. Zondagsschool, Insingerschool, 10 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, Ichthus- burcht, 11 uur. Herv. Zondagsschool, Comitéschool, 10 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. Zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Geref. Zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. Zondagsschool, 10.30 uur: Noodwinkel voorheen Bisschof aan de Oosterduinweg. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. DRIEHUIS VELSEN-DORF: Herv. Zondagsschool te Driehuis, Maria Boreelkleuterschool t/m 9 jaar 10 uur; 10 jaar en ouder 11 uur. Hervormde Zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat 11.45 uur. VELSEN-NOORD: Herv. Zondagsschool, 5 t/m 8 jaar kleu terschool aan de Banjaertstraat 12 uur en van 8 t/m 13 jaar in de C.V.O.-school aan de Langeveldstraat 12 uur i

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11