Heden begint de vliegreis van het vorstelijk echtpaar naar de West Eerbied voor het privé-ieven van Prinses Margaret Weerbericht Europese Assemblée neemt het op voor uitgesloten Turks lid Haarlems Dagblad Rijkgeschakeerd programma van een twintig dagen tellend bezoek Officiële verklaring in Londen: Nog geen huwelijksaankondiging Londen-New York in 120 minuten Weer een sanatorium verpleegster aangerand Het woord is aan Solidair in democratie Wisselende bewolking Eerste bezoek regerend lid vorstenhuis Oranje aan de West Radioreportages Binnen 15 jaar, zegt Britse vliegtuigbouwer Aanrander vermoedelijk de moordenaar uit Zeist Mr. A. Struijcken herdacht Weerrapport 70e JAARGANG No 84 lCennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 15 OCTOBER 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 2 35 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 et., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 et. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman HEDENMIDDAG om half-zes begeven Koningin Juliana en Prins Bernhard zich op Schiphol aan boord van het KLM- vliegtuig „Jan van Riebeek" een Douglas DC 6b dat de vorstelijke passagiers naar San Juan (Puerto Rico) zal brengen. Daar zal het officiële bezoek aanvangen, dat de Koningin en de Prins tot en met 6 November zullen brengen aan de Nederlandse Antillen en Suriname. Wanneer Koningin Juliana voet op Antilliaanse bodem gezet heeft zal voor de eerste maal een regerend lid van het vorstenhuis Oranje de West bezoeken. Wel bracht in 1835 de 15-jarige Prins Willem Frederik Hendrik als adelborst op het zeilfregat „De Maas" een dag door op Curasao en verbleef hij enige tijd in Suriname. Het zou daarna meer dan een eeuw duren voor weer een prinselijk bezoek aan de overzeese rijksdelen werd gebracht: in 1942 terwijl Duitse onderzeeboten in de Caribische wateren kruisten arriveerde Prins Bernhard voor een bezoek aan de Antillen en Suriname. Een jaar later kwam Koningin Juliana vanuit Canada naar de West en in 1944 bracht zij een bezoek aan de Nederlandse Antil len, die zij het jaar tevoren niet had kunnen aandoen. Na de oorlog ging Prins Bernhard nog twee maal naar de West, eenmaal tijdens een economische goodwill-missie, de tweede maal als inspecteur-generaal van de Koninklijke Marine. Het belangrijkste gebeuren tijdens het bezoek zal plaats vinden als de Koningin op Curagao het Autonomie-monu- ment onthult, het symbool van de nieuwe rechtsorde die Koningin Juliana in 1954 bevestigde; een rechtsorde die op basis van vrijwilligheid en gelijkwaardigheid het samengaan belichaamt van Nederland met de circa 400.000 rijksgenoten die aan de andere kant van de Atlantische Oceaan leven op een oppervlakte die ruim vier maal zo groot is als Nederland. VOORDAT HET VORSTELIJK PAAR zich aan boord van de „Jan van Riebeek" begeeft zullen, naar verwacht wordt, de Koningin en Prins enkele woorden spreken voor radio, televisie en film. De minister-president en leden van de ministerraad doen het vorstelijk paar uitgeleide. Gezagvoerder van de „Jan van Riebeek" is de heer A. W. Bos, die het toestel rechtstreeks naar Santa Maria op de Azoren zal vliegen, waar het om tien uur plaatselijke tijd verwacht wordt en vanwaar het drie kwartier later opstijgt voor een vlucht naar de Bermuda-eilanden. Hier zal het vorstelijk paar Zondag aan komen en enkele uren informeel verblijven als gast van de waarnemende gouver neur St. John Cox, die tevens consul van Nederland is. Als de „Jan van Riebeek" met zijn hoge passagiers vervolgens in San Juan geland is, wacht in de haven van Puerto Rico Harer Majesteits kruiser „De Ruyter", aan boord waarvan het vorstelijk paar zich zal laten vervoeren naar Curagao, waar het Dinsdag wordt verwacht. Daar zal het officiële bezoek aan de West beginnen. Een bezoek dat twintig dagen zal duren en waarvan het programma hoge eisen stelt aan de Koningin en de Prins. Het is een rijkgeschakeerd programma, waar van het meest avontuurlijke onderdeel ongetwijfeld is de tocht naar Kabel en Brokopondo. Kewal, een Aucaner-neger, zal op 29 October de Koningin en de Prins in een korjaal aangedreven door een buitenboordmotor door de hevige stroomversnellingen van de rivier Aloesoebanja voeren; alleen de bosnegers, die de gevaren van de rivier kennen, kunnen door hun grote kracht en behendigheid deze versnellingen „nemen". Kewal is de bekwaamste. In zijn korjaal zal het vorstelijk paar even veilig zijn als in de crème calèche. In de ochtenduren van Dinsdag 18 October worden de vorstelijke gas ten op Curagao verwacht. Zij zul len in Willemstad in het Gouverne mentshuis logeren. 's Morgens zal de Koningin een ge schenk worden aangeboden. In de middag vindt een ontvangst plaats in een plechtige buitengewone ver gadering van de Staten der Neder landse Antillen. 's Avonds zullen de jeugd- en sport verenigingen in 't Rifstadion demon straties geven. Woensdag 19 October brengt de Cura- gaose jeugd een aubade op het Fort Am sterdam.In de ochtenduren zal de Koningin een toespraak houden tot de oudere jeugd van Curagao en een vergadering van de Ministerraad bijwonen, 's Middags vindt een rondrit plaats en 's avonds zal een vuurwerk worden afgestoken. Donderdag 20 October staan in de och tend een bezoek aan het tehuis voor ge brekkige kinderen en een boottocht naar Isla op het programma. Daar zal een rond rit over het terrein van de Curagaose Pe troleum Industrie Maatschappij worden gemaakt. Daarna zullen de Koningin en de Prins naar Santa Barbara rijden, waar een demonstratie van zeilschepen op het Spaanse Water wordt gadegeslagen. De dag wordt besloten met een taptoe en een openbare galareceptie in het Fort Amster dam. Tijdens het bezoek aan Willemstad zal de Prins een conferentie hebben met autoriteiten van de Antillen over de econo mische en handelspolitieke situatie. Vrydag 21 October vertrekken de hoge bezoekers per vliegtuig naar Bonaire, waar onder meer een rondrit wordt gemaakt, de kinderen een zanghulde brengen en een openbare ontvangst van de bevolking plaatsvindt. In de namiddag vertrekt het vliegtuig naar Aruba; 's avonds zullen daar in het sportstadion manifestaties worden bijgewoond. Zaterdag 22 October zullen de Koningin en de Prins een rondrit maken. De Ko ningin zal in het Wilhelminapark een standbeeld van Prinses Wilhelmina ont hullen en een toespraak tot de oudere jeugd houden. Vervolgens wordt het San Pedro-hospitaal bezocht. Voor de middag vermeldt het programma een rit over het eiland, de opening van de ambachtsschool, het herdopen van het vliegveld Dakota in Prinses Beatrix-vliegveld en een bezoek aan het terrein van de Lago Oil and Transport Company. In de avonduren vindt een openbare galareceptie in Club Caribe plaats. Zondag 23 October wordt de kerkdienst in Oranjestad bijgewoond en een bezoek gebracht aan Palm-beach. 's Middags ver trekken Koningin en Prins per vliegtuig naar St. Maaiden, waar in de avond de bevolking haar hulde zal betuigen. De volgende morgen, Maandag 24 Octo ber, vertrekken de vorstelijke bezoekers met „De Ru ij ter" naar Saba. Op het eiland wordt een rondrit gemaakt en de bevolking zal defileren. Op dezelfde oorlogsbodem wordt 's middags de reis voortgezet naar St. Eustatius, waar eveneens een rondrit volgt. „De Ruijter" brengt de hoge bezoe kers daarna terug naar St. Maarten; na de gebruikelijks begroeting zullen de Koningin en de Prins naar het logeergebouw ver trekken. Dinsdag 25 en Woensdag 26 October zijn bestemd als rustdagen op dit eiland. Op Donderdag 27 October eindigt het be- zoeke aan de Nederlandse Antillen; op de ochtend van die dag vertrekken Koningin en Prins per vliegtuig van St. Maarten. In Suriname zal het vorstelijk paar aan boord van de „Willem van der Zaan" Pa ramaribo binnenvaren, waar zij hun intrek zullen nemen in het Gouvernementshuis, 's Avonds wordt in de achter dit huis ge legen tuin een receptie gehouden. De volgende morgen, Vrijdag 28 October, vangt aan met een kranslegging bij het dodenmonument en een korte rijtoer door de stad. Vervolgens vindt een ontvangst plaats in een plechtige buitengewone ver gadering van de Staten van Suriname. De morgen wordt besloten met de opening en bezichtiging van de Jaarbeurs, 's Middags bezoekt de Vorstin enkele sociale instellin gen. De Prins zal die middag de Amstel- brouwerij openen, 's Avonds wordt een culturele avond bijgewoond. Zaterdag 29 October zal een tocht naar Kabel en Brokopondo worden ondernomen; eerst naar Kabel en vervolgens over de Surinamerivier naar de bosnegei'dorpen Koffiekamp en Kadjoe, waarna de tocht naar Brokopondo wordt voortgezet. Op het gou vernemen tsj acht „Oranje" keren de hoge gasten naar Paramaribo terug. Zondag 30 October is bestemd voor kerk gang en rust. Alleen vinden 's middags de monstraties van verschillende bevolkings groepen plaats, 's Avonds scheept de Ko ningin zich in naar Moengo, waar zij de volgende morgen, Maandag 31 October, aankomt. De Prins zal inmiddels een tocht naar het Matapicagebied maken. Maandagmorgen zal de Koningin, na een kindercantate te hebben aangehoord, een bezoek brengen aan de bauxietonderne- ming van de Alcoa en het arbeidersdorp. 's Middags maakt H. M. een tocht naar Albina aan de Marowijnerivier, waar de bauxietmijn wordt bezichtigd, 's Avonds wordt ingescheept in een schip der bauxiet- maatschappij, naar Alkmaar. De nacht wordt aan boord doorgebracht. Ook de Prins reist naar Alkmaar. Dinsdagmorgen 1 November gaat de Ko ningin naar het kinderhuis Alkmaar, waar na de reis wordt voorgtezet naar Mariën- brug voor een bezoek aan de suikeronder neming van de Nederlandse Handel Maat schappij. 's Middags wordt de bauxietmijn van de Billiton Maatschappij bij Onver wacht bezichtigd. Daarna keert men per auto naar Paramaribo terug, 's Avonds zal de Koningin een vergadering van de Raad van Ministers bijwonen. De ochtend van Woensdag 2 November is bestemd voor bezoeken aan verschillende instellingen in en om Paramaribo. De Prins zal het Prins Bernhardfonds in Suriname instellen en de onlangs verleende zilveren anjer aan Pater G. W. M. Ahlbrinck uit reiken. In de namiddag schepen Koningin en Prins zich in, waarschijnlijk op de „Wil lem van der Zaan", voor een reis naar Nickerie. Donderdag 3 November worden Nickerie en Wageningen bezocht; onder meer zal de Prins Bernhardpolder worden bezich tigd. >OOOOMCCOOOCX>X>OOOOOOOCOCCCCCCOOODOCOCOCCCOGCCCOCXXXX>a p De rechtstreekse radioreportage vanp P Schiphol bij het vertrek van de Konin- 8 i gin en Prins Bernhard zal niet - zoals8 8 in de radiobladen staat gepubliceerd - 8 worden uitgezonden van 17.30-18 uur 'p 8maar van 16.40-17.30 uur. 8 In het radio-programma van Hïlversumi 8 2 zal op Dinsdag 18 October van 18.45 8 X tot 18.55 uur een reportage worden in- p gelast van het koninklijk bezoek aan 8 8 de Nederlandse Antillen. In deze uit- 8 8 zending wordt een verslag gegeven van de aankomst van het Koninklijke paar te Willemstad. Dit verslag was oor- spronkelijk opgenomen in de in de\ radiobladen gepubliceerde uitzending 8 van 20.05 (over beide zenders). In dit 8 programma wordt nu direct begonnen 8 met de rechtstreekse uitzending van de d buitengewone vergadering der Staten8 8 van de Nederlandse Antillen. xjoox>gcoccco2coocccocccocococoxogcocodccoooooccc<xocc< De volgende morgen, Vrijdag 4 Novem ber, begeeft de Koningin zich naar Coronie; de Prins maakt die dag een visexcursie naar het Coesewijnegebied. De Koningin keert via het Saramaccadistrict, alwaar in de hoofdplaats Groningen de thee zal wor den gebruikt, naar Paramaribo terug. Des avonds wordt daar in het C.C.S.-gebouw een culturele avond bijgewoond. Op Zaterdag 5 November wordt in Lely- dorp het landbouwproject bezichtigd. In de middag zal de jeugd in Paramaribo voor de hoge bezoekers demonstraties geven. De dag wordt besloten met een officieel diner. De volgende dag, Zondag 6 November, zullen de vorstelijke bezoekers een kerk dienst bijwonen. In de namiddag wordt per vliegtuig de terugreis naar Nederland aan vaard. Van onze correspondent in Londen) Na een dag van gissingen, waarbij een opgewonden menigte zich verzamelde voor de residentie van Prinses Margaret en voor de woning, waar Peter Townsend tijdelijk verblijf houdt, kwam tenslotte de eerste of ficiële verklaring, welke gisteravond van Clarence House werd bekend gemaakt door de pers-secretaris van Koningin Elizabeth. Daarin werd gezegd dat voor het ogenblik geen aankondiging werd overwogen be treffende de persoonlijke toekomst van Prinses Margaret. Verder werd in de offi ciële mededeling namens Prinses Margaret de hoop uitgesproken dat pers en publiek zouden willen medewerken om het privé" leven van de Prinses te eerbiedigen. Dit communiqué vloeit logisch voort uit de omstandigheden. Immers indien er sprake is van een aankondiging van een verloving of huwelijk van Prinses Margaret met Peter Townsend en weinigen twij felen er nog aan dat dit het geval zal zijn dan dient gewacht te worden tot 25 Oc tober, wanneer het parlement, na het zo- merrecès, weer bijeenkomt. Indien het denkbeeld van een huwelijk tussen de Prinses en Peter Townsend onjuist zou zijn, dan had men kunnen volstaan met een officiële ontkenning, welke eveneens van Koningin Elizabeth afkomstig had moeten zijn. Thans zal men nog tenminste tien dagen geduld moeten oefenen. Verwacht wordt dat het kabinet in het begin van de komende, week een beslis sing zal nemen over het tijdstip van de aankondiging van de toekomst van de Prinses. De eerste kabinets-bijeenkomst is vast gesteld op Dinsdag. Sir Anthony Eden zal nog diezelfde dag op audiëntie gaan bij Ko ningin Elizabeth, die Maandag uit Balmo ral in Londen terugkeert. Sir Anthony Eden zal de oppositielei ders raadplegen over de situatie, voordat een aankondiging zal worden gedaan. Peter Townsend is gistermiddag, om stuwd door een grote menigte, met zijn auto uit Londen vertrokken. Hij zal het weekeinde ergens buiten doorbrengen. Hij wilde niet zeggen waar hij heen ging. Van alle kanten werd hem gevraagd of hij iets NEW YORK (United Press) Geheel stalen supersonische straalvliegtuigen die 50 tot 60 passagiers vervoeren, zullen in de nabije toekomst in een paar uur de Atlantische Oceaan tussen Londen en New York oversteken. Aldus is verklaard door Sir Roy Dobson, een vooraanstaande Britse vliegtuigbou wer. „We overwegen grotere en snellere vliegtuigen te maken", zo verklaarde Dob son, directeur van Hawker-Siddeley. „Dit is geen voorspelling. We wensen binnen de komende 4 of 5 jaar in staat te zijn de Atlantische Oceaan in 4 a 5 uur over te steken en binnen 15 jaar in 2 a 3 uur. Die vliegtuigen zullen goedkoper in het gebruik zijn. Toen hem naar zijn mening over vlieg tuigen met atoomaandrijving gevraagd werd, verklaarde Dobson dat die stellig te verwezenlijken zouden zijn en dat met zulke vliegtuigen de actieradius onbeperkt zal zijn. „Maar ook zonder atoomkracht zullen we veel snellere vliegtuigen krijgen. Uiteindelijk gaan we allemaal op straal motoren over". Dobson sprak tegen dat zijn maatschap pij wil proberen kunstmatige satellieten te bouwen. over een huwelijk kon mededelen. Hij antwoordde dat hij thans nog niet kon spreken. De constitutionele situatie is, dat bij een huwelijk van de Prinses met Peter Town send zij haar koninklijke titel behoudt. Zij zal echter afstand moeten doen van haar recht op de troonsopvolging. De Prinses volgt thans als derde na Prins Charles en Prinses Anne. Indien zij afstand van het recht doet, zal haar plaats worden inge nomen door haar oom, de Hertog van Gloucester. Kinderen uit het huwelijk van Prinses Margaret en Peter Townsend wor den uitgesloten van de opvolging. Zij mo gen ook niet de titel van Prins of Prinses dragen en geen gebruik maken van de aanspreektitel Koninklijke Hoogheid. De koninklijke titel van de Prinses zelf geldt voor het leven. Zij werd geboren als Prinses van het Koninklijk Huis van Windsor. Ook haar rang als Koninklijke Hoogheid zal door een huwelijk niet wor den aangetast. Prinses Margaret ontvangt thans een door het parlement toegekende jaarwedde van 6000 pond per jaar, bij een huwelijk zal zij recht hebben op een bedrag van 9000 pond, doch alleen indien zij haar koninklijke status behoudt. Later meldde onze Londense correspon dent nog: Heden werd bekend dat Prinses Marga ret en Peter Townsend samen het week einde zullen doorbrengen op het buiten van de nicht van de Prinses, mevrouw John Wills op 15 kilometer afstand van het kasteel Windsor. Het huis en de bossen rondom worden streng door de politie met honden, motorpatrouilles en radiowagens bewaakt. Verwacht wordt dat Prinses Margaret Maandag of Dinsdag naar Lon den zal terugkeren. Peter Townsend arriveerde om vier uur bij het in rode baksteen opgetrokken huis, dat op 100 meter afstand van de grote weg ligt. Om half zeven naderde met grote snel heid een zwarte Rolls Royce met gesloten gordijnen. Hierin zat Prinses Margaret, vergezeld van een hofdame. Koningin Juliana was Vrijdag aanwezig bij de viering van het 25-jarig bestaan van de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen in de Houtrusthallen te Den Haag. Bij aankomst van de Koningin wer den haar door vrouwen in Drentse kleder dracht bloemen aangeboden. Een 22-jarige verpleegster, evenals de Woensdagavond in Zeist gewurgde Wille- mijntje van Soest werkzaam in het sana torium „Zonnegloren" bij Amersfoort, is Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur op het rij wielpad langs de spoorbaan tussen Soest- duinen en Amersfoort door een haar tege moetkomende man van haar fiets geslagen. De man, een lange kerel van een jaar of 25, sloeg haar plotseling met de volle hand in het gezicht. Daarna greep hij haar aan en probeerde hij haar op de grond te gooien. „Laat me los, ik moet naar mijn werk", schreeuwde het meisje, dat zich hevig ver zette. De aanrander reageerde met: „Ben je verpleegster? Dan heb je zeker wel ge hoord van die verpleegster in Zeist? Als je niet zwijgt ben je verloren". Wellicht bang voor de nadering van men sen op het vrij drukke fietspad zette de man zijn aanrandingspogingen niet voort. De verpleegster zag kans te ontkomen en waarschuwde de Soester politie, die onmid dellijk een uitgebreide jacht begon. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ C hamfort: Een onbevangen kind is een be minnelijke wijsgeer. De hele avond en nacht is de politie in touw geweest, onder meer met hulp van een speurhond, maar tot nu toe is van de aanrander, die vermoedelijk zijn fiets in het kreupelhout had staan, geen spoor ge vonden. De verpleegster een meisje uit Amersfoort heeft de politie een vrij vol ledig signalement kunnen opgeven. De man is circa 25 jaar en lang van postuur. Hij heeft een bleek gezicht met uitstekende jukbeenderen. Hij droeg een bruin costuum met lichte streepjes, een beige overhemd en een wijnrode stropdas. Hij was bloots hoofds. Iedereen die meent aanwijzingen te kun nen verschaffen, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de politie te Soest, afdeling recherche. (Van een bijzondere correspondent) STRAATSBURG, Vrijdag Het zittings jaar van de Raadgevende Vergadering van de Raad van Europa is meestal in twee of drie vergaderperioden verdeeld. Vandaag is hier in het Huis van Europa het tweede stuk van het zittingsjaar 1955 begonnen. Onmiddellijk was er iets aan de hand, dat een vreemd licht werpt op de democratie in de Oostelijkste staat die lid van de Raad van Europa is: Turkije. Onder de 132 uit vijftien landen afkom stige parlementsleden die lid van de raad gevende vergadering zijn bevinden zich tien Turken. Een van die Turken, Ergin, lid van de regeringspartij in zijn vaderland die Democratische Partij heet had moeilijkheden gekregen. Naar hij had ge schreven was hij uit zijn partij gezet en was hem ook het lidmaatschap van de Raadgevende Vergadering ontnomen omdat hij critiek op zijn regering had geuit over de beperking der persvrijheid en dus was hij niet in Straatsburg. Het geval werd ter sprake gebracht door de Deense liberaal Federspiel, die als voor zitter van de economische commissie on langs al in deze commissie de heer Ergin had moeten missen, en de brief had ont vangen waarin de reden van diens afwezig heid was aangeduid. De heer Federspiel wees erop dat de Turkse regering onjuist had gehandeld: volgens het statuut van de Raad van Europa kan een lid van de Raad gevende Vergadering niet zonder toestem ming van deze vergadering in de loop van het zittingsjaar uit het lidmaatschap wor den ontzet. Dit laatste had de Turkse rege ring blijkbaar ook opgemerkt want de Turk Mandallini, ook een lid van de regerings partij, verklaarde dat het heel anders in elkaar zat dan aanvankelijk door de heer Federspiel was gemeld. De heer Ergin was nog als voorheen lid van de Raadgevende Vergadering, alleen gaf de Turkse regering hem geen geld om naar Straatsburg te gaan, zodat hij op eigen kosten zou moeten reizen. Het is duidelijk dat de Turkse regering uit het oogpunt van de democratie op een vreemde manier bezig is geweest, zowel tegenover de heer Ergin als tegenover de Raadgevende Vergadering in haar geheel. De voorzitter van de Raad gevende Vergadering, de Fransman Guy Mollet, deelde mee dat de Turkse regering zou worden bericht dat zij het statuut van de Raad van Europa onjuist uitlegde. Dat is een heel fatsoenlijke manier om de Turkse regering aan het verstand te brengen dat zij op de verkeerde weg is. Minder formeel wordt het de Turkse re gering ook kenbaar gemaakt, namelijk door het feit dat vandaag onder de leden van de raadgevende vergadering een collecte is gehouden, op initiatief van de Neder landse socialisten Kaptein en Goedhart, welker opbrengst de heer Ergin in staat moet stellen alsnog in Straatsburg te ko men. Een paar duizend gulden kreeg men aldus wel bij elkaar; zoiets is nog niet eerder vertoond. Het tekent de solidariteit der Assemblée in haar liefde voor de democratie. Voorzitter Guy Mollet heeft vóórts een rede gewijd aan de nagedachtenis van de op 30 September overleden griffier der Assemblée de Nedexdander mr. A. Struy- cken. Hij herinnerde er aan, dat mr. Struy- cken vanaf het eerste uur van het bestaan van de Raad van Europa aan deze organi satie heeft meegewerkt en dat hij in het bijzonder zijn krachten heeft ingespannen voor de verwezenlijking van de Europese conventie voor de rechten van de mens, welke conventie enkele maanden voor zijn overlijden in werking is getreden. Ook was hij belast met het organiseren van de samenwerking tussen het interna tionale parlement en het intergouverne mentele ministerscomité, „een taak zonder precedent", aldus Mollet, die voorts uiting gaf aan zijn grote bewondering voor het sterke karakter, de grote intelligentie en de ogenschijnlijk ongelimiteerde werk kracht van mr. Struycken. Nadat de zitting ten teken van rouw enige tijd onderbroken was, wijdde het oudste lid van de Assemblée, de Franse senator Moutet, namens alle leden enige woorden aan de nagedachtenis van mr. Struycken, die hij beschreef als „een on vergelijkelijk medewerker, die heel veel nuttigs tot stand heeft gebracht en zijn medemensen diensten van grote waarde heeft bewezen". Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie, die gisteren nabij Schot land was gelegen, trok in de afgelopen nacht naar Zuid-Scandinavië. Ze nam be langrijk in activiteit toe waax'door de wind boven de Noordzee tot storm aanwakkerde. Ook boven ons land nam de Westelijke wind in kracht toe waardoor de mist gelei delijk werd verdreven. Een regengebied van de depressie be reikte vanmorgen het Noorden van Neder land. Na het passeren van het regengebied dringt koudere polaire lucht het land bin nen. In deze luchtstroming kunnen morgen in hoofdzaak in de kustprovincies enkele buien voorkomen maar deze worden afge wisseld door opklaringen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- 00 c - -£ U- O'S o c toestand £o E ■i 'E 5 a «E ES - z Stockholm regen Z 6 16 11 Oslo licht bew. ZW 2 14 2 Kopenhagen regen ZW 13 16 0,4 Amsterdam geheel bew. WZW 8 15 0 Londen half bew. WZW 2 16 0 Luxemburg mist W 2 17 0 Fa rijs mist windstil 13 0 Bordeaux mist windstil 21 0 Grenoble mist windstil 19 0 Nice onbewolkt NW 5 22 0 Genève nevel windstil 16 0 Zürich nevel windstil 15 0 Locarno onbewolkt windstil 21 0 Berlijn nevel ZW 5 15 0 Frankfort mist WZW 2 12 0 München nevel W 1 11 0 Wenen nevel ZZW 1 16 0 Innsbruck mist windstil 20 u Rome half bew. NO 4 24 0 Ajaccio onbewolkt ONO 3 21 0 Mallorca onbewolkt windstil 0 Neerslag laatste 24 uur ccccccccccccccccoo;c<xcc»iccccococc<x>coocccocococcccccc< WISSELENDE BEWOLKING o Verwachting, medegedeeld door het j K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater- dagavond tot Zondagavond, opgemaakt 8 om 10 uur: X Wisselend bewolkt met enkele buien in hoofdzaak in de kustprovincies. Krach- o tige tot matige wind tussen West en Noord. 8 16 October Zon op 7.06 uur, onder 17.48 uur. 8 Maan op 8.01 uur, onder 17.35 uur. 8 17 October 8 Zon op 7.08 uur, onder 17.46 uur. g Maan op 9.11 uur, onder 18.03 uur. o Maanstanden 15 Oct. 20.32 uur: Nieuwe maan X 24 Oct. 0.04 uur: Eerste kwartier 31 Oct. 7.04 uur: Volle maan 8 Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 15 October o Hoog water: 3.07 en 15.26 uur. 8 Laag water: 11.11 en 23.28 uur. 8 Zondag 16 October 3 Hoog water: 3.44 en 16.02 uur. 8 Laag water: 11.46 en uur. Maandag 17 October 8 Hoog water: 4.19 en 16.37 uur. - Laag water: 0.06 en 12.22 uur. XX>OCOOCCCC»OCCCCCOCCCCCOOODDCCODCCCCOOOCOXICCOCCCCOOOOC'

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1