Nederland maakte gelijk, maar miste tot tweemaal toe kracht voor zege TEVREDEN Oranje-spelers m rust heer en meester, maar Belgen stonden pal AANGEDANE KEEL Nederlandse jeugd te zwak voor snelle Rode Duiveltjes Verwoed duel in Feyenoord-stadion eindigde onbeslist F.C. Schalke komt naar Amsterdam Uitstekend debuut van Bosselaar K.C. niet tevreden met de uitslag WICKS HBS geeft transfersom aan liefdadigheid Rotterdam verloor van Antwerpen 3 Eerste „injectie" Geen afwerking Grove font Timmermans speelt niet voor 1 Januari Ze verzachten de Haagse voetballers bij autobotsing gewond Spanning RotterdamA ntwerpen MAANDAG 17 OCTOBER 1955 in voetbalteam. DE WEDSTRIJD van gisteren tegen de Belgen, die weer zo'n sfeervolle en over alle linies aantrekkelijke match werd, le verde voor Nederland naast dat misschien voor velen onbevredigende gelijke spel, toch ook wel winst op. Winst vooral omdat steeds duidelijker gaat blijken dat het peil van het voetbal in Nederland is vooruit ge gaan en nog geenszins symptomen van stabititeit vertoont. Het spel wordt in hoger tempo gespeeld' dan vóór de intrede van het betaalde voetbal; er wordt meer doordacht voetbal gespeeld, waarbij dan de spelers een zeer duidelijke vooruitgang tonen in lichamelijke conditie en techniek. Belang rijke winst dus, waarover men tevreden kan zijn. Ook al is dan gisteren niet van de Rode Duivels gewonnen in de wedstrijd, waarin een overwinning al zo lang als een dubbele zege wordt gevoeld. MAAR ONDANKS DAT zijn de proble men nog vooreerst niet opgelost. Want wat wij in onze voorbeschouwing schreven over „de vreemdeling" in het binnentrio en de inconsequentie van het opstellen van een Fortuna-spe- ler tussen twee vol komen aan elkaar ge wende binnenspelers van Willem II, kwam wel overduidelijk aan g||| de dag. Appel past niet tussen De Bruy- ckere en Brooymans. En als de nieuwe aanvalsleider nu ge faald had, dan had de oplossing voor de hand gelegen: Van Roessel. Maar hij faalde niet. Integen deel. De na zeven jaar in het nationaal elftal teruggekeerde Appel maakte twee Timmermans, die zo 1°^ JiïS? node wordt gemist taakml°^0me^ ft rint goals maken en het nationaal stormram zijn. En dus? Ja, dus nieuwe binnenspelers. Maar wie? Vooral nu Clavan ais linksbuiten zo'n voortreffelijke wed strijd speelde en de lof voor de jonge Bos- selaar niet groot genoeg kan zijn, de om standigheden in aanmerking genomen. Het zullen binnenspelers moeten zijn die het spel van Appel aanvoelen. Timmer mans is na zijn knie-operatie vooreerst nog niet beschikbaar en dus zal men in een an dere richting moeten zoeken voor een pro ductieve voorhoede in de wedstrijd tegen Noorwegen, die al over drie weken in Am sterdam wordt gespeeld. Het zal niet een voudig worden, maar noodzakelijk is het wel. Gisteren toonde het Willem Il-tweetal zich een goedwillend en hard werkend duo, maar zeker niet voldoende. Zeker niet als men hun prestaties plaatst naast die van het andere drietal, dat de toch altijd nog zeer capabele defensie van de Rode Duivels met spelers als Van Brandt, Carré, Dries, Huysmans en Mees een bijzondere inspan nende middag bezorgde. NEDERLANDERS en Belgen hebben el kaar al vele malen listigheidjes voorgezet. Zo ook gisteren. De Rode Duivels hadden besloten Rik. Coppens toe te staan wat rond te dolen om Van der Hart te ontlopen en de binnenspelers de kansen te laten krijgen. Het mislukte. Het laatste deel van de tweede helft speelde Coppens, die weer helemaal niet begrepen werd, met een verongelijkt gezicht rechtsbuitenHet publiek be greep hem enkele malen beter. Het kostte de nog steeds weinig gemanierde Antwer penaar enkele oorverdovende fluitconcer ten. De Nederlandse tactiek slaagde beter. Buitenspelers terug, rest naar voren. Het gevolg was dat zowel Clavan en Bosselaar volkomen vrij stonden en dat vrijwel elke naar de zijlijn getrapte bal een prooi voor hen was. Hetgeen bij de opbouw wel zijn nut opleverde met spelers van- het kaliber als Clavan en Bosselaar. MIDENLINIE en achterhoede komen zonder meer ondanks enkele onvolko menheden voor herverkiezing in aan merking. Ook al was dan het aanvalsspel van de Belgen nog niet een gedegen test voor vooral Kuys en Wiersma, die ook steeds meer hun heil zochten in slidings van korte en lange afstand. En dus kan men na gisteren eigenlijk wel tevreden zijn en met vertrouwen de wedstrijd tegen de Noren met wie wij nog iets hebben af te rekenen (Oslo 1953 40) tege moet zien. Alleen dus die twee produc tieve binnenspelers. Een heel probleem. Maar in vergelijking met de tijd en dat is nog niet zo heel lang geleden dat zeker zes of zeven spelers zonder meer faalden, is het toch al een hele stap voor uit. En dat allemaal omdat voetbal voor enkele honderden een bijverdienste is ge worden. Het is haast niet om te geloven. NOG EVEN iets over de heer Giorgio Bernardi. Hij had geen gelukkige middag. Hij kwam te laat tijdens het spelen van de Brabangonne hij zag twee strafschop pen over het hoofd één tegen Nederland en één tegen België hij liet voorts in het begin alles toe en later helemaal niets meer en toonde voorts niets te begrijpen wat voor soort wedstrijd hij eigenlijk wel floot. Wat dat betreft behaalden de Belgen een overwinning, want zij hadden geweigerd aan het Nederlandse verzoek om een En gelse scheidsrechter gehoor te geven (een Belg krijgt nooit eens de kans in Engeland te fluiten, zo luidde de eigenaardige reden), waarna de Italiaan aangewezen werd. Hij deed echter als alle referees zijn best en benadeelde beide partijen evenveel, zo dat toch niemand ontevreden mocht zijn. E. KONING Naar wij vernemen zal het voorlopig Ne derlands voetbalelftal in verband met de andenwedstrijd tegen Noorwegen, die op 8 November in het Olympisch stadion in Amsterdam wordt gespeeld, op Woensdag 26 October de West-Duitse eerste klasse club Schalke ontmoeten. De wedstrijd is in het Olympisch stadion in Amsterdam vastgesteld en begint om half vier. Naar men zich herinnert hebben reeds verscheidene Duitse clubs als sparring- partners van het Nederlands elftal gefun geerd, namelijk Borussia (Dortmund), F. C. KÖln, Hamburger Spielverein en Rot- weiss (Essen). Schalke is dus de vijfde West-Duitse voetbalclub, die in een oefen wedstrijd voor het Nederlandse elftal als tegenpartij zal fungeren. (7an onze sportredacteur) Voor de zeventiende maal in de serie van eenentachtig wedstrijden tussen de Oranje-voetballers en de Rode Duivels is een beslissing achterwege gebleven. Na een uiterst fel duel, dat ruim vijfenzestigduizend toeschou wers alles bracht wat zij van e en voetbalmatch kunnen verlangen, deelden beide landenploegen vier doelpunten broederlijk. Waarmede wij stellen het voorop de Belgen zonder twijfel, meer kregen (of de Nederlan der te weinig, zo nier. vi!) dan hun toekwam. Want het was in de tweede helft dan toch maar zo dat de Rode Duivels zich langdurige perioden met alle beschikbare wapens teweer moesten stellen tegen een steeds heviger belegering van hun doel, waarbij enkele malen een doe1- punt op wonderbaarlijke wijze werd voorkomen. Maar goed, het bleef gelijk hoeveel beter de Nederlanders ook speelden en hoe zeer zij ook een voorsprong ver dienden. Wij zullen maar in gedachten houden dat het ook wel eens anders geweest is, waarbij tienduizenden Nederlanders een zucht slaakten bij het laatste fluitsig naal van de scheidsrechter. a-ie zo uitsic. cue* spec ren tegen België. ie giste- Maar terzake die interland van gisteren was er ongetwijfeld weer eens een waar over men lang zou kunnen napraten. Want ook al was het dan wederom geen hoge school-voetbal wat de tweeëntwintig voetballers hun publiek voorschotelden,' er was aan de andere kant weer volop te genieten. En wel vooral speltechnisch en -tactisch bezien. Om nog niet te spreken van al die spectaculaire momenten die het voetbalspel zo aantrekkelijk kunnen maken de spanning ook omtrent het uiteindelijke resul taat, die tot het laatste moment onzeker bleef. Waarbij het toch wel eigenaardig was dat juist de sterkste ploeg tot tweemaal toe achter kwam te staan en uiteindelijk toch nog iets aan krachten en capaciteiten tekort kwam om door te stoten en de zege te behalen. Dat was Nederland. Het kreeg als het ware de injecties voor groter verrichtingen na de momenten dat de Rode Duivels had den toegeslagen. Na perioden van in hoog tempo gespeeld en vrjj zuiver aanvalsspel zakten de Nederlanders terug in tempo en lieten het initiatief aan de Belgen die er a la minute gebruik van maakten. Dat was onverstandig en onnodig. Met een tempo- slag tot het uiterste hadden de Oranje mannen de Rode Duivels in hun greep kunnen houden en het uiteindelijk in dui delijke cijfers uit kunnen drukken. Daar leek het overigens in het begin weinig op. Want nauwelijks had Coppens de bal aan het rollen gebracht of De Munck moest al een vervaarlijke kopbal van Ma- thonet net onder de lat weghalen. Nu ant woordde het Oranje-team wel met een vloeiende combinatie, die ï-esulteerde in een enorm hard schot van Bosselaar, maar de Belgen deden het beter met een glas heldere goal van rechtsbuiten Jacquernijns. Linksbuiten Orlans, die geheel ongedekt stond kon een crosspass geven die door de Belg. die razendsnel achter de niets ver moedende Kuys vandaan sprintte, keurig werd afgerond. Hij hal zelfs nog de tijd de bal „dood" te maken, twee passen te doen en nauwkeurig te richten. De Munck was volslagen kansloos tegen de venijnige schui ver in de linker benedenhoek. Het was de eerste „injectie" voor het Ne derlands elfta. Want nadat eerst nog Wier sma en Van der Hart Mathonet op vakkun dige wijze hadden gevloerd bij diens rush naar het Nederlandse doei scheidsrech ter Bernardi schudde hardnekkig het hoofd als teken dat hij het niet erg vond kwam het Oranje-team aangemoedigd met oor verdovend geschreeuw in de aanval. En zeker niet ongevaarlijk. Bosselaar, die bin nen een paar minuten, waarin hij een serie bijzonder handige manoeuvres liet zien, de lieveling van de menigte was geworden, Clavan en Appel speelden er de belang rijkste rollen bij. En zowaar ook nog met succes. Een rappe combinatie tussen de Feyenoord-speler en de Fortuna-man re sulteerde in een lengtepas die Appel op schotsafstand voor Gernaye bracht. De Belgische doelman zag zijn zesmeter schot niet eens Eén-één na negen minuten. Er zat per spectief in voor de Nederlanders. Vooral toen het steeds beter bleef gaan doordat Appel zijn bewaker Carré in niet geringe mate imponeerde door zijn hardheid en zijn handigheid in manoeuvreren. Toen bovendien bleek dat de Belgische verdedi gers weinig op hadden met de opbouw van de aanvallen via de kanthalfs naar de teruggetrokken en daardoor meestal on gedekte buitenspelers stonden zij enkele malen voor bijzonder ingewikkelde puzzles, die zij kort daarop probeerden te voor komen met een wat weifelend opgezette buitenspelval, die echter meer dan eens buit opleverde. Was er in die periode, waarin alles draaide om Appel en de buitenspelers Cla van en Bosselaar de laatste stoorde zich in het geheel niet aan de dekking van de back van het Europees elftal. Van Brandt een doelpunt gekomen, Nederland zou ruim gewonnen hebben. Maar de goal kwam er niet. De binnen spelers ontbrak de stootkracht om met snelle switches tot stand gekomen aanval len af te werken. En juist daaruit putten de Belgen moed om terug te slaan. Cop pens die de wijste weg koos en duels met Van der Hart angstwekkend ontliep, deelde Waarom moest Nederland, dat de tweede helft met enkele goede aanvallen inzette, nu toch na vijf minuten een grove fout begaan waardoor België wederom voor kwam? 't Was niet nodig geweest. Na ap pelleren van Coppens had scheidsrechter Bernardi België een vrije trap toegekend niet ver van de cornervlag. Mathonet plaatste de bal daaruit voor het doel te hoog echter voor de scherp opgestelde spelers. Een bal dus eenvoudig voor De Munck. Maar die weifelde juist op dat ogenblik en sprong te laat uit zijn doel. Te laat was ook v. d. Hart toen Jacquernijns de dalende bal op zijn hoofd nam en zonder veel moeite kon scoren. En weer betekende deze tegenslag een injectie. Een tempo-injectie. En een snel werkende. Na negen minuten al gaf De Bruyckere de rappe Bosselaar een korte, i maar haarzulvere pass langs Van Brandt, i waarna de negentienjarige debutant zo i voortreffelijk voorzette dat Appel de bal i maar voor het inschieten had. Hetgeen j deze hard en haarzuiver deed. België antwoordde met twee schoten van 1 Mathonet. maar imponeren konden ze niet. Nederland daarentegen bleef gevaarlijk en i verkreeg spoedig een duidelijk overwicht, I dat schoten en kopballen opleverde en een geduchte serie corners. Maar'geen doelpunten. Steeds duidelijker bleek ook dat Brooymans en De Bruyckere, die toch al niet al te veel op de voorgrond waren getreden, steeds meer afzakten. Hetgeen gelukkig gecompenseerd werd door de enorm hard werkende en voortreffelijk samenspeler.de Schaap en ""Inassens, die ongetwijfeld in deze tweede helft de besten waren van het Nederlandse team. Theo Timmermans, die na zijn operatie hard op weg is naar herstel, zal vóór 1 Januari zeker niet kunnen spelen. Hij staat onder controle van dr. P. van Dijk, die hem geopereerd heeft en de geneesheer en de speler zijn het volkomen met elkaar eens, dat te vroeg beginnen tot onaangename ge volgen zou kunnen leiden. Timmermans wil dolgraag te zijner tijd weer voor het Nederlands elftal in aan merking komen en hij vond het helemaal niet prettig om gisteren in het Feyenoord- stadion als toeschouwer te zijn. Als hij had meegespeeld, zou het zijn tiende officiële landen wedstrijd zijn geweest. De eerste gelijkmaker. Carré en Dries proberen Appel (9) in zijn ren te stuiten, maar de bal is al meters achter Gernay. Brooymans en De Bruyckere (links) kijken toe. De voorzitter van de keuzecommissie van de KNVB, de heer H. Hoolboom, die tevens sprak namens de beide andere leden van de commissie, de heren Pellikaan en Stein- vcorte, vond dat de beide binnenspelers Brooymans en De Bruyckere niet hun ge bruikelijke vorm hadden gedemonstreerd. Over de debutant Bosselaar is de K.C. te vreden en over de tweede debutant Brooy mans luidde zijn opinie, dat deze speler nog heel wat meer routine zal moeten verkrij gen om in dit milieu te kunnen voldoen. Toch is de K.C., hoe goed de ploeg ook in zijn geheel heeft gespeeld, met de uitslag ontevreden. „Een kleine overwinning zou zeker verdiend zijn geweest." De voorzitter van de Belgische keuzecom missie, de 78-jarige generaal Defalle, die enkele dagen geleden midvoor Coppens een waarschuwing heeft gegevens om niet zelf zuchtig te spelen, was van oordeel, dat zijn pupil naar zijn mening het lesje wel ter harte heeft genomen. „Niet alleen Neder land zit met een probleem van dg binnen spelers, maar ook België." Over de Neder landse ploeg had hij slechts woorden van lof. „Vergeleken met een jaar geleden is het oranjeteam sterk vooruitgegaan." De scheidsrechter van de wedstrijd, de Italiaan Bernardi, die naar men zich her innert in Turkije drie jaar geleden de Olympische wedstrijd NederlandBrazilië heeft geleid, vond het een zeer harde wed strijd. „Ik was er absoluut zeker van, dat als ik de teugels wat had laten vieren, de ontmoeting ruw zou zijn geworden. En dat wilde ik onder alle omstandigheden voor komen." De scheidsrechter eindigde met woorden van lof toe te zwaaien aan de spelers van het Nederlands elftal. „Er is een klasse verschil," aldus de heer Ber nardi, „tussen het spel dat vanmiddag in het Feyenoord-stadion werd gedemon streerd en dat wat ik drie jaar geleden in Turkije heb gezien." ADVERTENTIE met beproefde, keel-verzach- tende bestanddelen van Vicks VapoRub! Doeltreffend! Heerlijk! W MEDICINALE H0ESTB0NB0NS De algemene ledenvergadering van de Haagse voetbalvereniging HBS heeft met 47 tegen 5 stemmen het voorstel van het bestuur aangenomen om de transfersom van maximaal 3.000,waarop een ama teursclub recht heeft bij overgang van een harer spelers naar een semi-profclub, te be stemmen voor liefdadige doeleinden. Het besluit werd genomen naar aanlei ding van het feit, dat enige tijd geleden de HBS-speler Dutrieux (naar men dacht als amateur) overgegaan was naar de semi- profclub Zeist. Toen later bleek, dat deze speler op de lijst van betaalde voetballers voorkwam, heeft HBS besloten rechten op de transfersom te laten gelden. Up weg naar jubileummatch Op de Rijksweg tussen Hoevelaken en Amersfoort is een auto, waarin enige spelers zaten van een Nederlandse ama- teurpioeg, die Zaterdagmiddag tegen het versterkte U.D.-elftal in Deventer een ere- wedstrijd zou spelen, in botsing gekomen met een andere auto. De spelers liepen lichte verwondingen op en zijn naar het St. Elisabeth ziekenhuis overgebracht. Van der Land (HBS) bleek een hersen schudding te hebben gekregen en Barkey (Quick, Den Haag) had enkele snijwonden die moesten worden gehecht. R. Colthoff (HVV) kwam met de schrik vrij en heeft de reis naar Deventer voortgezet. De beide andere spelers zijn, evenals mevrouw Bar key, bij wie ook een hersenschudding werd geconstateerd, per ambulance naar Den Haag vervoerd. De wedstrijd De jubileumwedstrijd tussen U.D. en het elftal, samengesteld uit elf vertegenwoor digers van oude amateurclubs, werd door de amateurs met zes-één gewonnen. Be halve Molijn van HFC, die reeds gekozen was, speelden zijn clubgenoten De Nijs en Hein Winter (als keeper) als invallers mee. slimme passjes uit en stichtte daarmede en mede door het feit dat Wiersma en Kuys nog wat onzeker speelden veel gevaar. Maar ook de Rode Duivels ontbrak het aan binnenspelers van formaat. Het enige directe gevaar leverden de haar scherpe voorzetten op van Orlans en Jacquernijns, die echter in de meeste ge len een prooi waren voor de voortreffelijk springende en vangende De Munck. Zo ontstond weer een gelijkopgaande strijd met kansen aan beide kanten. Kleine kansen, want de verdedigingen lieten heel weinig toe. Daarbij kwam nog dat scheids rechter Bernardi die in het begin veel door de vingers zag plotseling' voor vrijwel alles begon te fluiten. Hetgeen voor het Neder landse doel onder andere twee indirecte vrije trappen tengevolge had in het straf schopgebied. Maar toen Appel eerlijk gezegd ook niet zo'n zachtzinnige voetbal ler duidelijk op unfaire wijze van de bal werd gewerkt door Carré, gebaarde Bernardi dat dat toch heus wel mocht. De eerste helft werd daarna besloten met een solo van Coppens, die achtereen volgens Klaassens en Kuys in de luren legde, maar op het critieke moment strand de op Van der Hart en een even opval lende rush van de steeds beter spelende Bosselaar die een viertal Belgen zijn hie len liet zien en daarop Brooymans een pass gaf, zoals die ook in „het boekje" staat. Brooynv'tis schoot echter veel te zacht in. Spanning was er overigens toch ook wel genoeg. De Belgische uitvallen bleken dik wijls niet van gevaar ontbloot en voor het doel van Gernaye ontstond de ene inge wikkelde situatie na de andere. Eenmaal stompte de Belgische doelman een hard schot van Appel tot corner, vlak daarop voorkwam hij een zeker schijnende goal toen Appel van dichtbij een hard diagonaal schot gaf. Bij een andere gelegenheid rolde de bal voor een volkomen onbewaakt doel langs net naast de paal. Met andere woorden: Nederland bleek in die periode waarin het verzuimde het tempo weer te verhogen, niet productief genoeg om een behoorlijke zege veilig te stellen. Hetgeen toch best gekund had. En verder beging Schaap de fout steeds ver der terug te blijven naarmate de Belgen hun binnenspelers meer terugtrokken om het gelijke spel te behouden. Zodat meer dan eens situaties ontstonden, waarin ze ven Nederlanders een spel van kat en muis speelden in de achterhoede tegen slechts drie aanvallende Belgen. Vreemd, maar daarom niet minder waar. Het bleef twee-twee, zij het na een flinke dosis spanning. Het overvolle stadion klap te. Uiteraard, want men had genoten. On danks het feit dat Nederland minder kreeg dan het verdiende. Maar ook dat is toch uiteindelijk wel een aantrekkelijke kant van het voetbal. Per slot van rekening worden voetbalwedstrijden beslist door doelpunten, die men moet maken en niet eenvoudig krijgt toegekend voor beter spel dan de tegenstander. PIERRE SMEIJERS, de zeventienjarige middenvoor van de Belgisch-Limburgse overgangsklasser Winterslag, is bij verrassing de ster geworden van de wed strijd NederlandBelgië jeugd (tot twintig jaar). Smeyers werd namelijk op het laatste ogenblik opgeroepen, omdat Van der Eist ziek geworden was. Smeyers bleek behalve als middenvoor, ook op de vleugel productief. In de eerste minuut van het jeugd-duel joeg hy de bal reeds onhoudbaar langs doelman Van Dijk (Sparta) en hij kwam even verbluffend met een tweede verrassing, nog voor er na de rust zestig seconden verstreken waren. Ook verder had de technisch zeer vaardige en razendsnelle Smeijers een belangrijk aandeel in de ruime en volkomen verdiende Belgische vieréén zege. Met het oog op de Nederlandse voetbal toekomst waren de prestaties van de oranje-broeken niet bijzonder opbeurend. Er werd op een door regen glad geworden veld gespeeld. En dat bracht in het begin de tekortkomingen in de Nederlandse ploeg op duidelijke wijze tot uiting. Door betere lichaamsbeheersing en techniek vlotten de combinaties van de jonge „Rode Duivels" met goed gerichte passes langs de grond veel beter dan in het Nederlandse team, dat na de ontnuchterende openings treffer van Smeijers slechts langzaam op toeren kwam. Het binnentrio Van Elderen, Rutten, Moulijn werd nadien toch nog een waardevol deel van de ploeg. Maar toen middenvoor Rutten (Roda Sport) na de rust niet terugkeerde, bleek die waarde sterk gedaald en was de kracht van de Oranje-aanval gebroken. Invaller Kok (Amsterdam) bracht er als aanvalsleider weinig of niets van terecht. Bij de eerste aanval van de Belgen, die resulteerde in een scherpe voorzet van linksbuiten Jurion, snelde rechtsbuiten Smeyers als een wervelwind door de ont wrichte Nederlandtee defensie en versloeg Van Dyk met een flitsende kopbal (nul één). Middenvoor Rutten antwoordde in de 28ste minuut met een opmerkelyk fraai doelpunt uit een kopbal, na een voorzet van Van Elderen. Het was éénéén, een Twee-een voor België. Jacquernijns, tweede van rechts, heeft de bal achter de te laat reagerende De Munck gekopt. V.l.n.r.: Kuys, De Munck, Reyniers met achter hem Van der Hart, Jacquernijns en Coppens. iets geflatteerde stand misschien, gezien het vertoonde spel. Kort voor de rust geraakte het Belgische doel nog eens in gevaar door een pass van de overigens wel teleurstellende rechtsbui ten Van der Heyden. Middenvoor Rutten kwam bij zijn scoringspoging in botsing met de paal en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij heeft vermoedelijk een sleutelbeen gebroken. Geen stootkracht Zijn uitvallen en de vervanging door Kok na de rust verzwakte de stootkracht van de oranje-voorhoede aanmerkelijk. Dat Smeijers direct na de hervatting weer een rake schuiver kon lossen, was voorname lijk aan verdedigingsfouten te wijten (ééntwee). Doelman Van Dijk mocht dan misschien bij dit schot niet helemaal vrijuit zijn ge gaan, men kon hem moeilijk verantwoor delijk stellen voor de nog volgende tref fers van de Rode Duivels, die een nog grotere veldmeerdheid veroverden. Rechts binnen Gybels bracht na een kwartier de stand op ééndrie en middenvoor Ver- achterd maakte in de 29ste minuut het laatste Belgische doelpunt (éénvier). Op het Sparta-terrein in Rotterdam is de jaarlijkse stedenontmoeting tussen de ver tegenwoordigende elftallen van de Maas stad en Antwerpen door de gasten met tweeéén gewonnen. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. De wedstrijd welke door zeker 18.000 toeschouwers werd bij gewoond, was weinig belangwekkend. Vooral het Rotterdams elftal faalde, iets waaraan de vreemde opstelling met drie spillen: Van der Hoek en Lagerwaard als back en Terlouw als midhalf, niet vreemd was. Zowel Van der Hoek als Lagerwaard verzuimden steeds respectievelijk Dictus en Verbruggen afdoende te dekken, zodat de Antwerpenaren telkens weer tot gevaar lijke aanvallen konden komen. Zij toonden zich echter slechte schutters en dit be spaarde Rotterdam een grote nederlaag. Na negen minuten opende Antwerpen met een hoog schot de score door Ver bruggen. Ook in de volgende periode ble ven de gasten over alle linies sterker, al hoewel Rotterdam vaak tot tegenaanvallen kwam. Door slecht plaatsen en het rem mende individuele spel van Köneman en Benningshof bleef succes uit. Toch deed Benningshof de bal na twintig minuten uit een door Van Ede genomen hoekschop over de handen van doelman Geerts in het net belanden. Een kwartier later maakte Antwerpen het winnende doelpunt. Hoog opspringend kopte Mersie een voorzet van de naar links afgezwenkte De Backer ach ter Van der Byl. Na de rust heeft Rotterdam tevergeefs geprobeerd een beter desultaat te forceren.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 5