Morgen volksstemming in het Saargebied: „Ja of neen?" Weerbericht Kans op eensgezinde keus voor Europa is verkeken Invasie van Nederlanders op het station Saarbrücken Het omstreden Saarstatuut Vertrek Curasao, bezoek aan Bonaire, aankomst te Aruba Haarlems Dagblad Niemand waagt zich aan voorspellingen Zondag fungeren 325 landgenoten als controleurs in de stembureaux Het woord is aan Morgen vliegreis naar Sint Maarten Faure wil verkiezingen op 4 of 11 December Droog weer Water in de wijn Redelijke kans Onredelijk gebral Eden ontving aartsbisschop van Canterbury Japans tegenvoorstel over schadeloosstelling Vermoeiende dag in koninklijk bezoek aan de West Bonaire Assemblée zal zich spoedig over wetsontwerp moeten uitspreken Meisje van 15 jaar droeg sieraad van 1000,- Weerrapport A rub a Colombo-plan is verlengd tot midden 1961 70e JAARGANG No 90 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 22 OCTOBER 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 241 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van een speciale verslaggever) SAARBRÜCKEN, 21 October Het is onmogelijk voorspellingen te doen omtrent de uitslag van de volksstem ming in het Saargebied. De ,,ja"-zeggers hopen op een overwinning met een kleine meerderheid. De „neen"-zeggers beweren dat liet statuut met een meerder heid van zestig tot zeventig percent zal worden afgewezen. Bescheidenheid is echter niet hun meest opvallende eigenschap. Toch is het niet uitgesloten, dat de „neen '-schreeuwers aan het langste eind zullen trekken. Gemeenplaatsen over vaderlandsliefde en „volksverbondenheid" maken nog altijd indruk. Leuzen als „Wij willen eindelijk weer baas in eigen huis zijn" en „Wij dulden niet langer dat de rijkdommen, die God ons gegeven heeft, door de Fransen worden weggesleept", slaan gemakkelijk aan. De zakelijke argumenten van de „Ja"- partijen maken minder indruk omdat zij moeilijker te begrijpen zijn en weinig tot de verbeelding spreken. Het zijn voornamelijk de intellectuelen en de vroegere tegenstan ders van het Hitler-regime, die zich onge voelig voor het valse pathos van dr. Schneider en zijn trawanten inzetten voor de Europese gedachte. Hun overtuiging steunt overigens niet in geringe mate op de nuchtere overweging, dat het in Saarland goed gaat. De vooruitzichten lijken niet slecht, hoezeer ook de tegenstanders hun best doen het tegendeel te bewijzen. De levensstandaard is hoog, ondanks de hoge belastingen. De sociale voorzieningen zijn beter dan in West-Duitsland. Men weet wat men heeft en men is er geenszins zeker van dat men erop vooruit zou gaan wanneer de „Neen"-zeggers hun zin zouden krijgen. Vrijwel iedereen is het er over eens, dat de „Neerf'-zeggers er aanmerkelijk, beter voor zouden staan, wanneer zij zich van den beginne even rustig en beheerst hadden ge dragen als zij op het ogenblik doen. De fouten, die zij bij het begin van de campag ne hebben gemaakt, zijn niet ongedaan te maken. Toen de pro-Duitse partijen, op grond van het Frans-Duitse Saaraccoord, de vrijheid kregen als gelijkberechtigde partijen deel te nemen aan de propaganda campagne, hebben zij dat gedaan op een manier, die herinneringen wekte aan de dagen van het Hitler-regime. Men greep naar het beproefde middel: het opzwepen van de jeugd door middel van de bekende leuzen als „Weg met de landverrader", „Wij laten ons niet langer onderdrukken" enzo voorts.'De jeugd is van nature geneigd zich te verzetten tegen het bestaande gezag en een gewetenloze volwassene, die mis bruik maakt van deze neiging, kan gemak kelijk een groep „volgelingen" krijgen, die tot alles bereid is. Men beweert dat de jongelui geldelijke beloningen ontvingen voor hun activiteit. Zeker is dat er een terreur werd ontketend. Vergaderingen van de regeringspartijen werden verstoord. Sprekers werden bij aankomst aan het ver gaderlokaal ontvangen met stenen en straatvuil en vechtpartijen met de politie, waarbij aan beide zijden de knuppel werd gehanteerd, waren aan de orde van de dag. Er was in die dagen moed toe nodig een bijeenkomst te bezoeken, waar de minister president Hoffmann het woord voerde. Dr. Schneider en de zijnen schijnen ech ter te hebben ingezien, dat deze aan het nazi-banditisme ontleende methoden op den duur een averechtse uitwerking zouden kunnen hebben. Zij deden een weinig water in de wijn. Dat neemt niet weg, dat de stemming voorgoed vergiftigd was. De po litie neemt geen enkel risico. Er zijn ook eerlijke tegenstanders van de Europeïsering van de Saar. Zij laten zich niet door de voze leuzen van de oud-nazi's !>et hoofd op hol brengen. Zij kunnen zich echter niet verenigen met de economische gevolgen van het statuut. In hun bewerin gen geven zij evenwel blijk van een merk waardig gebrek aan politieke werkelijk heidszin. De hoop, dat de volksstemming een machtige demonstratie voor een Europees federalisme zou worden, is een waan geble ken. Er is nog altijd een redelijke kans, dat het Saar-statuut zal worden aanvaard, maar een grote overwinning kan het niet worden. De volksstemming over het Euro pese statuut is voor vele Saarlanders een welkome aanleiding geweest de strijd tegen de erfvijand Frankrijk met andere midde len voort te zetten. Van een neerslag der nationale gevoelens, in de zin van een ver heffing boven het enge nationaliteitsbegrip, is bij de groote meerderheid der Saarlan ders geen sprake. (ANP) De nieuwe Franse verklaring, dat de Saarlanders niets anders dan de „status quo" te verwachten hebben, wan neer zij het Saarstatuut afwijzen en Adenauers nieuwe beroep op het nuchtere verstand der stemmers, hebben geen olie kunnen werpen op de golven der natio nalistische propaganda, die thans over het Saargebied gaat. De leiders der drie Duitse partijen hebben op een gemeenschappelijke beto ging in Sulzbach (onder de rook van Saar- brücken) verklaard, dat niets hen er van zal weerhouden de bevolking te laten blij ken van haar wens naar terugkeer naar Duitsland. De duizend toehoorders braken telkens in stormachtig gejuich los, wan neer de sprekers het woord „Vaderland" in de mond namen. Zij reageerden met uit roepen als „dat zullen we dan wel eens zien" op de bedreiging met een terugkeer naar de „status quo". De leiders der pro- Duitse partijen hebben de laatste dagen herhaaldelijk verklaard er in dat geval niet voor in te staan de massa nog in de hand te kunnen houden. De Franse mi nister president Faure heeft daarop ver klaard dat de Saarlandse regering alle maatregelen zal treffen, om de orde te handhaven. De Duitse partijen trachtten voordeel te behalen en in dit laatste stadium van de strijd, uit het feit, dat een aantal hoge beambten van de regering-Hoffmann naar het Duitse front is overgegaan. Een hunner verscheen in Sulzbach op het po dium en verklaarde onder luide toejui chingen dat „de Franse uitbuiters naar de duivel gejaagd dienden te worden". Hij riep de bevolking op desnoods „op de bar ricaden te gaan". Het meest nationalis tische geluid liet de voorzitter der Duitse Christelijke partij, Ney, horen. De socialist Conrad riep uit, dat Frank rijk er niet in zou slagen „Marokko naar de Saar over te plaatsen". De meeste bij val oogstte de leider der Duitse liberalen. Schneider, die de ziel der beweging voor een terugkeer naar Duitsland is. In de laatste dagen voor de stemming heeft de vlucht papieren propaganda een omvang aangenomen, die de brievenbus sen der Saarlanders nauwelijks kunnen verzwelgen. LONDEN (Reuter) Ondanks maat regelen tot geheimhouding van een ont moeting tussen prinses Margaret en kolonel Townsend, is het uitgekomen, dat zij teza men gedineerd hebben in het huis van we derzijde vrienden. De aartsbisschop van Canterbury, dr. Geoffrey Fisher, heeft een onderhoud van drie kwartier gehad met premier Eden. op 10 Downingstreet. Eden ontving ook de bisschop van Londen, dr. J. W. C. Wand. Vermoedelijk is er gespro ken over constitutionele en gpdsedienstige kwesties, die voorspruiten uit een mogelijk huwelijk tussen prinses Margaret en Townsend. Japan heeft een tegenvoorsetel ingediend inzake de Nederlandse eis tot schadever goeding aan oorlogsslachtoffers. Nederland eist een schadevergoeding van 27.500.000 dollars voor 110.000 Nederlandse burgers, die tijdens de tweede wereldoorlog door Japan geïnterneerd werden en name loos geleden hebben. SAARBRÜCKEN (ANP) Wel nooit zul len op een Nederlands station zoveel Ne derlandse burgemeesters bijeen zijn ge weest, als Vrijdagavond op het station van Saarbrücken. Met anderhalf uur vertraging kwam daar de extra-trein binnen, die 325 Nederlanders hier bracht om op te treden als controleurs bij de volksstemming. Er zijn 225 burgemeesters onder, de rest in hoofdzaak gemeente-secretarissen of amb tenaren van gemeenten en provincies. Drie leden der Tweede Kamer waren onder de groep, de heren Beernink, Zegering-Had- ders en Dassen. De vier restauratiewagens, die aan de trein waren gekoppeld, hebben in Saarbrücken menige schampere doch goedbedoelde opmerking uitgelokt over de eetlust der Nederlandse magistraten. De Nederlandse groep werd op het perron verwelkomd door het Nederlandse lid van de Europese commissie voor het Saar- referendum, mr. A. W. C. baron Bentinck van Schoonheten, Nederlands gezant in Bern. Het was een onzichtbare verwelko ming, baron Bentinck sprak namelijk van uit het heiligdom van de stationschef over de luidsprekerinstallatie van het station. De Nederlandse medewerkers van de refe rendumcommissie, die met oranje arm- )COOCCCOCCCCCC~/C^X>^OCCCOC!COOCOCOCCCOCOOOCCOCCCCCOOCOCOOCOCCCOCCCODOCCOOCOOOOOOOCOOCOOOCCCOCOCOOOC Zondag wordt in het Saargebied het referendum gehouden, dat beslissen moet over de toekomst van dit veel omstreden gebied in het hart van Europa. De 660.000 ingeschreven kiezers (de Saar heeft een totale bevolking van on geveer 960.000) moeten „ja" of „neen" antwoorden op de vraag of het Saar statuut aanvaardbaar is. Dit Saar-statuut bepaalt: 1. Het Saargebied heeft binnenlandse autonomie. 2. Het Saargebied krijgt een „Europees statuut" en wordt onder toezicht ge steld van de ministerraad van de West-Europese Unie. 3. Een neutrale Europese commissaris zal de buitenlandse- en defensie-poli tiek van het gebied voeren. 4. Bij verdrag zal de wijze waarop de Saar kan deelnemen aan de Europese defensie, worden geregeld. 5. De economische en valuta-unie met Frankrijk blijft bestaan en de steen kolenmijnen blijven onder het beheer van de door Frankrijk geleide Saar- kolenorganisatie. West-Duitsland zal echter soortgelijke economische be trekkingen met de Saar krijgen als Frankrijk heeft. 6. Frankrijk en West-Duitsland garanderen het statuut totdat een vredesver drag voor geheel Duitsland wordt gesloten. De V.S. en Engeland zullen uitgenodigd worden het eveneens te garanderen. 7. Er zal volledige vrijheid zijn voor de politieke partijen en voor politieke meningsuiting. Maar als het statuut is aanvaard mag het niet tot een strijd vraag gemaakt worden tot een vrede voor geheel Duitsland gesloten zal zijn. 8. Steun uit het Buitenland aan partijen en kranten In de Saar wordt ver boden. 9. Binnen drie maanden wordt een nieuwe Wetgevende Vergadering gekozen, welke gehouden zal zijn het statuut in acht te nemen. r,-~' XXX» o000OXXXXX300000000000CO0CXXXXXXXXXXXXX)0000CO0000000000©0C banden waren getooid, zorgden voor een keurige regeling van de ontvangst. In alfa betische orde werden de Nederlandse ma gistraten achter borden geschaard, die hen indeelden naargelang van de districten, waar zij hun controleposten zullen krijgen. Zij werden daarna met autobussen naar hun hotels vervoerd. Vandaag zal baron Bentinck de Neder landse controleurs inwijden in de geheimen der volksstemming. De Nederlanders zullen de controle in de stembureaux in en om Saarbrücken op zich nemen. Zij vormen onder de ruim duizend controleurs niet de grootste nationale groep. Deze wordt ge leverd door de naaste buur van het Saar land, Luxemburg, dat 355 man zal sturen. Voorts komen er nog 155 Belgen, 120 Ita lianen en 50 Engelsen. Op een persconferentie heeft de voorzit ter van de Europese commissie voor het Saar-referendum de Belgische senator prof. Fernand Dehouse zijn grote voldoening uit gesproken over het feit, dat Nederland voor deze gelegenheid een kwart van zijn burgemeesters had willen afstaan.Het geeft een voorbeeld van internationale solidari teit, zo zei hij. De buitenlandse waarnemers zullen Zondag in alle 929 stembureaux van het land toezicht houden. De Europese com missie heeft de leiding van deze actie in handen gesteld van een commissie, die onder leiding staat van baron Bentinck. W aar schuwing Prof. Dehouse heeft er nog eens op ge wezen, dat de ministerraad der West- Europese Unie bij het vaststellen van de uitslag ook de rapporten der commissie over de wijze waarop het resultaat tot stand is gekomen, in acht zal nemen. Hij sprak de hoop uit, dat het slot der cam pagne een ordelijk en kalm verloop zal hebben en hij wees erop, dat de commissie nog altijd een wapen in handen heeft, daar zij haar rapport naar de ministerraad zal moeten opstellen. Al wat nog voor de volksstemming in het Saarland zal gebeu ren, kan volgens prof. Dehousse grote in vloed hebben op de beslissing van de ministers. De Europese commissie heeft bekend ge maakt, dat de grens van Saarland vanaf Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagoch tend 6 uur gesloten zal worden. Deze maat regel is op initiatief der commissie geno men en de vier betrokken regeringen zijn er mee accoord gegaan. De sluiting der grens zal evenwel op soepele wijze worden uitgevoerd en er wordt een groot aantal uitzonderingen gemaakt, met name voor diegenen, die uit West-Duitsland willen komen om hun stem uit te brengen. Zon dagavond tijdens de telling der resultaten worden de grenzen echter hermetisch ge sloten teneinde elke onprettige verrassing te voorkomen. UIT DIT NUMMER BESTAAT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Lichtenberg: In ieder mens is iets van alle mensen. In aanwezigheid van de Koningin-Moeder, Prinses Margaret en talrijke autoriteiten heeft Koningin Elizabeth van Engeland Vrijdag in Carlton Gardens bij de Mali te Londen een standbeeld onthuld van haar vader, wijlen Koning George VI van Engeland. De foto geeft een beeld van de onthulling in de stromende regen. In het midden van de foto - onder paraplu - Koningin Elizabeth. Van de schouders van het beeld glijdt juist de omhullende doek. OM HALF NEGEN VANMORGEN, 2 uur Nederlandse tijd, verlieten Koningin Juliana en Prins Bernhard het Strand-Hötel te Oranjestad op Aruba en begaven zij zich naar het bestuurskantoor, waar zij door de gezaghebber en de leden van het bestuurscollege officieel ontvangen werden. De bevolking van Aruba heeft vandaag vrij en had ook gistermiddag vrijaf gekregen zodat de hele bevolking langs de weg stond, die het vorstelijk echtpaar ging. Staande op het bordes van het bestuurskantoor aanhoorden Koningin en Prins een kinderaubade. Vervolgens om 9 uur maakte het vorstelijk echtpaar een rondrit over het eiland. Vrijdag was een vermoeiende dag voor de hoge bezoekers: 's morgens vertrokken zij van Curasao naar Bonaire, waar zij een druk programma afwerkten, 's middags vertrokken zij vandaar naar Aruba, waar zij 's avonds een bijzonder geslaagd festijn bijwoonden: een sportdemonstratie in het Wilhelminastadion. Morgen vroeg, Zondag, zullen de Koningin en Prins, na het bijwonen van een kerkdienst in de Protestantse kerk te Oranjestad, een tochtje maken naar Palm- Beach, waarna zij via het Franse eiland Guadeloupe naar Sint Maarten zullen vliegen. Na het ceremoni eel van ontvangst op het vliegveld van Bonaire - waai de heer Weis de Haseth, gezagvoer der van het eiland, 'n welkomstwoord sprak en twaalf honderd school kinderen een zang- hulde brachten, maakten de Ko ningin en de Prins een rondrit van anderhalf uur over het eiland. In het plaatsje Rincon, dat als „hoofdstad" van deel van het eiland op de speelplaats van PARIJS (Reuter-AFP) Het Franse kabinet zal een wetsontwerp indienen, waarin wordt voorgesteld in de eerste helft van December parlementsverkiezingen te houden. Als de Nationale Vergadering het ontwerp goedkeurt, zullen de verkiezingen op 4 of 11 December worden gehouden. Premier Faure zei in een toelichting: „Er moeten ernstige beslissingen worden geno men. De omstandigheden moeten zo zijn, dat de blijvende toepassing van die beslui ten gewaarborgd is". Als voornaamste pro blemen noemde Faure: Marokko,waar een regering moet worden gevormd en de verhouding tot Frankrijk moet worden bepaald. Algerije: „waar ern stig overleg moet worden gepleegd over een handvest". In Januari zou een nieuwe Nationale Vergadering met dit werk moe ten beginnen. De status van de Franse unie. Herziening van de grondwet. Herziening van de kieswet. Tenslotte bepaling van de Franse politiek jegens de UNO. Volgens Faure kan slechts een nieuw parlement over het laatste punt een besluit nemen, daar een en ander een duurzame politiek vereist, welke de Nationale Ver gadering in haar huidige samenstelling niet waarborgt. Faure zal achter de behande ling van het wetsontwerp spoed zetten, dat volgens hem geen politieke manoeuvre be oogt. Hij deelde nog mede, dat de reservisten, die in Algerije dienen, spoedig vervangen zullen worden door 15.000 man van de ex- peditionnaire macht uit Indochina. De politie van 's-Gravenhage heeft een 15-jarig werkstertje aangehouden, die ten nadele van haar werkgeefster een gouden armband ter waarde van 1000.heeft gestolen. Na haar daad had het meisje ontslag gevraagd. Haar werkgeefster, die eerst geen vermoeden van diefstal had, gaf bij de politie de armband als vermist aan, denkende dat zij het sieraad verloren had. De politie ging eens bij het meisje thuis kijken en trof haar aan met het sieraad om de arm. Het meisje bekende verder een sjaal en een paar oorbellen te hebben weggenomen. De afgelopen 24 uur heeft de kern van een depressie zich dicht bij ons land opgehou den. We zaten echter aan de kant met het minst ongunstige weer, want nadat gisterrn een regenzone ons land gepasseerd was, volgden flinke opklaringen, bij een matige Oostelijke wind. Aan de andere zijde van de depressie, die van het Nauw van Calais naar Noord-Frankrijk trok, woedde langs de Engelse Oostkust een storm uit het Noorden, waarbij de regen onafgebroken neerstroomde. De depressie begon vanmor gen meer en meer in betekenis af te nemen en zal daarna geen invloed meer hebben op het weer in ons land. Dit zal de komende 24 uur bepaald worden door een rug van hoge druk, die zich van het Noorden van de Noordzee naar het Zuiden uitbreidt. Des nachts worden de temperaturen vrij laag en is zelfs lichte nachtvorst mogelijk, maar overdag zal de zon de temperatuur tot boven de 10 graden doen stijgen. (van hedenmorgen 7 nur) het Noordelijk fungeert, was de school de bevolking van Washington, Labra, Brons winkel, Seroe Bentana, Dos Pos, Pos di Rincon, Karpata, Onina, Barcadera en Seroe Wassa en van Rincon zelf, bijeen om de Koningin op allerhartelijkste wijze van haar aanhankelijkheid te doen blijken. Het was een allergemoedelijkste spon tane huldiging. Vervolgens begaf het ge zelschap zich naar het landgoed Fontein, het enige plekje op het droge Bonaire, waar bronwater te vinden is. Hierdoor is er een klein, groen plekje met bomen en wat landbouw, een ideaal plaatsje voor een picnic, die dan ook hier zeer ongedwongen en allergezelligst plaats vond. Nadat de Koningin en het gevolg in het zeebad hadden gezwommen en de Konin gin een tocht had gemaakt in een bootje met glazen bodem, moest tegen half twee de tocht weer worden voortgezet en om half drie bevonden Koningin en Prins zich met hun gevolg in de Passangrahan, waar de bevolking gelegenheid kreeg tijdens een ontvangst persoonlijk met de Koningin en de Prins kennis te maken. Na afloop van deze plechtigheid plantte de Koningin voor de Passangrahan, een van de oudste gebouwen van Bonaire, een Oranjeboom en nadat zij nog snel een be zoek had gebracht aan het hospitaal en het tehuis van ouden van dagen, dat daarnaast ligt, was weer het moment, aangebroken, dat zij haar reis, ditmaal naar Aruba, moest vervolgen. Om kwart voor vier ver hief het toestel zich van de Bonairiaanse bodem. Aruba was volledig in feestdos, toen even voor vijf uur het koninklijk vliegtuig op de landingsbaan van het vliegveld Dakota tot stilstand kwam. De aankomst ging ge paard met het gebruikelijke ceremonieel: het spelen van het Wilhelmus, het inspec teren van een erewacht, gevormd door het mariniersgarnizoen op Aruba en het voor stellen van de autoriteiten. Padvinders vormden een erehaag. De tocht van „Dakota" naar Strand Hotel, dat ingericht was als logeergebouw voor de Koningin en Prins Bernhard en de leden van het gevolg was slechts kort, maar lang genoeg om een eerste indruk te geven van de bijzonder smaakvolle versieringen, die overal op 't eiland zijn aangebracht en van het enthousiasme van de Arubanen, die zich bij honderden langs de weg hadden geschaard om juichend en met vlaggen zwaaiend Koningin en Prins te verwelko men. Na een korte rust ontving het vorste lijk echtpaar kort voor het diner de Gede puteerden van Aruba. In de avond begaven Koningin en Prins zich naar het Wilhelmina-stadion, waar onder leiding van de heer J. Kooymans een grootscheepse sportdemonstratie werd ge houden. Tot op de laatste plaats was het grote en betrekkelijk nieuwe stadion ge vuld en het leek wel alsof er geen Arubaan, die op enigerlei wijze aan het verenigings leven op Aruba deelneemt, aan dit appèl ontbrak. Een frisse taptoe van de mari nierskapel onder leiding van Gijsbert Nieuwlandt besloot dit bijzonder geslaagde festijn en daarmee een dag, die ongetwij feld tot de meest vermoeiende van dit be zoek behoorde. SINGAPORE (UP/Reuter). Op de con ferentie van de landen van het „Colombo- plan" is met algemene stemmen besloten het plan tot midden-1961 te verlengen, met de voorziening voor een revisie van twee jaar vóór dit tijdstip. BC BB 5 G weers- toestand '2 u- T3t3 C-C C ra - H r U it 5 §f c| O - 7. Oslo onbewolkt N 4 7 0 Kopenhagen nevel NO 4 12 0,1 Amsterdam onbewolkt ONO 4 13 8 Londen regen N 8 11 3 Luxemburg regen ZW 6 12 9 Parijs regen W 6 12 12 Bordeaux regenbui ZW 2 14 13 Grenoble zwaar bew. windstil 15 3 Nice onbewolkt W 11 21 6 Genève regenbui ZZO 4 14 11 Zurich geheel bew. ZZO 3 14 6 Locarno onweer WZW 8 10 73 Berlijn regen O 1 15 1 Frankfort half bew. Z 4 15 0,1 München regen ZZW 1 22 8 Wenen nevel ONO 1 16 0,4 Innsbruck regen windstil 20 2 Rome regen Z 2 24 4 Ajaccio licht bew. ONO 2 23 9 Mallorca licht bew. windstil 20 0 Neerslag laatste 24 uur OOOOCOOOOOOococxxx-oocccof* ooccoooooooooi irxxxxx>30oncoooc' MATIGE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Overwegend droog weer met enkele overdrijvende wolkenvelden. Matige Noord-Oostelijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen. 23 October Zon op 7.19 uur, onder 17.33 uur. Maan op 14.02 uur, onder 23.07 uur. 24 October Zon op 7.20 uur, onder 17.31 uur. Maan op 14.27 uur, onder Maanstanden 24 Oct. 0.04 uur: Eerste kwartier 31 Oct. 7.04 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 23 October Hoog water: 8.05 en 20.26 uur. Laag water: 3.26 en 15.43 uur. Maandag 24 October Hoog water: 9.04 en 21.33 uur. 3 Laag water: 4.15 en 16.37 uur. COOCOOCXXXDOCOOOOCXXXXXXJOOOOOaxjOCXXCO OOOOA> «OCXXXOOO

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1