Saarland wees „Europese" oplossing met duidelijk „NEIN" van de hand Voldoening in Duitsland, verslagenheid in Parijs Koningin en Prins te gast op de drie Bovenwindse Eilanden Weerbericht Haarlems Dagblad Vandaag Saba en St. Eustatius Pro-Duitse partijen deden een sentimenteel nationalisme zegevieren Geruststelling Oostenrijkers vierden bevrijding uitbundig West-Europese samenwerking voor crisis Het woord is aan Onthulling standbeeld Koningin Wilhelmina MAANDAG 24 OCTOBER 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 299e JAARGANG No 242 PKI staat buiten overleg over Kabinetsformatie Eisenhower schilderde in zijn ziekenkamer Boelganin en Kroesjtsjev naar Afghanistan Dinsdag en Woensdag rustdagen voor Koninklijk paar Rondrit Sint Maarten Weerrapport 70e JAARGANG No 91 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm.5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Met een meerderheid van bijna zeventig: procent hebben de tegenstanders van het omstreden Saar-statuut (de pro-Duitse partijen) de overwinning behaald in de volks stemming, die Zondag in het Saargebied is gehouden. Het door Adenauer en Mendès- France ontworpen statuut, dat het Saargebied een Europese status zou geven, is hier mee van de baan. Deze nederlaag der voorstanders van een onder Europees beheer geregeerd Saargebied betekent de verscherpte voortzetting van de strijd om de twist appel van Europa. Zij betekent tegelijkertijd, dat de Saarlanders zich merendeels hebben laten imponeren door de Duitse „Blut und Boden'Meuzen, die het nationalis me aanwakkerden. „Wir haben gesiegt für Deutschland!" telegrafeerde de leider van het pro-Duitse front naar zijn geestverwanten in Bonn. In deze woorden proeft men bitter en scherp het uit de tijd geachte Duitse annexatie-idee, dat de aanbidding van het „Deutsche Vaterland" en de „verbondenheid van het Duitse ras" tot pijlers heeft gehad in vroegere, betreurenswaardige tijden. Die tijden lijken te herleven. De Duit se toewijding aan de Europese idee moet steeds meer gewantrouwd worden als een opportunistische schijnpolitiek, terwijl de houding der Saarlanders die na de her leving van de Duitse economische en politieke betekenis gemakkelijk hun pro-Franse jasje omkeerden en weer pro-Duits werden evenzeer de débacle van de Europese gedachte hebben gemanifesteerd. Onze verslaggever in Saarbrücken seint: Men vatte datgene wat hier gisteren is gebeurd, niet te licht op. De Saarlanders zijn misleid, dat is één ding. Maar dat zij zo gemakkelijk en met zulke plompe mid delen te misleiden waren, dat is verontrus tend. De pro-Duitse partijen in het Saar gebied, verenigd in de Deutsche Heimats- Bund, zijn er in geslaagd, en blijkbaar zon der veel moeite, de stemming over het Europese statuut om te buigen tot een de monstratie voor aansluiting bij Duitsland. De slagzin „Die Saar ist Deutsch" was voor vele Saarlanders voldoende en aan een be oordeling van het statuut als factor in de politieke ontwikkeling van West-Europa zijn zij niet eens toegekomen. Reeds in de vroege avonduren was het duidelijk, dat het statuut afgewezen zou worden. Om ongeveer 1 uur in de nacht was de einduitslag bekend. Een kwartier later tra den de triomferende leiders der Duitse partijen, onder frenetiek gejuich van hun volgelingen, de zaal binnen. Nadat zij zich met stralende gezichten enige tijd gekoes terd hadden in het licht der tientallen blitz-lampen der fotografen en de schijn werpers der film- en televisiemannen, leg den zij verklaringen af. Zij zeiden niet van plan te zijn hun over winning uit te spelen tegen Frankrijk, of tegen hun „misleide" landgenoten, die vóór het statuut gestemd hadden. Hun enige eis was dat er nu nieuwe onderhandelingen tussen Frankrijk en Duitsland zouden wor- Premier Hoffman, inmiddels afgetreden, brengt zijn stem uit bij de verkiezingen voor het Saar-statuut. XXyDOOCXXX)OOOOCOOOOOC<XXX)OCOCX>OOOCCOOCCOCOOOCOCOOOOOCOCO c> In een beschouwing, geplaatst op 14 R 'i October j.l., haalden wij een bericht aan g 8 dat een Amerikaans Congreslid, Edmon- g 8 son, verklaard had „dat Amerikaanse X bommenwerpers, geladen met atoom- 8 bommen, dag en nacht m de lucht waren Hom een onverhoedse aanval op de Ver- 3 enigde Staten onmiddellijk te kunnen R vergelden". Wij hebben in onze beschou- 8 8 wing de mogelijkheid gesteld dat deze mededeling op onjuistheid berustte, en R 3 daarbij de nadruk gelegd op de noodza- X 8 kelijkheid dat de officiële Amerikaanse 8 instanties het zouden tegenspreken, aan- X R gezien anders de bevolking van met 3 Amerika verbonden landen haar eigen 8 regering zou moeten dwingen tot maat- 8 8 regelen om dergelijke gevaarlijke situa- g g ties in hun eigen luchtruim te voor- 8 0 komen. R Thans wordt ons door de United g States Information Service medegedeeld, 8 dat vertegenwoordigers van de Ameri- 8 1 kaanse luchtmacht de mededeling van g •Edmonson als onjuist hebben gekwali-<t ficeerd. Het Congreslid heeft een onver- 8 antwoorde en onjuiste voorstelling van zaken gegeven. Het is waar, dat lange- 8 afstands-bommenwerpers der Ameri- g I kaanse luchtmacht voortdurend in de g lucht zijn (en niet alleen boven Ameri- kaanse grondgebied) en daarbij bij 8 wijze van oefening gedurende de g vlucht van brandstof worden voorzien, R doch deze vliegtuigen zijn niet ge- g laden met atoombommen. Als het nodig g zou zijn zouden zij in korte tijd met R atoombommen kunnen worden geladen, x Tot zover deze verklaring van de ver- 8 tegenwoordigers der Amerikaanse R luchtmacht, weergegeven door U.S.I.S. x Zij verheugt ons en is een bevestiging 8 van onze verwachtingen. Zij kan ook 8 onze regering geruststellen, indien zij x er ongerust over is geweest wat ove- g j rigens uit niets is gebleken. ooccooccooocoococooooooooooocxxxsooocooooccooocooooooooo: den geopend, teneinde een „overgangs vorm" te ontwerpen voor het bestuur van de Saar, in afwachting van de definitieve terugkeer naar het Duitse Vaterland. Wat er nu verder moet gebeuren, is nog niemand duidelijk. De regering-Hoffmann is afgetreden: er zal dus een nieuwe re gering moeten worden gevormd. Daartoe zullen er echter eerst verkiezingen voor de Landdag moeten worden uitgeschreven, wat echter pas gebeuren kan wanneer de huidige Landdag met een meerderheid van tweederde besluit zichzelf te ontbinden. Of Frankrijk zich bij een dergelijke gang van zaken zal neerleggen, moet overigens nog worden afgewacht. Het enige, waar wij op het ogenblik heel zeker van zijn, is dat het Saargebied op nieuw tot een gecompliceerd en verontrus- (Van onze correspondent in Wenen Volgens het Oostenrijkse staatsverdrag moeten de buitenlandse troepen het Oos tenrijkse grondgebied vandaag negentig dagen na de ratificaties hebben verlaten. De regering heeft deze gelegenheid aange grepen om de afgelopen Zaterdag en Zon dag tot nationale feestdagen te verklaren. De bevolking werd opgeroepen de rood- wit-rode vlag uit te steken en de bevrijding plechtig te vieren. In de meeste wijken van Wenen speelden muziekkorpsen oude Oos tenrijkse mars- en walsmuziek en voor namelijk op de Ring voor het verlichte raadhuis met het Burgtheater, en op het Heldenplein stonden de Weners op elkaar gepakt. Het verkeer in de binnenstad was twee uur lang ontwricht. Het was een echt volksfeest waaraan oud en jong, rijk en arm deelnam. tend probleem in West-Europa is gewor den. En dat de Europese zaak door de ge beurtenissen van gisteren een zware slag te verduren heeft gekregen. Rustige stemming In het gehele Saargebied is rustig en in voorbeeldige orde gestemd. In Saarbrücken was nauwelijks te merken dat er iets bij zonders aan de hand was. De Nederlandse waarnemers, die wij ge sproken hebben, verklaarden allen een bij zonder gemakkelijke taak te hebben gehad. Zij behoefden vrijwel nooit corrigerend op te treden en als er eens een klein menings verschil omtrent de interpretatie van de voorschriften ontstond, legde men zich on middellijk neer bij het oordeel van de waarnemers, die overigens officieel niet eens de bevoegdheid hadden beslissingen te nemen. Meer dan 90 procent van de bevolking heeft deelgenomen aan de stemming, 67.7 procent stemde tegen, 32,3 vóór het Saar- statuut. Ook kleine gemeenten gaven een meerderheid tegen het statuut te zien. De ministerraad van de West-Europese Unie heeft, naar officieel verklaard is, het mandaat van de Europese commissie voor de volksstemming verlengd tot de uitslag van de verkiezing door de ministerraad zal zijn bevestigd. Dit zal waarschijnlijk niet voor midden November zijn. De partijen krijgen tien dagen tijd om bezwaren tegen de stemming in te brengen. En pas daarna zal de commissie aan de ministerraad rap porteren. Het voortbestaan van het mandaat van de Europese commissie wordt een belang rijke factor geacht die er toe kan bijdragen de orde en rust in het Saargebied ook na de stemming te verzekeren. DJAKARTA (PIA) Leiders van de Masjumi, de PNI en de Nahdatul Ulama hebben informele besprekingen gevoerd over de mogelijkheden van samenwerking in de toekomstige Indonesische regering. In partijkringen is men van mening, dat geen stabiele regering gevormd kan wor den, indien er geen samenwerking bestaat tussen de religieuse en nationalistische groeperingen. Er zijn ook besprekingen gehouden tussen de Nahdatul Ulama en de Masjumi, onder andere over de vraag, of de Masjumi het kapitalisme zou ver dedigen. In November zal in Djakarta een confe rentie van gouverneurs worden gehouden, teneinde de tekortkomingen bij de ver kiezingen te bespreken. In Djakarta is de telling der uitslagen voltooid. De kiesdeler wordt bepaald en de zetelverdeling zal zo spoedig mogelijk beginnen. Voor West- Java zal het tellen van de stembriefjes, het vaststellen van de kiesdeler en de zetel verdeling in Bandung beginnen op Woens dag. Boete De Nederlander F. Hafken is door het landgerecht van Medan veroordeeld tot een boete van vijftig rupiah wegens het be schadigen van een verkiezingsbordje, dat op zijn erf geplaatst was. Onze correspondent in West-Duitsland meldt: Ongetwijfeld is in brede kringen in West-Duitsland, ja men kan gerust zeggen: bij haast de gehele bevolking, buitengewoon grote voldoening ontstaan over het resultaat van het referendum in het Saargebied. Wel degelijk is men er zich overigens van bewust dat het over grote deel van de Saarlanders thans iets gedaan heeft dat in strijd is met de wen sen, zoals niet eenmaal doch herhaaldelijk door Adenauer tot uiting zijn gebracht. Hoewel het moeilijk was tevoren een be trouwbare voorspelling te doen verwacht te men in West-Duitsland, naar aanleiding van uitlatingen van politici die het Saar gebied bezochten, toch wel dat tegen de 70 percent van de stemgerechtigden zou weigeren zijn goedkeuring aan het Saar- statuut te geven. Men vergelijkt hier de uitslag van het referendum met die van de. volksstem ming in 1935, toen 90 percent van de be volking zich voor een aansluiting bij het Duitse rijk heeft verklaard. Immers de bewoners van het Saargebied hébben ook ditmaal zeer duidelijk te verstaan gege ven dat zij tot Duitsland wensen te beho ren. Het heeft er daarbij veel van weg, dat het grote publiek het gevoel voor rea liteit verloren heeft en er zich geen re kenschap van wil geven, dat het hier helemaal niet om de uiteindelijke rege ling van de kwestie van het Saargebied is gegaan en dat die oplossing pas veel la ter in het vredesverdrag kan worden vast gelegd Ook heeft dat grote publiek er blijkbaar nog niet al te ernstig over nage dacht of de goede betrekkingen tussen West-Duitsland en Frankrijk, waarover in de laatste tijd zoveel gesproken werd, door het thans gebeurde niet een ernstige knauw zullen krijgen en of de gedachte van de West-Europese samenwerking er wederom niet een stuk door is achteruit gezet. Men verheugt er zich vooral over dat de bevolking van het Saargebied op een zo ostentatieve, wijze 't bewijs heeft geleverd dat zij Duits is en Duits wil blij ven. In politieke kringen in Bonn is men er verder van overtuigd dat tussen Frank rijk en West-Duitsland opnieuw onder handelingen over het Saargebied zullen moeten worden gevoerd en dat de gevoe lens van de bevolking van het Saargebied geëerbiedigd dienen te worden. Het kabinet in Bonn zou vanmorgen bijeenkomen onder voorzitterschap van vice kanselier Bliicher, die Adenauer ver vangt, om over de nieuwe situatie te be raadslagen. In Parijs Onze correspondent te Parijs meldt: Het is ook van Parijs uit moeilijk precies te overzien wat op den duur de gevolgen zullen zijn van de negatieve uitspraak in het Saarland. Onderschatten mag men die consequenties voor Europa en het gehele Westen zeker niet. Pinay heeft de laatste dagen enige ma len herhaald, dat bij afwijzing van het Europese statuut de vroegere verhou dingen de economische unie met Frankrijk en politieke onafhankelijkheid jegens Duitsland eenvoudig zouden worden hersteld. Maar uit de verslagen heid, die in officiële kringen in Parijs heerst, valt al wel op te maken dat Pinay's verklaring moeilijk volgens de letter kan worden opgevat. Ofschoon de officiële inzet van het refe rendum „Europa" heette, betekent het „nein" van tweederde van de stemmen in de eerste plaats toch een nederlaag voor Frankrijk. Men kan zich daarin moeilijk vergissen. Deze afwijzing geeft, naast de kwestie Algerije bij de UNO en naast de overwinning, die gisteren in Vietnam premier Diem op keizer Bao Dai heeft behaald, opnieuw uitdrukking aan het prestige-verlies, dat Frankrijk in de wereld heeft geleden. Na Frankrijk is gisteren uiteraórd de Europese gedachte het voornaamste kind van de rekening geworden. De negatieve uitslag is een kwade tijding voor alle mensen, die, ondanks een hele reeks van teleurstellingen in de laatste jaren, toch nog hun hoop op Europa hadden gezet. Het nationalisme heeft gezegevierd en voor het nationalisme van de ex-nazi Schneider, Hoffmann's grote tegenspeler in de campagne, kan men onmogelijk ook maar de minste sympathie of eerbied ge voelen. Vanmiddag zouden Dulles, MacMillan en Pinay aan de Quai d'Orsay bijeen ko men om de vooruitzichten van de confe rentie van Genève te bekijken. Het Saarreferendum staat voor die ontmoeting niet als agendapunt ingeschreven, maar omdat door het negatieve Saar-antwoord indirect de positie van het gehele Westen wordt verzwakt, zullen ook de ministers van de grote drie deze kwestie onmoge lijk onbesproken kunnen laten. DENVER (Reuter/UP) De Ameri kaanse hartspecialist dr. Paul Dudley White heeft verklaard, dat de artsen nog twee of drie maanden moeten wachten al vorens zii kunnen zeggen of president Eisenhower geheel zal herstellen. Eisenhower heeft gisteren in een ge makkelijke stoel op zijn ziekenkamer aan een zeegezicht-schilderij gewerkt. Vandaag mag hij een loopoefening doen. MOSKOU (United Press) De Afghaan se ambassade heeft bekend gemaakt dat premier Boelganin van de Sovjet-Unie en de eerste secretaris van de Sovjet-Rus sische communistische partij Kroesjtsjev een uitnodiging om in November een be zoek aan Afghanistan te brengen, hebben aangenomen. Men gelooft dat Boelganin en Kroesjtsjev Afghanistan zullen bezoeken op weg naar New Delhi. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA's R o z a n Waarom zou men discussiëren met iemand, die begint te zeggen dat hij gelijk heeft? Hem is im mers niets meer te leren. Tijdens hun bezoek aan Curagao bezichtigden Koningin Juliana en Prins Bernhard ook het derde district. In het plaatsje Banda Abao nam het Koninklijk paar plaats in een namaak Koenoekoe-huisje. De bevolking onthaalde de vorstelijke bezoekers op folklo ristische dansen, Curagaose muziek en een oogstfeest. Koningin en Prins lieten niet na hun bewondering voor het vertoonde uit te spreken en zo kon men dit gemoedelijke tafereeltje aanschouwen ZOJUIST IS HR. MS. KRUISER „De Ruyter" gemeerd aan de rede van Saba, het tweede van de drie Bovenwindse Eilanden. Aan boord van het oorlogsschip hebben de Ko ningin en de Prins de reis gemaakt vanaf Sint Maarten, waar het vorstelijk echtpaar Zondag een kort bezoek bracht. Hedenmiddag brengen de vorstelijke reizigers ook een be zoek aan St. Eustatius, het derde Bovenwindse Eiland. Van daar zullen zij met de „De Ruyter" weer naar Sint Maarten terugkeren, om daar twee rustdagen door te brengen. Zaterdag werd het programma van het Koninklijk bezoek aan Aruba voortgezet met als hoogtepunt de onthulling door Koningin Juliana van het marmeren stand beeld van Haar moeder in Oranjestad. De Prins voerde besprekingen over econo mische problemen en onthulde op het vliegveld Dakota een wandplaat, die de naamsverandering tot „Beatrix-vliegveld" vereeuwigt. Zondagmorgen woonden Koningin en Prins een kerkdienst bij, waarna zij per vliegtuig naar St. Maarten vertrokken. Het bezoek heeft veel van de Koningin en de Prins gevergd door de overladenheid van het programma. Zij hebben nu de drie Benedenwindse Eilanden Aruba, Bonaire en Cura gao bezocht en als zij morgen van de rustdagen gaan genieten ook de Bovenwindse Eilanden St. Maarten, Saba en St. Eustatius. Tien dagen zijn de Koningin en de Prins nu uit Nederland weg en de helft van het programma hebben zij nu uitgevoerd. ZATERDAG Op de Lloyd Smith-Bou- levard in Oranjestad op Aruba staat schuin tegenover het bestuurskantoor en in een speciaal daarvoor aangelegd park een monument opgericht ter ere van „Nos Reina Stima", de geliefde koningin Wil helmina. Het monument is vervaardigd door de Italiaanse beeldhouwer Umberto Gianesi en verbeeldt koningin Wilhelmina ten voe ten uit. Het is vervaardigd van wit marmer; het voetstuk is uit marmer van verschillen de kleuren. Van groene dioriet-stenen, een steensoort, die op Aruba wordt gevonden, is een soort spreekgestoelte gevormd, dat voor de eerste maal in gebruik werd ge nomen door gezaghebber Kwartsz, toen hij Zaterdag Koningin Juliana toesprak en uit nodigde om de onthulling te verrichten. Nadat de gezaghebber was uitgesproken, trad de Koningin naar voren en met een vlug gebaar verrichtte zij de handeling, die nodig was om het doek. dat tot nu toe de beeltenis van haar moeder had omhuld, te verwijderen. Het was een ogenblik §til in het nieuwe Wilhelminapark. De Koningin begaf zich vervolgens naar de Technische School. Hoewel Koningin Wilhelmina nooit op Aruba is geweest, is zij bijzonder geliefd bij de Arubanen, die de gelden voor dit monu ment bijeen hebben gebracht. De Prins had zich inmiddels met zijn secretaris en adjudant weer naar het be stuursgebouw begeven, waar hij met het hoofd van de afdeling Sociale en Econo mische zaken, de chef van de afdeling Financiën, de voorzitter van de Kamer van Koophandel, de voorzitter van de Vereni ging van Handelaren, de chef van het Ei landelijk Toeristenbureau en enkele bankdirecteuren een bespreking hield over de economische situatie van Aruba, het bouwen van een toeristen hotel en het aan trekken van industrieën. Prins Bernhard zegde zijn medewerking toe. De Koningin werd nadat haar een har telijk welkom was toegesproken bij de Ingang van de Arubaanse Technische School een grote schaar aangereikt, ver sierd met rood-wit-blauw-oranje strik. Met het doorknippen van een lint opende de vorstin het gebouw, waar een deel van de Arubaanse jeugd vaktechnisch onderwijs zal krijgen, dat hen zal maken tot vak lieden. Aan de opleiding hadden de Neder- landse-Antillen tot op het huidige ogenblik een groot gebrek. Tezamen met de gezaghebber begaf de Koningin zich vervolgens naar de patio van het gebouw, waar de oudere schoolkinderen van Aruba verzameld waren, tot wie de Koningin een kort woord richtte. Na afloop van deze bijeenkomst en na het afscheid van de kinderen begaf de Koningin zich naar het San Pedro-hospitaal waar zij een korte rondgang maakte en een ogenblik verpoosde voor het inwinnen van inlichtingen en het drinken van een kop koffie. Daarna begaf zij zich naar het logeergebouw aan de boulevard. Prins Bernhard, die inmiddels zijn finan- c.lëel-economische besprekingen had beëin digd, begaf zich van het bestuurskantoor naar een cocosplantage bij het beroemde Palm Beach om er met de Arubaanse pad vinders een „barbecue" te houden. Meer dan twee uur verbleef de Prins tussen de Arubaanse padvinders en liet zich het aan het spit gebraden vlees goed smaken. Om half drie maakten de Koningin en de Prins een rondrit, tijdens welke zij het vliegveld „Dakota" bezochten, waar de Prins een plaquette onthulde, die de naamswijziging van het vliegveld tot „Bea- trix"-vliegveld weergeeft. Ook werd de Lago Oil and Transport Company bezocht. In de avonduren werd in de club Caribe een gala-receptie gehouden, die door ruim duizend mensen werd bezocht. Er werden aan het Koninklijk Paar vele geschenken aangeboden. Zondag. In de morgen van Zondag heb ben de Koningin en de Prins de dienst in de protestantse kerk te Oranjestad op Aru ba bijgewoond. Voorganger was de eer waarde ds. Baart. Om half twaalf vertrok het vorstelijk echtpaar van het Beatrix-vliegveld naar Sint Maarten. Om half drie landde de KLM-Convair op Guadeloupe. Daar werd wegens de geringe grootte van het vlieg veld op Sint Maarten overgestapt in een DC-3, die om half vijf landde op de Ju- liana-luchthaven van Sint Maarten. Hr. Ms. kruiser „De Ruyter" die in de haven lag vuurde saluutschoten af, toen het toe stel landde. De tocht van het vliegveld naar het huis van de gezaghebber in de Voorstraat van Philipsburg duurde een kleine twintig mi nuten, voldoende om hen die op St. Maar ten wonen maar niet naar het vliegveld hadden kunnen komen, de gelegenheid te geven Vorstin en Prins te zien en te be groeten. Hierna volgde een zanghulde van de schooljeugd van St. Maarten, tezamen on geveer 60 leerlingen. De Koningin begaf zich voor een korte rustperiode naar het Little Bay Hotel, waar ook het diner ge bruikt werd. In de avond begaf het gehele gezelschap zich naar de Passanggrahan waar Koningin en Prins, staande op de voorgalerij, een défilé en fakkeloptocht van de gehele bevolking gadesloegen. Na afloop hiervan scheepte de Koningin zich in aan boord van de „De Ruyter" en nog diezelfde avond begon de tocht naar Saba. Maandagmorgen lag de „De Ruyter" op de rede van Saba. (van hedenmorgen 7 uur) weers- M C IC CO fl toestand u- O'S S 2 ïr Sa Si 2 fcS O Z E Stockholm motregen N 2 5 0,1 Oslo nevel OZO 2 6 0 Kopenhagen regen WNW 4 8 11 Amsterdam motregen W 2 10 2 Londen nevel W 2 12 1 Luxemburg nevel WNW 1 10 0 Parijs mist windstil 10 0 Bordeaux mist NNO 1 13 2 Grenoble zwaar bew. windstil 14 0 Nice half bew. NW 5 16 19 Genève nevel windstil 12 0 Locarno licht bew. O 3 11 2 Berlijn lichte regen ZZW 4 11 18 Frankfort mist windstil 13 0 München mist windstil 11 0 Wenen nevel windstil 13 0 Innsbruck mist windstil 13 0 Rome regen NO 6 21 6 Ajaccio licht bew. ONO 3 19 0 Mallorca onweer NNW 2 Neerslag laatste <yxxxx&xeorrr/-:<yyyy-r<rrTx-C( ccnr-o 24 uur. -YYxxxxjooorco KXCO oocc< RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Overwegend droog weer met nu en dan opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen West en Noord. Weinig ver andering in temperatuur. 25 October Zon op 7.22 uur, onder 17.29 uur. Maan op 14.48 uur. onder 0.15 uur. Maanstanden 31 Oct. 7.04 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 24 October Hoog water: 9.04 en 21.33 uur. Laag water: 4.15 en 16.37 uur. Dinsdag 25 October Hoog water: 10.17 en 22.55 uur. Laag water: 5.21 en 17.51 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1