Oxford- kleding Veren igingsvaria Cor Oly Heemskerk aanvaardt voor-ontwerp IJmond-Raad in de hoop dat het niet nodig zal zijn Havenberichten Castricum Santpoortse schoolkinderen speelden met herfstkleuren Visserij - varia grieven aan de redactie uit de IJmond Beverwijk heeft volgend jaar kinderbibliotheek Lange lederen jassen KLM v.a. 139.- Beverwijk DONDERDAG 27 OCTOBER 1955 11 Motie van Ve/sen over voorzitterschap ondersteund Financiële moeilijkheden voorzien Burgerlijke Stand Velsen „Allen zijn wij moordenaars" Mej. A. G. Voller zwaait 25 jaar de scepter „Denk en Zet" speelde onderling Lustrum-toneelavond van B.V. „Watervliet" Kinderen genoten van filmvoorstelling Lezing over het Katholieke kinderboek Een reis door Italië in kleuren Lezing van Marijke van Raephorst Amsterdamse pater vertelde smeuïg over „stadszending" „Tavido" speelt voor padvindsterstehuis Bridgeclub „De Oranjeboom" „Strandmeeuwen" telden de slagen Excelsior" won van DES Bazar voor interieur Irenekapel St. Caecilia komt naar het Stratingplantsoen Opvoedend circus-variété voor kinderen Na de raad van Velsen heeft ook de gemeenteraad van Heemskerk zich Woensdag avond uitgesproken over het voorontwerp van wet, de IJmondraad betreffende. De raadsleden waren unaniem van mening, dat deze regeling niet met enthousiasme kan worden begroet, maar dat zij onder de druk der omstandigheden, teneinde uit de impasse te geraken, is ontstaan. Uit de aanvaarding van het voor-ontwerp zal naar de hoop van de heer R. Beentjes (K.V.P.) blijken dat de gemeente Heemskerk nog altijd tot samenwerking bereid is, zodat de IJmondraad alleen als „boeman" hoeft te fungeren. De gemeenten zullen, voordat de IJmondraad zal zijn ingesteld, nog veel in zelfstandigheid kunnen afhandelen. Indien de drie IJmond-partners elkaar kunnen vinden zal de volledige gemeentelijke autonomie behouden kunnen blijven en zullen de werkzaamheden van het in te stellen college tot een minimum beperkt kunnen blijven, meende men. De heer Beentjes vroeg zich verder kijkend met zorg af hoe de ge meenten hun financiële verplichtingen moeten nakomen. Met de uitvoering van de plannen zijn zulke geweldige'bedragen gemoeid, dat geen enkele IJmond-partner dit zal kunnen dragen. Indien de centrale overheid verplichtingen oplegt, zal deze ook financieel moeten bijdragen. De heer M u y e n (PvdA) schaarde zich volledig achter de vorige spreker en hij toonde zich verheugd dat de drie ge meenten elkaar tenminste gevonden heb ben in het opstellen van een nagenoeg eensluidend prae-advies. Hij sprak de hoop uit, dat de gemeenten op deze wijze voort zullen gaan en dat de IJmondraad tenslotte geheel overbodig zal blijken te zijn geweest. De heer Muyen vroeg de me ning van de voorzitter over de benoeming van een praeses van de IJmondraad: één van de drie burgemeesters of een „neu trale"? De voorzitter gaf als zijn mening te ken nen dat „een neutrale voorzitter een onge boren mens is". De benoeming van een voorzitter hangt ook weer af van het sys teem, getrapte of directe verkiezingen voor de IJmondraad. Een burgemeester van één van de drie gemeenten neemt zijn eigen gezicht mee en dit kan tegenzin wekken. Maar, om di recte beïnvloeding op de gang van zaken door de voorzitter te voorkomen zijn er de leden, die dan de praeses op zijn taak kunnen wijzen. Zo is het ook gesteld met een neutrale voorzitter, die ook de zaak op één of andere wijze kan beïnvloeden. Sterk bestuurslichaam De burgemeester sprak de wens uit dat de politieke samenwerking tussen de par tijen in de IJmondraad, dit bestuursli chaam zeer sterk zal maken. De heer N i e 1 e n deelde nog mede dat de ver schillende zogenaamde strijdpunten niet voortvloeien uit een gebrek aan vertrou wen tussen de gemeenten onderling maar ADVERTENTIE unie MARKTPLEIN - IJMUIDEN Woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Westford van Boma. Dieter Waltraud van Hamburg. Eos van Rotterdam. Visten van Otterbacken. Willy van Norrköping. Atlantic van Fowey. Santa Margarita van Paternine. Haulerwijk van Hampton Roads. Paul Wes ters van Burea. Spaarnestroom van Fowey. Mary van Rotterdam. Rossi van Cowes. Houtman van Burea. Vertrokken zijn: Bacchus n. Paramaribo. Bosfontein naar Southampton. Sunnan Vick naar Sunderland. Kohina naar Hamburg. Ivan Kondrup naar Birmingham. Sagvaag naar Graveline. Vesta naar Memel. Wiros n. Rotterdam. Clangula naar Rotterdam. Admi- ralengracht naar Rotterdam. Vinga naar Tyne. Bele naar Rotterdam. Margriet L n. Londen. Dido naar Rotterdam. Daja Böhmer naar Rotterdam. Eos naar Hamburg. Ciudad de Bucaramanga naar Le Havre. dat verschil van mening ten aanzien van verschillende punten de reden van de wrijving is. Achter Velsens motie Alvorens de raadsleden in de gelegen heid werden gesteld zich hierover te uiten, wees de voorzitter burgemeester H. N i e- 1 e n, op de een avond tevoren in Velsen aanvaardde motie met betrekking tot de voorzitterkwestie. Op voorstel van de heer Beentjes trok de raad zich in beslo ten kring terug teneinde zich hierover te beraden. Nadat de vergadering drie kwartier later was heropend deelde de heer Beentjes mede dat de raad eenparig had besloten zich achter deze motie te plaatsen. (Op verzoek van de gemeente Velsen werd deze motie behandeld). Normale agenda De resterende, zes punten tellende agen da werd snel afgewerkt. Tegen de inge voerde rioolbelasting waren een twaalftal bezwaarschriften ingediend. De burge meester deelde mede dat ontheffing alleen kan worden verleend volgens de in de ver ordening opgenomen bepalingen. De gemeentebegroting voor 1956 zal volgende maand aan de orde komen en in de commissie van onderzoek werden be noemd de heren R. Beentjes (KVP), R. W. A. Muyen (PvdA) en Th. Vendel (KVP). Een voorstel tot benoeming in vaste dienst tot onderwijzer aan de openbare lagere school van de heer J. Zweeris te Uitgeest kon de goedkeuring der raad weg dragen. Echter niet nadat de heer Muyen had geïnformeerd of er geen andere can- didaten waren geweest, waaruit de raad dan een keus had kunnen maken. De burgemeester deelde mede dat dit wel het geval was doch dat deze onder wijzer eerst op proef is werkzaam geweest. De hoofdonderwijzer en de inspecteur voor het lager onderwijs hadden echter gunstig gerapporteerd. Crediet voor sport Een ander belangrijk agendapunt was de verlening van een crediet van f 32.000 voor de accommodatie op de sportvelden. De heer Beentjes zou hiervan graag een begroting zien. De burgemeester kon hem op dit punt tevreden stellen, het werk is nog niet af en er zal nog wel het één en ander bijkomen. De heer Muyen toonde zich bevreesd, dat indien de kosten zo hoog worden van de van dit veld gebruik makende vereni ging een hoge bijdrage zal worden ge vraagd en met de heer W e n t i n c k (CH AR) opperde hij de mogelijkheid, dat deze club dan naar een andere speelgelegenheid zou gaan uitzien. De voorzitter kon beide heren tevreden stellen: er zal niet worden gevraagd naar een vast bedrag, maar de gemeente wil uitzoeken hoeveel de club kan missen. Men moet dit dan zien als een gemeente lijke bijdrage aan de sport. Een voorstel tot wijziging van de opcen- tenheffing op de grondbelasting werd bij hamerslag goedgekeurd. GEBOREN: E. A. DeventerLanzing, z., Semarangstraat 25 I, Haarlem; T. Korf— Broers, z„ IJsselstraat 75, IJmuiden; C. M. BroekWarmenhoven. z., van Leeuwenstraat 87, IJmuiden; G. M. Kopsvan der Peijl, d., Hoofdstraat 75, Santpoort; E. BoumaPeper, z., Ternatestraat 74, Haarlem; J. de Waal van der Wijk, z., Acaciastraat 26, IJmuiden; J. H. Roversvan der Maten, d., Pres. Kru- ger9traat 26, IJmuiden; T. M. Baggerman van de Graaf, d., Zeeweg 186, IJmuiden; H. J. de WitEreveld, d., Antillenstraat 26, Santpoort; M. C. VanekerSchoorl, d„ Scheldestraat 96, IJmuiden; G. van Dijk Mulder, z„ Breesaapstraat 56, IJmuiden. OVERLEDEN: S. G. Oortwijn, 74 j„ echt genoot van E. de Boer, Kon. Wilhelmina- kade 68, IJmuiden; M. Broek, 60 j., echtge noot van M. H. J. Smit, Kanaalstraat 206, IJmuiden; J. van der Kooij, 89 j., weduwe van I. S. Korpershoek, van Rijswijkstraat 31, Velsen-N. De Culturele commissie Beverwyc or ganiseert op Donderdag 3 November een tweetal voorstellingen in het Luxor Thea ter van het filmwerk „Allen zijn wij moordenaars". In huishouding van vacantie- kinderhuis Het hoofd van de huishouding van het vacantie-kinderhuis St. Antonius te Bak- kum, mejuffrouw A. C. Voller, viert vol gende week Dinsdag haar 25-jarig dienst- jubileum. Op 1 November begon zij haar loopbaan als zodanig in het vacantie-kinderhuis van dezelfde stichting te Egmond aan Zee en toen het huis te Bakkum gereed kwam, nam zij daar de leiding van de huishouding op zich. De jubilaresse recipieert 's middags van 14-16 uur in de recreatiezaal van St. An tonius en ongetwijfeld zullen vele mensen haar de hand komen drukken. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Cornells Gerardus Maria, z. van J. M. de Groot en K. C. Winder; Franciscus Adrianus Maria, z. van W. Breet- veld en M. M. Hofland; Balthazar Theodorus Gerardus, z. van G. Lute en P. C. de Groot; Petrus Christianus Maria, z. van E. Travni- cek en A. M. G. van Schijndel; Marion, d. van J. de Graaf en A. Reitsma. ONDERTROUWD: P. Bootsma, wonende te Eindhoven en H. A. Beekman, wonende te Castricum; J. Dekker en J. Sijtske Slager, beiden wonende te Castricum. GEHUWD: W. Heijne, wonende te Assen delft en M. M. Veldt, wonende te Castricum. OVERLEDEN: Catharina Hoogewerf, 90 j,. wed. van Th. Dijkman, wonende te Castriclm; Roelof Johannes Tol, 52 j., wonende te Zaandam; Frans Hommes, 75 j., wonende te Beverwijk; Anna Maria van der Jagt, 77 j., wonende te Alkmaar. De Wijk aan Zeese damclub „Denk en Zet" heeft de onderlinge competitie voort gezet met de volgende uitslagen: R. Mahl- bergC. Diepgrond 20; N. StruveF. v. Son 20; N. SchaaperB. Zuiderduin 20; W. v. KlaverenM. Klein 02; J. LangewisJ. v. d. Wel 20. De buurtvereniging „Watervliet", die sedert haar oprichting bij de algemene be vrijdingsfeesten op 28 Augustus 1945 als enige van de vier Noord-Velsense buurt verenigingen onafgebroken haar bestaan tien volle jaren heeft kunnen rekken, heeft het voorrecht bovendien in deze periode haar eigen toneelclub te bezitten, die juist deze maand eveneens haar tweede lustrum viert. Dit dubbele jubileum wordt Zaterdag avond 29 October in het Kennemer-theater te Beverwijk gevierd met een toneelvoor stelling van en voor de Watervliet-familie met de opvoering van het Amerikaanse blijspel in drie bedrijven door L. E. John son „Haar andere man" onder regie van de heer H. Tros. Voor de „Watervliet"-buurtgenoten zal deze avond een bijzonder jubileumtintje hebben, waarbij de medewerking van het dansorkest „The Musical Players" voor de muzikale noot zal zorgen. VELE OUDERS van de kinderen, die de Sant poortse „Bredcrodeschool" bezoeken hebben gisteren al met gerechte trots een wandeling gemaakt langs de kostelijke herfsttentoon- stelling die in de gang van het vriendelijk gebouw staat opgesteld: in alle klassen is een zo opvallende ener gie ontplooid, slechts geleid maar nergens beïnvloed door het onderwijzend per soneel en het hoofd, de heer Mulder, dat hier af en toe ongewild aan „vrije expres sie" moet worden gedacht. Met de kleuren en de pro ducten van de herfst als aanleiding, grondstof en motief hebben de kinderen namelijk hun fantasie de vrije teugel gelaten. Dat resulteerde voor de hoogste klassen in een serie aan trekkelijke „herfststukjes", waarin de warme kleuren van duin en bos uiteraard sterk domineren een ver zameling „herfstboeken" laat verder zien, dat de oudere jeugd over een aan tal onderwerpen weet te schrijven op een manier, die veel pessimisme om trent deze spes patria de kop in zou kunnen druk ken. Deze „herfstboeken" be vatten vrije opstellen over alle mogelijke onderwerpen tussen volgeltrek en de schoonheid der natuur, maar daarnaast hebben de kinderen in kleine werk stukjes laten zien, hoe smaakvol paddestoelen, eikels, kastanjes en herfst bladeren te combineren zijn tot corsages, miniatuur tuintjes of „stukjes"-zon- der-meer. De vijfde klas scherpte haar aandacht op een diora ma zoals trouwens alle lagere klassen deden met als onderwerp een tafreel, 3at aan de geschiedenis ont leend zou kunnen zijn: eikelmannetjes leveren steekspelen, een holbewo ner (met pijp) ziet pein zend toe en op een (gla zen) vijver vaart een boomschorsbootje: dit alles tegen een achtergrond van veel mos, paddestoelen en kleurende bladeren De kinderen uit de vier de legden hun fantasie uit in een grappige uitbeelding van de arke Noach's: twee aan twee reppen de dieren zich naar de wachtende ark en de derde klassertjes zetten een compleet elfen en kabouterfeest in elkaar met soms heerlijke poppe tjes, die niet meer om en in het lijf blijken te hebben dan eikels, lucifers en wat crêpe-papier. Een even volbezette als geslaagde diergaarde met olifanten en schildpadden leverden de leerlingen van de tweede: de felkleurige papegaaien slingeren zelfs in de bomen en er moesten kruiwagens vol materiaal aangesleept zijn, voor dit vernuftige artisje klaar was. Dat was dan ook het ge val, heeft de „juf" ons ver teld het enorme enthou siasme overwon echter alle bezwaren en als is die oli fant niet geheel herken baar te voorschijn gekomen uit de schil van een kale bas die ook de reuzen schildpas het aanschijn gaf: de vondsten van de „Brede- rode"-kinderen waren aan de andere kant vaak zo voortreffelijk, dat al deze diorama's bepaald een te kort leven beschoren is. Wat vooral geldt voor hetgeen de eerste klasser tjes maakten van het ver haal van Sneeuwwitje, die met een lucifersbezem op de (kastanje) heks wacht, terwijl de (eikel) dwergen zich over het pad haasten om groot onheil te voorko men. Vlinders van schelpen en herten van eikels figureren in dit geestige geheel en het is nogmaals jammer, dat -het allemaal na vanavond, als de ouders een laatste kans krijgen het te zien, uit elkaar gehaald moet wor den. Dit samenspel tussen soms haast artistieke schep pingsdrang van het kind en bewondering voor wat de natuur aan ongedachte bouwstoffen levert lijkt ons wel eens nóg belangrijker dan de Slag bij Nieuwpoort en de tafels van vermenig vuldiging. J.F. Het is zeker een goede gedachte geweest van de heer Ch. Hart, de eigenaar van Kennemer-theater te Beverwijk, om eens op Woensdagmiddag kinderfilms te gaan vertonen. Enige honderden kinderen en een bijna even groot aantal moeders zullen hiermee in hun schik zijn geweest. De moe ders, omdat hun kind met het slechte weer een goed plaatsje had en de kinderen om dat ze hebben genoten van Fransje in de sneeuw, de arme jongen die op ski's de anderen telkens wist te ontkomen en ten slotte met één gebroken ski toch won. Of vonden ze wellicht Popeye mooier, of „De avonturen aan de Bosrand"? Tijdens „Lies- je en Jantje" kon men een speld horen val len en een zucht van verlichting ging op bij het „happy-ending." Met de film „Sneeuw witje" werd deze middag besloten en „de middag was veel te gauw om." Voor de heer Hart zeker een compliment. VEILIN GBERICHT 26 October Sla 312; bloemkool 1855; andijvie 6—12; spinazie 2354; tomaten 2053; spruiten 37—60; prei 8—16; bospeen 1018; waspeen 816; knollen 11—21; groene kool 8—13; 'azaten van de befaamde „showboats" op Mississippi-rivier bewijzen, in een min de/ romantische functie, nog altijd goede diensten op waterwegen waar de moderne scheepvaart door lage waterstand, water planten en drijvend hout vrijwel onmoge lijk is. Een oude Duitse raderboot ploegt zich hier een weg over de Waal bij Nijmegen. Als deel van de Kinderboekenweek heeft het bestuur van de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek in Beverwijk gisteravond een lezing georganiseerd over „het kinder boek" in de lees- en studiezaal van ge noemde stichting. Mr. F. H. Homülle prees zich als praeses gelukkig, dat er ondanks het zeer slechte weer zo'n grote belangstel ling onder de ouders en opvoeders bestond om deze avond bij te wonen. Tevens deelde hij mede dat in 1956, indien zich geen ver dere moeilijkheden zullen voordoen, de kinderbibliotheek een feit zal worden. Hierna leidde hij de spreker, de heer T. Bouws met enkele welgekozen woorden bij de toehoorders in. Spreker wilde een citaat aanhalen, dat hem pas die zelfde avond onder het oog gekomen was: „Waai-om weet gij, waarom gelooft gij, waar hebt gij u een mening gevormd en waarom is uw leven in een zekere richting gegaan? Bekent, dat de voornaamste beslissingen uit vrije wil ge nomen zijn, maar toch direct of indirect dank zij het boek." Het Katholieke kinderboek is een „ver schrikkelijk probleem," zo ging spreker verder, een probleem, dat voorlopig niet op te lossen is. Het boek immers zoals uit het aangehaalde citaat blijkt speelt een grote rol in het leven van de mens en dus zcveel te meer in het leven van een kind, dat de problemen veel meer wilt doorgron den dan de volwassenen. Het kind vereen zelvigt zich met de hoofdpersonen uit het boek en daarom is de beeldroman zo enorm gevaarlijk. Maar niet alleen dit is een ge vaar en een probleem. Moet een schrijver uitsluitend voor de Katholieke kinderen schrijven? Ook hieraan zitten haken en ogen vast, daar de uitgever en de boekhan delaren ook nog een woordje mee spreken. De verkoopbaarheid van een Katholiek kinderboek is dus ook al niet eenvoudig. Vindt dit zijn oorzaak in de materie, de stof die door de schrijver wordt gekozen? Spreker was er van overtuigd, dat boe ken over heiligenlevens net zo boeiend kunnen zijn als „normale" kinderboeken, mits zij ontdaan zijn van zoetsappigheden en tieriantijntjes, die er niets mee te maken hebben. Na de pauze vertelde de heer Bouws het een en ander over hoe een boek bij de schrijver ontstaat en hoe het uiteindelijk zijn weg vindt naar de jeugdige lezer. De voorzitter dankte spreker voor zijn leerzame en vaak geestige rede en deelde ten slotte mede, dat deze avond in samen werking met de Beverwijkse Boekhandel tot stand was gekomen. Een geheel gevulde zaal Nijman heeft Woensdagavond genoten van een voor dracht van de heer J. Dominicus uit Alk maar over zijn reis door Italië. De heer Dominicus die een groot aantal landen van Europa heeft bereisd is een aangenaam causeur, maar deze keer heeft zijn serie meegebrachte kleurenfoto's het af moeten leggen tegen het gesprokene. Beginnend in Noord-Italië, via Oostenrijk en de Dolomieten kwamen Bolzano, Fer- nare en Ravenna op het witte doek. Ook Zuid-Italië werd niet vergeten, een streek die naar spreker vertelde ten onrechte nauwelijks door vacantiegangers wordt be zocht. De mensen in Italië zijn zeer vrien delijk en voorkomend, waarvan men zich hier geen voorstelling kan maken, vertelde de heer Dominicus, die na afloop met een lang en hartelijk applaus werd bedankt. De avond werd georganiseerd door de R.K. Vrouwenbeweging te Heemskerk en is een groot succes geworden. Op uitnodiging van boekhandel Dingier zal, als onderdeel van de Kinderboeken week, Marijke van Raephorst op Donder dag 3 November in het Beverwijkse „Cen trum" een lezing komen houden. De Katholieke Onderwijzersvereniging St. Augustinus, had pater H. J. A. Scheer- man uit Amsterdam uitgenodigd om gis terenavond in de bovenzaal van het KSA- gebouw een lezing te houden over zijn werk bij het zogenaamde „Open deur- werk". Voorzitter J. A. A. Poncin had vooraf een vergadering geleid die enkele interne pro blemen in de kringen der onderwijzers behandelde. Hierna verkreeg de spre ker het woord. Op vaak geestige wijze vertelde pater Scheerman, hoe de geeste lijken in een grote stad te werk moeten gaan, om bij voormalige geloofsgenoten toegang te kunnen verkrijgen; vaak na ja ren plukken zij de vruchten van dit zeer moeilijke en dikwijls ondankbare werk. De talrijke onderwijzers die het slechte weer hadden getrotseerd hebben intens ge noten van de wijze waarop spreker zijn werk voor hen heeft belicht. De Beverwijkse afdeling van het Neder landse Padvindstersgilde heeft het nog al tijd niet kunnen brengen tot het bezit van een eigen clubhuis. Wel is een bouwfonds opgericht maar er zijn nog geen voldoende contanten om dit te verwezenlijken. Ten einde een stap in de goede richting te kunnen doen zal de toneelvereniging „Tavido" op Vrijdag 4 November in het Kennemer Theater een opvoering geven van het toneelspel „Welterusten". In café „De Oranjeboom" heeft de Heemskerkse bridgeclub van deze naam een anve gehouden die in de volgende uit slag eindigde: Groep A: 1. Koopmanv. d. Lee 39!/2 pnt; 2. dames SpijkerFlentge 37 pnt; 3. GrootAdrichem 32 y2 pnt; 4. Henneman Cornelisse 31]/2 pnt; 5. KoopmanDe Vries 31 pnt. Groep B: 1. de heer en mevrouw Koopman 42y2 pnt; 2. de heer en mevrouw v. d. Jagt 41 pnt; 3. BeentjesBelleman 35:/2 pnt; i. BeentjesWentink 34 pnt; 5. de heer en mevrouw Henneman 32 pnt. De uitslagen van de deze week gehouden onderlinge wedstrijd van de Wijk aan Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen" zijn: 1. J. v. d. Mey 4680 pnt; 2. A. de Blok 4636 pnt; 3. mevr. v. d. Mey 3625 pnt; 4. C. de Boer 4616 pnt; 5. mevr. Bol 4507 pnt; 6. L. Groosjohan 4369 pnt; 7. J. Seysener 4360 pnt; 8. C. Aardenburg 4343 pnt; 9. G. Post- ma 4325 pnt; 10. A. Brasser 4250 pnt; 11. N. Bol 4241 pnt; 12. L. Schelvis 4218 pnt; 13. B. Zuiderduin 4121 pnt; 14. S. Bol 4103 pnt; 15. N. v. d. Mey 3935 pnt; 16. mevr. Sey sener 3851 pnt; 17. mej. G. v. d. Mey 3839 nut; 18. mevr. de Boer 3398 pnt; 19. P. de Boer 3393 pnt; 20. mej. M. Paap 2700 pnt. In het biljarttournooi om de Lamersbeker is de wedstrijd tussen „Excelsior" en „D.E.S." uit Haarlem geëindigd in een 64 overwinning voor eerstgenoemde vereni ging. De uitslagen waren: R. de Haas (E) 124 112 26 33 4.30 0 A. v. Heusden (D) 108 108 26 20 4.05 2 N. Vessies 107 107 28 23 3.82 2 A. de Pauw 99 82 28 14 2.92 0 B. Groot 57 48 32 7 1.50 0 J. v. Heerde 48 48 32 11 1.50 2 J. Lamers 400 400 20 105 20. 2 P. Diekman 250 158 20 65 7.90 0 J. v. Urk 44 44 24 13 1.83 2 J. v. Heerde 49 36 24 5 1.50 0 Ten behoeve van het nieuwe interieur in de Irenekapel van de Ned. Hervormde ge meente te Beverwijk wordt op Donderdag 3, Vrijdag 4 en Zaterdag 5 November in het verenigingsgebouw aan de Populierenlaan een bazar gehouden. De Harmmonie „St. Caecilia" gaat Za terdag in Velsen-Noord verder met haar oud-papier-actie. Ditmaal bezoekt het corps de Rijksstraatweg, Duinvlietstraat, Stratingsplantsoen, Bornsfraat en omlig gende straten. Men doet een beroep op de bewoners dezer straten om, indien men niet thuis is, zijn gaven bij één van de bu ren neer te zetten. Pryzen van Woensdag. Heilbot 3,20— 2,90; gr. tong 6,005,00; grm. tong 4,504,00; kim. tong 4,10—3,50; kl. tong I 4.003,50; kl. tong II 3,00—2,60; tarbot I 4,00—3,20, per kg. Tongschar 96; schartong 4232; gr. schol 62; grm. schol 60; kim. schol 6558; kl. schol I 7056; kl. schol II 5522; schar 38—26; v. haring 2616; makreel 29—19; gr. schelvis 5646; grm. schelvis 5130; kim. schelvis 4021; kl. schelvis I 3819; kl. schelvis II 3119; wijting 3320; gr. gul 54; midd. gul 5044; kl. gul 3224; kl. haai 3023; ham 10090; poontjes 2416; kl. kool vis zw. 2821; kl. koolvis wit 4341; kl. rode poon II 17, per 50 kg. Gr. kabeljauw 340—160; gr. koolvis zw. 7469; gr. koolvis wit 124102; gr. leng 77—73, per 125 kg. Aanvoer van Woensdag. 230 kisten tong en tarbot, 10 kisten heilbot, 10 kisten tong schar en schartong, 750 kisten schol, 30 kis ten schar, 1470 kisten haring. 1200 kisten makreel, 2020 kisten schelvis, 330 kisten wij ting, 70 kisten kabeljauw en gul, 45 kisten leng, 50 kisten haai, 20 kisten ham, 20 kisten poon, 155 kisten koolvis, 50 kisten diversen. Totaal 6460 kisten. Besommingen logger- en kottervloot Woensdag. KW 25 f 2760; KW 161 f 2540; KW 140 f 9580: KW 38 f 3750; KW 5 f 1600; KW 2 f2410; IJM 52 f780; KW 92 f 1330; KW 128 f640; KW 56 f 1010; KW 30 f720; KW 77 f 700; KW 21 f 560; KW 94 f 1140; KW 35 f 830; RO 29 f280; IJM 3 f 580; TX 33 f3090. ADVERTENTIE BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK Telefoon 4627 Een genotvolle middag hebben ongeveer 1000 Beverwijkse kinderen Woensdagmid dag gehad in het K.S.A.-gebouw. Twee maal een volle zaal met juichende kinde ren, die ogen te kort hadden om het vlugge werk te volgen van de leden van het kin dercircus „Tijl Uilenspiegel". Deze kinder vrienden lieten niet alleen de kinderen meeleven, spelenderwijs brachten zij hun toeschouwertjes ook in contact met de circuskunst, door de kleintjes er in te be trekken. „De Carlito's" op hun kogels, die daarbij dan ook nog andere behendighe den bedreven met ballen, hebben de peu ters op het toneel gevraagd, maar de ama teurtjes konden er nog niet eens op blijven staan; de viool of de fluit waren eveneens onbekende en moeilijke instrumenten en de kleintjes kregen opeens een kennelijk respect voor de mensen, die hun op zo luchtige wijze een prettige middag be zorgden. Het werd al met al een prachtmiddag. „Oom Henk" begon met zijn accordeon van „Kun je nog zingen", en in een ommezien was het een juichende massa in de zaal. Prachtige accrobatiek werd gegeven door Clementine, slangenmeisje, „De Rosselli's" en dan natuurlijk niet te vergeten door de clowns. Er werd ons verteld dat dit gezelschap binnenkort weer komt. De zaal is vooruit zeker uitverkocht. Verkort weergegeven) Organisatie en optreden. - Bij de opening van de nieuwe winkelgalerij j.l. Woensdag was ondergetekende aanwezig om naar de landing van de helicopter te kijken. Ik stond aan de Noordzijde van de Lange Nieuwstraat op het Marktplein. Op het moment dat de helicopter er aan kwam, liepen de mensen van de Noordzijde naar de Zuidzijde deer Lange Nieuwstraat, waar evenwel een touw was gespannen om een veilige afstand van het landingsplankier te bewaren. Deze mensen bleven vóór dit touw staan. Dit mocht niet van de politie, die de men sen terug begon te duwen. Deze toeschou wers bestonden voornamelijk uit kinderen en vrouwen. Ik zag hoe vlak voor mijn neus respectievelijk een oud vrouwtje, een jonge vrouw en ook enkele kinderen vielen. Een kinderwagen ging nagenoeg omver. Dat er toevallig geen baby inlag, kon de politie ook niet helpen. Onder deze duwen de agenten ontdekte ik er één met een ster en balk en één met twee sterren op de kraag van hun uniform. Het mooiste was echter dat onder deze bedrijven de helicop ter landde en de kinderen aan de kant van de Spaarnestraat er juichend op afliepen tot vlak bij de helicopter. Ik hield mijn hart vast, maar het liep gelukkig goed af. Beter dan aan mijn kant, want daar was de politie nog steeds aan het duwen. Misschien als er nog eens een winkelgalerij geopend wordt en weer een helicopter landt, dat dan de politie aan de goede kant gaat duwen. S. K. VISSER. Naschrift van de redactie: Bij een ge beurtenis als die van gisteren zijn orde maatregelen nu eenmaal noodzakelijk. Dat de politie een veilige afstand tot de heli copter moest bewaren, zal zonder meer aanvaardbaar zijn en dat zij niet kon ris keren, dat op het laatste moment de Lange Nieuwstraat door een schare kijkers werd overgestoken, lijkt ons eveneens redelijk. Velsens politie heeft echter niet voldoende mensen, om een afzetting volledig te kun nen „bemannen". Het feit, dat de genodig den iets te vroeg op de helicopter afgingen veroorzaakte de-spontane (een bepaald ge vaarlijke) stortvloed van kijkers over de touwen heen naar het plankier dat men zich elders op het standpunt bleef stellen: niemand door de afzetting, was echter niet temin redelijk, al is de manier waarop misschien niet gelukkig geweest.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 13