OVERJAS Nieuwe Centrum-galerij door burgemeester Kwint geopend iföbufc Joh. Meyer en Zn. Agenda voor Velsen Vierde zege voor het DCIJ-tiental KIEST-EEN-GOEDE KWALITEIT Prof. v. d. Broek: „Ontwerp paste eigen lijk niet onder Velsens pannendakjes" IJmond-raad en voorzitter Alle IJmond-herenteams in het veld Regenjassen Stabiel Costuums Voor Uw jongens Viifkamp van de Rooswijk-honkballers DONDERDAG 27 OCTOBER 1955 13 „Marabunta" in speciale voorstelling Agenda voor Beverwijk Velser Tafeltennisclub herstelde zich Ook reserves boekten de volle winst Twee passagiersschepen op He Hamburg-Amerika lijn Scheepvaart UIT EEN GRIJZE REGENLUCHT, die het hemelwater royaal over IJmuiden goot, is gistermiddag een kwartier over tijd de kleine Hiller-helicopter van Eelco Schuller naar het plankier op het braakliggende land bezijden de Lange Nieuwstraat gedoken. Met drie man: de directeur van Aero-Ypenburg, de heer Schuller zelf aan de knuppel en geflankeerd door de commissaris van politie de heer J. P. Weijburg en de heer C. Glas, de stuwende kracht achter het nieuwe winkelcentrum recht tegen over de geïmproviseerde heli-haven. De vele duizenden, die druipend langs het kantje stonden een kleine krullebol, helemaal achter de vishallen vandaan gekomen zowel als vele Santpoorters hadden niet vergeefs gewacht: de blauwe wentelwiek van Ypenburg was er toch door gekomen. Al had het wat moeite gekost, want er gingen windstoten van vijftig kilometer en later liet de heer Glas merken, dat hij het op de begane grond toch öök wel weer prettig vond. I De afzetting mocht nog zo goed zijn ge weest, toen het snorrende vliegtuigje een maal op zijn sleetjes op het neergelegde plankier stond, was er geen houden meer aan en golfde het publiek op de natollende helicopter toe, zodat er haast ongelukken van waren gekomen, wanneer er niet in allerijl een afzetting rond het platform zelf was gevormd. Deze originele inzet van de opening van een zakelijk complex werd dan wel niet door mooi weer begeleid, de belangstelling voor de nieuwe zaken aan de Lange Nieuwstraat was er niets minder om, want toen om drie uur de deuren open gingen stroomde het publiek naar binnen en was het in alle winkels al gauw even druk. Sleutel in het slot. Middelerwijl hadden de genodigden zich naar de zaak van Glas begeven, waar de burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint door de heer C. Glas werd uitgenodigd „te zeggen wat dit nieuwe blok de gemeente waard is". De burgemeester gaf terug, dat hij uiteraard geen nieuwe winkels in de gemeente kan gaan openen, maar dat dit complex als onderdeel van de weder opbouw van Velsen van zulk een belang geacht kan worden, dat hij gaarne aan de uitnodiging tot de officiële opening gehoor gaf hetgeen inmiddels symbolisch al ge beurd was, door de sleutel in het slot om te draaien. Mr. Kwint betrok in zijn toespraak ook andere facetten dezer wederopbouw: de hoop op een nieuw raadhuis is bijvoorbeeld levend, nu de goedkeuringen daartoe in grote verscheidenheid zijn losgekomen en hij meende, dat dit centrum in de stad van de onvolprezen grootmeester Dudok even als de nieuwe Centrum-galerij een nuttige functie zal krijgen. Hij begreep voorts ten volle de wens van de middenstanders, dat de Velsenaren in eigen gemeente zullen Het Thalia-theater draait in de speciale voorstelling van hedenavond de Para mount-film „Marabunta" een liefdes tragedie volgens het bekende recept van het „handschoentje", dat met een plantage eigenaar huwt. De eerste ontmoeting van het paar is niet erg veelbelovend het huwelijk dreigt al direct spaak te lopen, maar een mierenplaag sinistere opnamen hebben dat gedeeltelijk een boeiende kracht gegeven brengt het sterke karakter van de jonge vrouw aan het licht en twee men sen vinden elkaar en het geluk. Eleanor Parker en Charlton Heston ver vullen de hoofdrollen in dit dramatische filmwerk, dat men af en toe rake zuiver heid en goede typering niet kan ontzeggen. Wat de tuinders kregen Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders Woensdag in Castricum de volgende prijzen: pronk- bonen 24, sperciebonen 4390, spruiten 4173, grove spruiten 2327, waspeen 9, bospeen 10, komkommers 16, rode kool 8,5, prei 12, andijvie 610, aardbeien 40 cent per doosje. ADVERTENTIE ^BLEYLE Modes - Corifectie Kennemerlaan 36 - Telefoon 4453 M aatkleermakers DONDERDAG 27 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Marabunta". Rex, 20 uur: „The little kidnappers". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. „Felison", 14-17 uur, zaal Heidestraat, expositie van werken van Matthieu Wiegman. „De Plankenicrs", 20 uur: Ned. Herv. Jeugdgebouw, Toneeluitvoering. P. v. d. A., afd. IJmuiden, 20 uur: Rex, forum. VELSEN-NOORD Ontspanningswerk bejaarden, 20 uur: St. Jozefshuis, „De Velno's". Chr. Jeugdkoor „De Zangvogels", 20 uur: Geref. Kerk, uitvoering. VRIJDAG 28 OCTOBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Meisjes zonder moraal". Rex, Geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, als Donderdag „Felison", als Donderdag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 19-21.30 uur. VELSEN Raadhuis, 10.30-11.30 uur: spreekuur wet houder J. C. Aschoff. Géén bioscopen. Kennemer-theater, 20 uur: Arbeiders Toneelfonds. K.S.A.-gebouw, 20 uur: D.E.M.-cabaret. Groentenbeurs, 20 uur: Holl. Maatschap pij v. Landbouw, ledenvergadering. „Parkzicht," 20 uur: Belangrijke veiling van gereedschappen. blijven voor hun inkopen en de heer Glas kon zich bij deze wens van harte aan sluiten. Prof. ir. J. H. van der Broek, met de heer J. B. Bakema de ontwerper van het fraaie complex, heeft daarna onder meer de architectonische merites van de galerij in het kort besproken, ervan uitgaande, dat er tussen cliënt en opdrachtgever natuur lijk altijd te twisten is over de aesthetische waarde van een ontwerp: de opdrachtgever heeft tenslotte het meeste belang bij de practische waarde van het te bouwen pand. „Hier was echter een merkwaardig geval aan de hand: de heer Glas heeft als ver tegenwoordiger van tien collega's midden standers altijd naast de practische over wegingen ook een eanheid willen bewerk stelligen. Op dat punt hadden de Rotter damse architecten in hun vaderstad al wat ervaring opgedaan: enige gezamenlijke ob jecten zijn daar onder hun supervisie ver rezen en het was dus plezierig iets derge lijks in Velsen te mogen realiseren, meende prof Van der Broek. „Koppig en balorig". De architectuur van het complex bracht inmiddels enige moeilijkheden met zich mee, maar de gezamenlijke middenstan ders hebben, zo zei hij, de „koppige en balorige" architecten geruime tijd de no dige steun gegeven, die zij in dit „gevecht" nodig hadden. Tenslotte is de strijd for meel verloren en moest de architectuur van het pand onderworpen worden aan een algemeen schema. Toen hebben deze Rot terdamse bouwmeesters ernstig overwogen de opdracht terug te geven „omdat onze ideeën niet pasten onder de Velsense pan- nendakjes". De kracht echter, die uit de tien opdrachtgevers kwam, deed hen be sluiten door te zetten. Collectivisme en vrijheden. Het ontwerp liet overigens genoeg in dividuele vrijheden open, ondanks de ar chitectonische discipline, die voor de ge zamenlijkheid van het ontwerp nodig was, maar niettemin zijn er zoveel persoonlijke oplossingen in de verschillende zaken ge vonden en zijn de woningen er boven zo bevredigend tot stand gekomen wat de binnenverdeling en de kleur der wanden betreft, dat prof. Van der Broek het woord „verrassend" kon gebruiken. Hij zag in de gemeenschappelijke luifel rond het complex een mooi symbool van de eenheid der bewoners en wenste hen veel succes in zaken toe. De heer Bakema voegde daar nog aan toe, dat in het streven naar collectiviteit de hang naar het per soonlijke steeds sterker blijkt te worden het collectivisme blijft ook inderdaad leeg, als de persoon er niet achter voelbaar is. De heer Glas wist in dit opzicht wat hij wilde, maar het gevecht om het pannen dak was toch wel aardig geweest vond de heer Bakema: de architecten hebben onder deze huns inziens weinig ideale oplossing j nogal wat vingeroefeningen moeten hou den eer de onrendabele ruimte benut was. Het was zijn overtuiging, dat wanneer de stad IJmuiden zich wil ontwikkelen, de j eisen van het leven zelf niet aan de kant gezet kunnen worden. Inmiddels hoopte hij, dat deze „ruimte onder het pannendak" volgestapeld kan worden met winst. Als tolk van de Stich ting Wederopbouw Velsen-IJmuiden felici teerde notaris W. A. Dolleman de heren Glas met hun nieuwe pand en over hun hoofden heen alle andere participanten in dit complex met de hunne. Hij wijdde een woord van grote waardering aan mevrouw Glas, die zovele jaren de ziel van het be drijf is geweest en kwam daarna op de fel-omstreden architectuur van de panden: naar zijn smaak is het „pannendak" nog zo ongelukkig niet, want er spreekt een duidelijke harmonie met de omgeving uit, een harmonie, die door het hele nieuwe IJmuiden terug te vinden is. De heer Glas repliceerde hierop onder meer, dat het portret van de oude me vrouw Glas een ereplaatsje in het bedrijf heeft gekregen. Tenslotte voerde de aan nemer de heer J. Groot het woord, die een woord van dank tot principalen en mede werkers richtte en na hem hebben enige leden van het personeel van v. d. Broek en Bakema hun waardering over de samen werking onder woorden gebracht. De heer Glas heeft vervolgens enige der naaste medewerkers aan de bouw met een grote foto van het pand bedacht, terwijl er voor de aannemer welverdiende, want „veel ge geten" sigaren waren. De landing van de feesthelicopter. Inmiddels moest de politie voor deze en de andere zaken het publiek in de rij zet ten en ging de heer Schuller terug naar zijn wentelwiek, om de terugreis naar Ypenburg te aanvaarden. Door de sterke valwinden boven de huizenblokken durfde hij maar één passagier mee te nemen een technicus van het vliegveld maar daarmee kwam het helicoptertje dan ook vlot los: na een aanloopje in Noordelijke richting snorde de Hiller op zijn 200 paar- dekrachten terug naar het Zuiden, waar de jagende luchten hem een warme ontvangst beloofden. Columbia met 73 verslagen Het eerste team van V.T.C. herstelde zich van zijn nederlaag in de eerste com petitiewedstrijd door met 7-3 te winnen van Columbia 1. Nadat Peek en Voogt voor een 2-0 voorsprong hadden gezorgd bracht Columbia de strijd weer in even wicht door overwinningen van Van d. Burg op Van Hal en Van Wijkhuizen op Voogt. Peek versloeg hier Van d. Burg, doch Slenters bracht tegen Van Hal weer een punt voor Columbia binnen. De resterende wedstrijden, alsmede de dubbelpartij, werden alle gewonnen, zodat de einduitslag 7-3 werd. Het tweede team ging op de goede weg voort door met 8-2 te winnen van C.T.T.C. 2 Snelders en Keemel wonnen al hun par tijen en mevrouw Goossens, die Dijkhuizen verving, won één partij. V.T.C. 3 behaalde tegen D.I.O.S. 4 een gelijk spel. Van Weelderen was uitstekend op dreef en gaf geen punt prijs. Van Scha dewijk en De Waal moesten echter ieder tweemaal gewonnen geven, wat zeker niet nodig was geweest. Door het dubbelspel te winnen werd toch nog een gelijke stand bereikt. Het vierde team zorgde voor twee winst punten door Prowano 4 met 7-3 te ver slaan. De Boer won alle wedstrijden. Saris twee en Vuist één. Ook de dubbelpartij was voor V.T.C. V.T.S. 5 was op bezoek bij T l- B.B. 4. Zo wel mevrouw Goossens als Graafland ver boren hun partijen. Mevrouw Van Keulen redde de eer door van De Jong te winnen. Einduislag 1-9. V.T.C. 6 tenslotte kwam in Castricum niet tot winst. Met 10-0 werd van het ster ke C.S.V. 2 verloren. Er blijkt een onduidelijkheid in ons raadsverslag van gisteren te zijn geslopen, waardoor verwarring omtrent de aanvaar de motie-Van Os zou ontstaan. Wordt in het oorspronkelijke voorontwerp van wet over de bestuursregeling in de I.Tmond ge sproken over een benoeming van een voor zitter van de IJmond-raad door de Kroon, het daarover uitgebrachte prae-advies van B. en W. van Velsen wilde de voorzitters functie vervuld zien door de voorzitter van de raad der grootste IJmond-gemeente, door Velsens raadsvoorzitter dus. Daar tegen in opperde echter de motie dat arti kel tien van het wetsontwerp wordt onder schreven (benoeming door de Kroon) met de nadrukkelijke reserve, dat met tertijd na een periode van vruchtbare samenwerking in de Ijmond een verzoek aan de minister van Binnenlandse Zaken wordt gedaan, te willen beverderen, dat een voorzitter uit de kring van de IJmond-ge- meentebesturen wordt benoemd. Nadruk kelijk werd dus gesteld, dat de raad zich op dit punt distancieerde van de mening van B. en W. van Velsen. In de strijd om de provinciale damtitel is het DCIJ in de vierde ronde gelukt ook het tweede tiental van Gezellig Samenzijn aan de zegekar te binden. De DCIJ'rs staan met 135 voor. terwijl Boukema nog behoorlijke remisekansen heeft. Gemakkelijk ging het niet, daar spelers als Roozenburg. Yme de Jong en Ligthart vervangen moesten worden. De invallers v. Straten, v. Wort behaalden toch nog twee punten. De koo van DCIJ was wel bijzonder op dreef. Alle vijf wisten de DCIJ'ers te win nen. Laros had reeds bij de zevende zet door een geestig zetje stukwinst op de 70-jarige meester I. J. de Jong en won verder na enige onbelangrijke zetten. Dukel dreef Blauw in een positie, waarin deze „altijd" stuk moest offeren. Maar het duurde toch nog drie en half uur voordat Blauw zich gewonnen gaf. Suyk won knap door een overmachtseind- spcl en v. d Berg verraste zijn tegenstander met een geniaal en goed verborgen slagzet. Na stukwinst had de GS'er wel direct kun nen opgeven. Postma besliste door een geestige damzet. De twee verliezers voor DCIJ waren Swier en v. Straten. De volledige uitslag is: DCIJ Gezellig Samenzijn II 1. H LarosI. J. de Jong20 2. B. Dukel—J. Blauw 2—0 3. C CuykGravenstein20 .4 T. PostmaJ. Wertwinkel 20 5. P. v. d. BergG. Vos 20 6. H. SwierGlimmerveen 02 7. L. VooysA. Palmer 11 8. BeukemaJ. Klassen afg. 9. J v. Straten—v. Utteren 02 10. W v WortMazenting 20 Voorlopig voor DCIJ.. 135 Ook winst voor DCIJ n In de Haarlemse competitie behaalden de DCIJ-reserves een knappe 128 zege op St. Bavo 2. Door dit resultaat staan de DCIJ'ers aan de kop in afdeling 2e klasse. De Jong, Engelhart. Ott en W. v. Wort behaalden remise, terwijl C. Kaan, Kok Sr., Jan Waal, J. v. Straaten winst voor DCIJ behaalden. C. Lodder was de enige DCIJ'er, die ver loor, terwijl v. Bakkum cn Langeveld we gens het late uur de strijd moesten staken. Mogelijk wordt deze partij remise omdat de punten voor DCIJ reeds binnen zijn. Een verrassing was verder nog deze week dat de IJmuider damclub Sportief een neder laag kreeg van Haarlemse Damclub II. HAMBURG (Un. Press) De Hamburg- Amerika Scheepvaartmaatschappij heeft aangekondigd dat het in het voornemen ligt een of twee trans-Atlantische, luxueuze zeeschepen in de klasse van 25-30.000 ton te laten bouwen. Een zegsman van de maatschappij zei dat de plannen in een dermate vergevorderd stadium van voorbereiding verkeren, dat aanbiedingen tot inschrijving aan scheeps- bouwondernemingen zijn uitgegeven. Hij voegde eraan toe dat. de maatschappij vol vertrouwen was dat de schepen hun geld zouden opbrengen, zolang als trans-Atlan tische vluchten zoveel kosten. Met de verrassende overwinning van het derde herenelftal van de handbalver eniging „IJmond" op het tweede van de zelfde stam kan het voor deze „nieuwelin gen" in de handbalcompetitie Zondag op nieuw een overwinning worden, nu IJmond 3 bezoek krijgt van Concordia 2 uit Haar lem. De bezoekers zijn weliswaar meer ge routineerd en zullen zich niet zonder meer een nederlaag laten welgevallen, maar de IJmonders kunnen met vlot samenspel de zege bereiken. Een zéér belangrijke wedstrijd wordt IJmond 1 heren tegen Vriendschap in Am sterdam. De hoofdstedelijke ploeg is net één van de gemakkelijkste tegenstanders en het zal de IJmond-heren genoeg i n- spanning kosten om er met het gewenste winstresultaat van terug te keren. Toch is er de mogelijkheid, nu de Vel sense handballers in de strijd tegen Zand- voortmeeuwen de lering hebben getrok ken om met goed opgebouwde aanvallen ook het verrassende element van vlotte schotvaardigheid in hun spel te brengen. Voor de dames van IJmond 5 die op „Watervliet" het damesteam De Blinkert 1 ontmoeten, is er alle reden om aan te ne men, dat deze wedstrijd wordt gewonnen. De vergissing van twee weken geleden te gen HOC 1, die de overwinningenreeks stuitte, zal inmiddels wel hebben geleerd, dat er van het begin af moet worden aan gepakt om zich geen nederlaag te verwij ten Voor IJmond 2 heren kan de wedstrijd tegen Zandvoortmeeuwen 2 wel eens na delige gevolgen hebben hoewel IJmond 2 overigens een homogene ploeg is en voor een verrassing zal kunnen zorgen Het jeugdprogramma luidt: Meisj es-j un iorenConcord iaIJ mond Meisqes-adspiranten: IJmond 1IJmond 2. De opstellingen zijn: Dames IJmond 1: M. Klesser; L. Mossel en B. Shoon; T. v. Tunen, J. Woudsma en R. v. Buuren; T. Schuit, G. Slatman, D. Marckelbach, H. Venus en T. Jak. Heren IJmond 1: J. Böhm; W. Siebers en W. Reymer; P. Siebers, J. v. Buuren en J. Wolters; H. Boom, J. Molenaars, B. Hof man, E. Sauer en K. Sauer. Aardijk, 25 te Havana. Albireo, 26 te Buenos Aires. Annenkerk, 25 te Antwerpen. Averdijk, 25 v. Rio de Janeiro n. New York. Amstelkroon. 26 v. Rotterdam n. Canada. Amstelstroom, 26 v. Rotterdam n. Canada. Argos, pass. 2S Dover n. Algiers. Aldabi, pass. 26 St. Paulsrock n. Recife. Arendskerk, 27 te Kaapstad verwacht. Aimkerk, 26 v. Singapore te Port Swettenham. Amor, 26 Heraklion. Bloemfontein, 25 v. Southampton n. Antwerpen. Bussum, 25 terug proeftocht Schiedam. Bennekom, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Boissevain, 26 te Rio de Janeiro. Britsum. 26 v. De Havre n. Amsterdam. Boschfontein, 26 v. Amsterdam n. Southampton Beninkust, 25 v. Freetown n. Lago. Bloemendaal. 25 560 m. ZW Fayal. Caltex Delft. 26 v Sidon n. Rotterdam. Camitia. 25 v. Rotterdam n. Curasao Clavella. 26 'e Abacan. Calt.ex Leiden, pass. 26 Tunis n. Rotterdam. Congostroom. 26 v. Cane Coast n. Lagos. Camphuys, 26 te Menndo. Cameroenkust, 26 v. Bordeaux n. Dakar. Corilla, 26 te Stanlow. Dongedijk. pass 25 Azoren n Southampton. Drente, 26 v. Port Said n. Colombo. Dorestad. 25 440 m. ZW.t.W. Flores. Duivendrecht, 0 Nov te Londen verw. Fsso Amsterdam, pass 26 Malta n. Ras Tanura. Elizabeth B. pass 26 Dover n. Fowey Eos, 26 te Amsterdam. Fsso Den Haag pass. 26 Algiers n. Sidon. Fsso Rotterdam, pass 26 Algiers n. Sidon. Eendracht. 26 v. Bremen n. Haifa. Etrema. 27 te Curacao. Erinna. 26 te Pladju. Friesland (KRL), 26 te Genua. Friesland (SSM). 26 v. Methil n. Rotterdam. Garoet. 2 Nov. Manilla verw. Ganymedes, 26 te Dordrecht. Groote Beer. pass. 26 Ouessant n. Port Said. Groote kerk. 26 te Genua. Guineekust, 25 v. Monrovia n. Accra. Hestia. 26 te Baltimore. Helena, 26 te Guanta Helicon 26 te Port au Prince. Hera. 26 te Willemstad verw. Indranoera, 26 v Hamburg n. Rotterdam Isis. 26 te Amsterdam. Jagersfontein, 26 v. Las Palmas n. Kaapstad. Kertosono, pass. 26 Fayal n. New York. Krebsia, pass. 26 Aden n. Mena el Ahmadi. Kertosono, pass. 26 Azoren. Kieldrecht, verm. 26 v. Brisbane n. Newcastle News. Kasimbar, 26 te Banda Kaliange, pass. 26 Wangi n. Makassar. Karimun. 26 rede Semarang. Liberty Bell, 26 200 m. ZO. Mena el Ahmadi. Loosdrecht, 30 te Rotterdam verwacht. Lekkerkerk. 26 te Bawrah. Laurenskerk, veim. 27 v. Banderabbas naar Basrah. ADVERTENTIE B1SCHOFF heeft ze in prachtige TWEEDS. VELOURS, MOHAIR, TEDDY-OBEY, CROMBY Prijzen van 59.75 tot 165. WOLLEN GABARDINES van 89.tot 155. POPLINS van 39.75 tot 59. nieuwe kleuren, nieuwe dessins, prachtige pasvorm van 89.tot 165. AUTO-COATS - JOPPERS - JACKS - PLUSFOURS - LANGE PANTALONS - „DELANA"-BLOUSES - VESTEN en SKIBROEKEN ZIET ONZE ETALAGES SPECIAALZAAK Kennemerlaan 61 - IJmuiden Loppersum, 26 200 m. W.ZW. Lands End. Maasdam, 25 te New York. Mijdrecht, 26 te Hamburg. Mitra, 26 te Balikpapan verw. Moordrecht. 2 Nov. te Mena el Ahmadi verw. Mariekerk, 26 te Antwerpen. Mirza, 26 120 m. N. Bahrein. Nieuw Amsterdam 26 te Rotterdam. Noordzee. 25 te Triest. Oberon, 26 te Curacao. Prins Fred. Hendrik, pass. 25 Scilly's n. Le Havre Prins Willem v. Oranje, pass. 26 Belle Isle naar Le Havre. Papendrecht, 31 te New York verw. Pendrecht, 27 te Nynashamn verw. Reael, 26 te Semarang Roggeveen. 26 te Lindi. Rotula, pass. 26 Str. Bonifacio n. Napels. Rijndam. 29 Cobh verw. Raki, 26 v. Ummsaid n. Bahrein. Rijnkerk, 26 v. Vlissingen n. Amsterdam. Stentor, 25 te Rotterdam. Siberoet, 26 te Soerabaja. Sinabang. 26 te Singapore. Stanvac Ogan, 26 te Bangkok. Sumatra, 26 te Cochin Sunetta, 28 Kawasaki verw. Stanvac Djirak, 26 Pulobukom. Stanvac Talang Akar, 25 v. Sungeigerong naar Belawan. Sliedrecht. 29 te Hamburg verw. Scherpendrecht, 28 te Rotterdam verwacht. Sheratan, 26 50 m. ZO. Socotra. Stad Breda, 26 te Amden verwacht. Stad Dordrecht, verm. 26 v. Trapani n. Palermo Statue of Liberty, pass. 26 Muscat n. Mena el Ahmadi. Tabinta. 26 te Panarukan. Tankhaven III, 27 te Surabaja. Tamo, 26 te Santos. Tero, pass. 26 Bahia n. Rio de Janeiro. Tjitjalengka, 26 te Maritus. Tibia, 27 te Fremantle. Van Riemsdijk, 26 te Surabaja. Van Noort, 26 te Probolinggo. Westland, pass. 26 Madeira n. Amsterdam. Willem Barendsz, 25 720 m. ZW. Fayal. Woensdrecht, pass. 26 Galapagos Earch naar Sydney. Wonorato, pass. 26 Kp. Guardafui n. Aden. Woensdrecht, 17 Nov. te Sydney verw. Wieldrecht, 29 te Sidon verw. Zijpenberg. 25 v. Algiers n. IJmuiden Zeeland (SSM), 26 v. Gdynia n. Thames. Hoewel het seizoen voor de honk- en softbalclub „Rooswijk" al enige weken voor bij is, hebben de RooswUk-leden. voordat de lange wintemist is ingegaan, eikaars kracht nog gemeten in een vijfkamp. waaraan ze ventien dames en eenentwintig heren heb ben deelgenomen. Bij alle wedstrijden heeft vooral op de drie belangrijkste nummers mej. D. Marckelbach zich uitgesproken onder de best geklasseerden geplaatst. Op deze drie nummers werd zij eerste. Bij de heren gaven E. Sauer en J. Mulder elkaar niet veel toe. Zij wisselden een eerste en een tweede plaats. De uitslagen waren voor: Homerun lonen: dames: 1. Marckelbach 22 sec.; 2. .T. Kluft 22 sec.: 3. M. Klesser 23 sec.: 4. M. Michel 23 sec. Heren: 1. A. Wede- meyer 18,4 sec.; 2. A. Blok 18,8 sec.: 3. J. Wolters 19.2 sec.: 4. H. Schaafsma 19,3 sec.: 5. A. Jordaan 19,4 sec.; 6. J. de Weert 19,5 seconde. Doelwerpen: dames: 1. D. Markelbach 27 p.; 2. G. v. Embden 20 p.; 3. J. Woudsma 20 p.; 4. R. v. Buuren 18 p.; 5. P. Mulder 16 p. Heren: 1. E. Sauer 27 p.; 2. J. Mulder 23 p.; 3. H. Schaafsma 23 p.; 4. K. Klesser 21 p.; 5. F. Kooimans, 6. P. v, Giezen, 7. D. Ho nig II en 8. J. v. Tongeren, allen 20 punten. Balslaan: dames: 1. D. Marckelbach 30 me ter; 2. J. Kluft 30 m.; 3. M. Klesser en 4. M. Michel 20 m.: 5. R. v. Buuren. 6. G. v. Emb den en 7. T. Zuurbier, allen 18 meter. Heren: 1. J. Mulder 62 meter; 2. E. Sauer 58 m.; 3. A. Wedemeyer en 4. W, Reymer 55 m.; 5. J. Bouwman en 6. J. Pleyt 52 m.; 7. J. de Weert 51 m. In het Vredespaleis in Den Haag zal Vrijdag de begum Ra'ana Liaquat AU Khan, ambassadeur van Pakistan in Nederland, namens haar regering een schilderij over handigen. dat. een plaats krijgt in de zaal van de Raad van Beheer van het paleis. Het schilderij is vervaardigd door de Pakistaanse schilder Abdar Rahman Chugtai. De figuur symboliseert vrede, toewijding en verdraagzaamheid. KLEINE VAART Auriga, 26 v. Dover te Rotterdam. Amigo, 26 v. Colchester te Zeebrugge. Audacia, 26 v. Londonderry te Port Talbot verw Anna Sylvia, 26 v. Amsterdam n. IJmuiden. Alcetas, 26 te Rotterdam n. Amsterdam. Aktjo, pass. 26 Vlissingen n. Hansweert. Arak, 26 v. Fowey te Hamina. Atlantis, 25 v. Kotka n. Londen. Algarve, verm. 25 v. Cork n. Swansea. Appingedam, 25 v. Rotterdam te Lissabon. Auriga. 26 v. Dover te Rotterdam verw. Batavier I, pass. 26 Finisterre n. Bayonne. Birmingham. 26 v. Harlingen n. Goole. Boreas, 25 v. Tel Aviv n. Haifa. Borculo, 25 pass. Brunsbüttel n. Huil. Bill S, verm. 25 v. Waterford n. Swansea. Catharina W, 26 te Brunsbüttel. Catharina W. 26 te Brunsbüttel. Cinderella. 25 v. Antwerpen te Boulogne. Citadel. 26 te Vlissingen. Deo Favente, 26 v. IJmuiden te Amsterdam; Driebergen, verm. 26 v. R'dam n. Southampton Daniel, 26 v. Coleraine n. Belfast. Delta, pass. 25 Vlissingen n. Londen. Dollard, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Encarnacion, verm, 26 v. Ostende n. Rotterdam. Eibergen, verm. 26 v. Swansea n. Antwerpen. ELisa, 26 v. Londen te Rotterdam verw. Europa. 26 v. Londen te Rotterdam. Elisabeth Roorda, 26 v. Velsen te Rotterdam. Eljo, 21 v. Masnedsund te Karlskrona. Elisabeth Roorda. 26 v. Velsen te Rotterdam. Ferocia. 26 v. Vannes te Casablanca verw. Finlandia. pass. 26 Vlissingen n. Terneuzen. Goote, 26 v. Amsterdam te Manchester verw. Geziena Hendrika. 26 v. Piraeus te Benghazi. Heemskerk, 26 v. Port Talbot te Gent. Hydra. pass. 22 Lizard n. Caen. Haaksbergen, 26 v. Swansea te Brest. Helvetia, 26 v. Londen te Rotterdam verw. Héerengracht, 25 v. Mariehamn te Helsinki. Henrica verm. 26 v. Drogheda n. Manchester. Ilias, 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Ida D, 26 v. Rotterdam n. Flensburg. Jan Kreumer, 26 v. Londen te Rotterdam verw. John M, 25 v. Gent n. Duinkerken. Keyser, pass. 25 Vlissingen n. Gent. Kora, pass. 26 Vlissingen n. Antwerpen. Koningin Emma. 25 v. Hoek v. Holl. te Schiedam Leuvehaven, 26 v. Malmö n. Kopenhagen. Lijnbaan. 25 v. Rotterdam te Liverpool. Lydia (i), 25 v. Rotterdam n. Londen. Matthew, 26 v. Rotterdam te Southampton. Muphrid N, verm. 26 v. Hamina n. Gent. Maartje, 26 v. Zeebrugge te Londen. Marcella, verm. 26 v. Glasgow n. Rotterdam. Mirach N. 26 v. Casablanca te Nantes verw. Myfem, 25 v. Parijs n. Rouen. Mynelis, verm. 26 v. La Rochelle n. Avonmouth Merak. 25 v. Hudiksvall te Zaandam. Monica. 26 v. Oxeiosund te Rotterdam. Nassauhaven. 26 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Noorderhaven, verm. 26 v. Rotterdam n. Flens burg. Nautic, verm. 26 v. Flensburg n. Wismar. Neeltje B. 26 v. Livorno te Genua. Noorderlicht, verm. 27 v. Baatskaernaes naar Garston. Nijenstein. pass. 25 Vlissingen n. I.onden. Pavo. 25 v. Wifstavarf te Zaandam. Perregaux. 25 v. Rotterdam te Bordeaux. Polaris, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Plato, 25 v. d. Gdynia n. Leningrad. Pavo, 25 te Zaandam. Phidias. 26 v. Faro te Rotterdam. Spirit, pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Tilly, 25 te Gent. Veenenburgh. 26 v. Middlesbro te Rotterdam Volharding. 26 v. Londen te Rotterdam. Volharding, 26 v. Londen te Rotteradm. SLEEPVAART Blankenburgh, 25 v. Leningrad te Lubeck. Ebro. pass. 25 Lands End n. Felixstowe. Gele Zee. 25 200 m. Z.t.O. Saigon met ss. Oceaan. 25 200 m. NW. Kp. San Antonio met ponton. Oostzee, 26 330 m. W. Sabang met baggermolen en ponton.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 15