Zes jubilarissen bij Beijnes gehuldigd Agenda voor Velsen Verkouden..? „De Regenmaker" voor Velsens Kunstkring „De Stormvogel" bestaat 20 jaar Het Nut met lezing over „Leven en dood" Watervliet-korfballers ontvangen concurrent ZKC Beverwijk Om de Svenska Kannan 13 Medische verzorging tijdens het weekeinde Johnny Jordaan zingt Prof. G. C. v. Niftrik filosofeerde Dinsdag Vrouwendag voor P.v.d.A.-vrouwen Onderlinge competitie schaakclub „Santpoort" Kinderen verloren hun eigendommen Burgerlijke Stand van Beverwijk „Allen zijn wij moorde naars" bij G.C.B. KLM purser E. Quarré was 10.000 uur in de lucht Sport in 't kort Nieuws uit de KTK Damuitslagen Scheepvaart KEELTABLETTEN Sterk desinfecterend VRIJDAG 4 NOVEMBER 1955 Om even over elven zwenkten gister morgen zes auto's het voorplein by de Bey- nesfabricken op, om zes jubilarissen in de gelegenheid te stellen, tesamen met hun familie, kennissen en vrienden hun zilveren jubileum by de firma Beijnes te vieren. Nadat door enkele vrouwelijke employés aan de echtgenoten bloemen waren over handigd en met enige plechtigheid de vlag werd gehesen, begaf het gezelschap zich naar de cantine van het hoofdgebouw,waar directie en naaste medewerkers het gezel schap in de feestelijk versierde zaal op wachtten. Als eerste sprak daar ir. G. O. J. van Ditzhuyzen, directeur der vennootschap. „Deze dag is meer dan merkwaardig en dat heeft verschillende oorzaken.De meeste jubilarissen worden op de dag van hun jubileum gehuldigd, doch door de omstan digheden van de crisisjaren in 1935 en 1936 is uw dienstverband verbroken geweest. De commissie van overleg wenste toen na te gaan of alsnog voor deze trouwe werkers niet een mogelijkheid zou bestaan om hun zilveren feest te vieren. Daardoor zijn er nu, die reeds meer dan 25 jaar werkzaam zijn. In de volgorde van anciënniteit noem de de heer Van Ditzhuyzen vervolgens de namen van de jubilarissen op. Het waren de heren C. F. van Duffelen met 35 dienst jaren, als schaver begonnen en nu zand- straler; J. Verkaaik 33 jaar, als knipper; N. Koopman 28 jaar, als calculator; J. F. N. van Raaphorst 26 jaar, als truckbouwer; R. Jansen 25 jaar, als bankwerker en H. Band 25 jaar als electrisch lasser. Spreker ver geleek hen met de hoekstenen van een ge bouw. Zij immers zijn de steunpilaren voor de vennootschap, zoals de hoekstenen dit voor een gebouw zijn. De Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel had zich bereid ver klaard de zilveren draagpenning met het bijbehorende getuigschrift te doen toe komen en de beide directeuren speldden de médailles op. Ook de directie bleef niet achter en had voor ieder een stoffelijk blijk van waardering. Ook de echtgenoten en de kinderen betrok spreker in de hulde jegens hun mannen en vaders. Na de rede van de heer Van Ditzhuyzen sprak de hoofdwerkmeester de heer Okx, die de persoonlijke mérites van de jubila rissen belichtte. Met enkelen van hen had hij reeds jaren samengewerkt, anderen kende hij eerst sedert de vennootschap naar Beverwijk was verhuisd. Tussen de redes van ir. Van Ditzhuyzen en van de heer Okx, zong mejuffrouw J. Wijn, aan de piano begeleid door de heer E. Huiting, het Chanchons de l'adieu, van Tosti. Nadat de voorzitter van het jubileum- en ontspanningsfonds op humoristische wijze der jubilarissen doopceel had gelicht en door hem de geschenken van dit fonds waren overhandigd,zong mejuffrouw IjkUIDEN Dokters Zondagsdienst voor alle practizerende huisartsen in IJmuiden, Velsen Zuid en Driehuis: de artsen F. M. v. Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290 en P. Brou wer, Kon. Wilhelminakade 79, tel. 4507. Apotheek Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 102, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 2 uur en Zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, teL 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag morgen 9 uur: J. H. M. Rolink, Duin- vlietstraat, Velesn-N., tel. 3745. Van Zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: R. W. Fierstra Sr., Zeestraat 88, tel. 3745. Apotheken De Zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek v. d. Kolk, Zee straat 27, tel. 3820. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zand voort, Bornstraat 43. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, tel. 8410 te raadplegen. Apotheken Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K 2500 16760 en Santpoortse Apotheek. Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort station, telefoon K 2560 8249. CASTRICUM Dokters A. P. W. A. M. de Jongh, Koningin Ju- lianastraat 1, telefoon 534. wijk- en kraamverpleging Zuster C. Boots, Koningin Julianastraat 14, telefoon 544. Apotheker P. van Ouwerkerk, Burgemeester Lom- menstraat 6, telefoon 500. HEEMSKERK Dokters Van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondag avond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middel weg 9, Uitgeest, tel. 02513 212. VRIJDAG 4 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Attila". Rex, geen opgave ontvangen. Pietcr Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Vrouwenbond NVV, zaal Flora, 1523 uur, bazar. DSS, Gebouw Chr. Belangen, bazar. Tuinbouw Studieclub Velsen en omstre ken, 20 uur, Patronaatsgebouw, filmvoor stelling, „De kleurenpracht van Zuid- Afrika", toegelicht door J. Strijbos. Nutsbibliotheek, zaal Heidestraat, ge opend van 1921.30 uur. SANTPOORT Toneelver. „Amicitia", 20 uur, Provin ciaal Ziekenhuis, toneeluitvoering. ZATERDAG 5 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „Attila". Rex, geen opgave ontvangen. Pieter Vermeulenmuseum, als Vrijdag. KZOS, 15—17 uur, receptie, 20 uur, toneelu itvoering, Patronaatsgebouw. Herv. Toneelgroep, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. Handwerkkring Ver. Vryz. Herv., 20 uur, Vergaderzaal Abelenstr., verkoopavondd. DSS, Gebouw Chr. Belangen, bazar. SANTPOORT Toneelver. „Amicitia", 20 uur, Provin ciaal Ziekenhuis, toneeluitvoering. Wijn een aria uit de Troubadour van Verdi, wederom met pianobegeleiding van de heer E. Huiting. Namens alle jubilarissen dankte de heer N. Koopman, de directie, de heer Okx en het bestuur van het J.O.F. voor deze voor hen onvergetelijke dag en in het bijzonder de heer J. Grootveld voor de wijze waarop hij de ceremonie van deze dag had geleid. Hierna kreeg ieder gelegenheid de jubila rissen persoonlijk geluk te wensen en bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Maandag 7 en Dinsdag 8 November ver zorgt de Stichting Amsterdams Toneelge zelschap „Nederlandse Comedie" onder auspiciën van de Velser Kunstkring „Voor Allen" in het Rex theater een toneelvoor stelling van „De regenmaker", een blijspel van N. Richard Nash. De regie is van Joan Remmelts; medewerkenden zijn: Joan Remmelts, Bob Goedhart, Onno Molen kamp, Lous Hensen, Han Bentz v. d. Berg of Frans 't Hoen, Wim v'. Sierenbcrg de Boer en Guus Oster. „De Stormvogel", de oudste supporters vereniging van de IJmuidense Voetbal Vereniging „Stormvogels" er bestaan sinds enige jaren namelijk twee suppor tersverenigingen herdenkt op Donderdag I December de dag, dat de vereniging twintig jaar geleden werd opgericht. Dit vierde lustrum is dubbel en dwars waard gevierd te worden, heeft het bestuur ge meend, want het wil toch wel iets zeggen, dat de vereniging met ruim vijftig leden nog steeds bruist van activiteit-, nadat de eerste clubleden twintig jaar geleden in het zaaltje van de weduwe Outenaar in IJmui den bij elkaar kwamen. Met supporters als De Jong, Neervoort en Starteveldt is daar indertijd een goed besluit genomen om de vereniging op te richten. Secretaris J. H. Jung weet daarvan mee te praten, want hij is van de twintig jaar al bijna tien jaar be stuurslid. Met de heren A. Dienaar, voor zitter en penningmeester P. van Dongen maakt hij thans deel uit van het bestuur. In die twintig jaar zijn al grote aantal len autobussen voor „De Stormvogel" het land ingetrokken, om de supporters naar de uitwedstrijden van „Stormvogels" te brengen. Verder geeft de vereniging al ge durende drie jaar het blad „Nieuws van De Stormvogel uit, waarvan er jaarlijks 40.000 worden gedrukt en gratis uitgereikt bij thuiswedstrijden van Stormvogels. In het blaadje draait om de twee weken een voetbalpool. Ruim 300 tot 400 inzendingen komen er na de uitgave van het blaadje bij de secretaris binnen. Ook Boer Biet Er zal flink worden gefeest op de eerste December. De vereniging heeft het Rex Theater en de zaal Flora aan de Zeeweg gehuurd en een omvangrijk cabaretpro gramma is door secretaris Jung ontwor pen. Johnny Jordaan zal voor het eerst in Velsen optreden, Boer Biet komt met de Boerenkapel en voorts vermeldt het feest programma de namen van Does Melatti, The Musical Comedians, de Selvera's het orkest Mart Hamon en Pierke, de muzi kale clown. Voor de feestavond in het Rex Theater en het bal in Flora zijn alle spelers en de reserves van het eerste elftal van Storm vogels uitgenodigd. Een beschouwing, die voor elke anders denkende van belang is en toch in een bepaalde principiële richting stuurde, werd gisteravond door prof. dr. G. C. van Niftrik gehouden voor de leden van „het Nut". De Gemeentelijke Vergaderzaal aan de Abee- lenstraat herbergde enige honderden men sen, die met intense belangstelling het be handelde onderwerp „Leven en dood" volgden. Spreker filosofeerde over dit onderwerp, bezien uit het standpunt, dat er bij elk mens angst voor de dood bestaat en dat de dood dus door het leven heen merkbaar is. Hij noemde enige voorbeelden, die er op duidden, dat elke mens-wording gedefi nieerd kan worden met een „los-making". Physisch komt men als kind reeds direct los van de moeder, aldus de hoogleraar, én geestelijk wordt het individu eerst dan mens, wanneer het zich distancieert van zijn eigen bodem en zelfs van zijn eigen lichaam. Men spreekt ook niet over „ik ben een lichaam", maar „ik heb een lichaam" en hiermee bewijst de mens dus, dat de ziel boven het „aardse" verheven is. Prof. Van Niftrik omschreef het „menszijn" als „meer zijn dan het oog ziet". In elke mens zijn aldus borduurde hij voort twee mo gelijkheden aanwezig, de ene is de drang om terug te keren tot de natuur en de an dere de hunkering van de wedergeboorte na de dood. Uiteraard werden des spre kers gedachten verweven met het Chris tendom, waar immers ook aan de weder geboorte van God wordt geloofd. De dood is op deze weg een feit, waarover eeuwen lang werd nagedacht en waarover philo- sophen en theologen lang en breed hebben gediscussieerd Als bevrijder, als grens en als oordeel kan de dood worden gezien, aldus de hoog geleerde spreker en elke mogelijkheid nam hij nauwkeurig onder de loupe, waarbij hij steeds de verhouding van het Christendom tegenover dit standpunt uiteenzette. Hij eindigde zijn betoog door te zeggen, dat de dood een poort is, door welke het eeuwige leven verworven kan worden. Na de koffie ontspon zich een interessant vraag en antwoord spel waaruit door velen iets werd geleerd. De afdeling Velsen-Noord van de Vrou wengroep van de Partij van de Arbeid zal haar jaarlijkse viering van de Vrouwendag houden op Dinsdag 8 November in het ge meentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat, waarbij als spreekster zal op treden mevrouw J. Vermeer-Van Doesburg, de echtgenote van de Partijvoorzitter uit Naarden. Aan het programma, dat met samenzang wordt geopend. zal medewerken het man doline-orkest - 'elsior" uit IJmuiden. Door leden va ue Beverwijkse vrouwen groep wordt Vuurts „Een politieke mode show" ten tonele gebracht. De opmars van het eerste twaalftal van de korfbalvereniging „Watervliet", die door de spannende wedstrijd tegen BEP I niet kon worden tegengehouden, zal inplaats van Zondag nu Zaterdagmiddag op „Wa tervliet" opnieuw een gevaarlijke hindernis in de weg worden gelegd. Dan komt ZKC I uit Zaandam op bezoek, het team dat op eigen veld een grote nederlaag door Wa tervliet werd toegebracht. De Zaandamse gasten hebben twee wedstrijden minder gespeeld dan de groen-gelen en hebben thans acht punten verzameld. In theorie staat ZKC dus drie punten achter op Wa tervliet, zodat de gasten Zaterdagmiddag een laatste kans hebben om de achterstand gedeeltelijk weg te werken om daardoor in de running te blijven. Er mag dan ook op nieuw een spannende strijd worden ver wacht. De Watervlieters zullen dus hun taktiek van een direct vlot begin en een hoog speltempo tot het einde moeten hand haven om ook deze concurrent te laten struikelen. Bovendien is dit nodig omdat de volgende competitiewedstrijd tegen de nog resterende grote concurrent ZKV ge speeld moet worden. Als Watervliet Zater dagmiddag de eerste helft van de compe titie weet te besluiten met een nieuwe overwinning, dan blijven de groen-gelen bovendien hun ongeslagen record handha ven. Voor Watervliet 2 zal het bezoek aan Blauw Wit 4, dat tot nu toe nog ongesla gen is, wel geen overwinning opleveren. De Watervliet-reserves kunnen met moedig volharden evenwel een dragelijk resultaat bereiken. Wil Watervliet 3 niet helemaal naar de onderste plaats afzakken, dan zal dit twaalftal er goed aan doen zich in de uit wedstrijd tegen Haardem 3 van het begin af met volle ambitie in de strijd te werpen. Haarlem 3 heeft een punt uit zes wedstrijden en Watervliet 3 twee punten uit vijf wedstrijden. Watervliet 4 ontvangt Oosterkwartier 4 en kan tegen deze tegenstander misschien voor een verrassing zorgen. Voor de adspiranten op Zaterdagmiddag is vastgesteld: Watervliet AOosthoek A. De opstellingen zijn: Watervliet I: Dames: J. Kluft, S. Meyer, D. Hartman, B. Koet, G. Kluft, T. Gieze; heren: J. de Boer, F. Vos, D. v. Ladesteyn, S. Hartman, M. Veerbeek, W. Berghuis. Watervliet 2: Dames: L. Kloosterman, B. Hoen, B. Hessen, S. Waagmeester, C. Zand bergen, N.N.; heren: A. Verkerk, A. Rede- ker, A. R. Verkerk, J. v. d. Berg, A. Koet, H. Mol. e stand in de kopgroep van 3 B KNKB is: Watervliet 8 7 1 0 15 59—29 BEP 8 4 1 3 9 51—38 ZKV 6 4 0 2 8 35—22 ZKC 6 4 0 2 8 37—25 Holver 6 3 0 3 6 31—26 KCN 7 O éj 2 3 6 25—29 In de vijfde ronde van de onderlinge competitie bij de Schaakclub „Santpoort" moest Hos ervaren, dat men heel wat in zijn mars moet hebben om Wolters te ver slaan. Hoewel Hos zich hevig teweer stelde moest hij tenslotte toch het onderspit del ven. Busselman en Brugman deelden de punten broederlijk, terwijl Tuning van Pie- terse won en Schuurman zijn tegenstander Labouchere tot opgeven dwong. Wolters gaat nu fier aan de kop in groep A met 4 punten uit 5. In groep B leverde de afgebroken partij VosmanBaljot remise op, in de tweede partij tegen Vosman moest Baljot echter het loodje leggen. De overige uitslagen in deze groep waren: BlokkersDuin 01, RietveldHoogzaad 10, De KruijffDe Jong 01. In groep C gaf Leyenaar zijn dame ca deau, een blunder die hem een nul bezorg de. Ook Kesting keek niet goed uit en Luit- ze won zijn eerste partij! Winters versloeg Wennis en Oosterling en Schweitzer beslo ten tot remise. Voor de Bondscompetitie is op 8 Novem ber HSG II uit Haarlem de gast van „Sant poort" in het Badhuis „Spaarnberg". Wel licht zit er een gelijk spel in. Op het politiebureau te Beverwijk wer den de volgende gevonden voorwerpen ge deponeerd Rose met wit kinderwantje, kinderpan toffel, combi natietang, jongensjasje, boven- gebit, een paar glacé dameshandschoenen, nummerbord met stopteken, padvinders- riem, parapluie, dameshandschoenen, capu chon, etui inhoudende vulpen en vulpot lood, een zak pootaardappelen, een paar wanten, alpinopet met speld, portemonnaie met inhoud, pet met bontrand, een exem plaar van „De Libelle", kindertasje, wiel dop van kinderwagen, damesrijwiel,vulpen, plastic hondje, een paar regenpijpen, plas tic portemonnaie, jongensjack, een ordner map, een ijzeren gewicht, gebreide wanten, damesrijwiel, kindersjaal, autoped, baco- sleutel, damesportemonnaie met inhoud, 1 goud tientje, verzilverd beursje met inhoud portemonnaie met inhoud, kindermutsje, glacé herenhandschoen, bosje met sleutels, verstelbare tang, 1 paar witte wanten, oor bel, rozenkrans, speelgoedhondje. Uitsluitend inlichtingen op Maandag van 17-19 uur en Zaterdag van 15-18 uur. GEBOORTEN: Klazina, d. van K. R. Groot en E. C. .T. Wesselman; Tanja. d. van J. C. H. Kuipéri en J. Kuperus: Hendrika E, G„ d. van T. Duin on E. C. Duin; Maria C.. d van C. .T. van den Elzen en A. J. Schuitemaker; Willem C., z. van W. C. Lau- wers en A. M. Beukman. ONDERTROUWD: II. Borm en J. M. Wij- nands; H, J. de Krnijf en E. L. Niesten: J. P. A. Huijbens en M. C. Welp; F. W. Slijk huis en A. A. van der Werff: F. A. J. Schel- levis en H. A. Schelvis; J. W. Beekman en J. C. M. Naeel. GETROUWD: T. C. Bonsel en P. Tromp: J. A. Tromp en H. Holleman; A. C. Hoede- man en M. E. Durge; H. Buis en W. A. de Haas: A. van Gestel en C. J. van der Stel; J. T. Pirovano en E. F. de Gheselle; C. G. A. Aardenburg en J. Pirovano; G. J. Bakker en G. M. Hulscher; G. Hofma en F. J. van Et ten. OVERLEDEN: J. de Winter. 75 j.. geh. met S. S. van Os: H. C. Bissers, 74 j.. weduw naar van F. M. E. Klein; H. Kuijl, 72 j.. we duwe van J. C. Beliën: C. Pirovano, 80 j„ weduwnaar van A. Or ij; W. J. C. Helmers, 76 jaar. De culturele commissie Beverwijc gaf Donderdagavond tweemaal een voorstelling met de film „Allen zijn wij moordenaars", waarvoor Charles Spaak het scenario schreef. De heer P. J. Rijken sprak vooraf een kort woord, waarin hij de bezoekers voor bereidde op een probleem, waarover nog heel wat zal worden gesproken in de ver schillende werelddelen. In deze knap ge speelde film komt dan ook duidelijk tot uiting dat de mens soms het recht en vaak ook de bittere plicht heeft om over zijn medemens een vonnis te vellen, doch dat het mede de schuld van deze berech tende mens is, dat anderen moeten op groeien in een milieu, waaruit niet het goede te voorschijn komt. Een film, waarin de schuldvraag aan het publiek werd over gelaten en waarover zeker veel zal worden gediscussieerd. De volgende filmvoorstelling zal plaats hebben op Donderdag 15 December. De heer Rijken deelde verder nog mede, dat deze winter vijf filmvoorstellingen zullen worden gehouden. Vergezeld van een geestelijke van de Anglicaanse kerk kwam prinses Margaret gisteren aan bij de St. Pauls kathedraal om een herdenkingsdienst bij te wonen voor dr. Barnardo, de stichter van vele kindertehuizen, die vijftig jaar geleden stierf. Glimlachend betrad zij de kathedraal. Tienjarig dienstverband bij maatschappij De 40-jarige inwoner van Caslricum, de heer E. Quarré, was het afgelopen week end tien jaar in dienst bij de KLM, als purser eerste klas. In deze functtie heeft hij reeds vele vluchten gemaakt, niet al leen op de „gewone" lijnen, maar ook op de speciale, de zogenaamde, chartervluch ten. In totaal is deze Castricummer al 10.000 uren in de lucht geweest en in ver band hiermede heeft de onder-directeur, de heer S. van der Bent, hem de grote bronzen plaquette van de luchtvaartonder neming overhandigd. De gezellige woning van de familie Quarré aan de Prinses Margrietstraat num mer 11 telt vele „trofeeën", die de purser in de landen die hij bezocht, gekocht heeft, onder meer een Bali-kop, twee glimmen de krijgers uit Nairobi (Midden-Afrika.), een ivoren God der Wijsheid uit New- Dehli, een Bankatinnen rookstel, en twee rumbaballen uit Havanna. Op 29 October 1945 kwam de heer Quar ré in dienst bij de KLM, na voordien in het hötelbedrijf werkzaam te zijn geweest als eerste chef-de-rang, onder andere bij het Americain hotel te Amsterdam. Zijn eerste vlucht maakte hij naar Djakarta onder leiding van captain Brugman en later heeft hij ook met andere kopstukken van de KLM gevlogen: Ivan Smirnoff, Moll, Sillevis en niet te vergeten wijlen Parmentier. De heer Quarré bediende Prins Bernhard tijdens diens eerste retourvlucht naar Ca nada, kort na de tweede wereldoorlog; de gouverneur van Curagao, de heer Peters en een groot aantal andere persoonlijkheden. Het spreekwoord „hij die verre reizen doet, die kan veel verhalen" is, uiteraard, vol komen van toepassing op deze Castricum mer, die, als hij thuis is, niets liever doet dan knutselen en dat met even grote liefde doet als het serveren van een maaltijd aan de K.L.M.-passagiers! Jammer, heel jammer vindt dg heer Quarré het, dat zo weinig jongeren zich tot het vak van hofmeester aan boord van een vliegtuig geroepen voelen.Zijn schroom ons iets van zijn werk te vertellen, over won de purser door de gedachte, dat een jónge Kennemer door zijn belevenissen wellicht tot andere gedachten zou komen, om straks het grote K.L.M.-korps te komen verstevigen. De laatste tijd vloog hij regelmatig Am sterdamNew York en terug. Op het ogen blik volgt hij een bedrijfskadertrainings- cursus. Daarna, circa 12 November, gaat de heer Quarré tot 1 April 1956 als purser eer ste klas op Indonesië vliegen. Wat. de bronzen plaquette betreft: aan de ene zijde staat „Uitgereikt aan purser eer ste klas E. Quarré, wegens het voltooien van 10.000 vlieguren". Op de andere zijde staat een wereldbol afgebeeld met daar boven de woorden „General Operations" en eronder, in het Nederlands: „Ik Vlieg". Ja. de heer Quarré vliegt en naar hij hoopt nog vele jaren, want „het is een wonderlijk iets. die vliegerij. Het pakt je steeds opnieuw". SPARTACUS—RODE LEGER. De win naar van de Russische voetbalbeker, het team van het rode leger, heeft in het Bislet- stadion in Oslo een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tegen de Noorse derde klasser Spartacus. De Russen wonnen de ontmoeting met achtnul. HERBERGER. Sep Herberger, de trainer van het Duitse voetbalelftal, zal Zondag de wedstrijd NederlandNoorwegen in Amsterdam bezoeken. Hij doet dit vooral met het oog op de komende ontmoetingen van de Duitse ploeg, zowel met Noorwegen (16 November) als Nederland (14 Maart). Zaterdagavond worden in Haarlem de 3e graadtumers(-sters) in de gelegenheid ge steld proeven van bekwaamheid af te leg gen voor het verkrijgen van de K..G.V.- vaardigheidsonderscheiding 3e klasse. Op 26 November a.s. worden gelijksoor tige proeven afgenomen voor de onderschei ding le, 2e en keurklasse, eveneens in Haarlem. De gymnastiekvereniging O.D.I.N. te Heemskerk geeft Zaterdag een jubileum- uitvoering ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan. Er zijn dit jaar nog twee jubileren de verenigingen, n.l. de turnvereniging Santpoort, die haar 30-jarig bestaan op 17 December zal vieren met een feestavond voor de leden en de gymnastiekvereniging Heemstede, die 10 jaar bestaat en dit feit op 19 November zal herdenken met een receptie en begin 1956 met een jubileum uitvoering. Gisteravond zijn in restaurant Bolwerk in Haarlem de wedstrijden om de Svenska Kannan voortgezet. De resultaten waren: Hellingman 225 225 22 40 10.22 Steffers 325 273 22 47 12.40 Willemse 250 163 29 46 5.62 Lamers 400 400 29 89 13.79 Willemse 250 200 10 41 20.00 Dickmann 300 300 10 70 30.00 Doves 300 268 18 57 14.88 Steffers 325 325 18 108 18.05 Dc stand op heden is thans: Dickmann 1200 1200 69 71 17.25 8 Lamers 1600 1600 77 122 20.78 8 Steffers 1300 1208 73 108 16.55 4 Agema 1300 1098 81 100 13.54 4 Dollé 825 789 62 74 12.73 2 Doves 1200 915 79 64 11.58 2 Hellingman 900 711 75 43 9.48 2 Willemse 1250 976 112 51 8.71 2 Voor de hoofdklasse-competitie KNDB werden in district Noordholland de volgende wedstrijden gespeeld: Groep A: Haarlemse DamclubWormer/ Wormer definitief 128; St. BavoGezellig Samenzijn I definitief 713; ODVCDA 614; Wormerveer/WormerWeesper Dam club voorlopig 75, veromedelijke eindstand 119; ODV—Weesper Damclub voorlopig 9—9, eindresultaat vermoedelijk 1010; St. BavoJozef Blankenaar II definitief 713. Groep B: Gezellig Samenzijn II—IJmuiden 713; OostzaanZaandam 11—9; Jozeph Blankenaar IDen Helder 146; DSTO DCG 119. In deze afdeling hebben Jozeph Blankenaar I en IJmuiden I de leiding met 8 punten uit 4 wedstrijden. Voor de 1ste klasse competitie wonnen de Ver. Kath. Dammers met 128 van de Haarlemse Damclub II. Amstelveen. 3 te Amsterdam. Arkeldijk, pass. 4 Vlissingen n. Antwerpen. Aldabi, 2 v. Rio de Janeiro n. Santos. Alderamin, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Alnati, 1 v. Buenos Aires n. Rosario. Amstelkroon, pass. 2 Belle Isle n. St. Laurens. Amslelbrug, 3 te New Orleans. Abbedijk, 3 te New Orleans. Agamemnon, 3 v. Kingston te Jacmel. Albirco. 4 Santos verwacht. Arendskerk, 3 te Port Elizabeth. Ariadne, 2 te Malta. Alblasserdijk. 3 380 m. KW. Finisterre. Alnati, 2 te Rosario. Arnedijk, 2 v. Vancouver n. Seattle. A verdijk, 3 te Antwerpen. Abbekerk, 2 660 m. ZW. Manilla. Alchiba, 2 230 m. Z. Kp. Race. Alhena. 2 180 m. ZO. Madeira 7 R'dam verw. Almkerk, pass. 3 Ceylon n. Aden. Aludra, 2 50 m.Z. Kp. Guardafui. Annenkerk, 2 te Hamburg. Arkeldijk, pass. 3 Scilly's n. Antwerpen. Alkaid, 2 100 m. Z.ZW. Finisterre. Amstélstad, 2 775 m. O. Aden. Bloemendaal. 3 te Curagao. Boissevain. 2 v. Tristan da Cunha n. Kaapstad. Boskoop, 3 te Antwerpen. Breda, 4 Balboa verwacht. Bali, 3 te Barcelona. Britsum. 3 te Bremen. Banka, 3 te Bremen. Billiton. pass. 3 Runsaljebel n. Madras. Bali, pass. 2 Z. v. Sardinië n. Barcelona. Buss'um, pass. 2 Dungeness n. Port Said. Baud, 3 te Makassar. Beninkust. pass. 2 eil San Thome n. Matadi. Barumun, 4 te Sorog verwacht. Bonaire. 2 30 m. NO. Barbados. Banka, 2 v. Hamburg n. Bremen. Bawean, 2 te Manilla n. San Francisco. Caltex Leiden. 2 v. Rotterdam n. Sidon. C'altex The Hague, 2 v. Rotterdam n. Sidon. Cradle of Liberty, 2 v. Schiedam n. Mena el Ahmadi. Castor, 2 v. Guanta n. Pampatar. Crania, 4 Brisbane verwacht. Caltex Pernis, 2 45 n,. O. Gibraltar. Cleodora, 2 220 m. O. Madras. Caltex Utrecht. 2 90 m. Z.ZW. Ouessant. Charis, 2 70 m. ZW. Beachyhead. Cibao, pass. 2 Wilmington n. Hampton Roads. Clavella, 2 Socotra n. Mombasa. Diemerdijk, 3 te Cristobal. Dongedijk, 2 te Rotterdam. Drente, 2 600 m. W. Minikoy. Dorestad, 3 te Amsterdam. Duivendrecht, 2 320 m. Z.ZO. Kp. Race. Dongedijk, 2 v. Antwerpen n. Rotterdam. Eos, 3 te Rotterdam. Elizabeth B. verm. 4 v. Rotterdam n. Beyrouth. Erinna, 4 Bangkok verwacht. Esso Amsterdam, pass. 2 Perim n. Rastanura. Eemland, 2 te Victoria. Esso Den Haag. pass. 3 Malta n. Antwerpen. Esso Rotterdam, 3 75 m. O. ten N. Malta. Farmsum. 2 te Antwerpen. Felipes, 2 v. Tj. Pirok n. Pladju. Groote Beer. 3 v. Suez n. Aden. Guineekusf, 2 nog te Accra. Groote Kerk, 2 v. Cadiz n. Casablanca. Gabonkust, 2 v. Winnebah n. Abidjan. Heemskerk, 2 te Rotterdam. Hoogkerk, pass. 3 Guardafi un. Colombo. Helicon, 3 te Auxcayes. Hestia, 3 te Port au Prince. Hermes. 2 v. Amsterdam n. Nordcnhamn. Haulerwijk, 2 380 m. ZW. Lands End. Helena, 2 te Georgetown. Holland. 2 te Macuse. Houtman, 3 te Semarang. Ittersum, pass. 3 Ouessant n. Antwerpen. Jason, 3 te La Guaira. Joh. v. Oldenbarnevelt, 3 v. Fremantle n. Mel bourne. Jagersfontein, 2 420 m. O.NO. St. Helena. Java. 2 eil. Linga n. Tj. Priok. Karimun, 2 v. Surabaja n. Balikpapan. Kasimbar, 3 te Tual. Kaloekoe, 2 80 m. Z.t.W. Makassar. Kalydon, 2 60 m. O. Gibraltar. Kenia, 2 Ras al Hadd n. Mena el Ahmadi. Koratia, 2 400 m. ZW. Fayal. Kota Gede. 2 270 m. ZW. Fayal. Lekhaven, 2 te Rotterdam. Lissekerk, 3 te Port Said. Liberty Bell, 3 480 m. ZO Suez. Lieve Vrouwekerk, pass. 3 Ras al Hal n. Dubai. Larenberg. pass. 2 Finisterre n. Amsterdam. Leuvekerk, pass. 3 Str. Messina n. Genua. Llnge, pass. 2 Lands End n. Dakar. Loppersum, 2 610 m. W.t.Z. Fayal. Moordrecht, 3 v. Mena el Ahmadi n. Philadelphia Mentor, 2 v. Curacao n. Ciudad Trujillo. Maaskerk, 2 te Tanga. Muiderkerk, 3 te Genua. Maas, 2 140 m. Z. Finisterre n. Rotterdam. Macuba, 2 300 m. ZW. Bombay. Malea, pass. 2 Str. Soenda n. Geelong. Malvina, 2 390 m. Z.ZW. Okinawa. Maureen, 2 nog rede Bombay. Mirza. 2 250 m. NW. Cochin. Maasdam, 6 Southampton verwacht. Madoera, 3 te Surabaja. Macuba, 3 205 m. W.NW. Calicut. Nestor, 3 te Georgetown. Notos, 2 te Malaga. Oostkerk, 2 te Duinkerken. Oranje, 3 te Port Said. Ondina, pass. 2 Z. v. Okinawa n. Kobe. Pendrecht, pass. 2 Ouessant n. Sidon. Prins Willem IV. 4 te Montreal. Poseidon, 3 te Curagao. Prins Willem II. 3 te Sarnia. Peperkust, 3 230 m. ZW. Las Palmas. Rotula. 3 100 m. N.NO. Tobroek. Rocpat, pass. 2 Lissabon n. Genua. Rempang, 2 te Marseille n. Genua. ADVERTENTIE Neem tijdig P H L I P sfiMmR O X A N E Salatiga, 4 te Los Angeles verwacht. Slamat, 3 te Port Said. Siberoet, 5 te Belawan verwacht. Stanvac Selo, 3 te Sungeigerong. Salland, 2 150 m. W. Lissabon. Sirrah, 2 190 m. W. Port Moresby. Sheratan. 2 480 m. NO. Durban. Soestdijk, 2 v. New Orleans n. Newport News. Stad Dordrecht, 2 30 m. NW. Kp. Bon. Swartenhondt, 3 te Makassar Samarinda, 3 v. Port Said n. Napels. Sarangan, 4 te Tj. Priok. Sibajak, 4 te Tj. Priok. Statue of Liberty, 3 105 m. O.NO. Massawah. Schie, 2 te Hamburg. Samarinda, 2 v. Suez n. Port Said. Sigli, 3 200 m. O. Rock Hampton. Stad Maastricht, verm. 8 v. Savona n. Bona. Singkep, 3 te Port Said. Tawali, pass. 3 Sabang n. Port Said. Teiresias, pass. 3 Ouessant n. Port Said. Tero, 3 te Santos. Tine, 2 Brunsbüttel n. Zaandam. Talisse, pass. 2 Z. v. Kp. Comorin n. Suez. Tankhaven III, 2 v. Singapore n. Sungeigerong. Titus, pass. 2 Borkum. Tjitjalengka, 2 560 m. ZW. Sabang. Tankhaven I, 3 te Belawan. Tankhaven II. 3 te Sungeigerong. Triton, 3 te Bremen. Van Linschoten, pass. 3 Las Palmas n. A'dam Van Noort, pass. 3 Manilla n. Shanghai. Van Spilbergen, 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Willem Barendsz. pass. 2 Trinidad n. Kaapstad Woensdrecht, 2 180 m. O. ten N. Pitcairn eil. Wieldrecht, pass. 2 Algiers n. Einswarden. Wonorato, 2 90 m. Z. Oostp. Kreta n. Genua. W. Alton Jones, 2 420 m. ZW. Fayal. IJsel, pass. 3 Gibraltar n. Oran. Zonnewijk, 2 1140 m Z.ZW. Pitcairn eil. Zijpenberg, 2 Beachy Head n. IJmuiden. KLEINE VAART Agiena. pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Arnoudspolder, verm. 3 v. Lissabon n. Oporto. Admlralengracht, 2 v. Rotterdam n. Helsinki. Albion, 2 v. Londen te Rotterdam. Ardeas, 3 v. Antwerpen te Rotterdam. Atlas, 3 v. Amsterdam te Rotterdam. Alcetas, 2 te Kopenhagen n. Amsterdam. Auriga. 2 v. Manchester n. Amsterdam. Algarve, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Ali S, pass. 3 Vlissingen n. Goole. Arak. 2 v. Walkom n. Sornaes. Auriga G, 3 v. Antwerpen te Vlissingen. Alja, 3 v. Oulu te Amsterdam. Avontuur, verm. 2 v. Londen n. de Tees. Bab T, 31 v. Rotterdam n. Sundsvall. Bergsingel, 2 v. Barry te Rochefort verw. Bernisse, 2 v. Lulea n. Schotland. Bree Helle, 2 v. Rotterdam n. Londen. Badzo, 2 v. Rotterdam n. Londen. Batavier III, 2 v. Rotterdam n. Londen. Brandaris, 2 v. Londen te Rotterdam. Beekbergen, 2 v. Propriano te Zeebrugge. Batavier I. pass. 3 Kp. Finisterre n. Casablanca Betty pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Bill S, 3 v. Amsterdam n. Waterford. Brem, 5 v. Vigo te Antwerpen verw. Crescendo. 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Curacao, 2 v. Rotterdam n. Londen. Corrie B, 2 v. Londen te Sarpsborg. Cinderella, verm. 3 v. Antw n. Boulogne. Deni, 3 v. Zeebrugge n. Londen. Diana V, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Drittura, 2 v. Skoghall te Rotterdam. Draco, 2 te Amsterdam. Driebergen, verm. 3 v. Le Legue n. Barry. Da Capo, 3 Rotterdam verwacht. Daniel, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Fiducia, 2 v. Maassluis n. Boston. Eljo, 2 Brunsbüttel n. Sligo. Eibergen, 2 v. Antwerpen te Swansea verw. Elisabeth Roorda, 2 te Dublin n. Cardiff. Frans v. Seumeren, 2 v. Kopenhagen n. R'dam Ellcwoutsdijk, verm. 3 v. Sharpness n. Pt. Talbot Escaut, 3 v. Amsterdam te Parijs. Elisabeth Roorda, 3 v. Dublin n. Cardiff. Encarnacion. 3 v. Rotterdam te Leningrad. Flevo, 2 te Rotterdam n. Amsterdam. Flevoland, 3 v. Kingslvnn te R'dam verw. Geeststroom, pass. 2 Vlissingen n. Hansweert. Goote, verm. 3 v. Rotterdam n. Amsterdam. Gaasterland, 3 v. d. Tyne n. Harlingen. Geeststroom, 3 v. Vlissingen n. Londen. Gefle, 3 v. IJmuiden n. Stockholm. Gruno, pass. 3 Vlissingen n. Londen. Heemraadsingel, 2 v. Vlaardingen te R'dam. Houtman, 2 v. Rotterdamn. Arcndal. Haaksbergen, 3 v. Barrow n. Swansea. Harold. 2 v. Hamburg te Zwijdrecht. Helvetia, 3 v. Rotterdam te Huil. Import, 4 v. Vigo te Antwerpen verw. Ingeborg. 2 v. Frederikstad n. Le Havre. Ilias, 2 v. Rotterdam n. Bilbao. Joost, 2 v. Carlsvik n. Zaandam. Jan Kreumer, 2 v. Londen n. Rotterdam. Kemphaan, 3 v. Dublin te Oslo. Kaap Falga, 2 Kiel gep. n. Domsjo. Kaap St. Vincent, 2 te Karlstad. Leendert B, 2 v. Rotterdam n. Runcorn. Lydia (i), 2 v. Londen te Rotterdam. Lijnbaan, 3 v. Liverpool n. Rotterdam. Marcelle, pass. 2 Fehmarnbelt n. Gdynia. Meres N, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Merwehaven, 2 v. Duinkerken n. Rouaan. Merwestad, 2 v. Masnedsund te Gothenburg. Mynelis, 3 v. St. Malo n. Barry. Minerva, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Nottingham. 3 v. Dover te Rotterdam. Nautic, 3 v. Wismar te Glasgouw. Noorderhaven. 3 v. Wismar n. Barking. Nieuwland. 3 v. Grangemouth te Rotterdam. Oleum, 2 v. Londen te Vlaardingen. Oranjepolder, 2 v. Oran n. Belfast. Procyon, 3 v. Londen n. Amsterdam. Poortvliet, 3 v. Caen n. Leith. Pascholl, 2 v. Helsinki te Kotka. Pavo, 2 te Gent. Ponza, 1 te Zaandam. Peter Swenden. pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen Repeto, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Rejo. 2 v. Londen te Rotterdam. Rema, 2 v. Liverpool te Rotterdam. Rival, 3 v. Aalborg te Rotterdam. Rijnhaven, 3 v. Tunis te Oran verw. Setas, pass. 3 Vlissingen n. Londen. Sonsbeek, 3 v. Rotterdam. Spoorhaven. verm. 2 v. Cork n. Bordeaux. Spora, 3 v. Goole te Rotterdam verw. Schippersgracht, 3 v. Amsterdam te Rotterdam Strabo, 3 v. Amsterdam te Rotterdam. Swift, 2 v. Rotterdam n. Ronneby. Theano, 2 v. Amsterdam te Rotterdam. Tilly, 2 v. Stockholm n. Hudiksvall. Union, 2 v. Vlaardingen te Rotterdam. Vindicat, Atque Polit, pass. 3 Vlissingen naar Wicklow. Vliestroom. 2 v. Plymouth te Amsterdam. Veenenburgh. 3 v. Middlesbro te Rotterdam. Vrouwepolder, 2 v. Rotterdam n. Lissabon. Volharding, pass. 3 Gibraltar n. Algiers. Vesta, 3 v. Stockholm te Rouaan. Weslersingel, 2 v. Barry n. Les Sables d'Olonne Willy, pass. 3 Brunsbüttel n. Jakobstad. Westereems, 3 v. Rotterdam n. Holding. Zwaantiena, 2 v, R'dam n. Flensburg. Zevenbergen, 3 v. Whitehaven te Genua verw. Zeehaan, 3 v. I-Iull n. Great Yarmouth. SLEEPVAART Blankenburgh. pass. 2 Brunsbüttel n. Antw. met mijnenveger. Hudson, 2 90 m. ZO. Abidjan met molen. Humber, 2 75 m. NO. Algiers met bak. Oceaan, 2 100 m. N. ten O. Maracaibo met boorponton. Oostzee, 2 v. Singapore n. Hongkong met bag germolen en ponton. Poolzee, pass. 2 Perim n. Reunion met twee sleepboten en bak. Rode Zee, pass. 2 Startpoint n. sleepb. Thames Thames. 2 400 m. N. ten W. Finisterre met Crete Avon. Tyne. 2 190 m. W. ten Z Key West. Zwarte Zee, 2 510 m. O.ZO. Ceylon met twee zuigers.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 15