Kooksfabriek en gasfabricage in het spel der gelijke machten Fa. Tijssen Hoogoven-staten beker door Cor Holleman veroverd Velsens Cultureel leven in de komende week Visserij-varia Keukenuitzetten WINTERS Havenberichten Draadplastiek symboliseerde overdracht Burgemeester d'Ailly bij Hoogovens: „Stilletjes paar geledingen op schoor steen om Westertoren te slaan" i Warme handen door handschoenen van Tijssen Beverwijk Castricum Driedaagse bazar voor de Sint van DSS 4 Doden herdacht Wisselende successen van Velser Tafeltennisclub Rode-Kruis-avond Op vooruitbetaling Geen machtspositie Uitbreiding van Velsense bedrijven Nieuwe stationchef te Santpoort Onderlinge strijd bij SSH IJmuidèriKinheim Jubileumconcert van „IJmuider Harmonie" Schorseneren voor export en peen voor de winter Bazar voor nieuwe Herv. kerk officieel geopend Marijke v. Raephorst over encyclopaedie en „Ark" Geslaagde wintersamen- komst Agenda voor Beverwijk VRIJDAG 4 NOVEMBER 1955 MET DE ONTHULLING van een aardige draadfiguur, die de contouren van de nieuwe kooksfabriek der IJmuidense Hoogovens naar een ontwerp van de jonge kunstenaar Jan v. Fucht weergeeft, is gistermiddag de overdracht van dit project door de afdeling Nieuwbouw aan het bedrijf der K.N.H.S zelf ge symboliseerd, nadat reeds eerder burgemeester mr. Arnold J. d'Ailly het gas in de pijpleiding van zijn stad had doen toestromen. Dat laatste werd het hoogtepunt van een voor de Hoogovens en haar directie belangrijke dag, die echter ook voor het personeel der verschillende afdelingen gevierd is met de glorie, welke het feit van „vaste" gasleverantie aan Amsterdam omgeeft. Het overhalen van een handle maakte 's morgens een einde aan alle toe spraken in de nieuwe compressorhal want toen het reuzenrad eenmaal ging draaien, werd verder spreken onmogelijk. Voordien is er echter ruimschoots van de gelegenheid gebruik gemaakt de achtergronden van deze gaslevering uit de doeken te doen en ir. A. H. Ingen Housz heeft als president-directeur van de K.N.H.S. als eerste het woord gevoerd tegen de achtergrond van een enorme vergroting, waarop bewezen werd, dat de schoorsteen van de nieuwe kooksfabriek toch nog even hoger is dan de Amsterdamse Westertoren. Hetgeen overigens burgemeester d'Ailly de opmerking ontlokte, „dat er stiekum een paar geledingen op dé schoorsteen zijn gezet, om die Westertoren in lengte te slaan". lagen trouwens ook heel anders: Breedband kon op „vrij" terrein gezet worden, de kooksfabriek moest tussen-de-bedrijven-in geplaatst worden terwijl de bedrijven op volle toeren door dienden te produceren en dat dit allemaal gelukt is, is volgens hem vooral te danken aan de vele zweetdrop pels en de vele zorgen, die aan dit grootse project zijn besteed. Twee namen wilde de heer Drijver apart noemen uit de grote schare werkers: die van ir. Singer en van T. Boucher „zonder dit duo zou deze dag niet gevierd zijn". Nadat de nieuwe aspecten van de kooks- productie bezien waren (onder meer kan nu zwavelzuur gewonnen worden omdat er in de bijproductenfabriek genoeg zwavel waterstof vrijkomt) werd de draadplastiek onthuld. De bedrijfsdii-ecteur ir. F. W. E. Spies was er erg mee in zijn schik en richtte zich met een pex-soonlijk wooi'd van dank tot al degenen, die hun beste krach ten gaven aan de kooksfabriek: „gij hebt een goed stuk gereedschap geleverd". In enige momenten van eerbiedige stilte zijn de twee doden herdacht, die het werk heeft geëist en daarna is het grote gezelschap genodigden groepsgewijs aan een rondgang door de nieuwe fabriek begonnen. Tegen HBC 4 verloor de invaller van Voogt zijn eerste partij, doch hierna zorg den Peek driemaal Van Hal tweemaal en de reserve eenmaal voor een 61 voor sprong. Daar de restex-ende twee enkelspe len en het dubbelspel verloren gingen, werd uiteindelijk een 64 zege bevochten. Op verzoek van de tegenpartij werd de wedstrijd van VTC 2 tegen RKTVU 2 uit gesteld. Het derde team had een walk-over. Daar Te Zaanèn 5 niet opkwam, werd het een reglementaire 100 overwinning. Te gen Togido 7 kwam VTC er niet aan te pas. Alleen De Boer wist een puntje te bemach tigen, zodat met 91 werd verloren. VTC 5 speelde tegen TOG 5 en verloor met 82. VTC 6 tenslotte boekte een reglemen taire 100 nedei-laag tegen CTTC 1. Dit is de laatste wedstrijd geweest van VTC 6 Het team wordt uit de competitie teruggenomen, daar er geen dispensatie wex'd verleend aan de dames Van Keulen en Goossens om in het herenteam mee te spelen. Een vreemde beslissing van het af delingsbestuur, aangezien het verbod af kwam nadat reeds drie competitiewedstrij den waren gespeeld. Getracht zal worden alsnog een damesteam voor de competitie in te schrijven. De afdeling IJmuiden-Velsen van het Nedei-landse Rode Kruis houdt Dinsdag avond 22 November een „Rode Kruis- avond" in het Patx-onaatsgebouw aan de Zeeweg. In enkele woox-den heeft ir. Ingen Housz het doel en de opzet van de nieuwe kooks- fabi-iek gekaraktei-iseerd: „Kooks voor Hoogovens en gas voor Amsterdam", daar mee tevens het dubbelzijdige belang van de nieuwe fabriek kernachtig onder woor den brengend. Hij herinnerde aan de vele besprekingen, die aan het uiteindelijke contract vooraf gingen en zag het als een vreugdevolle taak voor de Hoogovens, de gemeente Amster dam nu regelmatig aan suppletie-gas te kunnen helpen. Voorts sprak de president directeur de hoop uit, dat de band, die er tussen de hoofdstad en IJmuiden is ge smeed zal leiden tot het inschakelen van Hoogovens bij alle verdex-e overpeinzingen aangaande de ontwikkelingen van de gas fabricage. Amsterdams burgervader heeft vervol gens, niet zozeer als burgemeester maar wel, zoals hij het zelf noemde, „privaat rechtelijke partij in een overeenkomst" de plechtigheid verricht, die veel lawaai en een stroom van gas veroorzaakte. Hij legde overigens vooraf de vinger bij de ingrijpende wijzigingen, die gasleveran tie en gasproductie sinds de oorlog hebben ondei-gaan een ontwikkeling, die nog niet aan haar eind is gekomen, wanneer men denkt aan kraakgas, mijngas en voor al aardgas. Als onverholen tegenstander van het afbetalingssysteem was het hem tenslotte een vreugde te hunnen constateren, dat Amsterdam in afwijking van de moderne gewoonte 25 millioen vooruit op tafel heeft gelegd bijwijze van praemature be taling van het te leveren gas. In het schaftlokaal van Hoogovens was om drie uur in de middag niet alleen een groot deel der medewex-kers aan de millioe- nen-vernieuwingen aanwezig, maar ook de vertegenwoordigers der omliggende ge meentebesturen, dix-ecties van de aanne mingsmaatschappij en andere medewerkers aan het project waren present. Ook daar heeft ir. Ingen Housz het woord gevoerd en is wederom de voorgeschiedenis van de nieuwe fabriek de revue gepasseerd. Hij prees de prettige samenwerking met de regionale gasafnemers in het algemeen en zag de verhouding tussen hen en de Hoogovens als één van gelijkgerechtigde partijen, zonder enig element van macht aan welke kant dan ook. Dit machtsele ment kwam wel naar voren in het rapport Iterson, dat een nationale gasfabriek wilde en daardoor een monopolistische situatie in de gasproductie had willen creëren. Hoofdingenieur A. Dx-ijver sloot vervol gens met een toespraak de periode van de bouw af en vex-geleek daarin de zeven maal zo dure Breedband-fabrieken met de nieu we kooksfabriek, waaruit geen denigratie van deze kooksfabriek voortvloeit, maar een orde van grootte kon worden gedestil leerd, die respect afdwingt. De problemen ADVERTENTIE voor Dames, Heren en Kinderen Snelliusstraat 23 (hoek Huygcnsstraat) Telefoon 5653 Textiel Woninginrichting Ter gemeentesecretai'ie (4e afdeling) van Velsen liggen ter inzage de volgende ver zoeken van: de Chemische fabriek „De Toe komst" N.V. te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de vismeelfabriek, ge legen aan de Industidestraat te IJmuiden; de N.V. Vis Impoi't en Export Maatschap pij „Eureka" te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbx-eiden van de visconsexwenfabrick in het perceel Middenhavenstraat 72 te IJmuiden; de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabi'ieken N.V. te IJ muiden, tot het wijzigen van het bedrijf, door het verplaatsen van de schilders werkplaats, de modellenopslag, de timmer- loods, het motverbi'andingsoventje en de leerlingenwerkplaats in het perceel Staal- haven 8 te Velsen (Noord); D. Nap te IJ muiden, tot het oprichten van een moffel en spuitinrichting in het pand Breesaap- straat 23 te IJmuiden; het College van B. en W. van Velsen, tot het uitbi-eiden van de timmerwerkplaats van het bedrijf Open bare Werken in het perceel Velserduinweg 129 te IJmuiden (O). J. Duin's kistenfa briek te IJmuiden, tot het wijzigen en uit breiden van de kistenfabriek in het perceel Industriestraat 61 te IJmuiden. Op Zaterdag 19 November 1955, te elf uur, zal ten gemeentehuize ten overstaan van het gemeentebestuur, één of meer van zijn leden, dan wel één of meer door dit bestuur aangewezen ambtenaren, aan een ieder gelegenheid woi'den gegeven om mon- ling bezwaren tegen inwilliging van de^e verzoeken in te brengen. De stationschef 4e klasse W. G. P. K. de Vos te Zuidhorn is met ingang van 1 No vember benoemd tot stationschef 3e klasse te Santpoort. Eveneens per 1 November is de commies- titulair S. Spannerbrug te Beverwijk be noemd tot stationschef 4e klasse te Zeven bergen. Woensdagavond vond op de weg van Arnhem naar Ede een gecompliceerde botsing plaats, waarbij vijf trailers betrokken waren. Een defecte trailer, die aan de kant van de weg werd nagekeken door de wegenwacht, werd van achteren aangereden door een andere trailer. De defecte wagen kwam dwars over de weg te staan en-in deze stand aangereden door een drietal van de andere kant komende auto's ook trailersTwee personen werden bij dit ongeval gewond, de materiële schade was aanzienlijk DE VOORTZETTING VAN de onderlinge wedstrijden van de gymnastiekvereniging „SSH", leider de heer H. van Wijnen, in het gymlokaal van de Watervlietschool voor de adspiranten-meisjes en -jongens van twaalf tot en met vijftien jaar heeft Donderdagavond nog meer spanning gegeven dan de wedstrijden van Dinsdag. De juryleden, die nu ten aanschouwe van een groot aantal belangstellenden een bijkans nog moeilijker taak hadden om een objectieve maatstaf aan te leggen, kregen uit stekende demonstraties van beheerste afwerking te beoordelen; een beoordeling, die op een enkele uitzondering na steeds naar hoge cijfers uitging. Het was inderdaad verrassend, wat de vele jeugdige deelnemers(sters) presteer- den tijdens de uitvoering van de vei'schil- lende oefeningen, die dan ook in het alge meen zeer correct werden afgewerkt. Dit ging alles gepaard met een grote rust, waardoor ook nu weer het tijdschema pre cies kon worden aangehouden. Het bleek al spoedig, dat er een grote rivaliteit was, zowel bij de jongens als bij de meisjes als bij deze afdelingen onder ling. Na de eex-ste drie nummers kwam er reeds tekening in de strijd bij beide ploe gen. Doch vooral de strijd bij de jongens van het eerste gelid, van wie Frank Rem zijn beker moest verdedigen, was uiter mate enex-verend. Toen was C. Holleman een halve punt uitgelopen boven de beker- houder. Het nummer „lange mat" bracht de concurrent opnieuw een halve punt voorde*!, maar daarna kon het tafelsprin- gen de strijd onbeslist laten. Nu was het Frank Rem, die voordeel be haalde maar net niet genoeg om met Cor Holleman gelijk te komen, zodat de laatste met slechts een halve punt de nieuwe hou der met totaal 47 1/4 punt van de Hoog- ovenstaten-beker werd. Bij de meisjes was een even spannende strijd, die nog meer kleur kreeg wegens het buiten mededinging deelnemen van Hanny Haver, die Dinsdag de SSH-jeugd- beker had gewonnen. Het opmerkelijke was, dat deze nog jongere adspirante het in het eerste gelid meisjes uitstekend af ging, een kwart punt beneden het best ge klasseerde meisje A. Schouten in het der de gelid bleef, maar zelfs een halve punt voorsprong nam op het beste meisje uit het eerste gelid, G. Holleman. Aangezien de meisjes een toestel min der kregen af te werken dan de jongens moest het gemiddelde de doorslag geven voor de kampioen van deze adspiranten- afdelingen. En nu illustreerde dit gemid delde uitstekend de hoge cijfers, die voor de verrichte oefeningen waren gegeven. Het hoogste gemiddelde voor de jongens bedroeg 8,59 en voor de meisjes 8,22; een berekening, die overigens nog heel wat be cijfering meebracht, maar dan ook de span ning brak over de vraag of de beker bij de jongens of bij de meisjes terecht zou komen. Meisjes: le gelid: 1. G. Holleman 36 1/4 pt. (1); 2. A. Woortman 36 pt. (1); 3. R. Becker en M. Wijker 35 3/4 pt. (1); buiten mededinging H. Haver 36 3/4 pt. (1). 2e ge lid: 1. R. Castricum 34 3/4 pt. (1); 2. J. Was senaar 33 3/4 pt. (2); 3. M. Rem en H. Knip pen 33 1/2 pt. (2). 3e gelid: 1. A. Schouten 37 pt. (1); 2. T. v. d. Est 31 1/2 pt. (3); 3. N. v. Daisem 31 1/4 pt. (3). J—gms: 1. (en kampioen) C. Holleman 47 1/4 pt. (1); 2. Fr. Rem 46 3/4 pt. (1); 3. F. Tiemeyer 43 1/2 pt. (1). 2e gelid: 1'. A. Schip per 41 3/4 pt. (1); 2. H. Hoeben 39 3/4 pt. (2); 3. J. v. Dongen 37 1/2 pt. (3). Voor de meisjes waren maximum 45 pun ten en voor de jongens maximum 55 pun ten te behalen. De tussen haakjes geplaatste cijfers ge ven het behaalde le, 2e of 3e prijs-diploma aan. De onderlinge wedstrijden voor de da mes- en herenafdelingen worden op nader vast te stellen datum gehouden. Daar Telefonia Zaterdag een nedex-laag tg incasseren kreeg, is de spanning om de bovenste plaats in de competitie, waai'in WIJ speelt volop teruggekeerd. De VVIJ'ers staan met een punt achterstand op de tweede plaats en kunnen deze positie Zatei-dag handhaven als „Kinheim" op be zoek komt. Dit elftal, dat aanvankelijk meestreed om de bovenste plaats is door enkele nederlagen, teruggevallen. Er kan gewonnen worden, al zal er, evenals in iedere wedstrijd, gewerkt moeten worden. Het elftal komt uit met: W. Koster; K. Wie- linga en P. Nederlof; A. v. d. Steen, R. de Boer en G. de Boer; C. Rooze, L. v. d. Plas, T. v. d. Plas, P. Ramakers en W. Blinkhof. Het programma is vei-der: WSVIJmui den 2 (bekex-wedstrijd)IJmuiden 3Ken- nemerland 3 (3 uur); Zandvoortmeeuwen 2 IJmuiden 4. Junioren: VEW aIJmuiden Ter gelegenheid van het tienjai'ig be staan geeft de „IJmuider Harmonie" di recteur Jan Gx-oot op Woensdag 9 No vember een jubileum-concert in het Rex Theater. Tevens treedt op het jeugdorkest van de „IJmuider Harmonie" en wordt medegewerkt door het Koninklijk Mannen koor „Caecilia" te Haarlem onder leiding van Nico Hoogerwerf. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens cultureel leven in de komende iveek" kunnen worden ingediend bij het Agenda-bureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Nloerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van Zaterdag 5 tot en met 12 November. ZATERDAG 5 NOVEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, geopend van 9.3012 en 1416.30 uur. Herv. Toneelgroep, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering „De gou den kooi". KZOS, 1517 uur, Patronaatsgebouw, receptie 25-jarig bestaan 20 uur, Pa tronaatsgebouw, toneeluitvoering „Hob- sons dochters". DSS, Gebouw Chr. Belangen, bazar. SANTPOORT Toneelver. „Amicitia", 20 uur, Provin ciaal Ziekenhuis, toneeluitvoering. ZONDAG 6 NOVEMBER IJMUIDEN KZOS, 20 uur, Patronaatsgebouw, „Hob- sons dochters". MAANDAG 7 NOVEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur, Rex, toneeelvoorstelling Nederlandse Comedie, „De Regenmaker". Herv. Toneelgroep, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering „De gou den kooi". Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend DINSDAG 8 NOVEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur, Rex, toneelvoorstelling Nederlandse .Co medie „De Regenmaker". VELSEN-NOORD Vrouwenbond P. v. d. A., 20 uur, verga derlokaal Van Diepenstraat, vrouwen avond. WOENSDAG 9 NOVEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zatex-dag. Humanistisch Verbond, plaats bijeen komst onbekend, D. d'Angremond over „Tien jaar Hum. Verbond". IJmuider Harmonie, 19.30 uur, Rex, jubi leumconcert m.m.v. Kon. Mannenzang- ver. „St. Caecilia" uit Haarlem. Ned. Chr. Vrouwenbond, 20 uur, Cultu reel Gebouw, spreker ds. J. v. d. Blink, vlootpred'ikant. DONDERDAG 10 NOVEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. VRIJDAG 11 NOVEMBER IJMUIDEN Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. ZATERDAG 12 NOVEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als vorige week Zaterdag. Velser Orkest Vereniging, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, comedie. Velser Accordeon Ver., 20 uur, Patro naatsgebouw, concert. SANTPOORT Toneelver. „Jan v. Dommelen", 20 uur, zaal „Zomerlust", toneeluitvoering. BIOSCOPEN Thalia, Vrijdag 20 uur, Zaterdag 19 en 21.15 uur, Zondag 19 en 21.15 uur, Maandag 20 uur, „Attila" Zondag 15 uur, Dins dag en Woensdag 20 uur, „De wraak van Toriano" Donderdag 20 uur, „Celes- tina, de wees". Rex, geen opgave ontvangen. Donderdagmiddag is in Beverwijk de eerste exportveiling van schorseneren, winterpeen en sjalotten van dit jaar ge houden. Zoals de laatste jaren vaker voor kwam, waren er ook nu meer belangstel lenden dan inbrengers: er stond ongeveer 6500 kilo schorseneren, alsmede wat peen en uien. Van koperszijde toonde men op de eerste veiling al een vrij grote belangstelling voor de Kennemer producten. De prijzen waren dan ook niet slecht voor de schorseneren; de eerste kwaliteit ging tot 60 cent per kilo en voor de tweede kwaliteit werd van 26 tot 37 cent per kilo gegeven. Winterpeen was nog maar mondjesmaat te verkopen en boven de 10 cent per kilo ging er weinig weg. Sjalotten varieerden van 25 tot 35 cent per kilo, voorzover het eerste kwaliteit was, terwijl voor de twee de kwaliteit 20 cent per kilo betaald werd. Ds. W. Oorthuis sprak in zijn openings woord ten bate van de bazar, die in Bever wijk gehouden wordt om het intérieur van de nieuwe kerk in wijk drie te kunnen bekostigen, over de teleurstelling, waaruit deze fancy fair werd geboren, toen bleek, dat de grote bazar voorlopig geen doorgang kon vinden. Toen de tekeningen voor de nieuw te bouwen kerk op tafel kwamen bleken er nog enige papiertjes te ontbreken om de plannen te kunnen uitvoeren. Toch zal de grote bazar er komen en deze kleine is, zij het dan deels uit dépit, toch ook met enig egoïsme in het leven ge roepen, door enkele actieve dames van de Hervormde gemeente. Spreker sprak de hoop uit, dat dit egoïsme, om geld uit des burgers zakken te kloppen, beloond zal worden en dat zeer vele leden van de Her vormde gemeente de bazar, die drie dagen lang in de Populierenlaan haar deuren open houdt, haar zullen komen bezoeken. De belangstelling was buitengewoon groot en zeer velen verdrongen zich om de diverse attracties, die in het gebouw waren opgesteld. Ook de tentjes met poppen en kinderkleertjes, alsmede de levensmidde lenafdeling mochten zich in een levendige belangstelling verheugen. Onder auspiciën van de firma Dingier hield mevrouw Marijke van Raaphorst gisteravond in de bovenzaal van het Cen trum voor een klein maar select gezelschap een lezing over „Uit de schatkamer van geleerden en sprookjesvertellers. Het speet de heer C. Dingier, dat door samenloop van omstandigheden deze avond zo matig was bezet, vooral nu de Kindei'boekenweek een jaarlijks weerkex-end evenement belooft te worden. Na deze korte inleiding gaf hij aan de spreekster het woord. Het eerste deel van haar lezing was erop gericht, de belangstelling van haar hoor ders te leiden naar een werk, dat volgens haar in ieder gezin thuisbehoort, n.l. de cncyclopeadie. Op waarlijk geestige wijze vertelde zij een gefantaseerd verhaal over een dame die een x-eis naar dé maan onderneemt en met een mannelijk maanbewoner naar de aarde weerkeert. De vragen door de maan bewoner gesteld, brengen haar in verlegen heid en teneinde raad wendt zij zich tot een der meest bekende Nederlanders Ome Jan van Zutphen, die in de nieuwste uit gave van een bekende encyclopaedie zit te bladeren. Via hem verneemt zij dat alle dingen met elkaar in verband staan en dat zij dit verband in een encyclopaedie kan ontdekken. Gewapend met deze kennis be zoekt zij vervolgens de E 55 met haar maanvriend, waardoor deze een betere kijk krijgt over het leven van de aardbewoners. Na de pauze besprak zij haar pas uitge komen boek „De Ark". Dit boek wil zijn een overbrugging van de gebruikelijke ru bricering in leeftijden van de kinderboe ken, een boek ook, dat door ouders en opvoeders met evenveel genoegen zal wor den gelezen, als de kinderen dit zullen doen. Met een hartelijk applaus van de aan wezigen werd mevrouw Van Raaphorst beloond voor haar kostelijke voordracht. „Pat Mat 2" verloor van „Saende" 1 Het tweede tiental van de Kennemer- Schaakclub „Pat-Mat" heeft de eerste bondswedstrijd gespeeld tegen „Saende" I uit Zaandam, die in een 5'A4</2 nederlaag voor de Beverwijkers eindigde. De uitslag was: J. Diehle(S.)-G. Paardekoper (P.) re mise; L. Zwan-P. Hart 10; J. A. Knots- A. P. de Bruin remise; P. J. Daan-B. Wulms 10; C. v. Krimpen-E. Rijken 10; C. Zwan-M. Soeteman 10; C. de Vries- P. H. Janssen remise; P. Baas-S. S. Op- penheimer 01; A. Nieuwenhuizen-J. A. Rodenburg 01; E. Toch-A. Slings 01. Biljarters komen bijeen Maandag 7 November zullen in café „Scheywijk" te Beverwijk de leden van de verschillende biljartclubs uit de omtrek bijeenkomen. Het ligt in de bedoeling om voor deze omgeving een „gemachtigde" te benoemen. Jeugddienst in Hervormde Kerk Zondagavond 6 November vindt in de Grote Kerk te Beverwijk een jeugddienst plaats, waarin zal voorgaan ds. Van Lim burg, Ned. Herv. predikant te Bennebroek. Organist is de heer G. J. Moed. De samenwerkende evangelisatie-com missies in Castricum hebben Woensdag in zaal Roozendaal een wintersamenkomst ge houden, zijnde de eerste bijeenkomst dia de commissies iedere winter organiseren. Onder leiding van de heer II. de Mol zong men voordat de eigenliijke bijeen komst begon liederen uit de zangbundel van Johannes de Heer. De declamatrice, mevrouw A. Veerman-De Man, uit Bever wijk, liet zich horen in, onder andere, een gevoelig voorgedragen Kom Geest, van Henr. Roland Holst. De heer H. A. Dussel- jee, uit Amsterdam, speelde piano en het Gospel-kwartet uit Wormerveer,, zong op imponerende wijze enkele kerkelijke lie deren. De Gereformeerde predikant in Castricum, ds. A. A. Leenderts, hield een toespraak over het onderwerp „Een bizon der uur" en als geheel kan gezegd worden dat het voor de vele aanwezigen inderdaad een bizonder uur van nader komen tot God is geweest. Prijzen van Donderdag. Heilbot 2,35— 2.30; gr. tong 5,704,40; gxrn. tong 4,303,45; kim. tong 3,302,80; kl. tong I 3,052,80; kl. tong II 1,70—1,46; tarbot I 3,00—2,30, per kg. Schartong 45—32; gr. schol 5956; grm. schol 5554; kim. schol 6055; kl. schol I 5148; kl. schol II 39—8; schar 27—16; bot 23—22; v. haring 17—12; makreel 32—22; gr. schelvis 3427; grm. schelvis 34—26; kim. schelvis 30—19; kl. schelvis I 28—19; kl. schelvis II 2611; wijting 2511; gr. gul 55—50; midd. gul 4441; kl. gul 32—30; kl. haai 27—26; ham 86—74; poontjes 16—13; kl. koolvis zw. 24—18; kl. koolvis wit 38; kl. i-ode poon II 17—14. per 50 kg. Gr. kabel jauw 270136; gr. koolvis zw. 7570; gr. koolvis wit 88; gr. leng 70, per 125 kg. Aanvoer van Donderdag. 445 kisten tong en tarbot, 5 kisten heilbot, 4 kisten tongschar en schartong, 1300 kisten schol, 35 kisten schar, 25 kisten bot, 2265 kisten haring, 195 kisten makreel, 670 kisten schel vis, 255 kisten wijting, 60 kisten kabeljauw en gul, 15 kisten leng, 9 kisten haai, 7 kisten ham, 25 kisten poon, 40 kisten koolvis, 15 kisten divex-sen. Totaal 5370 kisten. Besommingen van Donderdag: Medan f28.300; IJM 53 f266; IJM 283 f5160; KW 14 f6980; KW 5 f3300; KW 19 f1060; KW 73 f7200; KW 20 f7230; KW 67 f2990; KW 16 f2200; KW 23 f 640; KW 57 f2670; KW 2 f4730; KW 30 f 1360. IJselmeervisserU- Dinsdag wei'd aan de visafslag te Urk door 27 vaartuigen aange- voex-d: 255 pond lijnpalimg f 1,05f 1,11 p. p.: 3078 pond snoekbaars f0,57—f0,62 p. p.; 266 pond rode baars f 0,41f0,47 p. p.; 4454 pond voorn en blei f 0,07f 0,12 p. p. ADVERTENTIE meer dan 36 soorten uit voorraad leverbaar B.K. - Kat D.R.U. - Anker Berkelite - Mla Zwitserse import enz. in: reseda - grijs - crème - ivoor - zwart - terracotta turquoise - aluminium IN ALLE PRIJZEN Zoek niet, ga meteen naar Daar vindt U de grootste sortering Huishoudelijke geschenken Kennemerlaan 1 - Tel. 5853 Teneinde de kinderen van de buurt- en speeltuinvereniging DSS een goed Sinter klaasfeest te bereiden, houdt deze vereni ging een driedaagse bazar, die gistermid dag door de voorzitter, de heer A. van Sloo- ten, werd geopend. De voorzitter hoopte, dat het vele voorbereidende werk met suc ces bekroond zou worden en verzocht de aanwezige ouders het voorbeeld te geven en de bazar te bezoeken. Met een minuut stilte werd de pas overleden voorzitter van de buurtvereniging, de heer M. Broek, herdacht, terwijl tevens enige woorden van gemeende waardering aan hem werden ge wijd. Kort na deze opening werd de bazar, die in het Gebouw voor Christelijke Belangen wordt gehouden, overstx-oomd door een joe lende kinderschaar, waarvan de meesten direct met enige dubbeltjes en kwartjes hun geluk moesten beproeven. De knijper stand, waar ze voor een cent een prijs kon den winnen en het handwerk-stalletje sloegen ze maar over, daar hier de risico's te groot waren: voor hun centjes kozen de jeugdige bezoekers waar voor hun geld en zij besteedden het met overgave aan bal- lengooien tegen, naast en in busjes, ver makelijkheden alle door het bestuur zelf gefabriceerd. Met een echte schiettent, een rad van avontuur met mooie prijzen en een ver koophoekje zal DSS wel geluk hebben. Aan het buffet worden warme worstjes en een kop verse koffie geserveerd, zodat de sfeer er helemaal is en een versteviging der kasmiddelen niet onwaarschijnlijk lijkt. In IJmuiden kwamen Donderdag binnen: Amstelstroom van Rotterdam. Deninpalm van Dakar. Alja van Haukipudas. Lydia v. Geffle. Geffle van Parijs. Mangan van Dor drecht. Otto van Kotka. Sonsbeek van Rot terdam. Celebes van Djakarta. Dorestad v. Rotterdam. Thor van Rotterdam. Ailette van Noordzee. Sunnamland van Cavala. Elisa beth van Leningx-ad. Westerdok van Lon den. Zijpenberg van Algiers. Bullfinch van Londen. Grandula van Riga. Lingestroom van Hull. Dieter Waltx-aud van Rotterdam. Ginnheim van Rotterdam. Doni van Sunds- vall, Evertsen van Mantyluoto. Rijnstroom van Londen. Tom van Topyla. Poolster van Scheveningen. Vertrokken zijn: Eos naar Rotterdam. Boffa naar Duinkerken. Vechtstroom naar Portsmouth. Santa Margarita naar Antwer pen. Ponteresina naar Genua. Bill S. naar Waterford. Geffle naar Nyköping. Nordborg naar Type. Larix naar Antwerpen. Diana naar Flensburg. La Valetta naar Figo. Ecken naar Helsingborg. Amsteldiep naar Bremen. Bloemfontein naar Bremen. B. P. Supervisor naar Rotterdam. Hans Bernstein naar Go thenburg. Angeja mar Londen. Radja naar Hamburg. Marinero naar Las Palmas. Ameintas naar Hamburg. Rosslagen naar Aalborg. Wiril naar Galwey. Phidias naar Rotterdam. VRIJDAG 4 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „O, mijn Papa". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Meisjes zonder moraal". W. B. Theater, 20 uur: „Moord in het Casino". Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond „Tavido". 't Centrum, 20 uur: Partij van de Arbeid, jaarvergadering. Groentenbeurs, 20 uur: Hollandse Maat schappij van Landbouw.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 6