Revanche op Noorse amateurs moet morgen mogelijk zijn in Amsterdam AH™ met melk meer mans Rita Rosa de snelste in zeer sterk bezet amateursnummer Spannend korfbalduel verwacht bij Animo Ready-Oosterkwartier Rotterdams USV versloeg Black Pirates in de verlenging: 58-61 Twee jaar geleden verloor Nederland met 4-0 in Oslo Noren wijzigden hun elftal geducht <>/<- Sport tijdens het weekeinde BMHC speelt thuis tegen Amsterdam De basketbalcompetitie 11 Goede winstkans Routine Moeilijkheden .Hom Derby FINEST VIRGINIA fl.l.r - V John Charles duurste Britse voetballer Olympische Spelen Brundage wijst weer op amateurisme Nog drie Nederlanders in Rallye Monte Carlo Om het Zilveren Biljart LAATSTE ZONDAGMEETING DUINDIGT Zwijgzaam Noors voetbal elftal op Schiphol Luisteren en kijken WATERPOLO HANDBAL HOCKEY Arsenal kocht spelers KAUW ANTON HUNINK Nederland speelt ook thuis tegen Saarland Volleybalprogramma /ATFRDAG 5 NOVEMBER 1955 (Van onze sportredacteur) voetbalelftal beeft morgenmiddag in het Olympisch Het Nederlands ,b. stadion in Amsterdam wat goed te maken. En dat schrijven tve niet omdat de resultaten na de laatste tijd zo teleurstellend waren in tegendeel maar wel omdat Nederland twee jaar geleden tegen de tegenstander van morgen een nederlaag leed, die om een meer dan degelijk revanche vroeg. Op '27 September werd het in Oslo namelijk vier-nul voor de Noren in van Nederlands standpunt bezien één van de slechtste interlandwedstrijden die er ooit gespeeld zijn, Het prestatiepeil en het spelpeil van het vertegen woordigend elftal had toen zijn dieptepunt bereikt en het was soms lach wekkend om te zien wat de ondanks alles goedwillende Nederlanders voor weerstand boden aan de waarlijk heus niet groots spelende Noren. We herinneren ons nog wel dat we in het gezellige Uleval stadion in Oslo in een heerlijk zonnetje een alleszins prettig gesprek voerden met een vriendelijke Noor, die de wedstrijd ook niet zo leuk vond en meer reden vond te vertellen over de grachten van Amsterdam en de bewoners van ons land, die hij zulke gastvrije en prettige mensen vond. Toen de wedstrijd afgelopen was klopte de sportieve man ons bemoedigend op de schouders, ,,'t Zal de volgende keer wel beter gaan", zei hij. En hij bedoelde er heus niets kwaads mee. Die volgende keer dat is morgen. De dag van de revanche zal het moeten worden. En met revanche bedoelen we dan niet een één-nul, twee-één of drie-twee uitslag in het voordeel van het Oranjeteam, maar een alleszins duidelijke revanche. Vier-nul desnoods, om maar een voorbeeld te noe men. En dat niet alleen maar om die wed strijd van twee jaar geleden, maar ook en vooral omdat de Noorse voetballers ama teurs zijn gebleven, terwijl men in Neder land de spelers ging betalen. Zo ver zal het echter niet komen, den ken we zo. Want de Noren hebben een elf tal dat nog steeds tot meer dan redelijke resultaten komt. Het speelt geregeld tegen de Scandinavische landen Zweden en De nemarken en steunt nog steeds op een aan tal zeer geroutineerde spelers. Niet min der dan zes spelers kwamen reeds meer dan tienmaal voor hun land uit, waarbij spil en aanvoerder Svenssen wel de kroon spant met 58 interland-wedstrijden. Keeper Hansen kwam 22 maal voor het nationale elftal uit en de beide 25-jarige backs Bakker en Falck respectievelijk tien en éénmaal. In de middenlinie staan be halve Svenssen Legernes en Hernaes opge steld. Het zijn beide spelers, die zowel ver dedigend als aanvallend hun mannetje staan. Legernes werd vijf maal uitverko ren, Hernaes al twintig keer. De rechter vleugel van de voorhoede is uiterst snel. Knudsen was één maal international en Kotte, die pas twintig jaar oud is, al negen maal. Midvoor Hennum 16 interlands is een befaamde schutter. De linkervleugel wordt gevormd door KristiansenKure, een tweetal met een behoorlijke techniek. Wie overigens zou denken dat de Noren geen moeite hadden bij het samenstellen van hun team, is er volkomen naast. Van de ploeg, die 25 September jongstleden één-één speelde tegen Zweden, zijn maar vijf spelers gehandhaafd, bij wie keeper Hansen, Svenssen en Hernaes. Hanssen, die de beste doelverdediger is, waarover Noorwegen ooit beschikte, speel de ook in de genoemde wedstrijd in Oslo. Zijn doel verkeerde toen éénmaal in ge vaar. Dat was toen Svenssen verkeerd op hem terugspeelde. Morgen zal het wel anders gaan. Dat staat wel vast. Nederland heeft ondanks de voorhoedeproblemen een elftal, dat tot veel goeds in staat moet worden geacht. Achterhoede en middenlinie bleven en terecht hetzelfde en in de voorhoede werd de linkervleugel BrooymansClavan vervangen door het duo Brusselers- Car- lier. De grote troef van het Oranje-team blijft natuurlijk midvoor Appel, die ander maal zijn productiviteit zal moeten bewij zen. Laat zijn schot hem een middag in de steek, dan zal het er donker uitzien. Maar daar kunnen we niet in geloven. Voor Appel is het ongetwijfeld ook plezierig dat hij een clubgenoot op de vleugel heeft, ook al spelen beiden dan ook nog niet zo lang samen in een elftal. ADVERTENTIE Op de 23-jarige John Charles, midhalf van Leeds United en van Wales, is door Cardiff City een bod van 40.000 pond sterling uit gebracht. Dit bod maakt Charles tot de duurste Britse voetballer. Tot nu toe was Jackie Sewell houder van het transferrecord. Voor hem heeft Shef field Wednesday 34.000 pond sterling be taald aan Notts Country. Cadriff City heeft nog geen antwoord ontvangen op zijn aanbie ding die verleden week gedaan is. Avery Brundage, voorzitter van het Inter nationaal Olympisch Comité, heeft het orga nisatie comité van de Olympische Winter spelen een boodschap gezonden, waarin hij alle nationale Olympische comité's verzoekt de Olympisch gedachte van het amateuris me nauwgezet te respecteren. De heer Brundage zegt in deze boodschap: „Gedurende de laatste jaren heeft men be weerd dat athleten, die geen amateur zijn, hebben deelgenomen aan de Olympische Spelen. Indien deze beschuldiging juist is, dan is dat het gevolg van het feit dat de nationale Olympische comité's aan deze athleten de verklaring verstrekt hebben dat zij amateur zijn, want slechts op deze con ditie kunnen zij aan de Olympische Spelen deelnemen". Vooruitlopend op de wedstrijd van mor gen mogen we wel zeggen dat Nederland de beste kansen heeft op een overwinning, die dan meteen een revanche zal beteke nen. Of het een volledige revanche wordt menen we te moeten betwijfelen. Daar voor hebben we nog te veel vertrouwen in de capaciteiten van het Noorse elftal, dat morgen een stevige stimulans heeft aan de wetenschap dat het tegen betaalde voetbal lers speelt die bovendien wat goed moe ten maken. De stand na de wedstrijden, die totnutoe tussen beide landen werden gespeeld, is als volgt: 3 3 1 9 20—13 1 3 3 5 .13—20 De uitslagen waren: 31/8 1919 in Oslo 1—1; 12/6 1929 in Oslo 4—4; 3/11 1929 in Amsterdam 14; 1/11 1936 in Amsterdam 33; 26/5 1948 in Oslo 12, de enige 'over winning; 6/6 1951 in Rotterdam 23; 27/9 1953 in Oslo 40. Het Nederlands elftal van de laatste interland tegen de Noren was als volgt: doel: Steiger; achter: Oden- thal en Tebak; midden: Klaassens, Van der Hoek en Biesbrouck; voor: Van Ede, Van Beurden, Bleyenberg, Van der Kuil en Meyers. Roen Klaassens is dus nog over gebleven. Noorwegen 7 Nederland 7 MOCCXX>OOOOOOCCOCOCOOOOOOOOCOCCOCXXXXX>XXIOC>OOOCC<XXrCCrcOOCOCOT«>DCCOCC»DCCCCODCOCOOCO<^CCOCCOCOCCC<»OOCOCCOOCOC- NEDERLAND De Munck (For tuna) Wiersma (PSV) Schaap ('t Gooi) Bosselaar (Feyenoord) Kuys (NAC) Klaassens (VW) Brusselers Carlier (PSV) (Fortuna) Scheidsrechter: O. Versyp (België) De Bruyckere (Willem II) v. d. Hart (Fortuna) Appel (Fortuna) Kure (Sarsborg) Kristiansen (Asker) Hernaes (Lyn) Falck (Viking) Hennum (Skeid) Svenssen (Sandefjord) Hansen (Sparta) Kotte Knudsen (Steinkjer) (Vaalerengen) Legernes (Molde) Bakker (Asker) NOORWEGEN O'XJOOOCCCOOOCOOOOCOCOOCCOOOOOOCCOCCCCOCCCOOCCOOOOOOCOOCOCCOCeCOCOCOCCCCCCOCCOCOCOCCCOOOCCOCCCCCOCCO^COCCCCCCOCO' ADVERTENTIE 5? V Publicatie Nederlands Zuivelbureou, 's Grovenhoge 3 g Na de reeds gepubliceerde opgave van de Nederlandse deelnemers aan de Rallye van Monte Carlo zijn bij het KNAC-secre- tariaat nog drie inschrijvingen voor deze sterrit binnengekomen, t.w. van M. Gatso- nides. die in 1953 de rallye won, van de Bredanaar Van Dongen en van het bekende Maastrichter rallye-koppel v. Dassen en Hertzdahl. De mederijder van Gatsonides is nog niet bekend. Wel kan worden gemeld dat hij in Lissabon zal starten en wel met een Standard. Gisteravond is de BC Hof van Holland naar Amsterdam geweest voor de return match tegen de BC „Rembrandt". Het slot van deze wedstrijd had een span nend verloop. Het resultaat was. dat in de laatste vier partijen pas de beslissing viel. „Hof van Holland" verloor met 2824 en de totale eindstand kwam op 5551 voor „Rembrandt". Van 18 tot 20 November zal „Hof van Holland" de finale van het 5e klas kam pioenschap verzorgen van het Gewest Het Noord-Westen. Weet- een voetbalpool in Tsjechoslowakije De Tsjechoslowaakse voetbalpool zal bin nenkort in ere worden hersteld, zo heeft het Praagse dagblad „Veccerni Praha" mede gedeeld. De pool werd in 1952 verboden daar hij „arbeidsloos inkomen" schiep hetgeen in strijd werd geacht met de communistische ideologie, naar een regeringsdecreet het destijds formuleerde. Voor de laatste Zondagmeeting op Duin- digt is van de zijde der trainers grote be langstelling getoond, hetgeen in de enorm grote velden tot uitdrukking komt. De kroon spant het amateursnummer, waarin niet minderd dan 21 paarden zuilen starten. Dit betekent voor de paarden, welke in het eerste gelid zullen starten een belangrijk voordeel, daar de zwaar gehandicapte paar den niet gemakkelijk een doorgang zullen vinden. De verwachting is dan ook dat Rita Rosa, die grote vorderingen heeft gemaakt, een geslaagde ontvluchtingspoging zal doen. De sterke Rosa Gregor en Rio Rita zullen de overige plaatsen kunnen bezetten, waarbij Quartus Spencer zich nog als outsider kan voegen. In de Grote Q.R.S.-prijs krijgt de crack Quick Hollandia G een zware opgave te vervullen, daar hij aan een 15-tal concur renten tot 80 m. toe voorgift moet geven. Zijn klasse is echter zo uitzonderlijk, dat geacht mag worden, dat hij hiertoe in staat is. Quick P en Quick Jimmy zijn de andere candidaten, waartussen de wispelturige Ria Olivier zich nog als outsider kan schuiven. Uit het 21 deelnemers tellende veld in de opneningsdraverij is eveneens moeilijk een keuze te maken. De verwachting is echter dat de keuze Geersen (Truely Holandia, Stuart A) met de ere-palm zal gaan strijken voor Sir Kerrigan en de outsiders Rina V en Perle d' Amour. De 2-jarige dravers verschijnen voor de laatste maal voor het voetlicht. Door het Nederlandse spelers in A mslerdam „otidergedoken" Erg spraakzaam waren de leden van het Noorse voetbalelftal niet toen zij Vrijdag avond per chartervliegtuig op Schiphol aankwamen. Dit was tenminste het geval toen diverse spelers naar hun mening over de komende strijd tegen Nederland werd gevraagd. Rechtsbuiten Per Knudsen kwam niet verder dan „Wij zijn erg blij in Ne derland te kunnen voetballen. Ik heb ge hoord, dat uw elftal erg goed is gaan spelen." Aanvoerder Svenssen was nog zwijgza mer. Hij spreekt alleen Noors, haalde een tolk om het Engels te vertalen, maar was verdwenen, toen de tolk de gestelde vraag aan hem zou overbrengenEen Noorse official maakte er een grapje van: „Rekent u maar op een eeneen gelijk spel. Dat is alles wat we voor u kunnen doen". Alleen de Oostenrijkse trainer Willie Hahn was spraakzamer. Hij zei dat de Noren hun uiterste best zullen doen om goede tegenstand te bieden en rekent op een spannende wedstrijd. Voorts vroeg hij de aandacht voor rechtsbinnen Kotte, die volgens Hahn een speler met uitzonderlijke technische capaciteiten is. De Noren zullen vandaag in het Olympisch stadion nog trainen. „Ondergedoken" Na een training van een uur op het spe ciale oefenveld van het Olympisch stadion is het Nederlands elftal voor Zondag met de reserves in Amsterdam „ondergedoken". Slechts weinigen zijn bekend met de ver blijfplaats van het elftal, dat pas weer Zondag tegen Noorwegen voor de dag zal komen. Deze maatregel is voor het eerst genomen om de spelers voor de wedstrijd Zondag zal de plaatselijke korfbalont- Het speelt tegen Unitas in Amsterdam. Wij moeting Animo ReadyOosterkwartier, die om kwart over twee op het terrein aan de Kleverlaan in Haarlem begint, veel pu bliek trekken. Ongetwijfeld zijn de gasten favoriet, doch daar de thuisclub nog in ernstig degradatiegevaar verkeert, zal Oos terkwartier op grote tegenstand stuiten. Onder deze omstandigheden zal het resul taat wel eens een gelijk spel kunnen wor den. Aurora kan een winstpunt rijker worden, daar het op eigen veld tegen OBZB speelt. Met een Haarlemse zege zou Animo Ready zeer gebaat zijn. Haarlem 1 en 2 spelen tegen DTV in Amsterdam; van 122 uur speelt Haar lem 2 tegen de DTV-reserves, en van 24 uur is de ontmoeting DTVHaarlem vast gesteld. Met een beetje goede wil moet Haarlem een gelijk spel kunnen bereiken. Derde klasse Vanmiddag speelt Watervliet I tegen ZKC uit Zaandam, hetgeen reeds een re vanche-wedstrijd is. Op de eerste compe titiedag won Watervliet in Zaandam met 71, doch na deze nederlaag heeft ZKC zich geheel hersteld. Toch moet de thuis club ook deze wedstrijd kunnen winnen. Ook Nieuw-Flora speelt reeds vanmid dag en wel tegen Altius in Hilversum. Bei de ploegen behoren tot de zwakkeren, doch door terreinvoordeel zouden de punten volstrekte rust te geven. Mocht het een wgl eens Hilversum kunnen blijven, succes worden, dan overweegt de KNVB VoQr g ye is voor de derde ach- het zo in he vervolg altijd te gaan doen. tereenvolgende keer een thuiswedstrijd Na de veld training kwamen de spelers vastgesteId Ditmaa] k,rijgt het ^zoek van en reserves Vrijdagavond in het restaurant KVH uit Den Helde dat door het 0 teI_ van het stadion bijeen Achter gesloten Jen van dc eerste klasse ,er Schekker- deuren hield de heer H. Pellikaan een na- man (vro ]id van K Zaandijk") beschouwing over de wedstrijd Zweden- d{mi is versterkt. De thuisclub zou reeds Noorwegen, die hij in opdracht van de KN VB heeft bijgewoond. Speciaal ging zijn uiteenzetting natuurlijk over het spel van de Noren. Vanochtend zullen de voetballers een wandeling maken, 's Middags volgt dan nog een lichte training op een veld, ook al „ergens bij Amsterdam" en de Zaterdag wordt besloten met een bezoek aan een revue of een toneelstuk. De radio-uitzending van Nederland Noorwegen zal worden verzorgd door de KRO (Hilversum I, 402 meter), van 14.00 tot 16.40 uur. Reporter is Leo Pagano. De wedstrijd wordt ook over de televisie uitgezonden. Het commentaar van ir A. van Emmenes zal de gehele wedstrijd over de televisiezender doorkomen, maar het beeld komt slechts de tweede helft op het scherm. Waarschijnlijk zullen in de eerste helft wel de opstellingen van de beide teams op het TV-scherm worden geprojecteerd. De uit zending duurt van 14.25 tot 16.15 uur. ADVERTENTIE Verkooplokaal NOTARISHUIS Directeur W. N. WOLTERINK Bilderdijkstraat bij de Zijlweg Haarlem - Tel. (K 2500) 11928 INBOEDELVEILING 22/23 NOV. 1955 met een gelijk spel zeer tevreden kunnen zijn. Tenslotte zijn nog vastgesteld Ooster kwartier 2Rohda 3 en Blauw Wit 4 Watervliet 2. H.K.B. In de derde klasse is Zondag om twaalf uur vastgesteld de wedstrijd Aurora 4 ZKC 1, welke ontmoeting zal moeten uit maken, welke ploeg de leiding in die klasse zal nemen. Aurora heeft een punt meer uit zes wedstrijden. Met twee goede dames-waterpolowed- strijden wordt vanavond in het Sportfond- senbad in Haarlem het wekelijkse program ma van competitiewedstrijden geopend. Om acht uur begint de strijd HaarlemDVZ. DWT krijgt daarna de damesploeg van HZPC op bezoek. Als DWT deze strijd niet te licht opvat kan ze de volle winst bin nenhalen. De heren wedstrijd DWT 3 HPC 3 gaat de hoofdwedstrijd van de avond HVGBZIAN vooraf. De da meswedstrijd DWT 3HPC 2 sluit het pro gramma af. Voor Zondag is de tweede ronde vastge steld van de districtswedstrijden, waarbij de vertegenwoordigende teams van Noord en Oost in Stadskanaal en die van West B a"SnenSn„. hU^E&S,&££ïï5 f Wes' A J» D™ Haag tegenover elkaar komen. De Noordelijke dames en heren maken een beste kans de volle buit binnen te halen, evenals de dames van West B. Van de heren van West A verwachten wij een overwinning. In de eerste districtsklasse heren is er de inhaalwedstrijd tussen de Haarlemse riva len Concordia en Rapiditas. Gezien de pres taties tot nu toe menen wij op een Con- cordia-zege te kunnen rekenen. De Con- cordia-dames zullen op revanche belust naar Amsterdam trekken, waar ADA op een felle partij der Haarlemsen kan reke nen. In de tweede klasse B heren staat Zand- voortmeeuwen een zware taak te wachten. hebben zoveel vertrouwen in de Zandvoor- ters, dat wij een overwinning durven voor spellen. IJmond krijgt op Watervliet Aals meer 2 op bezoek. Of Foresters het bij de dames 2B zal kunnen klaren tegen het sterke JHC betwijfelen we ten zeerste. Zeer nieuwsgierig zijn we naar de ont moeting tussen de damesteams van HOC en de Blinkert, de beide ongeslagen titel- candidaten van de afdeling. De Blinkert bewees vorige week al tot goede prestaties te kunnen komen. Rapiditas zal wel tot volle winst kunnen komen tegen HOC 2. Veel spanning belooft de ontmoeting Zand- voortmeeuwen 2Concordia 2. Tussen twee beker-Zondagen, die van de vorige en van de volgende week, staat voor komende Zondag een groot aantal compe titiewedstrijden op het programma van de hockeyers. Na een aantal uitwed strijden kan men BMHC Zondagmiddag om half drie op het eigen terrein aan de Bre- derodelaan achter Zomerzorg een moeilijke maar zeker niet kansloze strijd zien leve ren tegen Amsterdam. Met de zevende wed strijd wordt Zondag de helft van de com petitie volgemaakt. De Bloemendaalse hockeyers zullen ten minste een gelijk spel moeten bevechten en misschien geeft het voordeel van eigen terrein wel kans op een kleine overwinning. Als Laren kampioen wil worden zal het dit moeten tonen door Zondag op Klein Zwitserland in Den Haag te winnen van TOGO. HHIJC tegen SCHC en de ont vangst van Hilversum bij Groen Geel zijn eveneens belangrijke wedstrijden, de laat ste vooral voor bezetting van de onderste plaats. Bij de dames komt BDHC op eigen ter rein om elf uur eveneens uit tegen Amster dam. Deze wedstrijd moet door de thuis club gewonnen kunnen worden. Overgangs- en promotieklassen Alliance gaat op bezoek bij Aeolus en dit is voor de hockeyers uit Heemstede nog één van de weinige kansen om het punten- aantal te kunnen opvoeren. Ditzelfde kan gelden voor Strawberries, dat in Bilthoven bij SCHC op bezoek gaat. Van de ontmoe ting tussen HDM en BMHC II verwachten we een gelijk spel of een kleine Haagse overwinning. De plaatselijke ontmoeting om één uur in Bloemendaal tussen BMHC III en Zand- voort, moet voor de Zandvoorters, die bovenaan staan, met volle winst kunnen eindigen. Eechtrop zal al tevreden mogen zijn als in Amstelveen tegen HIC een gelijk spel kan worden verkregen. In de afdeling D staat een uit-wedstrijd op het programma van HBS dat tegen Laren II moet spelen. BMHC IV zal op eigen terrein moeten kunnen winnen van het bezoekende Schaerweyde. Bij de dames speelt alleen Alliance op eigen terrein. In het Heemsteedse sport park komt Aeolus op bezoek, tegen welk elftal Alliance de volle winst moet kunnen behalen. In dezelfde afdeling, promotie klasse A, zijn er uitwedstrijden voor BD HC II en Strawberries tegen respectievelijk Leonidas en Victoria. BDHC zal bij wat goede wil gelijk kunnen spelen; Strawber ries zal de volle winst moeten kunnen be halen. ADVERTENTIE Het Londense Arsenal, dat zijn uiterste best doet uit de onderste regionen van de ranglijst te komen, heeft twee spelers ge kocht uit de derde divisie. Het zijn Vic Groves en Stan Charlton, beiden van Ley- ton Orient. Geschat wordt, dat deze aankoop 300.000 gulden heeft gekost. Groves speelt rechtsbuiten of midden voor. Charlton is linksback. Beide spelers zijn voor het Engelse amateur-elftal uitge komen, voor zij beroepsspeler werden. Groves speelde onlangs in het Engels B-elftal tegen Joegoslavië. heerlijk - verfrissend zuivert mond en keel bevordert uw spijsvertering Bijna anderhalf uur hebben de Haar lemse kampioenen Black Pirates en het Rotterdamse team van de Unilever Sport Vereniging felle strijd geleverd in de ge westelijke basketbalcompetitie. Na een ze nuwslopende eindspurt van de Pirates was zelfs een verlenging noodzakelijk om een beslissing te verkrijgen. In deze verlenging viel de beslissing uiteindelijk in het voor deel van de Rotterdammers, waardoor het U.S.V.-team op het nippertje toch nog een verdiende zege behaalde (5861), na dat de wedstrijd was geëindigd in een 51 51 puntenverdeling. De Haarlemmers kunnen ondanks deze nederlaag zeker met veel genoegen aan deze bijzonder sportieve wedstrijd terug denken, want niet alleen moest het kam pioensteam zonder aanvoerder Meenhorst en Knol aantreden, doch bovendien moes ten achtereenvolgens Jole; Bakker en De Sanders met vijf persoonlijke fouten het veld verlaten, zodat de laatste minuten van deze spannende wedstrijd werd uitgespeeld door niet minder dan vier reservespelers. Uiteraard kwamen ook de Rotterdam mers er niet zonder kleerscheuren af, want de zeer beweeglijke De Jong moest even eens in de laatste minuten het veld ruimen. aanvoerder Henny van der Ree in goede conditie was en het is ongetwijfeld aan hem te danken dat de Rotterdamse achterhoede tijdens het felle offensief van de Haarlem mers in de laatste minuten niet geheel werd weggespeeld. Het grootste aandeel in deze prachtige wedstrijd komt zeker toe aan de uitnemend leidende scheidsrechters Hos (Haarlem) en Garritsen (Amsterdam), die ondanks het joelende publiek het hoofd koel hielden en elke overtreding op de juiste wijze be straften, zodat de strijd fel, doch volko men fair en sportief eindigde. Met nog slechts enkele seconden te spelen schoot Zandberg een strafschop in, waar mede de partijen op gelijke voet kwamen, met welke stand (5151) tevens het einde kwam. Door dit resultaat was een verlen ging noodzakelijk en de Haarlemse kam pioenen kregen reeds in de eerste minuut enkele kansen een veilige voorsprong te nemen, doch De Sanders miste deze. De gasten deden het beter en slaagden er zelfs in een voorsprong te nemen (52). Doch ook toen bleek dit voor de Pirates geen be zwaar en nadat Braaksma door het in schieten van niet minder dan drie straf- worpen de achterstand had weggewerkt vergevorderde seizoen is hun aantal reeds sterk uitgedund. Ultra zal vermoedelijk als eerste voor Ureka en Urchin Hollandia de finish passeren. In het internationale nummer krijgt de Franse crack Emden de kans van zijin leven zich te rehabiliteren voor de smadelijke nederlaag van enige weken geleden. Het zal op een lange strijd uitlopen tussen Olivier B en Nellie Gregor, welke strijd de merrie, die in ongekende vorm is, zal kunnen winnen. Bij de 2-jarige volbloeds krijgt de be scheiden klasse opnieuw een kans. Harold wordt in dit nummer vóór Heraut verwacht Slechts Sylvia zou van de overige deel nemers kunnen verrassen. In de Grote Stayers-prijs (3200 m.) draagt de crack Sans Valeur het topgewicht van 65 kg., welk gewicht op een te verwachte zware baan wel eens een te zware last zou blijken te zijn. Hiervan kan de sterke Sagita (54 kg.) profiteren, te meer daar zij in. feite op deze gewichtsverhouding alleen nog iets te vrezen heeft van Kenitra. De zeer matige klasse, welke in de La Classe-prijs aan de start verschijnt, maakt een voorspelling zeer moeilijk, temeer daar de Duitse hengst Brenn hierin zijn debuut maakt. Indien in vorm moet het hem niet moeilijk vallen hie- te winnen. Mocht dit niet zo zijn, dan zullen Beautiful Spy en La Canasta domineren. Automobilisme ADVERTENTIE doch de U.S.V.-ploeg had het geluk dat slaagde De Sanders er in zijn team nog aan Toenemende kans op worst Echt herfstweer op komst met toenemende kans op pi kante Gelderse Rookworst. Natuurlijk die bijzonder sma kelijke van Anton Hunink. Kijk naar het loodje aan de worst. Hot verser - hoe lekkerder HOFLEVERANCIER - DEVENTER Naar wij vernemen is tussen de K.N.V.B. en de Saarlandse Voetbalbond in principe overeenstemming bereikt om na de ontmoe ting SaarlandNederland op Woensdag 16 November in Saarbrücken ook een wedstrijd tussen beide landen in Nederland te doen verspelen. In verband met het drukke internatio nale seizoen van het Nederlandse elftal valt het echter te betwijfelen of deze wedstrijd NederlandSaarland nog dit seizoen ge houden kan worden Tijdens het bezoek aan Saarbrücken zal de K.N.V.B. met de Saar landse Voetbalbond over dit punt bespre kingen voeren. Maandagavond worden in het Krelagehuis enkele belangrijke competitie-wedstrijden gespeeld. Voor hoofdklasse staan twee ontmoetingen op het programma n.l. HVS CIOS (heren) (9.30 uur) en Die Raeckse Rapiditas (dames) (8.30 uur). Voor de eerste klasse komen de beide topclubs MHBS en AVC (dames) tegen elkaar in het veld (7.30 uur). Bij de heren is belangrijk HBC—Leo nidas (8.30 uur). Het programma luidt: Heren, hoofdkl.: HVS—CIOS, le kl.: CIOS 2—PSCB. HBC— Leonidas, 2e en 3e kl.: Rap. 2—Blinkert-, Velox 2—Blinkert 2, Rap. 3—WIK 2, PWN 2—Spaarnestad 2, OVRA 3—Raedy 2, Die Raeckse 4Santpoort. Dames. Hoofdkl.: Die RaeckseRapiditas, le ki. MHBS—AVC. 2e en 3e kl.: SSO— Haarlem. HBC 3Velox 4, MHBS 2—Haar lem 3, Gios 2Blinkert 2, SantpoortOG 2, Gios 3Raeckse 6, Haarlem 4OVRA 2. ZUID-NEDERLAND—LUXEMBURG. Woensdag 18 April zal de wedstrijd worden gespeeld tussen Zuid-Nederland en het Luxemburgse voetbalelftal. Waar is nog niet bekend. een kleine voorsprong te helpen (75), waarna hij met vijf persoonlijke fouten de kant kon opzoeken. Hoewel De Black Pirates nog even stand hielden was een ne derlaag nu niet meer te voorkomen en hoe wel nog aan beide kanten vele kansen wer den gemist kwam het einde toch met een kleine, doch verdiende 6158 overwin ning van de Rotterdammers. Van der Ree was bij de Rotterdammers topscorer met liefst 21 punten, terwijl Jole de meeste punten (18) voor de Pirates voor zijn rekening nam. Deze wedstrijd was te vens de laatste in Nederland van Ludwig de Sanders, aangezien deze ongetwijfeld bijzonder sportieve sportman weer naar Suriname terugkeert. Dames In de dames eerste klasse werd boven dien nog de wedsrijd HOC tegen Rapiditas '31 gespeeld, welke ontmoeting in een grote 705 overwinning van de Haarlem se kampioensploeg H.O.C. eindigde. De volledige uitslagen waren deze avond: De volledige uitslagen waren deze avond: Dames: Antilopen 3RCH 20—18; HOC— Rapiditas '31 70-5; IHJWhite Stars 2 9-22. Heren: ExercitiaIHJ 2 27-16; White Stars (R'dam) 58-61 (na verl. 51-51); S.C. Haarlem 2 2—Typhoons 2 9-19; Black Pirates—UVS —Aurora 12-35.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 11