Slingermuur: een ideale oefenplaats en „eigen onderkomen" voor Velsens Rode Kruis Begroting van Castricum toont tekort aan Rode Kruiswerk geniet in Beverwijk aller belangstelling r Visserij -varia „Strijd voor vrijheid en vrede nog be langrijker dan hulp aan vluchtelingen" WASKETELS WINTERS LOENDEQSLOOT f7.22 Vervallen boerderij onderging opzienbarende metamorphose GEBR. VAN BUGNUM ZN Echter dekking uit reserve gevonden J Landsteiner plaquette's en -penningen uitgereikt Vrouwendag stijlvol gevierd in Velsen Noord Duizenden Lampions uwmmms Castricum Nieuws van St. Thomas Onderwijscredieten funest „Excelsior" verloor van „La Bordelais" v.a. Agenda voor Beverwijk Dr. A. Melchior komt bij Instituut Castricum nu al in trek WOENSDAG 9 NOVEMBER 195 5 b ZO ER TWEE partijen heel trots en blij met het herrezen boer derijtje „Slingermuur" kunnen zijn, dan zijn dat wel het Rode Kruis in Velsen, dat daar over enige weken zijn nieuwe „hoofd kwartier" gaat onderbrengen en de twee bejaarde bewoners van het knusse huisje aan de voorkant, het echtpaar Braam. Want van een wrak cavalje, dat de Februaristorm van 1953 niet over leefde en krakend ineenzeeg, zodat het achterstuk van het his torische spulletje reddeloos leek, is na gedegen werk een pront boerderijtje gemaakt, dat tegen de bosrand van het Slingerduin niet alleen een schilderachtig stukje Velsen vertegenwoordigt, maar bovendien aan de binnenkant een waarlijk opzienbarende metamorfose heeft ondergaan. Voor Comelis Braam en zijn echtgenote, die jaren lang vrees den, dat het hele achterhuis van hun woonstêe nog eens zou wegwaaien, is het een openbaring geworden, deze opknapbeurt door de gemeente Velsen. Ze hebben er een echte slaapkamer bijgekregen en ieder, die eens rond het vernieuwde boerderijtje komt neuzen, moet beslist even binnenlopen, om die slaapkamer te zien en de mooie plafonds en de glimmende meubeltjes, waar moeder nu tenminste weer eer van heeft. Zodra hij, de vriendelijke huisbewaar der, echter de sleutel in de toegangsdeur tot de voormalige stallen en de deel heeft gestoken, begint het verschil met vroeger pas werkelijk op te vallen, want wat daar van gemaakt is benadert het ideaal van een modern-opgezette oefenruimte voor het Rode Kruis zeer nauwkeurig. De boerderij „Slingermuur" is er geknipt voor geworden, met zijn twee grote in structielokalen, zijn keukentje, kantoor en deel, waar het bij slecht weer goed oefenen moet zijn, terwijl op het omliggen de terrein buitenoefeningen op grotere schaal kunnen worden opgezet. Nog leeg Het is alleen nog leeg, daar binnen. Een serie gasojars, de verlichtingsarmaturen en de vloerbedekking werden door de gemeen te „meegeleverd", maar het meubilair zal nog moeten worden aangeschaft, voor het Rode Kruis er over een week of wat met wat feestgedruis intrekt. Nu beschikt dit Rode Kruis gelukkig over een warme en brede sympathie in de gemeente Velsen en wanneer iemand die sympathie in bepaalde daden ten aanzien van meubilair of keukengerief zou willen omzetten, heeft dat Rode Kruis daar geen enkel bezwaar tegen. Deze nieuwe „basis", die straks ook be doeld is als verzamelplaats in geval van alarm, maakt het werk van het Rode Kruis veel gemakkelijker dan het tot nu toe was, toen Velsen niet de beschikking had over een vaste oefenplaats voor zijn colonne's en dus de sfeer moest missen van een eigen home. De omliggende gemeenten waren wat dat betreft verder, maar nu Velsen eenmaal een onderkomen heeft, kan het er ook trots op zijn: dit „Slingermuur", waar straks de nationale- en de Rode Kruis- vlaggen voor zullen wapperen (alleen ont breken de masten èn de vlaggen nog) is een pracht van een tehuis geworden voor een pracht van een instelling. Monument Terwijl de buitenkant geheel in zijn oude staat is gelaten, want monumentenzorg heeft een warm plekje voor dit oude boer derijtje in haar hart, de kleine raampjes ADVERTENTIE Meervlietstraat 69 Velsen SOLEX SERVICE STATION voor IJmuiden en omg. SOLEX POPULAIR 333.— SOLEX DE LUXE ƒ399.50 RUILMOTOREN inclusief montage 162.50 Onderdelen voor alle modellen R.A.P. de snelbrommer 2 versnellingen K.M.teller617.50 Wij geven U vrijblijvend alle inlichtingen. Betaling in overleg Telefoon 5701 werden intact gelaten en de mooie gave gevellijn zet zich ook na de zèer deskun dige restauratie ongebroken voort.. Zelfs de oude gebinten bleven de (nieuwe) kap steunen: in een der middenmuren zijn deze eiken draagbalken weer terug te vinden ten teken van de eerbied, waarmee men het half-vergane schuurgedeelte heeft aan gepakt. Meer activiteiten mogelijk Het Rode Kruis zal zich hier een grotere mate van activiteit kunnen veroorloven dan tot nog toe: alleen al het magazijn kan een veel groter aantal uitrustingsstukken bergen dan men tot nu kon opslaan in Velsen. Het welfare-werk bijvoorbeeld, dat in totaal 16 actieve dames omvat, die lang durige zieken aan de zo nodige tijdpasse ring helpen, zal hier een gezellig hoofd kwartiertje kunnen krijgen en als de heer Jaarsveld, de magazijnbeheerder van het Rode Kruis des avonds in „Slingermuur" zijn domein zal hebben gekozen, kan men op volle toeren gaan draaien. Eventuele sympathisanten met het Rode Kruis, die de inrichting van het nieuwe ocxxxxx>xoococooc>cocooocc<>Dc<xxxx<xoooc»ccax>ccoooooocco X Om het vernieuwde „Slingermuur" in complete toestand aan het Rode Kruis 0 te kunnen aanbieden heeft zich inmid- dels een comité gevormd om de be- nodigde gelden voor de inrichting en aankleding van het gebouw bijeen te krijgen. Het ivordt voorgezeten door ir. 3 P. van Delden en het secretariaat wordt waargenomen door de heer P. L. Uit- B zinger, te wiens name eveneens op giro- 8 nummer 74868 (Santpoort) eventuele bij- 3 dragen gestort kunnen worden. S Het comité wordt verder gevormd 8 door de heren H. de Boer, wethouder, S ir. F. Thiel, ir. P. Tromp en commis si saris J. P. Weijburg. Men wordt ver- 8 zocht op het girostrookje te vermelden 1 „Voor Slingermuur". ixC03CCOOCODCOOC<XXXXXX»a>20COCOCO^CCaX>OOC>003C«»OCC hoofdkwartier een stootje in de goede richting willen helpen geven, zouden zich in verbinding kunnen stellen met deze heer Jaarsveld, te bereiken via de GGD en met het secretariaat, De Genestetlaan 10, ten name van de heer Mulder. „Slingermuur"vaix buiten een zorgvuldig gerestaureerd oud boerderijtje, aan de binnenkant een ideale oefenruimte annex „hoofdkwartier" voor het Rode Kruis. Prijzen van Dinsdag. Heilbot 2,502,15; gr. tong 3,70; grm. tong 3.253,20; kim. tong 2,95; kl. tong I 2,70—2,60; kl. tong II 1,70; tarbot I 2,25—2,00. per kg. Tongschar 80; kl. schol II 33—13; schar 20—16; bot 37; v. haring 1811; makreel 2919; gr. schelvis 30; grm. schelvis 31>26; kim. schelvis 2216; kl. schelvis I 1813; kl. schelvis II 1511; wijting 159; gr. gul 40; midd. gul 3028; kl. gul 1712; poontjes 119, per 50 kg. Gr. kabeljauw 102; gr. koolvis zw. 69; gr. kool vis wit 84, per 125 kg. Aanvoer van Dinsdag. 17 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 2 kisten tongschar en schartong, 15 kisten schol, 5 kisten schar, 5 kisten bot, 2500 kisten haring, 46 kisten makreel, 370 kisten schelvis, 92 kisten wij ting, 20 kisten kabeljauw en gul, 5 kisten poon, 9 kisten koolvis, 13 kisten diversen. Totaal 3100 kisten. Besommingen van Dinsdag. RO 53 Dirkje f 10.520; IJM 129 f7020; KW 25 f2730; KW 5 f4490. Op de Veiligheidsbeurs in Amsterdam demonstreren een aantal firma's werktuigen en kleding, welke de gevaren van sommige soorten arbeid opheffen of sterk ver minderen. We zien hier een „verse-luchtkap", welke afdoende bescherming biedt aan de gif spuiters op land- en tuinbouwbedrijven. In tegenstelling tot de oude maskers, die het gelaat slechts ten dele bedekken, is deze kap een plastic „cockpit", die over het gehele hoofd sluit, zonder hem echter in zijn bewegingen te belemmeren. De Castricumse damclub St. Thomas heeft Maandag in hotel Sport-Duinzicht de onderlinge competitie voortgezet. De uit slagen zijn als volgt. Afdeling A: P. Riet veldB. Beentjes 11; J. van Velzen-P. Ruiter 20. Afdeling B: R. StetS. Groen tjes 11; C. JuffermansL. de Ridder 0 2; Th. GraasJ. Groen 02. Afdeling C: B. LoumanA. Bakker 20; J. van LierP. de Vries 11; F. ZonneveldTh. Konijn 20. Het eerste team van St. Thomas speelt hedenavond te Edam tegen de club van die naam en volgende week Dinsdag gaan de reserves bij Krommenie op bezoek. Het werkelijk geraamde tekort van de gemeente Castricum op de begroting 1956 bedraagt 164.389,39. Dit hebben B. en W. medegedeeld in een toelichting die de aanbieding van de gemeente-begroting en de begroting van de gemeentelijke instel ling voor Maatschappelijk Hulpbetoon begeleidde. Aanvankelijk had men het tekort op 165.433,68 becijferd. Het tekort is voorlopig gedekt uit de saldi-reserves. Ten aanzien van de begroting merkten B. en W. op, dat het tekort in hoofdzaak is ontstaan door de beschikbaarstelling van wettelijk verplichte credieten op grond van de lager onderwijswet 1920, voor onderwijs-doeleinden. In dit verband wezen B. en W. op de bouw van een Openbare U.L.O.-school met gymnastieklokaal; een bijzondere school voor Gewoon Lager Onderwijs en een bij zondere school voor Uitgebreid Lager On derwijs, alsmede door de noodzakelijke uit gaaf, verbonden aan de uitbreiding van de zuiveringsinstallatie met afvoer van het rioolwater naar het Alkmaardermeer. De rente en afschrijving voor deze objec ten, waarvan de voorbereiding in een zeer vergevorderd stadium verkeert, vorderen echter zulke grote bedragen, dat, ondanks alle belastingen tot het maximum zijn op gevoerd, hiervoor geen dekkingsmiddelen aanwezig zijn. De strijd om de Lamersbeker, georganiseerd door de Beverwijkse biljart vereniging „Ex celsior" is voortgezet tussen „Excelsior" en de Amsterdamse vereniging „La Bordelais". Laatstgenoemde vereniging behaalde een 4-6 overwinning. De gedétailleerde uitslagen waren: S. Oorthuys (E.) H. Wever (B.) J. Waterdrinker P. v. Heusden C. Vessies A. J. Burger G. Grapendaal P. Krant B. Groot W. de Bree 119 119 31 16 8.83 2 125 82 31 11 2.64 0 53 46 25 9 1.84 0 44 44 25 9 1.76 2 107 67 21 13 3.19 0 92 92 21 19 4.42 2 79 71 32 7 2.21 0 78 78 32 9 2.43 2 57 57 42 6 1.35 2 58 37 42 5 0.88 0 Het Rode Kruiswerk geniet in Beverwijk en omstreken grote belangstelling, vertelde de heer W. P. G. Stoutenbeek Dinsdagavond in een druk bezette vergadering van de afdeling Beverwijk van de Nederlandse Vereniging Het Rode Kruis. In hoofdzaak was deze vergadering belegd om de vele donors te bedanken voor het afstaan van bloed voor de lijdende medemens. Doch de heer Stoutenbeek greep deze gelegenheid ook aan om de velen die geholpen hebben met het collecteren te bedanken, de huisbezoeksters voor hun „welfare-werk" en alles wat daar aan vast zit. Vol trots kon de heer Stoutenbeek zeggen, dat de afdeling Beverwijk in aanzien staat bij het hoofdbestuur, zowel wat werk als ledenaantal betreft. Evenals op 150 andere plaatsen in Nederland werd gisteravond door de Velsen- Noordse Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid in het Gemeentelijk Ontspan ningslokaal in de Van Diepenstraat de „Vrouwendag" gevierd. Hetzelfde onderwerp, dat tijdens al die andere bijeenkomsten werd besproken was ook hier aan de orde, namelijk „Geen armoede en onwetendheid in een wereld van welvaart en kennis". „In Beverwijk wordt veel en goed ge geven en het is te bezien als één grote gemeenschap", zo ging hij voort. De col lecte was in het afgelopen jaar weer groter dan het vorig jaar en in 1956 zal zeker de 6000.vol gemaakt worden. Vooral de industrie verdiende een extra woord van lof, aldus de voorzitter, voor de manier waarop de collectrices worden ontvangen en voor de vaak royale gaven. In elk op zicht kon men spreken van een geslaagde colportage; zelfs de „Luilakmarkt" bracht nog 170.op. Een apart dankwoord richtte de heer Stoutenbeek tot de heren K. Witkamp en J. L. G. van Bel, die reeds 15 maal bloed hebben afgestaan, waarop natuurlijk een hartelijk applaus volgde. Als reactie op een vraag uit de ver gadering hoe de naam Landsteinerpennin- gen ontstond, vertelde een der bestuurders hoe Landsteiner door het „spelen" en ex perimenteren met bloed tot de gelukkige ontdekking was gekomen dat er vele bloed groepen zijn, die elkaar kunnen aanvullen, doch dat er ook zijn die elkaar niet kunnen verdragen, wat dan de dood van de patiënt ten gevolge heeft. Aan het slot van de avond vertoonde de heer W. Natte een paar films waarop het nut van het verzamelen van gelezen boe ken en tijdschriften duidelijk naar voren kwam. Die eenmaal dit veelomvattende werk heeft gezien, zal zich stellig gedron gen voelen zijn gelezen tijdschriften en boeken voor het Rode Kruiswerk af te staan en het deponeren in de zo bekende kastjes bij postkantoren en stations. Aan de volgende personen werden de Landsteinerplaquette en Landsteinerpen- ningen uitgereikt: J. G. Kalkman, mevr. A. Jongerie, J. van der Kolk, J. A. Kaptein, P. v. d. Lem, J. van Kempen, H. Luntz, H. S. Klous, A. F. Nieuwenhuis, J. A. H. de Klerk, H. Win kelaar, C. G. Konijn, A. Cassee, A. Koper, D. G. Castelein, W. Kranendonk, M. Faber, H. v. d. Laan, J. Karsies, mevr. T. Maen- houtBos, M. Nijenhuis, H. J. v. d. Meij, mevr. A. HamSchermerhorn, mevr. A. Minnes, C. Valk, A. Mol, mevr. A. C. van VeenKriesels, W. Nan, mevr. L. Vermeij Eleveld, A. J. Niesten, S. van Aalst, B. B. Nijdam, J. Beentjes, D. J. Pletting, J. v. d. Berg, J. A. Pools, mevr. K. BlaauwEg- ging, mevr. C. A. PortegiesEijking, Th. P. Bleijendaal, P. Prins, mevr. R. Bos Kerkhof, G. J. W. Pijpers, mevr. J. H. BrouzeMunnik, mej. C. de Reus, A. Cal- ligaro, H. Schaap, A. H. Commandeur, mr. H. J. J. Scholtens, A. Derksen, N. C. Schoon, A. E. Doeven, L. Sprangers, mevr. T. van Doornvan Zetten, M. Stelder, J. M. v. d. Elzen, mevr. C. C. v. d. SteltHaasnoot, J. A. Gerritse, A. Tabak, mej. A. B. Hage- doorn, mevr. M. C. Timmer, mej. A. Heine, mevr. A. Tukker, H. G. Houtwipper, mej. A. Vlek, C. Weterings, J. Welbedacht. De Landsteinerplaquette, wegens 15 maal afstaan van bloed, werd uitgereikt aan: K. Witkamp en J. L. G. van Bel. Als spreekster trad mevrouw J. Vermeer- Van Doesburg op, die dit onderwerp in tweeën splitste. Als eerste behandelde zij „Armoede in een wereld van welvaart", waarbij zij attendeerde op de mensonteren- ADVERTENTIE en Emaille gegalvani seerde in alle maten Zoek niet, ga meteen naar Daar vindt U de grootste sortering Huishoudelijke geschenken Kennemerlaan 1 - Tel. 5853 WOENSDAG 9 NOVEMBER Kennemer Theater. 14.30 uur: Eerlijk duurt het langst. 19 en 21.15 uur: Ont- eerde meisjes. (Op verzoek). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Rhap sody". W. B. Theater, 14.30 uur: Jeugdpro gramma, „Dik Trom" en een goochelaar. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 uur. Groene Huis, 15.1516.45 uur: jeugdleeszaal en uitlening. R. K. Lees zaal, uitleenbibliotheek: 10.13 uur; lees- en studiezaal: 10.13 en 1518 uur. Centrum, 20 uur: Voorlichtingsavond bouwspaarkas Noord-Nederlandse Ge meenten. „Parkzicht", 20 uur: Vergadering polder bestuur. de toestanden die, ook nog in Europa, heer sen en waartegen zo weinig wordt gedaan. Zij gaf een opsomming van de wantoestan den in de verschillende landen, die de slachtoffers niet alleen lichamelijk, maar vooral geestelijk knakken. Ondanks het werk van mr. Van Heuven Goedhart zijn er toch nog 300.000 mensen die als vluch teling te boek staan en zij meende, dat col lecten en sleutel-acties wel succesvol zijn, maar lang niet voldoende: „de strijd voor vrijheid en vrede moet ons eigenlijk geen ogenblik los laten". Zij herinnerde aan de welvaart waai-in West-Europa momenteel verkeert, welk feit in Nederland naar haar mening aan de socialistische leiding te dan ken is. Een gevoel van opluchting zou in dit stadium fataal kunnen zijn, aldus mevr. Vermeer, eerder dient men zich tot de strijd tegen een communistische inmenging, die toch nog tot oorlog kan leiden, te verenigen. Het tweede deel „Geen onwetendheid in een wereld van kennis", behelsde de eis „gelijke kansen voor iedereen" en was ge baseerd op het onderwijs, dat niet in Ne derland, maar overal ter wereld doorge voerd moet worden. Mevrouw Vermeer zag hierin een taak voor de socialisten, zodat het oude „verworpenen der aarde" niet meer van kracht zou zijn. „De leuze van Vrouwendag vat de taak samen", zei spreekster en zij wekte tenslotte de talrijke aanwezigen op om hun steentje bij te dra gen tot leniging van de nood. De Beverwijkse Vrouwengroep bracht een „Politieke modeshow" ten tonele, ge schreven door mevrouw Carry-Nederhorst- Pothuis, die de vrouw niet alleen in haar „mode door de jaren heen", maar ook in haar strijd om het bestaan, uitbeeldde. De verschillende typeringen werden veelal raak geschoten, zoals de elegante Zwitser se (maar zonder stemrecht) en de vrouwen van het platteland. Via „Miss Holland", welvarend en charmant, kwam men toch tot „Miss Europa", waarin duidelijk het politieke tintje werd geaccentueerd. Mevr. M. Schmohl had de leiding van deze zeer acceptabele uitbeelding. Het IJmuidense Mandoline-Orkest „Ex celsior" liet enkele melodieën horen, die goed ingestudeerd bleken te zijn en dan ook allen een dankbaar applaus ontlokten. Het was echter jammer, dat de dirigent, de heer G. Kwint op volkomen onverklaarba re, bijna fluisterende wijze, de nummers aankondigde, zodat een opsomming van het gespeelde achterwege blijft. Koffie en een verloting met vele prijzen verhoogden de gezellige sfeer en het kas saldo. Zonder deze jaarlijkse extra-uitgaven zou de begroting, volgens B. en W., vrijwel sluitend kunnen worden gemaakt, daar de verhoging van de onderhoudsposten groten deels worden opgevangen door de grotere belastingopbrengst. In zijn rondschrijven van 3 October 1955 verzocht de minister van Binnenlandse Zaken, bij de vaststelling van de begroting voor 1956 en 1957 niet te anticiperen op de aangevraagde verhoging van de algemene uitkering. Alhoewel met een verhoging van deze uitkering in de ontwerp-begroting reeds rekening is gehouden, meenden B. en W. toch aan het verlangen van de minister te moeten voldoen. Vertrouwen Nochtans twijfelden B. en W. er niet aan of de minister van Binnenlandse Zaken zal voor deze zeer snel groeiende woonge- meente op grond van de zeer bijzondere en tegelijkertijd urgente behoeften, zeker het verzoek van de raad om een verhoging van de uitkering in gunstige overweging nemen. De begroting is de raad tijdens de Dins dag gehouden openbare vergadering aan geboden. Er kwam alleen in de rond vraag enig commentaar op van de heer J. J. Bollen (Castricums Belang), die vroeg of hij met zijn groepsgenoot, de heer J. Veldhuizen, een onderhoud mocht heb ben met de betreffende ambtenaar, om dat hij in de begroting enige fouten had ontdekt. Dit werd hem door de voorzitter, burgemeester C. F. Smeets, toegezegd. De begrotingsvergadering werd vastge steld op Donderdag 8 December; de ver gadering begint om 9 uur 's morgens. Agenda snel afgewerkt De agenda telde in totaal 24 punten, doch in een uiterst snel tempo de vergadering duurde een uur en twintig minuten hadden de vroede vaderen zich door deze agenda gewerkt. Ter voorziening in de behoefte aan kas geld, besloot men voor 1956 kasgeldlenin gen aan te gaan tot een bedrag van maxi mum 2.000.000 ter vóór-financiering van de reeds eerder genoemde bouw van scho len, de uitbreiding van de zuiveringsinstal latie, aanleg van straten, riolering enzo voorts. Het bestuur van de stichting „Nationaal Rheumafonds" te Den Haag, kreeg op haar verzoek een éénmalige subsidie van 1 cent per inwoner, zulks in het raam van de onlangs gevoerde nationale inzamelings actie. De subsidie bedraagt 110. Het Medisch Consultatiebureau voor Al coholisme, te Amsterdam, werd een sub sidie verleend van 10 per jaar, ingaande 1956 en het St. Bonifacius Missiehuis, te Hoorn, een jaarlijkse subsidie van 100, voor iedere leerling uit Castricum die dit missiehuis bezoekt. Momenteel zijn het er drie. De raad gaf zijn fiat aan het voorstel van B. en W. tegen een jaarlijkse contributie van 10 als donateur toe te treden tot de Stichting voor Middelbaar Technisch On derwijs in Noordelijk Noordholland. Deze M.T.S. komt in Alkmaar. Spraakonderricht op kleuter en lagere scholen Van de districtsschoolartsendienst Mid- den-Kennemerland hadden B. en W. een rapport ontvangen inzake de wenselijkheid tot het verschaffen van spraakles aan spraakgebrekkige kinderen in dit district. De schoolarts had bericht, dat alleen op de lagere scholen in Castricum 78 leerlingen behoefte hebben aan dit onderricht; op de kleuterscholen had men nog geen onder zoek ingesteld. Het rapport en de besprekingen, welke daaruit zijn voortgevloeid, hadden B. en W. doen inzien, dat spraakonderricht op de scholen zo niet noodzakelijk, dan toch zeer gewenst is. B. en W. vonden mevrouw Wesselius-Balder, wonende in de gemeente, in principe bereid zich met het geven van dit onderwijs te belasten, terwijl van me juffrouw Krugten, te Bergen (N.-H.) een sollicitatie was binnengekomen. Op grond van het bovenstaande stelden B. en W. de raad voor te besluiten over te gaan tot het doen geven van spraakonder richt op de kleuter- en lagere scholen in deeze gemeente en daarvoor op de begro ting van 1955 een bedrag van 200 uit te trekken. Voor de volgende jaren schatte het college van B. en W. de kosten van dit onderwijs op 2500 per jaar. Het voorstel werd door de raad van harte toegejuicht en, uiteraard, aanvaard. Benoemingen Met algemene stemmen benoemde de raad de heer C. Swiers, uit Amsterdam, tot onderwijzer aan de Centrale Openbare Lagere School. De benoeming van mejuf- fruow C. J. van Griethuizen, uit Amstel veen tot onderwijzeres aan die school vond geen doorgang, daar zij ter elfder ure per telegram had medegedeeld op de benoe ming geen prijs te stellen. Mejuffrouw Van Griethuizen stond als enigste op de voordracht. De raad koos tot ambtenaar van de bur gerlijke stand de heer J. A. Middelhoff, die zich eveneens als vervanger van de ge meente-secretaris zag gekozen. Met deze laatste benoeming werd de heer Middelhoff door de voorzitter gecomplimenteerd, maar niet nadat de heer Middelhoff was beëdigd. In zijn antwoord zeide de heer Middelhoff, die commies ter secretarie is: „Ik beschouw deze benoeming als een blijk van vertrouwen en zal daarnaar handelen." ADVERTENTIE wachten op lieve kinderhandjes bij Centrum-galerij Politie maakte proces-verbaal op De Castricumse rijkspolitie heeft tegen drie motorrijders, afkomstig uit de gemeente en Den Haag, proces-verbaal opgemaakt in verband met het feit, dat hun voertuigen niet aan de gestelde technische eisen vol deden. Bovendien konden zij niet de ver eiste papieren tonen. Voor de leden van de afdeling Castricum van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling zal dr. A. Melchior uit Haarlem, Don derdag 24 November in hotel „De Rusten de Jager een lezing komen houden over het onderwerp „Rust en rumoer in Arabisch Noord-Afrika". De heer dr. Melchior zal zijn woorden met een film toelichten. De aanvang van de bijeenkomst is op 20 uur bepaald. Tot op heden zijn er bij de administra teur van de Castricumse VVV, de heer J. de Nijs reeds vijftien aanvragen voor va- cantieverblijven in het seizoen 1956, bin nen gekomen. De aanvragen zijn afkomstig uit Curaqao, West-Duitsland en het Zui den van ons land. Opbrengst collecte In Castricum is Zaterdag een collecte gehouden ten bate van de Nationale Kin derbescherming. De opbrengst bedroeg f 232,24 hetgeen bijna f 100 meer is dan in 1954. Wat er op straat lag Aan het bureau van de rijkspolitie groep Castricum, Dorpsstraat la, zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: rode dameshandschoen, bos sleutels, koperen gewicht van 100 gram, goudkleurige ket ting, zilveren rozekrans. Verloren: glacé dameshandschoen, zwarte glacé dames handschoen en een ballpoint.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 10