BISCHOFF's Velsens Cultureel leven in de komende week Jassen Costuums Regenjassen „De erfgenamen van Rabourdin" prima door amateurs gespeeld Beverwijk toonde weinig interesse Wijk aan Zee Heets>* kerk Voor Uw jongens Cas tri cum Gemeenteraad moet nieuwe voorzitter voor Regenten van Gasthuis kiezen Geen zes maar vijf leden voor Huureommissie? Beverwijk wacht belangrijke sportdag Feestavond voor vrouwen groep „Wonder van Milaan" voor Kath. filmactie Schakers van ..Weelink" achter de horden Afscheid ten postkantore De Kennemers naar Hollandia „Sans A tout" in de Wintercompetitie Meer schorseneren, geen ideale kwaliteit Tien jaar Humanistisch Verbond Filmavond Chr. Reisvereniging KNA zonder regisseur M'Hlala Panzi naar de Jamboree Burgerlijke Stand van Beverwijk Agenda voor Beverwijk Goedkope radarinstallatie voor kleine vaartuigen „Amicitia" speelde voor patiënten en personeel van Duinenbosch Benoemd tot directeur CSV 3 won van CTTC 2 \*A IJ D AG 11 NOVEMBER 1955 Donderdagavond heeft de Rederijkers kamer „Kennemerland" in het geresitau- reerde Kennemer Theater te Beverwijk haar drieëntachtigste speelseizoen met een frappant goede opvoering van Emile Zola's klucht „De Erfgenamen van Rabourdin" in gezet. Dit was een voorstelling, waarbij ik nu eens gaarne de werkende leden van di verse zusterverenigingen aanwezig had ge zien. Want behalve tot vermaak strekte deze avond in stellig niet mindere mate tot lering van de mogelijkheden van het ama teurtoneel, wanneer talent, enthousiasme en goede leiding met elkaar kunnen wor den gecombineerd. Zola schreef deze klucht in 1874, dus twee jaar nadat „Kennemerland" werd op gericht. Hij kondigde dit stuk zelf aan als een poging tot theatervernieuwing en ver der „om een lach te brengen op de lelijke menselijke Ironie". Hij heeft evénwel bit ter weinig genoegen aan dit spel beleefd, want de toonaangevende theatercritici uit die tijd hebben het stuk dermate eensge zind en vernietigend gekraakt, dat Zola later ergens schreef: „Dit is geen discussie meer, doch een slachting!" Maar wat al zo dikwijls bij een streven naar vernieuwing gebleken was, herhaalde zich met Zola: de door zijn tijdgenoten zozeer verguisde klucht is voor het publiek uit een volgende eeuw de bron tot een bijzonder gewaar deerd amusement geworden. Vandaar dat het stuk nog vaak op het répertoire van het beroepstoneel voorkomt, het laatst bij het Nederlands Volkstoneel, met Constant van Kerckhoven in de hoofdrol. Ook goede amateurverenigingen wagen zich van tijd lot tijd nog wel eens aan een opvoering, een dikwijls hachelijke onderneming, om dat de klucht immers een geheel eigen stijl vereist. Wat de opvoering door „Kennemeidand" betreft: men kon er zich onmiddellijk mee verzoenen, dat regisseur Louis van Dom melen de typeringen geheel naar het klein burgerlijk Hollandse milieu heeft getrans poneerd, vooral omdat hij op deze wijze met zijn spelers zulke opmerkelijke resul taten wist te bereiken. Van hen is Bert Pijpers als de potsierlijke Chapuzot onge twijfeld de grootste verrassing geweest. Ik heb van hem reeds diverse knap gespeelde rollen gezien, maar dat hij daarnaast de kunst zou verstaan zich zo volmaakt on herkenbaar in een geheel ander personage te veranderen, had ik niet mogelijk geacht: een bijna hoorbaar krakend oud karkas, dat zich kuchend en hoestend voortbe weegt, om echter nog bliksemsnel en met een geslepen hebzucht te reageren op alles, wat met Rabourdin's vermeende erfenis in verband zou kunnen staan. Vooral voor een amateur een sublieme en goed volgehou den kluchtspelfiguur, waarbij hem onmid dellijk kon worden vergeven dat hij in techniek soms nog net even tekort schoot om zijn met d'eze rol in overeenstemming gebrachte krakende falsetstem steeds ver staanbaar te houden. Geen wonder dat de andere heren een dergelijk spel niet konden benaderen, hoe zeer hun bijdragen aan het succes te prij zen waren. De vermakelijk intrigerende en kwasi ten dode opgeschreven Rabourdin van Gé Weijers, de boerse Dominique van Dick Hofland en de bezadigde dokter Mourque van Piet Stevens werden tot een levendig ensemble samengevoegd. Slechts de Isaac van Jan Hofland bleef in de po ging tot typeren steken. Hierbij hebben de dames zich in niet mindere mate onbetuigd gelaten. Mar Hof land en Ans van Berkum vormden als de dames Fiquet en Vaussard een buitenge woon vermakelijk paar konkelende har pijen, het klassieke voorbeeld van de ver- liet leven der ratten en hun bestrijding Wie af zou gaan op de belangstelling voor de lezing van ir. A. J. Ophof van de Plan- tenziektekundige Dienst te Wageningen, die Donderdagavond in de Brandweerkazerne te Beverwijk werd gehouden, zou tot de conclusie kunnen komen dat men er niet veel last van heeft. Ambtshalve waren aan wezig de heer C. de Bruin, opzichter van de dienst Openbare Werken, die de heer Ophof met een inleidend woord welkom heette, en de heer J. H. Naafs, directeur van het Openbaar Slachthuis, benevens een aantal arbeiders van de gemeentebedrijven. Deze laatsten worden jaarlijks ingeschakeld bij het bestrijden der ratten. Buiten al deze mensen luisterde slechts een enkele burger mee, maar die wilde dan.ook wel eens hulp hebben, daar hij al 18 ratten zelf had ge vangen. De heer Ophof behandelde eerst de „technische" kant, hoe de ratten leven en wat hun gewoonten zijn. Daarbij heeft hij vele interessante dingen verteld over het doorknagen van loden en koperen buizen, halfsteens muren en beton van 6 cm. dikte. Het gevaarlijkst zijn de ratten omdat zij verschillende ziekten kunnen verspreiden: het zwemmen in water waar deze beesten voorkomen kan levensgevaarlijk zijn. Voor al grachten in steden zijn gevaarlijke plaat sen en bij drenkelingen houdt men dan ook rekenschap met de mogelijkheid van de „ziekte van Weihl". Het leven der ratten verder besprekende vertelde de heer Ophof dat deze beesten hun eigen afgebakend terrein hebben Deze wetenschap is van belang bij de bestrijding en deze moet dan ook wil men succes hebben zich niet bepalen tot het terri torium van één familie, doch streeksgewij ze. Want roeit men een familie uit, dan is dat domein weer spoedig bezet door andere ratten, die door de sterke vermenigvuldi ging 100 a 150 nakomelingen per jaar de ruimte nodig hebben Waar men last heeft van ratten, aldus de heer Ophof, moet men ook vooral voor zorgsmaatregelen nemen, door het terrein voor deze beesten ongeschikt te maken. Een eerste vereiste is: schoonhouden, geen voedsel laten slingeren voor vee e.d. als het niet nodig is, roosters en afvoerput ten controleren, geen vuilnisbakken open laten staan enz. enz. De ratten komen op het voedsel af. In een tijd dat het voedsel schaars is, kan vergif geplaatst worden, doch eerst de paden opzoeken waarlangs de beesten lopen. Want de rat. loopt niet „in het wild" rond, doch volgt het pad, waarop hij zich veilig voelt. Is een bestrij- dingsactie goed afgelopen, dan komen de mensen van de nabehandeling, die hun op leiding hebben genoten in Wageningen en naar de heer Ophof hoopte, zullen die straks in alle gemeenten aanwezig zijn. Nadat de samenstelling van verschillende vergiften was besproken werden nog een aantal lantaarnplaatjes vertoond met een film over ratten. beten erfenisjaagsters. Waarlijk voortref felijk was ook de vitale Charlotte van Roos W oer dm an, die voortdurend een frisse na tuurlijkheid behield1, hoewel zij toch beur telings vlot, guitig en gedecideerd moest zijn. Een aardige vondst was het haar in de schilderachtige Elzasser volksdracht te kleden. JAN VAN DAM De zeereerwaarde heer C. Pouw gaat Wijk aan Zee verlaten en daardoor komt vacant het voorzitterschap van het College van Regenten van het Gasthuis of Oude Mannen- en Vrouwenhuis. Het bestuur van deze instelling heeft een aanbeveling gemaakt voor deze vaca ture, die luidt als volgt: 1. de zeereerw. heer J. B. v. d. Linden, St. Odulfstraat 4, 2. J. de Vries, Voorstraat 35, beiden wonende te Wijk aan Zee. Met deze aanbeveling kan het college van B. en W. zich verenigen en het stelt de ge meenteraad voor de zeereerw. heer C. Pouw te bedanken voor de aan de instel ling bewezen diensten en tot benoeming van een lid-voorzitter over te gaan. De raad der gemeente Beverwijk gaf in haar vergadering van 27 September het college van B. en W. in overweging een candidaat van de Ned. Chr. Bouwbedrijfs- bond als huurder-lid aan de huureommis sie toe te voegen. Het is de mening van het college, dat bedoelde commissie steeds beraadslaagt met voorzitter en twee leden en het acht de noodzaak om bedoelde commissie te doen bestaan uit voorzitter en zes leden niet aanwezig. Het college stelt daarom de raad voor te besluiten dat de huureommissie zal be staan uit een voorzitter en vijf leden. Als derde huurder-lid der commissie stelt het college de heer G. Fransen, Peelstraat 17 voor. De heer Fransen is bouwkundig-op zichter en secretaris van de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Bouwbedrijfs- bond. Europese Judo-ham pioen op bezoek Naar de heer J. v. Tongeren, die in Be verwijk les geeft in Judo en Jiu Jitsu, ons mededeelde, zal hij op Dinsdag 22 No vember een zgn. „Stedenwedstrijd" orga niseren, waaraan drie teams deelnemen. De Europees Judokampioen Anton Gee- sink zal deze avond zijn medewerking verlenen. In samenwerking met de Algemene Ned. Metaal Bedrijf^bond zal op Donderdag 24 November de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid te Beverwijk een feest avond in het Luxor Theater te Beverwijk organiseren onder het motto ,.Wii vieren feest". Aan dit programma werken o.a. mede Coos van de Velde, conférencier, Beppy Murray, cabaretière. Herman Teu- nissen, accordeon-virtuoos: The Movers met zang en muziek en Mans uut Twente, als komiek. Het prooagandistweh woord zal gevoerd worden door mejuffrouw Anke Weidema, propagandiste van de AN^B. Na een jaar experimenteren heeft het bestuur van de Katholieke Filmactie af deling Beverwijk, bes'oten haar filmvoor stelling te hervatten. De eerste filmavond zal gegeven worden op Donderdag 24 No vember in de aula van de R.K. Meisjes school aan het Kuenenplein te Beverwijk. Voor deze avond heeft men de film ..Won der van Milaan" van Vittorio de Siea. De uitslagen van de in de onderlinge competitie gespeelde partijen van de Be verwijkse schaakclub ..Weenink" zijn: Afd. 1: Duisenberg-Tervoort Vi-'/s: Ter- voort-Gigengack 1 's-'/é: Duisenberg-Van 't Iioff V»-'/®; Slings-Bakker 1-0. Afd. 2: v. Versseveld-Duinmeyer 1-0: v. d. Does-Jimmink '/2-'/2; Hoogvorst-Piët. afgebr. Afd. 3A: Vloemans-Heyer 1-0; Beekho ven-Zoontjes afg.; v. Nimwegen- De Lan ge 1-0. •Afd. 3B: Bellerman-Dunki-Jacobs Va-1'2; v. Leeuwen-Hever Va-Va; Nonhebel-Zuy- derdorp 0-1; Hoogvorst-Hoppen 0-1; Dun- ki-Jacobs-De Haan 0-1. In de directiekamer van het postkantoor Beverwijk, waar nagenoeg het gehele per soneel aanwezig was, is op hartelijke wijze afscheid genomen van de employé B. Th. Thijssen, die op zijn verzoek is overge plaatst naar Arnhem. De directeur de heer A. M. Taselaar herinnerde eraan hoe de scheidende amb tenaar ruim zeven jaar geleden als be deesde jongen van achttien jaar, het post kantoor te Beverwijk binnenstapte om zich al spoedig te ontpoppen als een goed amb tenaar en een prima college. Ondanks het feit dat uw hart naar uw geboorteplaats in het Zuiden des lands trok, aldus de heer Taselaar, hebben wij dit in uw werk nimmer kunnen bespeu ren. Wij verheugen ons echter in deze overplaatsing, hoewel wij u slechts node laten gaan. Wij zeggen nu niet „daar gaat ie gelukkig" maar blijven vele prettige herinneringen bewaren. In zijn afscheidswoord dankte de heer Thijssen allen met wie hij op zo'n prettige wijze heeft samengewerkt en hij verze kerde dat Beverwijk in zijn hart een bij zondere plaats zou blijven innemen. Als stoffelijk blijk van waardering werd de scheidende ambtenaar, die kort geleden in het huwelijk is getreden, een kapstok aangeboden. Lapje katoen in een krantje op straat Op het politiebureau te Beverwijk wer den de volgende gevonden voorwerpen ge deponeerd: grote zwarte hond, sleutelring met sleutels en mesje, vulpen, windjack, ceintuur van overjas, bolhoed, jongenspet, een paar heren glacé handschoenen, plas tic portemonnaie met inhoud, bruin zeil, windjack met bontvoering, tas inh. pakje, fles melk, busje en handschoenen, blad- hark, rozenkrans, een paar nylonkousen, kinderwantje, jongenspet, portemonnaie, dekzeil, autoped op luchtbanden, knot wol, autoped op luchtbanden, babyschoentje, vulpen, plastic portemonnaie, ceintuur, hoofddoek, teddy beertje, kinderportemon- naie, zakmesje, autoped op houten wielen, ring met sleutels, dames portemonnaie, autoped op luchtbanden, 2 muntbiljetten, lapje katoen in krant verpakt, een paar kinderwanten. In verband met de uitwedstrijd van de Kennemers tegen Hollandia organiseert de supportersvereniging „Rood-Zwart" een bustocht naar Hoorn. In de derde ronde van de promotie- en degradatiewedstrijden van de Beverwijkse bridgeclub „Sant-Atout" werden de vol gende resultaten behaald. Groep A: 1. heer en mevrouw Lagendijk 38 mp; 2. G. Tabak- B. Hoogeboom 32'/2 mp; 3. J. Bos-J. Bloe- mendaal 3l1/s mn; 4. C. Hoogenboom-J. Rerlee 31 mp; 5. G. Plooy-J. Groot 30'/2 mp; 6. J. Blom-J. Ni.iman 30 mp: 7. K. Weg man-A. Worst 29'/» mp; 8. C. Spruyt-Th. Bakker 29 mp. Groep B: 1. J. Krab-G. C. Tabak 39'/2 mn; 2. W. en G. de Boer 34 mp: 3. C. Lut- tik-D. Hoogeboom 32 mo; 4. heer en mevr. Vollaerts 32 mn: 5. R. Oosterhout-J. Groen 32 mp: 6. G. Klesser-T. Koudijs 28'A mp; 7. B. Groot-K. v. d. Zon 28 mp; 8. W. Dijk- hoff-J. Winkel 28 mp. Groep C: J. Kramers-J. v. Zutphen 401/* mp; 2. G. Haver-J. Worst jr. 35'/2 mp; 3. J. Stals-J. de Lali.jne 35 mp; 4. G. Zoontjes- A. Tabak 33 mp; 5. W. Hendriks-J. Koop manschap 30 mp; 6. mevr. Tabak-D. Bïben 26V2 mp; 7. heer en mevr. Tand 26'/2 mp; 8. R. Hoen-J. Kerkhof 24J/s mp. Groep D: 1. heer en mevr. Van Aalst 38 mp; 2. mej. v. Klaveren-H. Oosterveen 33'/2 mp; 3. dames Kok-Tabak 33 mp; 4. mevr. v. Essen-Ph. v. Groningen 32'/° mp; 5. B. Admiraal-F. Korte 32 mp; 6. heer en mevr. Zwaneveld 32 mp; 7. dames Belter man-Tabak 26'/2 mp; 8. dames Reymers- Kleyn 24'/2 mp. De Koningen van Denemarken en Zweden hebben met hun gemalinnen een bezoek gebracht aan de beroemde basiliek van St. Pieter in Vaticaanstad. Beide vorsten paren brengen een privébezoek aan Italië. We zien hier v.l.n.r. Koningin Louise van Zweden, Koning Frederik van Denemarken, koning Gustav Adolf van Zweden en Koningin Ingrid van Denemarken. Op de Donderdag in Beverwijk gehou den schorsenerenveiling was de aanvoer heel wat groter dan tijdens de eerste vei ling, de twee veilingen kregen 35.000 kg. te verwerken, terwijl er ook een ruim aan bod was van sjalotten en winterpeen. Over het algemeen kan niet gezegd worden dat de oogst der schorseneren meevalt, de tuinders hebben meer tweede kwaliteit dan eerste. De prijzen voor de eerste kwa liteit waren gisteren niet slecht, de over grote meerderheid bracht van 48-58 ct. per kg. op. Voor de tweede kwaliteit lagen de prijzen lager; hiervoor betaalde men tot 41 cent per kg. Er waren enige partijen van extra kwaliteit en deze werden ook extra betaald: de aanvoerders kregen van 63 tot 67 cent per kg. Met de handel der sjalotten gaat het niet zo vlot want hier voor kwamen de prijzen niet boven de 32 cent per kg. uit. Winterpeen is heel slecht te verkopen; er gaat zo goed als niets weg en de enkele partijtjes, die nog voor de binnenlandse markt worden verkocht gaan niet hoger dan 9 cent per kg. De gemeenschap Beverwijk van het Hu manistisch Verbond houdt ter gelegenheid van het tienjarig bestaan een Zondag ochtendbijeenkomst in het Statenhuis. De voorzitter van het verbond, dr. J. P. van Praag zal spreken over het onderwerp „Het groene gazon". In het Ned. Herv. verenigingsgebouw aan de Schans houdt de Christelijke Reisver- eniging op Vrijdag 18 November een film avond. Er zullen kleurenfilms worden ver toond over Zwitserland, Zweden en Israel. De heer P. van Vleuten heeft zijn taak als regisseur van de Beverwijkse toneel vereniging „Kunst na Arbeid" neergelegd. St. Nicolaaswedstrijd ,,'t Karpertje" De Beverwijkse hengelsport vereniging ,,'t Karpertje" houdt 00 Zondag 4 Decem ber haar traditionele St. Nicolaas-viswed- strijd in de fortgaten. GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agenda-bureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van Zaterdag 12 tot en met 19 November. ZATERDAG 12 NOVEMBER IJMUIDEN Pieter Vemieulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Velser Orkest Vereniging, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, concert. Velser Accordeon Ver. en PALVU, 20 uur, Patronaatsgebouw, concert en toneel uitvoering. SANTPOORT Toneelver. „Jan v. Dommelen", 20 uur, zaal „Zomerlust", toneeluitvoering. MAANDAG 14 NOVEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Een recente opname van het builen van president Eisenhoiver. Het huis is gebouwd in de omgeving van Gettysburg, in de staat Pensylvenïé. Nutsbibliotheek, Heidestraat, open van 1921.30 uur. DINSDAG 15 NOVEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. IJmuider Hermonie, 19.30 uur, Rex, jubi leumuitvoering. Kath. Instituut volksontwikkeling, R.K. Toneelver. „De Kruik", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, toneeluitvoering. SANTPOORT „Jan van Dommelen", 20 uur, zaal „Zo merlust", toneeluitvoering. WOENSDAG 16 NOVEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Ziekenfondsen „Velsen cn omstreken" en „IJmuiden", 20 uur, Rex, feestavond door gezelschap Cees de Lange. DONDERDAG 17 NOVEMBER IJMUIDEN I. v. A. O., 20 uur, Ned. Herv. Jeugdge bouw, lezing door Jelle Troelstra: „Schil derijen zien". Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. VRIJDAG 18 NOVEMBER IJMUIDEN Nutsbibliotheek, Heidestraat, geopend van 1921.30 uur. Commissie Ontspanning bejaarden, 15 23 uur, Gem. Vergaderlokaal, Abelen straat, tentoonstelling vrije tijds beste ding. Oud-Kath. Vrouwenver. „St. Engelmun- dus", 14.30 uur, Kath. Ver. Gebouw, Ka naalstraat, bazar. Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. ZATERDAG 19 NOVEMBER IJMUIDEN Pieter Vermeulenmuseum, als vorige week Zaterdag. Velser Accordeon Ver. en PALVU, 20 uur. Patronaatsgebouw, concert en toneel uitvoering. Commissie Ontspanning Bejaarden, als Vrijdag. Oud--Katli. Vrouwenver. „St. Engel- mundus", als Vrijdag. SANTPOORT „Jan van Dommelen", als Dinsdag. BIOSCOPEN Thalia: Vrijdag 20 uur, Zaterdag en Zondag 19 en 21.15 uur, Maandag 20 uur, „On derwereld van Montmartre" Zondag 15 uur „De Godin van de jungle" Dinsdag en Woensdag 20 uur, „Paniek in Gibraltar" Donderdag 20 uur „Liefde als koopwaar". Rex, geen opgave ontvangen. Kienavond spekte de kas De leden van de Beverwijkse padvinders- groep „M'Hlala-Panzi", vijfendertig man in getal, willen gaarne deelnemen aan de wereld-jamboree, die in 1957 in Engeland zal worden gehouden; De kosten hiervoor bedragen echter on geveer f 125 per persoon, zodat indien de ouders dit zouden moeten betalen, alles een vrome wens zou blijven. Teneinde hier in te voorzien wil men door het onder mee»- houden van kienavonden het benodigde geld bijeen brengen. Vele ouders en belangstellenden zijn Don derdagavond in het gezellige zaaltje „De Vijzel" aan de Kloosterstraat bijeen ge komen om te trachten één van de mooie prijzen, die door de padvinders zelf werden vervaardigd, in de wacht te slepen. Onder leiding van hopman H. J. v. d. Berg verliep alles uitstekend en werd het een buitengewoon prettige avond. Desgevraagd deelde de heer v. d. Berg ons nog mede dat het ondanks zijn benoe ming tot schoolhoofd te De Rijp niet in de bedoeling ligt om de padvinderij te Bever wijk, althans de eerste jaren, reeds vaarwel te zeggen. Uitvoering van „Hercules" De Christelijke sportvereniging „Her cules" te Beverwijk geeft op Woensdag 1 en Donderdag 2 Februari haar jaarlijkse uitvoeringen. Dit in afwijking van vorige jaren, toen deze reeds in November plaats vonden. Bcnte avond van A.J.C. De Beverwijkse afdeling van de Arbei ders Jeugdcentrale geeft op Zaterdag 19 November een bonte avond in ,,'t Cen trum". Aan het programma wordt onder andere meegewerkt door „De Trekvogels". Deze zullen een „venstersp^l" opvoeren van de hand van en geregisseerd door Rien Wensma. „Pat-Mat" 4 speelde gelijk tegen Schoorl Het vierde tiental van de Kennemer Schaakclub „Pat-Mat" speelde een bonds wedstrijd tegen het eerste tiental van schaakclub „Schoorl" welke in een 55 gelijk spel eindigde. De gedétailleerde uit slagen waren: C. Visser (S)ir. E. de Vries (P.) remise; T. de Jongir. J. M. Nijhoff remise; J. DiederichP. Wagenaar 10: C. den DasG. v. d. Berg 01; H. A. Dort A. J. Bannenberg 10: M. Slotir. A. W. Felter 01: G. KonijnJ. F. Dingerdis 10: C. Burgerir. J. J. Schroder 01; J. W. MeddorpJ. v. d. Wijngaard 10: J. de Boei-A. Steeman 01. Onderlinge competitie In de onderlinge competitie werden de volgende resultaten behaald: Afd. I: J. C. de HaasJ. Zoontjes afg.; M. P. Suiker A. de Vries 10; P. ZwartW. Steeman remise; J. E. StrengersA. P. de Bruin Afd. II: J. A. RoodenburgS. S. Oppen- heimer remise; L. McstertmanJ. Sonne- velt remise: P. A. JansenE. Ekhart re mise: B. de Heerir. E. F. Peltzer 01; K. ComisA. Slings 01. Afd. Ill: L. Bruin zeelE. Toffoli 01: J. L. v. d. MeerW. Buist 011; D. M. HorstW. P. v. d Lely 1—0. GEBOORTEN Adriana d. v. G Boontjes en A. Muntjewerf; Cornelia d. v. A. Peper kamp en J. W. Matton; Hendrikus J. N. M. z. v. N. Niesten en W. A. M. Duijn; Maria C. H. T. d. v. C. .T. Schockman en G. M. Molhoek; Harm H. z. v. C. van Dijk en J. W. van Kleef; Sake R. z. v. B. C. van der Roer en J. C. de Bock; Theodora d. v. M. Huider en D. van Lint; Brigitta G d. v. S. N. Schoutsen en H. Joosten; Aletta J. d. v. W. Franck en M. A. Los; Petrus J. z. v. H. S. van Diepen en J. M. Deutekom; Nicolaas z. v. N. Dekker en A. Boergonje; Teunis J. z. v. G. Romeijn en N. van Rijn. ONDERTROUWD: T. J. Schuijt en A. M. Zwart; A. B. O. Zweiphenning en P. Kleijn; J. W. Stalknecht en A. G. van der Zee; J. M. Boots en M. C. Robregt; A. J. Dijcks en T. M. Kanne; W. A. T. van Woesik en A. A. Klous. GETROUWD K. Bosma en C. Roels; R. de Boer en A. M. van der Klei; G. M. Ettema en L. de Jong; A. J. G. Gerritse en L. C. G. Goedhart; .1. W. Rozemeijer en E. M. H. Regoor: J. Edel en M. J. C. van Midden. OVERLEDEN L. J. van Emmerik, 82 j., gehuwd met A. C. Gerrits: H. C. F. Lauppe. 91 j., weduwe van H. G. Vos; T. van Leeu wen, 85 j., weduwe van F. Odinot; L. Böck, 42 j.. gehuwd met C. Goijers; M. W. Rose- meijer. 89 j.; N. J. Michel, 91 j.; G. T. Ver meulen. 62 j„ gehuwd met G. M. Graafsma; J. B. C. van Veen, 8 maanden. VRIJDAG 11 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ciske, de Rat". Luxor Theater. 19 en 21.15 uur: Nana. W.B. Theater, 20 uur: Opgepast! Zakken rollers! Openbare. Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek 1518 uur en 1921 uur; lees- en studiezaal, 10—13: 15—18 en 19—21.30 uur. Herv. Ver. Geb., Schans, 20 uur: Ouder avond: P. Lang'nout spreekt over: Ge schiedenis. Ballast? „Tussen de bedrijven door" In het programma „Tussen de bedrijven door", dat op Donderdag 17 November dooi de N.C.R.V. wordt uitgezonden, zal mevr. N. de Bock-Luiting uit Beverwijk spreken over het onderwerp: „Een tropisch product op een Hollandse tafel". Schieten bij „Ons Genoegen" De Wijk aan Zeese schietvereniging „Ons Genoegen" heeft in hotel „Sonnevanck" een onderlinge wedstrijd gehouden, die als volgt eindigde: 1. P. Schelvis, 79 pnt; 2. A. Valkhof 49 pnt; 3. J. de Boer 48 pnt; 4. J. van Roon, 47 pnt; 5. M. Hoogland, 47 pnt. De elf van ADO In de uitwedstrijd tegen Vitesse komt ADO uit Heemskerk Zondagmiddag als volgt in het veld: Doel: De Boer; achter: De Graaf en van Tunen; midden: Martens, Dam en Sinnige; voor: Beentjes, Voormeer, Groot, Bruins en De Wit. Ledenvergadering KVP De Heemskerkse afdeling van de Katho lieke Volkspartij heeft haar leden opge roepen tot het bijwonen van een vergade ring, die op Maandag 14 November in zaal Dam zal worden gehouden. ADVERTENTIE Deze week ontvingen wij weer nieuwe prachtige stoffen, vlotte model len, jassen die U graag draagt, Tweeds, Velours, Crombys enz. van 59.75 tot 165. met vormhoudend binnenwerk, zuiver wollen kamgarens, nieuwe kleuren en dessins van 79.tot 155. Zuiver wollen Gabardine van 89.tot 135. Kat. Poplin en Gabardine van 39.75 tot 59. COATS-JOPPERS-JACKS Plus-fours - Lange Pantalons Sporttruicn - Delana Blouses Skibroeken SPECIAALZAAK KENNEMERLAAN 61 - IJMUIDEN Het Signal and Radar Establishment van de Britse Admiraliteit heeft een goedkope en compacte radarinstallatie voor kleine vissersvaartuigen om deze het binnen lopen van een haven bij slecht zicht ge makkelijker te maken. De proeven en de monstraties met de nieuwe installatie zijn in Schotland gehouden. Het is nu aan reders en radio-fabrikanten om de verdere ontwikkeling ter hand te nemen. De Santpoortse toneelvereniging Amici tia heeft Donderdag voor patiënten en per soneel van het provinciaal ziekenhuis Duin enbosch in de toneelzaal een opvoering ge geven van het blijspel in vijf bedrijven „Waar is mijn dochter?" door Ank van dei- Moer. Bij gelegenheid van de opvoering van dit stuk voor de patiënten van het provinciaal ziekenhuis te Santpoort, een week geleden, is in deze kolommen de inhoud van dit blij spel uitvoerig besproken. Daarom volstaan wij met te constateren dat het van de Sant poorters onder leiding van de heer F. Hun- sche, die ook het kapwerk verzorgde, een uitstekende herhaling is geworden waar van de aanwezigen in alle opzichten geno ten hebben. De heer C. G. Bodewes, te Castricum. hoofd van de St. Cuneraschool te Bakkuvn, is met ingang van 1 Januari 1956 tevens benoemd tot directeur van de afdeling Castricum van de Vereniging ter Bevorde ring van het Vakonderwijs in West-Fries land. In deze functie volgt de heer Bodewes de heer D. Sixma. hoofd van de School met de Bijbel op, die met ingang van dezelfde datum benoemd is tot leraar aan de Tech nische School te Drachten. Het derde team van de Castricumse ta feltennisclub CSV heeft in zaal Roozen- daal voor de bondscompetitie gespeeld te gen het tweede team van CTTC, eveneens uit Castricum. De CSV-ers wonnen met 73. CTTC 1 speelde een competitiewed strijd tegen Rapidity 5 uit Beverwijk. Deze ontmoeting eindigde in een gelijk spel 55.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 15