Kans op een compromis te Genève over ontwapening Raad voor de IJmond moet door de bevolking worden gekozen Weerbericht Nog een week tijd om accoorden te bereiken op de drie agendapunten Haarlems Dagblad Washington zal aggressie in het Midden-Oosten tegengaan Het woord is aan Minister Beel: Waarschuwing aan Israel en Egypte Sukarno beweert dat er een complot bestaat Pleegmoeder en moeder overste gearresteerd Eisenhower ontvangt een gast Nieuwe atoomexplosies in de Sovjet-Unie Verkeer op de twee Parijse luchthavens lamgelegd Oetoyo Ramlan niét naar Nederland Verkiezingen worden gebruikt om de republiek te ondermijnen Vissersvaartuig gevonden: 25 opvarenden verdwenen Amerikaans parlementslid berispt „televisie-dominee" De zaak Anneke Beekman Meer bewolking Weerrapport 70e JAARGANG No 107 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 11 NOVEMBER 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 2 9 9e JAARGANG No 25d Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze speciale verslaggever) DE GROTE VIER zijn gisteren te Genève met het tweede punt van de agenda begonnen: het probleem van de ontwapening. De diplomatieke hemel was in lichte mate opgeklaard, want, ofschoon de drie westelijke ministers er nog eens op hebben gewezen, dat de Russische houding ten aanzien van de vrije verkiezingen in Duits land het vertrouwen zwaar had aangetast, lijkt het toch niet onmogelijk dat er in het tweede bedrijf van de conferentie, dat nu dus begonnen is, enkele vorderingen zullen kunnen worden gemaakt. De Westelijke mogendheden hebben gisteren een ontwerp Ingediend voor een gemeenschappelijke verklaring, die de richtlijnen zal omvatten voor de UNO-sub-commissie voor de ontwapening, waarin de grote vier samen met Canada vertegenwoordigd zijn. Het Franse lid van die commissie, de oud-minister Jules Moch, had zich trouwens naast Pinay aan de conferentietafel ge plaatst. De opdracht van de regerings-chefs luidt inderdaad dat de vier ministers de resultaten, die in deze UNO-commissie zijn bereikt en de mogelijkheden, waardoor haar arbeid bevorderd en versneld zou kunnen worden, moeten onderzoeken. Op één punt lijkt er in ieder geval wel kans te bestaan voor een overeenkomst. Er zou, zo gelooft men, een brug geslagen kunnen worden tussen het bekende voor stel van president Eisenhower tot inspectie van uit de lucht en uitwisseling van mil- taire inlichtingen, dat de Sovjets nooit de finitief verworpen hebben, en anderzijds een suggestie van Boelganin voor de in stelling van controleposten op strategische sleutelposities. Russisch voorstel Molotov heeft gisteren gezegd1 dat een compromis hier mogelijk is indien dat in een algemene ontwapeningsovereenkomst zou worden ondergebracht. De hoofdpunten van Molotovs voorstel waren: De Verenigde Staten, Rusland en com munistisch China dienen ieder hun strijd krachten te beperken tot tussen de 1.000.000 en 1.500.000 man. Engeland en Frankrijk dienen ieder hun maximum op 650.000 man te stellen en alle andere staten moeten hun strijdkrachten tussen de 150.000 en 200.000 man houden. Zodra deze besnoeiingen voor driekwart verwezenlijkt zijn, zou een volledig verbod' van atoom- en waterstofwapens van kracht worden. Na voltooiing van de besnoeiing zouden alle kernwapens vernietigd worden. Besloten moet worden om de kern wapens, zolang zij niet vernietigd zijn, al leen maar te gebruiken voor defensiedoel einden. De proeven met kernwapens dienen ge staakt te worden. Voorzien moet worden in doeltreffende Internationale controle op het verbod van kernwapens. De vier ministers besluiten alle recente Russische en Westelijke ontwapeningsvoor stellen te overwegen, met inbegrip van Eisenhowers plan voor luchtinspectie. De grote vier verklaren gemeenschap pelijk dat zij niet de eersten zullen zijn die kernwapens tegen enig ander land gebrui ken. Alle andere staten zouden worden uit genodigd zich achter die verklaring te stellen. In het Westelijke memorandum is het zogenaamde plan-Faure opgenomen, dat voorziet in vermindering der militaire be grotingen ten behoeve van de onder-ont wikkelde gebieden en voorts een algeheel verbod van het gebruik van atoomwapens. Op dit laatste punt heeft ook Molotov gis teren al direct een bijzonder sterke nadruk gelegd. Toch liggen hier de posities nog altijd heel ver uiteen omdat de Westelijke ianden eerst hermetische garanties eisen. Technisch kunnen afdoende waarborgen alleen gegeven worden indien beide par tijen er in zouden berusten dat al hun ar senalen, fabrieken en wetenschappelijke centra op het gebied van de atoombewape ning voor buitenlandse inspectie zouden worden opengesteld. Voor de officiële zitting van vanmiddag komen de vier ministers eerst zonder hun delegaties, en dus in het geheim, bijeen om het programma voor de volgende dagen vast te stellen. Men begint naar huis te verlangen en daarom zal vermoedelijk tegen de oorspronkelijke bedoelingen in ook morgen worden vergaderd. Aan het einde van volgende week, ver moedelijk Vrijdag, zou de conferentie dan kunnen worden besloten. Men werkt nu al aan het slotcommuniqué, dat de experts veel hoofdpijn bezorgt, want resultaten zijn er vooralsnog niet te registreren. Molotov diende opnieuw voorstellen in voor vermindering van de bewapening in de loop van. een aantal jaren. Ook pleitte hij voor een belofte van de grote mogend heden geen gebruik te maken van atoom- en waterstofwapens. Hij vroeg de Weste lijke mogendheden Donderdag onmiddel lijk in te stemmen met een vermindering van de strijdkrachten van de Sovjet-Unie, de Verenigde Staten en communistisch China tot een millioen of anderhalf mil- lioen man elk en van die van Frankrijk en Engeland tot elk 650.000 man. „Doelmatige internationale controle" zou dan later in gesteld kunnen worden, aldus de Russische minister. Molotovs voorstellen omvatten veel pun ten van vroegere Franse en Britse voor stellen, die de Westelijke mogendheden echter als verouderd beschouwen, omdat zowel Oost als West toegegeven hebben, dat het onder de huidige omstandigheden onmogelijk is te voorkomen dat landen voorraden atoomwapens achterhouden. De nieuwste typen atoomwapens zijn zo klein, dat zij gemakkelijk verborgen kunnen worden. Punt drie De deskundigen van de grote vier, die in opdracht van hun ministers getracht hebben een verslag op te stellen over mo gelijkheden om het verkeer tussen Oost en West te verbeteren, hebben Donderdag be sloten geen gezamenlijk verslag bij de mi nisters in te dienen. Zij zijn er niet in ge slaagd overeenstemming te bereiken over middelen om te komen tot vrijer handels- en toeristenverkeer en betere culturele uit wisseling tussen Oost en West. De deskun digen zullen nu aan hun eigen ministers verslag uitbrengen. In goedingeidchte Westelijke kringen ver luidt, dat de Amerikaanse, Britse en Franse deskundigen aan hun ministers zullen mee delen, dat de besprekingen over vrijer han delsverkeer zijn vastgelopen, doordat de Sovjet-deskundigen vasthielden aan op heffing van de Westelijke beperkingen op handel in strategische goederen. President Eisenhower is weer op de been. Voor het eerst na zijn hartaanval liet hij zich fotograferen bij gelegenheid van het bezoek van Carlos Castillo Armas, presi dent van Guatemala. Officieel ging het er niet aan toe. Eisen hower had over zijn pyjama een badjas aangetrokken en ver toonde zich zo met zijn gast aan de foto grafen. Op de achter grond de staatssecre taris Herbert Hoover. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Beethoven: Wie toegeeft aan de geest van zijn tijd, vermoordt zijn oorspronke lijkheid. In de Memorie van Antwoord over zijn begroting heeft de minister van Binnen landse Zaken, prof. Beel, de vraag of het aanbevelenswaard zou zijn, een vooront werp van wet inzake bijzondere bestuurs- voorzieningen voor het gebied van de IJmond reeds thans aan de Kamer te doen toekomen, ontkennend beantwoord. Het overleg met het provinciaal bestuur en de gemeentebesturen kan worden be moeilijkt, indien dit zou worden door kruist door uitvoerige besprekingen in de De besprekingen over Duitsland en de Europese veiligheid zijn geschorst. We zien hier de West-Duitse minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano tijdens een gesprek met de Westelijke ministers over de nieuwe situatie. V.l.n.r. Von Brentano, Antoine Pinay, John Foster Dulles en Harold MacMillan. WASHINGTON (Reuter/AFP) Een woordvoerder van het Amerikaanse depar tement van Buitenlandse Zaken heeft ver klaard, dat de Verenigde Staten aan Egypte en Israel te kennen hebben gegeven, dat het een krachtig standpunt zal innemen tegen degeen, die een oorlog begint en dat het „zeer gunstig gestemd zal zijn jegens de partij, die de Verenigde Staten er van overtuigt, dat zij de vrede wil handhaven". Di antwoord op vragen, zei de woord voerder niet te weten of andere landen, zo als Syrië, ook een dergelijke waarschuwing hadden gekregen. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, Mosje Sjaret, heeft bij aankomst te New York gezegd „ontsteld" te zijn over de rede van premier Eden, waarin deze aandrong op een territoriaal compromis in Palestina. „Israël", zo zei Sjaret/ „acht zich moreel of politiek niet verplicht, welk ge biedsdeel dan ook, dat onder zijn souve- reiniteit staat, uit handen te géven". Hij voegde er aan toe, dat zijn huidige missie niet op defensie doch op ontwikkeling ge richt is. Het is nu meer dan ooit nodig, dat Israel zijn economie versterkt. Duizenden en duizenden nieuwe immigranten dienen in staat te zijn volledig deel te nemen aan de productie. Premier Nasser van Egypte heeft in een vraaggesprek met het Amerikaanse tijd schrift „Life" gezegd, dat Egypte de wa pens uit Tsjechoslowakije niet zal gebrui ken om een oorlog te beginnen. Hij zei ge heel uit eigen beweging om die wapens verzocht te hebben, daar de Israëlische mi nister van Defensie, thans premier Ben Goerion steeds dreigementen uitte. Hij zei „de plannen tot versterking van de Israë lische strijdkrachten" niet over het hoofd te kunnen zien. De Amerikaanse autoriteiten zijn vol gens U.P. tot de slotsom gekomen dat als Egypte moderne Russische vliegtuigen krijgt 't over 'n half jaar militair sterker zal zijn dan Israel. De Egyptische ambassadeur in de Verenigde Staten, Ahmed Hoessein, heeft verklaard, dat Amerikaanse wapen leveranties aan Israel door de Arabische landen opgevat zouden worden als een af wijzing van hun vriendschap door de Ver enigde Staten. Neutraal? Volgens Syrische persberichten heeft koning Hoessein van Jordanië aan president Bayer van Turkije, tijdens diens bezoek aan Amman, meegedeeld, dat Jordanië beter buiten het pact van Bagdad kan blij ven, om te voorkomen, dat de onderlinge geschillen tussen de Arabische staten gro ter worden. Volgens deze persberichten voelen koning Hoessein en zijn premier, Said el Moefti, meer voor een neutrale po sitie van Jordanië, omdat het reeds ver bonden is door militaire verdragen die voorzien in militaire hulp in geval van een aanval op Jordaans gebied. Groot-Brittannië en Egypte hebben over eenstemming bereikt over de vaart van Britse schepen in de Golf van Akaba, die van de Rode Zee naar Egyptische, Jordaan se en Israëlische havens loopt. Egypte poog de de vaart in de Golf onder controle te krijgen als onderdeel van de blokkade van Israel. LONDEN/WASHINGTON (Reuter) De Sovjet-Unie heeft onlangs een nieuwe proef genomen in haar serie atoomontplof fingen van dit jaar, aldus heeft het Britse ministerie van Defensie bekendgemaakt. Deze mededeling is bevestigd door de Ame rikaanse commissie voor atoomenergie, die evenmin als het Britse ministerie, nadere bijzonderheden gaf. De Amerikaanse com missie voor atoomenergie maakte in Augus tus bekend, dat de Sovjet-Unie de proeven met atoomwapens had hervat en dat er wellicht een nieuwe serie proefnemingen begonnen was. Eind September maakte deze commissie opnieuw melding van een atoomontploffing in de Sovjet-Unie. PARIJS (United Press) Een staking van 3600 man grondpersoneel van de beide grote Parijse luchthavens Le Bourget en Orly heeft het luchtverkeer op beide vliegvelden vrijwel lamgelegd. Het perso neel van de radarstations en de controle torens hebben het werk neergelegd om hun eis voor een toeslag van tienduizend francs op hun salarissen van veertigdui zend francs per maand kracht bij te zetten. Het Franse ministerie van vervoer is van plan gedeeltelijke controlediensten op Orly te verlenen voorzover de weersom standigheden dit toelaten. De belangrijk ste luchtvaartmaatschappijen, die diensten op Le Bourget en Orly onderhouden heb ben hun toestellen naar Bazel en Brussel verwezen. Toestellen van andere maat schappijen landden en stegen op van kleine vliegvelden op honderden kilometers afstand van Parijs. De „Air France" gebruikte voor haar toestellen het militaire vliegveld Brétigny nabij Orly en de Britse maatschappij BEA zette de gehele dienst op en van Parijs tot nader order stop. Kamer omtrent inhoud en grondslagen van dit voorontwerp van wet, aldus de minister. De te verwachten verdere ontwikkeling van de basisindustrie in het gebied van de IJmond, het gebied der gemeente Velsen, Beverwijk en Heemskerk) zal in enkele decennia tot een zeer sterke uitbreiding van de bevolking (gedacht wordt aan een totaal van 225.000 inwoners) en tot een diepgaande verandering van de structuur van dit gebied leiden. Deze ontwikkeling zal zich slechts dan op evenwichtige wijze kunnen voltrekken indien zij geschiedt volgens een weloverwogen plan, dat de richting en het tempo van het door de ge meentebesturen in deze te voeren beleid aangeeft. Met het oog hierop voorziet het vooront werp van wet in de instelling van een raad voor de IJmond, welk college rechtstreeks door de bevolking van het gehele gebied zal worden gekozen en met name tot taak zal hebben, met inachtneming van het streekplan en de in de betrokken gemeen ten geldende uitbreidingsplannen, een werkplan voor de toekomstige ontwikke ling van het gebied van de IJmond vast te stellen. Uitgaande van het beginsel, dat slechts indien dit strikt noodzakelijk is bevoegdhe den der afzonderlijke gemeentebesturen naar het hogere orgaan mogen worden overgebracht, is de uitvoering van het werkplan in beginsel aan de betrokken ge meentebesturen overgelaten. Deze figuur is een andere dan die, welke in het Voor lopig Verslag wordt aangeduid als een „sa menwerking welke aanzienlijk ruimer is dan die, welke volgens de wet gemeen schappelijke regelingen kan worden be reikt". Bedacht dient hierbij te worden, dat laatstbedoelde wet de mogelijkheid opent de verzorging van bepaalde belangen ge heel te onttrekken aan de betrokken ge meentebesturen en toe te vertrouwen aan een openbaar lichaam. De vraag of de oplossing voor de situatie van de IJmond niet beter kan worden ge zocht in de richting van een opgelegde sa menwerking of van de vorming van een orgaan, waarvan de leden niet door de be volking, doch door de gemeenteraden zou den worden verkozen, meent de minister ontkennend te moeten beantwoorden. Anderzijds zou samenvoeging van de drie gemeenten of de instelling van een open baar lichaam, dat zelf de daarvoor in aan merking komende belangen rechtstreeks zou behartigen, zoals van bepaalde zijde wel is voorgesteld, evenmin als een bevre digende oplossing zijn aan te merken. De minister heeft deze mogelijkheden terdege overwogen, doch, alle factoren in aanmer king genomen, bleek de constructie, welke in genoemd voorontwerp is neergelegd, de voorkeur te verdienen. Voor de door sommige Kamerleden ge uite bezorgdheid, dat met bepaalde belan gen en in het algemeen met de gemeente lijke autonomie geen of onvoldoende reke ning zal worden gehouden, bestaat geen reden. De verdere voorbereiding van de voor het gebied van de IJmond te treffen regeling kan, zoals de practijk aantoont, bezwaar lijk worden aangehouden totdat het streek plan is vastgesteld. Een zodanig uitstel zou niet verantwoord zijn, omdat de ontwikke ling in dit gebied een spoedige totstandko ming van de nieuwe bestuursvoorzieningen nodig maakt, aldus minister Beel. De woordvoerder van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken, Suwito, heeft Vrijdag medegedeeld, dat mr. Oetoyo Ramlan Zaterdag niét naar Nederland zal vertrekken, zoals eerder was bekend ge maakt. De woordvoerder was niet bereid een verklaring te geven van dit besluit. DJAKARTA (PIA). Er zijn documen ten in mijn bezit, die bewijzen dat de al gemene verkiezingen worden gebruikt om de republiek Indonesië naar de ondergang te voeren door het plegen van sabotage op economisch en politiek terrein, aldus heeft president Sukarno tijdens een rede te Ban dung ter gelegenheid van Heldendag ge zegd op een bijeenkomst, waar ook de goodwillmissies uit Malakka en Egypte met vele Indonesische autoriteiten aanwezig waren. Sukarno zei dat er elementen in Indone sië zijn, die de proclamatie van de repu bliek in 1945 met ondermijnende acties on gedaan willen maken. Uit de documenten zou blijken, dat er een tweedelig plan be staat om de republiek tot de ondergang te brengen. Het eerste deel, dat op korte ter mijn moest werken, is mislukt. De toege paste methoden waren: economische on dermijning door sabotage der economie en industrie, corruptie, geldvervalsing, sa botage in de administratie en het financieel beheer van het land en tenslotte het toe brengen van de genadeslag van buitenaf als de eerste vier methoden doorgewerkt zouden hebben. Daarnaast wordt er naar gestreefd, dat de republiek verdragen met het buitenland zal sluiten, die ze niet kan nakomen en die bij overtreding tot mili taire acties tegen Indonesië zullen leiden. Hiernaast worden infiltraties tot stand gebracht in het distributieapparaat en wordt de distributie van goederen in han den van zwarte handelaren gelegd. In staatsbedrijven en vervoersondernemingen wordt sabotage gepleegd door arbeiders, i Verder wordt gepoogd tweedracht te zaaien in de staatsinstellingen. Handlangers van degenen, die ondermijnende activiteit voeren, worden geplaatst op het ministe rie van Defensie, vitale bedrijven krijgen niet voldoende financiën en de niet-vitale bedrijven krijgen deze overvloedig. Volgens United Press noemde Sukarno geen namen. Hij zei ook niet of de „ele menten" Indonesiërs dan wel buitenlan ders waren. De enige maal dat hij van een speciaal land gewag maakte was toen hij verklaarde dat een deel van het complot een oproep inhield voor Indonesië om de betrekkingen met Nederland te hand haven. De toon van de rede vormde een opvallende tegenstelling met die welke de laatste tijd uit de Indonesische buiten landse politiek sprak. De regering Hara- hap, die door de Mohammedanen wordt beheerst, onderscheidt zich door gematigd heid. Zij zal binnenkort besprekingen met Nederland beginnen over Westelijk Nieuw- Guinea en andere netelige aangelegenhe den. In tegenstellnng met zijn vroegere redevoeringen legde Sukarno ditmaal niet de nadruk op Nieuw-Guinea. De eerste vice-premier, Djanu Ismadi, heeft aan de pers verklaard, dat hij niets afweet van de documenten, waarover Su karno sprak. SUVA (Reuter) Functionarissen te Suva, de hoofdstad van de Fidzji-eilanden in de Stille Oceaan hebben een onderzoek gelast naar het lot van 25 personen, die zijn verdwenen van het vissersvaartuig „Joyi- ta" dat na vijf weken te zijn vermist in de omgeving van de eilandengroep is aange troffen. Voedselresten en een soort tent op het dek van het gedeeltelijk vernielde schip wijzen er op, dat er iemand aan boord heeft gewoond na het ongeluk, dat het vaartuig moet zijn overkomen. Het logboek heeft men niet kunnen terugvinden.. De „Joyita" was op drie October onder een Britse gezagvoerder van Apia, in de Samoa-groep, naar de Tokelaoe-eilanden vertrokken, een reis van ongeveer twee dagen in Noordelijke richting. Behalve de kapitein bevonden zich nog vier blanken aan boord. De havenmeester van Suva is van me ning dat het geval doet denken aan de „Mary Céleste", een schip dat in 1872 met volle zeilen op de Atlantische Oceaan werd gevonden. Van de tien opvarenden viel geen spoor te bekennen. JACKSON, Mississippi (United Press) Dominee Alvin Kershaw, die kortgeleden in het Amerikaanse televisie-programma door zijn jazzkennis 32.000 dollar minus be lastingen won, is door de Republikeinse af gevaardigde James A. Morrow berispt, om dat hij een deel van het door hem gewon nen bedrag ter beschikking wil stellen van de nationale vereniging ter behartiging van de belangen van niet-blanken. Morrow heeft nu op de universiteit van Mississippi, die de dominee had uitgenodigd in Februari aanstaande te spreken, een be roep gedaan de invitatie in te trekken. Voorts drong Morrow er op aan dat de dominee „in het openbaar zou worden be rispt" daar hij „onze levensstijl in het Zui den te schande maakte". Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag deelt mede, dat uit Brussel officieel bericht is ontvangen, dat in Bel gië zijn gearresteerd mevrouw G. M. L. Van M. en de moeder-overste V., waarvan de uitlevering onlangs door de Nederland se regering is gevraagd. Gelijk bekend is zijn de betrokkenen onlangs door de recht bank te Amsterdam veroordeeld in de zaak van Anneke Beekman. De rechtbank te Amsterdam heeft op 24 October de 52-jarige mevr. G. M. L.Van M. uit Hilversum, diie te Maastricht woon achtig was, veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met bevel tot onmiddel lijke gevangenneming. Zij is de ex-pleeg moeder van het meisje. De 66-jarige moe der-overste van het klooster te Valmeer in België, mej. A. V., die Nederlandse is, werd toen veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf. De rechtbank gelastte haar onmiddellijke gevangenneming. Ook de afgelopen 24 uur is de wind in de Zuidhoek gebleven, zodat de tempera turen nog steeds aan de hoge kant waren. Het was daarbij droog weer met zonnige perioden. Een nieuwe depressie die op de Oceaan tot ontwikkeling was gekomen, trok vanmorgen met stormachtige winden over Ierland in de richting van Schotland. Het bijbehorende front bracht langdurige regen in een groot deel van Engeland, maar het bewoog in sterk vertraagd tempo naar het Oosten. Het ziet er niettemin naar uit dat dit front morgen tot ons land zal doordringen, zodat er morgen meer bewolking zal zijn en de kans op regen vrij groot is. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand .5 ■O'S £-5 SP e. E c 2 2 S Helsinki geheel bew. ZW 8 6 Stockholm regen ZW 8 1 Oslo nevel windstil 5 5 Kopenhagen zwaar bew. Z 9 0 Aberdeen geheel bew. Z 8 2 Dublin regenbui ZZO 10 4 Londen regen z 13 0,1 Amsterdam onbewolkt z 8 0 Brussel onbewolkt z 9 0 Parijs onbewolkt zo 6 0 Bordeaux licht bew. zo 6 0 Grenoble geheel bew. windstil 8 0 Nice onbewolkt NNW 10 0 Berlijn mist ZO 3 0 Frankfort mist O 6 0 München mist windstil 7 2 Zürich mist NW 5 0,3 Genève motregen windstil 7 0,1 Locarno mist windstil 6 12 Wenen motregen O 8 1 Innsbruck regen O 7 13 Rome onbewolkt windstil 10 16 Den Helder onbewolkt vrij kr. Z 8 0 Ypenburg licht bew. matige Z 9 0 Viissingen licht bew. matige Z 10 0 Eelde onbewolkt matige Z 7 0 De Bilt onbewolkt matige Z 8 0 Twente licht bew. mat. ZZO 8 0 Eindhoven onbewolkt matige Z 7 0,1 VI. Z.-Limb. licht bew. matige Z 9 0 Neerslag laatste 24 uur. MEER BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met plaatse lijk wat regen, vooral in het Westen van het land. Matige tot krachtige Zuidelijke wind. Dezelfde of iets la gere temperaturen. 12 November Zon op 7.55 uur, onder 16.57 uur. Maan op 5.49 uur, onder 15.39 uur. Maanstanden 14 Nov. 13.01 uur: Nieuwe maan 22 Nov. 18.29 uur: Eerste kwartier 29 Nov. 17.50 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 11 November Hoog water: 1.13 en 13.38 uur. Laag water: 9.14 en 21.28 uur. Zaterdag 12 November Hoog water: 2.01 en 14.20 uur. Laag water: 10.02 en 22.16 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1