Minister van Justitie wil dronken verkeerszondaren strenger straffen Spaak besprak in Bonn de grenscorrecties Weerbericht Geen Russische tegemoetkoming inzake betere betrekkingen Argentijns vakverbond kondigt staking tegen de regering af Haarlems Dagblad Wetswijziging overwogen Eenvoudiger criteria Minister De Bruyn vraagt advies meer stakers op de Franse vliegvelden Twee uit de dagelijkse reeks met „goede" en kwade afloop België is bereid tot overleg met West-Duitsland Premier Harahap vraagt Sukarno's rede op Het woord is aan Stakingen strafbaar stellen is niet nodig Nieuwe conferentie in het voorjaar onzeker Toestand in Buenos Aires en Rosario is gespannen; troepen zijn paraat Weinig hoop meer op uitlevering Lichte nachtvorst Optreden tegen afbetalingen President van Brazilië uit het ziekenhuis Minister Donker: Jeep tegen trein De uit Breda ontsnapten Weer rapport 70e JAARGANG No 110 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 15 NOVEMBER 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 261 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE MINISTER VAN JUSTITIE, mr. Donker, heeft met zijn ambtgenoot van Verkeer en Waterstaat, mr. Algera, de vraag besproken door welke organi satorische en wettelijke maatregelen op zo kort mogelijke termijn zou kunnen worden bijgedragen tot een vermindering van de verkeersonveiligheid. Na deze gedacht en wisseling is een programma opgesteld, dat voor spoedige uitvoering in aanmerking komt. Er is aanleiding voor verhoging van de strafmaxima voor bijzondere, in de wet te omschrijven gevallen van ernstige aard. Minister Donker meent, dat er inder daad ontoelaatbare gedragingen in het wegverkeer zijn, waartegen op de grond slag van de geldende wet niet met voldoende kracht kan worden opgetreden. Met name denkt hij aan een verhoging van het strafmaximum in gevallen waarin een verkeersongeval is veroorzaakt door de bestuurder van een motor rijtuig zonder geldig rijbewijs of door een bestuurder, die alcohol of een andere stof, waardoor zijn rijvaardigheid nadelig is beïnvloed, heeft gebruikt. Ten aanzien van het gebruik van alcohol door bestuurders van rij- en voertuigen heeft hij zich afgevraagd of er naast het criterium voor strafbaarheid, opgenomen in artikel 26 van de Wegenverkeerswet, dat strafbaar stelt het rijden „onder zodanige invloed van het gebruik van alcoholhou dende drank, dat hij (de bestuurder) niet in staat moet worden geacht het voertuig naar behoren te besturen" geen plaats is voor een ander criterium, dat minder aan leiding tot bewijsmoeilijkheden geeft. Het strafbaar stellen van het gebruik van alco holhoudende drank, enige uren voor het rijden, gaat naar zijn mening echter te ver. Een bruikbaar objectief criterium levert slechts het alcoholgehalte van het bloed van de betrokkene. Gedacht wordt aan een stelsel, waarbij naast het bestaande voorschrift van artikel 26 van de Wegenverkeerswet het straf maximum verhoogd wordt ingeval iemand verdacht wordt een botsing of aanrijding te hebben veroorzaakt en daarbij een hoe veelheid alcohol in zijn bloed heeft, Welke een in de wet te bepalen grens over schrijdt. Het systeem zou niet alleen voor bestuur ders van motorrijtuigen moeten gelden, maar eveneens voor wielrijders en be stuurders van andere rij- en voertuigen. De minister is voorshands van oordeel, dat De minister voor Publiekrechtelijke Be drijfsorganisatie heeft, in overeenstemming met zijn ambtgenoot van Economische Za ken, bekend gemaakt, dat hij de Com missie-Bedrijfsregelingen heeft verzocht advies uit te brengen over de vraag, of er aanleiding bestaat op grond van het kar- telbesluit op te treden tegen een aantal bedrijfsregelingen, die bepalingen bevatten betreffende de verkoop op afbetaling. Mei name heeft de minister advies gevraagd ten aanzien van de bij verkoop op afbe taling voorgeschreven minimum-opslagen boven de contant-prijzen, alsmede over de voorwaarde, die bij inschakeling van fi nancieringsinstituten aan de détailhandel wordt gesteld ten aanzien van de door deze instituten aan de détailhandelaren in rekening gebrachte vergoedingen. Het gaat hier in het bijzonder om be drijfsregelingen. die zijn getroffen door het Centraal Bureau voor Rijwielhandel, de Nederlandse Vereniging van Gramofoon- détailhandelaren, de Nederlandse Vereni ging van Radio-Détailhandelaren, het Cen traal Instituut voor de Stofzuiger- handel, de bij de „Overeenkomst Be treffende de Haarden- en Kachelhan- del 1952" betrokken partijen, de Miele- maatschappij N.V. en haar grossiers, de Nederlandse Bond van Piano- en Orgel- handelaren en -Fabrikanten, een aantal fa brikanten van tapijten en karpetten en een aantal matrassenfabrikanten. Aan de Commissie-Bedrijfsregelingen is verzocht bij haar advies mede in ogen schouw te nemen de conjuncturele aspec ten, welke aan de regeling van de verkoop op afbetaling in kartelverband verbonden kunnen zijn, met name ten aanzien van de te voeren credietpolitick. Voor belanghebbenden bestaat de ge legenheid zich tot 6 December 1955 schrif telijk tot liet secretariaat van de Commis sie-Bedrijfsregelingen Bezuidenhoutseweg 97, 's-Gravenhage, te wenden met het ver zoek door de commissie te worden gehoord. er nogal wat bezwaren zijn om dit stelsel ook tot voetgangers uit te breiden. Hij ver trouwt het op deze grondslag opgezette voorontwerp, binnenkort in overleg met zijn ambtgenoot van Verkeer en Waterstaat zijn definitieve vorm te kunnen geven en vervolgens de indiening van een dienover eenkomstig wetsvoorstel bij de Staten-Ge- neraal op korte termijn te kunnen bevor deren. Toezicht op het verkeer wordt verscherpt In afwachting van de definitieve maat regelen is de minister van plan op korte termijn de intensiteit van het verkeerstoe zicht door de verkeersgroepen der rijks politie, in het bijzonder op de grote ver keerswegen, door een gewijzigde taakver deling te verhogen. Het verscherpte toe zicht op het verkeer zal, in aansluiting op de landelijke verkeersacties, nog deze maand beginnen. De minister zegt voorts dat njen bij het overwegen van wettelijke maatregelen wel dient te bedenken, dat herhaalde wetswij zigingen een verwarrende invloed op de deelnemers aan het wegverkeer kunnen hebben. Noodzakelijke wetswijzigingen moeten daarom zo gering mogelijk van omvang, maar zo krachtig mogelijk van inhoud zijn. Alleen reeds om deze reden acht de minister opneming van de verkeers delicten in het Wetboek van Strafrecht niet wenselijk. Doordat de Wegenverkeerswet in het algemeen een andere techniek van delictsomschrijving kent dan het Wetboek van Strafrecht, zou overbrenging naar dit wetboek geruime tijd van technische voor bereiding vergen. Uitsluiting van W.A.-uitkering ongewenst In de meeste polissen voor schadeverze kering komt een bepaling voor dat; geen schade vergoed wordt welke is veroorzaakt terwijl de bestuurder van een motorrijtuig onder invloed van alcohol verkeerde. Dit geldt zowel ten aanzien van de eigen scha de van de verzekeringnemer als van de schade, door derden geleden. De minister acht echter deze uitsluiting, voor wat betreft de wettelijke aansprake lijkheid, ongewenst. Hij hoopt in het ko mende wetsontwerp omtrent de verplichte W.A.-verzekering daarin te voorzien. PARIJS (Reuter) De Rooms-Katho- lieke bond van het veiligheidspersoneel (CFTC) op de Franse vliegvelden heeft zijn leden opgeroepen, de staking die sinds Donderdag het luchtverkeer op de Parijse vliegvelden Orly en Le Bourget verlamt, uit te breiden tot de rest van Frankrijk en de Franse unie. De staking van drieduizend employés van de controletorens en van de weerkundige dienst heeft het verkeer van en naar de beide Par ij-: vliegvelden vrij wel geheel verlamd. Alle vluchten van de Sabena, de Scandinavian Airways (SAS), de Iberia en de KLM werden afgelast. Twee van de reeks dagelijkse verkeers ongevallen in Nederland. Gisteren waren er vijf bij met dodelijke afloop. Op de foto boven ziet men een zware Duitse oplegger, geladen met staal, die bij de Centrale Hemweg te Amsterdam door een rangeer locomotief werd geschept. De klap kwam aan, maar gelukkig werd niemand gewond. Heel wat ernstiger ivas de afloop van een botsing op de rijksstraatweg Den Haag- Rotterdam waar nabij Delft een kleine volkswagenbus op een stilstaande vracht auto reed. Twee doden waren hier te be treuren. Op de foto de voorzijde van het busje. (Van onze correspondent in Bonn) De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Spaak heeft bij zijn bezoek aan bondskanselier Adenauer ook de kwestie van de grenscorrecties ter sprake gebracht. België heeft in 1949, evenals Nederland, veranderingen in zijn Oostelijke grens aan gebracht. Noch van Belgische, noch van Duitse zijde is men tevreden. Vooral ten Zuid-Westen van Aken heeft de grenslijn zulk een grillig verloop gekregen dat de hoofdverkeerswegen nu eens over Duits dan weer over Belgisch grondgebied lopen. Het smokkelbedrijf bloeit in deze streek. Spaak die met Adenauer, vice-kanselier Blücher en zijn "collega Von Brentano onderhandelde, en eveneens een bezoek aan bondspresident prof. Heuss bracht, heeft verklaard dat het de bedoeling is de grenslijnen „logisch" en „normaal" te trek ken. Op de stukjes grond, die onder Bel gisch beheer kwamen, wonen 1300 mensen op 75 vierkante kilometer. De bewoners van de grensstreek zullen niet gedwongen worden te verhuizen. Spaak vertelde dat hij voor zijn reis naar Bonn de Nederlandse autoriteiten op de hoogte heeft gesteld van zijn plan om over herziening der grenzen te spreken. Binnenkort zullen officiële besprekingen over de nieuw vast te stellen grenslijn be ginnen. Intussen kan men verwachten dat er in West-Duitsland opnieuw geëist zal worden ook de Nederlands-Duitse grens correcties officieel ter sprake te brengen. DJAKARTA (United Press) De re geringsgezinde Indonesische dagbladen la ten duidelijk blijken dat zij niet gesticht zijn over Sukarno's onthullingen over bui tenlandse pogingen om de republiek te vernietigen. Premier Harahap heeft de bandopnamen opgevraagd van Sukarno's rede in Bandung, waarin de president mee deelde aan de hand van documenten te kunnen bewijzen dat imperialistische krin gen in het buitenland samenspanden tegen Indonesië. Sukarno heeft kennelijk geen overleg met de regering, gepleegd toen hij die rede voorbereidde Vele regeringsgezinde bladen eisen dat Sukarno voor de dag zal komen met de documenten waarvan hij gewaagde en enkele betwijfelen dat hij die stukken kan overleggen. Zij verwijten Sukarno dat hij in het openbaar beschuldigingen uit zon der die met bewijzen te staven. De meeste oppositie-bladen zijn op de hand van Sukarno en juichen zijn optreden toe. Merdeka zegt dat het er niet toe doet of Sukarno zijn beweringen kan staven of niet. De nieuwe president van Argentinië, de 55-jarige generaal Pedro Aramburu (met bril). RIO DE JANEIRO (Reuter/AFP) Pre sident Café Filho van Brazilië heeft het ziekenhuis in Rio de Janeiro waar hij na een hartaanval was opgenomen, verlaten. Hij is hersteld, doch zal nog enige tijd rust moeten houden. Twintig Braziliaanse legerofficieren be vinden zich nog in hechtenis. De troepen zijn uit de hoofdstad Rio teruggetrokken. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S D'Oberkamp: Recht en Wet zijn vaak elkanders vijanden. Daar de arbeidsrust in Nederland sedert de bevrijding slechts incidenteel en dan nog naar verhouding in geringe omvang is verstoord, betwijfelt de minister van Justitie sterk of het op dit ogenblik wel nodig is de kwestie van de strafbaarheid van stakingen in bepaalde categorieën van bedrijven aan de orde te stellen. De erken de vakbonden en de overgrote meerderheid van de individuele werknemers hebben blijk gegeven van een dusdanig besef van verantwoordelijkheid jegens de gemeen schap, dat er op die grond allerminst een klemmende reden voor ingrijpen van de wetgever aanwezig is, zo zegt de minister in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer. Vanmorgen om 10.15 uur is op een met knipperlichten beveiligde overweg tussen Nunspeet en Harderwijk een jeep tegen een personen trein gereden. De knipperlichten werkten normaal, zo wordt van de zijde van de N.S. medegedeeld. Er zijn twee zwaar gewonden. De trein had 20 minuten vertraging. BUENOS AIRES (Reuter/AFP) Tanks en pantserwagens werden vanochtend sa mengetrokken bij het regeringspaleis in Buenos Aires. Alle regeringsgebouwen staan onder bewaking van troepen in afwachting van de uitwerking van de stakingsoproep van het algemeen vakverbond, dat een steunpilaar van het Peronistische regiem is geweest. De Argentijnse radiostations hebben in de afgelopen nacht elk kwartier een regeringsverklaring voorgelezen, waarin de arbeiders opgeroepen werden aan het werk te blijven. De stakingsoproep van het vakverbond wordt gesteund door belang rijke vakverenigingen, doch andere vakverenigingen hebben zich tegen staking uit gesproken. De openbare diensten en het vervoer functionneerden vanmorgen in en nabij de hoofdstad normaal. In Rosario, het voormalige Peronistische bolwerk in de provincie, heeft de politie het regionale hoofdkwartier van het vak verbond gesloten, nadat een vuurgevecht om het bezit van het hoofdkwartier was geleverd tussen verschillende facties van het verbond. De winkels in de stad zijn ge sloten. Er rijden slechts enkele autobus sen, bewaakt door politie en militairen. In de stad wordt druk door militairen gepa trouilleerd. De regering heeft bekendge maakt, dat niet toegestaan zal worden, dat arbeiders worden misbruikt door „eerzuch tige oproerkraaiers". Twee leiders van het verbond, Framini en Natalini zijn gearresteerd. Zij hadden president Aramburu willen meedelen, dat de autoriteiten zich niet houden aan een overeenkomst, die kort na het afzetten van Perón tussen de regering-Lonardi en het vakverbond werd gesloten. In de hoofdstad werden op grote schaal pamflet ten verspreid, waarin de terugkeer van Lo- nardi werd geëist als een waarborg voor „democratie en onzelfzuchtigheid". Twee (Van onze speciale verslaggever te Genève) De vier ministers hebben gisteren in Genève gesproken over het derde en laatste punt van hun agenda, het economische en culturele ruilverkeer tussen West en Oost. Pinay, die ditmaal eens alleen voor zichzelf, tenminste voor Frankrijk, sprak, heeft aan het slot van de zitting een voorstel inge diend, waarin de Westelijke wensen wer den opgesomd. De Westelijke mogendheden vragen om een redelijker roebel-koers ten einde ook anderen dan millionnairs in de gelegenheid te stellen met het proletarische arbeidersparadijs kennis te maken. Ze ver zoeken vrijheid voor de journalisten zich op eigen houtje te mogen documenteren. Ze wensen opheffing van censuur op de in voering van boeken en tijdschriften en ze dringen sterk aan op sluiting van de radio- stoorzenders. Tenslotte zouden ze graag directe luchtlijnen op Moskou zien inge steld. Pinay treedt de Russen echter op één punt op eigen initiatief een pasje tegemoet door voor te stellen dat na een accoord over de principes de uitvoering der ver schillende onderdelen bilateraal, dus tus- De minister van Justitie heeft nagenoeg geen hoop meer dat van Duitse zijde nog gevolg zal worden gegeven aan de Neder landse verzoeken om uitlevering van de misdadigers, die bijna drie jaar geleden uit de gevangenis te Breda zijn ontvlucht. De recente wijziging van de Duitse nationali teitswetgeving, waarvan aanvankelijk nog een gunstig effect werd verwacht, vormt naar inmiddels gebleken is geen beletsel voor rechterlijke uitspraken in de uitleve ringszaken, waarbij op grond van toetre ding tot de S.S. voetstoots de verwerving van de Duitse nationaliteit wordt aangeno men. In zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer zegt de minister voorts, dat over de vraag of oud-S.S.'ers van Neder landse herkomst door de werking van het „Führererlasz" van 19 Mei 1943 de Duitse nationaliteit hebben verkregen, aanvanke lijk in Duitsland geen eenstemmigheid be stond. De Duitse wet van 22 Februari 1955 be paalt nu, dat dienst bij het Duitse leger, S.S., politie, enz. op zich zelf het verkrijgen van de Duitse nationaliteit niet tot gevolg heeft gehad. Wie niet vóór 23 Februari 1953 door de toen bevoegde Duitse autoriteit als Duitser werd erkend, kan thans geen beroep doen op de Duitse nationaliteit. Het staat wel vast, cat slechts enkele ex-Nederlanders in het bezit zijn van een bewijs van erkenning. De minister is niet voornemens ex-Ne derlanders, die in vijandelijke dienst zijn geweest, voor naturalisatie in aanmerking te doen komen. sen Moskou en elk der andere landen af zonderlijk, zal worden geregeld. Dat had den tot dusverre de Russen namelijk altijd verlangd. Molotov heeft geen enkele tegemoet koming getoond ten aanzien van de Weste lijke wensen tot opheffing van belemme ringen in het verkeer Oost-West. Zeer ge ringe kans op succes zal zich heel misschien vanmiddag nog voor kunnen doen wanneer op Molotov's verzoek opnieuw Duitsland en de Europese veiligheid op tafel komen. Men heeft hier opgemerkt dat Molotov's belangrijkste assistent, Gromyko, Zaterdag plotseling naar Moskou is gevlogen om vandaag weer in Genève terug te keren. Heeft hij om nieuwe instructies verzocht? Er is sprake van dat de Westelijke mogend heden de Russen vanmiddag een memoran dum zullen presenteren, waarin de weder zijdse standpunten ten aanzien van Duits land staan omschreven. Dulles naar huis Naar AFP uit Genève meldt, zal minister Dulles Woensdagavond of Donderdagoch tend per vliegtuig uit Genève vertrekken, op weg naar Washington. De drie Westelijke ministers van Buiten landse Zaken hebben er Maandag te Ge nève geen overeenstemming over kunnen bereiken of volgend jaar de ministers van Buitenlandse Zaken van de grote vier wederom bijeen moeten komen, aldus is in conferentiekringen vernomen. Frankrijk wenst, dat nu een afspraak wordt gemaakt voor een nieuwe conferen tie van de grote vier in het voorjaar of het begin van de zomer van volgend jaar. De Verenigde Staten zijn tegen een derge lijke afspraak, terwijl Groot-Brittannië wel een volgende conferentie wenst,maar voor lopig nog geen verplichtingen wil aangaan. Deze kwestie is Maandagochtend door de Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken Dulles, MacMillan en Pinay behandeld. Russische ambtenaren hebben verklaard, dat de Sovjet-Unie voorstandster is van een nieuwe conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken. Naar verluidt, zullen de Westelijke mi nisters binnenkort weer bijeenkomen om te trachten hun standpunten te verzoenen, alvorens de kwestie met minister Molotov wordt besproken. GENèVE (AFP) De ministers van Bui tenlandse Zaken der „grote vier" hebben vanochtend hun besprekingen te Genève voortgezet. Voor de bijeenkomst, enkele minuten te laat, begon, hadden Foster Dul les en Molotov een afzonderlijk onderhoud. De Britse minister van Buitenlandse Zaken was deze ochtend voorzitter. Molo tov verklaarde, als eerste spreker, dat zijn delegatie „zeer veel belangstelling" heeft voor het Maandag door de Franse minister van Buitenlandse Zaken Pinay gedane voorstel betreffende punt drie van de agen da, het „contact tussen Oost en West". bladen van het vakverbond, waaronder „La Prensa" zijn onder regeringstoezicht geplaatst. De socialistische partij heeft zich achter president Aramburu gesteld. De Argentijnse pers heeft de machts overname over het algemeen met instem ming begroet. De actie van het leger tegen Lonardi wordt beschouwd als een nood zakelijke maatregel ter voorkoming dat de revolutionnaire beweging, die in Septem ber Perón ten val bracht, een te rechtse koers zou gaan volgen. De regering-Aram- buru is een grote zuivering in het leger be gonnen. Negen en twintig hoge officieren zijn gepensionneerd. Het lijkt dat de nieu we regering de politiek van economische en financiële hervormingen, begonnen door de vorige regering, zal voortzetten. Twee weken geleden werd de peso gedevalueerd en een vrije wisselmarkt ingesteld. De Bilt: - Boven Schotland bevindt zich nog steeds een hogedrukgebied, dat in de afgelopen 24 uur nog iets in betekenis is toegenomen. Een zwakke trogstoring, die Maandag in ons land veel bewolking en enkele buitjes bracht, passeerde in de loop van de nacht. Dinsdag kwam het weer onder invloed van een uitloper van het hogedrukgebied bij Schotland. Deze zal in de nacht van Dinsdag op Woensdag over ons land ko men te liggen. De wind valt dan weg en bij heldere hemel zal het in het binnen land licht gaan vriezen. Alleen aan de kust blijft de temperatuur iets hoger. De uitloper wordt op zijn beurt gevolgd door het warmtefront van een actieve depressie, die over Noord-Scandinavië naar het Zuid- Oosten trekt. Onder invloed daarvan zal later de bewolking toenemen. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Stockholm Helsinki Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven VI. Z.-Limb. half bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. geheel bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. licht bew. geheel bew. zwaar bew. nevel onbewolkt geheel bew. geheel bew. geheel bew. zwaar bew. geheel bew. motsneeuw nevel onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt half bew. geheel bew. I .2 SS i; o 'C NW NW ZZW N windstil O N NO NO N N NW NW NNW NNO windstil N NO windstil NNW windstil NO matige N 6 1 zw. NNO 3 8 mat. NO 4 zw. NNW 2 mat. NO 2 zw. NNO 0 0,5 zw. NNO 3 0,1 mat. ONO 4 0,2 c. g 4) w «J 2 3 -2 0,1 -2 0,3 -2 0 3 0 5 0 6 0 5 0 4 0,3 3 1 5 0 6 0,2 8 0 11 0,1 1 0 2 0 0 0,5 3 0,1 7 0,4 3 0 3 0,1 3 1 6 0,2 1 1 0,4 Neerslag laatste 24 uur. CCOOO(XXXXX<XXX>DOCCOCOCCCOCCOCCCOOCOCCOCOCOCOOCCOOCCCCCC VANNACHT LICHTE VORST Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Heldere nacht met weinig wind en op de meeste plaatsen lichte vorst. Mor gen toenemende bewolking met later plaatselijk een enkele bui. Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen en dezelfde of iets lagere temperaturen. 16 November Zon op 8.02 uur, onder 16.51 uur. Maan op 10.04 uur, onder 17.58 uur. Maanstanden 22 Nov. 18.29 uur: Eerste kwartier 29 Nov. 17.50 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 15 November Hoog water: 3.59 en 16.12 uur. Laag water: 12.01 en uur. Woensdag 16 November Hoog water: 4.36 en 16.48 uur. Laag water: 0.19 en 12.35 uur. I>MOXOCOOOOXC03COOCOOOOC»3XCCCC003CCOCCCOCCOOCCCOOCXX>

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1