Moskou wenst geen terugkeer naar de koude oorlog Groot deel van Noordholland urenlang in liet donker Weerbericht Nehroe: Wel verschillen doch geen wrijving Spoedig Nederlands-Indonesis che conferentie op ministerieel niveau Haarlems Dagblad Uitbarsting van haat kost 16 Marokkanen het leven Boelganin in toespraak te Nieuzv-Delhi Conferentie over hand vest in Den Haag Honderdduizend op 18952 Fransen verbieden de geüniformeerde milities van de nationalisten Het woord is aan Ir. Utoyo Ramelan op Schiphol Na brand in schakelstation Treinen bleven staan, vuurtorens doofden, radio viel uit Trein ontspoorde in Engeland: 10 doden Veel bewolking West-Europese Unie Vermoeiend Nederlanders in Indonesië vrijgelaten Dr. Kortenhorst ziek Nieuwsblad voor Indonesië verdwijnt per 1 December Stoker redde machinist Record Nieuwe Waterweg gebroken door de „Tine" Weerrapport e 70e JAARGANG No 115 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom MAANDAG 21 NOVEMBER 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT NIEUW DELHI (Reutcr/AFP/UP) Premier Boelganin van de Sovjet-Unie heeft op een banket in Nieuw Delhi verklaard, dat de Sovjet-Unie geen terug keer naar de koude oorlog wenst. Op het banket, dat de Russische gasten werd aangeboden door premier Nehroe, waren meer dan honderd gasten, onder wie ministers, diplomaten en politieke leiders. De Sovjet-Unie zal blijven streven naar verbod van atoomwapens, vermindering van gewone bewapening, collec tieve veiligheid in Europa en veelvuldiger contacten met regeringen van andere landen, aldus Boelganin. Over de Geneefse conferentie zei de Sovjet-premier, dat de Sovjet-Unie de hoop niet verloren heeft en dat zij er zeker van is dat de grote vier er op het laatst in zullen slagen de hangende vraagstukken op te lossen. Tot onze spijt heeft de conferentie niet meer opgeleverd dan een open hartige uitwisseling van gezichtspunten. yy Nehroe verklaarde in een toespraak, dat de Sovjet-Unie en India wel is waar hun vraagstukken op verschillende manieren aanpakken, doch dat er geen punten van wrijving bestaan. „Wij zijn buurvolken, en het is goed. dat er een gevoel van nabuur schap en vriendschap tussen ons bestaat, tot wederzijds voordeel", aldus Nehroe. Op het banket werden met vruchtensap heildronken uitgebracht. Boelganin heeft de Indische regering medegedeeld, dat de Sovjet-Unie bereid is haar kennis op het gebied der vreedzame aanwending van de kernenergie met India te delen. Ook bood hij ecomomische samen werking aan „op basis van volledige gelijk heid tot wederzijds voordeel". Nehroe heeft gezegd dat „India gaarne de Sovjet-hulp en -samenwerking zal aanvaarden, evenals overeenkomstige aanbiedingen van welk ander land ook", waaraan hij toevoegde: „Wij zullen uit een dergelijke samenwer- Vanochtend is op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag onder voorzitterschap van minister Beyen een bijeenkomst begonnen van enige ministers uit de raad van de Westeuropese Unie, te zamen met enige leden van de Assemblee van de Unie. De vergadering werd bijgewoond door minister Spaak, de Franse staatssecretaris voor Buitenlandse Zaken, J. Chamant, die minister Pinay vertegenwoordigt, en voor de assemblee van de West Europese Unie de voorzitter van de assemblee, de heer Maclay (Engeland) en de heren Van der Goes van Naters (Nederland), Kopf (Duits land) en Mutter (Frankrijk). Op de vergadering zal het handvest van de Assemblee van de West Europese Unie worden besproken. Minister Beyen bood de deelnemers aan deze bijeenkomst om een uur te zijnen huize een lunch aan. king alle voordeel trekken, dat in ons be reik ligt". Boelganin en partijsecretaris Kroesjtsjev hebben Zondag een bezoek gebracht aan de stad Agra, waar zij werden welkom ge heten door de gouverneur van de staat Oettar Pradesj, Moesji. De beide Russische leiders namen plaats in de loggia van het rode paleis van de Mongoolse keizer om de welkomstrede aan te horen, die Kroesjtsjev in het Russisch beantwoordde. Boelganin zag er vermoeid uit. Bij het bestijgen van de treden van het Taj Mahal- monument werd hij soms geholpen door een lid van de veiligheidsdienst. De Sovjet-leiders kregen verscheidene ge schenken. Boelganin stond slechts korte tijd op om het publiek voor zijn toejuichingen te bedanken. Tijdens de receptie bleef hij zitten. Kroesjtsjev ried in zijn toespraak de leiders van India aan ter versterking van hun vrijheid en onafhankelijkheid vooral de zware industrie te ontwikkelen. De Taj Mahal, geheel van wit marmer opgetrokken, is in de zeventiende eeuw ge bouwd door Sjah Jahan, de kleinzoon van keizer Akbar, als mausoleum voor zijn echt genote Moemaz Mahal. In de heden gehouden trekking van de staatsloterij is de hoofdprijs van honderd duizend gulden gevallen op lotnummer 18952. Het lot is verkocht in Groningen, Am sterdam, Amersfoort, Alkmaar en Utrecht. 299c JAARGANG No 26C Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S RABAT (Reuter/AFP) De Franse autoriteiten hebben de nationalistische par tijen in de Marokkaanse stad Meknes be volen haar geüniformeerde milities te ont binden, zulks naar aanleiding van een botsing met Franse politie. De ontbinding van deze milities in andere delen van Marokko wordt overwogen. De milities hadden met toestemming van de Fransen politie-bevoegdheid gekregen met het oog op de feestelijkheden ter gelegenheid van de terugkeer van sultan Ben Joessef. Zaterdag zijn er bloedige ongeregeld heden in verschillende Marokkaanse steden voorgevallen, die aan zestien personen het leven hebben gekost. In sommige gevallen vocht de Franse politie tegen Marokkanen, in andere gevallen Marokkanen onder elkaar. De Nationalistische Istiqlalparti] heeft niet-officiële gerechtshoven ingesteld, om partijleden te berechten, die zich niet aan de instructies hebben gehouden. Incident Op het voorerf van het paleis van de sul tan te Rabat deed zich een incident voor, dat aan vier personen het leven heeft ge kost, terwijl er vijf werden gewond, twee der gewonden liggen op sterven. Taieb Bagdadi, kalief plaatsvervan ger) van de Pasja van Fez, die een der leiders was van de beweging, die in „Ik hoop aan het einde van de volgende veek al aan myn regering te kunnen mede delen, dat de onderhandelingen op ministe- ieel niveau tussen Nederland en Indonesië runnen beginnen", is de belangrijkste uit- Uing van mr. Utoyo Ramelan, buitenge nen en gevolmachtigd ambassadeur van idonesic, na aankomst uit Djakarta op Schiphol. „Indonesië streeft er ernstig naar goede betrekkingen met Nederland te on derhouden en er is voldoende goede wil -anwezig om de bestaande problemen, die de goede verhoudingen in de weg staan, gezamenlijk onder ogen te zien". Mr. Utoyo Ramelan deelde mede, dat zal worden getracht de besprekingen zo kort mogelijk te doen duren. „Het Indonesische standpunt is, dat de conferentie zal worden gehouden voordat de kwestie Nieuw-Gui- nea in de Verenigde Naties weer aan de orde komt". Mr. Utoyo zeide te verwachten, dat nog aan het einde van deze maand of begin volgende maand met de officiële Nederlands-Indonesische besprekingen zal kunnen worden begonnen en dat twee we ken voldoende zullen zijn voor de confe rentie. Hij voegde hieraan toe de hoop te koesteren vandaag Maandag al met het informele overleg te kunnen beginnen met een bezoek aan de ministers Beyen en Luns. „Alle bestaande vraagstukken zullen worden besproken", aldus antwoordde mr. Utoyo Ramelan op een vraag, of ook de kwestie Nieuw-Guinea op deze conferentie ter sprake zal worden gebracht. Nadat hem was gevraagd of dit betekent, dat ook de Nederlandse souvereiniteit over Nieuw- Guinea onderwerp van bespreking zal zijn, antwoordde hij:,„Wij moeten uitgaan van je belangen van de bevolking van Nieuw- juinea". Op een vraag, of een oplossing /an deze kwestie kan worden gezocht in en uitspraak van de bevolking van Nieuw- Guinea, zeide mr. Utoyo Ramelan niet te illen vooruitlopen op hetgeen op ministe- 'eel niveau zal worden besproken. Mr. Utoyo Ramelan zeide, dat de Indone- jche regering geen definitief standpunt cft ten aanzien van de plaats, waar de oferentic zal worden gehouden. Wel zfjn voorstellen en zou men van Indonesische gaarne zien. dat de besprekingen in land zullen worden gehouden. Op vragen over het standpunt van Indo nesië inzake de Nederlands-Indonesische overeenkomst, die het vorige jaar op de conferentie in Den Haag is bereikt, ant woordde mr. Utoyo Ramelan, dat de hui dige regering en de regeringspartijen „nooit bijzonder ingenomen zijn geweest met. deze overeenkomst, omdat nog oude artikelen van de financieel-economische overeen komst die al weer zijn achterhaald door nieuwe maatregelen, daarin weer van kracht worden; daarom is deze overeen komst niet door het Indonesische parle ment geratificeerd", voegde hij hier aan toe. Mr. Utoyo Ramelan zei er van over tuigd te zijn, dat de resultaten van de komende besprekingen ook de instemming zullen hebben van de regering, die begin volgend jaar na het optreden van het nieu we parlement zal worden gevormd, daar de twee grote partijen, die thans de regering steunen, daarin ook zullen zijn vertegen woordigd. Hij deelde medë te verwachten, dat van Indonesische zijde de ministers van Buitenlandse Zaken, van Financiën en van Economische Zaken aan het overleg zullen deelnemen. Hij zei te menen, dat van Ne derlandse zijde geen bezwaren zullen be staan tegen het zo spoedig mogelijk houden van de conferentie. „Ik ben vol hoede hoop, dat de besprekingen tot goede resultaten zullen leiden", aldus besloot mr. Utoyo Ra melan het onderhoud met de pers. Mr. Utoyo Ramelan werd op Schiphol verwelkomd door de Indonesische zaakge lastigde, de heer Kwee Djie Hoo, en vele leden van de staf van het Indonesische Hoge Commissariaat in Den Haag. Voorts was aanwezig de waarnemende chef van de directie kabinet en protocol van het. mini sterie van Buitenlandse Zaken, mr. H. Daniëls. Mr. Utoyo Ramelan heeft vanochtend op het ministerie van Buitenlandse Zaken een onderhoud gehad met de minister van Bui tenlandse Zaken, mr. Beyen, en met minis ter Luns. Het onderhoud met minister Beyen duurde ongeveer tien minuten; dat. met minister Luns - waarbij ook de rege ringscommissaris voor Indonesische aange legenheden, mr. Blom, aanwezig was - ruim een kwartier. Mr. Utoyo Ramelan was vergezeld van de Indonesische zaakge lastigde in Den Haag, de heer Kwee Djie Hoo. Augustus 1953 leidde tot het afzetter, vau Ben Joessef, bezocht met zes metgezellen de sultan, om hem vergeving te vragen. Bij het verlaten van het paleis werd Bagdadi herkend. Een gedeelte der tienduizend be langstellenden wierp zich onder woedege- huil op het gezelschap, dat zij met messen en stenen, slaand en schoppend, te lijf gingen. De kalief en zijn lijfwacht werden gedood. Leden van de negerlijfwacht van de sultan verdreven, met hun sabels zwaaiend, de bloeddorstige menigte, die nog twee personen heeft gedood. Een Ma rokkaan werd verbrand. De andere werd uit zijn auto gesleurd en onthoofd. Leden van de nationalistische militie hebben verscheidene Marokkanen op be schuldiging van „vijandige daden" aange houden en aan de lijfwacht van de vorst overgeleverd. Onder de arrestanten bevin den zich een Mohammedaan, diè een af beelding van de sultan had vernield, en een Jood, die op een portret van Ben Joessef had gespuwd. Vroeger was de rechtspraak van Ben Joessef zeer streng. Hij liet eens een. man levend inmetselen en een andere voor de leeuwen van zijn dierentuin werpen. De nationalistische militie verdreef tach tigduizend Marokkanen van het terrein rondom het paleis na nieuwe ongeregeld heden. Een afdeling van de militie van de Istiqlal stond onder leiding van Meliani Malika, een Arabisch misje, dat een leiden de rol speelde bij betogingen te Meknes ten gunste van Ben Joessef in Juli, toen de toenmalige Franse resident-generaal Grand- val deze stad bezocht. Intussen zijn voor het eerst verscheidene botsingen gemeld tussen leden van de ge- uniformeerde militiegroepen van de voor naamste nationalistische partijen, de Istiqlal en de partij voor democratische onafhan kelijkheid, die te Casablanca een grote parade heeft gehouden waaraan duizenden leden in uniform deelnamen. De dag te voren had de Istiqlal te Rabat een derge lijke massabetoging gehouden. In Meknes zijn vier Marokkaanse demon stranten gedood en twintig gewond, toen een menigte een politiebureau aanviel. De bedreigden agenten openden tenslotte het vuur op de betogers. Vier politiemannen liepen verwondingen op. Aanleiding voor de botsing was een meningsverschil tussen een lid van de Istiqlal en een politieman. Te Fez hebben ordeverstoorders gepoogd het huis te plunderen van de vermoorde op het punt stond afgemaakt te worden door de menigte op een kerkhof. Een andere Marokkaan werd van een vrachtauto getrokken en afgemaakt. In Fedala werd een dronken Marokkaan door landgenoten in benzine gedompeld en levend verbrand (Islamieten mogen geen alcohol gebruiken). De politie te Casablan ca redde een rechercheur uit handen van een aantal jeugdige Marokkanen, die poog den hem om het leven te brengen. De sultan heeft een beroep op de Marok kanen gedaan, kalm te blijven en alles te vermijden, wat de openbare orde kan ver storen. Hij zal voorlopig geen delegaties meer ontvangen. Binnenkort zal hij bezoe ken brengen aan de verschillende streken van Marokko. DJAKARTA, (PIA) De Nederlanders J. H. Rath en H. A. Duyzings zijn uit voor lopige hechtenis ontslagen, aangezien de procureur-generaal geen reden tot langere aanhouding aanwezig acht. De heren Rath e"n Duyzings werden begin 1954 in Bogor gearresteerd in verband met de zaak Schmidt. Dr. L. G. Kortenhorst, voorzitter van de Tweede Kamer, lijdt aan een ontsteking in het hoofd. De behandelende arts heeft het nuttig geoordeeld hem Zaterdagavond in de Ursulakliniek te Wassenaar te doen opnemen. De genezing ontwikkelt zich nu bevredigend. j Zaterdagmiddag heeft Sint Nicolaas zijn jaaHiikse bezoek aan Amsterdam gebracht, waar een schare van 800.000 belangstellenden de Goed Heilig Man een groots welkom bereidde. Men ziet hier de Sint op de voorplecht van de Spanjearriveren aan de Prins Hendrikkade voor hij zijn zegetocht door de stad gaat beginnen. De alomtegenwoordige Sint had eerst IJmuiden aangedaan, zoals het past aan iedere bezoeker die van de zee de IJmond binnenkomt. In deze aanloophaven van de hoofdstad vertoefde de Sint geruime tijd. Elders in dit blad vindt men daarvan in woord en beeld een verslag. Een op zichzelf vrij onbetekenende brand, die Zaterdagmiddag omstreeks half- zes uitbrak in liet 50.000 Volt-onderstatiön van het Provinciaal Electriciteitsbe- drijf van Noordholland in Oterleek heeft voor een groot deel van de provincie zeer onaangename gevolgen gehad. Ten Noorden van de lijn Alkmaar-Oterleek- Hoorn heeft men het van hal!zes 's middags tot twee uur 's nachts zonder elec- triciteit moeten stellen. In Alkmaar duurde het tot Zondagmorgen vijf uur voor dat de lichten weer gingen branden. In Den Helder en Kijkduin doofden de vuurtorens, maar men kon hier de voor dergelijke noodgevallen aanwezige gas installaties in werking stellen. In Enkhuizen en Medemblik ging de kust- en havenverlichting echter uit. Ook de electrische treinen in de kop van Noord holland bleven steken. De brand in het onderstation te Oterleek, welke was ontstaan in het schakelmecha nisme van een regeltransformator. was binnen een halfuur door de Alkmaarse se brandweer met s'chuimblussers bedwon gen. Nadat de installatie was schoon ge maakt en voorlopig hersteld was, wilde men het onderstation weer in bedrijf stel len. Bij het inschakelen deed zich echter een hevige kortsluiting voor; die haar te rugslag had op het centrale punt van waar uit het grootste deel van de provincie van stroom wordt voorzien: de P.E.N.-cen trale te Velsen. Doordat ook hier te auto matische beveiligingsapparatuur in wer king trad, kwamen de grote turbo-genera toren tot stilstand. Daar men niet a Ia minute de vuren onder de stoomketels kon doven, moest terstond stoom worden af geblazen. Dit ging met een oorverdovend geraas gepaard, zodat vele IJmuidenaren verschrikt de straat opliepen om te kijken wat er aan de hand was. De stagnatie in de stroomlevering dooi de P.E.N.-centrale was om even over half zeven in de gehele provincie merkbaar. In de meeste plaatsen doofden de lichten slechts enkele seconden, elders zat men een kwartiertje in het donker. De kop van Noordholland, die via het in het ongerede geraakte onderstation in Oterleek van stroom wordt voorzien, bleef echter in het duister. Radio klonk vals In de huiskamers werd men niet alleen door de slechts een moment verflauwende lamp op de storing opmerkzaam gemaakt, maar ook door de radio. De vrolijke muziek klonk plotseling erg vals. In de studio's te Hilversum viel namelijk de stroom gedeeltelijk uit. Het werd er schemerdonker. De stroomlevering aan de zenders in Lopik bleef intact. In het Vara- programma speelde juist het orkest van Jan Corduwener. De nummers werden door een omroepster aangekondigd. Mochten de luisteraars al gedacht heb ben, dat het orkest werkelijk achter de microfoon zat, dan werd het hun nu dui delijk, dat het gehele programma, inclusief de aankondigingen, op een band werd af gedraaid. De muziek zakte plotseling vals naar beneden, juist als bij een gramofoon- plaat, die door een mankement van de gra- mofoon langzamer gaat draaien, en bleef toen op de lage toon en in vertraagd tempo doorspelen. Nog verrassender was 't daarna toen de omroepster het volgende nummer langzaam sprekend met een zware man nenstem aankondigde. Toen pas vond de technicus het blijkbaar raadzaam de band stil te zetten. Een mo ment later kondigde een omroeper, wiens stem (niet op de band) normaal doorkwam, de storing aan. Zeven minuten lang weer klonk in de huiskamers het tikken van de g Toen had men een noodaggregaat ingeschakeld. Op de andere zender bij de KRO werd juist een programma van het (niet aanwe zige) KRO-octet op een band afgedraaid. Het programma werd een kwartier lang onderbroken, omdat men daar, wegens de verbouwing, niet zo snel op de stroomvoor ziening van een noodaggregaat kon over schakelen. Kaarslicht op de stations De spoorwegen ondervonden ook veel on gemak van de storing. Tussen Alkmaar en Zaandam werd de bovenleiding stroomloos, zodat de treinen bleven steken. Tussen Amsterdam en Haarlem viel de seinver- lichting uit, waardoor eveneens enige stagnatie ontstond, hoewel minder dan op het baanvak ZaandamAlkmaar. Na korte tijd werd de stroomvoorziening voor de bovenleiding in de kop van Noordholland hervat zodat daar ook de treinen weer verder konden. De verlichting van de sta tions in de kop van Noordholland bleef echter uit, zodat de reizigers bij kaarslicht hun plaatsbewijzen moesten kopen. In Wijdenes zat men ook zonder gas, want de installatie die het door Hoorn ge leverde gas in het buizennet perst, kon zonder stroom niet werken Om kwart over twee 's nachts had ook de kop van Noordholland weer stroom. Al leen Alkmaar heeft tot vijf uur 's mor gens moeten wachten. Haarlem-Noord even in het donker Hoewel de stroom voor Haarlem groten deels door de eigen gemeentelijke centrale wordt geleverd, heeft men, voornamelijk in enkele delen van Haarlem-Noord, even in het donker gezeten. De gemeentelijke cen trale is namelijk met de P.E.N.-centrale te Velsen gekoppeld in het onderstation aan de Oudeweg, van waaruit ook stroom aan Haarlem-Noord wordt geleverd. Toen de stroomlevering van Velsen uitviel, gingen de lichten van een deel van Haarlem- Noord uit. De duisternis heeft ongeveer een kwartier geduurd. DJAKARTA, (PIA) „Het Nieuwsblad voor Indonesië" dat in de Nederlandse taal te Djakarta verschijnt houdt per 1 Decem ber op als zelfstandige uitgave te ver schijnen en wordt opgenomen in het och tendblad „De Nieuwsgier". Hiermede is het aantal in Djakarta in de Nederlandse taal verschijnende bladen teruggelopen tot twee. Het aantal bladen, dat in Indonesië nog in het Nederlands verschijnt is zeven. De Génestet: Het lijden geeft iets groots, zelfs aan bedorven zielen. LONDEN (Reuter) Zondag is zestig kilometer ten Westen van Londen bij Did- cot, in het graafschap Berkshire, een trein ontspoord, waarbij tien personen het leven verloren. Er werden 99 mensen gewond, van wie er nog 33 in ziekenhuizen liggen. Onder de doden bevinden zich negen vrou wen, die nog niet allen geïdentificeerd zijn. Er is ook een baby van zes weken ge red, van wie de ouders niet bekend zijn. Het is het vierde ernstige spoorwegonge luk, dat dit jaar in Engeland is voorgeval len. Drie dezer ongelukken geschiedden op Zondagen. De. verongelukte trein was met dagjes mensen uit Zuid-Wales op weg naar Lon den. Hij ontspoorde toen hij op een zijspoor werd geleid. Slechts twee van de negen wa gons bleven in de rails. De 150-ton zware locomotief en de drie voorste wagons stortten van de ruim zes meter hoge spoor dijk. De stoker redde de machinist door hem op het juiste ogenblik van de machine af te trekken. Hij onderscheidde zich voorts door, op een overhellende wagon staande met zijn rug een losgeslagen stalen plaat omhoog te houden, waardoor gewonden de wagon konden verlaten. Een militair van cie luchtmacht hing aan zijn handen aan een andere wagon en vormde met zijn lichaam een brug, waarlangs de mensen uit die wagon de begane grond bereiken konden. Het reddingswerk duurde de gehele nacht. Men vermoedt dat de machinist de wissel naar het zijspoor met een te grote snelheid is gepasseerd. De „Tine", met als kapitein de 29-jarige IJmuidenaar Andries de Niet, is het 20263ste schip dat dit jaar de Nieuwe Wa terweg opvoer. Het hoogste in één jaar be reikte aantal was tot nu toe 20262. DE BILT: Het grote hogedrukgebied bij de Britse Eilanden, dat nu reeds meer dan een week het weer in West-Europa be heerst, neemt nog steeds niet in betekenis af maar verplaatst zich langzaam naar het Noord Westen. Verschillende storingen be wegen er om heen. Een er van trok Zondag over de Oostzee naar Rusland. Het bijbe horende front bracht in ons land op de meeste plaatsen wat regen of motregen. Een volgende lag Maandagmorgen boven Noord-Noorwegen eveneens op weg naar Rusland, de daaropvolgende bevond zich tussen IJsland en Groenland en zal zich in de richting van Scandinavië verplaatsen. Onder invloed van de nieuwe storingen zal opnieuw vochtiger lucht, waarin veel be wolking voorkomt, van de Noordzee het land binnendrijven. (van hedenmorgen 7 unr) 5 weers- toestand 2 M 3 S SI ■E S Z5 Helsinki onbewolkt ZW -9 0 Stockholm geheel bew. WZW -3 0,2 Oslo zwaar bew. windstil -2 0 Kopenhagen half bew. N 2 0 Aberdeen regen NW 8 0,3 Dublin geheel bew. NNW 9 0 Londen zwaar bew. N 7 0,1 Amsterdam mist N 1 1 Brussel mist windstil 3 2 Parijs onbewolkt NNO 3 1 Bordeaux- zwaar bew. N 3 Nice onbewolkt NW 4 0 Berlijn zwaar bew. NNW 4 5 Frankfort mist windstil 2 2 München sneeuw WNW -0 1 Ziirich geheel bew. windstil -2 0 Genève geheel bew. N -0 0 Locarno onbewolkt windstil -4 0 Wenen geheel bew. NNW 1 0 Innsbruck zwaar bew. windstil -1 0 Rome nevel NO 3 0 Den Helder onbewolkt zwakke N 7 0,2 Ypenburg onbewolkt zwakke N 6 1 Vlissingen onbewolkt zw. ONO 5 1 Eelde onbewolkt windstil 0 2 De Bilt mist zw. NNO 1 1 Twente mist zw NNO -0 2 Eindhoven mist windstil -0 2 VI. Z.-Limb. dichte mist windstil 3 3 Neerslag laatste 24 uur. CCCOOOOCC0°000020CCCCOC<XXX«XXX>K>OOC<XX>D«X1CCC<XXXXXXC< STABIEL WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Over het algemeen veel bewolking maar geen neerslag van betekenis. In het Zuiden van het land plaatselijk mist. Overwegend matige wind tussen Noord en West. Ongeveer dezelfde temperaturen. 22 November Zon op 8.12 uur, onder 16.43 uur. Maan op 13.11 uur, onder Maanstanden 22 Nov. 18.29 uur: Eerste kwartier 29 Nov. 17.50 uur: Volle maan Hoog en laag water In IJmuiden Maandag 21 November Hoog water: 7.34 en 19.54 uur. Laag water: 3.02 en 15.22 uur. Dinsdag 22 November Hoog water: 8.23 en 20.47 uur. Laag water: 3.41 en 16.06 uur. >m>ooc>ooc©cocoooooocooo oooo om<v

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1