Hertebok in gevangenschap Visserij-varia Havenberichten SSH legde tegen Hercules Hebe beslag op tweekampwisselbeker Strawberries-HDM en Eechtrop- BMHC III eindigden gelijk Concert Harmoniekapel Concert door de Velser Accordeonvereniging Hockey in Kennemerland Ruilverkavelingsplan Kennemerland „VARIA" krijgt „TAVIDO" op bezoek '^Brieven aan de redactie Siem Nieuwenhuizen in de „Nieuwe capriolen van baron Kneut" St. Pancratius speelde „Rue St. Lazare 17" voortreffelijk Ab'nnce kwam net on tijd nsast Victoria: 2-2 Voor verdreven tuinders Hervormd Jeugdgebouw als nieuw onderkomen „Sans Atout" telde de slagen DINSDAG 22 NOVEMBER 1955 De gymnastiekzaal van de Watervliet- school was Zaterdagmiddag gedurende ruim drie uren het domein van de gymnastiek verenigingen „SSH" en „Hercules Hebe". die haar jaarlijkse tweekamp nu voor de zevende keer voortzetten De beide verenigingen hadden zich op deze wedstrijd met hun ploegen terdege ernstig voorbereid, want bij een nieuwe overwinning van Hercules Hebe zou de fraaie wisselbeker dan voor de vijfde maal gewonnen definitief naar Wormer- veer verhuizen. Uiteraard kwam dit SSII, die de beker sedert 1949 in 1951 en 1953 won, te na en er werd dus een spannende strijd verwacht. De neutrale juryleden, die zelfs met tien de punten een zeer scherpe beoordeling lie ten gelden, konden vaak nauwelijks ver schillen bij individueel turnen opmerken, zodat wegens de regeling van de best ge plaatsten in de verschillende groepen een doorslaggevend cijfer werd verkregen. De scherpe beoordeling werd wel het duide lijkst gedemonstreerd bij de dames en he ren van het eerste gelid, waarbij verschil len van 0,4 punt tot 0,7 punt in het geding kwamen. Maar toch bleek SSH op bijna alle onder delen de sterkste; want slechts bij ringen verloren SSH-heren tweede gelid met 1,7 punt, wat tot gevolg had, dat bovendien voor deze groep alleen een individuele pres- tatieprijs voor Hercules Hebe werd uitge reikt. Al direct was er de juiste wedstrijdsfeer toen de dames-senioren de strijd begonnen met evenwichtsbalk, waarop trouwens ook later door de damesafdelingen en de meis jes keurig werk werd verricht; mooie pres taties, die met applaus weden beloond. Aan het hoogrek kwamen de heren tot verras sende staaltjes van lichaamsbeheersing. Het prachtig beheerste werken aan de ringen en aan' brug van dames en heren vond bij de jury en de belangstellenden ho ge waardering. Met bewondering werd de oefenstof aan brug met ongelijke leggers door de dames eerste gelid gevolgd. In de afdelingen meisjes en jongens kwa men twee bijzondere gebeurtenissen voor. De kleine elfjarige Hannie Haver, de jong ste en kleinste deelneemster en SSIi-jeugd- kampioene presteerde het om door haar bij zonder fraai uitgevoerde en afgewerkte oefeningen in haar groep van beide ver enigingen het hoogste aantal punten te be halen en de veertienjarige R. Battem (HH) met 1.1 punt verschil achter zich te laten. De SHH-jongenskampioen C. Holleman, die 28,4 punt bijeengaarde, zag zich nu voorbijgestreefd door de vorige kampioen Fr. Rem; hij werd met 31,2 punt de beste van de beide clubs. Ten slotte kregen de toeschouwers nog enige zeer mooie staaltjes van vrije grond- oefeningen te zien, die qua oefenstof en afwerking veel waardering kregen. De bijzonder ingewikkelde telling ten aanzien van de best geplaatsten per afde ling leverde tot resultaat op: SSH Herc F Meisjes 169.9 162,4 J ongen 120,7 113,5 Dames 2e gelid 115,7 103,5 Dames le gelid 38,5 34,4 Dames Senioren 138,4 132,5 Heren 2e gelid 85,7 85,6 Heren le gelid 41,1 38,4 Totaal 710,- 670,3 SSH was dus onbetwist voor de derde maal in het bezit van de wisselbeker geko men; een overwinning, die na de derde ron de eigenlijk reeds was bezegeld. Het is altijd weer verheugend te kunnen constateren hoezeer de Beverwijkse Har moniekapel in het middelpunt der belang stelling van de plaatselijke burgerij staat. Zaterdagavond was er weer geen plaatsje onbezet, toen „Jjet grotendeels van nieuwe instrumenten voorziene orkest het podium van het Kennemer Theater betrad. Direc teur H. N. van Ossenbruggen had voor dit eerste concert in het seizoen een in teressant programma laten instuderen, dat met de pittig gespeelde BB CF-mars van Ord Hume geopend werd. Onder zijn leiding is de BHK met reuzen schreden vooruit gegaan. Het corps ont wikkeld thans een gezonde fraaie harmo nieklank en speelt gedisciplineerd. Ook de techniek heeft de aandacht van de dirigent. Zo genoot de voor harmonie dankbare ouverture „Nachklange von Ossian" van Niels Gade een geslaagde vertolking. Os senbruggen liet het klankrijke werk streng rhythmisch uitvoeren. Extra vermelding verdient de goed geblazen hobo-solo. even als het spel van het hoge koper en dat dei- trombones. Percy Fletcher's driedelige suite „Wood land Pictures" is eveneens een compositie, waar een harmoniecorps „het hart aan op halen" kan. De suite laat zich prettig, hoe wel niet altijd even gemakkelijk spelen en er is voor iedere blazer flink wat te doen. De vertolking liet horen, dat men er met animo op gestudeerd had en Van Ossen bruggen heeft het werk, wat klank betreft, in de juiste kleuren laten weergeven, daar bij van zijn mannen de grootste aandacht vragend voor de onverwachte rhvthmische moeilijkheden, waar de suite rijk aan is. Over de kwaliteiten van Meindert Boe kets ouverture „New Orleans" met haar reminiscenties aan de eerste periode der jaszmuziek, heb ik reeds eerder uitvoerig geschreven. Het is een voortreffelijke com positie, die ook van de kapel een interes sante verklanking kreeg, al had deze meer muzikale spannnig kunnen hebben. De tegenstellingen in tempo en dynamiek had ik graag nog geaccentueerder gehoord, maar dat zal met een volgende uitvoering zeker wel het geval zijn, want „New Orleans" is waard voorlopig répertoire te blijven houden. Daarvoor zijn er te veel uren van studie aan besteed en is het een te dankbaar werk voor een orkest van het gehalte als de BHK, waarin de saxen met hun rijk aan syncopen zijnde spel een goede beurt konden maken. De knap geschreven mars „Imperial Echoes" van Ord Hume was een voortref felijke afsluiting van het geslaagde musi ceren van deze vereniging, die snel op weg is haar vroegere luister te herkrijgen dank zij de muzikale leiding van haar nieuwe dirigent Het cabaretprogramma, verzorgd door Roland Wagter, werd juist dezer dagen in deze kolommen uitvoerig besproken toen het gezelschap te IJmuiden-Oost optrad. Ik kan mij dus ontslagen achten over de prestaties van deze artisten te schrijven, die na de pauze de taak op zich namen de vele bezoekers te amuseren. A. J. VAN DER WEIJDEN De beste persoonlijke prestaties voor bei de verenigingen werden behaald door: Dames-senioren: mevr. Kroon (HH) 27,6 pt., mevr. Bronsveld (SSH) 28 pt.; Dames le gelid: J. Harreveld (HH) 34,4 pt., D. Davidson (SSH) 37.6 pt.; Dames 2e gelid: L. Brakenhof (HH) 28,7 pt., C. de Gooyer (SSH) 30.3 pt.; Heren le gelid: K. de Graaf (HH) 38,4 pt., A. de Smoker (SSH) 41,1 pt.; Heren 2e gelid: G. Bethlem HH) 29,6 pt., C. Castricum (SSH) 28,9 pt.; Meisjes: R. Battem (HH) 28,3 pt., H. Haver (SSH) 29,4 pt.; Jongens: J. Klinkenberg (HH) 31 pt., Fr. Rem (SSH) 31,2 pt. In Sportpaviljocn en Statenhuis Na de zeer sportieve strijd verzamelden ruim tachtig gymnasten zich aan een zeer gezellige broodmaaltijd in het sportpavil- joen „Watervliet". De heer H. van Wijnen maakte de uitslag bekend en ging over tot het uitreiken van de médailles aan de best geklasseerden. Na de maaltijd verhuisde het gezelschap naar het Statenhuis, waar een feestelijk slot aan de wedstrijddag werd gegeven. De heer Brussel, oud-voorzitter van Hercules Hebe dankte voor de zeer gastvrije ont vangst. De Velser Accordeonvereniging bestaat nu bijna zeven jaar. In deze betrekkelijk korte periode heeft de vereniging in Velsen en omgeving een flinke populariteit ver kregen. Dat bewees ook de ruime belang stelling, die Zaterdagavond getoond werd voor het concert, dat de amateur-accordeo nisten in het Patronaatsgebouw te IJmui- den-Oost gegeven hebben. De directeur der vereniging, de heer R. Kofman, heeft met de werkende leden drie orkesten kunnen vormen, elk op een eigen niveau van technische scholing. Het zoge naamde C-orkest, waarin jeugdige, zelfs zeer jeugdige muzikantjes zijn opgenomen, opende het concert met vier nummers, waarvan de uitvoeringen goede beloften inhielden voor een verdere ontwikkeling. De Marionettenparade van W. de Ruiter, waarmede het orkest twee weken geleden op het nationale concours te Haarlem een eerste prijs verwief kwam ook nu tot uit voering in een afwerking, die wees op een grondige voorbereiding. Toch zij de jon gelui aangeraden niet zo voortdurend in hun partijen te blijven kijken bij het spe len, maar ook aandacht voor de dirigent te hebben. Dit advies mogen de leden van het B- orkest zich eveneens ter harte nemen. On gelijke inzetten, zoals die bij hun uitvoering van de wals „Donauwellen" van Ivanovici voorkwamen, zouden door meer attentie van de directie vermeden zijn. Overigens kon men waardering hebben voor de pres taties van dit orkest, speciaal voor wat de nuancering betrof. Met het optreden van het A-orkest kwam er een climax. De uitgevoerde werken stel den hogere eisen aan de techniek, maar ook aan de voordracht. In tal van opzich ten was het orkest opgewassen tegen de speciale moeilijkheden van de muziek. Ik denk hier bijvoorbeeld aan menig geslaagd fragment uit de „Offenbach-melodieën" (zoals de beroemde „cancan") en verder aan het vlotte jagerskoor uit de „Frei- schütz"-fantasie. Maar van de voordracht mogelijkheden, die de gespeelde werken zo rijkelijk boden, werd nog niet volledig ge profiteerd. Met andere woorden: de muzi kale spanning had nog belangrijk meer op gevoerd kunnen worden. De populaire me lodieën, die het orkest ten gehore bracht, sloegen geweldig in, doch de reeks Sint Ni- colaasliedjes, die het C-orkest speelde, werd niet minder een doorslaand succes. P. ZWAANSWIJK Twee éénacters De arbeiders-toneelvereniging PALVU zorgde na de pauze voor een prettige af wisseling door de opvoering van een twee tal éénacters, waarvan vooral „Het Huwe lijksaanzoek" door A. P. Tsjechov zonder enig voorbehoud mag worden gerangschikt onder de kleine meesterwerkje? uit de we reldliteratuur. Paula Kleerekoper, Cor Gra- vemaker en Wim Bijl benaderden heel aar dig de gewenste stijl. De andere éénacter: „Een glas bier" door J. B. Priestley, is kenmerkend voor deze auteur door de manier waarop hij hierin het betrekkelijke van de tijd wil bewijzen. In dit emotionele spel wisten mevrouw Hoefman, Ali Oostewaal, Cor Gravemaker, Chris Sluyter en Toon Nierop de diverse personages over het algemeen een passen de vertolking te geven. Na de lach dus de spanning, welke afwisseling door het pu bliek getuige de ondubbelzinnige bijval op bijzonder hoge prijs werden gesteld. De naam van de heer Siem Nieuwenhui zen heeft al jarenlang in de toneel en ca baretwereld een bekende klank en is thans nog in staat volle zalen te trekken. Het was daarom geen wonder dat vele leden van de personeelsvereniging van het provin ciaal ziekenhuis Duinenbosch het afgelo pen weekend naar de toneelzaal van de inrichting kwamen om de kleine man met de grote naam te zien en te horen in het blijspel „De nieuwe capriolen van baron Kneut" het vervolg op het eertijds voor diezelfde personeelsleden opgevoerde „Ba ron Kneut", welke stukken ontsproten zijn aan het brein van Nieuwenhuizen, die er zelf de hoofdrol in speelt. Beide stukken draaien om de figuur van Hannes, een dienstknecht ten huize van een doktersfamilie. De toeschouwer staat verbaasd als hij ziet, wat die huisknecht zich permitteert. Nog erger wordt het wan neer Hannes de. tijd tussen de bedrijven gaat ..opvullen" met het vertellen van „moppen". Tenslotte gebruikt Hannes in zijn stuk zulke krasse uitdrukkingen dat men zich er bepaaldelijk voor geneert. Siem Nieuwenhuizen heeft met deze ba ron Kneut dan ook geen eer ingelegd. Met de keuze en opvoering van het speelstuk bij uitstek „Rue St. Lazare 17", heeft de Castricums gemengde katholieke toneelvereniging St. Pancratius de eerste stap gezet naar een serieuzere beoefening van het amateurtoneel onder leiding van haar voorzitter de heer N. Marsé. De schrijver B. Bertina, heeft getracht het sterke verlangen van vluchtelingen naar hun geboortegrond met het stuk te manifesteren. Dat het in dit geval Wit- Russen zijn, die in Parijs een onderkomen hebben gevonden, maakt het voor de toe schouwer. omdat Rusland momenteel in het middelpunt van de belangstelling staat, aantrekkelijk. Voor onze amateur-tonelis ten is het echter een hachelijke onderne ming dit stuk zonder kennis van het karak ter van de Wit-Russen op de planken te zetten. Daarom is het toe te juichen dat regisseur-voorzitter Marsé eerst heeft ge tracht, door met in ons land verblijvende Wit-Russen contact op te nemen, te onder zoeken op welke wijze hij te werk moest gaan. Het resultaat is verheugend geweest. Want de uitvoering die St. Pancratius Za terdag in zaal Roozer.daal gaf. was in alle opzichten verantwoord. De rolkennis was perfect, het sobere décor van een Parijs •oension dat de indruk van een Russische kamer gaf, bracht de medewerkenden en de toeschouwers in de juiste sfeer. Zonder de anderen tekort te doen mogen wij het spel van de heer A. Noordover, in de rol van Grootvorst Cyril Borzanow, als het- beste van de avond noemen. Daarnaast viel de heer A. v. d. Ven op als monsieur Leduc, een gepensionneerd officier van het Vreem delingen Legioen, mejuffrouw A. Castri cum, als de Russin Vera Lichine en de heer B. Sneekes in zijn creatie van de zijn geheugen kwijt geraakte Pierre Re- n.aud. En tenslotte was daar de heer W. Zaal, die de pensionhouder Peter Schwe- zoff uitstekend on de planken zette. St. Pancratius heeft met Rue St. Lazare 17 eer ingelegd. De resultaten van df drie wedstrijden van horkeyelftallen uit Kennemerland in de competitie" voor de overgangsklasse waren twee geliike spelen voor Aliance uit tegen Victoria en voor Strawberries uit tegen HDM (beide uitslagen twee—twee). BMHC II moest in Bilthoven met tweeeen in het reserve-elftal van SCHC de meerdere er kennen. 0 Op een zeer modderig terrein nam Alliance in Rotterdam tegen de goed op dreef zijnde tegenpartij reeds na vijf minuten de leiding door Winkler. Kort daarop maakte Victoria echter al gelijk, en deze stand werd behou den tot aan de rust. Hierna speelde de thuisclub iets sterker en kon dit uitdrukken in een voorsprong (tweeeen). Slechts twee minuten voor tijd slaagde Alliance er in gelijk te maken. Strawberries leidde in Den Haag tegen HDM met de rust met eennul door een doelpunt van rechts buiten Schols. Strawberries kwam even in de verdrukking toen HDM een doelpunt kreeg toegewezen omdat de bal achter de doellijn zou zijn geweest voor deze door doelman Wensink werd weggewerkt. HDM profiteerde van de korte inzinking van de gasten door de leiding te nemen. Deze werd korte tijd later weer teniet gedaan toen aanvoerder Minderhout een korte hoekslag inschoot. Toen Strawberries later reeds de bal had ingeslagen die ongetwijfeld de spe lers uit Velsen een overwinning had be zorgd. kondigde de scheidsrechter het einde van de wedstrijd aan, terwijl de bal in de strafcirkel naar het doel rolde. En dit is dan de her tebok uit Heemstede, die door velen „Jodo- cus" genoemd wordt. Gedurende drie we ken trok de zesender kris-kras door Ken nemerland totdat men er verleden xceek Woensdag ui slaagde hem met behulp van een slaapmiddeltje te vangen. Sinds die tijd verblijft „Jodocus" in een hok in de herte kamp omdat men hem nog niet zijn volle vrijheid durfde terug te geven. Een hinde (rechts op de foto) was echter bereid de eenzaamheid van „Jo docus" te delen tot het moment, dat de zesender weer frank en vrij door de herte- kamp zal wandelen. Op de bovenste foto ziet men de premier van Iran, Hussein Ala, met zijn hoofd in het verband, nadat een 35-jarige Islamiet een vergeefse aanslag op zijn leven heeft gepleegd. Zijn poging om Hussein Ala neer te schieten mislukte doordat een van de leden van de lijfwacht zijn arm tegenhield. Hij schoot evenwel toch en raakte nog de achterkant van zijn nek. Op de onderste foto wordt de Islamiet onder zware politie-geleide weggevoerd. DE WEDSTRIJDEN VAN de eerste elftallen van de Kennemer Hockeyclub Straw berries uit Velsen en van Eechtrop uit Beverwijk eindigden in gelijke spelen. Bij de wedstrijden van de overige elftallen wisselden overwinningen, nederlagen en een gelijk spel elkaar af. Van de door Strawberries en Eechtrop gespeelde wed strijden eindigden maar vijf ontmoetingen in een overwinning voor een van de clubs van boven en onder het Noordzeekanaal. In de competitie in de overgangsklasse D ging Strawberries op bezoek bij het op pa pier sterke HDM. Het resultaat werd éen gelijkspel (tweetwee). De spelers uit Velsen namen voor de rust de leiding door rechtsbuiten Schols. In het begin van de tweede helft kwam Strawberries even in de verdrukking toen HDM een doelpunt kreeg toegewezen omdat volgens de scheids rechter de bal achter de doellijn was geweest, voordat deze door de Velsénse deolverdedi- ger Wensink werd weggewerk. HDM profi teerde van de korte inzinking van de gasten door de leiding te nemen. Deze werd even wel korte tijd later weer teniet gedaan, toen aanvoerder Minderhout een korte hoekslag inschoot. Kort voor het einde was er nog even hoc-p op een overwinning voor de gas ten, maai- voor de bal, die door Strawberries werd ingeslagen en ongetwijfeld het winnen de doelpunt voor de spelers uit Velsen zou hebben gebracht, de doellijn had bereikt, kondigde de scheidsrechter het einde van de wedstrijd aan. Strawberries bezet na Zon dag de zesde plaats op de ranglijst met zes punten uit zeven wedstrijden. BMHC III en Eechtrop deelden met een gelijk spel (eeneen) de punten in de competitiewedstrijd voor de promotieklasse C. BMHC had op eigen terrein geruime tijd een voorsprong van eennul, maar even voor het einde van de ontmoeting maakte Groen van Eechtrop gelijk. In de tweede klasse D ging Strawberries II op bezoek bij Amsterdam IV, welke wed strijd door de thuisclub werd gewonnen met drietwee. Met de rust leidde Strawberries nog met tweeeen. In Alkmaar behaalde Terriers een over winning van tweeeen op het reserve-team van Eechtrop. Eechtrop III won op eigen terrein de ontmoeting voor de vierde klasse E tegen FIT III met viereen. Bij de competitie in de onderbond Noord holland voor heren elftallen verloor in de af deling I Strawberries IV de uitwedstrijd tegen Kraaien TV met tweenul. die gelijk over beide speelhelfien werden verdeeld. Strawberries speelde met slechts tien man. De plaatselijke ontmoeting tussen de Be verwijkse elftallen DEM II en Eechtrop IV eindigde in een overwinning voor de thuis club (viernul). Op het terrein aan de Wijk aan Zeeërweg eindigde Eechtrop V de ontmoeting tegen HBS IV met een over winning van drieeen. Dames-wedstrijden Strawberries heeft de in Rotterdam ge speelde ontmoeting tegen Leonidas kunnen eindigen in een overwinning (tweeeen) Van een veldoverwicht in de eerste helft maakte mej. Va der Veen gebruik om Strawberries de leiding te geven. Na de rust werd aan beide kanten een doelpunt gemaakt door mej. Mey. In de derde klasse D bereikten zowel Strawberries II als Eech trop een overwinning in de thuiswedstrijden tegen respectievelijk HIC II (zeveneen) en het Bloemendaalse BDHC V (viertwee). Het eerste elftal van de Zandvoorfcse hockeyclub behaalde voor de competitie De reeds door Gedeputeerde Staten van Noordholland in het vooruitzicht gestelde mogelijkheden ten behoeve van de tuindei's in Kennemerland, die door woningbouw verdreven worden, zijn binnenkort te ver wachten in een voorstel, dat zij aan de Provinciale Staten zullen aanbieden. Het betreft een ruilverkavelingsplan, waarin bepalingen worden voorgesteld over het beschikbaar stellen van gronden, waarvan de provincie eigenares is, aan tuinders, die hiervoor in aanmerking komen. Bij de behandeling van de begroting der provincie in Januari van dit jaar is van de zijde van Gedeputeerde Staten meegedeeld, dat in overleg met de centrale overheid een tuinderscentrale gesticht zal worden in de IJmond. Het college acht het van groot be lang, dat dc tuinders uit deze omgeving niet verdreven worden, maar verhuizing zal wel noodzakelijk zijn. vierde klasse D op het sportpark „Duintjes- veld" in Zandvoort een overwinning (een nul) op Strawberries III. In de afdeling E van de vierde klasse, verloren Strawberries IV en Eechtrop II hun competitie-wed strijd. Kraaien II won met viernul in Velsen van Strawberries, Terriers versloeg Eechtrop met tweeeen in Alkmaar. Bij de competitie in de onderbond Noord holland was er nog een plaatselijke strijd tussen de derde elftallen van DEM en Eech trop op het terrein van eerstgenoemde ver eniging. De thuisclub won deze ontmoeting met vierdrie. Een gelijkspel (eeneen) was het resultaat van de in Heemstede ge speelde wedstrijden tussen de vijfde elftallen bij de dames van Alliance en Strawberries. In het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan, waarvan de grote zaal nu ook door de IJmuidense toneelvereniging „Varia" zal worden bespeeld, komt deze vereniging Vrijdag 25 November met een gastvoorstelling door het Beverwijkse „Tavido," in welk ensemble ook enige leden van Varia optreden. Gespeeld wordt het blijspel „Welterusten" van A. P. Dearsly in de vertaling van G. Rekers. De regie berust bij de heer A. H. Holtslag. Sinds haar oprichting in 1903 heeft „Varia" vele Velsenaren ontspanning ge bracht: de omstandigheden echter, waar onder zij de laatste jaren werkt zijn ervoor deze toneelvereniging niet rooskleuriger op geworden. De nestor der Velsense toneel verenigingen wendt zich, door middel van een comité van aanbeveling tot de burgerij om een nieuwe impuls te ontvangen ten einde het voortbestaan te garanderen. Dit aanbevelingscomité bestaat uit mr. M. M. Kwint, burgemeester van Velsen,ere-voor- zitter van Varia: H. de Boer, wethouder voor het Onderwijs, de Sport en Culturele Zaken; mr. A. W. Hellema, advocaat en procureur; J. dé Vries, arts; mevrouw C. Heykoop, propagandiste Vereniging tot be strijding der t.b.c.; J. van Os van den Abeelen, voorzitter van de Velser Gemeen schap; P. Krab. voorzitter van de Neder landse Zeevisgroothandelvereniging en G. W. F. de Man, gemeentelijk ambtenaar voor Culturele Zaken. In de promotic- en degradatiewedstrijden van de Beverwijkse bridgeclub ..Sans Atout" werden de volgende resultaten behaald: Groep A: 1. J. BosC. Hoogeboom 44 mp.; 2. G. TabakB. Hoogeboom 33% mp.; 3. A. v. BalenT. Tervoort 31% mp.; 4. G. PlooyJ. Krab 31% nip.; 5. K. v. d. Wal Ph. v. Groningen 30!) mp.; 6. C. SpruitPh. Bakker 27 mp.; 7. K. WegmanA. Worst 22 mp. Groep B: D. Hoogeboom—A. Tand 36% mp.: 2. heer en mevrouw Volleerts 36 mp.; 3. W. en G. de Boer 33% mp.; 4. C. HartJ. de Jong 33% mp.: 5. R. OosterhoutJ. Groen 33'- mp.; 6. W. DijkhofA. Groningen 32% mp.; 7. B. GrootK. v. d. Zon 16 mp. Groep C: 1. G. ZoontjesJ. Boon 41 mp. 2. heer en mevr.' Luyendyk 34 mp.; 3. J. HammerJ. v. Zutphen 33% mp.; 4. N. Hen driksJ. Koopmanschap 32% mp.; 5. G. Haver—A. Worst 31% mp.; 6. J. StalsJ. de la Lijne 25% mp.; 7. R. HoenJ. Kerkhof 23 mp. Groep D: J. WinkelJ. Nijman 43 mp.; 2. mej. E. v. KlaverenH. Oosterveen 40 mp.; 3. heer en mevr. v. Aalst 30 mp.; 4. J. Bloe- mendaalJ. Kuis 30 mp.; 5. dames Kok Tabak 28% mp.; 6. dames ReymersJ. Blom 25% mp.; 7. B. Admiraal—F. Korte 25% mp. Prijzen van Maandag. Heilbot 2,80 2,40; gr. tong 5,204,20; grm. tong 3.903,40; kim. tong 3,30—3.05; ld. tong I 3,25-^2,80; kl. tong II 2,12—1.74; Tarbot I 3.00—2,50, per kg. Tarbot II 126—110; tarbot III 90—84; tar bot IV 6232; tongschar 72; schartong 5733; gr. schol 4337; grm. schol 50—44; kim. schol 48—45; kl. schol I 52—46; kl. schol TI 3618; schar 2922; v. haring 1811,50; makreel 3325; gr. schelvis 4931; grm. schelvis 4322; kim. schelvis 3222; kl. schelvis I 3719; kl. schelvis II 2713; wij ting 289; gr. gul 4137; midd. gul 32—28; kl. gul 30—16; kl. leng 31—28; kl. haai 2620; ham 9284; poontjes 2219; lom men 22; kl. koolvis zw. 2420; kl. koolvis wit 3534, per 50 kg. Gr. kabeljauw 252 100; gr. koolvis zw. 6963; gr. koolvis wit 92—80; gr. leng 70, per 125 kg. Aanvoer van Maandag. 550 kisten tong en tarbot. 6 kisten heilbot, 5 kisten tongschar en schartong, 1180 kisten schol, 50 kisten schar. 3250 kisten haring, 380 kisten makreel, 13.40 kisten schelvis. 1120 kisten wijting, 220 kisten kabeljauw en gul, 80 kisten leng, 44 kisten haai, 10 kisten ham, 30 kisten poon, 250 kisten koolvis, 55 kisten diversen. Totaal 8570 kisten. Besommingen van Maandag. „Haarlem" f41.200; IJM 32 Elie f26.180; IJM 21 Gelria f27.820; SCH 153 f3950; SCH 135 f3618; KW 178 f1716; KW 101 f8860; KW 49 f2626; KW 70 f2520; IJM 129 f13.010; KW 59 f2490; KW 166 f3080; KW 108 f3530; KW 24 f3660; KW 126 f2890: KW 10 f2820; KW 64 f3880; KW 169 f2910; KW 17 f2830; KW 28 f4060; KW 69 f3110: KW 91 f3300; KW 26 f3760: KW 107 f2020: KW 114 f 3240; KW 162 f3900; RO 2 f2760; KW 53 f2450; KW 77 £2400; KW 68 f 1209: KW 133 f3990; KW 210 f2610; KW 72 f3100; KW 27 f2990; IJM 3 f2070; IJM 52 f 1300; IJM 22 f3380; IJM 45 f3120: AM 16 £3030; AM 26 f3270; AM 17 f3010; AM 18 f3050; TX 14 f4090; WR 34 f3420; WR 33 f2860; BU 33 f2270. IJselmeervisserij. Zaterdag werd aan de visafriag te Urk aangevoerd door 29 vaar tuigen: 1613 pond snoekbaars f 0.61—f 0.62 p. p., 208 pond rode baars f 0,60—f 0.62 p. p., 2970 pond voorn en blei f0,09f 0,11 p. p., 49 pond lijnpaling f 1,26 p. p. Klaverjassende Strandmeeuwen De uitslagen van de gehouden onderlinge wedstrijd van de Wijk aan Zee klaverjas- club'„De Strandmeeuwen" zijn: 1. J. v. d. Mey 4722 pnt.; 2. J. Seysener 4640 pnt.; 3. mej. L. Paap 4607 nt.; 4. mevr. Seysener 4528 pnt.; 5. B. Groosjohan 4402 pnt.; 6. C. de Boer 4363 pnt.; 7. P. de Boer 4345 pnt.; 8. J. Schellevis 4294 pnt.; 9. mej. G. v. d. Mey 4267 pnt.; 10. C. de Witte 4138 pnt.; 11. mej. M. Paap 4059 pnt.; 12. B. Zuiderduin 4038 pnt.; 13. J. Paap 4032 pnt.; 14. L. Schel vis 4053 pnt.; 15. mevr. De Boer 4029 pnt.; 16. G. Postma 3852 pnt.; 17. N. v. d. Mey 3826 pnt.; 18. mevr. Bol 4643 pnt.; 19. A. de Blok 3020 pnt.; 20. mevr. Paap 2613 pnt. VEILINGBERICHT 21 November Sla 39; bloemkool 1745; andijvie 619; tomaten 20—63; bospeen 1023; waspeen 817; spruiten 2272; prei 918; knollen 719; boerenkool 815; rode kool 410; groene kool 813; peen 69. Maandag kwamen in IJmuiden binnen: Willemstad van Hamburg. Nigella van Vestervik. Muiderkerk van Antwerpen. South Amerika van Aruba. Greta Nibben van Karlstadt. Deo Favente van Aarhus. Steijning van Cardiff. Dido van Carthagena. Celebes van Antwerpen. Valetas van Kopen hagen. Bomma van Oslo. Anta van Antwer pen. Sunbeam van Antwerpen. Bonaire van Griffon. Delfsborg van Kragerö. Lady Doro thy van Wana. Juno van Gobris. Clangula van Liverpool. Orford van Philadelphia. Nero van Lissabon. Niobe van Rotterdam. Ilos van Gothenburg. Maria Theresia van Londen. Elbing 8 van Leningrad. Froiless van Bremen. Gironde van Rotterdam. Ems- gatt van Newport. IJstroom naar Swansea Vertrokken zijn: Schwinge naar Kopen hagen. Grampian Coast n. Middlesborough. Birmingham naar Harlingen. Kaap Falga n. Dordrecht. Willem Fortuyn naar Delfzijl. Vliestroom naar Liverpool. Hr. Ms. Salvage naar Den Helder. Mardee naar Geffle. Steij ning naar Rotterdam. Skage naar Rotter dam. Netherlands Coast naar Rotterdam. Da Costa naar Hamburg. Sharpedon naar Bre men. Leendert B naar Stockholm. Verkort weergegeven) IJmuiden en zijn verkeer. Dc mede deling van dc de minister van Justitie, die u onder de kop „Op 21 November begint een strenge verkeerscontrole" publiceerde is verheugend: geen waarschuwing meer, direct bekeuring. Nu zal het dan eindelijk eens uit zijn met maar raak rijden en ros sen volgens het systeem „wie maakt mij wat", kris kras door elkander, geen handen uitsteken, noch omkijken; met ladders, bad- dmgs en planken, stoelen enz. enz. op de schouders lustig door IJmuiden fietsen, niet meer in staat zijnde richting aan te geven, dus een gevaar voor zijn medemensen en voor zichzelf opleverend. Is dit onverschilligheid of domheid van zulke mensen? Kan er op het Brinioplein met eens een oogje in het zeil gehouden worden, als de Nijverheidsschool uit gaat met haar razende, woest fietsende jongelui? Die bij de spoorwegtunnels een groot ge vaar voor anderen op de weg oplevei-en? Zouden de leraren van genoemde school hen niet een lesje kunnen geven een beetje menselijker te zijn. De politie kan niet overal tegelijk wezen. Dan de maximum snelheid in de gemeente; die zou ook veel het gevaar verminderen bij wederinvoe ring: menige wilde autorijder zou er weer door in toom gebracht worden om van 'de motorbakfietsen en bromfietsers maar te zwijgen. Zou er een parkeerverbod uit te vaardigen zijn voor de auto's aan weers kanten van de Kennemerlaan, opdat er niet langer een smal pad overblijft voor het verkeer. Kunnen zij bijvoorbeeld niet par keren op het marktplein? En dan in de De Noostraat dito, waar de auto's aan weers kanten op het fietspad staan; hier is de aangewezen ruimte het Plein 1945. Dan ontdekt men nog een lelijke fout aan het Westelijke einde van de Lange Nieuwstraat, waar plotseling het rijwielpad ophoudt en de fietsers gedwongen zijn. plotseling de rijweg te gebruiken, terwijl er bij de daar gebouwde winkels een trottoir ligt van 45 meter breed. Nu nog even de ventweg' langs de Lange Nieuwstraat die in beide richtin gen bereden mag worden. Ik vind, dat hij daar niet te breed voor is, maar wel be nauwend gevaarlijk! Zanderstraat 16, IJmuider R. SCHMIDT

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 13