Bagdad-staten stichten anti communistische organisatie Weerbericht Militaire en politieke banden met Washington Een dode en tenminste twintig gewon den bij botsing tussen tram en auto Kroesjtsjev belooft laatste brood met India te delen Haarlems Dagblad Londen verbonden met vier Arabische landen Lage waterstand van de Rijn Botsing te Heemstede een dode, 2 gewonden PMF wil West-Europese Unie redden Bergen zijn geen hindernis voor onze vriendschap, zegt Boelganin Duits Kartel „Georg" wordt opgeheven Nieuwe „Statendam" Het woord is aan Scherpe Britse reactie op Boelganin's rede Mr. Utoyo Ramelan sprak met minister Luns S.E.R,-advies gevraagd ove- 5-daagse werkweek Op onbewaakte tramoverweg in Hoeksewaard Chauffeur zag tram te laat Motor tegen bromfiets aan Leidsevaart Quai d' Orsay poogt de Britten er uit te werken, zegt hij Minister Staf zal Amerika om moderne wapens vragen Luxemburgs oudste prinses verloofd met Duitse prins Twee personen omgekomen bij auto-ongeval lets kouder Huichelachtige verklaringen, zo zegt woordvoerder in Londen Weerrapport 70e JAARGANG No 117 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 0 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG i0 NOVEMBER 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 268 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman BAGDAD (Reuter) Op de slotbijeen komst van de permanente raad van het verdrag van Bagdad is besloten tot de in stelling van een permanente politieke com missie en een militaire commissie. Het doel van het pact van Bagdad, aldus Reuter, is de verdediging van het gebied der deelne mende landen tegen aggressie en de bevor dering van het verlenen van technische bij stand. De Verenigde Staten, die geen lid van het pact zijn, hebben er in toegestemd permanent verbindingsbureaux voor mili taire en politieke zaken bij de zetel van het verdrag in Bagdad te openen. Van betrouwbare zijde wordt vernomen dat de vijf verdragsstaten hebben besloten een anticommunistische organisatie op te richten, die communistische agenten moet beletten het Midden-Oosten binnen te ko men. De vertegenwoordigers der vijf lan den spraken de hoop uit dat de Verenigde Staten ook banden zullen aanknopen met de permanente economische commissie van de organisatie. Waarnemers te Bagdad zijn van mening, dat de Amerikaanse houding tegenover het „verdrag van vijf" in sterke mate de in vloed zal ondergaan van het gewicht, dat in 1956, bij de Amerikaanse presidentsver kiezingen, aan de stemmen der Joodse Amerikaanse burgers zal worden gehecht. De ministers van Buitenlandse Zaken van Turkije, Irak. Perzië en Pakistan hebben met nadruk verklaard dat een regeling van het geschil tussen Israel en zijn Arabische buurstaten noodzakelijk is voor de ontwik keling der Bagdadse verdragsorganisatie. Premier Adnan Menderes van Turkije heeft verklaard, dat het pact sterk genoeg dient te zijn „om Sovjet-inmenging in het Midden-Oosten te weren". De volgende jaarlijkse bijeenkomst van de ministers zal in de eerste helft van April in Teheran worden gehouden. De raad heeft besloten het verdrag bij de UNO te doen inschrijven. Onschatbaar In een uitgebreid slotcommuniqué wordt onder meer gezegd dat de regeringen der vijf leden-staten „opnieuw bevestigen dat zij, in volledig deelgenootschap met de UNO werken voor het vestigen van vrede en veiligheid in het Midden-Oosten, ter beveiliging van hun gebieden tegen een rechtstreekse of ondergrondse aanval en ter bevordering van welzijn en welvaart hunner bevolkingen". Volgens de bekend making zijn de verplichtingen van Irak in de Bagdadse organisatie geheel in overeen stemming met die, welke het Iraakse lid maatschap der Arabische Liga met zich brengt. Er wordt ook gesproken over de „edelmoedige en onschatbare Amerikaanse hulp", in de vorm van militaire en econo mische bijstand. Er komt een blijvende samenwerking op politiek, economisch en militair gebied tus sen Groot-Brittannië, Turkije, Irak, Perzië en Pakistan, die zal worden tot stand ge bracht door plaatsvervangers van de minis ters van Buitenlandse Zaken met de rang van ambassadeur. Een economische commissie zal helpen Naar wij vernemen heeft het eerste „werkgesprek", dat de Indonesische am bassadeur met speciale missie, mr. Utoyo Ramelan, ter voorbereiding van een Ne derlands-Indonesische conferentie op mi nisterieel niveau Dinsdag op het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gehad met minister Luns een algemeen karakter ge- had. Aan dit gesprek hebben ook deelgenomen de Indonesische zaakgelastigde, de heer Kwee Dj ie Hoo, en de regeringscommis saris voor Indonesische aangelegenheden, mr. N. S. Blom. Tijdens dit gesprek zijn geen details ter sprake gekomen. Ook de plaats, waar de ministeriële besprekingen zullen worden gehouden, zou niet bespro ken zijn. Woensdag zullen de besprekingen worden voortgezet met mr. Blom. Donder dag zal mr. Utoyo Ramelan een tweede ontmoeting met minister Luns hebben. bij het ontwikkelen van de economische en financiële hulpbronnen van het verdrags- gebied. Zij zal ook, in samenwerking met de Wereldbank, de Wereldgezondheidsor ganisatie en andere UNO-organen voor speciale doeleinden, gebiedsgewijze helpen bij de oplossing van gemeenschappelijke vraagstukken. (UP). - De Britse minister van Buiten landse Zaken Harold MacMillan is van daag in Beiroet aangekomen voor een conferentie met president Tsjamoen. Pre mier Rasjid Karami en minister van Bui tenlandse Zaken Salim Lahoed van de Libanon. Men verwacht dat Groot-Brit tannië zal trachten andere Arabische lan den in de groep van Bagdad te halen. MacMillan is voornemens nog vandaag naar Londen terug te keren. Premier El Ghazzi van Syrië heeft ver klaard dat Syrië langgeleden besloten had zich niet bij het bondgenootschap aan te sluiten en dat er niets gebeurd was of naar alle waarschijnlijkheid zal gebeuren om dat standpunt te verlaten. Egypte wil er evenmin iets van weten. Syrië overweegt ""n militair pact met de Libanon te slui ten. De staatssecretaris van Sociale Zaken heeft aan de Sociaal-Economische Raad verzocht liet vraagstuk van de werktijds verkorting aan een nader onderzoek te willen onderwerpen. Zoals bekend is heeft de Stichting van de Arbeid onlangs bij de regering op een zodanig onderzoek aange drongen. Niet iedereen is ingenomen met het zachte en droge najaarsweer. De Rijnvaarders ondervinden er alleen maar grote hinder van. Bedroeg de waterstand van de Rijn verleden jaar om deze tijd 12 meier NAP, Dinsdag slechts 6'/2 meter. Bij Arnhem bereikt het water een hoogte van slechts 1.70 meter. Zelfs de houten fundering van de Rijnkade is zichtbaar: een unicum in de geschiedenis van de rivier. Woonsche pen vallen droog" zoals de foto beneden laat zien. Volgeladen schepen kunnen zelfs niet meer varen en moeten hun lading lossen aan trein en vrachtauto. Dinsdagmiddag om 16.25 heeft onder de gemeente Mijnsheerenland (Hoeksewaard), rp een onbewaakte overweg een zware met -nikerbieten geladen vrachtauto de uit even wagens samengestelde tram van de R.T.M. (Rotterdamse Tramweg Maatschap pij) geramd. By dit ongeluk zijn één dode ~n tenminste twintig gewonden te betreu ren. Op het moment van de botsing was de 1r>comotief al voorbij. Van de eerste wagon, "io de volle klap kreeg, werd de gehele "ivenbouw vernield en van de wagen ge- igen. De vijfentwintig passagiers werden de wagon geslingerd en onder glas, hout 1 bieten bedolven. Een van de passagiers, 40-,jarige Chr. de Korver uit Numans- -p. die van zijn werk op weg was naar a huis, werd op slag gedood. Het aantal "nden is niet precies bekend de ge iden waren al weggevoerd vóór de po- ter plaatse was maar wordt op -entwintig geschat. De lichtgewonden werden onmiddellijk Hor een juist passerende autobus van de ■vm. f-e-^ien en naar enige artsen in „-ui om geving verleenden eerste hulp aan de ern stig gewonden, die werden vervoerd naar het Zuiderziekenhuis in Rotterdam. De bestuurder, de 21-jarige H„ van de bietenauto kreeg geen letsel. Hij verklaarde de tram te laat te hebben opgemerkt. Na het ongeluk kroop hij door de vernielde voorruit de auto uit. Hij rende naar de ge wonden en trok de planken en andere brokstukken van het rijtuig weg. In korte tijd waren de gewonden per auto naar huisartsen in de omliggende plaatsen ver voerd. Nadat de officier van Justitie te Rotter dam er zijn toestemming voor had gegeven, begonnen even na half acht de opruimings werkzaamheden bij het licht van flambou wen. De wagons werden weggerangeerd. Het verkeer op de lijn Blaakschedijk— Numansdorp is de gehele avond gestremd geweest. Het verkeer werd zoveel mogelijk met bussen onderhouden. In het geheel vernielde rijtuig bevonden zich vele inwo ners van Numansdorp. Deskundigen wijzen er op, dat, indien het rijtuig van metaal zou zijn geweest, de ravage nooit zo groot was geweest. Men vraagt zich af of het nog verantwoord is .-not v:.:i<e ouderwetse wagons te rijden. Op de weg langs de Leidse Vaart ter hoogte van de gemeentegrens Heemstede Bennebroek zijn Dinsdag in de namiddag een motorrijder met duo-passagier en een bromfietser op zulk een ongelukkige wijze met elkaar in botsing gekomen, dat de bromfietser, de 22-jarige R. J. P. de Groot uit Noordwijk aan Zee, op slag om het leven kwam. De motorrijder en de duo-pas sagier werden gewond. Het ongeluk is tussen kwart over vijf en tien voor half zes gebeurd. Door welke oorzaak de motorrijder en de bromfietser tegen elkaar botsten, is nog niet bekend. Do bromfietser kwam uit de richting van Heemstede en de motorrijder uit de rich ting van Bennebroek. De motor werd be stuurd door de 28-jarige Haarlemse mili tair B. J. Deze kreeg bij de botsing hoofd wonden, een hersenschudding, enige kaak- fracturen en snij wonden in het gelaat. Achterop zal de 26-jarige Amsterdamse militair J. W., die eveneens hoofdwonden, snij wonden en een hersenschudding kreeg. Zij waren beiden werkzaam op het vlieg veld Valkenburg. De beide militairen zijn per ziekenauto naar het Marinehospitaal in Overveen overgebracht. Getuigen van het ongeval wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de Heem- steedse verkeerspolitie. Opa Kostering 104 jaar De oudste inwoner van Delft, de heer W. H. Kostering, is Dinsdag 104 jaar ge worden. Hij geniet nog een goede gezond heid. De enige keer dat hij in het afgelopen jaar onder doktersbehandeling is geweest was voor een wat pijnlijke nek, welk euvel inmiddels al weer is genezen. Hij leest nog dagelijks zijn krantje. Het gemeentebestuur heeft de oudste inwoner zijn complimenten aangeboden. (Van onze correspondent in Parijs) Uit een artikel van oud-premier Pierre Mendès-France van Frankrijk in zijn lijf blad „l'Express" zou kunnen blijken dat de huidige Franse regering de West-Europese Unie heeft afgezworen. De W.E.U. werd vorig jaar opgericht nadat het Franse par lement het Europese leger had verworpen. Het denkbeeld van de W.E.U. is ontsproten uit de breinen van P.M.F. en Sir Anthony Eden, Mendès-France beschuldigt zijn op volgers er nu van dat ze de W.E.U. langs slinkse weg trachten op te doeken. De Quai d'Orsay poogt volgens P.M.F., Groot- Brittannië uit te schakelen om zo terug te kunnen keren tot het „Klein Europa" van zes landen. Voorts verwijt de radicale voorman zijn opvolger en tegenstander Pi- nay, dat hij geen vinger heeft uitgestoken om de wapengemeenschap te redden, die oorspronkelijk de hoeksteen was van de West-Europese Unie. Er is bovendien niets gedaan, zo schrijft Mendès-France, om de economische, sociale, culturele en politieke organen of het raadgevende orgaan te ont wikkelen, die in het ontwerp waren opge nomen, zodat de W. E. U. vrijwel in een toestand van sluimer is geraakt. Men kan bij deze opmerkingen aanteke nen dat de wapenpool, die contröle had moeten uitoefenen op de bewapeningsin dustrie der zeven landen, en in het bijzon der van West-Duitsland, nooit een schijn van kans op verwezenlijking heeft ge maakt. Noch Londen, noch vooral Den Haag, wilde die pool aanvaarden ofschoon hier, in Franse ogen, een kern voor een bo- ven-nationale ontwikkeling was gelegen. De critiek van Mendès-France zou zich eerder tot sommige buitenlandse hoofdste den moeten richten dan tot de huidige re gering in Parijs, al zal die zich niet zo zeer hebben uitgesloofd voor de wapenpool, een der geestelijke kinderen van de vorige premier die door de tegenwoordige bewind voerders van Frankrijk niet teder wordt bemind. Ook hier komen overwegingen van binnenlands-politieke aard tot gelding. Pinay en Mendès-France zijn uitlopers van politieke stromingen en belangen, die moei lijk met elkaar te verenigen zijn. Mededeling van dr: Van Roijen: De Nederlandse ambassadeur in Washing ton, dr. J. H. van Roijen, heeft aan United Press medegedeeld dat de Nederlandse mi nister van Defensie, ir. C. Staf, een ge detailleerd verzoek voor moderne wapens teneinde de gewapende strijdkrachten van Nederland te „stroomlijnen" bij zich zal hebben als hy volgende week te Washington een bezoek brengt. Hij zal de behoeften van het Nederlandse leger, de luchtmacht en de marine in ver band met de algemene defensieplannen van de NAVO bespreken met de Amerikaanse minister van Defensie Charles E. Wilson en andere hoge functionarissen. De ambassadeur maakte niet bekend hoe het verzoek zal luiden daar de inhoud wordt beschouwd als zeer geheim. LUXEMBURG (United Press) De groothertogelijke hofmaarschalk heeft be kend gemaakt dat de 33-jarige prinses Elisabeth van Luxemburg en prins Ferdi nand von Hohenberg zich hebben verloofd. Prinses Elisabeth is de oudste van de vier dochters van groothertogin Charlotte. Tijdens de tweede wereldoorlog was zij in dienst van het Britse Rode Kruis. Haar verloofde is een kleinzoon van aartshertog Frans-Ferdinand van Oostenrijk die op 18 Juni 1914 werd vermoord in Serajewo. Zijn vader prins Maximilian, en diens broers zaten de tweede wereldoorlog gevangen in Duitse concentratiekampen. Prinses Alix,, een zuster van prinses Elisabeth, huwde op 27 Augustus 1950 met de Belgische pi'ins Antoine de Ligne. Prin ses Marie Gabrielle trouwde op 6 Novem ber 1951 met de Deense graaf Knut van Holstein. Kroonprins Jan trad op 9 April 1953 in het huwelijk met prinses Josephine Charlotte van België. Twee andere kinderen van het groother togelijke paar zijn nog niet getrouwd of verloofd: prinses Marie Adelaide (geboren op 21 Mei 1924) en prins Charles (geboren op 7 Augustus 1927). NANGAL (Reuter/AFP) De eerste secretaris van de Sovjet-Russische commu nistische partij Kroesjtsjev heeft een be zoek gebracht aan één van de grootste be vloeiingswerken en waterkrachtcentralen in India, bij Nangal in de Pendsjaab. Hij werd rondgeleid door de Amerikaanse in genieur Slocum, die met de leiding van het pi"oject is belast. Later zei Kroesjtsjev tot een Indische ingenieur: „U moet leren alles zelf te doen en niet afhankelijk zijn van buitenlanders". In een rede na de lunch zei Kroesjtsjev: Wij zullen ons laatste stukje brood met u delen, wij zullen u levensmid delen verstrekken, wij zullen u helpen. In dia moet zich wachten voor zogenaamde vrienden. Een jonge natie moet evenals jong groen langs een drukke weg be schermd worden. In India zullen wij voor zichtig te werk gaan, daar wij niet wensen dat onze vijanden zich vergissen omtrent het doel van ons bezoek en onze vriend schap schaden. Volgens bepaalde buiten landse journalisten zijn wij hier, om de huidige wereldtoestand uit te buiten. Ik zou hun willen zeggen: Laat uw landen, in dien zij dat wensen, vriendschappelijk met de Sovjet-Unie in India wedijveren. De Sovjet-Unie heeft haar eigen levensstijl, doch wij zijn naar India gekomen, omdat er over de basis-vraagstukken geen ver schil van inzicht bestaat. Het kernvraag stuk is dat van de vrede en wij moeten ge zamenlijk arbeiden, om hem te verzekeren. Buitenlandse inmenging in de binnenland se aangelegenheden van een land moet on voorwaardelijk worden verworpen. „Indien u landgenoten naar de Sovjet- Unie wenst te zenden, om iets te leren, moet u dat vooral doen". Kroesjtsjev besloot met de opmerking dat premier Boelganin en hij getroffen wa ren door de „liefde van het Indiase volk voor de Sovjet-Unie". „De bergen, die India van de Sovjet- Unie scheiden zijn niet hoog genoeg om een (Van een speciale verslaggever). STRAATSBURG, Woensdag De Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal is er in geslaagd, een eind te maken aan een groot Duits steen koolkartel, de „Georg", dat per jaar meer dan zeventig millioen ton steenkool op de gemeenschappelijke markt brengt. Per 1 April zal de Georg, die zich tegen vroegere maatregelen tot ontbinding met succes heeft verzet, opgaan in drie verkooporgani saties. Voor de afzet van de steenkool uit het Ruhrgebied komt er een geheel nieuwe organisatie. Handelaren zullen aan de Georg niet meer gebonden zijn, maar vrij mogen kopen. Het opbreken van de Georg is het resultaat van een ultimatum van de Hoge Autoriteit, dat op 15 November afliep. De Hoge Autoriteit staat intussen nog voor moelijkheden voor wat andere kartels betreft. Het Franse importkartel de „Atic" zal naar de mening van de Hoge Autori teit moeten verdwijnen omdat het onver enigbaar is met het principe van vrije concurrentie in de gemeenschap. De „Atic" eist evenwel onder elk importcontract een regeringshandtekening, hetgeen de Hoge Autoriteit niet wenst te tolereren. Deze zaak zal worden uitgestreden voor het Hof van Justitie van de EGKS. hinderpaal te vormen voor de groeiende vriendschap tussen onze beide landen", zei Boelganin aan het noenmaal, dat de Rus sische leiders door de gouverneur van de Pendsjaab, de Maharadjah van Patiala, werd aangeboden. De Sovjet-premier be ëindigde zijn toespraak met een tweetal gezegden in het Hindi: „Hindi Rusi ek hai" (Indiërs en Russen zijn een) en „Hindi Rusi bhai hai" (Indiërs en Russen zijn broeders). Aan het noenmaal werden Boelganin en Kroesjtsjev twee antieke sabels aangebo den. De Russische staatslieden gaven van hun kant in de Sovjet-Unie vervaardigde fototoestellen en een houten doos, inhou dende een sjaal voor de Maharani, ten ge schenke. T egenvaller? (ANP) Een mededeling van de India se regering, dat binnen een jaar driehon derd Russische technici naar India zullen komen om een staalfabriek te bouwen, heeft in Bonn de vraag doen rijzen of aan de Duitse firma Krupp de opdracht tot de bouw van de staalfabriek Rourkeia zal ont gaan. Krupp heeft plannen ontwikkeld voor de bouw van een stad en de fabriek, die een milliard mark zou kosten. Men vraagt zich af of de Sovjet-Unie deze „vet te kluif" niet aan Krupp heeft ontnomen. De Holland-Amerika Lijn heeft besloten het ongeveer 21.000 ton metende passa giersschip, dat eind 1953 bij Wilton-Fijen- oord werd besteld, „Statendam" te noemen. Dit schip, dat plaats biedt aan 950 pas sagiers, zal begin 1957 afgeleverd worden. Op Rijksweg 29 onder Terschuur zijn vanmorgen bij een ernstig auto-ongeluk twee personen om het leven gekomen. Langs de weg stond een personenauto ge parkeerd. Een andere personenauto wilde deze passeren. Op dat moment naderde uit de tegenovergestelde richting een vracht wagen. De bestuurder van de personenauto remde met kracht, tengevolge waarvan zijn auto slipte en tegen de vrachtwagen botste. De twee inzittenden van de personenauto, een inwoner van Amsterdam en een van Naarden, werden uit de wagen geslingerd en kwamen om het leven. De Bilt: Het omvangrijke hogedrukge- bied, dat al geruime tijd het weer in onze omgeving bepaalde, verwijderde zich iets verder van het continent. Daardoor kun nen de depressies, die er omheen bewegen, hun invloed meer naar ons land uitbrei den. Een van deze depressies trok over de Noorse bergen naar de Botnische Golf. Een krachtig windveld verplaatst zich naar de Noordzee en onze omgeving. Bij IJsland is een nieuwe storing verschenen, die ver moedelijk met de Noord-Westelijke stro ming naar de Noordzee zal koersen. Het is in dit stadium onzeker, of de storing zich tot een stormdepressie zal ontwikke len. De lucht, die wordt aangevoerd, is wat droger maar er kunnen hierin nog buien voorkomen. De temperaturen komen op een iets lager niveau te liggen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Bernard Shaw: Er zijn tegenwoordig veel minder slaven dan vroeger. Dat komt omdat men nu zelf kan kiezen of men het wil zijn. (Van onze correspondent in Londen) Zelden heeft een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken te Londen zulke scherpe uitlatingen laten horen als in reactie op premier Boelganin s rede in India. Men is te Londen niet zozeer verstoord over hetgeen-de Sovjet-leiders hebben gezegd, dan wel over het tijdstip waarop zij het zeiden. Het wordt als een verregaande onheus heid beschouwd dat Boelganin Groot-Brit tannië er voor het Indiase parlement van heeft beschuldigd dat het achteruit gekrab beld is met zijn ontwapeningsvoorstellen. De Britse regering heeft altijd gezegd dat de Britse ontwapeningsvoorstellen niet los te maken zijn van een controleregeling, die de Russen echter verworpen hebben. Boel ganin heeft ook beweerd, dat de Sovjet- Unie geen bases bezit buiten de eigen grenzen. Ook dit is niet waar, want er zijn Sovjet-bases en Russische troepenconcen traties in Roemenië, Polen, Hongarije en Oost-Duitsland. Groot-Brittannië bestempelt Boelganin's verklaring dat men zich niet moet mengen in de binnenlandse aangelegenheden van Duitsland als huichelachtig, omdat Sovjet inmenging in Oost-Duitsland het enige obstakel vormt voor hereniging. Kroesjtsjev's uitval tegen het kolonia lisme wordt beschouwd als een belediging van de intelligentie van zijn toehoorders. Hij negeert het feit dat India alleen al on der het Colombo-plan voor technische hulp een bedrag van tweehonderd millioen pond sterling heeft ontvangen. De Indiase productie is vooruit op het economische plan, de inflatie is bedwongen, de nationale productie is bovendien in vijf jaar met vijftien percent gestegen De Russen komen laat op het toneel in Zuid-Oost Azië en schijnen er op uit te zijn het Westen in een kwaad daglicht te stel len. Zij negeren de feiten. Boelganin dient er aan te worden herinnerd dat 3700 des kundigen uit de vrije wereld de achterge bleven gebieden bijstaan en dat 7200 man nen en vrouwen uit deze gebieden in het buitenland een technische opleiding ont vangen. Het eerste Indiase vijfjarenplan is bijna vervuld. Dit heeft de Indiase economie ge bonden met die van de vrije wereld, die de Indiase producten koopt en aan India machines levert. De vraag is echter of pre mier Nehroe, die zich in de koude oorlog afzijdig hield om tijd te winnen in de wed loop met China, gedurende het bezoek van de Russische leiders de moed zal vinden zijn dankbaarheid te uiten jegens het Wes ten. dat zo veel voor India heeft gedaan. (Reuter) De Indiase waarnemende minister van Buitenlandse Zaken, A. K. Tsjanda, heeft in antwoord op een vraag schriftelijk aan het parlement meege deeld dat er geen onmiddellijke vooruit zichten zijn op een vriendschapsverdrag tussen India en de Verenigde Staten. Hij zei dat over deze kwestie in Juni bespre kingen ziin gevoerd doch dat er nog geen vooruitzichten op zijn. (van hedenmorgen 7 uur) 00 weers- 5 Q- c. toestand u Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Nice Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Viissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven VI. Z.-Limb. motregen onbewolkt onbewolkt half bew. regenbui onbewolkt zwaar bew. geheel bew. nevel nevel mist onbewolkt regen geheel bew. geheel bew. geheel bew. zwaar bew. nevel geheel bew. geheel bew. geheel bew. zwaar bew. geheel bew. regen zwaar bew. half bew. NW WNW W WNW NW W W W W windstil WZW NW W Z WZW NW WNW ONO 60 gs Z E -3 8 2 1 -0 0 6 0,1 1 0 0,1 0,5 0,4 5 0 4 6 1 3 0 2 0,2 5 0 -3 1 kr. WNW 9 vrij kr. W 9 m. WNW 9 m. WNW 8 m. WZW 8 m. WZW 7 m. WZW 6 matige W 2 0,3 3 1 0,1 0,1 0.4 0,1 Neerslag laatste 24 uur COOOOOOOOOCCCOCCOCCCCOCOCCXXX>CCOCOCQOOOCXXXXXXXX>DCOCOCC< VEEL WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met enkele buien, matige tot krachtige en vooral langs de Waddenkust nu en dan harde tot stormachtige Westelijke tot Noord- Westelijke wind. Iets kouder. 24 November Zon op 8.15 uur, onder 16.41 uur. Maan op 13.48 uur, onder 1.31 uur. Maanstanden 29 Nov. 17.50 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 23 November Hoog water: 9.19 en 21.51 uur. Laag water: 4.32 en 17.02 uur. Donderdag 24 November Hoog water: 10.29 en 23.07 uur. Laag water: 5.41 en 18:12 uur. ODfXXOOCOOOOOOOOOCXXXXXXOOOODtXV XYV v

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1