Strawberries werd door HGC met 5-0 verslagen Agenda voor Velsen Sportbond toonde superioriteit in wedstrijd tegen Kennemers Hockey in Kennemerland Verras Hem Fotowedstrijd November van amateurs in IJmond Twee provinciën op het dambord MAANDAG 28 NOVEMBER 1955 7 „FABLO"- OVERHEMD ZELFBINDERS „Het moeilijke vaderschap" Voorlichtingsavond Nog geen beslissing in Lamers bekertournooi „De Atoom''-duivenhouders kregen hun prijzen In Noordhollands team Roozenburg, Keiler en Laros Suomi-vrienden bijeen in gezellige Contactavond IJMOND-VOLLEYBAL DGS en VGV minder goed op dreef Jaarfeest van Banjaert- padvindersgroep Propaganda-avond Christelijke Besturenbond De Monica's concerteerden in het wijkhuis „Indrukken uit Rusland" op Ned. Herv. gemeente-avond Bijeenkomst van gerepa trieerde Nederlanders Vijfjarige knaap onder auto: been gebroken EEG>AlYKer Agenda voor Beverwijk De thuiswedstrijden van de hockeyers in Kennemerland-Noord konden alle door gaan. Alleen in die gevallen, waar de velden van de tegenstanders in de „polder" zijn gelegen moest tot het afkeuren van de velden en het niet doorgaan van de wedstrijden worden besloten. Bij Eechtrop eindigden vijf van de gespeelde zeven wedstrijden met de uitslag drie-één, alle evenwel nederlagen voor de club uit Beverwijk. Van de negen voor Strawberries vastgestelde ontmoetingen won alleen het vijfde herenelftal (met zes-één van HBS VI), vijf wedstrijden werden verloren, één gelijk gespeeld en de overige twee afgelast. Zowel het heren-als dameselftal van HGC, die Zondag in Driehuis bij Straw berries op bezoek kwamen, zag kans vijf maal de doelverdedig(st)er van de thuis club te passeren. Strawberries deel dit ook vijf maal, maar in beide wedstrijden samen. De heren maakte drie, de dames twee doel punten tegen de spelers uit Den Haag. Bij de heren duurde het tot in de tweede helft (ruststand twee-nul voor HGC), voordat het zwak spelende Strawberries wat meer in de aanval kwam. Toen werd de achter stand van vijf-nul ingelopen tot vijf-drie door doelpunten van Van Offenbeek, Kooy- man en Brunink. Het was toen echter te laat de gehele achterstand te niet te kunnen doen. Bij de dames gingen beide partijen voor de rust gelijk op. Mej. J. Brommer scoorde voor de thuisclub om de voorsprong van HGC te niet te doen. In de tweede helft kon Strawberries het tempo niet meer bij houden en zakte af. Wel maakte mej. R. Mey nog een doelpunt, maar de gasten stel den er vier doelpunten tegenover zodat zij met een overwinning van vijf-twee en, de beide winstpunten naar huis terugkeerden. Van de vier wedstrijden in de promotie klasse C werden er twee afgelast die tus sen Kraaien en BMHC III, alsmede tussen Hurley en HIC. In Zandvoort won de ver- enining van deze naam met drie-twee van Pinoké. Eechtrop eindigde de reis naar Alk maar met een nederlaag van drie-een. Bin nen een minuut, direct na de eerste bully, bracht Alkmaar de bal op en schoot hem achter doelverdediger G. Groen in het net. Met dit doelpunt kwam na vijfendertig mi nuten de rustpauze. In de tweede speelhelft waren de gasten absoluut in de meerderheid, maar een mis verstand en wat ongelukkig spel konden dit overwicht niet in doelpunten uitdrukken. Door verkeerd reageren van Eechtrop's doelverdediger ontstond het tweede doel punt en bij een der weinige uitvallen van Alkmaar na rust zelfs het derde doelpunt. Maar toen had Nico Groen inmiddels voor een tegenpunt gezorgd. In de competitie heren tweede klasse D won Alliance in Bloemendaal met drie-een van BMHC V. Strawberries verloor in de zelfde afdeling op eigen terrein met vier- twee van DEM, waarna de spelers over het Noordzeekanaal konden terug gaan, twee punten rijker dan zij gekomen waren. Een achterstand van twee-nul werd nog in de eerste speelhelft door Pronk met een tegen doelpunt beantwoord. Dezelfde speler scoorde eveneens na de rust, maar nog twee doelpunten van de spelers uit Bever wijk deden de gelijke stand weer te niet. In Amstelveen werden alle terreinen afge keurd, zodat Strawberries' III heren 'een vrije Zondag kreeg in plaats van tegen Hur ley ten strijde te trekken. In dezelfde af deling, de derde klasse D, speelde Eechtrop II wel. Op eigen terrein werd met vier-een verloren van Randwijck II. De overwinning voor de Amsterdamse hockeyers is wel ver diend maar iets geflatteerd. Snelheid en een iets sterkere thuisclub hielden de rust stand nog puntloos gelijk. Na de rust volg den de vijf doelpunten in deze ontmoeting, waarbij dat voor Eechtrop door Edel werd gemaakt. Eechtrop III behaalde in Alkmaar een verdiende overwinning op het tweede elf tal van de vereniging van deze naam. Schaap bracht de ruststand op twee-nul, in welke periode Alkmaar eerst met acht en naar de tijd verstreek met negen, tien en ADVERTENTIE met een keurig perfect zittend boordmodel nieuwe kleuren, nieuwe dessins 18.25 - 15.90 - 14.90 12.90 - 10.90 keuze uit 500 stuks van 1.70 tot 7.50 ZIET ONZE ETALAGES! Kennemerlaan 61 IJmuiden Telef. 5134 De leden van de Beverwijkse Amateur- fotografen vereniging, waarvan ook vele IJmuidenaren lid zijn, hebben in November weer.de maandelijkse fotowedstrijd gehou den. De jury, bestaande uit de heren T. H. M. Blikslager, G. Broertjes, L. G. J. van Hattem, G. Lub, W. Natten en G. E. Terpstra heeft alle ingezonden foto's van de leden Vrijdagavond in het verenigingsgebouw aan de Schans beoordeeld en kon daarbij con stateren, dat er in deze maand veel mooi werk was gemaakt. Het peil was over het algemeen zeer goed en beter dan bij de laatste wedstrijd. De uitslagen waren: M. (meesterklasse)Eerste, prijzen voor L. G. J. v. Hattem („Willem Barendsz") en G. broertjes („Techniek"). A. (gevorderden): Eerste prijs voor J. B. Amstel („Lovraan"), derde prijs voor dr. W Wierstra („Portret"). B. (beginners): Eerste prijs voor W. P. ansrediik („Schiphol"); tweede prijs voor I. W. Böhm („Kinderportret"); derde prijs oor A. E. Teenstra („Eenzaam"). C junioren): Eerste prijzen voor A. A. "ribbis („Vacautie")P. H. Nielen („Wolken- -•rebt"), S. A. v. Kempen („Contina") en V Wermer („San Marino"). n tenslotte compleet ging spelen. Een feest van de vereniging op de voorgaande avond was de oorzaak van dit sportieve gebeuren. In de tweede speelhelft met twee volledige ploegen voerden de gasten de stand op tot vijf-nul door nog twee doelpunten van Schaap en een yan Feuersteijn. Bij de dames Strawberries II hoefde niet naar het af gekeurde terrein van Pinoké in Amstel veen. Voor deze afdelingscompetitie, derde klasse D, ging Eechtrop in Heemstede op bezoek bij Rood Wit II. De thuisclub won met drie-een. De gasten namen voor rust de leiding, maar in de tweede speelhelft maakte Rood Wit in een tijdsperiode van amper vijf minuten achter elkaar drie doel punten, waarmede de zege voor de hockey- sters uit Heemstede veilig was gesteld. Voor de competitie in de vierde klasse verloor in de afdeling D Strawberries in Leiden met drie-twee van Zuidwijck. De achterstand met de rust was al twee-nul. Voor de club uit Velsen scoorden de dames Boerlage en Mackaay. In de afdeling E ein digde Strawberries IV de ontmoeting zoals deze begonnen was: een puntloos gelijk spel, zodat de thuisclub en de tegenstander HIC uit Amstelveen, elk een punt aan het reeds behaalde aantal winstpunten konden toevoegen. In dezelfde klasse stuurde Alk maar II het bezoekende Eechtrop II "met een nederlaag van drie-een naar Beverwijk terug. Alkmaar met een opvallend goede doelverdedigster won verdiend. Voor Eech trop maakte mej. Van der Werff het tegen doelpunt. Onderbond Noordholland Eechtrop III dames verloor de op eigen terrein gespeelde wedstrijd tegen Hermes III voor de competitie in de Onderbond Noordholland met drie-een. Ever Swift IV versloeg-op haar eigen terrein in Haarlem Strawberries V met vijf-een. Bij de heren was er voor Strawberries een gunstiger resultaat. Het vijfde elftal ging in Eloemen- daal op bezoek bij HBS VI en ging be halve met een overwinning van zes-een met de beide punten, terug naar Velsen. Voor de gasten zorgden Wedemeyer en Wille voor de zes doelpunten. Eechtrop moest op eigen terrein met drie-een de meerdere erkennen in het elftal van de Adelborsten uit Den Helder. In de Onderbond is de eerste kampioene bekend: Ever Swift II, bij de afdeling III dames. Voor de afdeling IJmuiden van het I. v. A. O. houdt de heer H. A. A. R. Knap Dins dagavond in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan een lezing over „Het moeilijke vaderschap". De heer Knap is journalist bij „Het Parool" en werkt onder het pseudoniem „Dagboekanier". In samenwerking met het Voorlichtings bureau van de Voedingsraad houdt de Coö peratieve Vrouwenbond te IJmuiden Dins dagavond in het Cultureel Gebouw een voorlichtingsbijeenkomst, waarop zal wor den gesproken over „Dat is gezonde voe ding". De film „Geniet van hetgeen de zee u biedt" zal worden vertoond. Drie verenigingen eindigden gelijk De wedstrijden van het Lamers-beker biljartournooi zijn thans geëindigd, er komt echter een verlengstuk je aan doordat drie verenigingen de eerste plaats delen. Dit zijn ,,'t Vosje" (Beverwijk), „Excelsior" (Alk maar) en „Park-Sociëteit" (Haarlem). Tus sen deze clubs zullen in Januari barrage partijen worden gespeeld. De bekerhouder van het vorige jaar „IVO" is onttroond. De laatste wedstrijd tussen „Excelsior" en „IVO" eindigde in een 64 uitslag in het voordeel van eerstgenoemde. De totaal uitslag werd hierdoor 10—10. De persoonlijke resultaten waren: C. Grapendaal (E.) 79 71 33 8 2.15 0 W. Cramer (I.).. 75f 75 44 12 2.27 2 J. Waterdrinker 73 53 29 13 1.82 2 B. Kooy. 71 61 20 10 2.10 0 B. Groot 57 57 27 11 2.11 2 P. v. Achteren.... 45 40 27 6 1.48 0 C. Grapendaal 79 77 36 15 2.13 0 J. Nijssen 72 72 36 13 2.— 2 J. Wisker 51 51 36 6 1.66 2 P. Loerakkers 61 60 36 7 1.41 0 De leden van de postduivenhoudersver- eniging „De Atoom" en hun dames waren Zaterdagavond in het clubgebouw „Kinder vreugd" aan de Doodweg te Velsen-Noord bijeen voor de jaarlijkse prijsuitreiking aan het einde van het vliegseizoen. De heer M. van 't Hof, voorzitter van de feestcommissie, begroette in het bijzonder de heer G. v. d. Winden, voorzitter van „De Reisduif" uit Beverwijk, welke vereniging door de heer Van 't Hof nog steeds als de „kunstmoeder" van „De Atoom" werd be schouwd. Hij dankte de velen, die de dui ven-vliegsport een goed hart toedragen en door schenkingen van ereprijzen mede aan het wedstrijdwezen een zeker aanzien geven. Direct hierna werd tot de kampioenshul diging en prijsuitreiking overgegaan, waar bij van ieder van de prijswinnaars de wed- strijdstaat bekend werd gemaakt. Ook in de vliegsport komt het euvel van het leden verloop voor, maar „De Atoom" blijkt in dit opzicht een zeer hechte vereniging te zijn. De kampioenen, eerste prijswinnaars, werden in het bezit gesteld van prachtige zilveren bekers of kunstvoorwerpen be trekking hebbende op de duivensport; voor de tweede en derde prijswinnaars waren er mooie diploma's. Een groot aantal ereprij zen ging naar de drie eersten van iedere gehouden vlucht in het seizoen. Hieronder waren verschillende luxe- en huishoude lijke voorwerpen, talrijke kilo's duivenvoer en zelfs levensmiddelen. Na de koffie werd de gezelligheid vastgehouden door de mede werking van het cabaret-variétégezelschap „De Remo's", dat met zijn optreden veel vrolijkheid teweeg bracht en de avond tot een groot succes maakte. De standen van de kampioenschappen 1955 zijn: Vitesse 100-300 km: 1. P. v. d. Wiele 220,9 pnt. 2. W. Schouten 214,8 pnt. 3. J. Stijnman 214,8 pnt. Midfond 300-500 km: 1. M. van 't Hof 219,9 pnt. 2. J. Asjes 183 pnt. 3. J. Schoo 180.9 pnt. Fond 500-1000 km: 1. J. Asjes 307,3 pnt. 2. P. v. d. V/iele 169,8 pnt. 3. J. Schoo 166,6 pnt. Oude duiven: 1. P. v. d. Wiele 536,6 pnt. 2. J. Asjes 584,5 pnt. 3. M. v. 't Hof 494 pnt. Jonge duiven: 1. Ph. F. Martinius 312,5 pnt. 2. N. G. de Graaf 216,2 pnt. 3. J. Schoo 207.5 pnt. Navluchter.: 1. M. van 't Hof 247,5 pnt. 2. J Asjes 197,4 pnt. 3. N. G. de Graaf 191,9 pnt. Kampioen-generaal: 1. J. Schoo 105 pnt. 2. M. van 't Hof 101 pnt. 3. Joh. Asjes 99 nunten. Tijdens de prijsuitreiking van de post duivenvereniging „De Atoom" is gebleken, dat een „dure" vogel beter in de vlucht dan in een hok kan zijn. Een van de „De Atoom"-leden was de afgelopen zomer zo gelukkig in een wed vlucht een prijs van zeshonderd gulden alsmede een gouden herenhorloge te win nen. Op Zaterdag 17 December zal in Am sterdam de jaarlijkse ontmoeting tussen de damtientallen van de Zuid- en Noord- Hollandse dambond plaats vinden. Er wordt gespeeld in het Amsterdams schaak huis. De opstelling van beide tientallen is als volgt: Noord-Holland: P. Roozenburg, 2. R. C. Keiler, 3. H. Laros, 4. W. de Jong, 5. W. H. Beeke, 6. P. v. Heerde, 7. G. Beeke, 8. v. d. Sluis, 9. Den Doop, 10. Abe de Jong. Zuid-Holland: W. Huisman, 2, J. M. Bom, 3. F. Gordijn, 4. Kinneging, 5. W. Terlouw, 6. W. Roozenburg, 7. M. J. Haas donk, 8. J. H. Kluiver, 9. J. J. de Vries, 10. H. N. van Mourik. Jaarvergadering De Noordhollandse dambond zal op Za terdag 10 December in het gebouw Cul- tura te Haarlem haar algemene jaarver gadering houden. Nu het wedstrijdseizoen achter de rug is heeft de feestcommissie van de Kennemer Staten Athletiekvereniging „Suomi" Zater dag in het Statenhuis aan de Velserweg haar eerste contactavond in het wintersei zoen gehouden voor leden en genodigden. Dat deze bijeenkomst erg in de smaak viel, bleek wel uit het grote getal belang stellenden, dat werd begroet door Suomi's voorzitter, de heer H. J. Klaver. Hij herin nerde allereerst aan het verscheiden van het actieve lid mevr. Co v. d. Ree-Klein, die zoveel voor „Suomi" heeft betekend. Het grote aantal leden was voor de heer Klaver voorts aanleiding nog eens een be roep op hen te doen ter bevordering van de zelfwerkzaamheid, waarvoor hij de belang stelling vroeg omdat dit voor „Suomi" en voor het clubleven een grote financiële steun betekent. Tenslotte drong hij er bij de leden op aan trouw te zijn en vooral in de wintermaanden als voorbereiding voor het nieuwe wedstrijdseizoen de training ge regeld te bezoeken, ook al omdat „Suomi" een goede naam in de athletiekwereld heeft op te houden. De nieuwe feestcommissie, die als op volgster van „Tapire" een uitstekend pro gramma had samengesteld, had eer van haar werk. Verschillende aantrekkelijke voordrachten werden afgewisseld met dans en spel. De wedstrijd hersengymnastiek, afgestemd op sportbeoefening, werd ge wonnen door de groep jongens. Het prijs- dansen werd een alleraardigst tijdverdrijf, zodat de prettige stemming nog eens extra werd opgevoerd. Ver na middernacht kwam aan de gezellige bijeenkomst een voor velen te vroeg einde. De afgelopen week zijn weer een zestal volleybalwedstrijden in het Velsense gym nasium gespeeld: ditkeer waren de dames aan de beurt. VGV 2—DGS 2 Uitslag 2—0. Deze wedstrijd werd beheerst en tenslotte zelfs beslist door opslagen. VGV 2, die deze kunst iets beter bleek te beheersen won tenslotte ook verdiend met 20. Hierna volgde de wedstrijd van twee ploegen uit de tweede klasse. Sportbond, dat zich het vorig jaar de promotie naar de eerste klasse zag ontgaan, maar dit jaar weer alles op alles zet om de eerste klasse te bereiken, trad na een gedwongen rust periode van zes weken (wanneer zal een sporthal in onze gemeente een regelmatige beoefening der zaalsporten mogelijk ma ken?) aan tegen Kennemers 2 uit Bever wijk. Sportbond liet in deze wedstrijd zien dat het met recht de eerste plaats in de tweede klasse bezet. Met beheerst drieslagspel demonstreerde het team zijn gestadige vooruitgang in techniek en het won dan ook verdiend met 15—2 de eerste en met 15—5 de tweede set. De derde wedstrijd van deze avond was DGS—VCK I. Het team van VCK kwam onvolledig aan de start en verloor dienten gevolge deze wedstrijd reglementair. Voorts werden de volgende wedstrijden gespeeld: DGS IVGV I. Uitslag 20. Deze wedstrijd bracht nu niet het spel peil van een eerste klasse. Teveel werd er nog met een hand gewerkt in situaties dat zulks in het geheel niet nodig was en beide teams kunnen dan ook een beter spel bren gen dan zij nu demonstreerden. Door een iets snellere reactie en een regelmatiger gebruik maken der opslagen wist DGS met 157 en 1510 te zegevieren. PSV—VSV I Uitslag 2—0. Voor de aanvang van deze wedstrijd stonden beide Manschappen van het Zuid-Staffordshire-regiment op Cyprus, stormen door de straten van Nicosia, beschermd met helmen eji schilden tegen de stenen, die de bevolking naar hen gooit. Zij zijn in actie gekomen om een demonstratie van rebellen te onderdrukken. 'teams in puntenaantal gelijk en deze wed strijd zou dus beslissen wie van beide voorlopig de derde plaats in de eerste klasse zou bezetten. Van het begin af aan liet het PSV-team er geen twijfel aan bestaan wie van de beide teams de overwinning voor zich zou opeisen. VSV gaf zich echter niet gewonnen, maar nadat een tweetal speel sters tot vuistwerk waren vervallen, was daarmede tegelijk de rust uit het VSV-team verdwenen en kon PSV gemakkelijk de beide sets respectievelijk met 152 en 15 5 winnen. Kennemers IVCK 2. Uitslag 20. Ook deze avond kwam een VCK-team onvolledig aan de start en was dus bij voor baat reeds geslagen. In de hierna gespeelde vriendschappelijke wedstrijd werd een be hoorlijk spelpeil gedemonstreerd. Het Ken- nemers-team liet daarin zien dat het de overwinning verdiende en wist met 1511, 154 en 1511 te zegevieren. Zatex-dag worden in Alkmaar de steden- ontmoetingen AlkmaarIJmond gespeeld. Zowel de dames als de heren A en B teams treden tegen elkaar in het strijdperk. Het gebruikelijke jaarfeest van de Pad vindersgroep „De Banjaert", dat Zaterdag avond in het gemeentelijk ontspannings lokaal aan de Van Diepenstraat is gehou den, mocht zich verheugen in een flinke belangstelling van de leden van de groep, een groot aantal ouders en de aanwezigheid van een groep Beverwijkse padvinders. In zijn openingswoord toonde de heer M. J. Marcus, voorzitter, zich verheugd over de belangstelling, maar voegde daar direct aan toe, dat er een groot tekort is aan leiders. Hij vreesde, dat hierdoor het groepswerk wel eens in de verdrukking zou kunnen komen en wekte die aanwezigen op, welke meenden hiervoor de capaciteiten te bezit ten, zich beschikbaar te willen stellen. De groep heeft thans veertig welpen en twaalf oudere padvinders. Het was hopman Haartman, die vervol gens de leiding overnam, een voldoening, dat hopman v. d. Berg uit Beverwijk on danks zijn vertrek naar elders nog gelegen heid had gevonden aanwezig te zijn. Ten einde de vele belangstellenden voor de padvinderij voor te lichten gaf hij vervol gens een beschouwing over het doel der beweging. De avond, die werd geopend met het tra ditionele vlag hijsen, is gevuld' met een aardig programma vol afwisseling, dat ge heel door Banjaert-leden werd verzorgd. Onder leiding van hopman Haartman heb ben de welpen enige pittige schetsen uit gevoerd, de ouderen volgden dit voorbeeld na de pauze onder leiding van de heer G. Olivier, die de knapen gelegenheid gaf eens te laten zien, waartoe veel oefening leiden kan. Door de Chr. Besturenbond te Beverwijk wordt op Dinsdag 29 November in het KSA-gebouw een propaganda-avond ge houden. Het Chr. Kleinkunstensemble zal een opvoering geven van „De doos van Pandora". Als spreker treedt op de heer M. Ruppert, voorzitter van het CNV. Sir Winston Churchill is benoemd tot ereburger van het plaatsje Harrow in Middlesex. Churchill is oud-leerling van de Harrow-school. Hij bekijkt hier de beker, waarin de oorkonde van de benoeming tot ereburger, is geborgen. Rechts de bxirgemeester van Harrow. Mondaccordeonmuziek en toneel Het feit, dat de mondaccordeonvereni- ging „De Monica's" een half jaar geleden haar lustrumfeest heeft gevierd, heeft deze vereniging niet kunnen weerhouden om opnieuw een feestavond te brengen; een feestavond, die in het Hervormd Wijkhuis aan de Dijckmanstraat Zaterdag eensdeels werd gevuld met het répertoire van „De Monica's" en voor het andere deel de medewerking kreeg van de toneelgroep van de Hervormde Jeugdraad Heemskerk onder regie van de heer A. de Koning. Deze samenwerking benadrukte het feit, dat „De Monica's", waarvan de A-afdeling, slechts zestien dames en heren op het podi um bracht en een twintigtal „beginne lingen" in de B-groep nog wel wat meer belangstelling mag hebben. De belang stelling voor deze avond had ook groter kunnen zijn, doch daaraan zal wel schuld hebben dat juist deze Zaterdagavond op verschillende plaatsen bijeenkomsten wa ren. Mej. N. van Dijk herinnerde aan het fraaie concourssucces in De Bilt, waarvan een zilveren lauwertak als de eerste prijs getuigde en waaruit zij concludeerde, dat een mondaccordeon toch maar niet „zo'n gewoon mondorgel" hoeft te zijn. In het programma waren concours werkjes opge nomen. Op originele manier liet zij het publiek vervolgens „een kijkje achter de schermen" nemen van de muzikale op voeding van de jongeren afdeling. De leider de heer P. Schilp, demonstreerde met zijn jeugdige legrl.ingenjiet bijbrengen van de elementaire begrippen van muziekbe oefening, waarbij van een schoolbord ge bruik werd gemaakt. De heer E. Jongejans pleitte vei'volgens voor een versterking van de M.A.V. „De Monica's", waarbij de kin deren niet alleen ontspanning vinden, maar bovendien iets leren, waarvan zij later plezier kunnen hebben. De heer Versloot, bondsvoorzitter, mei'k- te op, dat in verenigingsband tevens een vx-iendschapsband kan worden aange kweekt en dat hierdoor ook het muzikale begrip bevorderd wordt. De mondharmo nica heeft haar plaats in het verenigings leven gevonden. Hij wekte op „De Mo- rrria's" naast morele steun ook financiële steun te geven. Van het programma van de A-afdeling, dat vlot achtereen werd afgewerkt, was de uitvoering van „Op mai-s" beslist niet zui ver noch maatvast. De verschillende concoursnummers kre- gen echter een stx-akke en gedisciplineerde vertolking. De blokfluitsolo in de Diana- wals kreeg veel waax-dering. Er werd on danks de vele wisselende maten correct gespeeld. De Hei'innei'ingen-ouvei-tui-e kreeg vooral in het basregister een goede intonatie. Toch zou dit alles gewonnen hebben bij gebruik van een basaccordeon en slagwerk. Een langdurige pauze was het voor spel van een opvoering van de klucht in twee bedrijven door Jack Bess „Een raar stelletje mensen". De Heemskerkse toneel groep beschikt over enige goede krachten, die onder leiding van de heer De Koning een zeer aanvaardbare vei'tolking gaven, waai'door de aanwezigen hei'haaldelijk in de gulle lach vervielen. Op Woensdag 30 November organiseert de Ned. Hervormde gemeente te Bever wijk in het verenigingsgebouw aan de Po- puliex-enlaan een gemeenteavond. Dr. E. Emmen, secretaris-generaal van de Synode, zal hier spi-eken over zijn reis naar Rus land die hij in het voorjaar heeft gemaakt op uitnodiging van de Russische kerk. De Nederlands Hervormde gemeente te Beverwijk houdt op Woensdag 30 Novem ber een bijeenkoxnst voor gerepatrieerde Nedei-landei-s in de Irene-kapel. Met het oog op het naderend Kex-stfeest zal deze samenkomst een ietwat feestelijk karakter hebben. Ds. Zijlstra zal op deze „kumpulan" aan wezig zijn. De vijfjarige Jopie S. uit de Meester Lud- wigsti-aat te Castricum stak Zondagmiddag 2 uur onverwachts de Dox-psstraat over om zich bij zijn voor het „Corso"-theater staand bi-oei-tje te voegen. Op hetzelfde mo ment nadei'de echter een personenauto, waaxwan de bestuurder een aanrijdixxg niet meer kon ontwijken. Het knaapje kwam met het rechterbeen onder de auto. Dokter A. P. W. A. M. de Jongh constateerde een ernstige beenbreuk en liet de kleine man, die tevens klaagde over hoofdpijn, naar het Alkmaarse ziekenhuis vervoeren. Naar om standigheden maakt hij het goed. De verse haring blijft uit althans in vex-gelijking tot vorige jaren. Wat er bij voorbeeld Zaterdag in IJmuiden verscheen, was nog dermate met pilchards gemengd, dat er vaak de helft aan kleingoed werd geschat. Vele conservenfabrieken zochten dan ook vorige week de Breskense markt op. De pekelharing blijft steeds duurder worden: de prijs ligt nu al boven de f 40, en het Russische contract begint nu wel erg zwaar te wegen en elke ton, die over Duitslands Oostgrens verdwijnt, kost de handel naar schatting f 10, Makreel blijft eveneens stevig aan de prijs met haar ruim f 30,voor kwali teiten, die in andei-e jaren wel eens door de markt hadden kunnen zakken. Al was de schelvisaanvoér nog altijd groot, de koers is goed gebleven, al heeft de braad Woensdag even een inzinking vertoond. Donderdag was deze deuk er echter al weer uit. Maar Vrijdag leek het er weer even op, alsof de daling zou doorzetten, maar dat lag aan de kwaliteit. Al is Sinter klaas in aantocht, de cliëntèle heeft dui zenden kisten piepers gesleten en dit is toch wel een erg plezierig geluid geweest in de afgelopen week. De kleine vaart is door de onstuimige zee niet lang buitengaats geweest en de tong kreeg dus geen enkele kans omlaag te gaan. Ook de kleinste soorten schol hebben zich goed weten te handhaven en de gro tere sorteringen voor Engeland zaten de f 40,voorbij. De Denen hebben inmiddels op de Bel gische markt de Nederlandse kabeljauw importen gevoelig dwars gezeten en ook in IJmuiden was voldoende Deense gul tegen redelijke prijzen te koop. Niettemin heeft de Zuidzij geen slechte week gehad: de Haarlem kwam als top scorer zelfs boven de f 40.000,aan de Maandagmarkt en reizen van f 25.000,— tot f 30.000,waren heel gewoon. In het Kanaal blijven de vangsten in middels kaï'ig en moeizaam; er worden vele netten verspeeld en dat worden vaak dure stroppen, die zowel bemanningen als reders heel wat kopzorgen geven. Nog even over de haring, de vreemde haring van dit jaar: een der grootste IJmuidense conser- venfabrieken, die vorig jaar in de plaats zelf een 80.000 kisten kocht, heeft nu maar net de 20.000 kunnen halen. Illusti'atief ge noeg voor het gedenkwaardige jaar 1955. MAANDAG 28 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Cel 2455". Rex, 20 uur, „Haven der begeerte". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Nutsbibliotheek, Heidestraat, open van 1921.30 uur. OTV „Kennemerland", 19.30 uur, Patro naatsgebouw, toneeluitvoering. Filmavond voor emigranten, 20 uur, Cul tureel Gebouw, „Opvleugels naar nieuwe toekomst". DINSDAG 29 NOVEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Korporaal Wanhoop". Pieter Vermeulenmuseum, als Maandag. I. v. A. O., 20 uur, Ned. Herv. Jeugdge bouw, Rembrandtlaan, lezing door Henri Knap. OTV „Kennemerland", 19.30 uur, als Maandag. Filmliga Velsen, 20 uur, Rex, „The Tit- field thunderbold". Coöp. Vrouwenbond, 20 uur, voeding voorlichtingsavond in Cultui-eel Gebouw in samenwerking met Voox-lichtings- bureau van de Voedingsraad. SANTPOORT „KRO", 20 uur, zaal Zomerlust, cabaret. VELSEN-NOORD P. v. d. A., 20 uur, Gem. vergadexdokaal, v. Diepenstraat, vex-gadering. MAANDAG 28 NOVEMBER Bioscopen: Kennemer Theater, 14.30, 19 en 21.15 uur: Ciske de Rat. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: Verbor gen Moederschap. W.B.-Theater, 20 uur: Kinderleven in ge vaar. Diversen: Hötel Parkzicht, 20 uur: „Vogelvreugd". K.S.A., 15.3016.30 uur: Gezinszorg en -hulp. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek, 1518 uur; lees- en studiezaal 1518 en 19 21.30 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 9