Ondoorzichtige situatie na de val van het kabinet-Faure Weerbericht Ontbinding van de Kamer waarschijnlijk geacht Haarlems Dagblad Atoomproeven kunnen nog niet gestaakt worden, meent Dulles Mr. Utoyo Ramelan zal bespre kingen in Den Haag voortzetten Mendès-France nog niet naar de Verenigde Staten Kamermeerderheid is voor Kameruitbreiding Het woord is aan Westen moet druk op de Sovjet- Unie blijven uitoefenen Commissaris Koningin in Zuid-Holland Noorwegen bezuinigt op NAVO-wapens 7 0e JAARGANG No 123 WOENSDAG 30 NOVEMBER 1955 EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Beslissend Sovjet-Unie en Engeland wisselen protesten uit Inbezitneming van troon door de aartsbisschop Turks kabinet afgetreden Communiqué uit Djakarta na kabinetszitting van vijf uur Onderhoud van reeds ontvangen uitrusting is al een last Droog en koud weer Weerrapport Si Kansen voor de achttien UNO-candidaten gedaald zo N zo ozo 24 uur. Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. A dm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K. 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom IJm er Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 274 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent te Parijs) De uitslag was zoals iedereen verwacht had: de regering Faure is gevallen. De verrassing was echter geweest dat de uitspraak van de Nationale Vergadering met de grondwettig voorgeschreven meerderheid van ten minste 312 stemmen is geschied, waardoor de voorwaarden voor ontbinding van het parlement aan wezig zijn. De grondwet opent die mogelijkheid wanneer binnen achttien maanden tweemaal een regering met meer dan de helft van de stemmen van het parlement ten val is gebracht en dat is nu het geval. Premier Faure kreeg 318 stemmen - communisten, socialisten, bijna alle Gaullisten en de helft der radicalen - tegen zich en zijn aanhang was tot 218 koppen gedaald. Toen de president van de Assemblee, Pierre Schneiter, dit resultaat bekend maakte, ston den alle ministers zwijgend op om Faure naar de uitgang te volgen. Van de Rooms-Katholieke banken werd geroepen „ontbinding". Kamerontbinding is inderdaad de kernkwestie, die in het middelpunt van deze crisis staat. Tot 1 uur in de nacht is de regering in bijzondere zitting bijeen gebleven onder leiding van president Coty, die ook enige malen de Rooms-Katholieke kamervoorzitter,Schnei ter, ontving. Na afloop gaf Faure de jour nalisten toe dat verscheidene ministers voor het denkbeeld van kamerontbinding gewonnen waren. Het schijnt dat negen tien ministers voor ontbinding voelen en dat slechts vijf radicalen er tegen zijn. In geval van ontbinding zou het kabi net nog gedurende maximaal dertig dagen aan het bewind blijven, waarna uit een nieuwe volksvertegenwoordiging een an dere regering zou worden samengesteld. De verkiezingen zouden en dat is het kernpunt dan echter volgens de stern- methode van 1951 met lijst-koppelingen worden gehouden. Tegen dat stelsel heeft de Kamer zich tweemaal uitgesproken en de Senaat heeft het met een overweldigen de meerderheid verworpen. Deze kieswet biedt de rechtse coalitie, en vooral de Rooms-Katholieken, echter de beste kan sen om haar parlementaire aanhang te redden. Daarom schijnt de regering naar dat doel te willen sturen. Vanmorgen zou het besluit vallen. In een kort artikeltje in „rExpress" roept Mendès-France die zijn reis naar de Verenigde Staten heeft uitgesteld de publieke opinie met grote felheid tegen deze beslissing in het geweer. Tegenover een regering en tegenover hen, die verant woordelijk zijn voor tien jaren verval, zo schrijft de radicale leider, zal het republi keinse en patriottische volk stelling nemen. Het zal zich verenigen om rekening en ver antwoording te eisen en eindelijk zijn red ding verzekeren. De debatten van gistermiddag, die vier uur duurden, hebben niet veel nieuws op geleverd. De teerling was al geworpen. Acht sprekers voerden het woord en slechts één van hen, de conservatief Pinvindic, nam de regering overigens heel omzich tig in bescherming. De strekking van zijn rede was dat het kabinet-Faure wel heel weinig tot stand had gebracht, maar dat het toch beter kon aanblijven om te vermijden dat Mendès-France opnieuw aan het bewind zou komen. De beslissende aanval werd door de jonge links-radicaal en adjudant van Men dès-France, Frangois Mitterrand gedaan. Hij verweet Faure geen vinger te hebben uitgestoken ten behoeve van het districten stelsel dat de Kamer niettemin had aan genomen. „U gedraagt u", zo riep hij uit, „als de slaaf van een coalitie die door het volk wordt veracht". Een groote meerderheid van de Tweede Kamer heeft gisteravond bij monde van de heren De Graaf (KVP), Bruins Slot (AR), Burger (PvdA) en Gortzak (CPN) haar instemming betuigd met het wetsontwerp tot wijziging van de Grondwet als gevolg waarvan het aantal leden van de Tweede Kamer wordt uitgebreid van 100 tot 150 en van de Eerste Kamer van 50 tot 75. Een gewone meerderheid is vandaag bij de stemming voldoende, maar de nieuwe Tweede Kamer, die volgend jaar Juni wordt gekozen, moet opnieuw over het voorstel beslissen en dan is een meerder heid nodig van twee-derden van de uit gebrachte stemmen. Die vereiste meerder heid lijkt aanwezig te zullen zijn, omdat alleen de VVD en de CHU bezwaren hadden. Een vermeerdering met de helft van het aantal leden vond de heer T i 1 a n u s (CHU) te veel. Hij diende een amende ment in om de Tweede Kamer uit te brei den tot 125 leden en de Eerste Kamer tot 63 leden. Prof. Oud (WD) opperde het denk beeld in de Grondwet op te nemen dat de Tweede Kamer 150 leden zal tellen en de Eerste Kamer 75, maar er bij te bepalen, dat voorlopig wordt volstaan met 120 le den voor de Tweede en 60 voor de Eerste Kamer en dat door middel van een gewone wet het aantal geleidelijk kan worden uit gebreid. De denkbeelden van de heren Tilanus en Oud vonden echter geen instemming. Minister Beel betoogde dat als men uit breiding nodig acht men niet in étappes moet gaan werken. Vandaag beslist de Kamer over het voor stel. (Men zie ook pag. 2). Het slotwoord van Faure was een korte verdediging van zijn voorstel om een al gemeen debat, zoals Mitterrand had ge wild, te verdagen tot eerst de grenzen der kiesdistricten zouden zijn vastgesteld. Men kan de tegenstanders van de re gering globaal in drie groepen verdelen. De eerste categorie omvat de rechtse af valligen van de conservatieve regerings coalitie, die Faure aansprakelijk stellen voor de ontwikkeling met betrekking tot het Marokkaanse probleem. Voor hen-is al werd dat niet met zoveel woorden uit gesproken, Faure de grote schuldige van de" terugkeer van sultan Ben Joessef op zijn troon. Deze politici, die het kolonialisme in hun hart trouw zijn gebleven, behoren vooral tot de Gaullisten en de ultra-rechtse onafhankelijken. Zij hadden in feite ai twee maanden geleden, na de Marokko-de- batten, hun vertrouwen in de premier op gezegd. De tweede groep bestaat uit lieden, die bevreesd zijn voor de vervroegde verkie zingen, die Faure wilde doorzetten, zij we ten dat zij hun zetels zeker zullen verliezen. Het gaat hen er alleen om hun eigen standje zolang mogelijk te verdedigen. De derde groep wordt aangevoerd door Mendès-France en zijn voormalige minis ter van Binnenlandse Zaken Mitterrand. Hun grieven tegen het beleid van Faure zijn van velerlei aard en hun voornaam ste zorg is het voorlopig het districten stelsel voor de aanstaande verkiezingen, dat de Kamer heeft aanvaard, te redden en te voorkomen dat, met medeplichtig heid van de regering-Faure het gehate stelsel van de lijstverbindingen gehand haafd blijft. Ofschoon het kabinet nu gevallen is, staat het te bezien of Mendès-France de overwinning zal behalen. Faure is versla gen, maar zijn nederlaag heeft zich in om standigheden voltrokken waardoor zijn te genstanders, onder leiding van Mendès- France, nu nog zwaarder kunnen worden bedreigd. De politieke situatie is verre van doorzichtig. Zeker is dat deze crisis niet volgens de klassieke regels kan worden op gelost. LONDEN (United Press) De Sovjet- Unie en Groot Brittannië hebben naar aan leiding van een rede van premier Boelga- nin van de Sovjet-Unie mondeling protes ten uitgewisseld. De Sovjet-Unie protes teerde tegen de opmerking van een woord voerder van net Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken dat die 'rede schijnheilig was en Groot-Brittannië protesteerde om dat Boelganin had gezegd dat het de schuld van de Westelijke mogendheden was ge weest dat Hitier de oorlog tegen de Sovjet- Unie was begonnen. De Sovjet-diplomaat die op het Foreign Office protesteerde kreeg te horen dat Boelganin zijn rede in het parlement van India te New Delhi beter niet had kunnen houden. De reactie van het Foreign Office zo zei de Sovjet Russische ambassaderaad Be- lokhvostikov, strookte niet met de aard van de betrekkingen tussen beide landen. Op Zondag 4 December De plechtige inbezitneming van de aarts bisschoppelijke troon door mgr. dr. B. J. Alfrink op Zondag 4 DecemÉer in de kathe- draale kerk van St. Catharina te Utrecht, zal rechtstreeks worden uitgezonden door de K.R.O. De K.R.O.-televisie zal filmop namen maken ter uitzending in het pro gramma van 8 December. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S Napoleon Bonaparte: Eén woord van lof kan revoluties voorkomen. De reden, waarom de West-Duitse luite nant-generaal Adolf Heusinger (links) bij het hoofdkwartier van de SHAPE in het Franse stakje Rocquencourt poseert met generaal Alfred M. Gruenther, de opper bevelhebber van de NAVO-strijdkrachten, is, dat hij voor het eerst in het uniform van het nieuwe West-Duitse leger in dit hoofdkwartier verscheen. Zoals men ziet vertonen de uniformen kenmerkende ver schillen. Men behoeft niet te vragen wie de grootste Pet draagt. ISTANBOEL (Reuter/AFP). Alle mi nisters van de Turkse regering hebben bij premier Adnan Menderes hun ontslag aan geboden. De ministers traden af, nadat de leden van de parlementsfractie van de re geringspartij, de democratische partij, de regering hadden aangevallen wegens de economische toestand van het land. Pre mier Menderes was de enige van het kabi net die het vertrouwen van de fractie bleek te bezitten. Na het aftreden van de ministers begon Menderes besprekingen met president Bayar, over de vorming van een nieuw kabinet. (Van onze parlementaire redacteur) Er bestaat een goede kans, dat in de op 5 December te houden ministerraad de aan het staatshoofd te richten aanbeveling voor de benoeming tot Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland aan de orde zal komen. Te verwachten valt dan, dat de koninklijke benoeming, die in een geval als dit, ingevolge het Reglement van, Orde van de ministerraad op voordracht van dit college geschiedt, niet lang meer zal uitblijven. Mr. Utoyo Ramelan zal zijn besprekin gen met de Nederlandse regering voortzet ten en de Indonesische regering verwacht, dat deze besprekingen tegen het einde van deze week zullen zijn beëindigd. Dit is in Djakarta meegedeeld in een communiqué, dat werd verstrekt na de Dinsdagavond begonnen zitting van het Indonesische ka binet. die vijf uur duurde. De minister van Voorlichting, Makmur, legde er de nadruk op dat de besprekin gen van mr. Utoyo Ramelan goed vorde ren, „anders zou hem niet de tijd gegeven zijn tot het einde van de week". De rappor ten, die van Utoyo Ramelan ontvangen zijn wijzen er op, dat zijn besprekingen voort gezet kunnen worden. De Indonesische re gering heeft tot nu toe geen beslissing ge nomen over de plaats, waar de ministeriële conferentie gehouden zal worden, maar zij geeft de voorkeur aan een plaats buiten In- Dinsdagmiddag heeft Koningin Juliana in Bergambacht de Haagse Lek-duinwater- leiding in gebruik gesteld. Men ziet hier het moment waarop het eerste Lekwater het filterbassin binnenstroomt. Naast de vorstin de directeur van de Haagse duinwaterleiding ir. A. Gurck. Bij gelegenheid van deze officiële ingebruikneming werden Koningin Juliana twee in Leerdam vervaardigde karaffen aangeboden en vier zakjes Bergambachtse krakelingen voor de prinsessen. De minister van Sociale Zaken de heer J. G. Suurhoff en de burgemeester van Den Haag mr. F. M. A. Schokking hielden een toespraak. Waterleidingdeskundigen uit Brussel en Antwerpen waren bij de plechtigheid aanwezig, zeer geïnteresseerd in het uitzonderlijk project, dat voor zeker een tiende onzer bevolking van grote betekenis is, omdat het de watervoorziening voor vele jaren verzekert. donesië en buiten Nederland, aldus Mak mur. Gevraagd naar een verklaring over het feit, dat de kwestie-Nieuw-Guinea op de agenda van de Verenigde Naties staat, zei Makmur: Wij doen pogingen in twee rich tingen, namelijk door direct contact met Nederland en door de UNO. Wij zien daar geen bezwaren in. Belangrijk voor ons is, dat de kwestie Nieuw-Guinea op de agenda is geplaatst. Makmur zei voorts, dat het kabinet Dinsdag niet de vrijlating van Van Krie ken, of het beëindigen van het proces- Jungschlaeger had besproken. Beide kwes ties zijn door de Nederlandse regering niet als voorwaarde gesteld voor de Nederlands- Indonesische besprekingen Maat hij voeg de hieraan toe, dat beide vraagstuknen m een vorige kabinetsvergadering waren be sproken. De Indonesische ambassadeur met bijzon dere missie, mr. Utoyo Ramelan, heeft Dinsdagmiddag een onderhoud met de re geringscommissaris voor Indonesische aan gelegenheden mr. Blom gehad, dat ruim anderhalf uur duurde. Er werd verder van gedachten gewisseld over de agenda punten van een eventuele ministeriële conferentie tussen Nederland en Indonesië, waarbij van beide zijden aanvullende sug gesties werden gedaan. OSLO (United Press) Noorwegen heeft voor onbepaalde tijd de aflevering van wapens aan het land uit de Verenigde Sta ten en andere landen van de Noord-Atlan tische Verdragsorganisatie stopgezet of uit gesteld omdat het land het onderhoud van het reeds ontvangen materieel niet be kostigen kan. Volgens een Noors orgaan voor handel en scheepvaart heeft K. Himle, een functionaris van het ministerie van Defensie, in de vlootvereniging van Ber gen gezegd dat de koninklijke Noorse luchtmacht afgezien heeft van plannen voor drie nieuwe escadrilles en dat de vloot, de kustartillerie en het leger „in soortgelijke posities verkeren". Himle zei dat Noorwegen over het tijdvak 1955'56 9.5 milliard kronen (ruim vijf milliard gul den) voor zijn defensie heeft uitgetrokken. „Meer dan de helft van dit bedrag is be taald door andere landen, waarvan alleen door de Verenigde Staten ongeveer 570 mil- lioen dollar (2.2 milliard gulden)." „Wij hebben zoveel waardevolle uitrus tingstukken ontvangen dat het onderhoud een ernstig economisch vraagstuk is ge worden en dat we gedwongen zijn geweest de afleveringen te beperken". Autoriteiten van de NAVO en de SHAPE te Parijs wensten geen commentaar te geven, doch waarnemers zeiden dat zij zich kennelijk bezorgd maken dat zulk een be snoeiing navolging zal vinden. De NAVO zou nog niet officieel op de hoogte zijn gesteld. Waarnemers wezen er echter op dat de Noorse stap genomen is nadat Groot Brittannië de opleidings periode voor dienstplichtigen verkort had en Frankrijk aan haar NAVO-troepen een heden voor dienst in Noord-Afrika ont trokken heeft. De Amerikaanse generaal Alfred M. Gruenther, commandant van SHAPE, heeft de defensie-ministers van de NAVO on langs voorgehouden dat, tenzij het Westen de defensieplannen van de NAVO doorzet, hij de Westerse veiligheid in de toekomst niet waarborgen kan. WASHINGTON (Reuter/AFP) De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft op een persconferentie medegedeeld, dat Washington zich al lang heeft beziggehouden met de vraag, of de proeven met kernwapens af of niet moe ten worden gestaakt. Er is echter nog steeds geen formule gevonden die betrouw baar is en tegelijkertyd in overeenstem ming met de Amerikaanse belangen voor zover het de bescherming van de wereld vrede en de vrijheid aangaat. Dulles zei dit naar aanleiding van een bericht van radio-Moskou, dat de Sovjet-regering be reid is de proeven te staken als de Ver enigde Staten en Groot-Brittannië dat ook doen. „De Verenigde Staten blijven kern wapens aanmaken en verbeteren en zij zeggen dat dit nodig is om het evenwicht te bewaren. Maar in dat geval moet de Sovjet-Unie ook de balans in evenwicht houden" zo werd gezegd. In antwoord op de vraag wat er na de teleurstellingen van de conferentie van Genève moet worden gedaan, zei Dulles, dat het Westen druk op de Sovjet-Unie moet blijven uitoefenen en tevens moet voortgaan met de plannen tot verhoogde integratie van Europa. Als voorbeeld haal de hij Oostenrijk aan, dat zijn vrijheid had herkregen nadat het Westen zeven jaar lang druk op de Sovjet-Unie had uitge oefend. Dezelfde druk zou te zijner tijd hetzelfde resultaat voor Duitsland opleve ren, maar het valt niet te zeggen hoe lang dat nog zal duren. Over de pogingen van de Sovjet-Unie om haar invloed in Azië en het Midden- Oosten te vergroten, zei Dulles, dat er geen ontwikkelingen zijn die Washington aan leiding geven zijn politiek van economische hulpverlening te wijzigen in die gebieden. Het is hem niet bekend, dat de Sovjet- Unie in Azië en hqt Midden-Oosten econo mische hulp van betekenis heeft geboden en het staat voor hem niet vast, dat de verkoop van wapens en de mogelijkheid van verkoop van andere goederen tegen behoorlijke prijzen als economische hulp verlening is te beschouwen. Het is echter onmogelijk tegenover elk Russisch voor stel met een beter voorstel te komen. Naar Dulles' mening heeft Washington op het ogenblik in de betrokken gebieden duide lijk het initiatief in handen. De Ameri kaanse hulp is naar zijn mening van veel meer betekenis dan de voorstellen die de Sovjet-Unie doet. C ompensatie In diplomatieke kringen te Londen is men van mening, dat de verklaring van radio-Moskou waarin nogmaals gezegd wordt, dat de Sovjet-Unie de proeven met waterstofbommen wil staken als het Wes ten hetzelfde doet, een propagandazet is, hoofdzakelijk bedoeld om sympathie te winnen in India en Japan, waar in wijde kring afkeer tegen deze proeven bestaat. Sommige waarnemers zien in de verkla ring van radio-Moskou een poging om de afbreuk, die gedaan is aan de Russische campagne voor het verbieden van atoom wapens door nieuwe proeven op dit ogen blik, enigszins te compenseren. De Ver enigde Staten noch Groot-Brittannië heb ben de laatste maanden atoomproeven ge nomen. Gevarengrens In het regenwater dat dezer dagen te Tokio is gevallen is een hoeveelheid radio activiteit geconstateerd, die vorige me tingen verre te boven ging. Er werden twintigduizend eenheden-Geiger gemeten tegen achttienduizend eenheden na de Amerikaanse proef van vorig jaar op Bi kini. Volgens een bekendmaking van het observatorium is twee maal een verhoging van de hoeveelheid radio-activiteit waar genomen, hetgeen het gevolg zou zijn van twee waterstofexplosies. Deze hebben waarschijnlijk op het eiland Wrangel plaats gehad, de eerste tussen 17 en 26 November en de tweede na de 26ste, aldus het be richt van het observatorium van Tokio. De Japanse weerstations zullen in het vervolg de graad van radio-activiteit, die in de regenval boven Japan is te verwachten, melden. In Australië is in de nacht van Dinsdag op Woensdag een verhoging van de atmos ferische radio-activiteit waargenomen. De Amerikaanse commissie van atoomenergie heeft medegedeeld, dat de recente Sovjet- Russische atoomontploffing „over grote ge bieden" de atmosferische radio-activiteit verhoogd heeft. Deze verhoging wordt ech ter nog ver beneden de gevarengrens ge noemd. Wijsheid „Het is niet waarschijnlijk dat in de perioden tussen het nemen van proeven met atoomwapens besprekingen zullen worden gehouden over het beëindigen er van" zo schrijft de „Free Press Journal", een te Bombay verschijnend dagblad met een grote oplaag. Het Indiase blad voegt hieraan toe: „Proefnemingen met atoom wapens zijn stadia in een dwaze vreesaan- jagingsoorlog, gevoerd door mannen, die er zich van bewust zijn dat het niet moge lijk is de tegenpartij zodanig onder druk te zetten, dat deze de overhand van de ander erkent. Zou het, met het oog op dit feit, waarvan de juistheid door elke staats man wordt toegegeven, niet van wijs heid getuigen deze hinderlijke en gevaar lijke handelingen te beëindigen? De eerste secretaris der Russische com munistische partij, Kroesjtsjev, vergeleek in een van zijn toespraken politici, die te veel spreken, met dronkaards.. Deze ver gelijking zou meer op haar plaats zijn, in dien hij haar toepaste op staatslieden, die te vaak waterstofbommen tot ontploffing doen brengen in plaats van naar een toe stand te streven, waarin het mogelijk wordt over vrede te denken en te beraad slagen", aldus het blad. De Bilt: Een hogedrukgebied, dat Dins dag boven Scandinavië lag, heeft zich in Zuid-Oostelijke richting verplaatst en be vond zich Woensdag boven Polen. Het trekt verder in de richting van de Zwarte Zee. Intussen is een diepe depressie van de omgeving van Jan Mayen in de Noor delijke IJszee naar de Noordkaap getrok ken. Deze trekt nu verder in Zuid-Ooste- tijke richting Rusland in. Bij IJsland ten slotte lag Woensdagmorgen een oceaansto ring, die in diepte toenemend naar het Oosten liep. Ons land blijft aan de rand liggen van het Oost-Europese hogedrukgebied, waar door de aanvoer van continentale, droge en betrekkelijk koude lucht aanhoudt. Hierdoor zal de temperatuur nog iets ver der dalen. Het blijft droog. (van hedenmorgen 7 uur) toestand BS o i: M 5 O zS NEW YORK (Reuter/AFP). - Een woord voerder van de nationalistisch Chinese UNO-delegatie heeft te New York bekend gemaakt dat zijn delegatie „indien nood zakelijk" de toelating van Buiten-Mongolie als lid van de UNO door gebruik van het vetorecht zal blokkeren. Hierdoor kan de toelating van zeventien andere landen eveneens worden geblokkeerd, aangezien de Sovjet-Unie heeft meegedeeld in te zul len stemmen met de toelating van achttien landen tegelijk indien Buiten-Mongolie een van die landen is. Buiten-Mongolie is een van vijf commu nistische candidaten voor het lidmaatschap van de UNO. Alle achttien landen zijn als lid voorgedragen in een resolutie, die Ca nada en 24 andere landen hebben inge diend. Japan heeft nationalistisch China onlangs verzocht geen gebruik van het vetorecht te maken om de toetreding van achttien nieuwe leden - waaronder ook Japan - te verhinderen. Helsinki sneeuw ZZW -2 1 Stockholm sneeuw ZW -1 0,1 Oslo nevel windstil -6 3 Kopenhagen geheel bew. Z 4 0,1 Aberdeen half bew. ZZW 5 0 Dublin nevel windstil 3 0 Londen mist windstil -1 0 Amsterdam nevel O -1 0 Brussel onbewolkt -2 0 Parijs ne"èel 2 0 Bordeaux nevel ZZW 8 Grenoble regen windstil 2 3 Nice regen NW 9 8 Berlijn half bew. -1 0 Frankfort nevel ONO -2 0 München nevel windstil •10 0 Zürich nevel ONO -4 0 Genève sneeuwbui Z -4 0,1 Locarno geheel bew. ONO 1 0 Wenen nevel 1 0 Innsbruck mist windstil 13 0 Rome licht bew. ZO 8 0 Den Helder onbewolkt zw. ZZO 1 0 Ypenburg onbewolkt windstil -3 0 Vlissingen onbewolkt zwakke 2 1 0 Eelde mist zw. O -0 0 De Bilt onbewolkt mat. ZO -1 0 Twente onbewolkt zw. OZO -0 0 Eindhoven onbewolkt zw. ZO -2 0 VI. Z.-Limb. onbewolkt zw. ZO -1 0 Neerslag laatste oooocx>3ocooccoooco3oc)aococo<x>3co~cooooccc<xx«cocx>oooooa DEZELFDE TEMPERATUREN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Iets meer bewolking maar droog weer met in de ochtenduren hier en daar mist. Zwakke tot matige wind tussen Zuid-West en Zuid-Oost. Weinig ver andering in temperatuur. 1 December Zon op 8.26 uur, onder 16.35 uur. Maanstanden 6 Dec. 9.35 uur: Laatste kwartier 14 Dec. 8.07 uur: Nieuwe maan 22 Dec. 10.39 uur: Eerste kwartier 29 Dec. 4.44 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 1 December Hoog water: 4.25 en 16.42 uur. Laag water: 0.04 en 12.26 uur. )»*AA*XXJOCXX)OOOCOC>COOXXXXX)aXXOCOOCOCCOCOOCOCX)00000000

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1