Franse premier, Edgar Faure, uit de Partij gestoten Ontwerp tot formulering van de agenda gereed Weerbericht Nieuwe verkiezingen op of vlak na Nieuwjaar Von Brentano onderstreept verbondenheid met het Westen Haarlems Dagblad De Nederlands-Indonesische ministersconferentie Ontwerp reeds naar Djakarta gezonden Duitsland voor de keuze Het woord is aan li Terroristen op Cyprus belonen aanslagen De heer Kwee Djie Hoo vandaag naar Djakarta Onderzoek inzake werk zaamheden van Haagse politiecommissaris Nederland maant Japan tot oorlogsschade-regeling De „Wehrmacht" telt thans 367 man Debat in de Bondsdag Oostenrijkse postbeambten door bandieten overvallen iMinister Staf's bezoek was zeer waardevol Duitse stem over de lijst der oorlogsmisdadigers Van Krieken op weg naar Biak Boelganin en Kroesjtsjev in April naar Londen Westelijk protest tegen inlijving Oost-Berlijn Zacht weer Weerrapport wzw wzw zw z 70e JAARGANG No 125 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 2 DECEMBER 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDF.N EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 27Ö Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Parijs) Een bijzonder concilie, ten huize van Herriot, de hoogbejaarde ere-president van de Franse Kamer en van de radicale partjj, heeft gisteravond met 19 tegen 2 stem men besloten premier Edgar Faure uit de partij te zetten. De premier heeft zich tegenover de partij-leiding eerst nog kunnen verantwoorden. Succes heeft hij daar mee echter niet gehad. In een officieel communiqué wordt hij beschuldigd van voort durend gebrek aan discipline en van manoeuvres, waarmee de belangen van zijn par tij ernstig werden benadeeld. Dit is het eerste antwoord op Faure's initiatief om het parlement naar huis te sturen en nieuwe verkiezingen uit te schrijven op de basis van het systeem der lijstkoppelingen, waartegen het radicale partij-congres zich bij herhaling nadrukkelijk heeft uitgesproken. Vanmorgen komt het partij-bestuur op nieuw onder leiding van Herriot bijeen en verwacht wordt dat dan wel andere uitslui tingen zullen volgen. Deze zuivering schijnt wel de voorbode te zijn van een scheuring tussen de linkse en de rechtse vleugel on der de radicalen. Voor de radio heeft de premier verklaard dat hij bij de radicale partij-instanties in hoger beroep zal gaan om het royement ongedaan te maken. De verwijdering tussen Faure en zijn vroegere geestverwanten komt bovendien wel duidelijk tot uiting uit het officiële ontslag, dat vijf ministers hem gisteren hebben aangeboden. Faure heeft het ont slag echter in beraad gehouden. Constitu tioneel kan hij zelf demissionair zijnde niet anders doen. De vijf ministers zul len nu vermoedelijk officieel ziek worden verklaard en hun portefeuilles zullen on der de andere leden van het kabinet wor den verdeeld. Faure zelf zal. naar men verwacht, de sleutel-portefeuille van bin nenlandse zaken voor zijn rekening nemen. Ook socialisten boos De verontwaardiging over Faure's ge dragingen beperkt zich overigens niet tot de radicalen. Ook in het socialistische kamp wilde men gisteren nog alles in beweging zetten om Faure's beslissing zo niet onge daan te maken, dan toch te kunnen corri geren. Een geringe mogelijkheid scheen daartoe nog even open te staan. Om te l voorkomen dat de verkiezingen op Kerst- zondag of op Nieuwjaar zouden plaats vinden, wilde de regering aanvankelijk het ontbindingsbesluit pas volgende week offi cieel afkondigen. Er moet namelijk een maand verstrijken tussen die proclamatie en de verkiezingen. Tot de volgende week zouden de bevoegdheden van het parle ment dan dus officieel van kracht zijn gebleven en in theorie had de Kamer in die tijd kunnen vergaderen. Daarop heb ben de socialisten willen aansturen. In die zitting had dan een zogenaamde censuur- motie tegen de regering kunnen worden uitgesproken. Het ontbindingsbesluit zou daardoor wel niet zijn opgeheven, maar wel zou premier Faure dan moeten aftreden om plaats te maken voor de president van de Kamer, Pierre Schneiter, die dan in de overgangsperiode de regering zou moeten leiden. Maar deze manoeuvre is in de kiem gesmoord doordat Faure de ontbinding van het parlement vanmorgen al officieel in de staatscourant zal afkondigen. Er zal nu Vijf Franse ministers zijn uit het kabinet van Faure getreden uit protest tegen de manoeuvre van de premier om door Kamerontbinding vervroegde verkiezingen ie forceren. Men ziet vier dezer aftredende ministers, allen lid van de radicaal-socia listische partij, hier met norse gezichten hun jassen aantrekken en verdwijnen na de kabinetsvergadering, waarop het be sluit tot Kamerontbinding genomen werd. naar alle waarschijnlijkheid op Nieuwjaars- Zondag moeten worden gestemd, ofschoon nog naar een uitweg wordt gezocht om die datum tot 8 Januari te kunnen uitstellen. Nieuw „Volksfront"? Het gevaar, dat zich nu al heel dreigend aftekent, is dat er tussen links en rechts een kloof wordt geschapen, die niet meer overbrugd zal kunnen worden. Aan de rechterkant dreigt het conservatieve blok geconsolideerd te worden, terwijl ter lin kerzijde communisten, socialisten en zelfs radicalen opeen zullen worden gedreven, waardoor een nieuw „Volksfront" op korte termijn niet meer zou zijn te vermijden. Van een krachtproef tussen die twee mach ten van links en rechts, waartussen zich geen stootblok meer zou bevinden, kan uiteraard weinig goeds worden verwacht. Zulke situaties lopen in de historie gewoon lijk zelfs uit op een revolutie. De verantwoordelijkheid, die Faure op zijn schouders heeft genomen, valt be paald niet gering te achten. NICOSIA (United Press) De terro risten op Cyprus hebben een prijs gezet op de hoofden van de aldaar gestation- neerde militairen. Blijkbaar is dit een po ging de militairen te intimideren. De prijs die cle terroristen volgens ingelichte kringen hebben vastgesteld is 100 pond voor een officier en 50 pond voor een sergeant. Er is voor gezorgd dat dit via Cyprioten, die geen terroristen zijn naar Engelsen „uit lekte". De taktiek van de terroristen is Britse eenheden aan te vallen vanuit hinderlagen of onder dekking van het nachtelijk duis ter. Britse militairen hebben de wacht be- rokken voor regeringsgebouwen en mili- laire installaties. In verband met nieuwe dreigementen van de ..eoka", de organi satie van terroristen. Gisteren hebben de terroristen pamfletten verspreid waarin de rechters op Cyprus met de dood bedreigd worden als zij doodstraffen uitspreken tegen „patriotten". Van onze parlementaire redacteur) Het is thans zo ver dat een ontwerp tot formulering van de agenda voor een te be leggen ministersconferentie tussen Indone sische en Nederlandse ministers gereed is gekomen en naar Djakarta is gestuurd, om dat daar een beslissing zal moeten worden genomen over de instructie, die men aan de buitengewone Indonesische ambassadeur mr. Utoyo Ramelan in Den Haag zal geven. In welingelichte kring wist men mij te vertellen dat er geen sprake van is, dat op de agenda iets met betrekking tot de sou- vereiniteit van Nieuw Guinea zou voor komen. Trouwens aan Indonesische zijde weet men dat zulks bij voorbaat uitgeslo ten zou zijn. Iets heel anders is dat de mogelijkheid bestaat, dat geheel los van de souverciniteitskwestie enkele punten in verband met Nieuw Guinea wel ter sprake zouden kunnen komen. Omtrent de plaats waar de conferentie, indien zij doorgang vindt, gehouden zal worden staat nog niets vast. Men heeft daar over en weer nog wel een verschillend oordeel over, maar zo wist men mij er aan toe te voegen „hierover hoeven we elkaar gelukkig niet in de haren te zitten". Van Nederlandse kant vestigt men er de aandacht op, dat voorzover het besprekin gen tussen deskundigen betreft, het geen bezwaar zou kunnen opleveren indien deze ergens buiten Nederland in Europa zouden plaats vinden, maar wanneer het gaat om De heer Kwee Djie Hoo, de Indonesi sche zaakgelastigde in Den Haag, die de Indonesische ambassadeur in missie, mr. Utoyo Ramelan, steeds heeft vergezeld bij de besprekingen met de Nederlandse re gering in Den Haag, vertrekt vandaag naar Djakarta om het Indonesische kabinet in te lichten over de gang van zaken omtrent het vooroverleg. een conferentie tussen ministers, ware het wel heel onpractisch als men die niet in Den Haag zou houden. Nogmaals echter, dit zal niet een ernstig strijdpunt worden. In aansluiting aan het bovenvermelde omtrent het vraagstuk van de souvereini- teit van Nieuw Guinea kan nog worden meegedeeld, dat minister Luns, dié heden naar Amerika vertrekt om de UNO-ver- gadering bij te wonen, van plan is om dui delijk kenbaar te maken, in verband met de mogelijke bespreking in die vergadering van de aangelegenheid Nieuw Guinea, dat Nederland zich op het standpunt stelt, dat de UNO zich hiermee in geen enkel opzicht heeft te bemoeien. En ook, dat men juist zou handelen, met zelfs niet in enige reso lutie te verwijzen naar, of melding te ma ken van, de eventueel te houden Neder lands-Indonesische ministersconferentie: want het staat absoluut vast, dat daar het onderwerp van de souvereiniteit over Nieuw Guinea, geheel en al onbesproken en onaangeroerd zal blijven. (Van een bijzondere medewerker) Naar wij van doorgaans welingelichte zijde vernamen, rr\oet het voorlopig onder zoek naar het beleid van de Haagse com missaris, de heer F. J. K., hebben aange toond, dat een terugkeer van de functionaris vrijwel onmogelijk moet worden geacht. Met de waarneming van het commissariaat is thans belast de commissaris van politie, de heer G. J. Thijssen, onder wie de uit voerende dienst van de geüniformeerde politie ressorteert. De Haagse commissaris wordt er van beticht zonder voldoende overleg met de hoofdcommissaris adviezen te hebben ge geven aan het college van B. en W. van Den Haag, waardoor althans in één geval door het college een beslissing is genomen, die de hoofdcommissaris onjuist schijnt te achten. TOKIO (United Press) De Nederland se ambassadeur jhr. O. Reuchlin heeft Ja pan verzocht voortgang te maken in de kwestie van de Nederlandse aanspraken op vergoeding wegens oorlogsschade. Reuchlin maakte op het ministerie van Buitenlandse Zaken zijn opwachting bij minister Mamamoroe Sjigemitsoe, om aan te dringen op snelle afdoening van het Ne derlandse verzoek om schadeloosstelling voor 110.000 Nederlandse onderdanen die in de tweede wereldoorlog door Japan ge ïnterneerd zijn. De speciale gemachtigde, baron G. E. van Ittersum, is op 5 November per vlieg tuig naar Nederland teruggekeerd nadat hij bijna een maand lang met de Japan ners onderhandeld had over deze kwestie. Voor zijn vertrek was door Van Iittersum verklaard dat de Nederlandse eis en de door Japan voorgestelde regeling ver uit een lagen. ANDERNACH (United Press) Een „voorhoede" van dertig man, de eerste mi litairen van het nieuwe Duitse leger, arri veert Donderdag in het militaire opleidings kamp Andernach om de aankomst voor te bereiden van de eerste kadercompagnieën, die op 2 Januari daar hun intrek zullen nemen. In Bonn werden Donderdag weer 180 officieren en manschappen beëdigd, waar mee het totaal van het Duitse leger thans 367 man bedraagt. „Ons leger lijkt op de legendarische Zuid-Amerikaanse legers, die meer gene raals dan soldaten tellen", spotte een woordvoerder in Bonn. Donderdag name lijk werden de eerste drie gewone solda ten beëdigd. BONN (Reuter) Donderdag begon te Bonn in een uitermate druk bezochte bij eenkomst van de West-Duitse Bondsdag het aangekondigde debat over de West- Duitse buitenlandse politiek, waarbij het er in hoofdzaak om gaat of West-Duitsland, al dan niet onafhankelijk van het Westen, rechtstreekse besprekingen met de Sovjet- Unie zal voeren over een Duitse hereniging. Het debat werd geopend met een toespraak van de minister van Buitenlandse Zaken Von Brentano. De hoofdpunten uit zijn betoog, dat door luisteraars en kijkers voor radio en tele visie in geheel West-Duitsland kon worden gevolgd, waren de volgende: Groot-Bri.ttannië, Frankrijk en de Ver enigde Staten hebben in de recente vier- mogend'hedenbesprekingen te Genève re kening gehouden met alle West-Duitse wensen op het gebied der hereniging. Ook andere staten-NAVO-leden en de landen- leden der West-Europe?e unie hebben zich volledig solidair mei West-Duitsland be toond. Von Brentano verklaarde nadrukkelijk, dat noch West-Duitsland, noch een ver enigd Duitsland zich er ooit, achter de rug van de Westelijke mogendheden om, toe zou lenen een overeenkomst met de Sovjet- Unie aan te gaan. „Molotov mag er dan in 1939 in geslaagd zijn een bondgenootschap tussen Hitier en Stalin te sluiten, waardoor de twee totali taire stehels samenwerkten, doch hij zal er nimmer in slagen de West-Duitse federale republiek van thans tot iets dergelijks te bewegen", zei hij, vervolgend: „West-Duits land zal getrouw en onverzettelijk vasthou den aan zijn huidige politiek van bondge nootschappelijke samenwerking met het Westen. Het zal weerstand bieden aan zo wel bedreigingen als verlokkingen. Men zal met het Duitse volk geen koehandel kun nen drijven, met zijn vrijheid als inzet". „De West-Duitse regering zou geen ogen blik geaarzeld hebben rechtstreeks met de Sovjet-Unie over een Duitse hereniging te onderhandelen, indien zij van mening was geweest dat de belangen der Westelijke mogendheden en van West-Duitsland in deze niet samenvielen. Doch in feite zou een dergelijke handelwijze onjuist zijn ge weest. Groot-Brittannië, Frankrijk en de Verenigde Staten hebben in hun bespre kingen met de Sovjet-Unie de Duitse zaak met een toewijding bepleit, welke ons tot dankbaarheid noopt", aldus Von Brentano, die vervolgde: „De West-Duitse regering is voorstand ster van het handhaven van NAVO-troe- pen op West-Duitse bodem. Zij verwerpt elke gedachte aan neutraliteit of demilita- risatie, opgelegd aan een herenigd Duits land. Zij is tegen het stichten van een „raad voor geheel Duitsland", waarin ver tegenwoordigers van Oost- en West-Duits land zitting zouden hebben. Zij is vóór Duitse hereniging via in vrijheid gehouden algemene verkiezingen, met afdoende vei ligheidswaarborgen voor alle betrokken partijen. West-Duitsland verwerpt alle eisen, die minister Molotov op de jongste Geneefse besprekingen heeft gesteld met betrekking tot een hereniging van Duits land." De West-Duitse minister van Buiten landse Zaken gaf een uiteenzetting omtrent de te Genève gedane voorstellen inzake het sluiten van een gemeenschappelijk Euro pees veiligheidsverdrag en hereniging van Duitsland. „Het schijnt, dat de Sovjet-Unie uitsluitend belang stelt in veiligheidswaar- borgingsvoorstellen, welke de bestaande desbetreffende overeenkomsten van het Westen ontbinden, of ondoelmatig maken", verklaarde hij. Berlijn „De West-Duitse regering neemt de Sov jet-Russische verklaring, dat Oost-Berlijn een deel is geworden van de „souvereine staat" Oost-Duitsland, zeer ernstig op", vervolgde Von Brentano. De Sovjet-Russische bevelhebber van Oost-Berlijn, generaal-majoor Dibrova, heeft de viermogendhedenstatus van zijn sector in het geding gebracht. Ik heb reden om aan te nemen dat, indien zijn houding ondersteuning vindt in andere officiële Russische verklaringen, de „Westelijke grote drie" op doelmatige wijze hun hou ding zullen uiteenzetten". Het debat werd Donderdag met deze ver klaring van Von Brentano beëindigd. Het zal Vrijdag met een debat, dat de gehele dag zal duren, worden vervolgd. Het debat werd bijgewoond door de 79- jarige West-Duitse bondskanselier dr. Kon rad Adenauer, die hiermee voor het eerst sinds zijn ziekte weer bij een vergadering der volksvertegenwoordiging aanwezig was. Von Brentano deed een „plechtig beroep" op de Sovjet-Unie voort te gaan met het naar hun land terugzenden van Duitse krijgsgevangenen, dat 20 October is ge staakt. In elk geval beschouwt West-Duitsland voorlopig het tot stand brengen van diplo matieke betrekkingen met de Sovjet-Unie louter uit technisch oogpunt een belang rijke aangelegenheid. „Zolang de Sovjet-Unie blijft uitgaan van de verdeling van Duitsland en het bestaan van twee Duitse staten, zal er geen sprake kunnen zijn van normale betrekkingen tus sen onze beide landen", aldus besloot Von Brentano. Zegslieden in Washington: WENEN (United Press) Twee Oos tenrijkse postbeambten, die met twee post zakken, inhoudende 175.000 shilling, per trein van Wenen naar het dorpje Unter- tullnerbach (nabij Wenen) waren gereisd, werden bij het verlaten van het station netje door twee gemaskerde bandieten aan gehouden. De rovers bedreigden hen met pistolen en konden met de buit ontkomen. Het grote geldsbedrag was bestemd voor de uitbetaling van pensioenen voor ouden van dagen in Untertullnerbach. WASHINGTON (United Press) Het bezoek, dat de Nederlandse minister van Defensie de heer C. Staf aan Washington gebracht heeft, leverde stof tot nadenken op voor liet ministerie van Defensie, aldus verneemt United Fress in bevoegde krin gen. Men huldigt in Washington de opvat ting, dat de uiteenzettingen van de heer Staf tot betere resultaten van de bijeen komst van defensie-ministers der NAVO- landen (in December in Parijs) zullen lei den. De heer Wilson, de Amerikaanse minister van Defensie, heeft door het bezoek van minister Staf een betere kijk gekregen op de toekomstige behoeften van Europa ten aanzien van de defensie en heeft stappen ondernomen om te zorgen, dat zijn depar tement in die behoeften ook zal voorzien, zo verzekerde men in Washington. Zegslieden van het ministerie deelden mede, dat minister Staf tijdens zijn bespre kingen in Washington een warm voorstan der bleek te zijn van multilaterale regelin gen boven bilaterale wat betreft de uitrus ting der NAVO-troepen in Europa. Men heeft in Washington de indruk, dat minister Staf de wens koestert dat de „on derbouw" van de NAVO verbreed wordt en een verscheidenheid van wapens en mu nitie, ja zelfs andere typen vliegtuigen gaat omvatten, waardoor een meer efficient ge bruik mogelijk is. De leveringen zouden dan daarheen kunnen gaan, waar men ze het meest nodig heeft. Voorts meent men, dat minister Staf een voorstander is van een NAVO-pool voor atoom- en andere moderne wapenen (zo als geleide projectielen) onder het directe gezag van generaal Gruenther. Aldus zou den deze wapens het speciale werktuig van het hoofdkwartier zijn en niet in handen blijven van een of ander land. BONN (ANP) De vorming van een Nederlands-Duitse gratiecommissie voor het herzien der vonnissen, die over de in Nederland gevangen gehouden Duitse oor logsmisdadigers zijn geveld, wordt ver langd door de ondervoorzitter van de li berale fractie van de Bondsdag, dr. Erich Mende. In de persdienst der liberale par tij schrijft dr. Mende naar aanleiding van de in Nederland gepubliceerde lijst der be trokkenen: „Reeds een korte blik op de lijst toont aan, dat het hier tenminste ten dele gaat om gevallen, waarbij de schuldvraag problematisch is in verhouding tot de strafmaat". Hij vervolgt: „Zonder een oordeel uit te spreken over de gevallen op zich, toont toch de lijst der veroordeelden aan, dat uit de toelichting een motivering van de straf maat niet geheel kan worden afgeleid Het lijkt dringend noodzakelijk ook met Ne derland tot de vorming van een gezamen lijke gratiecommissie te komen, zoals die met andere Westelijke landen reeds be staat. Slechts wanneer het gehele proces-mate riaal kan worden overgelegd kan worden vastgesteld, in hoeverre het gaat om .en- sen, die werkelijk misdaden hebben be gaan of in hoeverre hier in de psychose der eerste na-oorlogse jaren vonnissen zijn ge veld, die uitgaan boven zuiver criminele feiten en hun vervolging". DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S Rudolf Haas: Het lachen is het liefste kind des levens. DJAKARTA (PIA) De Indonesische premier Harahap heeft over de vrijlating van Van Krieken medegedeeld dat Van Krieken enige tijd geleden uit Makassar naar Djakarta is overgebracht voor een verhoor door de procureur-generaal. Za terdag werd hem beperkte bewegingsvrij heid toegestaan, doch hij moest zich ter be schikking van de procureur-generaal hou den, die hem Maandag opnieuw heeft ver hoord. Dinsdag kwam de procureur-gene raal tot de conclusie, dat er geen reden was, Van Krieken langer aan te houden, omdat er tegen hem geen feiten op cri mineel terrein zijn gebleken. Op de vraag, of de vrijlating van Van Krieken enig verband houdt met de be sprekingen tussen Nederland en Indone sië in Den Haag verklaarde minister-presi dent Harahap, dat de vrijlating daarmede in geen enkel verband staat. De zaak-Van Krieken was reeds enige tijd lopende. Zij was nog niet opgelost en stond geheel los van de betrekkingen met Nederland, aldus premier Harahap. Van Krieken is nu op weg naar Biak, op Nederlands Nieuw Guinea. LONDEN (Reuter) De Britse premier sir Anthony Eden heeft Donderdag bekend gemaakt, dat hij een interdepartementale commissie heeft ingesteld, die hem be- huplzaam moet zijn bij het voorbereiden van het officiële bezoek aan Engeland van de Russische leiders Boelganin en Kroesj tsjev. Zij worden in April in Londen ver wacht. Deze bekendmaking volgde op een vraag van het socialistische lagerhuislid George Thomas, of de jongste verklaringen van de Russische leiders in India de plan nen van de Britse regering ten aanzien van het bezoek op enigerlei wijze hadden ge wijzigd. BONN (Reuter) De ambassadeurs van Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten in West-Duitsland hebben Donder dag in een nota aan de Sovjet-autoriteiten in Berlijn geprotesteerd tegen de Sovjet verklaring dat Oost-Berlijn een deel is van een souverein Oost-Duitsland. DE BILT: Een grote depressie-activiteit op de oceaan, die al enige dagen gaande is, breidt zich geleidelijk naar West-Europa uit. Het frontenstelsel van een diepe de pressie tussen Groenland en IJsland na derde Vrijdagmorgen de kusten van Ier land en Schotland. Dit frontenstelsel zal in de loop van Vrijdag en Zaterdag over de Noordzee naar onze omgeving opdringen, waardoor de regenkansen groter worden. De wind zal uit Westelijke richtingen wat gaan toenemen. Hierdoor wordt zachte lucht van de Atlantische oceaan aange voerd. Het gevolg van deze ontwikkeling is, dat de kans op vorst voorlopig klein is, gedurende het weekeinde mag op tamelijk zacht weer voor de tijd van het jaar ge rekend worden. (van hedenmorgen 7 uur) toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Dublin Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vhssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven VI. Z.-Limb. motregen regen onbewolkt nevel geheel bew. geheel bew. mist mist zwaar bew. mist mist nevel regen nevel mist nevel mist nevel nevel licht bew. geheel bew. zwaar bew. dichte mist half bew. geheel bew. dichte mist mist mist geheel bew. co Z O windstil Z windstil windstil N windstil NW ZW windstil windstil windstil windstil windstil windstil ZW 2 -1 6 4 3 M - w 5 2s 1 0,1 0 0 0 0,4 2 5 1 0,5 0,3 1 2 12 3 2 -4 -5 -3 3 0,1 1 0 0 3 2 -0 0 14 0,5 matige W 7 zw. ZW 4 zw. ZZW 4 mat. ZW 5 zw. ZZW 4 zw. ZZW 4 mat. ZZW 5 zw. ZZW 6 0,1 1 1 0,5 1 0,1 0 0,1 Neerslag laatste 24 uur. CCOCCCCOCOOOOCXXX-*r<xr»xxxx>:ccooocococc< MEER WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Aanvankelijk nog wat mist. Overi gens veel bewolking met later plaatse lijk wat regen, voornamelijk in het Noord-Westen van het land. Overwe gend matige, maar aan de kust tijdelijk krachtige Zuid-Westelijke wind. De zelfde of iets hogere temperaturen. 3 December Zon op 8.29 uur, onder 16.34 uur. Maan op 21.21 uur. onder 11.37 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vyrdag 2 December Hoog water: 5.14 en 17.33 uur. Laag water: 0.51 en 13.13 uur. Zaterdag 3 December Hoogwater 6.03 en 18.22 uur. Laag water: 1.39 en 14.02 uur. ÖCOGCOOCOCXXXXXXXXXXXX«»CXJOOOOOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOC

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1