Engelse tekst van maas wijdte verdrag is foutief vertaald Verhouding tussen kosten en prijzen steeds ongunstiger FOTO LUX m Patisserie Dekkers alleen roomboter Voor de Juniors Laatste gang van W. Sterk Twee jaar voor hulp bij twee berovingen Kamerleden menen: Veroordeling van de VEM getuigt van zveinig soepelheid Verslag over Landbouwbegroting Schip bij Zandvoort vastgelopen Maak dat U er bij komt COR v. d. MEER i iS f 14.25 CV f 3.80 en f 4.75 per stuk BOTERSTAVEN f l.7°-f2.is Wij verwerken 13 V erzekeringsmaatschap- pijen bouwen vacantie- centrum Buitenlandse Pers vereniging dertig jaar Een Oostenrijkse volksauto? Zeer lage aandelenomzet in November Loonvorming in landbouw krijgt bizondere aandacht Vissersvaartuig bezuiden Scheveningen op strekdam Opstellingen Scheen va art VRIJDAG 2 DECEMBER 1955 In ons bedrijf heeft vanmorgen een ogen blik absolute stilte geheerst als laatste eer bewijs aan de overleden chef van onze drukkerij, de heer W. Sterk,wiens stoffelijk overschot vandaag werd gecremeerd. Om half elf schaarden de leden van directie, redactie, administratie en de tech nische afdelingen zich langs de voorgevel van het drukkerijgebouw aan het Groot Heiligland, waar de rouwstoet passeerde en door de heren B. Tersmitten en W. van Kampen, de oudste twee leden van het technisch personeel, een krans werd toe gevoegd aan de vele bloemstukken die de baar dekten. Daarna vervolgde de stoet zijn weg naar Westerveld. Een lange stoet belangstellenden volgde de met bloemen overdekte baar op weg naar de grote aula van het Velsense crema torium. Bij het binnenkomen van de stoet werd op het orgel het „Largo" van Handel gespeeld en als eerste spreker voerde in de aula de heer P. W. Peereboom het woord namens de directie van de Grafische Be drijven Damiate N.V. De heer Peereboom zeide, een diepe behoefte te gevoelen om een ernstig gemeend woord bij het over lijden van de heer Sterk te spreken. Dit plotseling verscheiden had een diepe schok bij allen in de onderneming teweeg ge bracht. Met de heer Sterk gaat een mens verloren, die zijn medewerking en zijn beste krachten bijna veertig jaar lang met grote toewijding aan het bedrijf heeft ge geven. Dagen na zijn heengaan wordt zijn afwezigheid nog steeds als een onwezenlijk feit gezien. Men had hem na zijn voorge nomen afscheid in 1956 nog gaarne een langdurige rust gegund. Niet alleen, dat het bedrijf een uitstekend medewerker verloor, maar er is ook een vriend in hem heenge gaan, een onkreukbaar vriend, die de waar dering voor zichzelf kon wegcijferen ten behoeve van anderen. De heer Peereboom richtte tenslotte een persoonlijk woord tot de overleden chef van onze technische af deling en bracht hem daarin veel dank voor hetgeen hij in al die jaren voor de onderneming heeft verricht. Als tweede spreker voerde namens het gezamenlijk personeel van het bedrijf de heer B. Tersmitten het woord, die zijn vriend Sterk had gezien als een centrale figuur in het bedrijf. De band, die er tussen de overleden chef en hem was ontstaan, was een band van vriendschap. Hij waar deerde de overledene als een markante, sociaal voelende collega, die tot het einde vitaal bleef en bovendien een goed bonds- makker is geweest. Namens de afdeling Haarlem van de Al gemene Nederlandse Grafische Bond sprak de heer D. Wijtemann, die de ontsteltenis bij het verscheiden van de oud-afdelings voorzitter schetste en grote waardering uit sprak voor de oprechtheid en de kameraad schap van de heer Sterk. Uit naam van het dagelijks bondsbestuur van de Algemene Nederiandse Grafische Meisje van 24 jaar beroofde auto mobilist in het Amsterdamse Bos De rechtbank te Amsterdam heeft de 24- jarige mej. M. H. A., die geholpen heeft bij twee berovingen een in een Amsterdams hötel en de andere in het Amsterdamse Bos veroordeeld tot twee jaar met aftrek. Tegen haar had de officier anderhalf jaar onvoorwaardelijk geëist. Ter zitting weigerde de jongedame de naam van haar compagnon te noemen. In het eerste geval was zij op een nacht de kamer van de eigenaar van het hotel, waar zij logeerde, binnengegaan en had daar een portefeuille met 250 gulden meegenomen. Het tweede geval betreft de beroving van een fabrikant uit Lunteren in het Am sterdamse Bos. Op een avond in Mei reed de fabrikant met zijn auto in Amsterdam. Hij had de vriend van de jongedame als lifter meegenomen. De man vertelde, dat hij naar Amstelveen moest. In de Leidse- straat sond de vriendin van de lifter. Hij vroeg de fabrikant haar ook mee te nemen omdat zij dezelfde kant uit moest. In het Amsterdamse Bos had de lifter ineens het sleuteltje uit het contact getrokken. De fa brikant was uitgestapt en werd plotse1 ing van achteren aangevallen, geschopt, ge slagen en op de grond geworpen. De jonge dame had daarna zijn zakken leeggehaald. Ook plannen voor centrum in Z andvoort De verzekeringsmaatschappijen „Nillmij" en „Arnhem" hebben een schrijven gericht tot B. en W. van Arnhem, waarin zij ver zoeken om medewerking voor de bouw van een vacantiecentrum, dat deze maatschap pijen opgericht zouden willen zien bij de Kemperbergerweg te Arnhem. Daarvoor wenst men een terrein aan te kopen van 30 h.a. De „Nillmij" en „Arnhem" zien dit project als een geldbelegging. Voor de ex ploitatie is opgericht een speciale N.V., de BUKA (Bungalow- en Kampeerbedrijven), die de centra beheert. De Buka beheert reeds diverse vacantiecentra, onder andere in Hoenderloo, Ruinen, Ravesteyn, op Texel, waar men een terrein heeft. Er zijn nog plannen nieuwe centra te openen, on der andere te Z a n d v o o r t en op de Ve- luwe. Bond werd het woord gevoerd door de heer P. den Boer, uit wiens woorden de grote liefde voor de organisatie en de vakbewe ging van de heer Sterk bleek. Tenslotte sprak de heer G. Koot, tweede voorzitter van het ziekenfonds „Zieken zorg", die de grote menselijke waardigheid van de overledene schetste en de diepe in druk weergaf, waarmee het overlijden van hem in de kringen van het ziekenfonds is ontvangen. De kist daalde daarna onder de klanken van „Morgenrood" van Otto de Nobel. Een zoon van de thans ontslapene, de heer Ch. Sterk, dankte voor het betoonde medeleven. In het Voorlopig Verslag der Tweede Kamer over de begroting van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening geven ver schillende leden als hun mening te kennen, dat voor het verkrijgen van een gunstig resultaat met de sanering van de visserij- vloot en de verbetering van hft distributie apparaat het particulier initiatief van es sentieel belang is. Kan de minister reeds nadere mededelingen doen omtrent het verloop van zaken hierbij in de laatste maanden en van de tot heden verkregen resultaten? zo vroegen zij. Deze leden merkten voorts op, dat bij de behandeling van de wet op de maaswydte de mening leefde, dat haring- en makreel- vissery niet door de maas wijdtebepalingen zouden getroffen worden. Nu blijkt dit wel het geval te zijn, hetgeen, naar deze leden meenden, te wijten is aan de foutieve ver taling van de Engelse tekst van het Lon- dense verdrag van 5 April 1946. De Fransen en Belgen zouden, dank zij een juiste ver taling, een uitwijkmogelijkheid hebben, die wy missen. Als dit inderdaad zo is, dan verzoeken zij de minister zo spoedig moge lijk met een voorstel tot wijziging te komen. Veroordeling van de V.E.M. „Acht de minister de veroordeling van de rederij V.E.M. te IJmuiden en vier van haar schippers door de politierechter te In het Voorlopig Verslag der Tweede Kamer over de begroting van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening worden van nagenoeg alle zijden beschouwingen ge wijd aan de steeds ongunstiger wordende verhouding tussen kosten- en prijspeil in de landbouw. Verklaard werd dat er een groeiende ongerustheid heerst bij het agra rische volksdeel wegens de voortgaande stijging van kosten en het gelijk blijven of dalen der inkomsten. Met zorg vroeg men zich af, of de landbouw dit bij een verdere loonstijging wel zal kunnen bij houden en of de strijd met de alles weg zuigende industrie niet fataal zal worden voor de arbeidsvoorziening in de land bouw. De minister heeft in de toelichting op zijn begroting gezegd dat een bloeiende industrie ook voordelig is voor de land bouw. Maar, zo vroeg men, is het omge keerde niet evenzeer het geval? Daarmede Redevoering van dr. Drees „Het is door uw werk, dat de wereld in de voor Nederland rampspoedige dagen van Februari 1953 zo zuiver en spontaan heeft gereageerd", zo zei minister-president dr. W. Drees in een toespraak, die hij hield op het Internationaal Congres van de Bui tenlandse Persvereniging in Nederland, die daarmee haar dertig-jarig jubileum viert. „Zelden heb ik sterker de invloed van de internationale pers gevoeld dan tijdens de watersnoodramp", vervolgde minister Drees. Hij zeide voorts overtuigd te zijn van de grote betekenis der vrije menings vorming. Het doel van dit internationale congres is samenwerking te verkrijgen tussen de buitenlandse correspondenten in diverse landen, de beroepsbelangen te bevorderen en eventueel te komen tot de oprichting van een internationale federatie van bui tenlandse persverenigingen. Tot bespreking van deze plannen wordt het congres bij gewoond door vertegenwoordigers van bui tenlandse pei'sverenigingen in België, Duitsland, Frankrijk, Groot Brittannië, Luxemburg, Oostenrijk, de Vei-enigde Sta ten, Zweden en Zwitserland. De jubileumviering staat onder bescherm heerschap van Prins Bomhard, die echter niet aanwezig is omdat hij, zoals de voor zitter de heer H. G. Kersting in zijn ope ningsrede vermeldde, buitenslands is. De Prins heeft zich doen vertegenwoordigen door zijn particulier secretaris, dr. F. A. de Graaft Ook W. J. baron van Heeckeren van Molecaten, Darticulier secretaris van de Koningin woont het congres bij. De buitenlandse correspondenten in ons land eerden de Nederlandse journalist dr. M. van Blankcnstein. door hem te benoe men tot erelid der vereniging. Vervolgens hield de vice-voorzitter de heer Herm i Bleich, buitenlands corres pondent in Nederland voor een aantal Zwitserse bladen, een pleidooi voor een nauwere internationale samenwerking tus sen de buitenlandse perverenigingen. Na de lunch begaven de correspondenten zich naar het instituut voor wetenschappen aan de Keizersgracht, waar prof. dr. K. Baschwitz hen rondleidde over de inge richte tentoonstelling „Het Nieuws". De dag werd besloten met een receptie van het bestuur in het I.C.C. (paviljoen Vondelpark). De receptie werd zeer druk bezocht. Er bestaat grote kans. dat de Puchfabrie- ken op de voorjaarsbeurs te Wenen een Oostenrijkse volkswagen zullen exposeren, zo deelt het bureau voor de Oostenrijkse buitenlandse handel mee. In de zomer van 1956 zal vermoedelijk met de productie van 100 wagens per maand een begin worden gemaakt. De Puch-volkswagen zou naar verluidt een kruising zijn tussen de Fiat 600 en de Goggomobil. De tweetakt luchtgekoelde motor, die achter in de wagen is aange bracht, heeft een vermogen van 17 pk. De wagen zou éen maximumsnelheid van 95 km per uur hebben. In Thondorf is reeds de fabriek voor de nieuwe wagen verrezen. De carrosserieën zullen waarschijnlijk door de Steyrfabrie- ken worden vervaardigd. moet bij het vaststellen der prijzen ook rekening worden gehouden. Men kon wel de mening van de minister onderschrijven, dat de landbouw ermee gebaat is, dat de consumenten in binnen- en buitenland be schikken over toenemende koopkracht. Opgemerkt werd echter, dat de productie kosten door stijgende lonen en stijgende prijzen van productiemiddelen nadelig worden beïnvloed, zodat, tenzij ook de prijzen van de producten evenredig stij gen, de positie van de landbouw ongun stiger wordt en diens eigen koopkracht daalt. De kostprijzen van vrijwel alle landbouwproducten zijn door toepassing van rationeler arbeidsmethoden, verhoging en verbetering van de productie, de laatste jaren sterk gedaald. Maar door de stijging van de factoren, die op de kostprijzen van invloed zijn, werden de behaalde voordelen geheel of voor een belangrijk deel teniet gedaan. De redenering, dat de landbouw geen loonsverhogingen moet toepassen in dien het bedrijf deze niet kan dragen, dus deze niet kan opvangen door een ver hoogde productie, is theoretisch volkomen juist, maar in de praktijk gaat zij niet op. Vele leden hadden critiek op het beleid van de minister inzake de garantieprijzen, met name over het plotseling loslaten van de garantieprijs voor koolzaad nadat dit reeds gezaaid was. Vele leden vestigden er de aandacht op, dat het aantal ambtenaren van het depar tement thans met niet minder dan 1100 is gestegen in vergelijking met het vorig jaar. Zij zouden een nadere verklaring op prijs stellen omtrent de noodzaak van een zo groot aantal ambtenaren, temeer nu het aantal overheidsmaatregelen op landbouw gebied aanmerkelijk is ingekrompen. In tegenstelling tot November 1954, toen de aandelenomzet op de Amsterdamse ef fectenbeurs een na-oorlogs hoogtepunt be reikte met ruim f 110.000.000 nominaal, is de activiteit in de zojuist afgelopen No- vembermaand zeer gering geweest. In aan delen werd slechts voor een bedrag van f 47.520.442 verhande'Men moet terug gaan tot December 1953 om een dergelijk laag cijfer te vinden. De obligatie-omzet beliep in November f 49.639.788 en 16.292 certificaten van Amerikaanse aandelen kre gen een nieuwe eigenaar. De omzet tot dusverre in 1955 is nog bo ven die van Jan.-November 1954 geble ven, namelijk respectievelijk f 811.882.676 en f 785.743.519. Voor de obligaties waren deze cijfers f 570.782.172 en f 665.411.886. Hoewel de activiteit ter beurze gering is geweest, heeft de markt zich toch geleide lijk in opwaartse richting ontwikkeld. Het ANP-CBS algemeen beurs-indexcijfer (ba sis 1953 100) is van 206 per 31 October gestegen tot 222 per ultimo November. Zoals bekend, is het streven van de re gering erop gericht, verhogingen van de prijzen zoveel mogelijk tegen te gaan. Dit betekent niet, dat zij uitsluitend verbete ringen in de arbeidsvoorwaarden, die geen verhogingen van het prijspeil ten gevolge kunnen hebben, zou mogen goedkeuren. De minister van Sociale Zaken wijst er in dit verband op, dat zulks na enige tijd tot de sociaal ongewenste toestand zou leiden, dat sommige lonen étappe-gewijze aanzienlijk zouden kunnen stijgen, terwijl in de lonen \%n andere categorieën ar beiders nimmer enige verbetering zou mo gen worden gebracht. Op het standpunt van sommige Tweede Kamerleden, dat de arbeiders hun recht vaardig deel der gestegen welvaart niet steeds langs de weg van directe loonsver hoging behoeven te verkrijgen, wordt dooi de regering gedeeld, zoals gebleken is uit de jongste verruiming der secundaire ar beidsvoorwaarden. Ten aanzien van de positie van de land bouw bij een nieuw stelsel van loonvor ming geldt hetzelfde. Men kan niet ener zijds verlangen, dat de arbeidsvoorwaar den in deze bedrijfstak niet achter mogen blijven bij die in de achterste sectoren, en anderzijds tegen verhoging van de richt prijzen ageren. De minister onderschrijft overigens het oordeel, dat de positie van de landbouw in een gewijzigd stelsel van loonvorming bijzondere aandacht zal vereisen. \yy Haarlem wegens overtreding van de voor schriften inzake de maaswijdte, niet in strijd met de wenselijkheid van een soepele toepassing in de overgangstijd?" zo vroegen deze Kamerleden. Van verschillende zijden vroeg men nog maals 's ministers aandacht voor de aanleg van een vissershaven te Katwijk. Men meende, dat met de aanleg van een haven te Katwijk het belang van de visserij in hoge mate zal worden gediend. Ook voor de verbetering van de Scheve- ningse haven werd opnieuw door zeer vele leden de aandacht gevraagd. Onder meer vroegen zij of het de minister bekend is dat kustvaarders in Scheveningen niet kunnen laden wegens onvoldoende diepte van de haven en of hij bereid is in overleg met de minister van Verkeer en Waterstaat en het gemeentebestuur van 's Gravenhage te bevorderen, dat in dit opzicht voorzie ningen worden getroffen, hetgeen ten goede zou komen aan de export van haring. Ter hoogte van de reddingspost „Piet Oud" aan de Noordboulevard te Zandvoort, tussen de tweede en derde bank, is een tot nog toe onbekend schip, waarschijnlijk een trawler of een kotter, hedenochtend aan de grond gelopen. Men kon het draaien van de schroef van het vaartuig horen. De dichte mist belemmert echter ieder zicht. De opvarenden hebben tot nog toe geen verzoek om assistentie gedaan, zodat men vermoedt dat zij zullen trachten het schip vanavond bij hoog water op eigen kracht weer vlot te krijgen. Het vissersvaartuig „Jan Hubert" GO-V is bezuiden Scheveningen op een strekdam gelopen in de vroege octhenduren van vandaag. De bemanning verzocht dringend om assistentie van een reddingboot en seinde, dat het zwaar lag te stoten. De Goeree is tegen de octhend nog hoger op de strekdam komen te zitten. De red dingboot Dorus Rijkers blijft in de buurt, maar voor de bemanning van de Goeree V bestaat geen gevaar. Tegen de avona zaï men met de vloed een poging doen het gestrande vaartuig vlot te krijgen. TerrasvogelsCSV. De thuisclub komt uit met: Butter; Goedhart en Van Gelder; Spanjaard, Disselköter en Van Eden; Rijke, Schippers, Pellemans, Van Vuuren en Bou wer. VitesseVelsen. De Velseharen beschik ken over: Jansen: Hijnen en Tromp Sr.; Van den Enden. Wijker en Boon:Trómp Jr., Bouwer, Wesselman. Braam en Donker. DWS 2Stormvogels 2. De reserves der Vogels vertrekken met: Venus: Zwemmer en Van Es; Visser, Heilig, De Bie: Linden- berg, v. d. Velde, Van Onselen, Nicolaï en v. d. Steen. Aardijk, 1 Dec. te Le Havre. Alhena. 30 v. Las Palmas n. Recife. Alpherat, 1 Dec. te Santos. Amsteldiep, 30 v. Rotterdam n. Basrah. Arendsdijk, 30 te Rotterdam. Aagtedijk. pass. 1 Gibraltar n. Halifax. Alamak. 1 Port Said. Atje Ray S, 1 v. Rotterdam n. Wilmington. Alderamin, 1 te Marseille. Almkerk, 1 te Antwerpen. Alwaki, 30 v. Bombay n. Colombo. Aagtekerk, 1 te Newcastle. Alderamin, 1 te Marseille verw Annenkerk, 1 v. Las Palmas n. Kaapstad. Alcyone, 2 te Rotterdam verwacht. Amerskerk. 1 Colombo. Baarn, 30 v. Buenaventura n. Cristobal. Bintang, 1 Ummsaid. Breda. 1 v. Rotterdam n. Delfzijl. Bontekoe, 1 te Surabaja. Beninkust. 1 te Takoradi. Banka, 1 150 m. O. Ceylon n. Belawan. Breda, 1 v. Rotterdam n. Delfzijl. Cradle of Liberty, 30 105 m. N. Tobroek. Camphuys, 1 te Singapore verwacht. Castor, 1 te Pampatara. Caliex Nederland, 3 Curasao verw. Caltex Leiden 1 175 m. O. Malta n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 1 Ras Fartak n. Suez. Cistula, 1 te Napels Delfshaven, 1 Dec. te Santos. Duivendijk, 1 Dec. te Los Angeles. Drente 1 te Soerabaja. Dorestad, 30 300 m. O.Flores. Eemdijk, 30 v. Rotterdam n. Londen. Eemland, 1 v. Amsterdam n. Bremen. Erinna, 2 Bangkok. Esso Den Haag, pass. 1 Gibraltar n. Antwerpen Ena, 1 te Gothenburg. Elizabeth B, pass. 1 Kossair 10 te Bombay verw. Esso Rotterdam, 1 180 m. O. Algiers. Falco, verm. 1 v. Triest n. Valencia. Friesland (SSM), 1 v Gdynia n. d. Theems. Gordias, 30 te Rotterdam. Guineekust, 1 Bordeaux. Guineekust, pass 30 Lissabon n. Bordeaux. Groote Kerk, 30 te Amsterdam. Ganymedes, 1 v. Cumana n. Pta Cardon. Helder, 29 v. Amapala n. Balboa. Helena, 1 Dec. te Port au Prince. Hersilia, 1 Dec. te Rotterdam. Hoogkerk, 1 Dec. v. Hongkong n. Shanghai. Hydra, 30 v. Port of Spain n. Paramarigo. Hathor, 1 v. Hamburg n. Emden. Ivoorkust. 1 v. Bordeaux n. Dakar. Jagersfontein, 1 te Kaapstad. Jason, 1 Dec. le Pto Cabello. Korenia, 1 Dec. te Rastanura. Kopionella, 1 v. Rotterdam n. Curasao. Kota Baroe. 1 v. Sue/, n. Belawan. Kryptos, 1 v. Kaapstad n. Fao. Korovina, 1 te Ornskoldsvik verw. Krebsia, pass. 1 Gibraltar n. Rotterdam. Laagkerk, pass 1 Ouessant n. Antwerpen. Luna, 1 te Amsterdam. Leopoldskerk, 1 te Hamburg* Maas, 1 Dec. te Malta. Manoeran, pass. 30 Ouessant n. Hamburg. Marpessa, 30 v. Bathurst n. Curasao. Maasdam, 1 Scilly's gep. n. Southampton. Mansa, pass. 1 Flores n Curasao. Meliskerk, 1 v. Amsterdam n. Antwerpen. Maureen, 1 700 m. Z Z.O. Suez. Mentor, 1 v. Georgetown n. Demerara. Macoma, 1 320 m. ZO. Zanzibar. Muiderkerk, 1 te Hamburg. Nestor, 30 te Antwerpen. Oberon, 30 te Houston. Oranjestad, 1 Dec. v. Trinidad n. Engeland. Orestes, 1 Dec. te Rotterdam. Oranjefontein, 1 te Bremen. Poseidon, 1 te Aux Cayes. Prins Willem III, 30 v Rotterdam n. Alicante. Phrontis, 1 600 m. O. Guardafui. Peperkust, 29 te Amsterdam. Pieter S, 1 Owers n. Rotterdam. Rijndam, 1 v. Le Havre n. Southampton. Riouw, 1 te Port Swettenham. Roebiah, 1 Port Elizabeth. Rondo, 1 te Londen n. Amsterdam. Rotti, 30 v. Amsterdam n. Houston. Salatiga, 1 Dec. te Portland Oreg. Samarinda, 30 v. Balboa n. Los Angeles. Schiedijk, 2 Dec. te Houston verwacht. Sheratan, 1 Dec. te Durban. Scherpendrecht, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Slamat, 1 Sorong. Straat Bali, 3 Lorenzo Marquez verw. Singkep, 1 voor anker Shat al Arag rivier. Stad Amsterdam, 4 te Middlesbro verw. Sommelsdijk, 1 te Norfolk. Swartenhondt, 2 te Makassar verwacht. Sloterdijk, 1 v. Bangkok n. Tj. Priok. Stad Alkmaar, verm. 1 v. Narvik n. Rotterdam. Stad Maassluis, verm 2 v. Middlesbro n. Narvik Telamon, pass. 30 Monapass. n. Willemstad. Tibia, pass. 1 Soembawa n. Auckland. Tankhaven III, 1 Sungeigerong. Triton, 1 v. Fort de France n. Pto Cabello. Talisse, 1 te Amsterdam, Taria, 1 te Curasao. Tiba, 1 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Van Linschoten, nacht 1-2 te Dakar verw, Willem Ruys, 1 Port Said. Waiwerang, 1 Priok. Waterman, 1 240 m. W.t.N. Wellington. Woensdrecht, 1 570 m. Z.t.O. Christmas eil.. Wonorato, 30 v. Baltimore n. Houston. IJsel, 1 v. Izmir n. Mudania. KLEINE VAART Alcetas, 29 v. Venetië te Triest. Alis, 1 v. Rotterdam te Gent. Ancora, 1 ten N. v. Newcastle aan de grond. Arnoudspolder, 1 v. Oporto te Antw. verw. Albergen, 1 v. Fecamp te Tyne verw. Auriga, verm. 1 v. Aarhus n. Gothenburg. Ambiroix, verm 1 v. Amsterdam n. Bordeaux. Alcetas, 30 v. Triest n. Reijka Atlas, 30 v. Riposto n. Napels. Brem, 1 v. Oporto le Antwerpen verwacht. Breda, 1 v. Rotterdam n. Delfzijl. Bab T, 29 v .Malmö n. Stockholm. Batavier, 1 v. Ornskoldsvik te Amsterdam. Betty, 1 v. Hull te Gent verwacht. Cinderella, 1 v. Duinkerken n. Rotterdam. Daniel, 1 v. IJmuiden n. Gent. Draco, 30 v. Amsterdam n. Hamburg. Driebergen, verm. 1 te Treport n. Londen. Daje Bohmer, 3 te Amsterdam verwacht. Eibergen, verm. 1 v. Cardiff n. Barry. Eljo, 30 te Teignmouth. Elisabeth Roorda, verm. 1 v. Garston n. Con- nah 's Quay. Encarnacion, 1 v. Bolnes te Rotterdam. Erasmus, verm. 2 v. Rotterdam n. Liverpool. Flevo, 29 v Algiers te Genua. Gaasterland, 1 v. d. Tyne n. Harlingen. Goote verm. 1 v. Rotterdam n. Amsterdam. Harold, 1 v. Danzig te Vlaardingen. Hartel, verm. 1 v. Rotterdam n. Londen. Heerengracht, 1 v. Amsterdam te Rotterdam. Houtman, 1 v. Hosens te Aalborg. Hoc Vinces, 1 v. Grimsby te Rotterdam. Hoflaan, verm. 1 v. Rotterdam n. Oporto. Heerengracht, 1 te Rotterdam. Ida D, 1 v. Antwerpen te Newross verw. Ilias, 30 v. Carthagena n. Barcelona. Julia Mary, 29 v. Antw. n. Manchester. Joost, 28 v. Gefle n. Zaandam. Kaap Falga, 26 Kiel gep. n. Domsjo. Kaap St. Vincent, 29 Kiel gep. n. Zaandam. Larix, 27 Kiel gep. n. Domsjo. Marianne, 30 v. Amsterdam n. Rouaan. Merwestad, 1 te Medemblik verw. Marietje Bohmer, 4 v. Gandia te Rotterdam verw. Matthew, 1 v. Gent, te Krimpen verwacht. Monica, 1 v. Kopenhagen n. Saxkobing. Nigeria, 1 v. Rotterdam te Lissabon. Nieuwland, 1 v. Grangemouth te Rotterdam. Nautic, 1 v. Newross te Newport Mon. Nautilus, 1 v. Gothenburg te Amsterdam. Nieuwehaven, 1 te Malmö verw. Oosterburgh, 1 v. Paskalavik te Rotterdam. Poortvliet, 1 v. Rostock te Galway verw. Plato, 1 v. Amsterdam n. Velsen. Pavo, 28 Kiel gep. n. Domsjo. Ponza, 30 te Zaandam. Rose Marie, 1 v. Falkenberg te Rotterdam. Spolanda, 1 v. Antwerpen te Esbjerg. Stientje Mensinga, 1 v. Londen te Rotterdam. Strabo, 1 te Amsterdam. Spurt, 1 v. Kingslynn n. Goole. Schippersgracht, 1 te Antwerpen. Tilly,29 te Skutskaer. Theano, 1 v. Rotterdam te Amsterdam. Trito, 1 v. Belfast te Drogheda. Unitas. 1 v. Burea te Rotterdam. Vechtstroom, 1 v. Amsterdam n. Portsmouth. Westpolder, 1 v. Lissabon te Oporto verw. Zeehaan, 2 te Gothenburg verwacht. SLEEPVAART Ebro, pass. 30 Wight n. d. Houston. Hudson, 30 175 m. Z.t.W. Ouessant met zuiger. Noordzee, 30 45 m. Z.t.O. Nantucket zonder sleep Oceaan. 30 v. Oranje n. La Salinas met twee boorpontons. Rode Zee, pass. 30 Holtenau n. Kopenhagen. Thames, 30 265 m. W.t.Z. Kp. Finisterre. VOOR DE FIJNPROEVERS onze overheerlijke echte HELDERSE TAAI en SPECULA AS van de Fa. GEBR. PRONK uit Den Helder. TAAI-TAAI 65 ct. 500 gram in poppen van pl.m. 3, 1, Vz en $4 pond KNAPT AAI 65 ct. 500 gram GEMBERTAAI 85 ct. 500 gram in poppen van 3 en 1 pond SPECULAASPOPPEN met amandelen 500 gr. 1.60 250 gr. 0.80 zonder amandelen 500 gr. 1.40 - 250 gr. 0.70 le kwaliteit zuivere CHOCOLADELETTERS en -FIGUREN, MARSEPAIN. Luxe dozen BONBONS van Rademakers, Verkade, Ringers. Grote sortering suikervrije Chocolade-artikelen. Het bekende adres Kennemeriaan 131 - Tel. 5386 - IJmuiden Nummerbrieven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. 1 FILM KENNEMERLAAN 25 Tel. 4519 IJmuiden. BANKET-INDUSTRIE Roomboterletters 100 pet amandelen 100 pet. roombo ter voor f3.40 per 500 gram. Banketletters f 2.50 per 500 gram, Speculaaspoppen met amandelen f 1.10 per 500 gr. Marsepein, de fijnste kwali teit dus amandel 35 ct. per 100 gr. Marsepein koekjes 85 ct. p. 250 gr. Onze bekende Roomboterkoekjes van 85 voor 70 ct. per 250 gram en. onovertrefbaar in kwaliteit Aanbevelend M. BEULINK v. d. Zwaagstraat D. Grote Houtstraat 46 - HAARLEM Kal verstraat 105 AMSTERDAM Lange Nieuwstraat 425 - □muiden Tel. 4302 Boterletters met zuivere amandelspijs Harten en Hammen vanafƒ3. Boomstammen etc. vanaf1.50 Roomboterpoppen met amandelen 0.40, ƒ0.60, ƒ1.—, ƒ2.— Roomboterspeculaasjes met amandelen per 250 gram ƒ1.— zonder amandelen per 250 gram ƒ0.88 Roomborstplaat per 100 gramƒ0.40 MARSEPAIN (onze specialiteit) Ondanks de hoge amandelprijzen handhaven wij dezelfde prijs als vorig jaar

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 3