Fransen op Maandag 2 Januari naar de stembus Weerbericht Vier doden bij explosie in spoelkamer gemeentelijk vervoerbedrijf te Breda Faure geeft een feestdag extra met behoud van loon Haarlems Dagblad Blindganger oorzaak van ontploffing Kotter „Victoria" bij Zandvoort vlot Ministersconferentie spoedig verwacht Verkiezingscampagne begint op 13 December Opstand in Rifgebergte nog niet bedwongen Comet 3 maakt eerste grote proefvlucht Opperste Sovjet komt 23 December bijeen Het woord is aan Spoorwegbotsing nabij Londen: twaalf doden Dinsdag verklaring van Indonesië en Nederland? Ernstig ongeluk op Rijksstraatweg te Haarlem Bromfietser verongelukt Onderdak Overval op sigarenwinke lier te Utrecht Mist belemmert verkeer van en naar Engeland Record op de eerste étappe met vijf minuten verbeterd Tweede buitengewone zitting Vragen in de Belgische Kamer inzake Anneke Beekman Derde ongeluk binnen 24 uur Na opklaringen morgen avond weer kans op regen Weerrapport 70e JAARGANG No 126 Kennemerlaan 186, 1|muiden. Tel. Adm.5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Hedactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 3 DECEMBER 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 29 9e JAARGANG No 277 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De kotter, die gistermiddag tijdens de mist bij Zandvoort-Noord op het strand liep, is 's middags om kwart over vyf op eigen kracht vlot gekomen. Bij het optrekken van de mist bleek het de Katwijkse kotter KW. 35 „Victoria" te zijn. Het scheepje is eigendom van de fir ma Floris Kuyt en Zn. te Katwijk en zou niet veel schade hebben opgelopen. De sleepboot „Cycloop" van Bureau Wijsmuller N.V. uit IJmuiden is 's middags ook nog in de buurt van de kotter geweest, maar moest onverrichterzake terugkeren. De bemanning van de „Victoria" had toen al alle vertrouwen op het hoogwater in de namiddag. (Van onze -parlementaire redacteur) Sinds gisteren schijnen de kansen op een spoedig beleggen van een conferentie tus sen Indonesische en Nederlandse ministers nog aanmerkelijk groter geworden. In Den Haag zou men het bij de voorbesprekingen over vrijwel alles eens geworden zijn. Het wachten is thans op een nader door het kabinet te Djakarta te nemen beslissing. Vrij waarschijnlijk wordt geacht dat men Dinsdag aanstaande in staat zal zijn om een gemeenschappelijke Nederlands-Indo nesische verklaring te publiceren, die dan meteen de formulering van de agendapun ten zou bevatten en vermoedelijk ook wel enige aanduiding over de plaats waar de conferentie zal worden gehouden. Ten aanzien van de agenda zij er op ge wezen, dat aan te nemen valt dat deze in hoofdzaak zal bestaan uit de bespreking van nadere regeling van het reeds meer dan een jaar oude protocol tot opheffing van de Nederlands-Indonesische Unie; uit een behandeling van vraagstukken inzake Nieuw Guinea en al los en buiten de kwes tie van de souvereiniteit; en in de derde plaats over de tussen Nederland en Indo nesië tot stand te brengen financiële en economische regelingen. Wat de conferentieplaats aangaat schijnt een goede kans te bestaan dat men in elk geval zal beginnen met werkzaamheden in Den Haag, waarna dan misschien latei' nog wel eens elders een of meer nadere bijeen komsten zouden kunnen worden gehouden; maar het hoofdwerk zal naar alle waar schijnlijkheid wel in Den Haag geschieden. DJAKARTA (P.I.A.) Bij gebrek aan nadere rapporten van mr. Utoyo Ramelan heeft het Indonesische kabinet in zijn ver gadering van Vrijdagavond niet het Neder lands-Indonesisch voor-overleg besproken. Maandagochtend komt het kabinet weer in vergadering bijeen om de mondelinge toe lichting van de Indonesische zaakgelastig de in Nederland, de heer Kwee Dj ie Hoo, aan te horen. De minister van Voorlichting, Sjarosud- din Sutan Makmur, verklaarde dat een mondeling rapport nodig wordt geacht ter aanvulling en ter verduidelijking van de schriftelijke en telegrafische rapporten, die mr. Utoyo Ramelan reeds heeft gezonden. Vandaag worden nieuwe rapporten van mr. Utoyo Ramelan verwacht. Vrijdagavond om half elf verleende de 43-jarige mevrouw H. J.-K. uit Haarlem, komende van de Vergierdeweg in Haarlem, op de Rijksstraatweg geen voorrang aan een van rechts komende personenauto. Er volgde een ernstige botsing, waarna me vrouw J. met twee gebroken benen naar het Diaconessenhuis in Haarlem vervoerd moest worden. De fiets werd ernstig be schadigd en van de auto werden de kop lampen en de voorruit vernield. De 63-jarige technisch hoofdambtenaar )ij de gemeente Utrecht, de heer A. van M. is dodelijk verongelukt, toen hij met zijn bromfiets op de Catherijnesingel in Utrecht een truck met aanhangwagen rechts wilde oasseren. Hij raakte bekneld en kwam te allen. Hij kreeg het rechter-achterwiel -er zich heen. Hij was onmiddellijk dood. De „Victoria" voor de kust van Zandvoort. Op de achtergrond de sleepboot „Cycloop", die geen assistentie hoefde te verlenen, omdat de kotter bij hoog water zelf vlot kwam Vrijdagmiddag omstreeks drie uur heeft zich in de emmerspoelkamer van het Breda se Gemeentelijke Vervoerbedrijf een ont ploffing voorgedaan, waarbij vier personen werden gedood: P. Heeremans, 39 jaar, tech nisch hoofdambtenaar, vroeger opzichter bij de Gemeentereiniging in Haarlem,vader van 5 kinderen; J. van Eijkeren, opzichter eerste klas, 41 jaar, vader van drie kinderen; K. Poppelaars, carrosseriemaker, 52 jaar; later overleed de zwaar gewonde A. van Mat- tijsen, 31 jaar, vader van drie kinderen. De ontploffing deed zich voor in de spoelkelder voor de emmers van de vuil- nisdienst. Men was hier bezig met een voorbe reiding voor een cabaretavond, die heden avond gehouden zou worden. De mannen waren bezig een toneel daarvoor in te rich ten. De ontploffing heeft de kelder en bo vendien een deel van de aangrenzende cantine totaal vernietigd. Enkele mensen zijn aan de ramp ont snapt, onder andere een werkman, die even weg was om een paar gordijnen te halen om het toneel „aan te kleden" en onder meer ook de baas van de cantine, die in de keuken van de cantine bezig was met kopjes wassen en die wel door de brok stukken van de ravage werd getroffen, maar hier vrijwel ongedeerd uitkwam. Een van de werklieden heeft een shock opge- (Van onze correspondent in Parijs) De Franse regering heeft in de afgelopen nacht besloten de vervroegde ver kiezingen op Maandag 2 Januari te houden. Die dag zal vrij-af worden ge geven en de salarissen gaan gewoon door. Een extra-feestdag en een geschenk, waarmede Faure een goede beurt hoopt te maken. Verscheidene ministers had den voorkeur voor Zondag 8 Januari, maar president Coty moet zich daartegen hebben verzet. Een uitstel van een week kon niet met de tekst van de grondwet in overeenstemming worden gebracht. Als gevolg van alle formalitetien, ver bonden aan het stelsel van lijst-koppelin- gen, dat bij de verkiezingen zal worden ge volgd, wordt de partij-besturen de eerst komende dagen weinig rust gegund. Vol gens de stem-wet moeten de partij-lei- dingen het ministerie van Binnenlandse Zaken vóór Maandagnacht opgeven welke verbintenissen zij onderling denken aan te gaan. Gistermiddag hebben Mendès-France voor de radicalen en Guy Mollet voor de socialisten twee uur met elkaar gesproken en men vermoedt dat zij een gemeenschap pelijke tactiek voor beide partijen hebben ontworpen. Maandag komt de socialisti- Fransen verloreyi in October en November 101 man RABAT (AFP/Reuter) In Rabat is officieel bekendgemaakt, dat de Franse troepen bij gevechten in het Rifgebergte in October en November 101 doden en 175 ge wonden verloren hebben. In het gebergte is een keten van permanente militaire pos ten aangelegd, omdat de autoriteiten vrezen dat het nog wel maanden duren zal voor de opstand der stammen bedwongen zal zijn. De Fransen gebruiken meer dan vijftien duizend man voor het openhouden van de hoofdwegen. De rebellen, die onder leiding staan van een voormalige Franse onder officier, een zekere El Khaboesji, die in Indochina bij de communistische opstande lingen gevangen is geweest, hebben vele heuvels nabij de grens van Spaans Marok ko in handen. Dagelijks doen zich langs het gehele, zeventig kilometer lange front tussen Sahar Soek en Saka gevechten voor. De grote wegen naar Tanoeate en Taza worden elke ochtend door een zwaar ge wapende colonne van het leger gezuiverd en 's avonds, als het donker wordt, voor alle verkeer gesloten. Sultan Ben Joessef van Marokko heeft Sjeik Hassan Bachoeri, de Egyptische mi nister van religieuze eigendommen, ont vangen. De Sjeik verklaarde zeer verheugd te zijn over de terugkeer van de sultan en over de huidige houding van Frankrijk, die hij in overeenstemming met de Franse tra ditie en geschiedenis noemde. Ben Joessef zei te geloven, dat er geen redenen meer zijn voor misverstand tussen Egypte en Frankrijk, nu Marokko en Frankrijk een nieuw tijdperk zijn binnengegaan. El Glaoui, de 83-jarige Pasja van Marra- kesj, die dezer dagen in een kliniek werd opgenomen om voor een maagkwaal te worden geopereerd, heeft verscheidene bloedtransfusies gehad. Zijn toestand is enigszins verbeterd. De datum voor de operatie is nog niet vastgesteld. De sterkste nationalistische partij, de Istiqlal (onafhankelijkheid), houdt een driedaags spoedcongres om te beraadslagen of zij Marokko's eerste vrije regering zal steunen. sche partijraad bijeen, vooral om hun hou ding tegenover de communisten te bespre ken. Het zal de socialisten niet licht vallen de zuigkracht van de communisten „aan de voet" te weerstaan, willen ze niet een groot deel van hun zetels verspelen. Aan de andere kant kunnen ze echter de hand, die Thorez hem al heeft toegestoken, niet grijpen zonder in tegenspraak met al hun plechtige beloften te geraken. Aan de rechterzijde heeft het royement van Faure door het radicale partij-bestuur bijzondere moeilijkheden opgeworpen. Een partijloze Faure zou bezwaarlijk de rechtse coalitie kunnen aanvoeren. Men heeft dit bezwaar trachten op te heffen door het zogenaamde centrum van linkse republikei nen, dat tot dusverre een overkoepelend orgaan was voor verschillende overwegend rechtse partijen, waaronder de radicalen, het statuut van een partij toe te kennen. Al wordt hij door Mendès-France en de zijnen niet meer erkend, is Faure toch nog altijd voorzitter van dit orgaan, dat zijn fiat kan geven aan candidaturen en verkie zingslijsten. De tegenstanders van Mendès- France, die eveneens door zijn zuiverings actie worden bedreigd, kunnen hier een politiek onderdak vinden. Op Donderdag 13 December zal het offi ciële startsein voor de verkiezingscam pagne worden gegeven. Frankrijk gaat dan vermoedelijk een paar opgewonden weken tegemoet. (Reuter/AFP) Premier Faure heeft op een persconferentie verklaard, dat het ontslag van de vijf radicale ministers niet kan worden aanvaard. Volgens de grond wet dient het kabinet in functie te blij ven. De vijf ministers woonden de kabi netsbijeenkomst niet bij. In een briefwisse ling met Faure, die hun had meegedeeld, dat zij in functie moeten blijven tot de ver kiezingen, is overeengekomen dat de vijf ministers weliswaar in de regering zullen blijven, doch niet zullen deelnemen aan het behandelen van verkiezingskwesties. In deze gevallen zullen andere ministers voor hen optreden. Faure zelf zal in alle gevallen optreden voor Bourges-Maunoury, die als minister van Binnenlandse Zaken normaal het mees- Een der daders gegrepen Twee jongemannen hebben gisteravond een overval gepleegd op de sigarenwinke lier op het stationsplein te Utrecht. Voor bijgangers hoorden hulpgeroep en zagen in de winkel twee jongemannen die met een revolver de. sigarenwinkelier bedreig den. Een van hen kon worden gegrepen door een juist passerende politie-agent. Hij had een pistool met patronen, een dolk mes en een bedrag van f 352.50 bij zich. Dit geld had hij de sigarenwinkelier ont roofd. De andere jongeman wist te ont komen. te van de organisatie der verkiezingen voor zijn rekening zou moeten nemen. Deze heeft evenwel gevraagd „om persoonlijke redenen" met verlof te worden gezonden. (U.P.) Het ziet er naar uit dat de coa litie van rechts zal bestaan uit rechtse on- afhankelijken en boeren met figuren als de minister van Buitenlandse Zaken An- toine Pinay en oud-premier Paul Reynaud M.R.P. (RK), R.G.R. (linkse republikei nen) en enige vroegere Gaullisten. Als dit blok bij de verkiezingen wint, zal de aanstaande premier naar het zich laat aanzien Faure of Pinay zijn. LONDEN (Reuter) Het zicht in Enge land, dat de laatste dagen tengevolge van een dichte mist zeer beperkt was, is Vrij dagmiddag wat beter geworden. Hierdoor konden enige vliegtuigen van London Air- port vertrekken. Enkele binnenkomende toestellen werden naar andere vliegvelden gedirigeerd. Ook in het gebied van Sout hampton klaarde het op,waardoor de „Rijn dam" dertien uur te laat naar New York kon vertrekken. De passagiers van de „Maasdam", die pas uit New York is aan gekomen, zijn met een klein vaartuig aan land gebracht, omdat de „Maasdam" zelf nog buitengaats ligt. LONDEN (Reuter) De „Comet IH", straalverkeersvliegtuig van de De Havil- land vliegtuigfabriek, is Vrijdag van het fabrieksvliegveld Hatfield vertrokken voor een proefvlucht naar Sydney in Australië. Het vertrek geschiedde tengevolge van de mist vijf uur later dan was voorzien. Het was nog mistig toen het toestel opsteeg. Aan boord van het vliegtuig bevinden zich vijftien personen, bemanning en technici. De „Cornet III" zal in vier sprongen naar Sydney gaan. Tussenlandingen worden ge maakt in Cairo, Bombay, Singapore en Darwin. Op de eerste étappe werd het snelheids record op de route LondenCairo voor passagiersvliegtuigen verbeterd. Het record van de Comet I van vijf uur en zes minu ten, dat in April 1950 werd gemaakt, is met vijf minuten verbeterd. De vlucht van de „Cornet III" is de eer ste proefvlucht over zeer grote afstand en buiten Engeland. Het toestel wordt gevlo gen door de chef-invlieger van de De Ha- villand John Cunningham met Peter Bug- ge, invlieger van die fabriek, als tweede vlieger. Men verwacht dat het vliegtuig tijdens de vlucht nog meer records zal ves tigen, maar de hoofdzaak is gegevens te krijgen over het gedrag van het toestel op een lange vlucht. Deze gegevens kunnen dienen voor de bouw van de grotere „Co- met IV", waarvan het eerste toestel mid den 1958 zal worden afgeleverd aan de „British European Airways Corporation". De „Cornet. III" vliegt op negentien kilo meter hoogte met een snelheid van onge veer 800 kilometer per uur. De drukkajuit van het toestel zal op deze reis niet volledig in werking zijn. Voor het vliegen op zeer grote hoogte heeft de bemanning de be schikking over zuurstof die in flessen wordt meegevoerd. In Sydney zal worden overwogen of de „Cornet III" over de Stille Zuidzee, Canada en de Atlantische Oceaan naar Engeland zal terugkeren. De vlucht van Canada naar Hatfield zal de „Cornet III" dan als eerste straalverkeersvliegtuig non-stop maken. Het is niet mogelijk dat de „Cornet III" zonder tussenlanding van Hatfield naar Canada vliegt. Dat blijft voorbehouden aan de grotere en ook voor grotere afstanden bestemde Douglas DC-8 en Boeing 707 straalverkeersvliegtuigen van Amerikaan se makelij, die omstreeks 1959 in dienst komen. i lopen. Een dame uit de omgeving, getrof fen door een glasscherf, kreeg een slag aderlijke bloeding. De eerste hulp werd geboden door men sen van het Gemeentelijk Vervoerbedrijf; politie en brandweer waren zeer spoedig aanwezig. Omtrent de oorzaak van de ramp is nog niets met zekerheid bekend, al staat vast, dat de ontploffing ondergronds moet zijn geschied. Onder het gebouw bevond zich namelijk een kelderruimte, die echter niet meer werd gebruikt en reeds sedert enige jaren was dichtgemetseld. Aanvankelijk meende men, dat een gasleiding lek gesla gen was en er een ophoping van gas ge weest zou zijn, die tot ontploffing zou zijn gekomen. Het bleek echter dat er in deze ruimte geen enkele leiding aanwezig was. Men neemt nu aan dat zich op een of an dere plaats onder de grond een blindgan ger uit de oorlogstijd moet hebben bevon den en dat deze op onverklaarbare wijze geëxplodeerd zou zijn. Dit is echter een vermoeden, want tot nog toe zijn geen scherven of dergelijke gevonden. Plet dak van het gebouw werd dertig meter weggeslingerd door de kracht der explosie. Dikke muren werden ontzet en tot ver in de omtrek bleef geen ruit heel. Tot op 300 meter afstand ondervond men de gevolgen van de explosie, want overal waren mensen bezig met het ruimen van scherven van gesprongen ruiten. Tegen de woonwagens, ,die op vijftien meter van het gebouw staan, lagen grote steenklompen, sponningen en twee totaal verkoolde fiet sen. Een gelukkige omstandigheid is dat geen der voorbijgangers door het puin of door glas werden getroffen. Wel kreeg een in de buurt wonende dame een snijwond aan haar arm. LONDEN, (Reuter) Radio Moskou meldt, dat voor 23 December een zitting van de Opperste Sovjet (parlement) van de Sovjet-Unie is uitgeschreven. Bij decreet zijn de 1347 afgevaardigden uit alle delen van de Sovjet-Unie opge roepen. De opperste Sovjet bestaat uit twee huizen; de Sovjet der Unie en de Sovjet der Nationaliteiten. Op de vorige gewone bijeenkomst van de Opperste Sovjet in Februari werd het af treden van Malenkov als premier bekend gemaakt en de benoeming van maarschalk Boelganin tot zijn opvolger goedgekeurd. In Augustus bracht Boelganin op een bui tengewone zitting verslag uit over de top conferentie van regeringsleiders te Genève. De bijeenkomst in December is een buiten gewone zitting. Radio-Moskou gaf geen aanwijzingen omtrent de reden van de bijeenroeping. De agenda van de zitting van de Opperste Sovjet die zich met staatszaken bezig houdt wordt gewoonlijk niet voor de openings dag bekend gemaakt. Volgens waarnemers is het mogelijk, dat regeringswijzigingen zullen worden aangekondigd. In Februari wordt het twintigste congres van de communistische partij gehouden. De Opperste Sovjet komt meestal in Februari of Maart bijeen. Misschien is het de opzet te vermijden dat beide bijeenkomsten sa men zouden vallen. Critieh Op het congres van Russische archi tecten, dat op het ogenblik te Moskou wordt gehouden, hebben verscheidene sprekers critiek uitgeoefend op de over dadige ornamentering in de Russische bouwkunst, aldus meldt Tass. De architect Smirnov uit Moskou bepleitte aanvaarding van een algemene visie ten aanzien van het uitwerken van architectonische plannen en het werken met proto-typen. BRUSSEL (ANP) Het Belgische Ka merlid de Gryse heeft enige tijd geleden de volgende schriftelijke vragen aan de minister van Justitie gesteld met betrek king tot de zaak Anneke Beekman: „Kan de minister mij zeggen: 1. Door wie het onderzoek in de klooster gemeenschap te Wevelgem werd bevolen en om welke redenen dit geschiedde? 2. Was zijn ministerie op de hoogte van dat onderzoek en is het in deze aangelegen heid tussenbeide gekomen? 3. Waarom werd er zulk een machts vertoon ontplooid? (Het blijkt dat het on derzoek werd ingesteld met een honderdtal manschappen.) 4. Is het juist dat de wijze van optreden niet alleen onbehoorlijk, maar zelfs tergend is geweest?" De minister van Justitie heeft hierop thans het volgende geantwoord: „1. Het onderzoek waarvan sprake is, werd verricht op grond van een rogatoire commissie van de onderzoeksrechter te Luik en uitgevoerd door de plaatselijke ge rechtelijke autoriteiten. Het onderzoek strekte ertoe een Nederlandse vrouw en een Nederlands kind op te sporen. 2. Mijn ministerie was niet op de hoogte van het onderzoek te Wevelgem, waarvan het Kamerlid gewag maakt. 3. Alleen de gerechtelijke autoriteiten hadden te beslissen hoe de huiszoeking moest worden uitgevoerd. Volgens de inge wonnen inlichtingen hebben de' bevoegde magistraten bij het onderzoek rekening moeten houden met de uitgebreidheid van het gebouwencomplex. In het geheel heb ben eenentwintig personen, de magistraten inbegrepen, aan de huiszoeking deelgeno men. 4. Uit dezelfde inlichtingen blijkt, dat de huiszoeking met de gewenste beschei denheid en tact is geschied." DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Gandhi: Het zwijgen is het scherpste wa gen tegen beledigingen en geweld. LONDEN (Reuter) Vrijdagavond zijn twaalf personen omgekomen en 85 gewond bij een botsing tussen een personentrein en een goederentrein nabij het station Bar nes in het gebied van Londen. De perso nentrein reed van achteren in op de in de zelfde richting rijdende goederentrein. De voorste wagon van de personentrein kan telde en geraakte in brand. Ook de achter ste wagons van de goederentrein gingen in vlammen op. Elf van de gewonden werden in ziekenhuizen opgenomen. Dit was het derde spoorwegongeluk in het gebied van Londen in iets meer dan 24 uur. Donderdagavond kwamen in Essex twee stoomtreinen met elkaar in botsing en reed een ondergrondse trein in het Oosten van Londen op een andere in. Bij deze ongelukken werden 27 personen ge wond. Dertien dagen geleden kwamen tien reizigers om en werden 106 gewond, door dat nabij Didcot in het graafschap Berk shire een trein van de spoordijk stortte. Het ernstigste spoorwegongeluk in Groot-Brit- tanndë in dit jaar geschiedde in Januari, toen de sneltrein YorkBristol in Glouces tershire ontspoorde. Bij dit ongeval kwa men zeventien personen om en werden 43 gewond. Het K.N.M.I. deelt mede: Een uitgebreide depressie trok ten Zuiden van IJsland naar het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen. Doordat een hogedrukgebied bij de Alpen nog in betekenis toenam, werden de lucht- drukverschillen bij ons groter, waardoor de wind toenam en de mist, die zich vrij dagavond op uitgebreide schaal vormde, werd verdreven. Een frontale storing, die de Noordzee bereikte, naderde Zaterdag ochtend vergezeld van regen het Wadden gebied. Na deze frontpassage trekt een zwakke rug van hoge luchtdruk over ons land, waardoor opklaringen zullen optreden en de wind afneemt. Boven de oceaan komt vermoedelijk een nieuwe storing tot ont wikkeling, zodat Zondag de bewolking en de wind weer gaan toenemen. Tegen de avond kan de regenzone van deze storing het Westen van het land bereiken. In de temperatuur komt weinig verandering. (van hedenmorgen 7 nur) weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven VI. Z.-Limb. zwaar bew. regen nevel geheel bew. onbewolkt motregen regen zwaar bew. mist mist nevel geheel bew. nevel mist zwaar bew. mist mist geheel bew. mist licht bew. nevel regen lichte regen geheel bew. lichte regen geheel bew. geheel bew. zwaar bew. geheel bew. 60 gé c. c •c n o "9 v s E 2 0) zS NW -10 3 ozo 2 0,6 windstil 0 0 ZW 6 0 wzw 4 4 wzw 9 0,2 ZZW 5 0,1 ZW 4 0 z 4 0 windstil 5 0 windstil -1 0 NW 13 1 ZZW 2 0 ZW -2 0 ZW 1 0 ozo -2 0 windstil 0 0 ZO 5 0 windstil -2 0 windstil -4 0 windstil 10 0 h. ZZW 8 0,3 mat. ZW 5 0,1 vrij kr. Z 5 vr. kr. ZW 5 v. k. ZZW 5 vrij kr. Z 4 mat. ZZW 4 mat. ZZW 4 0,1 0,1 0,1 0,1 0 0 Neerslag laatste 24 uur. c<^oocaccccccc<x>yxocc>xccocc<xyyxxyx>xc(xxxcxxccoxcoc'x OPKLARINGEN Verwachting medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Vanavond in het uiterste Zuid-Oosten nog wat regen. Elders opklaringen en slechts enkele verspreide buitjes. Ma tige langs de kust aanvankelijk nog krachtige Westelijke wind. Iets kouder. 4 December Zon op 8.30 uur. onder 16.33 uur. Maan op 22.42 uur, onder 12.04 uur. 5 December Zon op 8.32 uur, onder 16.33 uur. Maan op onder 12.26 uur. Maanstanden 6 Dec. 9.35 uur: Laatste kwartier 14 Dec. 8.07 uur: Nieuwe maan 22 Dec. 10.39 uur: Eerste kwartier 29 Dec. 4.44 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmniden Zaterdag 3 December Hoogwater 6.03 en 18.22 uur. Laag water: 1.39 en 14.02 uur. Zondag 4 December Hoog water: 6.51 en 19.15 uur. Laag water: 2.26 en 14.50 uur Maandag 5 December Hoog water: 7.46 en 20.11 uur. Laag water: 3.17 en 15.45 uur.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1