Vooral Stormvogels, EDO, Haarlem spelen belangrijke wedstrijden Plaatselijke wedstrijd in korfbal competitie: Animo Ready-Aurora De opstellingen Te Werve liep tegen Black Pirates achterstand in, maar verloor toch JlOYAt DEKBY Fel duel verwacht tussen Olga Pluto en Double Six M RADIO Sport tijdens het weekeinde AMATEURVOETBAL Goede wedstrijd met spannend slot Engelse scholieren spelen „wall-game 5 KORFBAL WA TERPOLO HOCKEY HANDBAL sidat/e dvec/ujvwe Ook België en Zuid Korea naar Cortina d'Ampezzo Voetbalpools in Den Bosch in beslag genomen De Europese judokam pioenschappen in Parijs Finest Virginia f I.- COURSES IN HILVERSUM Boksen Van Klaveren naar Parijs? Wielrennen SchultePeters op elfde plaats in zesdaagse ZATERDAG 3 DECEMBER 1955 Het lijkt niet waarschijnlijk dat bovenaan de ranglijsten in de beide hoofd klassen veel zal veranderen na de wedstrijden van de dertiende ronde van de voetbalcompetitie. In A krijgt Fortuna het tegen Ajax nog het moeilijkst, want Sparta en VVV hebben aan NAC en Vitesse veel gemakkelijker tegenstanders. Al kan men nooit weten in een afmattende Competitie als thans aan de gang is. In B blijft de positie van Elinkwijk vooreerst onaan tastbaar. Ook al zouden de Utrechters van Alkmaar verliezen - hetgeen niet te verwachten is - en zouden Rapid en Enschedé de volle winst behalen, dan nog blijft de ploeg uit Utrecht bovenaan. Een overwinning levert de spelers overigens hoderdendertig gulden op. Een niet te versmaden be loning. Verder zou het ons niet verwonderen als er Zondag weer eens een groot aantal gelijke spelen in de reeks uitslagen zou voorkomen. Roda Sport NOAD, AmsterdamEBOH, FeijenoordSVV, GraafschapDFC, BWPSV, SHSMVV en LimburgiaHVG bieden daartoe alle ge legenheid. Voor de betalende verenigingen uit Haar lem en omgeving wordt het een uiterst be langrijke dag. En wel omdat Stormvogels in de hoofdklasse en Haarlem in de eerste klasse moeten gaan afrekenen met naaste concurrenten, terwül EDO moet laten blij ken dat het haar ernst is met de goede voornemens. RCH en VSV tenslotte, die het niet zo heel lastig krijgen, moeten de posi tie aan de kop van de ranglijst kunnen consolideren. Stormvogels ontmoet Excelsior in een uitwedstrijd en zal moeten winnen om een plaats bij de bovenste acht te behouden. Het wordt een strijd van erop of eronder, want de Rotterdammers, die over een zeer sterke verdediging beschikken,hebben even veel punten en staan alleen een plaats lager op de ranglijst omdat zij een slechter doelgemiddelde hebben. Op eigen veld ver loren zij bovendien slechts een keer (van Sparta). Toch geloven wij dat de IJmuide- naren een overwinning zullen behalen hetgeen dan een uiterst kostbare zege zal worden. EDO krijgt het uit tegen Enschedé heel wat moeilijker. De Enschedéërs beschikken over een goede voorhoede met spelers als Lenstra, Voges en Feldmann en het staat te bezien of de versterkte Haarlemse achter hoede ertegen stand zal kunnen houden. Een nederlaag lijkt waarschijnlijk, maar als de Haarlemmers spelen zoals Zondag tegen Alkmaar, dan zou het toch wel eens een puntenverdeling kunnen worden. Uit het doelgemiddelde blijkt dat tegenover de drieënhalve goal, die Enschedé gemiddeld per wedstrijd maakt, twee tegendoelpunten staan. Hetgeen niet direct op een hechte verdediging wijst. De standen zijn: Fortuna 12 17 Elinkwijk 12 21 Sparta 12 17 Rapid 12 18 V. V. V. 12 16 Enschedé 12 17 Eindhoven 12 15 B. V. V. 12 16 D. O. S. 12 15 Willem II 12 .«5 Ajax 12 14 Alkmaar 12 15 N. A. C. 12 13 S. V. V. 12 13 Stormvogels 12 12 M. V. V. 12 12 Excelsior 12 12 P. S. V. 12 12 Amsterdam 12 11 Feijenoord 12 12 Limburgia 12 11 G. V. A. V. 12 12 A. D. O. 12 10 D. F. C. 12 10 Roda Sport 12 10 Graafschap 12 10 N. O. A. D. 12 10 E. D. O. 12 9 E. B. O. H. 12 9 Schev. H.S. 12 8 Rigtersbleek 12 9 Sittardia 12 8 H. V. C. 12 8 Emma 12 4 Vitesse 12 7 Volewijckers 12 3 In de eerste klasse A zal RCH wel niet al te veel moeite hebben met Xerxes, dat tot dusver nog niet zo heel veel goeds pres teerde. De Rotterdammers beschikken over een wel heel onproductieve voorhoede slechts negen goals voor, hetgeen nog vier doelpunten minder is dan Enschedese Boys, dat onderaan staat maar in de verdedi ging zijn zij veel sterker. Desondanks moet de Racing vrij gemakkelijk kunnen winnen. VSV, dat op de derde plaats staat, krijgt in Velsen Veendam op bezoek en zal even eens twee punten moeten behalen. Daar houden wij het dan ook op. De stand is: R. C. H. 8 13 Xerxes 9 .9 D. W. S. 9 12 Veendam 9 9 V. S. V. 9 12 P. E. C. 9 8 Go Ahead 10 12 Velocitas 10 8 A.G.O.V.V. 10 11 Valk 10 7 R. B. C. 9 10 Heerenveen 9 5 N. E. C. 10 10 Ensch. Boys 9 4 Haarlem krijgt Helmond tegenover zich in Haarlem-Noord. Een concurrent van be tekenis. Een overwinning betekent dat de roodbroeken in de toekomst een goede kans gaan maken bij het eerste vijftal te gaan behoren. Beide ploegen zullen elkaar gezien de behaalde resultaten totnutoe niet veel ontlopen. Misschien geeft het voordeel van eigen veld de beslissing. De stand is hier: Leeuwarden 10 14 Be Quick 9 7 Hermes D.V.S. 9 13 Blauw Wit 9 7 Wageningen 8 12 Zwolse Boys 9 7 Baronie 9 12 Longa 8 6 't Gooi 8 11 Rheden 8 5 Helmond 9 11 O. N. A. 9 5 Haarlem 9 10 Heracles 10 4 In de tweede klasse A bij de amateurs zijn er weer enkele streekontmoetingen. In Beverwijk ontvangt de club van die naam Schoten en heeft in die ontmoeting de beste kansen op de volle winst. Hetzelfde kan gezegd worden van Zandvoortmeeuwen, dat HBC op bezoek krijgt. De Kennemers moet van Zaandijk winnen om enigszins bij te blijven. De voorhoede van de thuisclub is voor die gelegenheid ingrijpend gewijzigd. Rechtsback Lejeune is onder meer rechts binnen geworden. VVB krijgt tegen WFC een kansje iets in te lopen. HFC, dat geen competitiewedstrijd heeft, speelt op eigen veld vriendschappelijk te gen DWV, dat bovenaan staat in de eerste klasse amateurs. In de derde klasse zijn vastgesteld: EHS HSV, RipperdaVVSB, RVCTYBB en RoodenburgHillegom. In de vierde klasse worden gespeeld: THBETO, SEMO—DCO, Waterloo—Half weg, NASDIO, Onze GezellenBloemen- daal en APGS—WH. Door de verrassende uitslagen van Zon dag is de spanning voor de bezetting van de bovenste en de laatste plaats in de twee de klasse A van de K.N.K.B. aanzienlijk toegenomen. Voor beide plaatsen zijn nog drie gegadigden. Het kampioenschap wordt betwist door Samos, DTV en Fortuna en Zondag is DTVSamos vastgesteld. Voor degradatie komen in aanmerking Amster dam-Zuid, Excelsior en Haarlem; laatstge noemd twaalftal speelt Zondag om half drie in Hilversum tegen Excelsior. In Haarlem won Excelsior met 6-4. Vooral de Excelsior-dames waren Zondag met zes doelpunten danig op schot. Voor Haarlem zou een gelijk spel reeds een succes be tekenen. In de tweede klasse B is de plaatselijke ontmoeting Animo ReadyAurora I vast gesteld, die om kwart over twee op het Sportterrein aan de Kleverlaan begint en ongetwijfeld zeer veel belangstelling zal trekken. De thuisclub is dit seizoen veel minder in vorm dan het vorige en degrada tie staat voor de deur. Ook in deze wed strijd zijn de gasten, die een beter uithou dingsvermogen hebben, favoriet voor de zege. Oosterkwartier krijgt bezoek van Groen Geel, waartegen in Wormerveer een gelijk spel (3-3) werd bereikt. Terreinvoordeel zou ditmaal de zege wel eens bij Drogtrop c.s. kunnen brengen. Derde klasse Ook het derde-klasse programma is Zon dag belangrijk. De degradatie-candidaat Nieuw-Flora in de derde klasse A krijgt bezoek van de kampioenscandidaat Meo, die Zondag een kostbaar punt aan Victoria moest afstaan. Meo is dus blijkbaar niet meer in goede vorm, doch het zal zich niet door Nieuw-Flora laten verrassen. In de derde klasse B krijgt topclub Wa tervliet bezoek van KVH, dat zich door de versterking van de Koog-Zaandijk-speler Schekkerman heeft opgewerkt tot de derde plaats. De thuisclub zal .uiteindelijk wel zegevieren. De beide degradatiecandidaten Scher- merhorn en Sport Vereent spelen in Scher- merhorn tegen elkaar. Een belangrijke ont moeting derhalve. In Santpoort verloor Sport Vereent met 7-6, hetgeen tevens de enige zege van Schermerhorn is geweest. Sport Vereent heeft 4 winstpunten en zou door een zege dus practisch veilig komen. Om 8 uur vanavond bindt Haarlem in het Sportfondsenbad in Haarlem de strijd aan tegen DJK uit Amsterdam en Bijlsma en de zijnen zullen zeker alle krachten inzetten om de derde overwinning in de centrale wintercompetitie in de wacht te slepen. Het IJ, dat verleden week een gevoelige nederlaag van Haarlem kreeg te incasseren, j komt op bezoek bij HPC, dat met de jeug dige ploeg geen gemakkelijke tegenstander zal zijn. De HPC-dames gaan vervolgens tegen HVGB te water voor de bekercompe titie. HPC heeft de beste kansen. De laatste wedstrijd brengt twee (heren) HVGB- ploegen in het water. De reserves zullen hun krachten meten met het eerste HVGB- zevental. Gezien de opstelling is er weinig verschil in kracht. Na reeds negen competitiewedstrijden in het seizoen 1955-1956 wordt Zondag ter af wisseling het derde bekerprogramma af gewerkt. In enkele afdelingen en in de Onderbond competitie Noordholland staan bovendien nog een gering aantal inhaal wedstrijden vermeld. Voor de strijd om de HTCC-beker krijgt BMHC Zondagmiddag om kwart over twee op eigen terrein bezoek van de Rotterdam se overgangsklasser Aeolus. Wij vermoe den wel dat BMHC zich voor verdere deel name aan de bekercompetitie zal hand haven. Op hetzelfde veld aan de Brederodelaan achter Zomerzorg komt BDHC des morgens om 12 uur eveneens in het veld tegen de ploeg van Aeolus. Ook voor deze ontmoe ting mag een overwicht en een overwin ning van de thuisclüb worden verwacht. Deze wedstrijd geldt voor de wisselprijs de Zilveren Roos. Voor deze prijs geldt even eens de ontmoeting van BDHC II om 11 uur in Bloemendaal tegen RBC uit Rotter dam. Bij de heren speelt Alliance voor de HTCC-beker in en tegen Laren. De teams, die in de gewone competitie in de tweede tot en met de vierde klasse van de K.N.H.B. spelen, ontmoeten elkaar Zondag nog voor wedstrijden om de J. D. Treslingbeker (heren) en de Amsterdam- beker (dames). Hieraan neemt nog een groot aantal elftallen van verenigingen uit Kennemerland deel. Morgen wacht de liefhebbers van zaal handbal een zeer interessant programma in het RAI-gebouw in Amterdam. Nu de hoofdklasseteams uit Amsterdam alle in geschakeld kunnen worden, gaat de eerste klasse ook op volle toeren draaien. In een van die hoofdwedstrijden is het herenteam van Concordia betrokken. Dit speelt name lijk tegen Niloc. En al behoeft Concordia niet te denken aan een overwinning, toch zyn we er zeker van dat de Haarlemmers hun huid zo duur mogelijk zullen gaan ver kopen. De tweede eersteklasser by de heren uit Haarlem, Rapiditas, achten wy tegen The Catchers zeker niet kansloos. De Concordia-dames hebben tegen Am- stel, een zeer sterke tegenspeelster, een gelegenheid te bewijzen dat ze uit de eerste wedstrijd (Zeeburg) wat hebben geleerd <»03C<X>OOC>OCOaXX>OCOOCCOCXXX>KXX)C000300COOOCOCCODOOOOOCC De clubs uit deze omgeving uit de hoofd- y klasse en eerste klasse betaald voetbal en de amateurverenigingen uit de tweede 8 klasse komen Zondag als volgt uit (van 8 rechts naar links): Betaald voetbal i STORMVOGELS: De Graaf; Freriks en Post; Venus, Snoeks sr. en Tol; Janssen e jr., Snoeks jr., Janssen sr., De Boer en Stelling. p P E.D.O.: Koelemij; Boekelaar en Bax; y g Snijders. Tol en Berends; Plaizier, 8 8 Spiers, Koning, Van Roodselaar en 8 Peters. 8 o HAARLEM: Snijders; Kors en Oepkes; 8 Barende, De Voogd en Boeree; Van 8 8 Osch, Kamperveen, Jacob, Brussee 8 en Groeneveld. X 8 8 o V.S.V.: Geerlofs; Van Lint en Kunst; Van 8 8 Deursen, Spaans en v. d. Plas; J. Zwa- 8 8 nenburg, Tielrooy, S. Zwanenburg, 8 6 Belfroid, De Graaf. 8 8 8 8 R.C.H.: Van der Voort; Schoonenberg en 8 v. d. Brink; De Jong, De Vos en Hoo- 8 8 gen doorn: Koster, Kruyver, Van 8 Braam, Biesbrouck en Couwenhoven. 8 8 Amateurs v KENNEMERS: Groot; v. d. Sluis en J. 8 8 van Luin; Brethouwex-, Schaaper en 8 8 Van Loon; Mosk, Lejeune, Klesser, 8 Scholten en W. Schaap. 8 8 p SCHOTEN: Van Eerde, Hogendijk en Van X 8 Maren; Blankestein, Van Veen en Din- ;5 8 kelberg; Woning, Geurts, Van Oosten, 8 Pelser en Berendregt. 8 ZANDVOORTMEEUWEN: Van Konings- y bruggen; A. Stokman en Water; C$ p Stokman, Kerkman en Van der Werff; g 8 Castten, Koning, Zwemmer, Halder- X 8 man en Koper. BEVERWIJK: Raap; Marx en Lorjé; Wol- 8 8 terman, Bakkum en De Ruyter; Spren- 8 8 ger, Gerrits, v. d. Wel, Ketting en Van 8 X der Plas. o 8 8 H.B.C.: Willemse; Goossens en Van Ba- g p kei; Klooster, Kors en De Reus; De- 8 8 lissen, Veen, Duivenvoorde, Neeskens g 8 en Schoonderwoerd. 8 y x scawoooaooxsooooooocooooooooooaxxxxxjoeoocxxxxjcooocoooo wat verdedigen betreft. Een verrassing in de vorm van een Haarlemse zege achten wij niet uitgesloten. Een goede kans geven wij Zandvoort meeuwen tegen Aalsmeer 2, welke ploeg nog een revanche wacht voor de overwin ning bij veldhandbal. IJmond krijgt het in 2 B veel zwaarder tegen het gerenommeer de DVV. De damesploeg van Foresters speelt weer tweemaal, waarbij gcede kan sen aanwezig zijn tegen Blauw Wit en DWS. Veldhandbal In de afdeling Haarlem is het "verloop van de competitie dermate gunstig geweest, dat'de 'laatste wedstrijden van dé' éérste helft gespeeld kunnen worden. Bij de heren is vooral van belang het duel tussen de reserves van Zandvoortmeeuwen en IJmond. De Blinkert heeft een mooie kans zich wat naar boven te werken door van IJmond 3 te winnen. En Concordia 3 heeft de kans de eerste winst binnen te halen ten koste van de Blinkert 2. Bij de dames zal Zandvoortmeeuwen THB niet veel kans geven. Voor HOC 2 lijkt ons gee?x kans op succes aanwezig tegen Concordia 2. Full Speed speelt tegen IJmond 2, dat moet oppassen. ADVERTENTIE SIEMENS DOOR RUIMTE - ACOUSTIEK SIEMENS SUPER C 50 Optimale FM-onfvangsf. 8 Siemens buizen. 3 Luidsprekers met ge scheiden hoge en lage foonrege- ing. Fraaie kast met kunststof- omlijsting. 245 Vraagt demonstratie Alle onderdelen voor Siemens radiotoestellen' worden in eigen fabrieken vervaardigd De vele toeschouwers die ondanks de grote Sint Nicolaasdrukte toch naar het Krelagehuis in Haarlem waren gekomen voor de hoofdklasse-basketbalwedstrijd tussen de Haarlemse kampioen Black Pira tes en het Haagse Te Werve hebben hun geduld wederom op de proef moeten stel len. De Hagenaars arriveerden met niet minder dan een half uur vertraging in de zaal. Doch het publiek werd ruimschoots tevreden gesteld voor dit wachten, want beide ploegen hebben een aantrekkelijke strijd gestreden met een uitermate span nend slot. Ook in deze wedstrijd lieten vooral aanvoerder Meenhorst en de achter speler Knol in de Haarlemse gelederen dikwijls bijzonder aardig spel zien en hoe wel de grote achterstand door de Hage naars weer werd ingelopen, kwam het einde toch met een volkomen verdiende 43-40 zege van het Haarlemse kampioens team. Het begin was bijzonder verrassend.want de gasten liepen uit tot 7-4, alvorens de Pirates enigermate tegenstand konden bieden. Toen de Haarlemmers echter door productiviteit van Meenhorst, Jole en Knol de basket hadden gevonden, begon het er voor de Hagenaars slecht uit te zien, te meer daar de verdediging van de gasten „lek" bleek. Met open combinaties kwamen de Pirates er 'steeds weer door en na vijf tien minuten spelen was het reeds 21-9. Nog was het de Haarlemmers niet ge noeg en enkele break-outs waren oorzaak dat de stand nog werd opgevoerd tot 27-13 bij het ingaan van de rust. De Te Werve- ploeg kreeg slechts enkele afstandschoten te nemen, welke scheten echter onvoldoen de effect sorteerden. Direct na de hervatting opende de Pira- tes-aanvoerder Meenhorst de score, doch daarna pas bleek het uitstekende moreel van de Hagenaars. Ondanks de grote ach terstand werd fel doorgestreden. En met succes. Eindelijk bleek de juiste speelme- thode gevonden te zijn. Van een duidelijke yy inzinking in de Black Pirates-gelederen maakten de Hagenaars gebruik om de ach terstand regelmatig in te lopen en zelfs weer op 35-35 te komen. Toch was het daarna weer de Haarlemse kampioensploeg die er in slaagde een voorsprong te nemen, doch via 39-35 en 39-38 zorgden de gasten er voor dat de achterstand niet te groot werd. De spanning groeide met de minuut. Te fors Uiteraard vielen er in deze laatste minu ten vele strafworpen aan beide kanten en hoewel de strijd aantrekkelijk en spannend bleef, werd in deze laatste periode soms wel iets te fors gespeeld. Vooral dankzij uitstekend spel van Meen horst en rustig verdedigen van Knol in deze laatste minuten werd de kleine voorsprong niet meer prijs gegeven, zodat het einde kwam met een kleine 43-40 zege van de Haarlemse ploeg, hoewel de Haagse Te Werve-ploeg zeker een compliment toekomt voor de grote tegenstand in deze faire, sportieve wedstrijd, die ook nu weer uit stekend door de Haarlemse scheidsrechters Solkamans en Rip (invaller voor de Haagse scheidsrechter) werd geleid. Dames In de eerste klasse dames kwam het kampioensteam van HOC binnen de lijnen tegen het Velsense Exercitia, welk team niet tegen deze sterke ploeg opgewassen bleek,doch evëriwèl prkha*tegenstand bood. Door deze overwinning heeft HOC in de eerste klasse ook nu weer ongeslagen de leiding genomen. Sinterklaas op bezoek Ook bij de basketballers heeft Sinterklaas Vrijdagavond in het Krelagehuis een be zoek gebracht. Voor de aanvang van de eerste competitiewedstrijd van de vetera- nenploeg The Old Boys tegen Tramvogels kwam Sint binnen. Nadat de bezoekers en spelers waren voorzien van pepernoten en de scheidsrechters een presentje uit handen van de Sint hadden ontvangen, werd de eerste worp gedaan door de Sint. De uitslagen waren: Dames: Typhoons 2HOC 4 26-14; HOC Exercitia 42-8; ZBVSSC Haarlem 2 27- 14. Heren: Exercitia 2SC Haarlem 3 17-24; TramvogelsOld Boys 18-39; Black Pirates Te Werve (Den Haag) 43-40; Black Pira tes 2Rapiditas '31 27-21. Doordat op het laatste ogenblik nog aan meldingen zijn ontvangen van België en Zuid-Korea, zal een record-aantal van 32 landen aan de Olympische Winterspelen 1956 deelnemen, zo heeft het organisatie comité bekend gemaakt. De 32 landen die van 26 Januari tot 5 Februari naar Olympische lauweren zulilen dingen zijn: Australië, Oostenrijk, België, Bolivia, Bulgarije, Canada, Chili, Tsjecho slowakije, Finland, Frankrijk, Duitsland, Engeland, Griekenland, Hongarije, IJsland, Iran, Italië, Japan, Libanon, Lichtenstein, Nederland, Noorwegen, Polen, Roemenië, Zuid-Korea, Spanje, Zweden, Zwitserland, Turkije, Verenigde Staten, Rusland en Joegoslavië. Voor de verschillende takken van sport luiden de inschrijvingen: IJshockey: Duitsland, Italië, Canada, Oostenrijk, Polen, Zweden, Zwitserland, Rusland, Tsjechoslowakije en de Verenigde Staten. Kunstrijden: Australië, Duitsland, Fin land, Frankrijk, Groot-Brittannië, N e- d e r 1 a n d, Italië, Canada, Noorwegen, Oostenrijk, Zweden, Zwitserland, Spanje, Rusland, Tjsechoslowakije, Turkije, Hon garije, en de Verenigde Staten. Hardrijden: Duitsland, Finland, Frank rijk, Groot-Brittannië, Nederland, Ita lië, Japan, Canada, Korea, Noorwegen, Oostenrijk, Zweden, Zwitserland, Rusland, Tsjechoslowakije en de Verenigde Staten. Bobben: België, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Lichtenstein, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Roemenië, Zweden, Zwitserland, Spanje en de Ver enigde Staten. Ski: Alle deelnemende landen behalve België, Nederland en Korea. De volgende 6 landen komen in alle tak ken van sport uit: Italië, Oostenrijk, Zwe den, Zwitserland, de Verenigde Staten en Duitsland. De recherche van de politie in 's Hertogen bosch heeft alle bescheiden van de voetbal pools in 's Hertogenbosch in beslag geno men. Het betreft hier onderlinge voetbal pools van de verenigingen BW en Concordia en van de grote landelijke voetbalpool van „de Verenigde Voetbalverenigingen" (afde ling Wilhelmina), waarvan het centrale punt is gelegen bij de initiatiefnemer, „De Graaf schap" in Doetincliem. Het bestuur van „Wilhelmina" heeft de politie verzocht deze zaak met het oog op de belangen van de deelnemers in kort ge ding te willen behandelen. Vrijdagavond heeft de loting plaats ge vonden voor de Europese judo-kampioen schappen die vandaag in Parijs in het Cou- bertin-stadion beginnen. Dertien landen nemen deel. In de individuele kampioen schappen wordt een titel gegeven per dan en een voor de kampioen van alle categorieën. Er zijn geen judo'ers in de vierde dan in Europa. De Nederlander Geesink is kam pioen derde dan en kampioen alle catego rieën. Opnieuw is hij de favoriet voor deze titel. Hoewel verwacht wordt dat Britse en Franse judoka's het hem moeilijk zullen maken. In het ploegenkampioenschap zijn de' Nederlanders, Fransen en Engelsen favoriet. De deelnemende landen zijn: Luxemburg, Saarland, Spanje, Engeland, Nederland, West-Duitsland, België, Denemarken, Italië, Tsjechoslowakije, Zwitserland, Oostenrijk en Frankrijk. Bij de loting werden vier landen „ge plaatst", t.w. Frankrijk, Tsjechoslowakije, Nederland en Engeland. In de groep van Nederland komt eerst Duitsland tegen Luxemburg uit en de winnaar zal Neder land ontmoeten. ADVERTENTIE Ieder jaar trekt in het bekende Engelse stadje Eton in het graafschap Bucking hamshire een zeer eigenaardige sportieve ontmoeting bijzonder veel belangstelling. Een elftal van de „college" speelt dan namelijk een „wall- game" tegen elf ande re leerlingen, die oppi dans" worden ge noemd. Een rriuur - vandaar de naam wall-game - speelt in een dergelijke wed strijd een bijzonder grote rol. Zoals trou wens op de bovenste foto ook wel te zien is. Zijn wij goed inge licht dan worden niet alleen de doelpunten - met de bal gemaakt - maar ook de keren dat de spelers een te genstander tegen de muur weten te druk ken. gehonoreerd. Op de foto hiernaast ziet men een deel van het team - met hoofddeksels en shawls in de kleuren van de school op weg „slagveld" voor het strijdeyi van de jaarlijkse slag tegen de „oppidans". van Eton naar het Ook Zondagmiddag wordt in het Hilver- sumse Sportpark door het grote aantal dra vers een enorm programma afgewerkt. Reeds in het openingsnummer worden de bezoekers voor een moeilijke keuze gesteld, daar het aantal kanspaarden ongewoon groot is. De verwachting is dat Thea Drabbe, die echter nog meer één keer liep, de overwinning zal behalen vóór Tortelduif S en Trekvogel S. De out-siders zijn Tourterelle en Tabor Har vester. Nottelman zal het bij deze overwin ning niet laten, daar hij in de Pepernoten- prijs met Quita Norma zijn tegenstanders de hielen wel zal laten zien. Het gevaar komt van Robert G en Roi de Cinq Mille, evenals van Rhea. waarvan de laatste verrichtingen voortreffelijk zijn. Zijn derde kanspaard is Quintus Harvester, die eveneens na een langdurige rust zijn ren tree maakt. In vorm kan hij voor Our Volann en Pelikaan S eindigen. Van de overige paar den in dit zwaar bezette veld geniet O Nelly Zora de voorkeur. Hoewel Geersen verreweg het grootste aantal paarden in training heeft, blijven zijn successen in verhouding maar aan de matige kant. De hoestepidemie heeft op zijn entrai- nement echter danig gewoed en dit zal de oorzaak wel zijn. Ook nu ziet het er weer naar uit, dat hij het niet tot een overwinning zal kunnen brengen. In de Zwarte Piet-prijs sttuit hij met de veelbelovende Toekan S op Volgens de speciale verslaggever van l'Equipe, die de wedstrijd DioneVan Klaveren in Rotterdam heeft bijgewoond, zou Van Klaveren, na zijn buitengewone prestatie en de lof die hem daarvoor van alle kanten is toegezwaaid, gezegd hebben dat hij eventueel tot zijn 50e verjaardag zou willen boksen. Het blad weet verder te melden dat Bep graag in de Franse hoofdstad zou willen optreden, en dat zijn manager Huizenaar niets tegen besprekingen met Parijse orga nisatoren tot dit doel zou hebben. Desge vraagd zei Theo Huizenaar dat hij op dit bericht nog geen commentaar wenste te geven. de verbeterde Sir Heny, die zijn laatste ver richting maar behoefte te repeteren om ge makkelijk te kunnen winnen. Saratoga en Sally Guy zijn de mogelijke outsiders. Met True Spencer zal hij in de Schimmel- prijs op de rulle Hilversumse baan moeilijk de afstand kunnen houden, zodat verwacht wordt dat de in een fijne vorm stekende Tecla v. Oranje hem de baas zal kunnen blijven, evenals Thundera en de outsider Skippy M. In de Marsepein-prijs heeft Geersen de keuze uit Qui est-ce qui, Rcthy Hollandia en Sir Messidor, doch desondanks is de indruk dat hij het onderspit zal delven tegen Q Bascom, die evenals het andere kanspaard Princess Nora aan de kop van dit grote veld start, hetgeen een belangrijk voordeel is. Het hoofdnummer brengt opnieuw Olga Pluto aan de start. Daar de afstand nu slechts 2000 meter bedraagt wordt haar taak moei lijker, temeer daar zij Notekraker S en de Franse hengst Double Six M tegenover zich treft. Haar ijzersterke constitutie en het feit, dat zij met vliegende vaart uit haar start vak vliegt, wettigen de veronderstelling dat zij haar derde achtereenvolgende zege zal behalen en wel vóór Notekraker S en Nellie Gregor. De leerling-pikeurs krijgen op deze St. Ni- colaasmeeting zelfs twee nummers te ver zorgen. In de eerste afdeling wordt aan Rosa- munde het meeste vertrouwen geschonken, vóór Quick Fire en Quant a Moi. In de tweede afdeling is Rita Rosa de favo riet, vóór Rita du Maire en Quality F. Na de neutralisatie van vanochtend luidde de stand in de zesdaagse van Brussel: 1. Van SteenbergenSeveryns (Belg) 1760 punten; 2. SenfftlebenForlini (Fr.) 1140 pnt.; 3. De PaepeVan Looy (Belg.) 555 pot. 4. HaanPlantaz (Ned.) 435 pnt.; 5. RothBucher (Zwits.) 390 pnt.; 6. Ockers— Brankart (Belg.) 275 pnt.; 7. Decorte—Van Daele (Belg.) 210 pnt. De overige koppels volgden op 1 of meer ronden. De Nederlandse combinatie Schulte —Peters bezette de 11e plaats met 1 ronde achterstand en 190 punten.

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7