AUTO- en MOTORRIJLES Agenda voor Velsen Autorijschool Succes r Kennemer Lant aarn Machines en engelenhaar Tien jaar veelzijdig vrouwenwerk GEBR. VAN BUGNUM ZN AUTO, MOTOR EN SCOOTER RIJDEN AREND REYM Old Clothes New aarswees neven aan de redactie 6 Nieuw leerplan voor visserijscholen Havenmond IJmuiden moet verbeterd Kweker reed door na aanrijding: 50,- boete Deense vissers in verzet tegen inpolderingsplannen Leert goed DRY CLEANING ONLY Moeilijke uitwedstrijd voor S.V.IJ. Hollands meisje in de Gorsicaanse „maquis" Uitgevaren visserijvaartuigen ZATERDAG 10 DECEMBER 1955 Het ziet er voor de goedige reuze-schildpadden op deze foto allesbehalve goed uit. De twee witgejaste heren, die in een koelruimte van een Frankforter abattoir de dieren een hartelijke ontvangst bereiden, hebben alleen maar zo'n plezier, omdat de 78 reuzenschïldpadden nog juist op tijd uit West-Indië arriveerden om met Kerstmis zeer intiem deel te nemen aan een maaltijd met schildpadsoep De minister van Onderwijs heeft aan de Tweede Kamer medegedeeld dat aan de visserijscholen een tweejarige dagcursus is ingevoerd met een nieuw leerplan, dat in het bijzonder is gericht op het bijbrengen van theoretische en practische kennis, welke nodig zijn voor de uitoefening van het beroep van zeevisser. Met het oog op de nieuwe opzet van het onderwijs zijn aan de visserijscholen te Katwijk en IJmuiden voorzieningen getroffen om de practijkles- sen mogelijk te maken. Voor de school te Scheveningen is men bezig deze te treffen. Om tegemoet te komen aan de behoefte aan bevoegde leraren voor de nieuw inge voerde vakken in het onderwijs, is in sa menwerking met het ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening in Januari 1952 een begin gemaakt met een opleiding van leerkrachten in viskennis en visserijkunde aan de visserijtschool te Sche veningen. In 1954 leverde deze opleiding 14 geslaagden af. Voorlopig voldoet dit aantal aan de bestaande behoefte. Door de oprichting van visserij dagscho len te Den Helder en te Urk werden de op leidingsmogelijkheden uitgebreid. Aan de visserijschool te IJmuiden werden avond cursussen voor visbewerking verbonden. Binnenkort zullen deze cursussen ook wor den gegeven aan de visserijavondschool te Katwijk. Voorts is overleg gaande over de stichting van avondcursussen ten behoeve van de vissers werkzaam in de garnalen visserij te Harlingen, Zoutkamp en Ter- munten. ADVERTENTIE Meervlietstraat 69 - Velsen ADVERTENTIE SOLEX SERVICE STATION voor IJmuiden en omg. SOLEX POPULAIR 333.- SOLEX DE LUXE 399.50 RUILMOTOREN inclusief montage 162.50 Onderdelen voor alle modellen R.A.P. de snelbrommer 2 versnellingen K.M.teller6T7.5U Wij geven U vrijblijvend alle inlichtingen. Betaling in overleg Telefoon 5701 ZATERDAG 10 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „Ook de besten kunnen vallen". Rex, (officieuze opgave), 20 uur, „Nan- na". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Groninger Ver. „Moushörn", 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, to neeluitvoering. Roode Kruis Velsen-IJmuiden, 16 uur, opening Slingermuur. ZONDAG 11 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „De zonen van de muske tiers" 19 uur „Ook de besten kunnen vallen". Rex (officieuze opgave), 20 uur, „Nanna". Sportbond IJmuiden, 14 uur, Velserbad,, Sint Nicolaasmiddag. MAANDAG 12 DECEMBER IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Stalag 17". Rex (officieuze opgave), 20 uur, „Nanna". Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. Nutsbibliotheek, Heidestraat, open van 1921.30 uur. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester 1517 uur, spreekuur wet houder van Onderwijs. Wij lessen uitsluitend met de nieuwste Taunus 1955 Speciale lesmotor beschikbaar Gediplomeerde instructeurs Verkeerstheorie TECHNISCHE LESSEN ZEEWEG 275 - TELEFOON 4333 KENNEMERLAAN 136 - TEL. 5000 IJMUIDEN KERKERINKLAAN 7 - SANTPOORT TEL. 7086 LUXE VERHUUR Voorzitter K. v. K. Amsterdam: De heer W. Rehbock heeft tijdens de ver gadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam in verband met het gereed komen van het grote ge graven dok bij de N.D.S.M., waarin sche pen met een draagvermogen van 60.000 ton hersteld kunnen worden, de aandacht ge vraagd voor de toegang tot de Amsterdam se haven. Naar zijn mening behoeft de havenmond bij IJmuiden dringend verbetering en voorts stelde hij de vraag hoe het staat met de voorbereidingen voor de bouw van de Hemtunnel, zulks, omdat de Hembrug voor zeer grote tankschepen een geduchte hin dernis betekent. Hij vond steun bij de voorzitter mr. D. A. Delprat die van de Kamer toestemming vroeg en kreeg om deze kwesties door de commissie voor verkeer te laten behandelen. De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, behandelde Vrijdagochtend de zaak tegen een bloemenkweker uit Aals meer, die ervan verdacht werd na het veroorzaken van een aanrijding te zijn weggereden. Op 9 September zou de kweker met zijn auto hebben willen par keren in de Breestraat in Beverwijk. Daar bij zou hij echter, aldus zijn eigen verkla ring en de mededelingen van enkele ge tuigen, met een aan de kant van de weg geparkeerd staande wagen in aanraking zijn gekomen, waarna hij, aldus de officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, direct zou zijn doorgereden. De kweker verklaarde echter stellig, dat zijn echtgenote nog eerst was uitgestapt om te kijken of er sprake was van ernstige schade en dat hij pas daarna een andere plaats voor zijn wagen was gaan zoeken. Mr. dr. Pitlo was echter toch van oor deel, dat de kweker bijzonder onfatsoenlijk had gehandeld en eiste een geldboete van vijfenzeventig gulden. De politierechter veroordeelde de verdachte tot vijftig gul den boete. Promoveren en degraderen bij „De Jump" De uitslagen van de deze week gespeelde wedstrijden van De Jump waren als volgt: Groep A: 1. JonkerWittebrood 58.73 2. dames v. AmerongenBreur 57.14 3. MaarleveldSnnek 56.35 4. v. d. Kuil Schadé 49.21 5. echtpaar Seydel 48.41 6. dames KülmanElzerman 44.44 7. LamanMiddelkoop 43.65 8. De Haas Wey 42.06 Groep B: 1. v. d. BergAmsing 62.00 2. mevr. Bloemv. Loo 55.00 3. v. d. BurgKramer 54.00 4. WestraHarrne- ma 45.00 5. dames OuwerkerkVlot- man 44.00 6. De Vriesv. d. Starre 40.00 Groep C: 1. Boenderv. d. Wint 57.94 2. dames HamersSchol 54.76 3. echtpaar Rem 53.97 4. Floor—Reyendam 51.59 5. dames MaasLaman 47.62 6. Veldman v. d. Gaag 47.62 7. dames Koningstem Zwerver 46.83 8. echtpaar Broeren 39.68 BOUWOPDRACHT VAN MINISTERIE VAN OORLOG Aan de N.V. Nelis te Velsen-Noord ls door het ministerie van Oorlog opgedragen de bouw van dienstgebouwen in het maga zijnencomplex van het ministerie te Uit geest. KOPENHAGEN (United Press) d£' Deense overheid bestudeert de mogelijk heden van een serie inpolderingen, alle van betrekkelijk kleine omvang, die de landoppervlakte van Denemarken zouden vergroten met twintig hectaren. Vermoede lijk zal het nog jaren duren voor de eerste spade in dat nieuwe land kan worden ge stoken. De rijkscommissie voor de landaanwin ning heeft tachtigduizend kronen ter be schikking gekregen voor voorbereidend bodemonderzoek dat enkele jaren zal ver gen. Deskundigen zullen de belangen van de visserij, die in het gedrang komen, af wegen tegen de voordelen van landaan winningen voor de landbouw en de be veiliging tegen de zee. Vissersorganisaties hebben inmiddels al geprotesteerd naar aanleiding van berichten in de pers over de inpolderingsplannen. Er komen twaalf gebieden in aanmer king voor inpoldering. Een daarvan is de zee-engte tussen het eiland Moen en het eilandje Bogoe. De daar liggende strook ondiep water is slechts 850 ha groot. De landaanwinningsdienst van het mini- stericvan Landbouw ontvangt van tijd tot tijd protesten van vissersorganisaties tegen landaanwinningsprojecten. Het antwoord luidt dat de overheid zoveel mogelijk reke ning zal houden met de belangen van de vissers. ADVERTENTIE Door onze 10-jarige ervaring leren wij U, met onze nieuwste Leswagens en Motoren, prettig en veilig rijden, door gediplomeerde instructeurs. Gratis Avondlessen in Verkeerstheorie en Auto-techniek Hagclingerweg 134 - Santpoort - Tel. 8930 Ons bijkantoor Dennenstraat 12, IJmuiden Telefoon 02550 - 6200 Inschrijving volgende cursus Motortechniek 9 Januari ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Zondag gaat SVIJ een moeilijke wed strijd tegemoet in Nieuw-Vennep tegen de club van dezelfde naam. Vooral wanneer het zo nu en dan blijft regenen, waardoor het veld spekglad wordt, zullen de SVIJ'ers moeite hebben op de been te blijven staan, hetgeen de Nieuw-Venneppers gemakke lijker afgaat. Dit voordeel heeft deze ver eniging al, maar toch geven we de SVIJ'ers, wanneer ze zich hun mooie positie voor ogen houden, kans op een gelijk spel. Het 2e elftal krijgt ook al een lastige tegen stander te bestrijden, namelijk IEV 3, waar tegen al een keer gelijk werd gespeeld. De opstelling van SVIJ I is: T. den Dik ken, F. Verschoor, J. Blinkhof, J. de Vries, CC. Brouwer, J. v. Leeuwen, L. Kroone, L. Boon, K. Kistemaker, D. Broekhuizen en H. Winter. De boekhandels „Erasmus" en Wamsimk en de fotohandel Schutte hadden Vrijdag avond in het Jeugdhuis te Santpoort een avond belegd, waar het boek van Anthony van Kampen „Incident op Corsica" in woord en beeld werd gebracht. Met dit ver haal is voor het eerst in Nederland een boek op de markt verschenen en dat met een dermate gunstig resultaat, dat dit als „fotografische roman" zeker navolging ver dient. De samensteller en maker van de foto's, de heer H. du Mée, is er in geslaagd dit ware verhaal van een Amsterdams meisje dat op Corsica haar grote liefde vindt op boeiende wijze te realiseren: prachtige natuuropnamen in kleuren, beel den uit schilderachtige stadjes en dorpen gleden voor de ogen van de toeschouwers van deze avond voorbij, waarbij passende muziek en Corsicaanse volkszang de cau serie tot een harmonieus, romantisch ge- heeL maakten. Het verhaal dat gedeeltelijk, dank zij de steun van het betreffende meis je en gedeeltelijk door de heer Du Mée wordt verteld, moet gelezen worden, maar kwam gisteravond toch wel tot zijn recht. Mary Kingma, die enkele jaren geleden haar vacantie op dit wonderschone eiland doorbracht, verdwaalde na een autopanne in de dichtbegroeide „maquis". Hier werd zij door een Corsicaan aangetroffen die haar aanbood, haar bij het dwalen in de bossen opgelopen enkelverstuiking bij hem thuis in een afgelegen bergdorp te laten ge nezen. Op haar terugreis naar Holland ont dekt zij de grote liefde die zij voor hem heeft opgevat. Zij reist terug, waar zij weer in de „maquis" wordt opgenomen. Na de pauze vertoonde de heer Du Mée een aantal foto's opgenomen tijdens een camping-reis door de Zwitserse Alpen per caravan. Een avond waarmee de organisa toren alle eer hebben ingelegd. Wraak je Het is wel meer vertoond, dat de bravourrijder, die met ontzagwekkende snelheid in zijn glanzende voituur ergens heen snelt, waar zijn aanwe zigheid geen minuut langer ge mist kan worden en die op de weg achteloze manoeuvres presteert en zijn lotgenoten vaak de schrik op de lak jaagt, in een ietwat ongewone situatie plotseling rusteloos en stunte lend naar de kluts loopt te zoeken. Degenen, die zulke onwen nigheden elke dag meemaken, zijn de bedienaren van ons al ler trouwe Velser pont, want op de planken van dit trage edoch onmisbare vervoermid del schrompelt zulk een bra- vour-mannetje vaak ineen tot een lachwekkende ridder van de ietwat droeve figuur. Een dezer pontbedienaren, die da gelijks het verkeer zoevend langs zich heen ziet stuiven en dan wel eens bedenkt, hoe knap zulke ridders toch elkaar inhalen en net-op-het-nipper- tje langs onschuldige mede schepselen flitsen, heeft mij daar een kleine filosofie over geschreven, waar ik mij zeer wel mee heb vermaakt. Want ziet, schrijft hij, hoe dezulken dikwerf bij het op rijden van de pontklep alle rij vaardigheid blijken te hebben verloren, hoe zij met meters lucht om zich heen nog ang stig spieden naar aanrijdings kansen en plots al hun dikte kwijt raken in de situatie, waarin zij niet uitsluitend baas zijn. Waarom hij aldus een beetje in zichzelf babbelt, deze pont man? Wel er wordt zoveel op de pont gescholden door autorijdend Nederland móg hij óók eens? Ik laat hem aan het woord over de snelle sleeër, die zo net nog zo van opschie ten hield: „Met een sierlijke zwaai stopt hij op het pont plein. Kijk, nu is hij aan de beurt, om de pont op te rijden. Hè, wat is dat nu? Hij kruipt op de pont af. Wat stuntelt hij daar toch benauwd de pont op. Kan hij plotseling niet meer rijden? Toe meneer, toe maar u hebt ruimte genoeg aan die kant. Nee, meneer u had nog een meter vooruit gekund. Nou, zet u de rem maar los, dan trek ik hem wel even vooruit. Zo meneer, de rem maar vast.... Hé daar, me neer, waarom zet u de wagen zo ver van de kant? Er moeten er nog méér mee.... meneer dóar, wilt u even achteruit deze meneer moet wat achter én vooruit Tja, pontman, het zijn niet allen koks.weet u? In de voetbaldalen Dat er buiten de hoogste Soccer-AIpen ook in de voet baldalen belangwekkende din gen kunnen voorvallen zal een iegelijk met mij eens zijn, die wel eens naar de verrichtingen van de zogenaamde „lagere" elftallen is gaan kijken en deze ware voetballiefhebbers, die het „sport-om-de-sport"-be- ginsel nog hoog houden tegen alle (gedwongen) klinkende munt en (opgedrongen) be taalde doelpunten in, zullen ongetwijfeld de neuzen hunner Zondagse molières richten naar de Santpoortse Kwckerslaan, waar twee plaatselijke teams zullen trachten elkander de shorts op te binden: Terrasvo gels en Velsen. Er zullen enige vonken af vliegen, profeteert mijn des kundige, omdat de rivalen op de ranglijst vlak bij elkaar verkeren en er bovendien in de aanhang van de twee clubs met grote zekerheid wordt aangenomen, dat zowel Terras vogels als Velsen het opbinden van de broek voornoemd met het meeste succes zullen vol voeren. Geelblauw en witblauw heb ben dus alle ijzers in het vuur, ze staan op scherp en stropen reeds enige dagen de mouwen hunner onderscheidene shirts op, zodat er Zondag bezijden dat Kwekerslaantje wel eens harde edoch vriendschappelij ke schoppen konden worden gefabriceerd en het lijntje on getwijfeld zwart zal zien van supporters, die zich extra stembanden hebben laten aan meten. Ik wil me niet aan voorspel lingen wagen, want de tijd van kicks en kale neuzen (mijner schoolschoenen dan) ligt ver achter mij en sindsdien heb ik mij slechts lui bezig gehouden met het verrichten van enig zeilwerk zowel met grootzeilen als blokzeilers, maar ik meen desalniettemin te mogen op merken, dat Velsen niet in zijn allersterkste opstelling te vel de trekt, omdat ene Bakkum nog steeds niet tot de zijnen is teruggekeerd na de operatie. Hoewel vrinden: die Tromp sr. is een geduchte enach melieven, ge moet dat zelf maar eens gaan aanschouwen in die sportieve voetbaldalen, waar het zo knus en zo boeiend kan zijn voor de liefhebbers. Radio en radio De RUAZ-zers van het An- toniusziekenhuis gaan Zondag in hun veertiendaags pro gramma de IJmuidenaren on der hun gehoor iets echt IJ- muidens laten horen. Met me neer Van Geel samen hebben zU opnamen gemaakt in het platte gebouw van Schevenin gen Radio, dat zijn onzichtbare draden over de hele wereld weeft ten behoeve van de scheepvaart en dat juist nu, in deze dagen van familiehanden en weemoed een overstelpende drukte te verwerken krijgt. Als beloning mocht meneer Van Geel wat muziek uitzoe ken. Hij hoeft er toch niet voor te gaan liggen, want Scheveningen Radio kan hem nu echt niet missen. En verder heeft de RUAZ- omroep een gevarieerd scho teltje te vuur staan met een babbeltje en een muziekje en Jan Beentjes houdt zijn ge- geslaagde praatje over Kunst of Kitsch. Zondag radio's aan! Wie niet beter wist, zou hebben kunnen denken, dat Velsen deze week twee bloemenwinkels rijker is geworden: een op nummer 63 aan de Santpoortse Terrasweg en één aan het Marktplein, gedreven door meneer Visman. Maar aangezien noch de heer v. d. Linden uit Santpoort, noch de heer Visman zich buiten bruiloften en partijen met bloemen plegen op te houden, moet deze veronderstelling op een misvatting berusten. Temidden der bloemen waren namelijk aan het Marktplein hier en daar óók nog schrijf- en naaimachines te vinden en aan de Terrasweg bedelden middenin de geurende kinderen van de herfst enige rijzige haardroogkappen om de aandacht. Wie tien jaren UW overziet, zoals de dames dat zelf Vrijdag avond in een gezellige bijeenkomst in de Ichthusburcht hebben gedaan, zal het schimpen op deze organisatie, waarmee nog wel eens tijd wordt verbeuzeld, snel staken, want sinds 1945 is er door het groepje koene vrouwen toch maar héél veel en héél goed werk verricht. Mevrouw Anten zinspeelde daar al in heur openingswoord op en uit de verhalen, die uit de verschillende afdelingen loskwamen, bleek het nog eens ten overvloede. Mevrouw Milatz uit IJmuiden bijvoor beeld herinnerde zch nog pre cies, hoe er rond de bevrij dingsure gesjouwd is voor een kinderkeuken, hoe er een uit deling van uit vliegtuigen ge dwarrelde kaak op touw is ge zet en hoe de dappere vrou wen zelfs een melkwijk in- eenf'-asten om het allerergste in die dagen op te vangen. Mej. Houtsma voegde daar het verhaal over de schoenen- beurs, die menig paartje aan de vermoeide voeten bracht, bij en vertelde voorts over de uitleenkoffers met linnengoed, die zo vaak redding brachten in gezinnen waar het laatste washandje voor drie korrels tarwe was geruild. Uit Santpoort kwam de his torie los van de scabiësploeg, die daar in 't badhuis Spaarn- berg honderden aangetaste Santpoorters uit de ellende hielp, over het moederhuis, dat voor vermoeide huisvrou wen een pracht van een toe vluchtsoord werd en toen me vrouw Homburg haar erkende dichtader liet vloeien over t:en jaar UW in dat gezelschap dames om die witte laie^, waar koffie en gebak kwamen en gingen, maar de sfeer blééf, liep het hart een paar keer haast over van herinneringen aan een t:jd, die even moeilijk als mooi was. Mevrouw Sanders heeft na de rust verteld van de tegen woordige tijd van de ouden van dagen, en zij maakte voorts veler bewondering gaande met dat eenvoudige verhaal over de manier van collecteren voor allerlei lief dadigheden, waarvan deze mevrouw bijzonder de slag te pakken heeft dank zij een voortreffelijke organisatie. Het wellfarewerk voor de zie ken is door mevrouw Ten Pie- rik behandeld en zij heeft er wat bij laten zien -ok werkstukken, die boekdelen spraken over de zegeningen van deze bemoeiingen. Die niet altijd slagen, omdat er soms ook wel eens eon patiënt wat dwars wil, maar voor het ove rige toch wel heel erg op prijs worden gesteld. Hulde dezerzijds bij het tweede lustrum, al ben ik dan ook maar een domme man. Beiden waren de nieuwe- panden-betrekkers benauwend uit de oude kleren gegroeid: de een aan de Hoofdstraat, de ander aan de Wijk aan Zeeër- weg. Voor meneer Chrs. Visman komt de ruimte zeer van pas. daar hij van gisteren af zijn vrouwelijke en mannelijke klanten kan ontvangen in een juweel van een „opstal", waar het chroom van vol-automa- tisch-zig-zaggende-bordurende -rimpelende-en-roffelende naaifabriekjes (die bij al deze grappen ook nog tijd over hebben om gewoon te stik ken, zoals ik verwonderd heb aanschouwd) de dames te- genblinkt, wijl hun echtvrien den zich verlustigen in de tik machines en de scheerappara- ten, de kantoormeubelen en de bureaux, waarmee zij hun le ven zo genoeglijk weten te vul len. Het is echt eens wat anders temidden der vele levensmid delen- en textielbedrijven, welke aan IJmuidens boezem zijn geprangd de laatste maan den en het „koopt in eigen stad" wordt op deze wijze aan gename noodzaak. Als meneer Visman de gemeente zélf nu ook zo verstandig kan krijgen, gaat hij compleet gelukkig de toekomst aan het Marktplein tegemoet. Naar de Terrasweg moet ge uw gade beslist niet meesleu ren, want dan maakt zij staan- debeens een afspraak voor een stook-olie-permanent of een nieuw kleurtje op het lieve heufd. Want als zij de knusse salons van meneer J. H. M. v. d. Linden binnengewandeld is, zijt ge een knaap óf een beul, zo ge haar daar weer met ongekapt engelenhaar vandaan lokt. Met een teder behangetje, een zwarte rubberen vloer en blauwe meubeltjes is het daar in die uitgebroken suite een zoet-geurend paradijsje gewor den met het hele instrumenta rium er in dat moeder de vrouw in een madame-mêre weet te veranderen. Er gloeit zelfs een magische bol in aller lei tinten rood temidden dezer voor ons eenvoudige manne- zielen onbegrijpelijke martel huizen, waarmee de kapper of zijn gedienstigen bij het verven een haarspoeling en een olie behandeling bij een permanent kunnen uitstrooien op de on geduldige hoofdjes van onze vrouwen. Dat magische licht geeft de temperatuur aan. Wanneer ik nog eens zwierig met diepzwarte lokken over dit ondermaanse stap, weet dan, dat de kapper van de Terrasweg ook mij strikte. De vier huiselijke „binnen huisarchitecten", die hier in het zweet huns aanschijns een dót van een salon hebben ge toverd mogen van mij, die al toos tegen de kappersrekening fulmineer, aannemen, dat ik hen geheel bewonder. Late bloei De mildheid, waarmee de Decembermaand ons tegemoet is gekomen en het uitblijven van poolwinden, welke otn deze tijd volgens aloud ge bruik over de Noorderkim moeten gaan blazen, heeft moeder Natuur lichtelijk in de war gebracht. Zodat zij in haar eeuwige zorgzaamheid nog maar eens met een verfkwastje rondging en de heesters aan de Ver Loren van Themaat- laan opnieuw kleurde als was het volzomer daar. Bij me vrouw Schippers, Trompstraat 19 kwam zij eveneens even aanwippen met haar couleur en bestreek er zachtkens de rozeknoppen, die al een poosje op springen hebben gestaan. Het werden nog rozen ook. Op negen December met de Kerstman al midden in de in- pakdrukte. LAMPENIER Het is een goede, hartelijke gewoonte uw vrienden en relaties een gelukkig nieuw jaar te wensen. En u kunt dit niet eenvoudiger en tegelijkertijd vollediger doen dan door een deze courant. De prijs bedraagt slechts 10 cent per m.m., minimum 12 m.m. Indien men een advertentie-contract heeft lopen, kan een Nieuwjaarswens in mindering van het contract wor den gebracht. Zendt ons tijdig uw opdracht voor publicatie in ons nummer van Zater dag 31 December (of Maandag 2 Ja nuari). KENNEMERLAAN 186 - IJMUIDEN Trawlvisserij Dinsdag 22 November: ml. Nestor KW 101, Onderneming IV SCH 153. Vrijdag 25 November: mt. Cornelis Vro lijk Fzn SCH 171. Maandag 28 November: ml. Robert Wil liam KW 123. Dinsdag 29 November: st. Viking Bank IJM 183, mt. Maria van Hattem IJM 10, Deining KW 8. Woensdag 30 November: st. Vios I IJM 24; mt. Medan IJM 57. Donderdag 1 December: st. Norma Maria IJM 6; mt. Allan Water IJM 34, Shamrock IJM 129, Dirkje RO 53. Vrijdag 2 December: mt. Batavia IJM 99, Eveline IJM 116; ml. Wii-on III IJM 221, Doggersbank KW 75. Zaterdag 3 December: st. Gelria I.TM 21; mt. Johannes Polderman IJM 20, Thorina IJM 33, Wiron IV IJM 209. Maandag 5 December: st. Klaas Wijker IJM 85; ml. Heemstede IJM 53, Adrianus KW 10. Arie KW 17, Cornelis KW 24. Con cordia KW 26, Saturnus KW 69, Hette Mar- garetha KW 74, Jan KW 84 (6 Dec. binnen), Willempje KW 89, De Vrouw Dirkje KW 104, Gebroeders KW 108, Avontuur KW 114, Petronella KW 125 (6 Dec. binnen), Arie KW 155, De vier Gezusters KW 162, Ge broeders KW 166, Aleida KW 169; mk. Da geraad IJM 4 (2 Dec. binnen), Marianne IJM 7 (7 Dec. binnen), Mercator IJM 19, Klaas Junior IJM 22, Wiron V IJM 208, Nehim I AM 16 (8 Dec. binnen), Nehim II AM 17, Nehim III AM 18, Nehim IV AM 26, Leendert Jacob KW 12, Prinses Margriet KW 51, Twee Gezusters KW "7 (6 Dec. binnen), Jacoba KW 105, Agatha Arie KW 126, Alida Jacoba KW 165, Jan Willem WR 34, Flevo WR 50, Coen Bot UK 3. Dinsdag 6 December: st. Tzonne IJM 1 Haarlem IJM 9, Elie Shénévière IJM 32, Post Boy IJM 35, Soerabaia IJM 79; ml. Verwachting IJM 204, De Verwachting KW 28, Florie KW 59. Elizabeth KW 64, Alida KW 91, Jacoba KW 107 (8 Dec. binnen), Pe tronella KW 125, Emma Wilhelmina KW 135, Onderneming II SCH 27, Onderneming III SCH 117; mk. De Hoop I IJM 45, De Hoop II IJM 59, Zeearend KW 79, Koningin Juliana KW 133, Pieter Jacob KW 178, Tiny Dieuw WR 33. Woensdag 7 December: ml. Excelsior III KW 76, Willy SCH 7, Marianne IJM 7. Donderdag 8 December: st. Bergen IJM 16; mt. Claesje RO 46; ml Nederland VI KW 37. Willy Alida KW 65, Jan KW 84, Dolfijn RO 2; mk. De Twee Gebroeders IJM 3, Dageraad IJM 4, Texel IJM 5, Emisel IJM 31, Vios IJM 52, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Nehim I AM 16, Arendje Jacoba KW 21, Hermina IV KW 53, Alice KW 62, Albatros KW 68, Gerda Marianne KW 71, Prinses Beatrix KW 72. Twee Gezusters KW 77, Johanna Cornelia KW 88, Vier Gebroe ders TX 14, Hendrik je BU 33, Adriana Ca- tharina KW 92, Willem KW 94, Arendje KW 98. Vrijdag 2 December: ml. Margrietha Ma rrit. Wiron II IJM 211; mk. Rein KW 30, Cornelia Adriana KW 58, Pietertje HD 87. Haringdrijfnetvisserü Zaterdag 12 November: ml. Huiberdina Gijsbertha KW 85, Gezina Geertrui KW 176. Maandag 21 November: ml. Martenshoek IJM 283, Dirk KW 19, Wilhelmina I KW 25, Helena KW 39, Everard Christina KW 40, Cornelis Marinus KW 48, Maria Jacoba KW 73, Java KW 159. Dinsdag 22 November: ml. Rijnmond II KW 43, Voorwaarts KW 140. Vrijdag 25 November: ml. Bertha KW 38. Maandag 28 November: ml. Vertrouwen KW 6, Hubertha Gerarda KW 9, Willem Cor nelis KW 16, Volharding KW 23, Aafke Jacoba KW 41, Noordzee KW 47, Annie KW 54, Willy KW 141. Dinsdag 29 November: ml. Fierman Eduard KW 5, Noordster KW 67. Donderdag 1 December: ml. Wilhelmina II KW 138. Vrijdag 2 December: ml. Margietha Ma ria KW 29. Zaterdag 3 December: ml. Gorredijk IJM 75, Mr. Dirk Donker Curtius KW 2, Grietje KW 20, Jan KW 50, Zeezwaluw- KW 83, Sumatra KW 86, Rijnmond V KW 110. Maandag 5 December: ml. Rijnmond III KW 'l, Neptunus KW 45, Nelly Maria KW 70, Janna KW 163. Dinsdag 6 December: ml. De Arend KW 7, Excelsior II KW 78, Eendracht KW 168. (Verkort weergegeven Rode Kruis of E.H.B.O. Als comman dant van de R.K. colonne te IJmuiden- Veisen zij het mij vergund even een kort antwoord te geven op het stukje „Rode Kruis of E.H.B.O.". 1. Op de sportterreinen van Schoonen- berg zijn elke Zondag 2 tot 3 helpers van het Rode Kruis aanwezig. Deze worden bij ongevallen op de bijvelden gewaarschuwd op het hoofdveld, waar zij een vaste plaats hebben. 2. Klachten van de zijde der vereni gingen hebben nooit plaats gevonden. 3. Enige jaren geleden is aan alle sport verenigingen aangeboden om enkele van hun leden op te leiden voor gediplomeerd E.H.B.O.'er. Aanmeldingen zijn hierop niet binnengekomen. 4. Als W. v. d. L. weet dat het Rode Kruis behalve de sportvelden 's Zondags ook nog andere posten te bezetten heeft, dan voelt hij zich misschien geroepen naast zijn critiek de daad te stellen. Laat hij zich melden op een van de cursussen Dinsdags- avonds in de „Slingermuur" Zeeweg 260 te IJmuiden-Oost. Ook anderen zijn daar welkom! 5. Over het al dan niet boteren is al veel geschreven. Oude strijdbijlen dienen be graven te worden en de weg voor samen werking tussen Rode Kruis en E.H.B.O. staat nog steeds open, zoals beide besturen wel weten. De Cdt. R.K. Colonne IJmuiden-Velsen, T. FERWERDA

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 14