Minister Sumitro komt nog niet naar Genève Koning Hoessein van Jordanië ontbindt liet parlement Saarkwestie loopt niet zo glad voor pro-Duitsers Weerbericht Bloedige betogingen tegen het verdrag van Bagdad Haarlems Dagblad Hoogovens en Breedband bereiden grootse expansies voor Prof. Zijlstra zal nu met minister Kasimo onderhandelen Het woord is aan Poujadisten gaan door met onbeschaafdheden Nieuwe regering van Majali afgetreden Verkiezingsuitslag matigde de ,Heimkehr"-roes in Bonn Vredesplan van Israel voor Palestina Londen en Cairo laten de Soedan vrij Botsingen Oproep Twaalfde Britse militair op Cyprus gesneuveld Uitbreiding kapitaal; emissie nieuzve aandelen Acht tegemoetkomingen aan de Arabische buurstaten Sneeuw en tijdelijk dooi Onafhankelijkheid wordt zonder volksstemming van kracht Overstromingen in Liba non: honderdveertig doden Weerrapport 70e JAARGANG No 140 Kennemerlaan 186, IJ muiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uui vooi klachten bezorging 6450. 1 elef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie) Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DINSDAG 20 DECEMBER 1955 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-lJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 299e JAARGANG No 291 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze speciale verslaggever in Genève) De Indonesische minister van Financiën, prof. dr. Sumitro Djojohadikusumo, zal zich met het oog op de behandeling van de begroting in het Indonesische parlement voor lopig niet naar Genève begeven. De leider van de Nederlandse financieel-economische werkgroep, mr. S. P. J. Teppema, heeft daarom de Indonesiërs gevraagd of de over komst van onze minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, nog wel enige zin zou hebben, nu een centrale figuur in het financieel-economische overleg er de voorkeur aan heeft gegeven in Djakarta te blijven. Na een spoed-byeenkomst onder leiding van minister Anak Agoeng Gde Agoeng deelden de Indonesiërs mede, dat zij er prijs op zouden stellen dat het ministeriële overleg toch doorgang zou vinden. Men merkte daarbij op dat ook minister Van de Kieft niet zou overkomen, ofschoon de afstand AmsterdamGenève toch gemakkelijker is te overbruggen dan de afstand Djakarta- —Genève. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Anonymus: De hemel kan niets anders zijn dan het besef, volwaardig en volkomen mens en onmisbaar deel der mensheid te wezen. Maandagmorgen heeft de burgemeester van Lisse, mr. Th. M. J. de Graaf, op de werf van de firma Akerboom te Lisse het honderdste schip te water gelaten, dat deze firma in de negen jaar van haar bestaan heeft gebouwd. Het fraaie luxe jacht is bestemd voor Amerika waar men het te New York zal exposeren en er een koper voor hoopt te vinden. Opdrachtgeefster tot de bouw was de Veadship organisatie, een stichting van Nederlandse bouwers van jachten, die voor gezamenlijke rekening werken en exporteren. Minister Zijlstra zal nu in Genève alleen met zijn Indonesische ambtgenoot Kasimo besprekingen voeren. Van Indonesische zijde verklaarde men dat dit geen moeilijk heden behoeft op te leveren, aangezien minister Kasimo volmacht heeft gekregen om alle problemen ook de zuiver finan ciële aan te snijden. De financieel-economische werkgroepen hebben een schema opgesteld, dat als lei draad van het informele ministersgesprek zal dienen. De Indonesiërs hebben daarbij opnieuw betoogd dat de ontbinding van de unie en de (gedeeltelijke) opheffing van de financieel-economische overeenkomsten in afzonderlijke protocollen worden onderge bracht. Van Nederlandse zijde is verklaard dat hiertegen geen bezwaar bestaat, mits PARIJS (AFP). Dat de campagne voor de algemene verkiezingen in Frank rijk niet zonder incidenten verloopt, is voornamelijk het gevolg van het optreden van Poujade en zijn aanhangers, die in ongeveer zestig districten candidaten heb ben gesteld. In de Vendée (West-Frankrijk) hebben de conservatieven hun bijeenkomsten af gelast wegens de ruwheden van de Pouja disten. Deze groep heeft knokploegen in het veld gebracht, die de leuze „gooit ze er al lemaal uit" in praktijk brengen. De stroomtoevoer naar de vergaderlokalen wordt afgesneden, de toegang tot de zalen geblokkeerd en in enkele gevallen zijn candidaten, die een spreekbeurt hadden te vervullen, door Poujadisten opgesloten, waardoor zij of helemaal niet, of veel te laat ten tonele verschenen. Andere ploegen hebben het speciaal voor zien op Frangois Mitterand, de minister van Binnenlandse Zaken in het kabinet van Mendès-France. Tijdens een rondreis door zijn kiesdistrict Nièvre werd hij be kogeld met groenten en fruit. Bij een van deze bijeenkomsten werd hij licht gewond, doch hij zette zijn rede voort. In vele kringen heeft het optreden van de Poujadisten verontwaardiging gewekt. JERUZALEM (Reuter/AFP) Koning Hoessein van Jordanië heeft bet parlement ontbonden en de regering van premier Hazzah Majali is afgetreden. De Jordaanse radio brak haar normale uitzendingen af en herhaalde om de tien minuten de proclamatie van de koning. Premier Majali zei via de Jordaanse radio, dat zijn regering was afgetreden, teneinde het land de kans te geven de huidige problemen op te lossen. Een zakenkabinet zal toezicht houden op algemene verkiezingen, die binnen vier maanden zullen worden gehouden. Majali, die zijn regering Woensdag vormde, zei verder, dat hy de veiligheidstroepen opdracht had gegeven de orde in het gehele koninkryk te bandhaven. De nieuwe regeringscrisis volgt op niet zonder raadpleging van en overeen- demonstraties in het gehele land tegen een Brits voorstel, dat Jordanië zich aansluit bij het verdrag van Bagdad. Majali die voor toetreding tot het verdrag was, vorm de zijn regering na het aftreden van het kabinet van Said el Moefti, dat defens'e- besprekingen voerde met generaal Sir Gerald Templer, chef van de Britse impe riale generale staf. Koning Hoessein heeft er voor radio- Jeruzalem bij de bevolking op aangedron gen het normale leven te hervatten. Hij wees op de noodzaak van eenheid met het oog op de gemeenschappelijke vijand van dc Arabieren. De Palestijnse kwestie zal 99- SAARBRÜCKEN (United Press) De Duitse nationalisten in de Saar zullen mis schien een pro-Franse premier moeten ac cepteren. Er is een grote kans dat Heinrich Welsch, een persoonlijk vriend van de Fransman Robert Schuman, leider van de nieuwe regering wordt. Welsch, een 67-jarige, buiten de partijen staande jurist, fungeert als premier sedert Johannes Hoffmann is afgetreden nadat de nationalisten het October-referendum had den gewonnen; De waarnemers zeggen dat de verkiezing van Welsch zo goed als zeker is geworden doordat de nationalisten niet de driekwart meerderheid hebben kunnen veroveren, die hen in staat gesteld zou hebben de grondwet te wijzigen en op die manier alle bindingen met Frankrijk uit te schakelen. ANP meldt uit Bonn: De bijzondere Saar-commissie van de West-Duitse Bonds dag zal morgen bijeenkomen om de moge lijkheden te bespreken, die de uitslag der verkiezingen in het Saargebied openen. Voor de West-Duitse regering zal profes sor Hallstein verslag uitbrengen over de besprekingen, die minister Von Brentano in Parijs met zijn Franse collega Pinay over de toekomst van het gebied heeft ge voerd. Er is in Bonn nog eens op gewezen, dat bij deze besprekingen generlei beslis singen zijn gevallen en dat de verdere be handeling moet wachten tot een nieuwe Franse regering zal zijn gevormd. De par tijen in Bonn zijn onder deze omstandighe den met enig voorbehoud begonnen aan de beoordeling der kansen, die de uitslag biedt. Deze reserve wordt wel in hoofdzaak veroorzaakt door het feit, dat de partij van de vroegere Saarlandse minister-president Hoffmann zich beter heeft kunnen handha ven dan was verwacht. Daardoor zijn eigenlijk alle berekeningen van Bonn door kruist.' Men meent er niet langer zeker van te kunnen zijn, dat het nieuwe Saarlandse parlement op korte termijn de artikelen betreffende de autonomie van Saarland uit de in 1947 aangenomen grondwet zal schrappen. Weliswaar heeft de Christelijke Volkspartij van Hoffmann zich na de ne derlaag van het Europese statuut gehaast haar program te wijzigen door ook zelf voor een „Duitse oplossing" te gaan ijve ren, maar een groot vertrouwen in de eer lijkheid van deze belofte heeft zij in Bonn niet verworven. In elk geval zijn alle be schouwingen in Bonn doorspekt van te leurstelling over het feit, dat het de drie Duits-gezinde partijen niet gelukt is zich voldoende aanhang te verwerven om de grondwet te veranderen. Daartoe is een meerderheid van driekwart van het parle ment nodig. Door deze ontwikkeling is automatisch een zeer krachtige positie ontstaan voor de eigenlijke overwinnaar in de strijd, dr. Heinrich Schneider (oud-nazi) met zijn „democratische partij Saar". Schneider en zijn partijgenoten hebben in de hele Saarstrijd altijd de meest natio nalistische tonen aangeslagen en zij zijn in hoofdzaak verantwoordelijk voor de ach terdocht, die in het buitenland jegens de ontwikkeling in het Saarland wordt ge koesterd. Nu Schneider zich tot de tweede partij van het land heeft opgewerkt lijkt het, naar men in Bonn meent, onvermijde lijk, dat hij een sterkere plaats in de nieu we regering zal krijgen dan dr. Adenauer wenselijk had geoordeeld. Hij zal met niets minder genoegen nemen dan met de zeer gewichtige post van mi nister van Economische Zaken. Rectificatie In ons verslag van de uitslag van de ver kiezingen in het Saargebied staat abusieve lijk vermeld dat de Christen-Democratische partij 13 zetels kreeg. Dit moet zijn veer tien zetels. stemming tussen alle Arabische landen worden opgelost, aldus koning Hoessein. In het oude (Jordaanse) deel van Jeru zalem zijn betogingen gehouden tegen toe tredingen van Jordanië tot het verdrag van Bagdad. De demonstranten richtten zich aanvankelijk tegen het consulaat van Tur kije, welk land ook deel uitmaakt van het omstreden bondgenootschap. Het gebouw werd gepluderd. De Turkse gezant werd gewond. Hij ontkwam naar het Israëlische deel van de stad. Vervolgens richtten de betogers zich tegen alle vreemdelingen. Verscheidene consu laten werden beschadigd. Ook het Ameri kaanse sanatorium bij Hebron zou zijn ge plunderd. De Franse consul in Jeruzalem werd door stenen gewond. De ordetroepen openden het vuur op de demonstranten ten einde de vreemdelingen te beschermen. Het corps consulair heeft bij monde van de deken, de Spaanse consul, geprotesteerd tegen de „onvoldoende be- 1 scherming" van vreemdelingen. De betogers wierpen voorts met stenen naar een jeep van UNO-waarnemers. Drie demonstranten zijn om het leven gekomen als gevolg van het vuren van het Arabische legioen. Bij betogingen te Jericho zouden ook slachtoffers zijn gevallen. In Amman, de hoofdstad van Jordanië, zijn eveneens gebouwen van buitenlandse ver tegenwoordigingen met stenen bekogeld. Het Belgische gezantschap werd beschadigd. De leider van de socialistische partij, dr. A.bdoel Rahman Sjoekari, die kort geleden in vrijheid werd gesteld op grond van een amnestie, heeft een beroep op de bevolking gedaan om met de betogingen en stakingen voort te gaan, totdat de regering officieel afziet van de plannen om tot het verdrag van Bagdad toe te treden. Volgens betrouwbare berichten, die in Damascus (Syrië) ontvangen zijn, zijn Zondag bij de betogingen in Jordanië zeven mensen om het. leven gekomen en vijftig gewond. Vandaag hebben aan de betogingen amb tenaren, dokters en advocaten deelgenomen, die onmiddellijk aftreden van de regering- Majali eisten. Aangezien het parlement ontbonden is, moet de regering binnen een week aftreden. Ondanks een oproep van Najali om het werk te hervatten, werd vandaag in Amman nog gestaakt. Ook in Damascus is betoogd tegen de ge beurtenissen in Jordanië. De studenten in de stad zijn in staking gegaan. Volgens het Syrische blad „Alef Ba" zijn in de afge lopen nacht veel Jordaniërs naar Syrië uitgeweken. NICOSIA (Reuter/A.F.P.) In een hos pitaal op Cyprus is een Britse soldaat over leden, die op 14 December in Limassol bij een aanval van verzetslieden op een jeep waarin hij reed, gewond was. Hij is de twaalfde Britse militair die door verzets daden op Cyprus om het leven gekomen is. Verzetslieden hebben een politiebureau overvallen en zich meester gemaakt van zes geweren en een grote hoeveelheid munitie. Een politie-agent werd gewond. In Athene is het tot gevechten tussen stu denten en de politie gekomen, toen de stu denten hun misnoegen betuigden over de Britse maatregelen op Cyprus. De studen ten sneden de banden stuk van trolleybus sen van een Britse maatschappij en ver nielden de voedingskabels. Bij botsingen werden aan beide kanten verscheidene mensen gewond. Er werden enige arresta ties verricht. In de heden gehouden vergadering van commissarissen van Hoogovens werd een belangrijke investering goedgekeurd. Dit project voorziet in de bouw van een vierde hoogoven en in de vergroting van de ruw- staalcapaciteit, terwijl het voorts omvat investeringen in de Blokwalserij, de dikke- platen-walserij en de haveninstallaties. Na het gereedkomeen van deze uitbrei dingen naar verwachting in de eerste helft van 1958 kan de ruwijzerproductie tot ongeveer 1 millioen ton per jaar en de ruwstaalproductie tot plusminus 1.1 mil lioen ton per jaar worden opgevoerd. Met de genoemde vergroting van de ruwstaalproductie wordt beoogd het thans met behulp van bijgekocht ruwstaal bereik te hoge afzetniveau op eigen „staalbasis" te consolideren. Daarna zal de productie van dikke plaat nog iets opgevoerd worden, terwijl op grond van een dezer dagen door de raad van commissarissen van Breedband N.V. genomen besluit de Breedband uitbreiding zal geven aan haar walserij-capaciteit en een installatie voor het maken van electro- lytisch vertind blik zal bouwen, welke in stallatie ongeveer 75.000 ton per jaar zal kunnen voortbrengen. Nieuwe aandelen De financiering van de uitbreiding van Hoogovens zal grotendeels geschieden uit eigen middelen, terwijl voorts binnenkort tot uitgifte van nieuwe gewone aandelen zal worden overgegaan met dien verstande, dat twee oude aandelen recht zullen geven tot inschrijving a pari op een nieuw. De nieuwe aandelen zullen ten volle de len in de winst over 1956 Teneinde boven vermelde emissie mogelijk te maken, zal het maatschappelijk kapitaal der vennoot schap dienen te worden verhoogd. Daartoe zal ten spoedigste een buitengewone alge mene vergadering van aandeelhouders worden opgeroepen teneinde een voorstel voor te leggen tot verhoging van het maat schappelijk kapitaal tot f 240.075.000, waar van na de emissie geplaatst zal zijn rond f 77.000.000. De financiering van de uitbreiding van Breedband geschiedt uit eigen middelen (op pagina 7 vinden onze lezers nadere bijzon derheden over deze grotere uitbreidings plannen) er geen hiaten ontstaan in de erkenning van oude rechten, concessies, vergunningen en bedrijfsuitoefeningen, alsmede in de financiële en handelspolitieke betrekkin gen. De Nederlanders zijn over het algemeen weinig ingenomen met de afwezigheid van prof. Sumitro, maar men acht dat toch geen reden de onderhandelingen over de financieel-economische accoorden stop te zetten. United Press meldt voorts uit Genève, dat na afloop van de bijeenkomst van de werkgroep mr. Teppema verklaarde: „Van Indonesische zijde zijn tijdens de bespre kingen politieke kwesties ter sprake ge bracht die wij er buiten willen laten omdat wij de besprekingen in het zuiver finan ciële en economische vlak willen houden. De Indonesiërs blijven internationale poli tieke vraagstukken naar voren brengen als factoren die financieel en economisch van invloed zijn. In dat opzicht verschilt hun standpunt van het onze. Er ligt een mo dernisering van de oude financieel-econo mische overeenkomst in het verschiet, waartegen wij in beginsel geen bezwaar hebben. Maar de Indonesiërs sturen er. op aan meer weg te laten dan ons lief is. Mr. Teppema zei dat de besprekingen een uit drie punten bestaande agenda voor de ministers had opgeleverd, te weten: waar borgen voor Nederlandse concessies in Indonesië; het overmaken van winsten, en voorwaarden voor nationalisatie. Gevangen Nederlanders ter sprake De Nederlandse woordvoerder deelde ook mede dat de ministers van Buitenlandse Zaken Luns en Anak Agung vorige week informeel hadden gesproken over twee in Indonesië gevangen gehouden Nederlan ders, J. Baden en P. de May van Gerven. Enig resultaat had het gesprek niet opge leverd. Indonesische zegslieden erkenden dat minister Luns over deze Nederlanders ge sproken had. Zij zeiden dat minister Anak Agung niets had willen beloven op dat punt. Een Nederlandse zegsman deelde mede dat de Nederlandse regering aandacht voor de kwestie zal blijven vragen tot de ge vangenen zijn vrijgelaten. WASHINGTON (Reuter/AFP) Vol gens Israëlische kringen te Washington heeft Israel de Amerikaanse regering een acht punten omvattend vredesplan voor het Midden-Oosten doen toekomen. Dit plan, dat aan minister Dulles vorige week voor diens vertrek naar de bijeenkomst van de NAVO-raad in Parijs ter hand werd gesteld, omvat het volgende: Israel is bereid deel te nemen aan recht streekse besprekingen met vertegenwoordi gers van de Arabische landen, in het bij zonder met Egypte. De Israëlische regering is genegen, op basis van wederkerigheid, in te stemmen met grenswijzigingen. Israel is bereid het land- en luchtverkeer tussen Egypte en de Libanon en tussen Egypte en Jordanië te vergemakkelijken. De Arabische landen zullen dan evenwel aan Israel dezelfde faciliteiten op hun ge bied moeten geven. Jordanië kan een vrije zóne in de ha ven van Haifa krijgen. De Israëlische regering is bereid schade vergoeding te betalen aan de Arabische vluchtelingen in het Midden-Oosten. Te rugkeer van deze vluchtelingen naar hun vroegere woonplaatsen in Israel is uitgeslo ten, doch Israel wil de Amerikaanse aan bieding voor een lening ter betaling van de schadeloosstelling aanvaarden. Israel is bereid met de Arabieren samen te werken bij de uitvoering van plannen ter verdeling van het water van de Jordaan en de Jarmoek. De huidige verdeling van de stad Jeru zalem tussen Israel en Jordanië moet ge handhaafd worden, doch de heilige plaat sen kunnen onder internationaal bestuur worden geplaatst. Volgens genoemde Israëlische kringen weerspiegelen deze voorstellen het reeds bekende standpunt van de Israëlische re gering, doch is het de eerste maal, dat de Israëliërs dit in een concreet plan hebben neergelegd, in antwoord op officiële vragen te Washington naar de bedoelingen van Is rael. Het KNMI deelt mede: De arctische koude heeft Noord-Europa vast in haar greep. Stockholm had vannacht een temperatuur van minus 20, in Noord- Zweden werd zelfs 36 graden vorst ge meten. Denemarken en Schotland hadden plaatselijk min 9, in ons land had Zuid- Limburg min 5 de laagste temperatuur. In de komende 36 uur zal het weer onder invloed komen van een gecompliceerde storing boven de Britse eilanden, die in ongeveer Noord-Oostelijke richting trekt. Deze zal enige sneeuw en een tijdelijke dooi brengen. De wind draait tijdelijk naar het Zuid-Westen. LONDEN (Reuter/AFP) Groot-Brit- tannië en Egypte hebben het besluit van de Soedanese Kamer van Afgevaardigden, dat het land tot een „volledig souvereine republiek" moet worden uitgeroepen, aan vaard. De bevolking van de Soedan zou in een volksstemming onder toezicht van een neutrale commissie hebben moeten kiezen tussen onafhankelijkheid en aan sluiting bij Egypte, doch de regering van premier Ismael el Azjary heeft onmiddel lijke onafhankelijkheid geëist. In een verklaring van het Britse mini sterie van Buitenlandse Zaken betuigt Londen zijn instemming met het besluit. „De Britse regering raadpleegt de Egyp tische regering over de formele stappen, die nodig zijn om het besluit van kracht te laten worden", aldus de verklaring. De oud-minister van Staat in Egypte voor Soedanese kwesties, majoor Salah Salem, wordt vandaag als afgezant van de Egyp tische regering in de Soedan verwacht. In een vraaggesprek met het Egyptische blad „Al Goemhoerija" heeft luitenant-kolonel Zakaria Mohieddine, die belast is met Soe danese aangelegenheden sedert het aftre den van majoor Salah Salem, uiteengezet, dat de politiek van Egypte jegens de Soe dan in overeenstemming is met de Egyp tische revolutie, die het recht van vrije zelfbeschikking opeist voor alle volken. De Soedan, die sinds 1899 door Groot- Brittannië en Egypte wordt bestuurd, kreeg in 1953, op grond van een Brits- Egytisch verdrag, het recht om zijn lot te bepalen. Oorspronkelijk zou een consti tuerende vergadering over deze kwestie beslissen. Het Soedanese parlement ver zocht Groot-Brittannië en Egypte echter, een volksstemming te organiseren. Dit leidde weer tot de eis van onmiddellijke onafhankelijkheid. De vorige maand heb ben de Britse en Egyptische troepen het land ontruimd. De Britse gouverneur-generaal, Sir Knox Helm, is dezer dagen naar Londen terug gekeerd voor overleg, nadat hij te kennen had gegeven om persoonlijke redenen te willen aftreden. Groot-Brittannië zal geen opvolger benoemen. BEIROET (Reuter) In de straten van Tripoli, in Noord-Libanon, zijn de stoffe lijke resten geborgen van 140 personen die als gevolg van de hevigste overstro mingen, welke het land ooit heeft gekend, zijn omgekomen. Ruim driehonderd perso nen worden nog vermist. De schade wordt op tien millioen gulden geschat. (van hedenmorgen 7 nur) weers- toestand T!-§ C *5 EO - S 2 22 Helsinki sneeuw NO -16 4 Stockholm onbewolkt WZW -20 6 Oslo nevel windstil -14 0,3 Kopenhagen onbewolkt WZW -3 0 Aberdeen half bew. NW -5 Dublin regen ONO 4 5 Londen geheel bew. zo 4 0,1 Amsterdam onbewolkt ozo -1 0,4 Brussel onbewolkt ozo -3 0 Parijs mist zo -0 0 Bordeaux licht bew. WZW 9 1 Grenoble licht bew. windstil -1 0 Nice onbewolkt NW 6 11 Berlijn mist Z -3 0,1 Frankfort geheel bew. O -3 0 München nevel O -2 0 Zürich nevel NW 1 0 Genève nevel windstil 1 0 Locarno zwaar bew. windstil -0 0 Wenen nevel O -1 0 Innsbruck onbewolkt windstil -5 0 Rome regen ZW 11 13 Den Helder licht bew. matige Z -0 1 Ypenburg onbewolkt m. OZO -2 7 Vlissingen onbewolkt mat. ZO 0 0 Eelde mist matige Z -0 0,1 De Bilt licht bew. m. OZO -2 0,1 Twente onbewolkt zw. ZO -2 0,4 Eindhoven onbewolkt m. OZO -3 0 VI. Z.-Limb. onbewolkt matige O -4 0 Neerslag laatste 24 uur. ccwxcocoooooccooooToocccaxx;axyx)noccrococccoccocccoc«: KWAKKELWEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Dins dagavond tot Woensdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Vrij veel bewolking met plaatselijk wat sneeuw, regen of ijzel. Matige tot vrij krachtige Zuid-Oostelijke wind met lichte vorst, later ruimend naar Zuid-West met lichte dooi. 21 December Zon op 8.48 uur, onder 16.32 uur. Maan op 11.52 uur, onder Maanstanden 22 Dec. 10.39 uur: Eerste kwartier 29 Dec. 4.44 uur: Volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 20 December Hoog water: 7.13 en 19.32 uur. Laag water: 2.46 en 15.06 uur. Woensdag 21 December Hoog water: 7.56 en 20.17 uur. Laag water: 3.22 en 15.43 uur. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXAXXJOOUOUA>^JOmAXXOjUL». n

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 1