KENNEMERLAAN Onderstaande zaken tot 9 uur GEOPEND Agenda voor Velsen Visserij - varia Havenberichten Jos. de Klerk gaf muziekles Zakencentrum Beverwijk Wijk aan Zee Castruum eemskerk Velser Gemeenschap Onderlinge wedstrijden van SSH IJmond I behaalde eerste zaalhandbalzege Nieuw navigatie- apparaat Aalsmeerse pluimveeshow het begin van 1956 in Kerstspel in Lutherse kerk Moedercursus van Witte-Kruis Agenda voor Beverwijk Beverzvijkers zetten zich schrap Stichtingskapitaal voor „Ons Huis" bijeen Viruly spreekt voor ARKA De drank was in de mannen Eerste bijeenkomst „Foto- en Smalfilmclub Castricum" Lesauto achtervolgde dronken automobilist Dronken jongeman stompte agent in het gezicht Scheepvaart Kb DAG 20 DECEMBER 1955 Het valt niet mee om een behoorlijk stukje muziek op een violoncel te spelen. Het valt zeker ook niet mee om ondersteboven aan een trapeze toeren uit te halen. Wat dan wel te zeggen van de man, die in het Parijse-Lido, ondersteboven-aan-een- trapeze-violoncel speelt De sectie muziek der Velser Gemeenschap heeft de muziek-theoretische ontwikkeling van haar leden fors aangepakt. Zij wist de Haarlemse toonkunstenaar Jos de Klerk te engageren om op vier vormingsavonden, waarvan de eerste Maandag in het Neder lands Hervormd Jeugdgebouw plaats had, de grondbeginselen der muziek in het kort uiteen te zetten, de ontwikkeling ervan weer te geven en haar aspecten te verkla ren. Het is de bedoeling van de cursus leider, dat allen profiteren van deze avon den, opdat zij hun gezichtskring kunnen verruimen en hun eigen plaats leren zien in het oneindige complex, dat ten slotte het wonder „muziek" is. In iedere „les" behandelt de heer De Klerk in hoofdzaak datgene dat voor elk genre van musice ren geldt. Daarenboven, zeide spreker, heb ben de amateurmusici vooral nodig, dat zij loskomen uit hun eigen, dikwijls maar al te beperkte kringetje, om de muziek als een veelomvattend venomeen te zien waar in zij stuk voor stuk een bescheiden aan deel hebben. Deze eerste vormingsavond genoot een goede belangstelling en men heeft aandach tig geluisterd naar het in prettige trant ge houden betoog van de heer De Klerk, die zijn luisteraars terugvoerde naar het oer- tijdperk toen de primitieve mens begreep, dat hij door middel van het geluid en de combinatie van geluiden tonen kon voort brengen, groeperen en er vorm aan geven. Onmiddellijk hierop sluiten de begrippen rhythme en melodie aan. Van de magische kracht van het rhythme gaf spreker type rende voorbeelden, daarbij onderstrepende dat vermoedelijk dit rhythme eigenlijk het begin van alle muziek geweest moet zijn. Eij de primitieve mens speelde ne speelt het rhythme een dermate grote rol, dat men dit het oerelement van de muziek kan noemen. De mens heeft het vermogen gevonden uit natuurtonen een melodie te vormen en dit bracht de heer De Klerk tot de verkla ring van het begrip melodische cultuur en een uitvoei'ige beschouwing over de ont wikkeling der instrumentale mogelijkhe den. Met behulp van fluit, tuba en piano illustreerde de cursusleider de begrippen natuurtonen, resonerende tonen, toonreek sen en hun karakteristiek. Mede werden in deze eerste les enige belangrijke onderdelen der muziek, als sa menklanken, harmonie en contrapunt, ho- mofonie en polyfonie behandeld. Er was daarbij gelegenheid tot het stellen van vragen door de luisteraars, die ongetwijfeld van het populaire, vlotte betoog van de cursusleider veel zullen hebben opgesto ken. De tweede cursusavond zal gewijd zijn aan de onderwerpen muziekschrift, me trum, het strijkkwartet en het saxkwartet, tokkelinstrumenten, accordeon, harmonie en fanfarebezetting, brassband en jazz. De derde avond wordt besteed aan pro grammamuziek, opera, torenmuziek en kamermuziek. Op de vierde bespreekt de docent de grote étappes in de cultuurhisto rie, dus ook in de muziek, met de persoon lijke uitingen als Bach, Haydn, Mozart en vele andere prominenten uit de muziek geschiedenis. Ten slotte zal de heer De Klerk ver tellen van het volsklied en hoe componis ten te werk gaan bij het schrijven van hun muziek. Van de gymnastiekvereniging „SSH", leider de heer H. van Wijnen, die haar on derlinge wedstrijden voor de jeugdafdelin gen enkele weken geleden heeft gehouden, zullen nu de leden van de dames- en heren- af delingen en de senioressen heden Dinsdagavond in het gymnastieklokaal van de Watervlietschool el-kaar bekampen om de nieuwe Van Wijnen-wisselbeker. Bij de dames- en herenafdelingen be haalde mej. D. Davidson het vorig jaar voor de derde maal het kampioenschap, zo dat zij nu de eerste Van Wijnen-beker de finitief bezit. Mevr. Bijten-huizen legde in 1954 beslag op de kampioensmédaille voor de senio ressen. Kennemers speelt vriendschappelijk Op Maandag Tweede Kerstdag speelt De Kennemers een vriendschappelijke uitwed strijd tegen West-Frisia. Hoewel tengevolge van het slechte weer Zondag de voor de handbalvereniging „IJ mond" vastgestelde competitiewedstrijden van véld-handbal werden afgelast, had „IJ mond" door het eerste herenteam toch een gezellige dag. IJmond I zette de zaalhand-balcompetitie m het RAI-gebouw te Amsterdam voort met twee wedstrijden die moesten worden gespeeld. In de eerste wedstrijd ontmoette IJmond het sterke Zandvoortmeeuwen-team. Dit deprimeerde de Velsense handballers aller minst, want juist nu werd er zeer snel en met mooie vlottende combinaties gespeeld. Weliswaar verzette de tegenstander zich heftig, maar kon toch niet verhinderen, dat de IJmonders met 64 hun eerste over winning behaalden. Een uitstekende pres tatie, die enkele uren later bijna werd her haald. Lijnden was nu de tegenstander en was uiteraard frisser dan de Velsense ploeg, die ai een zware wedstrijd in de benen had. Ook nu iietHJmond zien, dat er in de afge lopen weken een flinke dosis routine was opgedaan. Met snelle aanvallen en goed samenspel slaagde IJmond er bijna in te winnen. Op het laatste ogenblik werd de strijd echter een puntenverdeling (1010). ADVERTENTIE maakt bekend dat de zaken vanaf Donderdagavond tot 9 uur geopend zijn. Het snel en accuraat bepalen van de plaats waar men zich bevindt is bij de scheepvaart steeds belangrijker geworden, naarmate tonnage en snelheden der sche pen groter werden. Ook het varen bij slecht zicht, dat door radar mogelijk werd, maakt een zo snel mogelijke koersberekening noodzakelijk. Terwijl echter de schepen in alle moge lijke opzichten technisch verbeterd werden, is in de laatste 200 jaar practisch geen ver andering gekomen in het uitzetten van koersen en peilingen op zeekaarten. De Zweedse ingenieurs B. Almqvist en U. Bothelius menen thans met lineaal, gradenboog, passer, potlood en parallei- lineaal te hebben afgerekend. Zij ontwier pen de „Supermarin Universal Plotter", welke zij thans in Nederland demonstreren. Dit apparaat bestaat uit een parallellei ding voor de gradendriehoek, welke gelei ding vast aan het plafond van de kaarten- karrièr is bevestigd, midden boven de kaartentafel. Deze driehoek is van dik transparant plastic. Men kan er in volkomen evenwij digheid alle hoeken van de kaart mee be reiken. Om het midden van de driehoek is een half-cirkelvormige schaalverdeling in graden aangebracht, waarop men met een wijzer de koers of de peiling kan aflezen. Wijzer en driehoek kunnen onafhankelijk van elkaar en onafhankelijk van de paral lelgeleiding in een horizontaal vlak bewe gen. dan wel vastgezet worden. In samenwerking met de afstandschaal op de lange zijde van de driehoek kan nu op iedere kaart een navigatieprobleem o<" een positiebepaling met behulp van radar zeer snel en nauwkeurig opgelost worden in ongeveer een kwart van de tijd, die er met de traditionele hulpmiddelen voor no dig is. Teneinde het gebruik van lampen in de kaartenkamer zoveel mogelijk te vermij den, hetgeen vooral bij gebruik van radai noodzakelijk is, hebben de constructeurs gebruik gemaakt van de bijzondere eigen schap van „Perspex", dat vrijwel alleen licht in de lengterichting doorlaat. De gra dendriehoek is dus verlicht, straalt alleen zijdelings uit, verlicht de kaart voldoende en verblindt niet. Deskundigen van koopvaardij en marine hebben veel belangstelling voor dit nieuwe navigatie-apparaat. Prijzen van Maandag. Heilbot 3,702,60; gr. tong 6,004,70; grm. tong 4,904,00; kim. tong 4,50—3,80; kl. tong I 4,003,60; kl. tong II 3,60—2,70; tarbot I 4,60—3,30; zalm 6,—, per kg. Tarbot II 200—160; tarbot II 140—138; tarbot IV 8041; schartong 4542; gr. schol 4441; grm. schol 5144; kim. schol 6756; kl. schol I 6254; kl. schol II 4618; verse haring 219; makreel 3713; gr. schelvis 3223; grm. schelvis 3121; kim. schelvis 2819; kl. schelvis I 2818; kl. schelvis II 2619; wijting 258; gr. gul 4543; midd. gul 40—36; kl. gul 27—22; kl. haai 30—30; ham 12086; poontjes 2820; kl. koolvis zw. 2217; kl. koolvis wit 37, per 50 kg. Gr. kabeljauw 240112; gr. koolvis zw. 6758; gr. koolvis wit 100—90; gr. leng 82, per 125 kilogram. Aanvoer van Maandag. 453 kisten tong en tarbot, 7 kisten heilbot, 5 kisten tong schar en schartong, 900 kisten schol, 1485 kisten haring, 615 kisten makreel, 1260 kisten schelvis, 1240 kisten wijting, 175 kisten ka belpauw en gul, 15 kisten leng, 12 kisten haai, 10 kisten ham, 20 kisten poon, 300 kis ten koolvis, 23 kisten diversen. Totaal 6520 kisten. Besommingen van Maandag. (Loggers en kotters): AM 17 AM 26 f6180; KW 34 KW 36 f4280; KW 123 f3170; SCH 153 f 8480; KW 76 f 8230; KW 135 f 16.440; KW 198 f 3550; KW 68 f2180; KW 59 f3850; KW 107 f3740; KW 28 f 5620; KW 114 f4670; KW 26 f5380; KW 84 f3480; KW 91 f4240; KW 97 f3020; KW 162 f4790; I.TM 104 fg 3690; SCH 7 f6690; SCH 135 f7980; KW 12 f4080; KW 105 f2080; KW 133 f4720; KW 77 f390; KW 250 f2900; KW 53 f 400; IJM 31 f4350; IJM 45 f 1540; IJM 5 f4270; IJM 210 f3750; IJM 52 f 490; IJM 7 f 510; IJM 3 f 260; WR 34 f 1290; WR 49 f4680; TX 14 f1170. Maandag kwamen in IJmuiden binnen: Delfinus van Caen. Maron van Liverpool. Ciudad de Cucuta van Antwerpen. Markab van Falmouth. Carvan van Den Helder. Mar- garetha van Charleston. Beninkust van Ant werpen. Paul Westers van Skogal. Vertrokken zijn: Lakewood naar Huil. Lisa Esberger naar Thameshavn. Bab T n. Goole. Eemstroom naar Grangemouth. Dagny naar Rotterdam. Dino naar Vlissingen. Canadees hout aangevoerd Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Zondagmorgen aangekomen het Duitse m.s. „Atlas Hugo Stinnes", dat van de Ca nadese havens Miramichi en Richibuto een totale lading van 1200 vadem papierhout aanvoerde. In de Lutherse kerk aan de Koning straat te Beverwijk zal op Woensdag 21 December de opvoering plaats vinden van het Kerstspel „Een kind is ons geboren" van Stephen Vincen Benet. „Klavierschippers" spelen voor goed doel Op Donderdag 12 Januari geeft het Be- verwijkse show-accordeonorkest „De Kla vierschippers" .een concert in. het KSA-ge- bouw. De baten biervan komen ten goede aan het t.b.c fonds „Draagt Elkanders Las ten". Het Witte Kruis te Beverwijk organiseert te beginnen op 3 Januari een moeder cursus die tien weken zal duren en onder leiding staat van zuster Nieuwpoort. In aansluiting hierop vindt een kleutercursus plaats van vier lessen. Kienende Kennemers Voor leden en supporters van „De Ken nemers" vond Maandag in café Appel doorn een kienavond plaats. Een groot aantal aanwezigen heeft zich hiermee uitstekend vermaakt en menig prijsje werd in de wacht gesleept. Met het oog op het naderend Kerstfeest bestonden deze uit passende artikelen. Vissers gaan klaverjassen In het nieuwe clubhuis hotel „Park zicht" houdt de Beverwijkse hengelsport vereniging „De IJmond-Vissers" op Woens dag 28 December een klaverjas-drive voor haar leden. DINSDAG 20 DECEMBER IJMUIDEN: Thalia, 19 en 21.15 uur: „Ciske de Rat". Pieter Vermeulenmuseum Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30. ABVA, 20 uur, Patronaatsgebouw, fami lie-avond. „Fryske Trou", 20 uur, Ned. Hervormd Jeugdgebouw, toneeluitvoering. WOENSDAG 21 DECEMBER IJMUIDEN: Thalia, 19 en 21.15 uur „Ciske de Rat" Pieter Vermeulenmuseum, als Dinsdag. ABVA, 20 uur, Cultureel Gebouw, ver gadering. VELSEN: Raadhuis, 10-12 uur, spreekuur wethou der C. P. J. Maas, sociale zaken. SANTPOORT Ned. Ver. van Huisvrouwen, „De Weij- man", Kerstmiddag. DINSDAG 20 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Young at Heart". Luxor Theater, 20 uur: „Manon van de bronnen". Toonzaal, gasbedrijf, 14.30 uur: Kook- en bakdemonstratie. „De Groentenbeurs" 20 uur: ARKA. Zeewijkschool, 20 uur: Kerstbijeenkomst vrouwengroep P.v.d.A. 't Centrum, 20 uur: KAV. Grote Kerk, 20 uur: Kerstconcert „Zang en Vriendschap" en Hoogoven Harmonie. WOENSDAG 21 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Young at Heart". Luxor Theater, 20 uur: „Manon van de bronnen". Toonzaal, gasbedrijf, 19.30 uur: Kook- en bakdemonstratie. 't Centrum, 20 uur: MCBO De voor 1955 laatste ledenvergadering van de Kennemer Pluimvee Vereniging te Beverwijk, werd gisteravond beheerst door de grote Nationale Pluimvee Tentoonstel ling die in de eerste week van 1956 te Aalsmeer zal worden gehouden. Voorzitter A. de Rooy deelde de verga dering mede, dat burgemeester mr. H. J. J. Scholtens aangezocht is als ere-comité-lid van deze groots opgezette show, doch dat hij door ambtsbezigheden verhinderd was de opening van de tentoonstelling te ver richten. In het verdere verloop van zijn rede gaf hij een overzicht van de gang van zaken in de vereniging waaruit onder an dere bleek dat het aantal leden weer was toegenomen en nu 61 bedroeg. Hij haalde hieruit de gevolgtrekking, dat er in Be verwijk steeds meer belangstelling komt voor het fokken van konijnen en hoenders. Het kassaldo bedroeg f 290, hoger dan enig vorig jaar. Nadat de secretaris gelegenheid had gekregen de notulen voor te lezen, werd besloten om de Akse-beker dit jaar beschikbaar te stellen voor de hoenders, onverschillig of dit krielen of grote hoen ders waren. De mand met fruit kwam voor de konijnen in aanmerking. Nadat nog een filmavond was vastgesteld, volgde de rond vraag en werd er tot besluit een kleine verloting gehouden. In Beverwijk is opgericht de stichting „Ons Huis". Ten overstaan van notaris T. C. A. Bölger is de stichtingsacte gepasseerd, waarbij deze mededeelde dat het vereiste stichtingskapitaal reeds bijeen was daar dit werd geschonken door iemand die on bekend wenste te blijven. Het stichtingsbestuur wordt gevormd door de heren W. Alberda, voorzitter; J. van Coezand, penningmeester; J. Thomas, secretaris; P. J. Rijken en F. Bruins. Het dagelijks bestuur is gevormd uit de Raad van Beheer waarin vertegenwoordigd zijn: de Bestuursdersbond NW, Partij van de Arbeid, VARA, Stem des Volks, AJC, Vrou wengroep van de Partij van de Arbeid en het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De bekende vlieger-schrijver A. Viruly geeft op Donderdag 22 December in zaal Timmer een lezing voor de Beverwijkse af deling van de ARKA. Hulsvrouwen vieren Kerstfeest Ook de Beverwijkse afdeling van de Ne derlandse vereniging voor Huisvrouwen houdt weer haar jaarlijkse Kerstfeest. Dit zal plaats vinden op Donderdag 22 Decem ber in het Statenhuis. Mevrouw C. Can ter Visscher-Teekma zal op deze middag spreken. „Pat-Mat" 2 won van „Zaandam" 4 Het tweede tiental van de Kennemer Schaakclub „Pat Mat" speelde een bonds wedstrijd tegen „Zaandam" 4. welke in een .13 overwinning voor de Beverwijkers ein digde. De gedétailieerde uitslagen waren: G. Paardekoper (P.)W. Schoonhoven (Z.) remise; A. SlingsC. Kok 10; L. Mostert- manA. C. Zwager remise; ir. E. F. Peltzer P. Greuter 10: P. A. JanussenA. Mars 10; S. S. OppenheimerJ. Bruin 10; E. EkhartT. Bakkre 10; J. SonneveldC. optendreus 10: B. de HeerA. Roedema 0—1; B. SauerP. v. Rossenstra 01. VEILINGBERICHT 19 December Sla 512; andijvie 2862; bospeen 2134; waspeen 923; spruiten 2162; bloemkool 1843; boerenkool 917; groene kool 712; rode kool 610; prei 9—18; knollen 1224. Voorwedstrijden libre kampioenschap De eindstand van de gehouden voorwed strijden om het eerste klasse kampioenschap libre Haarlem, die werden gespeeld in café „Appeldoorn" te Beverwijk is als volgt: P. Slotemaker (Sch.) 6 10 1114 163 53 6.83 E. Koopman (Sch.) 6 8 1026 183 42 5.60 Th. Nijman (1. Z.) 6 8 1103 223 55 4.94 L. Tuin (d. Z.) 6 5 1028 182 40 5.64 G. v. Velsen (d. Z.) 6 5 1101 217 46 5.07 W. Smit (d. Z.) 6 0 1047 250 45 4.18 Bridgeclub „Wijk aan Zee" In de promotie- en degradatiewedstrijden van de bridgeclub „Wijk aan Zee" werden de volgende resultaten behaald. Groep A: 1. DoberPirovano 211-1; 2. heer en mevr. v. Son 21; 3. Schaaperde Greef 2011; 4. heer en mevr. v. d. Aar 1614; 5. Dik- kenbergv. d. Geer 16; 6. SchoosKleyn 16; 7. v. KlaverenHandgraaf 14. Groep B: 1. mevr. Dobber—v. d. Elzen 38; 2. BolHandgraaf 34; 3. Duinmeyer— Gra- pendaal 32'4; 4. VoorenMinneboo 32; 5. heer en mevr. Gertenbach 3114; 6. dames Bolde Waard 26; 7. v. d. Puttenv. d. Aar 2514. De Castricumse rijkspolitie heeft in de nacht van Zondag op Maandag de heer H. E. uit Castricum bekeurd omdat hij onder invloed van sterke drank op zijn bromfiets reed. Op last van de officier van Justitie is de bromfiets in beslag genomen en de man ter ontnuchtering opgesloten. Maandag werd een inwoner van Haarlem ter ontnuchtering opgesloten. Hij werd na melijk om half twee op de Dorpsstraat door de rijkspolitie aangetroffen en ook hij had te diep in het glaasje gekeken. De Haar lemmer, die bouwvakarbeider is, was des morgens om half tien „even een borreltje gaan pikken. De groenteveiling van Maandag De Kennemer tuinders kregen Maandag in Castricum voor de door hen aangevoerde groente de volgende prijzen: spruiten 48 64, spruiten ongeschoond 3142, spruiten b 1520, boerenkool 1014, andijvie 2045, waspeen 1926, prei 1015. Er lagen twee staaflantaarns op straat Aan het Castricums politiebureau, Dorps straat la, zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: rode autoped, rode staaflantaarn, staaflantaarn, groene vier kante shawl, bruin kinderschoentje, rij wielsleuteltje. Verloren: ring met 5 sleuteltjes, para- pluiehoes, roodbruine portemonnaie inhoud f 25, paar gekleurde dameshandschoenen, groene gebreide das. De verleden week opgerichte „Foto- en Smalfilmclub Castricum" heeft Maandag in hotel De Rustende Jager haar eerste club avond gehouden. Dat de club in een be hoefte voorziet mag blijken uit het feit, dat zich na afloop van deze bijeenkomst acht nieuwe leden opgaven, zodat het ledental momenteel bijna dertig bedraagt. Tot de leden van de FSC behoren ook enige em- ployé's van de KLM en een daarvan, de heer H. van Wijk, heeft voor de pauze een serie door hem in Portugal opgenomen kleu renfoto's vertoond, die van alle aanwezigen het praedicaat „uitstekend" kregen. Ook had men veel waardering voor de kleuren opnamen van de heer A. J. Nonnekes en het was een verrassing toen er tenslotte enige opnamen van de intocht van Sint Ni- colaas in Castricum werden vertoond. Na de pauze heeft men door de leden ge maakte foto's uitvoerig besproken; men nam de compositie, tijdopname, de kwali teit van het afdrukpapier en de negatieven onder de loupe en de loupe en de voormali ge bedrijfs-beroepsfotograaf, de heer J. Al- semgeest, gaf ook zijn mening over de fo to's ten beste. De eerstvolgende bijeenkomst van de club is op Maandag 2 Januari. Het ligt in de bedoeling van het voorlopige be stuur alsdan de leden het huishoudelijk re glement en de statuten voor te leggen. Kerstviering KAV en RK Vrouwen gilde De Heemskerkse afdelingen ran de KAV en van het RK Vrouwengilde komen van avond (Dinsdag) bijeen om het Kerstfeest te vieren. De KAV komt bijeen in zaal Dam en het Vrouwengilde in het KSA-gebouw. ADVERTENTIE Deze krijgt zes weken en twee jaar ontzegging Op 14 October van dit jaar heeft een autorijschool-houder uit Haarlem, per auto, met een agent naast zich, een over de weg slingerende personenauto door Haarlem en over de Amsterdamsevaart achtervolgd en de bestuurder er van ten slotte tot stoppen gedwongen. Deze is he denmorgen door de Haarlemse politierech ter mr. J. P. Petersen bij verstek veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes we ken met de ontzegging van de bevoegd- beid motorrijtuigen te besturen voor de tijd van twee jaar. De autorijschool-houder, als getuige ge hoord, vertelde vanmorgen, dat hij op die bewuste dag, toen hij zich met zijn leswa- gen op de Gedempte Oudegracht in Haar lem bevond, er door een paar jongetjes op attent was gemaakt, dat er een eindje ver derop een dronken man in een auto was gestapt. De getuige had de bedoelde auto al spoedig in de gaten gehad en was haar onmiddellijk gevolgd. Hij had gezien, dat de auto, in de Spaarnwouderstraat geko men. zo ver over het trottoir reed, dat enkele voetgangers zich plat tegen de hui zen moesten drukken, om niet aangereden te worden. De getuige was daarna naar een politieposthuis gereden, had een agent la ten instappen en vervolgens de auto weer opgespoord. Omdat de achtervolgde wagen nog steeds hevig slingerde, had de getuige, zoals hij zei, bij het doen stilhouden van deze auto uiterst scherp moeten opletten, dat de beide auto's niet met elkaar in botsing kwamen. „Toen de man uitstapte, zagen we. dat hij stomdronken was", zo besloot de autorijschool-houder zijn relaas. Volgens het verbaal van de agent had de man onvast op zijn benen gestaan. Bij de bloedproef was gebleken, dat hij 1,85 pro mille aethylalcohol in het bloed had. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman. verklaarde, dat bij een doeltreffende bestrijding van deze weg- piraterie de hulp van het publiek noodza kelijk is. Hij was er dan ook dankbaar voor, dat de getuige zijn auto beschikbaar had gesteld voor een achtervolging met de politie Vooral het feit. dat de reeds ge noemde voetgangers ternauwernood aan een aanrijding ontsnapt waren, rekende hij de verdachte, die niet was verschenen, ernstig aan. Hij eiste twee maanden ge vangenisstraf en drie jaar ontzegging. Voor de Haarlemse politierechter stond hedenmorgen een 22-jarige jongeman te recht omdat hij een agent „gewelddadig tegen het hoofd had gestompt of geslagen, tengevolge waarvan deze pijn heeft onder vonden." Dat was gebeurd op Zondagavond 2 October, toen hij moeilijkheden veroor zaakte in „De Leeuwerik" te Haarlem en de agent te hulp was geroepen. Hij verklaarde zich van dit alles weinig te herinneren, om dat hij dronken was geweest. De agent, een brede reus, kwam in de getuigenbank staan om de toedracht van de zaak uiteen te zetten. „Als we hier de getuige en de verdachte naast elkaar zien, dan hoeven we ons niet veel zorgen te maken over de gevolgen van het gewelddadig optreden van dit mannetje tegen deze agent en evenmin over de af loop van dit treffen", zei de officier. „We vragen ons alleen af wat hem bezielt. Het is te hopen dat hij eens aan de uitnodiging van het Medisch-Maatschappelijk Consul tatiebureau voor Alcoholisme gevolg zal geven en daar eens gaat praten". Hij eiste een boete van 50 en twee weken voor waardelijk en de veroordeling luidde con form. Aagtedijk, pass. 18 Kp. Hatteras n. New Orleans Alderamin, 18 v. Aden n. Karachi. Almkerk, 19 v. Hamburg n. Antwerpen. Amstelpark, 19 te Rotterdam. Annenkerk, 19 te East London. Arendskerk, 18 v. Aden n. Port Said. Arnedijk, 19 te Antwerpen. Averdijk, 19 te Le Havre. Alnati, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Amerskerk, 19 te Genua. Aldabi, 19 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alphacca. 17 v. Montevideo n. Paranagua. Amstelvaart. pass. 19 Gibraltar n. Rotterdam. Aalsdijk. pass. 19 Vlissingen n. New York. Alioth. 19 te Antwerpen. Argos. 17 v. Amsterdam n. Lissabon. Amerskerk. 19 te Genua verwacht. Appingedijk. pass. 19 Natal n. Rio de Janeiro. Argos. pas. 19 Ouessant n. Lissabon. Bawean, 17 v. Vancouver n. Manilla. Boskoop. 19 te Buenaventura. Banka. 19 v. Priok n. Cheribon. Bantam, 19 v. Colombo n. Medan. Barito, 21 te Fakfak verwacht. Batoela, 19 te Ambon. Baud, 19 te Makassar verwacht. Boissevain, 20 te Moji verwacht. Bontekoe, 19 te Donggala. Britsum. 18 450 m. O.NO. Azoren. Beninkust. 19 te Amsterdam verw. Callisto, 23 te New York verw. delen hierbij mede dat zij Donderdag-, Vrijdag- en Zaterdagavond zullen zijn: Fa. Geels Geschenkenhuis Willemsbeekweg Fa. Hoogerduyn Kennemerlaan Fa. De Jager Lange Nieuwstraat Loendersloot's Warenhuis Lange Nieuwstraat Loendersloot's Warenhuis Kennemerlaan Dit besluit is genomen om ook ons personeel gelegenheid te geven hun Kerstinkopen te verzorgen. Cistula, 18 v. Aden n. Lorenzo Marpuez. Coriila, 19 te Buenos Aires. Caltex Utrecht. 19 v. Rotterdam n. Sidon. Camerounkust. 19 te Le Havre. Castor, 18 500 m. O. Bermuda. Cleodora, 19 te Singapore verwacht. Caltex Leiden, 19 75 m. O.ZO. Kp. St. Vincent. Gulneekust. 18 te Antwerpen. Dorestad, 19 te North Weymouth. Eemdijk, pass. 17 Terschelling n. Rotterdam. Eemland, pass. 18 Finisterre n. Recife. Esso Rotterdam, 19 te Sidon. Esso Den Haag, pass. 19 The Brothers n. Ras- tanura. Elizabeth B, 19 370 m. W.ZW. Bombay. Farmsum, 18 te Jacksonville. Falco, pass. 19 Finisterre n. Rotterdam. Graveland, 19 te Itajai. Groote Beer, 19 te Aden. Guineekust, 18 te Antwerpen. Gaasterkerk, 19 250 m. W. Kp. Comorin. Halhor, pass. 18 Finisterre n. Oran. Hilversum, pass. 18 Gibraltar n. Antwerpen. Haulerwijk, pass. 19 Scilly's n. Hamptonroads. Houtman, 20 Hongkong. Haulerwijk, 17 v. Amsterdam n. Hamptonroads. Haarlem, 19 te Antwerpen. Helicon. 19 v. Curagau n. Oranjestad. Hestia, 19 te Hamburg. Hydra, pass. 18 Kp. Hatteras n. Morrisvtlle. Hector, 19 v. Eleusisibay n. Thessaloniki. Heemskerk, 13 v. Bangkok n. Hongkong. Isis, pass. 19 Bermuda n. Londen. Jagersfontein, 19 Antwerpen. Japara (KRL), 19 Damman. Kalydon, 18 te Rotterdam. Kasimbar, 19 te Surabaja. Lindekerk, 18 v. Rotterdam n. Basrah. Linge, 18 v. Libreville n. Monrovia. Lutterkerk. 19 te Marseille. Lissekerk, 19 te Bandarshapur. Langkoeas. 19 te Hamburg. Maashaven, 19 te Rotterdam. Marisa. 18 v. Curagao n. Gibraltar. Mentor, pass. 19 Ouessant n. Amsterdam. Meliskerk, pass. 19 Finisterre n. Genua. Modjokerto, 20 Makassar. Madoera, pass. 19 Gibraltar n. Amsterdam. Mariekerk, 20 te Madras verwacht. Muiderkerk, pass. 19 Gibraltar n. Genua. Meerkerk, 19 te Suez. Minjak, 20 te Benoa verw. Notos. 18 v. Alexandrië n. Beyrouth. Nigerstroom, 18 v. Amsterdam n. Bordeaux. Oberon, 19 te Trinidad. Orestes, 18 te Rotterdam. Omala. 20 te Vado verwacht. Oranjestad, 18 te Amsterdam. Ondina. 20 te Surabaja verwacht. Overijsel, 18 te Bremen. Prins Willem George Fred., pass. 19 Gibraltar n. Valencia. Peperkust, pass. 19 Kp. Threepoints n. Capecoast. Prins Casimir. 19 720 m. W.ZW. Valentia. Rttys, 19 te Durban. Rondo. 20 te Port Said verwacht. Ridderkerk. 20 Beira verw. Rondo, 19 bij Kreta verw. n. Port Said. Radja. 19 250 m. W. Sabang. Sarangan, 20 Napels. Schelpwijk, 20 te Geelong verwacht. Saidja, 19 te Pulubukom verwacht. Straat Banka. 19 380 m. O. Ceylon. Straat Malakka. 19 te Brisbane. Swartenhondt, 19 te Makassar. Schie, 19 150 m. O. Str. Messina. Sinabang, 19 te Sydney. Sibajak, pass. 18 Algiers n. Port Said. Taria, 20 te La Spezia verw. Ternate, 18 v. Genua n. Lissabon. Trajanus, 17 v. Amsterdam n. Madeira. Tankhaven II, 19 te Sungeigerong. Tasman, 19 te Tj. Priok. Teiresias, verm. 20 v. La Buan n. Manilla. Teucer. 19 te Pladju. Tiba, 19 t.h.v. Victoria verw. n. Buenos Aires. Tiberius. 18 v. Port of Spain n. Grenada. Tjibantjet, 21 te Moji verwacht. Tomori, 19 860 hl. O.t.Z. Guardafui. Trompenberg, 18 290 m. W.ZW. Scilly's. Van Heutsz, verm. 22 v. Priok n .Singapore. Van Neck. 19 550 m. ZW. Minikoy. Van Spilbergen, 18 v. Lagos n. Freetown. Westerdam, 19 te Rotterdam. Westertoren, pass. 18 Rio Grande do Sul naar Woensdrecht, 19 v. Pulusambu n. Colombo. Waterman, 19 v. Suez n. Tj. Priok. Wonogiri, 19 te Belawan. Waikelo, 19 te Surabaja. IJsel. pass. 19 Ouessant n. Antwerpen. Zonnewijk, pass. 19 Gibraltar n. An con a Zuiderzee, 18 v. Monrovia n. Canada. KLEINE VAART Arak, 19 te Rotterdam. Aco, verm. 19 v. Vejle n. Londen. Advent, 19 v. Gothenburg n. Amsterdam. Atlas, 18 v. Amsterdam n. Bordeaux. Anna B, verm. 19 v. Plymouth n. Teignmouth. Adm. Courbet, 19 nog te Stallarholmen. Adm. De Ruyter, 18 v. Amsterdam te Breinen. Adm. Nelson. 19 te Youghal. Algorve, 19 v. Rotterdam te Newoprt verw. Actinia, 19 v. Korsor n. Rotterdam. Appingedam. 17 v. Lissabon te Antwerpen. Arnoudspolder, 19 v. Rotterdam te Oporto verw. Bill S, 19 v. Cordiff te Delfzijl verw. Ellewoutsdijk. 19 Lands End n. Sharpness. Erkalin, verm. 20 v. West Hartlepool n. Midd- lesbro. Eibergen, verm. 19 v. Swansea n. Rochefort. Eljo, 18 te Avonmouth. Flevo, 17 v Denia te Rotterdam. Helvetia, verm. 19 v. Antwerpen n. Rotterdam Haaksbergen, verm. 19 v. Liverpool n. Avonmouth Ilias. 19 v. Hamburg te Amsterdam. Joost. 17 v. Karlstad n. Gothenburg. Julia Mary. 17 v. Lissabon n. Leixoes. Kaap Falga. 17 v. Amsterdam n. Ostrand. Kaap St. Vincent. 14 v. Stockholm n. Skutskaer Larix, 15 v. Gent n. Malmö. Leendert B, 19 v. Rotterdam te Runcorn verw. Leuvehaven, 19 v. Rotterdam te Ahus verw. Mnrtien, 19 v. Slikkesveer te Antwerpen. Mypuck, 19 v. St. Maartendijk te Londen. Matthew, 19 v. Rotterdam n. Gent. Martien, 19 te Antwerpen. Nassauhaven. verm. 19 v. Malmö n. Antwerpen Nieuwehaven. 20 v. Antwerpen te Kopenhagen verwacht. Nottingham. 19 v. Newcastle te Rotterdam. Neeltje B. 19 v. Southampton n. Teignmouth. Noorderlicht, verm. 21 v. Kragero n. Vlaardingen Oosterburgh, pass. 19 Kiel n. Stockholm. Oleum, 19 v. Kopenhagen n. Sakskobing. Ponza, 16 v. Karlstad n. Zaandam. Pavo. 17 Brunsbüttel gep. n. Zaandam. Rubato, 19 v. Swansea te Amsterdam. Sonsbeek. 19 v. Rotterdam te Belfast verw. Spurt. 19 v. Londen n. Zeebrugge. Stientje Mensinga. 19 180 m. ZW. Ouessant. Vrliburgh. pass. 19 Ouessant n. Duinkerken. Vrouwepolder verm. 19 v. Port Talbot n. A'dam. Wesferdok. 17 v. Amsterdam n. Londen. Westkust, 19 nog te Berwik. SLEEPVAART Ebro, 18 v. Vigo n. Rotterdam met „Mirfak N" Gele Zee, 18 v. Port Said n. Rotterdam met twee zuigers. Loire, 19 170 m. N.t.W. Cochin met twee bakken Noordzee. 17 760 m. W.t.Z. Fayal n. Hamburg met „August Bolten". Eceaan. 18 te Maracaibo. Tyne. 18 *70 m. O.t.N. Bermuda met „Bali" Zwarte Zee. 19 50 m. Z. Elba met „Castor".

IJmuider Courant | 1955 | | pagina 7